Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες προσπαθούμε για μωράκι??


Petalouditsa28

Recommended Posts

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Αχ ξερεις ποσες ελεγα να παιξω τυφλομυγα αυτη την εβδομαδα....αλλα οταν ερχοταν η ωρα κατι με κρατουσε...δε ξερω δεν λειτουργούσα...η libido μου εχει παει στα ταρταρα αυτες τις μερες.....και επισης ωρες ωρες λεω: και αν εισαι?? Ας μην εχεις επαφη για να μη κανεις κακο.....

Οκ εδω γελαστε!!! ????

Κοροιδευτε οσο θελετε!!!! Δε παρεξηγω... και εγω μουρλη με ανεβαζω μουρλη με κατεβαζω

 

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Αχ ξερεις ποσες ελεγα να παιξω τυφλομυγα αυτη την εβδομαδα....αλλα οταν ερχοταν η ωρα κατι με κρατουσε...δε ξερω δεν λειτουργούσα...η libido μου εχει παει στα ταρταρα αυτες τις μερες.....και επισης ωρες ωρες λεω: και αν εισαι?? Ας μην εχεις επαφη για να μη κανεις κακο.....

Οκ εδω γελαστε!!! ????

Κοροιδευτε οσο θελετε!!!! Δε παρεξηγω... και εγω μουρλη με ανεβαζω μουρλη με κατεβαζω

Ετσι και υποψιαστώ πως πέφτεις ψυχολογικά θα έρθω εκεί για τσουρομάδημα.....

Δεν σε θεωρούμε μουρλή....ΘΕΟΜΟΥΡΛΗ σε θεωρούμε γι αυτό σ΄αγαπάμε!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η mommy86 είπε:

Σνιφ σνιφ..κατι μυριζομαι εδω...πεταλουδιτσα...μηπως ηρθε ο αη βασιλης??οτςν γυρίσεις σπιτι παρε ενα τεστακι...δεν εχεις να χάσεις κατι!!

 

Ηρθε αλλα οχι για να μου δωσει μπεμπε.........αλλα για να μου δειξει πως εχουμε την ιδια κοιλιά........

Δε κανω τεστακι γιατι θα στεναχωρηθω πολυ... εξαλλου ειδη εχω κανει δυο και τπτ........ ειχα κανει πριν 3-4 μερες το τελευταίο (10 μερες μετα απο τοτε που ειχα ροζουλι.. νομιζω πως αν ημουν θα εβλεπα εστω και μια τοση δα αχνη γραμμη..εκ τοτε δεν ειχαμε εεπαφές γιατι ψιλο πονουσα καποες φορές και αλλες απλα δεν ειμασταν σε φαση....θελαμε μονο αγκαλιες ζεστες)...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Petalouditsa28 τεστ εγκυμοσύνης έκανες; 29-31 δεν ειναι ο κύκλος σου; λογικά αν εισαι θα το δείξει!! Ποτε δεν ξέρεις!!..

εγω που περιμενω την πρώτη περίοδο μετα την απόξεση εχω σκάσει...εχω πεθάνει στον πόνο, εχει πρηστεί η κοιλιά μου, πονάω αρκετά και ειδα χθες βραδυ μια σταγόνα αίμα και άλλη μια σταγόνα σημερα και τιποτα αλλο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Ηρθε αλλα οχι για να μου δωσει μπεμπε.........αλλα για να μου δειξει πως εχουμε την ιδια κοιλιά........

Δε κανω τεστακι γιατι θα στεναχωρηθω πολυ... εξαλλου ειδη εχω κανει δυο και τπτ........ ειχα κανει πριν 3-4 μερες το τελευταίο (10 μερες μετα απο τοτε που ειχα ροζουλι.. νομιζω πως αν ημουν θα εβλεπα εστω και μια τοση δα αχνη γραμμη..εκ τοτε δεν ειχαμε εεπαφές γιατι ψιλο πονουσα καποες φορές και αλλες απλα δεν ειμασταν σε φαση....θελαμε μονο αγκαλιες ζεστες)...

3-4 μέρες πριν ειναι λιγο επίφοβο το αποτέλεσμα.. καταλαβαίνω την απογοήτευση σου στην προοπτική του αρνητικού.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Αν ειναι αυτι που θελω θα κανω παρτυ και ειστε ολες καλεσμενες...μετα θα παω στην εκκλησία να αναψω ενα κερι ισα με το μποι μου και μετα ενα τζοκερ...και είπαμε τα λεφτα θα διαιρεθουν δια οσες ειμαστε εδω!!

