Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες προσπαθούμε για μωράκι??


Petalouditsa28

Recommended Posts

κ εγβ επαιρνα αντισυλληπτικα 3 χρονια τα σταματησα ιουλιο του 2012...αδιαθετησα ιουλιο 2012 δεκεμβρη 2012 ιουλιο 2013 κ απο τοτε καθε μηνα απλα με κυκλο 28-38...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

Αντιμετώπισες και την τριχοφυία με αυτό τον τρόπο;; Σε ρωταω γιατι εχω και εγω.......Τωρα είσαι οκ..;;;;;

Στην κοιλια εμειναν κατω απο τον αφαλό γτ τις ειχα πειραξει αλλα γυρω απο το στηθος κ στις παριες π ειχα βγαλει εγω εφυγαν! Που έβγαλες τριχοφυΐα κοριτσι μ εσυ;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Anni2304 είπε:

Στην κοιλια εμειναν κατω απο τον αφαλό γτ τις ειχα πειραξει αλλα γυρω απο το στηθος κ στις παριες π ειχα βγαλει εγω εφυγαν! Που έβγαλες τριχοφυΐα κοριτσι μ εσυ;; 

εγως κοριτσια τπτ δεν εβγαλα..ουτε τρίχες ουτε κιλα πηρα ουτε σπυρακια...αφου εβλεπε ο γιατροςτα νουμερα μ κ ειχε σοκαριστει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η elenaaa445 είπε:

εγως κοριτσια τπτ δεν εβγαλα..ουτε τρίχες ουτε κιλα πηρα ουτε σπυρακια...αφου εβλεπε ο γιατροςτα νουμερα μ κ ειχε σοκαριστει

Σοβαρα Έλενα;; τυχερή μες την ατυχία σ!!! Εγω απο 48 κιλα κ πρωταθλητισμό στο ταεκβοντο  μ θυρεοειδή ΣΠΩ κ 6 μηνες κορτιζόνη λογο αλλου θέματος αυτη τη στιγμη ειμαι 105... ?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Anni2304 είπε:

Σοβαρα Έλενα;; τυχερή μες την ατυχία σ!!! Εγω απο 48 κιλα κ πρωταθλητισμό στο ταεκβοντο  μ θυρεοειδή ΣΠΩ κ 6 μηνες κορτιζόνη λογο αλλου θέματος αυτη τη στιγμη ειμαι 105... ?? 

η κορτοζονη φταιει!!λογικα οταν σταματησεις σιγα σιγα με λιγη προσπαθεια θα τα χασεις...ποσο χρονων εισαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Anni2304 είπε:

Στην κοιλια εμειναν κατω απο τον αφαλό γτ τις ειχα πειραξει αλλα γυρω απο το στηθος κ στις παριες π ειχα βγαλει εγω εφυγαν! Που έβγαλες τριχοφυΐα κοριτσι μ εσυ;; 

Εγώ είχα σε πηγούνι-λαιμό, στη μέση και λίγο στο στήθος... Στο λαιμό επιμένουν πάρα πολύ ας έχω δώσει μια περιουσία στα λέιζερ. Δυστυχώς ακόμη έχω... Λιγότερες βέβαια αλλά υπάρχουν.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η elenaaa445 είπε:

 

η κορτοζονη φταιει!!λογικα οταν σταματησεις σιγα σιγα με λιγη προσπαθεια θα τα χασεις...ποσο χρονων εισαι?

Δ την παιρνω πια... εχει 4 χρονια.. οταν πλεον ημουν κλ κ δ ειχα θεματα ημουν 85 κιλα κ αποφάσισα ν απευθυνθώ σ εναν διατροφολόγο.. ηταν εναλλακτικός κ μ πλάκωσε στα συμπληρώματα πρωτα μηνα ολα κλ κ δυο κιλα κτ αλλα μτ τ κιλα ανέβαιναν κ ανέβαιναν παρε κ αυτο παρε κ εκεινο εχεις κρατα κράτηση εχεις τ ενα εχεις τ αλλο ώσπου φτανω μτ απο 7 μηνες τ 100 κ μ λεει δ ξερω σηκώνω τ χερια ψηλα κ απλα εξαφανίστηκε ! Εγω τριψήφιο συην ζυγαρια πρωτη φορα.. επεσα σ καταθλιψη κ μ το γυρησε σ βουλιμία κ υπερφαγια!! Μ βοηθεια ειδικού πλεον ειμαι κλ κ εχω χασει κ καποια κιλα!! Αργα λιλά σταθερά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Anni2304 είπε:

