Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΗΗΗΗ?????????


stavroulitsa

Recommended Posts

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Και μενα αυτή ειναι η δουλειά μου! Ισως για αυτο δε μπορώ να το βγαλω απο το μυαλο μου....περιτρυγυριζιζουν καθημερινα δίπλα μου....πως να ξεχαστω..?

Θα τα καταφερουμε. Εχουμε πονεσει πολυ και θα τα καταφερουμε. Μας αξιζει.

:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 201
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Athena D. είπε:

Τελεια!!!!Το πιο ομορφο δωρο!!Μακαρι να μας αξιωσει κ εμας ο θεος να το κρατησουμε στην αγγαλια μας!!

Με υπομονη κ επιμονη ολα θα γινουν!!!Μη χανεις την πιστη σου!!Σου ευχομαι συντομα να εχεις ενα σπορακι στη κοιλιτσα σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν το βαζουμε κατω εννοειται αυτο!Την επομενη παλι δυνατα...Να σας ρωτησω κατι ομως ρε κοριτσια μου;Πηγα στη γυναικολογο μου μετα την χοριακη γιατι φρικαρα..με το πρηξιμο της κοιλιας κτλ συμπτωματα.μου κανει κολπικο υπερηχο και μου λεει κατι για το ενδομητριο..οτι ειναι παχυ..και εχει εικονα σαν της εγκυμοσυνης...την προλαβαινω και της λεω οτι εκανα χοριακη και βγηκε αρνητικη.τοτε μου λεει θα ρθει η περιοδος.Ξερει καμια τι ειναι αυτο με το ενδομητριο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Μαγκι30 είπε:

Δεν το βαζουμε κατω εννοειται αυτο!Την επομενη παλι δυνατα...Να σας ρωτησω κατι ομως ρε κοριτσια μου;Πηγα στη γυναικολογο μου μετα την χοριακη γιατι φρικαρα..με το πρηξιμο της κοιλιας κτλ συμπτωματα.μου κανει κολπικο υπερηχο και μου λεει κατι για το ενδομητριο..οτι ειναι παχυ..και εχει εικονα σαν της εγκυμοσυνης...την προλαβαινω και της λεω οτι εκανα χοριακη και βγηκε αρνητικη.τοτε μου λεει θα ρθει η περιοδος.Ξερει καμια τι ειναι αυτο με το ενδομητριο;

Το ενδομήτριο βρίσκεται στο εσωτερικό της μίτρας και καλύπτει την κοιλότητα αυτής. Το πάχος του αυξάνεται μετά την περίοδο και φτάνει σε πλήρη ανάπτυξη πέριξ της ωορρηξίας, μετά ωριμάζει περιμένοντας το έμβρυο ( γονιμοποιημενο ωάριο) και διαλύεται και αποπιπτει με την περίοδο αν δεν προκύψει εγκυμοσύνη. Το πάχος του μπορεί να είναι από 6-7 χιλιοστά μέχρι 12-13 όπου όσο μεγαλύτερο τόσο πιο γόνιμο είναι. Αν δεν προκύψει εγκυμοσύνη όσο μεγαλύτερο είναι, τόσο πιο μεγάλη ροή θα υπάρξει στην περίοδο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Μαγκι30 είπε:

Δεν το βαζουμε κατω εννοειται αυτο!Την επομενη παλι δυνατα...Να σας ρωτησω κατι ομως ρε κοριτσια μου;Πηγα στη γυναικολογο μου μετα την χοριακη γιατι φρικαρα..με το πρηξιμο της κοιλιας κτλ συμπτωματα.μου κανει κολπικο υπερηχο και μου λεει κατι για το ενδομητριο..οτι ειναι παχυ..και εχει εικονα σαν της εγκυμοσυνης...την προλαβαινω και της λεω οτι εκανα χοριακη και βγηκε αρνητικη.τοτε μου λεει θα ρθει η περιοδος.Ξερει καμια τι ειναι αυτο με το ενδομητριο;

Καλημερα. Συνοπτικά θα σου πω τη δικη μου εμπειρία.. 37η ημερα σε κυκλο 33 ημερεςς κανω χοριακη και φυσικα ηταν αρνητική. Κλαμα εγω.... 

Παω στο γιατρο μου 5 μερες μετα και μου λεει: εχεις πολυ παχυ ενδομητριο, κυστη δεν εχεις, ωορρηξία εχεις κανει.. περιμενε δεκα μερες κ αν δεν νσου ερθει παρε με τηλ. 

Για να μη στα πολυλογω δεκα μερες μετα κανω χοριακη ξανα για να μιλησω με το γιατρο μηπως παρω χαπι για να αδιαθετισω.  και ηταν 1.204 θετικη.

Ειχε γινει πολυ αργα η συλληψη (29η ημερα κύκλου όπως τα λογαριασα μετα).

