Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες προσπαθούμε για μωράκι??


Petalouditsa28

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η marillia είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορ'ιτσια!!Ninοnino πως είσαι σήμερα?

Καλημέρα ! Εγω περιμενω χοριακη για να δούμε τι εγινε τελικα .. κατα τα αλλα κορίτσια ειμαι χαλιααα φοβερούς πόνους στο στομάχι συνεχεια τρέχω τουαλέτα μπορει να εχω πάθει και γραστεντεριτιδα .. όλα μαζι μου τυχανε !!! Απο ψυχολογία ειμαι καλα όμως πλέον έτοιμη για όλα ! ?Αυτη η γραστεντεριτιδα με εχει πεθάνει αντε να περάσει να πάω καμια βολτίτσα με τέτοιες τέλειες μερες που κανει !!! Εσυ πως εισαι ;; τι νεα ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έχω πονάκια περιόδου,αλλά δεν αδιαθέτησα ακόμα.Τα πονάκια τα έχω εδώ και 11 μέρες αλλά μόνο υπομονή κάνω.Εχω και  κάτι δέκατα μάλλον ίωση.Εχεις εμετό ή διάρροια?Περαστικούλια σου!Την χοριακή πότε θα την κάνεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Εγώ έχω πονάκια περιόδου,αλλά δεν αδιαθέτησα ακόμα.Τα πονάκια τα έχω εδώ και 11 μέρες αλλά μόνο υπομονή κάνω.Εχω και  κάτι δέκατα μάλλον ίωση.Εχεις εμετό ή διάρροια?Περαστικούλια σου!Την χοριακή πότε θα την κάνεις?

Δεν κανεις και ενα τεστακι να δεις τι γίνεται ; περιοδο ποτε περιμενεισ ; αν και εγω εκανα 2 μερες πριν την καθυστέρηση και έδειχνε αρνητικό μονο τη μέρα της καθυστέρησης έβγαλε ενα πολυυυ αχνό θετικό .. την χοριακη την εκανα και περιμενω αποτελέσματα σε λιγο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Ninonino είπε:

Δεν κανεις και ενα τεστακι να δεις τι γίνεται ; περιοδο ποτε περιμενεισ ; αν και εγω εκανα 2 μερες πριν την καθυστέρηση και έδειχνε αρνητικό μονο τη μέρα της καθυστέρησης έβγαλε ενα πολυυυ αχνό θετικό .. την χοριακη την εκανα και περιμενω αποτελέσματα σε λιγο 

Κοριτσακι μου περιμένουμε νεα σου και ευχομαι ολόψυχα να ειναι υπεροχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με αγχώνουν τα τεστάκια και δεν μπορώ να κάνω.Δεν έχω σταθερό κύκλο γενικά θα περιμένω μέχρι την Δευτέρα και θα κάνω χοριακή.Σ ευχαριστώ πολύ και περιμένω νεάκια σουυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Με αγχώνουν τα τεστάκια και δεν μπορώ να κάνω.Δεν έχω σταθερό κύκλο γενικά θα περιμένω μέχρι την Δευτέρα και θα κάνω χοριακή.Σ ευχαριστώ πολύ και περιμένω νεάκια σουυυ

Μακάρι στο ευχόμαστε ολόψυχα και τη δευτέρα με μία τεράστια χοριακη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marillia είπε:

Εγώ έχω πονάκια περιόδου,αλλά δεν αδιαθέτησα ακόμα.Τα πονάκια τα έχω εδώ και 11 μέρες αλλά μόνο υπομονή κάνω.Εχω και  κάτι δέκατα μάλλον ίωση.Εχεις εμετό ή διάρροια?Περαστικούλια σου!Την χοριακή πότε θα την κάνεις?

τα δεκατα δεν ειναι ιωση!!απο την ωορρηξια κ μεχρι να μας ερθει η περιοδο εχουμε ανεβασμενη θερμοκρασια!οταν κστεβει ερχεται η περιοδος αν εισαι εγκυουλα δεν κατεβαινει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η elenaaa445 είπε:

τα δεκατα δεν ειναι ιωση!!απο την ωορρηξια κ μεχρι να μας ερθει η περιοδο εχουμε ανεβασμενη θερμοκρασια!οταν κστεβει ερχεται η περιοδος αν εισαι εγκυουλα δεν κατεβαινει!!