Στην κοιλια εμειναν κατω απο τον αφαλό γτ τις ειχα πειραξει αλλα γυρω απο το στηθος κ στις παριες π ειχα βγαλει εγω εφυγαν! Που έβγαλες τριχοφυΐα κοριτσι μ εσυ;; 

Σχεδόν όλες οι γυναίκες από το σοι της μαμάς μου είναι με ΣΠΩ και το εχω δει σε διαφορες μορφές συμπτωματων πχ η ξεδερφη μου έχει σταθερό κύκλο αλλά πολλά κιλά, εντονη ακμή και τριχοφυία... ενω εγω πολυκυστικη μορφολογία στις ωοθήκες και αμηνόρροια εχω να πω ότι δεν θεραπευεται το ΣΠΩ.

Από έμβρυα όσες κοπέλες υποφέρουν από αυτό το έχουν, γεννιούνται και πεθαίνουν με αυτό.

Στις ορμονικές εξετασεις πάντα φαίνεται... λίγο πολύ οι τιμές των ορμονών είναι σε ανισορροπία. Ακόμα και η μαμα μου 53 ετών με ΣΠΩ καρατσεκαρισμένο ακόμα στις ορμονικές φαίνεται....

Οι γυναίκες  με ΣΠΩ που έχουν τριχοφυία δεν ξεμπλέκουν από αυτή... μάλλον είσαι τυχερή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Anni2304 είπε:

 

Αυτο με το σχημα καρδιας μου κανε εντύπωση... σκέφτεσαι να κανεις επεμβαση???

@Κατερινάκι/only love εφτασε  η ωρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Anni2304 είπε:

Δ την παιρνω πια... εχει 4 χρονια.. οταν πλεον ημουν κλ κ δ ειχα θεματα ημουν 85 κιλα κ αποφάσισα ν απευθυνθώ σ εναν διατροφολόγο.. ηταν εναλλακτικός κ μ πλάκωσε στα συμπληρώματα πρωτα μηνα ολα κλ κ δυο κιλα κτ αλλα μτ τ κιλα ανέβαιναν κ ανέβαιναν παρε κ αυτο παρε κ εκεινο εχεις κρατα κράτηση εχεις τ ενα εχεις τ αλλο ώσπου φτανω μτ απο 7 μηνες τ 100 κ μ λεει δ ξερω σηκώνω τ χερια ψηλα κ απλα εξαφανίστηκε ! Εγω τριψήφιο συην ζυγαρια πρωτη φορα.. επεσα σ καταθλιψη κ μ το γυρησε σ βουλιμία κ υπερφαγια!! Μ βοηθεια ειδικού πλεον ειμαι κλ κ εχω χασει κ καποια κιλα!! Αργα λιλά σταθερά!! 