Αλλωτε ειναι σαν ελαφρύς πονος περιόδου και αλλοτε όχι....δεν ειναι ακριβως περίοδου...ειναι κατι αλλο δε μπορω να το εξηγήσω...μια ενοχληση....θα περιμένω να αδιαθετησω γιατι η κοιλια μου κοντεύει να ανταγωνιστεί τη κοιλια του santa Claus!!!

Τιποτα δεν εχω κανει απο αυτα..ναι αν συνεχιστουν θα παω και θα μιλησω μαζι του...

Πριν ειχα παλι υγρα σα κατουρημενη νιώθω αλλα ειμαι στη δουλεια...να επισημαίνω οτι δε μυριζουν και δεν εχω φαγουρα καμια...

Αυτα τα δυο που σου ανέφερα το μονο που κάνουν ειναι υγρά..χωρις οσμή..και χωρις φαγούρα..εμενα απο τις πρώτες εξετάσεις που μου εκανε ηταν καλλιέργεια κολπικού υγρού..εκει τα βρήκαμε και μετα πηρα αντιβίωση..ειναι λέει η πρωτη αιτία για την μη γονιμότητα το μυκοπλασμα και το ουρεοπλασμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Αχ ξερεις ποσες ελεγα να παιξω τυφλομυγα αυτη την εβδομαδα....αλλα οταν ερχοταν η ωρα κατι με κρατουσε...δε ξερω δεν λειτουργούσα...η libido μου εχει παει στα ταρταρα αυτες τις μερες.....και επισης ωρες ωρες λεω: και αν εισαι?? Ας μην εχεις επαφη για να μη κανεις κακο.....

Οκ εδω γελαστε!!! ????

Κοροιδευτε οσο θελετε!!!! Δε παρεξηγω... και εγω μουρλη με ανεβαζω μουρλη με κατεβαζω

Αχαχαχα..μια απο τα ίδια..δεν το πιστευω..διάβασα μολις τις σκέψεις μου...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

@Petalouditsa28 τεστ εγκυμοσύνης έκανες; 29-31 δεν ειναι ο κύκλος σου; λογικά αν εισαι θα το δείξει!! Ποτε δεν ξέρεις!!..

εγω που περιμενω την πρώτη περίοδο μετα την απόξεση εχω σκάσει...εχω πεθάνει στον πόνο, εχει πρηστεί η κοιλιά μου, πονάω αρκετά και ειδα χθες βραδυ μια σταγόνα αίμα και άλλη μια σταγόνα σημερα και τιποτα αλλο.. 

"Φοβαμαι"να κανω............ θα περιμενω λιγο ακομα...να παω την εκδρομουλα μου και θα κανω αν δεν εχει ερθει....ξερω οτι θα ναι αρνητικο αλλα δε θελω να το δω ...προτιμω να δω αιμα....

Λισακι να θυμαμαι καλα μια φιλη σου μετα απο αποσεξη ειχε μεινει εγκυος αμέσως.......λες καρδούλα μου να εισαι καο εσυ τυχερή????!!!!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πεταλουδιτσα μου, δε θελω σε καμια περιπτωση να στεναχωρεθεις!!οποτε το αφηνουμε το τεστ και περιμενουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Το οτι δε μυρίζουν ειναι θετικό... όπως επίσης και οτι ειναι διάφανα...

 

Και γω μονο υγρά και μαλιστα διάφανα ειχα και γίαυτο δεν ειχα πάρει χαμπάρι τιποτα..ενάμιση μηνα αντιβίωση όμως για να εξαληφθουν τα άτιμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Αυτα τα δυο που σου ανέφερα το μονο που κάνουν ειναι υγρά..χωρις οσμή..και χωρις φαγούρα..εμενα απο τις πρώτες εξετάσεις που μου εκανε ηταν καλλιέργεια κολπικού υγρού..εκει τα βρήκαμε και μετα πηρα αντιβίωση..ειναι λέει η πρωτη αιτία για την μη γονιμότητα το μυκοπλασμα και το ουρεοπλασμα..

Ειχα μεινει εγκυος τον οκτωβρη αλλα ηταν βιοχημικη.......αυτα που λες επηρεάζουν και τη πορεια της εγκυμοσύνης αλλα και τη συλληψη???

Ουφ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Και γω μονο υγρά και μαλιστα διάφανα ειχα και γίαυτο δεν ειχα πάρει χαμπάρι τιποτα..ενάμιση μηνα αντιβίωση όμως για να εξαληφθουν τα άτιμα..

και τι ενδειξεις ειχες? τι εξεταση εκανες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Ειχα μεινει εγκυος τον οκτωβρη αλλα ηταν βιοχημικη.......αυτα που λες επηρεάζουν και τη πορεια της εγκυμοσύνης αλλα και τη συλληψη???