Tα έχω τα δέκατα εδώ και 5 μέρες αλλά είχα και αφόρητους πόνους στο κορμί και ατονία γι αυτό υπέθεσα για ίωση γιατί τους υπόλοιπους μήνες δεν δίνω σημασία στα δέκατα τις ωορρηξίας.Βέβαια και την άλλη φορά που ήμουν έγκυος είχα 37,4 και μάλιστα μεσημέρι.Σ ευχαριστώ πολύ:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια Καλησπέρα. ...πηρα κλομιφαινη κ έκανα πρεγκνυλ την Πέμπτη 9/3 κ παιρνω κολπικη προγεστερονη. Αυριο Πέμπτη τελευταία δοση.....να κανω την Παρασκευή 24/3 χοριακη? απλά ανησυχω γιατί αν τυχόν και γίνει το θαύμα δεν θέλω να μεινω ακαλυπτη απο προγεστερονη. ...κ για Δευτέρα δεν αντεχω το άγχος της αναμονής. .....όλα μου είναι ψυχοφθορα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@geozak γλυκιά μου Ε.Θ.Α κανεις χοριακουλα που απο την καρδιά μου να ειναι ανεβασμένη και εαν δεν τοτε σταματάς την λήψη εγω ας πουμε όταν ειχα την ίδια αγωγή έκανα τεστ αρνητικό κ σταμάτησα την λήψη προγεστερονης και νετα σπο τρεις μερες ήρθε το αιμα ! Προσωπικά εγω ειχα με την λήψη προγεστερονης 2 με τρεις μερες καθυστερηση και μια φορά πεντε ! Καλη επιτυχία ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Ninonino είπε:

την χοριακη την εκανα και περιμενω αποτελέσματα σε λιγο 

Κορίτσι πως είσαι σήμερα?Δεν μας είπες για την χοριακη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@geozak καλημερα! ειμαστε σε παρομοια κατασταση! εγω εκανα την πρεγκνυλ 13/3 και ειναι να κανω χωριακη η τεστ απο βδομαδα!  ευχομαι να εχεις μια θετικη χωριακη!!!και να γινει το ομειρο σου πραγματικοτητα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη επιτυχία κοριτσια όμορφα!!.,ευχομαι μεσα απο την ψυχή μου να μας ανακοινώσετε τα ευχαριστα νεα και οι δυο σας!.,.,αλλα και όσα κοριτσια προσπαθούν!!!παμε γερα κοριτσια!!!το 2017 θα μας γεμίσει τις κοιλίτσες μας μωράκια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marillia είπε:

Κορίτσι πως είσαι σήμερα?Δεν μας είπες για την χοριακη.

Κορίτσια καλημέρα .. ανέβηκε η χοριακη μου αλλα έπεσε η θερμοκρασία μου σημερα και δεν εηναι καλο σημάδι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Ninonino είπε:

Κορίτσια καλημέρα .. ανέβηκε η χοριακη μου αλλα έπεσε η θερμοκρασία μου σημερα και δεν εηναι καλο σημάδι ?

den einai shmadi auto...kala kale ti eipame?? den uparxoun shmadia...kane ligaki upomonh kai 8a pas ston giatro kai 8a deis ola kala 8a einai!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ninonino είπε:

Κορίτσια καλημέρα .. ανέβηκε η χοριακη μου αλλα έπεσε η θερμοκρασία μου σημερα και δεν εηναι καλο σημάδι ?

Εχει δίκιο το κορίτσι.Δεν είναι σημάδι η θερμοκρασία.Εγώ όταν έμεινα έγκυος το πρωί είχα 36,2 και το μεσημέρι 37,4 και κανονικά λένε δέκατα έχεις μόνο το πρωί.Εσύ βάση χοριακής θα πηγαίνεις και υπερήχου μόνο.Χάρηκα πολύ για την άνοδο της χοριακής σουυυυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια μου .. δε μπορω ακομη να χαρώ με τιποτα μετα απο αυτα που εχω περάσει .. θα κανω υπομονή μεχρι να περάσουν οι ημέρες και να πάω στο γιατρο .. αν ξεπεράσω αυτο το πρώτο 3μηνο μονο τοτε θα πιστέψω πως ειμαι έγκυος .. οι χοριακες μου βέβαια ειναι λιγο χαμηλές .. για να δούμε !! Εσυ marillia πως εισαι ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η miniatoura87 είπε:

 

@miniatoura87για πες τη γνωμη σου απο την εμπειρια σου...στις 07/03 ειχα τρια αυγα 26.1 και 17.1 και 14.4 και ο γιατρος μου απο αθηνα (εστειλα φαξ) μου ειπε στο τηλ την ιδια μερα να εκανα την πρεγκυλ.Ομως ο γιατρος στην επαρχια που μου εκανε τον υπερηχο μου λεει το μεγαλο θα σπασει απο μονο του...κανε την ενεση σε δυο μερες δηλ.09/03 για να δωσεις την ευκαιρια να μεγαλωσουν τα άλλα δυο κ να τα σπασει η ενεση.Εγω ακολουθησα κατ εξαιρεση τον δευτερο γιατρο.μου φανηκε πιο λογικο. Εσυ εχεις αποψη? κ κατι ακομα : τα αυγα ποσα χιλιοστα τη μερα μεγαλωνουν?  σε ποιο μεγεθος ειναι καλα για να κάνουμε ένεση????