κοιταξε να δεις..νομιζω οτι απλα περιμενες αμεσως να δεις αποτελεσματα δεν ειναι ετσι ομως..η ξαδελφη μ ειναι 150 κιλα...παντα σταματαει στους 2-3 μηνες...στην αρχη χανεις γρηγορα γτ χανεις υγρα μετα όμως θελει προσπαθεια για να χασεις.αν δεν κανει γυμναστικη δεν θα μπορεσεις να δεις αποτελεσμα .η ξαδελφη ξεκινησε κ τρχ (δεν το πιστευα οταν μ το ειπε γτ ντρέπεται κ θεωρουν οτι ολοι θα την κοιτανε)ειναι απιστευτα ενθουσιασμενη..μ ειπε οτι πλεον κ η μεση της ειναι καλυτερα κ θα ξεκινησεο κ 3 φορες τωρα..1 μηνα κανα μονο κ διατροφή..κιλα αυτον τον μηνα δεν εχασε αλλά εχασε ποντους(διατροφη κανει παραπανω καιρο γυμναστικη 1 μηνα)..αυτο ειναι το πιο σημαντικο οχι το τι λεει η ζυγαρια.εγω εχω παρει 6 κιλα με την γυμναστικη κ φαινομαι πιο αδυνατη απο πριν!απλα οπως της ειπα να δωσει χρονο στον εαυτο της..αν δεν καταλαβεις οτι θελεις τουλάχιστον 2 χρονια τοτε θα απογοητευεσαι!και δεν υπάρχει λόγος..η ξαδελφη μου πρώτη φορά ξεκινησε γυμναστικη..ευχομαι πραγματικα να συνεχισει.οχι για τα κιλα αλλα για την υγειά της!το να εχεις παραπάνω κιλα δεν σε μειωνει σαν ανθρωπο ισα ισα κ καλος είσαικ ομορφος εισαι!το θεμα ειναι να εισαι τοσο οσο αντεχει ο οργανισμος σ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Σχεδόν όλες οι γυναίκες από το σοι της μαμάς μου είναι με ΣΠΩ και το εχω δει σε διαφορες μορφές συμπτωματων πχ η ξεδερφη μου έχει σταθερό κύκλο αλλά πολλά κιλά, εντονη ακμή και τριχοφυία... ενω εγω πολυκυστικη μορφολογία στις ωοθήκες και αμηνόρροια εχω να πω ότι δεν θεραπευεται το ΣΠΩ.

Από έμβρυα όσες κοπέλες υποφέρουν από αυτό το έχουν, γεννιούνται και πεθαίνουν με αυτό.

Στις ορμονικές εξετασεις πάντα φαίνεται... λίγο πολύ οι τιμές των ορμονών είναι σε ανισορροπία. Ακόμα και η μαμα μου 53 ετών με ΣΠΩ καρατσεκαρισμένο ακόμα στις ορμονικές φαίνεται....

Οι γυναίκες  με ΣΠΩ που έχουν τριχοφυία δεν ξεμπλέκουν από αυτή... μάλλον είσαι τυχερή!

Υπερτυχερη θα ελεγα...........Εδω δε μπορω να ξεμπλέξω απο την τριχοφυία εγω που δεν εχω ΣΠΩ και το προβλημα μάλλον εξαρτάται από υπερανδρογοναιμια που δεν εντοπίζεται στις εξετάσεις αλλά εικάζει ο γιατρος οτι βρίσκεται στους θύλακες των τριχων.... Τρεχα γυρευε δηλαδη..... Παντα θα εχω αυξημενη τριχοφυία και για ολη μου τη ζωη θα αποτριχώνομαι............. Το εχω πια δεχτει!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι 17:04......αραγε εισαι καθ οδον?αραγε επισες το.χαρτι στα χερια σου??????αραγε θα εχω σκασει μεχρι να ακουσω τα ομορφα μεα σου????αντεεεεεεεεεεεεεεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια κ εγω περιμενω να δω τι θα της πουν!!!ας ειναι θετικα κ απο την χαρα της να μην εχει μπει ακομα στο ιντερνετ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Αυτο με το σχημα καρδιας μου κανε εντύπωση... σκέφτεσαι να κανεις επεμβαση???

@Κατερινάκι/only love εφτασε  η ωρα...

