Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες προσπαθούμε για μωράκι??


Petalouditsa28

Recommended Posts

στις πριν 8 λεπτά, ο/η evita2 είπε:

έχω πάει, μου έγραψε εξετάσεις τις κάναμε, τους τις πήγα...αλλά δεν μου είπε κάτι σχετικά με αυτό...θεωρείς ως τα τεστ ωορρηξίας δεν είναι αξιόπιστα? και πόσο συχνά θα πρέπει να πηγαίνεις?

εκανα τεστακια για δυο μηνες,για παρακολουθηση ωορρηξιας πηγα γιατι δεν ηθελα να χασω χρονο,εχουμε κ ενα θεματακι με το σπερμα,οποτε κανοντας εγω παρακολουθηση κ ο αντρας μου την θεραπεια του παμε με περισσοτερη σιγουρια. Τα τεστ εμενα προσωπικα δεν με βοηθησαν πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nantia_14 είπε:

εκανα τεστακια για δυο μηνες,για παρακολουθηση ωορρηξιας πηγα γιατι δεν ηθελα να χασω χρονο,εχουμε κ ενα θεματακι με το σπερμα,οποτε κανοντας εγω παρακολουθηση κ ο αντρας μου την θεραπεια του παμε με περισσοτερη σιγουρια. Τα τεστ εμενα προσωπικα δεν με βοηθησαν πολυ

Ευχαριστώ πολύ Νάντια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Εβιτακι μου  ειμαστε ολες εδω να μοιραζόμαστε τις σκέψεις και τις αγωνίες μας. Μη στεναχωριέσαι... 

Εύχομαι σύντομα να συζηταμε για τα μωρουδινια μας...

@Παρασκευαιδου πως πας??? Κανενα συμπτωματακι???

Δεν έχω κάποιο κοπέλα μου ακόμα και δεν ξέρω πως να το ερμηνεύω γιατί πριστικε το στήθος μου αλλά αυτό πάντα γινόταν,  οπότε δεν ξέρω... 

Μακάρι.. πολύ σύντομα να μιλάμε και μα λέμε έκανε έτσι έκανε αλλιώς το μπεμπακι μου..

Σας εύχομαι κορίτσια μου πολύ σύντομα να γίνουν τα όνειρα σας κ οι ευχές σας πραγματικές.. 

ΎΣ :οι ευχές μου σχεδόν πιάνουν... :-)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η evita2 είπε:

Ευχαριστώ πολύ Νάντια!!!

Εγώ  τώρα κάνω παρακολουθηση με οωρρηξια, είναι πιο ακριβό σε σύγκριση με τα τεστ.  και πρέπει να πηγαίνεις τουλάχιστον 2φορές στο μήνα.  εγώ πλήρωσα 35 € και χρειάστηκε μόνο 2φορές πήγα Τετάρτη και είδε ότι μεγάλωσε αρκετά κ μου ζήτησε επαφές Τετάρτη Πέμπτη κ Παρασκευή πήγα στη γιατρό κ είδε ότι είχε σκάσει.  μου είπε Παρασκευή Σάββατο πάλι επαφές.  κ τώρα περιμένω να δούμε.... 

Το τεστ εάν σου βγήκε θετικό την 11μέρα τότε σημαίνει ότι θα σκάσει 11-12-13 και έρχεσαι αυτές τις μέρες + 14-15 μέρα σε επαφή... 

Μακάρι μακάρι σύντομα όλες φουσκωμένες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Εγώ  τώρα κάνω παρακολουθηση με οωρρηξια, είναι πιο ακριβό σε σύγκριση με τα τεστ.  και πρέπει να πηγαίνεις τουλάχιστον 2φορές στο μήνα.  εγώ πλήρωσα 35 € και χρειάστηκε μόνο 2φορές πήγα Τετάρτη και είδε ότι μεγάλωσε αρκετά κ μου ζήτησε επαφές Τετάρτη Πέμπτη κ Παρασκευή πήγα στη γιατρό κ είδε ότι είχε σκάσει.  μου είπε Παρασκευή Σάββατο πάλι επαφές.  κ τώρα περιμένω να δούμε.... 

Το τεστ εάν σου βγήκε θετικό την 11μέρα τότε σημαίνει ότι θα σκάσει 11-12-13 και έρχεσαι αυτές τις μέρες + 14-15 μέρα σε επαφή... 