Ουφ...

Ναι ηταν το πρώτο πράγμα που εμαθα..οταν ανιχνεύτηκαν στην καλλιέργεια αυτο μου είπε ο γιατρός..εχεις κανει γενικα εξετάσεις προγεννητικού ελέγχου?ορμονες κλπ?οταν λες οτι ηταν βιοχημική τι εννοείς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

"Φοβαμαι"να κανω............ θα περιμενω λιγο ακομα...να παω την εκδρομουλα μου και θα κανω αν δεν εχει ερθει....ξερω οτι θα ναι αρνητικο αλλα δε θελω να το δω ...προτιμω να δω αιμα....

Λισακι να θυμαμαι καλα μια φιλη σου μετα απο αποσεξη ειχε μεινει εγκυος αμέσως.......λες καρδούλα μου να εισαι καο εσυ τυχερή????!!!!!!!

 

Εγω αποκλείεται! Ωορρηξία ειχα στις 8-9 Δεκέμβρη και ο άντρας μου έλειπε! Ειχαμε ερθει σε επαφή 5-6 περίπου μέρες πριν. Ειναι καλο να ερθει έστω και μια φορά περίοδος..αυτη η φιλη μου έμεινε έγκυος μετα απο απόξεση αλλα της ηρθε μια περίοδος και αμέσως μετα.. δεν περίμενε το 3μηνο που λένε. Εμένα ο γιατρός μου με συμβούλεψε 2 περίοδους να περιμενω, δηλαδη να προσπαθήσω αρχές Φλεβάρη.. θα δούμε. Δεν ξερω, αν πετύχω ωορρηξία και τον άντρα μου να ειναι εδω   μεσα στις γιορτές Θα το επιχειρήσω μαλλον.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η peacock είπε:

και τι ενδειξεις ειχες? τι εξεταση εκανες?

Δεν ειχα καμια ένδειξη..οταν πηγα στο γιατρό μου και του ειπα οτι θελω να ξεκινήσουμε να βάλουμε μπρος για παιδί μου έγραψε εξετάσεις,γενικές,ούρων,ορμονολογικές και καλλιέργεια κολπικού υγρού..εκει φάνηκαν αυτα..το μονο σύμπτωμα ειναι η έκκριση υγρών..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Ειχα μεινει εγκυος τον οκτωβρη αλλα ηταν βιοχημικη.......αυτα που λες επηρεάζουν και τη πορεια της εγκυμοσύνης αλλα και τη συλληψη???

Ουφ...

Πεταλουδιτσα μην ανησυχείς! Οταν ειχα παει στον γιατρο μου για έλεγχο πριν μείνω έγκυος την πρώτη φορά ειχα κανει μια απλή καλλιέργεια κολπικού υγρού μου είχε βρει ουρεόπλασμα και ειχα θορυβηθεί μου λεει "με αυτο το ουρεπλασμα πολλοί γιατροί σε βάζουν να παρεις ενα σωρό αντιβιωσεις δεν ειναι τιποτα, πήρα μια μικρη αντιβίωση προληπτικά. Μου ειπε "αν ξαναφανεί δεν θα κανουμε  τιποτα" τζάμπα θα παίρνεις αντιβίωσεις και θα χαλάς το ph του κόλπου σου. Έμεινα έγκυος ολα καλα..αν ηταν κατι επικίνδυνο θα στο έλεγε ο γιατρός σου..χαλαρά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Ειχα μεινει εγκυος τον οκτωβρη αλλα ηταν βιοχημικη.......αυτα που λες επηρεάζουν και τη πορεια της εγκυμοσύνης αλλα και τη συλληψη???

Ουφ...

Επίσης στο τεστ Παπ αν κατι δεν παει καλα φαίνεται ως φλεγμονή και λόγω αυτού  σε βάζει ο γιατρός  να κάνεις καλλιέργεια.. εχεις συχνή επαφή με τπν γιατρο σου δεν εχεις να ανησυχείς για κατι. Και εγω εχω άοσμα υγρά διαφανή συνεχώς αυτές τις μέρες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

Πεταλουδιτσα μην ανησυχείς! Οταν ειχα παει στον γιατρο μου για έλεγχο πριν μείνω έγκυος την πρώτη φορά ειχα κανει μια απλή καλλιέργεια κολπικού υγρού μου είχε βρει ουρεόπλασμα και ειχα θορυβηθεί μου λεει "με αυτο το ουρεπλασμα πολλοί γιατροί σε βάζουν να παρεις ενα σωρό αντιβιωσεις δεν ειναι τιποτα, πήρα μια μικρη αντιβίωση προληπτικά. Μου ειπε "αν ξαναφανεί δεν θα κανουμε  τιποτα" τζάμπα θα παίρνεις αντιβίωσεις και θα χαλάς το ph του κόλπου σου. Έμεινα έγκυος ολα καλα..αν ηταν κατι επικίνδυνο θα στο έλεγε ο γιατρός σου..χαλαρά.. 