Αν δ μπορω ν πιασω τ σποράκι μ

εννοειται πρεπει ν αφαιρέσω την γωνια αυτη!!! Δ εχει τυχει σ καμια αλλη;;; ειναι μιση ωρα υποθεση λαπαροσκοπικά!! Αλλα θ δειξει μπορει ν μην μ επηρεάσει!!! Αααα περιμενουμε κατερινα ν μαθουμε ευχάριστα νεα ευχομαι απο καρδιάς!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου σκ@τα..τσάμπα η λαχτάρα μου..τσάμπα τα ονειρα..τσάμπα η ελπίδα μου..τσάμπα τα φαρμακα οι ορμονες..ολα..αρνητική γαμωτο μου..ειμαι σκ@τα..προσπαθω να βρω τον αντρα μου στο τηλ..και δειχνει κλειστό..θα σκάσω..?????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Κοριτσακια μου σκ@τα..τσάμπα η λαχτάρα μου..τσάμπα τα ονειρα..τσάμπα η ελπίδα μου..τσάμπα τα φαρμακα οι ορμονες..ολα..αρνητική γαμωτο μου..ειμαι σκ@τα..προσπαθω να βρω τον αντρα μου στο τηλ..και δειχνει κλειστό..θα σκάσω..?????????

κατερινακι λυπαμαι πολυ!!!!??

παμε ομως δυνατα για τον αλλο μηνα!!!μαζι εδω να τα λεμε ολα!!!και τα αρνητικα κ τα θετικα μας!!!!ο επομενος μηνας θα ειναι πιο τυχερος!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsaki mou ti na pw... Tpt de se parigorei ayti tin wra to kserw kala...

An den adiathetiseis mexri ti deytera proteinw na tin epanalaveis. Diaforetika an apofasiseis pali na beis sti diadikasia me xapia dokimase na kaneis mia spermategxysi. Stin anagki vres enan giatro pou ekseidikeyetai se themata ypogonimotitas.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Κοριτσακια μου σκ@τα..τσάμπα η λαχτάρα μου..τσάμπα τα ονειρα..τσάμπα η ελπίδα μου..τσάμπα τα φαρμακα οι ορμονες..ολα..αρνητική γαμωτο μου..ειμαι σκ@τα..προσπαθω να βρω τον αντρα μου στο τηλ..και δειχνει κλειστό..θα σκάσω..?????????

Αχ βρε Κατερινακι μου... κοριτσάκι μου.. ξέσπασε οσο θελεις... απογοητεύτηκα τόσο πολυ τωρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι μου........ελα να κλαψουμε μαζι....βγαλτα ολα απο μεσα σου...κατσε ξέσπασε να μη μεινει τιποτα..και.μετα αγαπη μου θα ηρεμησεις.δε μου βγαινουν λογια....και αυτα που εγραψα με το ζορι...αγαπη μου καλη.μακαρι να ειμασταν εκει κοντα και ολα τα κοριτσια να ερχομασταν να σου συμπαρασταθουμε..τιποτα ομως δε τελειώνει εδω.τιποτα.ολα γινονται για καποιο.σκοπο..σου κανω μια τεραστια αγκαλια με πολλη αγαπη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Κοριτσακια μου σκ@τα..τσάμπα η λαχτάρα μου..τσάμπα τα ονειρα..τσάμπα η ελπίδα μου..τσάμπα τα φαρμακα οι ορμονες..ολα..αρνητική γαμωτο μου..ειμαι σκ@τα..προσπαθω να βρω τον αντρα μου στο τηλ..και δειχνει κλειστό..θα σκάσω..?????????

OXI ρε γμτ... γτ??? γτ να ναι τοσο δυσκολο πια!!! :(:( τι να πω τωρα... φανταζομαι την απογοητευση σου ρε κατερινακι...μακαρι να μπορουσα να σου πω κατι να νιωσεις καλυτερα..αλλα πιστευω οτι τπτ δεν θα σε παρηγορησει τωρα... :( και γω στη θεση σου ετσι θα ημουν... με το χρονο απλα θα περασουν οι μερες και επειδη εισαι πολυ δυνατη κοπελα θα το παλεψεις και θα βγεις νικητρια... οπως ειπες και πριν παιρνεις τον γιατρο και καταστρωνετε νεο σχεδιο... σε λιγες μερες θα ξεκινησει μια νεα προσπαθεια.. δεν το βαζουμε κατω οπως και να χει..

ξεσπασε εδω σε μας..οσο μπορεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Κατερινάκι/only love................. Τί να σου πω και εγώ με τη σειρά μου.......ό,τι και να πω θα είναι λίγο......