Δε θέλω να σου δωσω ελπιδες αλλα  μη παρεις κανενα χαπι (για να αδιαθετισεις) αν πρωτα δε κάνεις ξανα αλλη μια χοριακη.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/8/2017 at 9:54 ΜΜ, ο/η Aggeliki.D είπε:

Κοριτσι μου πριν λιγο γυρισα!!Ειναι ολα καλα ειδαμε εμβρυακι ακουσαμε καρδουλα και ειδαμε λεκιθυκο σακο!!!!Για την εβδομαδα που ειμαι ειναι ολα μια χαρα!!Μου εδωσε φιλικο οξυ και αυριο θα κανω εξετασεις αιματος σε 3 εβδομαδες θα παω παλι!!!Και στη 12η εβδομαδα περιπου θα κανουμε αυχενικη διαφανεια!!!

συγχαρητήρια κι απο μένα!!!!! μαγική στιγμή!!! εύχομαι να την ζήσουμε ολες συντομα :x  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πεταλουδιτσα μου γλυκια ....το ιδιο μου ειπε και μια φιλη μου!Η αληθεια ειναι οτι εχω μεγαλο κυκλο ο προηγουμενος 43 μερες ο προπροηγουμενος 45...γενικα κλαφτα χαραλαμπε, δεν ξερω ποτε να μετρησω καθυστερηση!Ηρθαμε σε επαφη στις 27/04 η τελευταια μας...και μαλιστα ειχα υγρα διαφανα σαν ασπραδι και εκμεταλευτηκα την ευκαιρια.Διαβασα οτι η χοριακη δειχνει 10-15 μερες απο τη συλληψη!Τι να πω θα κανω υπομονη και αν δεν ερθει η "κυρια"...θα ξανακανω χοριακη!σ'ευχαριστω παρα πολυ για την εμπειρια σου....μου φτιαχνει την διαθεση και ας μην ειναι εγκυμοσυνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Μαγκι30 είπε:

Πεταλουδιτσα μου γλυκια ....το ιδιο μου ειπε και μια φιλη μου!Η αληθεια ειναι οτι εχω μεγαλο κυκλο ο προηγουμενος 43 μερες ο προπροηγουμενος 45...γενικα κλαφτα χαραλαμπε, δεν ξερω ποτε να μετρησω καθυστερηση!Ηρθαμε σε επαφη στις 27/04 η τελευταια μας...και μαλιστα ειχα υγρα διαφανα σαν ασπραδι και εκμεταλευτηκα την ευκαιρια.Διαβασα οτι η χοριακη δειχνει 10-15 μερες απο τη συλληψη!Τι να πω θα κανω υπομονη και αν δεν ερθει η "κυρια"...θα ξανακανω χοριακη!σ'ευχαριστω παρα πολυ για την εμπειρια σου....μου φτιαχνει την διαθεση και ας μην ειναι εγκυμοσυνη!

Μην απογοητεύεσαι κοριτσακι μου...εγω αυτο που καταλαβα ειναι οτι δε μπορεις να εισαι σιγουρος για τιποτα τελικα...ξερεις ποσο εκλαψα οταν είχα αρνητικη χοριακη... Δυστυχώς ηταν παλινδρόμη η εγκυμοσύνη μου ειχαμε δει λεκιθικο σακο αλλα δεν ακουσαμε καρδουλα...ομως αυτο δεν εχει καμια σχεση με το ότι αργησα να κανω ωορρηξια! Εκανα κ μια χαρα εμεινα εγκυος! Μακαρι να εισαι έγκυος και να πανε ολα καλα... σε παρακαλω μη πάρεις χαπι αν δεν σιγουρευτεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να πεις πραγματικα!Θελει υπομονη και πιστη στον Θεο...θα περιμενω και θα δουμε!Ξερεις τι με προβληματιζει.;διαβασα οτι το ενδομητριο παχαινει στην ωορηξια και λεπταινει οταν ειναι να ερθει η περιοδος!Συμφωνα με την γυναικολογο ωορηξια εκανα...αρα δεν ηταν παχυ λογω ωορηξιας.Τωρα η θα αδιαθετησω και θα χω αιμα μπολικο....η θα δουμε......!σ'ευχαριστω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Μαγκι30 είπε:

Τι να πεις πραγματικα!Θελει υπομονη και πιστη στον Θεο...θα περιμενω και θα δουμε!Ξερεις τι με προβληματιζει.;διαβασα οτι το ενδομητριο παχαινει στην ωορηξια και λεπταινει οταν ειναι να ερθει η περιοδος!Συμφωνα με την γυναικολογο ωορηξια εκανα...αρα δεν ηταν παχυ λογω ωορηξιας.Τωρα η θα αδιαθετησω και θα χω αιμα μπολικο....η θα δουμε......!σ'ευχαριστω!

Να σου πω..αν εκανες ωορρηξία τοτε που ειχες υγρα σημαινει οτι εισαι 13η ημερα μετα την ωορρηξια. Η περιοδος ερχεται 14 μερες μετα την ωορρηξια. Αρα σημερα η αυριο η μεθαύριο πρέπει να σου ερθει...αν δε σου ερθει στις επόμενες 3-4 μερες κανε κ αλλη χοριακη! 