Ελπιζω να μην εχω ακουστεί περιεργα..θεωρώ πως καθε περίπτωση ειναι διαφορετική..εχω ειχα συνδιασμο δυο..δεν μου είπε μονο ο γιατρός πάντως για την δυσκολία στη σύλληψη αλλα και η μικροβιολόγος που εκανε την καλλιέργεια..επισης πηρα αντιβίωση το 2013 με αρχές του 2014,εκανα επανάληψη μετα απο ενα διάστημα οπως μου χε πει ο γιατρός είδαμε οτι εξελήφθη καν και τελος..επισης προληπτικά κανω μια φορά τον χρόνο μια καλλιέργεια για να εχω το κεφάλι μου ήσυχο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Ναι ηταν το πρώτο πράγμα που εμαθα..οταν ανιχνεύτηκαν στην καλλιέργεια αυτο μου είπε ο γιατρός..εχεις κανει γενικα εξετάσεις προγεννητικού ελέγχου?ορμονες κλπ?οταν λες οτι ηταν βιοχημική τι εννοείς?

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Δεν ειχα καμια ένδειξη..οταν πηγα στο γιατρό μου και του ειπα οτι θελω να ξεκινήσουμε να βάλουμε μπρος για παιδί μου έγραψε εξετάσεις,γενικές,ούρων,ορμονολογικές και καλλιέργεια κολπικού υγρού..εκει φάνηκαν αυτα..το μονο σύμπτωμα ειναι η έκκριση υγρών..

Εκανα καποιες εξετάσεις πριν μια εβδομαδα μεταξυ αλλων ουρων αιματος θυρεοειδή και κατι αλλα...(με δικη μου καθαρα πρωτοβουλια)...ορμονολογικες και καλλιεργεια οχι... ο ενας ο γιατρος μου ειπε να μη κανω τιποτα απο ολα αυτα και ο νεος που πηγα μου πε αν δε καταφέρω να ξαναμεινω εγκυος σε 2 μηνες να παω για περεταίρω εξετασεις. Ο δεύτερος ειπε οτι εφοσον καταφερα σε 2 μηνες να μεινω εγκυος σημαίνει οτι παμε καλα κια θεωρει τυχαιη τη βιοχημικη...

 Βιοχημική ειναι οταν βλέπεις θετικο τεστ και χοριακη (εγω ειχα 505 την 25 μερα κυκλου) αλλα επεφτε αντι να ανεβαινει... δηλαδη εγινε η συλληψη αλλα κατι δε πήγε καλα στη πορεία...θα μπορουσα λεει να μη το ειχα μαθει ποτε αν δεν ειχα κανει εξεταση...η πρωτη φορά θεωρείται τυχαια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν θελω να αγχωνω καμια κοπελα..απλα γνωρίζω πως οταν λες στον γιατρό σου πως θελεις να κανεις παιδί σου κανει εναν κύκλο εξετάσεων..και μεσα σε αυτες ειναι και η καλλιέργεια κολπικού υγρού..ειναι απολύτως λογικο να θελει να δει αν το περιβάλλον της μήτρας ειναι φιλικό προς τα σπερματοζωαρια..στο τεστ παπ τέτοιου είδους βακτήρια οπως το ουρεοπλασμα και το μυκοπλασμα που ειχα εγω δεν φαίνονται..πρωτα έγιναν ολες αυτες οι εξετάσεις..μετα κάναμε σπερμοδιαγραμμα και καλλιέργεια σπέρματος,και μετα εκανα σαλπιγγογραφια..γενικα ο γιατρός που παω ειναι διαμάντι..εκεινος βρήκε και την θρομβοφιλια στην αδερφή μου και κατάφερε να κανει αλλα τρια μετα το πρώτο παιδί που πηγε να χάσει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

Επίσης στο τεστ Παπ αν κατι δεν παει καλα φαίνεται ως φλεγμονή και λόγω αυτού  σε βάζει ο γιατρός  να κάνεις καλλιέργεια.. εχεις συχνή επαφή με τπν γιατρο σου δεν εχεις να ανησυχείς για κατι. Και εγω εχω άοσμα υγρά διαφανή συνεχώς αυτές τις μέρες 

Τελευταία εξεταση τεστ παπ εκανα το Σεπτέμβριο του 16..ενα μηνα πριν μεινω εγκυος και ολα καλα ηταν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η peacock είπε:

με το ουρεοπλασμα εχεις συνεχεια πολλά υγρα? ή ποτε φευγουν ποτε ερχονται?