Μακάρι μακάρι σύντομα όλες φουσκωμένες 

Κοριτσι μου καλησπερα... Να σε ρωτησω κατι;; Για ποιο λογο σου ειπε να εχεις τόσες πολλές μέρες συνεχόμενες επαφες; Κανονικα ο γιατρός είναι σε θέση να υπολογίσει το τριήμερο της πιο υψηλης γονομοτητας,  μη σου πω διήμερο και φανώ υπερβολική.. Το καταλαβαινει απο το ακριβες μεγεθος του ωαριου οταν σου κανει υπερηχο...Για αυτό συνήθως λέει να έχουμε 3 μερες σερί επαφες, για να πιασει σιγουρα την ωορρηξία και την επόμενη της.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Εγώ  τώρα κάνω παρακολουθηση με οωρρηξια, είναι πιο ακριβό σε σύγκριση με τα τεστ.  και πρέπει να πηγαίνεις τουλάχιστον 2φορές στο μήνα.  εγώ πλήρωσα 35 € και χρειάστηκε μόνο 2φορές πήγα Τετάρτη και είδε ότι μεγάλωσε αρκετά κ μου ζήτησε επαφές Τετάρτη Πέμπτη κ Παρασκευή πήγα στη γιατρό κ είδε ότι είχε σκάσει.  μου είπε Παρασκευή Σάββατο πάλι επαφές.  κ τώρα περιμένω να δούμε.... 

Το τεστ εάν σου βγήκε θετικό την 11μέρα τότε σημαίνει ότι θα σκάσει 11-12-13 και έρχεσαι αυτές τις μέρες + 14-15 μέρα σε επαφή... 

Μακάρι μακάρι σύντομα όλες φουσκωμένες 

Αντε Ναντιακι μου ολα καλα να σου πανε αυτο το μηνα!! Μακαρι!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Δεν έχω κάποιο κοπέλα μου ακόμα και δεν ξέρω πως να το ερμηνεύω γιατί πριστικε το στήθος μου αλλά αυτό πάντα γινόταν,  οπότε δεν ξέρω... 

Μακάρι.. πολύ σύντομα να μιλάμε και μα λέμε έκανε έτσι έκανε αλλιώς το μπεμπακι μου..

Σας εύχομαι κορίτσια μου πολύ σύντομα να γίνουν τα όνειρα σας κ οι ευχές σας πραγματικές.. 

ΎΣ :οι ευχές μου σχεδόν πιάνουν... :-)

Λιγες μέρες ακόμα και θα ξέρεις!!! Μακαρι, Μακαρι, Μακαρι να εχεις ευχάριστα νερα!!!!!!!!

Και να μας στείλε πολλες μαμαδο- ευχές....!! ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από εμένα!!!!!!!!! Εγώ ακολούθησα τις οδηγίες του τεστ που έλεγαν πως από τη στιγμή που θα βγει θετικό να έχεις επαφές για 3 συνεχόμενες ημέρες (πρόσθεσα και μια ακόμη για να νιώθω πιο σίγουρη..). Ο γιατρός βέβαια την τελευταία φορά που τον είχα επισκεφθεί μου είχε πει αυστηρά κάθε δεύτερη μέρα γιατί διαφορετικά το σπέρμα είναι αδύναμο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η evita2 είπε:

Καλημέρα και από εμένα!!!!!!!!! Εγώ ακολούθησα τις οδηγίες του τεστ που έλεγαν πως από τη στιγμή που θα βγει θετικό να έχεις επαφές για 3 συνεχόμενες ημέρες (πρόσθεσα και μια ακόμη για να νιώθω πιο σίγουρη..). Ο γιατρός βέβαια την τελευταία φορά που τον είχα επισκεφθεί μου είχε πει αυστηρά κάθε δεύτερη μέρα γιατί διαφορετικά το σπέρμα είναι αδύναμο...

Καλημερα Εβιτα!