Ποτε εκανες τη χοριακη σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η jazz είπε:

συγχαρητήρια κι απο μένα!!!!! μαγική στιγμή!!! εύχομαι να την ζήσουμε ολες συντομα :x  

Κοριτσι μου σε ευχαριστω πολυ σου το ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου να το ζησεις κ εσυ αλλα κ ολες η κοπελες πολυ συντομα!!!❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πεταλουσιτσα μου καλημερα!Την χοριακη  την εκανα 08/04...θα περιμενω οπως ειπες και θα παω να ξανακανω...αλλα μαλλον θα αδιαθετησω μωρε.Γιατι η γυναικολογος οταν της ειπα οτι εκανα χοριακη και βγηκε αρνητικη δεν με παροτρυνε να περιμενω.μαλκον απεκλεισε την εγκυμοσυνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μαγκι30 είπε:

Πεταλουσιτσα μου καλημερα!Την χοριακη  την εκανα 08/04...θα περιμενω οπως ειπες και θα παω να ξανακανω...αλλα μαλλον θα αδιαθετησω μωρε.Γιατι η γυναικολογος οταν της ειπα οτι εκανα χοριακη και βγηκε αρνητικη δεν με παροτρυνε να περιμενω.μαλκον απεκλεισε την εγκυμοσυνη!

8/5 μάλλον εννοείς.. Τελευταία περίοδο πότε είχες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

11 μερες μετα την ωορρηξια σου δηλαδη εκανες χοριακη...αφήνω ενα περιθώριο αργοπορημενης εμφύτευσης... 

Αν δε σου εχει ερθει μεχρι την επόμενη εβδομαδα ξανα κανε χοριακη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουτε εμενα μου ειχε πει κατι.ο γυναικολόγος μου για πιθανή εγκυμοσύνη.... ηταν πολυ συγκρατημενος.. ξανα κανε αλλη μια να μας φυγει τελείως η ιδεα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο θα κανω...μου εγραψε και ορμονικες εξετασεις προλακτινη και αλλες..θα αφησω λιγες μερες και θα κανω ξανα χοριακη!ειπε ομως οτι μετα τις εξετασεις θα με δει κολπικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν πραγματι ειχες ωορρηξια στις 27/4 σημερα εισαι 14η ημερα.... 

Αρα απο αυριο-μεθαύριο μετρας καθυστέρηση! Ευχομαι να ειναι λογω εγκυμοσύνης! Εχεις πονους περιόδου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω πονους περιοδου,η κοιλια μου κοντευει να εκραγει απο το πρηξιμο μοιαζω σαν να ειμαι εγκυος δυο μηνων να φανταστεις,το στηθος μου πησμενο....αλλα ολα αυτα ειναι και συμπτωματα περιοδου!Θα δουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε ολες σας κ εύχομαι συντομα να γίνουμε μανούλες !! Είμαι καινούρια έδω Αλλά διαβάζω καιρό Όλα αυτά που λέτε.. λοιποοον πριν ένα μισή χρόνο είχα μια αποβολή ευτυχώς όταν έγινε δεν υπήρχε σοβαρός λόγος απλά δεν ήταν η ώρα του δεν ξέρω κ πως να το πω... :)..ειχα πιασει με την πρώτη ...  είπαμε με τον άντρα μου να ξανα προσπαθήσουμε Μόλις παντρευτούμε .. τον Οκτώβρη  που περασε λοιπόν παντρεύτηκαμε .. βάλαμε αρχή Αλλά τίποτα ακόμα...με στάση Φλεβάρη Μάρτη,.. Αυτό το μήνα είχαμε έπαφη στις γόνιμες μέρες κ Όχι μόνο ο κύκλος μου είναι 27 με 28 πάντα.. Αύριο περιμένω περίοδο .. Δεν εχω κάποιο σύμπτωμα μόνο κάτι πονακια τραβηγματα μπροστά χαμηλά στη μέση όταν περπατάω η κάνω δουλειές... Αλλά περνάει σύντομα Μόλις κάτσω.. Κ την πρώτη φορά Έτσι ήμουν δεν είχα κανένα σύμπτωμα μόνο όταν είχα δυο μέρες καθυστέρηση έγινε το στήθος μου σαν μπάλες... Η θερμοκρασία μου είναι 35,7 εκτός όταν κάνω ωορρηξία που ανεβαίνει μέχρι 36,8 36,9 ... Κ στην πρώτη εγκυμοσύνη το ίδιο... 

Επεξεργάστηκε από Argo
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μαγκι30 είπε:

Τελικα αδιαθετησα!!!Παμε για τον αλλο μηνα!

ευκαιρία για καινούρια προσπάθεια σε λίγες μέρες λοιπόν!! ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μαγκι30 είπε:

Τελικα αδιαθετησα!!!Παμε για τον αλλο μηνα!

Στην επομενη προσπαθεις Μαγκι μου να ειναι η τυχερη σου!!!!Δυναμη και αισιοδοξια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...