Κοιτα αυτο που θυμάμαι ειναι πως δεν κυκλοφορούσα ποτε χωρις σερβιετακι..απλα οπως ειναι λογικο καποιες μερες γινόντουσαν περισσότερα..λόγο ωορρηξιας ας πούμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Εκανα καποιες εξετάσεις πριν μια εβδομαδα μεταξυ αλλων ουρων αιματος θυρεοειδή και κατι αλλα....ορμονολογικες και καλλιεργεια οχι... ο ενας ο γιατρος μου ειπε να μη κανω τιποτα απο ολα αυτα και ο νεος που πηγα μου πε αν δε καταφέρω να ξαναμεινω εγκυος σε 2 μηνες να παω για περεταίρω εξετασεις. Ο δεύτερος ειπε οτι εφοσον καταφερα σε 2 μηνες να μεινω εγκυος σημαίνει οτι παμε καλα κια θεωρει τυχαιη τη βιοχημικη...

 Βιοχημική ειναι οταν βλέπεις θετικο τεστ και χοριακη (εγω ειχα 505 την 25 μερα κυκλου) αλλα επεφτε αντι να ανεβαινει... δηλαδη εγινε η συλληψη αλλα κατι δε πήγε καλα στη πορεία...θα μπορουσα λεει να μη το ειχα μαθει ποτε αν δεν ειχα κανει εξεταση...η πρωτη φορά θεωρείται τυχαια...

http://www.gyn.gr/index.php?option=com_content&view=article&catid=86:gunaia&id=329:2010-06-24-08-08-19

επειδη κυκλοφορεί πολυ "σαβούρα" στο διαδίκτυο ειναι καλο να διαβάζεις άρθρα  γραμμένα απο γυναικολόγο συγκεκριμένο.ή να ρωτάς τον δικο σου . Εδω θα δεις πως στο ουρεοπλασμα  σε καποιες περιπτώσεις  δεν χορηγούνε καν θεραπεία. Όπως και οτι δεν αποτελεί αιτία υπογονιμότητας. Και εμένα ο γυναικολόγος μου μκυ ειπε πως οι πιο πολλές γυναίκες έχουνε μια αποβολή πως συνήθως με τις πολλές εξετάσεις δρν βρίσκεις και πολλα και με την  πρώτη αποβολή δεν κάνεις τιποτα.. η βιοχημική ειναι τυχαίο συμβάν.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η peacock είπε:

με το ουρεοπλασμα εχεις συνεχεια πολλά υγρα? ή ποτε φευγουν ποτε ερχονται?

http://www.gyn.gr/index.php?option=com_content&view=article&catid=86:gunaia&id=329:2010-06-24-08-08-19

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Ελπιζω να μην εχω ακουστεί περιεργα..θεωρώ πως καθε περίπτωση ειναι διαφορετική..εχω ειχα συνδιασμο δυο..δεν μου είπε μονο ο γιατρός πάντως για την δυσκολία στη σύλληψη αλλα και η μικροβιολόγος που εκανε την καλλιέργεια..επισης πηρα αντιβίωση το 2013 με αρχές του 2014,εκανα επανάληψη μετα απο ενα διάστημα οπως μου χε πει ο γιατρός είδαμε οτι εξελήφθη καν και τελος..επισης προληπτικά κανω μια φορά τον χρόνο μια καλλιέργεια για να εχω το κεφάλι μου ήσυχο..

Σίγουρα η καθε περίπτωση ειναι διαφορετική και καμια φορά αυτο που μας λεει και ο γιατρός το μεταφράζουμε κάπως ίσως και απο το άγχος μας.. Και εμένα ειναι πολυ καλός ο γιατρός μου απο τους top στη θεσνικη που ζω, με δίκη του κλινική κτλ.. Δεν με βάζει καθε φορα να κανω καλλιέργεια μου λεει θα φανεί στο τεστ παπ αν χρειάζεται.. Για το ουρεπλασμα ηταν πολυ χαλαρός και όντως είχε δίκιο.. σου παραθέτω καο ενα άρθρο ενός γυναικολόγου που λεε το ίδιο πράγμα.. πως υπάρχουν πολλοί "μύθοι" γύρω απο αυτο.. 

http://www.gyn.gr/index.php?option=com_content&view=article&catid=86:gunaia&id=329:2010-06-24-08-08-19

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...