Εδω και 4 μηνες χρησιμοποιω κι εγω τα τεστακια ωορρηξιας. Μου το προτεινε η γυναικολογος κι ειδα οτι και τα κοριτσια εδω τα χρησιμοποιουν και βοηθουν στον προσδιορισμο των γονιμων ημερων. Οταν δω την κατακοκκινη γραμμη, ερχομαστε σε επαφες την ιδια μερα και τις δυο επομενες. Ολες τις υπολοιπες μερες του μηνα η γιατρος μας ειπε μερα παρα μερα επαφες. Δεν το κραταμε αυτο, γιατι δουλευουμε πολλες ωρες και δεν ειναι εφικτο. Αλλωστε, δε θελουμε να μπουμε στη διαδικασια να γινεται κατι τοσο ομορφο μονο και μονο επειδη πρεπει.

Απο τα μεσα του μηνα, θα παμε στη γυναικολογο να μας πει πως να κινηθουμε. Μαλλον θα μας πει να παρακολουθησουμε την ωορρηξια... Θα δειξει... ...

Ευχομαι να εχεις συντομα ευχαριστα νεα να μοιραστεις μαζι μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@maria1405 και εμείς ακριβώς τα ίδια για αυτό τον μήνα...αλλά από ότι φαίνεται μάλλον δεν είχε αποτέλεσμα.... Εύχομαι και σε εσένα να έχεις χαρούμενα νέα πολύ σύντομα!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η evita2 είπε:

Καλημέρα και από εμένα!!!!!!!!! Εγώ ακολούθησα τις οδηγίες του τεστ που έλεγαν πως από τη στιγμή που θα βγει θετικό να έχεις επαφές για 3 συνεχόμενες ημέρες (πρόσθεσα και μια ακόμη για να νιώθω πιο σίγουρη..). Ο γιατρός βέβαια την τελευταία φορά που τον είχα επισκεφθεί μου είχε πει αυστηρά κάθε δεύτερη μέρα γιατί διαφορετικά το σπέρμα είναι αδύναμο...

Καλησπέρα κορίτσια! Αυτό το έχω μεγάλη απορία...τις 2-3 γόνιμες μέρες θέλει κάθε μέρα επαφή ή μέρα παρά μέρα; Κάποιοι λένε κάθε μέρα...κάποιοι όχι...τελικά τι είναι πιο σωστό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα κ απο μενα..είμαι 32 κ εχω αρχισει ξανα προσπαθειες μετα απο αφαιρεση πολυποδα..περιμενω ν αδιαθετησω σε 12-13 μερες..αλλα αυτο το μηνα εχω απ τη μερα των επαφων μου πονους περιοδου κ απο προχθες ανορεξια κ πονοκεφαλους.δεν ελπιζω ιδιαιτερα παντως.....καλη τυχη σ ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχώς ούτε εγώ είχα καταλάβει τι είναι σωστό...για αυτό και ρώτησα τον γυναικολόγο ο οποίος μου είπε κάθε δεύτερη! 

@Angie84 τον προηγούμενο μήνα είχα και εγώ τα ίδια όσο πλησίαζε η περίοδος, κράμπες χαμηλά το βράδυ, δυο τρεις φορές απότομη ζαλάδα και μια φορά τάση για εμετό...δυστυχώς η περίοδος ήρθε κανονικότατα....ίσως να ήταν τυχαία ή ίσως να ήταν συμπτώματα του κύκλου ή ψυχολογικά λόγω του άγχους.... Εύχομαι βέβαια στην δική σου περίπτωση να είναι λόγω μπεμπέ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Gelie είπε:

Κοριτσι μου καλησπερα... Να σε ρωτησω κατι;; Για ποιο λογο σου ειπε να εχεις τόσες πολλές μέρες συνεχόμενες επαφες; Κανονικα ο γιατρός είναι σε θέση να υπολογίσει το τριήμερο της πιο υψηλης γονομοτητας,  μη σου πω διήμερο και φανώ υπερβολική.. Το καταλαβαινει απο το ακριβες μεγεθος του ωαριου οταν σου κανει υπερηχο...Για αυτό συνήθως λέει να έχουμε 3 μερες σερί επαφες, για να πιασει σιγουρα την ωορρηξία και την επόμενη της.. 

Καλησπέρα κοπέλα μου να σου πω τη  αλήθεια δεν ρώτησα γιατί, γιατί είχαμε πέσει σε οωρρηξια, και εντάξει να έφτιαχναν κάνα δυο μέρες παραπάνω δεν με χάλασε ? εμένα πέτυχε την ημέρα και με είπε Τετάρτη Πέμπτη περιμένουμε.. και Παρασκευή είχε σκάσει.. Αλλά με είπε να κάνω και Παρασκευή και Σάββατο.  