Για σένα το είχα δεδομένο. Ήμουν σίγουρη ότι τα καταφέρατε. Σε τέτοιες περιπτώσεις τα λόγια είναι απλά περιττά.... Δύσκολα απαλύνεται ο πόνος σου. θέλει χρόνο να το συνειδητοποιήσεις....... Δεν έχω τι άλλο να σου πω.....

Πες ότι θες σε εμάς, ξέσπασε. Γράψε ό,τι σου κατέβει στο μυαλό. Ό,τι νιώθεις....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου δεν ξέρω τι να γράψω..ειλικρινα..ολες οι ελπίδες μου ηταν στηριγμένες σε αυτη την προσπάθεια..το ήξερα απο την αρχή..τα οικονομικά μας έφταναν για εναν κύκλο μονο με τις πανάκριβες ενέσεις..οτι κανω απο δω και περα θα ειναι πιο "αδύναμο"..εχω απογοητευτεί πολυ...4ωοθηλακια και δεν καταφέραμε να γονιμοποιήσουμε ουτε ενα..το ειπα της αδερφής μου..και δεν με πιστεψε..το ιδιο εχω πάθει και εγω..δεν το πιστευω...ισως ειναι άρνηση απλα να το δεχθώ..Σας ευχαριστω απο τα βαθύ της ραγισμένης αυτη τη στιγμή καρδούλας μου που εισαστε δίπλα μου..Ευχαριστω το θεο που σας γνώρισα..και Σας Αγαπω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Κοριτσακια μου δεν ξέρω τι να γράψω..ειλικρινα..ολες οι ελπίδες μου ηταν στηριγμένες σε αυτη την προσπάθεια..το ήξερα απο την αρχή..τα οικονομικά μας έφταναν για εναν κύκλο μονο με τις πανάκριβες ενέσεις..οτι κανω απο δω και περα θα ειναι πιο "αδύναμο"..εχω απογοητευτεί πολυ...4ωοθηλακια και δεν καταφέραμε να γονιμοποιήσουμε ουτε ενα..το ειπα της αδερφής μου..και δεν με πιστεψε..το ιδιο εχω πάθει και εγω..δεν το πιστευω...ισως ειναι άρνηση απλα να το δεχθώ..Σας ευχαριστω απο τα βαθύ της ραγισμένης αυτη τη στιγμή καρδούλας μου που εισαστε δίπλα μου..Ευχαριστω το θεο που σας γνώρισα..και Σας Αγαπω..

Και εγώ νόμιζα πως απλά ήθελες να μας ''πειράξεις'' λίγο... και μετά θα μας έστελνες τη θετική σου χοριακή.......τι να πω ούτε εγώ έχω λόγια...... 

Απλά ήθελα να σε ρωτήσω...αν μίλησες με το γιατρό σου........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Κοριτσακια μου δεν ξέρω τι να γράψω..ειλικρινα..ολες οι ελπίδες μου ηταν στηριγμένες σε αυτη την προσπάθεια..το ήξερα απο την αρχή..τα οικονομικά μας έφταναν για εναν κύκλο μονο με τις πανάκριβες ενέσεις..οτι κανω απο δω και περα θα ειναι πιο "αδύναμο"..εχω απογοητευτεί πολυ...4ωοθηλακια και δεν καταφέραμε να γονιμοποιήσουμε ουτε ενα..το ειπα της αδερφής μου..και δεν με πιστεψε..το ιδιο εχω πάθει και εγω..δεν το πιστευω...ισως ειναι άρνηση απλα να το δεχθώ..Σας ευχαριστω απο τα βαθύ της ραγισμένης αυτη τη στιγμή καρδούλας μου που εισαστε δίπλα μου..Ευχαριστω το θεο που σας γνώρισα..και Σας Αγαπω..

κοριτσακια μου δεν παει να πει οτι χωρις τις ενεσεις δεν θα συλλαβεται!!!!μην τα παρατας!!!!πες μου λιγο εχει καποιος απο τους δυο προβλημα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...