Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πανεμορφες σκεψεις για ολες...αφιερωμενες


annina

Recommended Posts

Θα ηθελα απλα να σας μεταφερω δυο σκεψεις που μολις διαβασα αποτυπωμενες σ' ενα " μικρο παραμυθι για μεγαλους" και μεγαλες καρδιες, οπως ολων των κοριτσιων εδω...σκεψεις που απηχουν τα πιο ομορφα ονειρα μας και το αφιερωνω στα κοριτσια που αγωνιουν..να σας δωσω δυναμη και ελπιδα πως η αγαπη, απεραντη και ανυπερβλητη ως ειναι, διχως συνορα κ ορια, διχως κανονες, να ξερετε πως θα ερθει μια μερα ξαφνικα, καπως ετσι:

"...Το τεστ εγκυμοσυνης βγηκε θετικο.

Το κρατησα σφιχτα στα χερια μου και θυμηθηκα...

Θυμηθηκα την πρωτη φορα που σ'αναζητησα, ενω δεν σε ειχα γνωρισει ακομη...

Θυμηθηκα πως περασαν χρονια, μηνες, ημερες, στιγμες σα χρονια, και σε περιμενα...

Θυμηθηκα πως δεν ερχοσουν και με επνιγε η αγωνια...

Θυμηθηκα την ελπιδα που, ποτε μ' αγκαλιαζε και ποτε μ' απαρνιοταν...

Το τεστ βγηκε θετικο.

Επιτελους ηρθες.

Τα ματια μου γεμισαν δακρυα και η ψυχη μου πλημμυρισε απο ευτυχια, ευτυχια, ευτυχια...

Καλως ηρθες μικρο μου...

Αποφασισα να σε βαφτισω προσωρινα, με δικα μου ονοματα, μεχρι να φανεις. Θα σε λεω ευτυχια, αγαπη, καρδουλα, μωρο μου, ανασα μου, λατρεια, χαρα, ζωη, λουλουδακι μου, φως μου...

Ηρθες και μεγαλωνεις μερα με τη μερα..."

Και για να αποδωσω τιμη στους δημιουργους. Ειναι στιχοι των: Ζωης Σκαλιδη-Φωτεινης Τσαμπρα απτο βιβλιο τους "Φοβαμαι μηπως δε σου αρεσω", εκδοσεις κεντρου ανθρωπινης αναπαραγωγης'.Α εκδ.2003.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annina είπε:

Θα ηθελα απλα να σας μεταφερω δυο σκεψεις που μολις διαβασα αποτυπωμενες σ' ενα " μικρο παραμυθι για μεγαλους" και μεγαλες καρδιες, οπως ολων των κοριτσιων εδω...σκεψεις που απηχουν τα πιο ομορφα ονειρα μας και το αφιερωνω στα κοριτσια που αγωνιουν..να σας δωσω δυναμη και ελπιδα πως η αγαπη, απεραντη και ανυπερβλητη ως ειναι, διχως συνορα κ ορια, διχως κανονες, να ξερετε πως θα ερθει μια μερα ξαφνικα, καπως ετσι:

"...Το τεστ εγκυμοσυνης βγηκε θετικο.

Το κρατησα σφιχτα στα χερια μου και θυμηθηκα...

Θυμηθηκα την πρωτη φορα που σ'αναζητησα, ενω δεν σε ειχα γνωρισει ακομη...

Θυμηθηκα πως περασαν χρονια, μηνες, ημερες, στιγμες σα χρονια, και σε περιμενα...

Θυμηθηκα πως δεν ερχοσουν και με επνιγε η αγωνια...

Θυμηθηκα την ελπιδα που, ποτε μ' αγκαλιαζε και ποτε μ' απαρνιοταν...

Το τεστ βγηκε θετικο.

Επιτελους ηρθες.

Τα ματια μου γεμισαν δακρυα και η ψυχη μου πλημμυρισε απο ευτυχια, ευτυχια, ευτυχια...

Καλως ηρθες μικρο μου...

Αποφασισα να σε βαφτισω προσωρινα, με δικα μου ονοματα, μεχρι να φανεις. Θα σε λεω ευτυχια, αγαπη, καρδουλα, μωρο μου, ανασα μου, λατρεια, χαρα, ζωη, λουλουδακι μου, φως μου...

Ηρθες και μεγαλωνεις μερα με τη μερα..."

Και για να αποδωσω τιμη στους δημιουργους. Ειναι στιχοι των: Ζωης Σκαλιδη-Φωτεινης Τσαμπρα απτο βιβλιο τους "Φοβαμαι μηπως δε σου αρεσω", εκδοσεις κεντρου ανθρωπινης αναπαραγωγης'.Α εκδ.2003.

φανταστικο...δακρυσα.. ! δεν εχω λογια..ξερω οτι αυτο ακριβως θα νιωσω οταν με το καλο δω τεστ θετικο!!???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με συγκίνησες γλυκια μου... Αν θυμαμαι καλα εισαι έγκυος...με το καλο να κρατήσεις το μωρακι σου......σε ευχαριστούμε για τη δύναμη που μας δίνεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τόσα συναισθήματα σε λίγες γραμμές μόνο...

Μακάρι όλα τα κορίτσια να ζήσουν τη στιγμή του θετικού τεστ και φυσικά μετα της 1ης αγκαλίτσας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...