Θα φανεί σε λίγες μέρες και θα σου πω αν αξίζει τελικά αυτή η τεχνική ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/12/2016 at 0:01 ΠΜ, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Δεν έχω κάποιο κοπέλα μου ακόμα και δεν ξέρω πως να το ερμηνεύω γιατί πριστικε το στήθος μου αλλά αυτό πάντα γινόταν,  οπότε δεν ξέρω... 

Αυριο η μεγαλη μερα @Παρασκευαιδου!!!!!

Ευχομαι να εχεις τα πιο ομορφα νεα νεα της ζωης σου!!!!

στις On 4/12/2016 at 0:01 ΠΜ, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου!!! Ελπιζω να ειστε καλα!! Συγγνώμη για τις πολλες παραθέσεις αλλα εχει κολλησειρ και δε βγαίνουν...Σας φιλω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια μουυυ!!!παμε θετικα για μια νεα ομορφη βδομαδα!!Περιμενω να ερθει το απογευμα να παω να παρω τα αποτελεσματα του ορμονικου ελεγχου.Με το που τα παρω θα σας ενημερωσω!!

Σας στελνω πολλα χαμογελα απο την συννεφιασμενη και βροχερη θεσσαλονικη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η mommy86 είπε:

Καλημερα κορίτσια μουυυ!!!παμε θετικα για μια νεα ομορφη βδομαδα!!Περιμενω να ερθει το απογευμα να παω να παρω τα αποτελεσματα του ορμονικου ελεγχου.Με το που τα παρω θα σας ενημερωσω!!

Σας στελνω πολλα χαμογελα απο την συννεφιασμενη και βροχερη θεσσαλονικη!!

Καλα αποτελεσματα @mommy86 !!

Και εμεις σου στέλνουμε μπολικη θετικη ενέργεια!!!!

Να μας ενημερωσεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από εμένα και καλή εβδομάδα!!!!!!!!!! Καλά και χαρμόσυνα αποτελέσματα σε όσες τα περιμένουν αυτή την εβδομάδα!!!!! Εμένα πρωί πρωί εμφανίστηκε η ακατανόμαστη....:cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@evita2 Παμε δυναμικά για τον επομενο μήνα.... Ξερω ειναι δυσκολο να πεις στον εαυτο σου "δε πειραζει" αλλσ προσπάθησε να το προσπεράσεις...παμε δυναμικα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Στελνω όλη μου την θετική ενέργεια στην @mommy86 και εύχομαι να έχουμε όμορφα νέα! Μια νέα εβδομάδα ξεκινάει...ας την υποδεχτούμε με χαμογελο και όλα θα πάνε καλά... που θα πάει..!!! :)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρες κι απο μενα κοριτσαρες μου!! Ολα φαινονται πιο ομορφα μετα απο ενα αγαπησιαρικο Σ-Κ!! Να μαστε καλα κι εμεις κι οι αντρουληδες μας και το θαυματακι μας ειναι στο δρομο...!! Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@maria1405

Που θα παει θα ερθουν τα θαυματακια μας.... απλα έχουν κολλήσει λιγο στη κινηση!!!???????

Που θα παει θα ξεκολλήσουν!! ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ..ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ 37..ΕΚΑΝΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ ΣΜΠΕΡΜΑΤΕΧΥΝΣΗ ..ΠΕΡΙΜΕΝΩ..ΑΛΛΑ ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΩ ΑΠΕΛΠΙΣΤΕΙ..ΕΧΩ ΧΑΜΗΛΑ ΠΟΝΟΥΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ..ΑΡΑ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΘΑ ΝΑΙ..ΔΥΣΤΥΧΩΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

@kate1980...Καλως ήρθες και σου ευχομαι ρήγορα να φύγεις απο αυτο το θέμα και μας γραφεις απο αλλου μαζι με τις λοιπές εγκυουλες!! 

Μην απογοητεύεσαι... οι πονοι περιόδου υπάρχουν και ως σύμπτωμα εγκυμοσύνης... Σου εύχομαι ολα να πάνε καλα!!! 

Ενημερωσε μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...