η οποια αλλη κοπελα ξερει ας μας απαντησει.....ευχαριστω ολες......

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Ninonino είπε:

Αχ κορίτσια μου .. δε μπορω ακομη να χαρώ με τιποτα μετα απο αυτα που εχω περάσει .. θα κανω υπομονή μεχρι να περάσουν οι ημέρες και να πάω στο γιατρο .. αν ξεπεράσω αυτο το πρώτο 3μηνο μονο τοτε θα πιστέψω πως ειμαι έγκυος .. οι χοριακες μου βέβαια ειναι λιγο χαμηλές .. για να δούμε !! Εσυ marillia πως εισαι ; 

Αχχχχχ γλυκιά μου σε καταλαβαίνω,και έγω αν ήμουν έγκυος τώρα θα ήμουν φοβισμένη άλλα όσο μπορείς σκέψου θετικάαααα!!!Εγώ είμαι να με πάρω τα βουνάαα  χαχαχχαχα!!Δεν αδιαθέτησα ακόμα αλλα θα περιμένω μέχρι Δευτέρα αν μου έρθει αλλιώς χοριακήηη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η geozak είπε:

@miniatoura87για πες τη γνωμη σου απο την εμπειρια σου...στις 07/03 ειχα τρια αυγα 26.1 και 17.1 και 14.4 και ο γιατρος μου απο αθηνα (εστειλα φαξ) μου ειπε στο τηλ την ιδια μερα να εκανα την πρεγκυλ.Ομως ο γιατρος στην επαρχια που μου εκανε τον υπερηχο μου λεει το μεγαλο θα σπασει απο μονο του...κανε την ενεση σε δυο μερες δηλ.09/03 για να δωσεις την ευκαιρια να μεγαλωσουν τα άλλα δυο κ να τα σπασει η ενεση.Εγω ακολουθησα κατ εξαιρεση τον δευτερο γιατρο.μου φανηκε πιο λογικο. Εσυ εχεις αποψη? κ κατι ακομα : τα αυγα ποσα χιλιοστα τη μερα μεγαλωνουν?  σε ποιο μεγεθος ειναι καλα για να κάνουμε ένεση????

η οποια αλλη κοπελα ξερει ας μας απαντησει.....ευχαριστω ολες......

 

κοριτσακι μ καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος! καθε μια μας εχει αλλα ωαρια και μεγαλωνουν με διαφοτερικο ρυθμο το καθενα. εγω στην αρχη ειχα 4 αλλα μεχρι να κανω την πρεγκυλ μονο το ενα  ωαριο ειχε φτασει στο καταλληλο μεγεθος! εμενα μεγαλωνε στην αρχη 1χιλ τη μερα και μετα πηρε αποτομα φορα και εφτασε τα 21 χιλ οπου το σπασαμε. ελπιζω να σε βοηθησα.το αποτελεσμα εχει κριθει ηδη οποτε μην σπας το κεφαλι σου. 

καλη επιτυχια ευχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ninonino είπε:

Κορίτσια καλημέρα .. ανέβηκε η χοριακη μου αλλα έπεσε η θερμοκρασία μου σημερα και δεν εηναι καλο σημάδι ?

Γιατι κοριτσι μ βαζεις τον αευτο σ σε ολα αυτα τ τρυπακια;;; μιλησα μ κοπελα π ηταν εγκυος κ η εγκυμοσύνης της γταν μια χαρα π η θερμοκρασια της ηταν απο την αρχη στο 36.2.. δ ειναι ολες οι γυναικες τ ιδιο!!! Γτ καθεσαι κ σκας αφου ανεβηκε η χοριακη σ;;; οι πρωτες μερες ειναι πολυ συμαντικες.. μ το αγχος σ κ όλην αυτη την αρνητική ενεργεια μονο κακο κανεις στο σποράκι σ.. πολλες φορες μόνες μας τ προκαλούμε ολα... ηρεμησε κ ολα κλ θ πανε... επειδη ετυχε κτ άτυχο μια φορα μην βαζεις στο μυαλο σ πτι κθ φορα θ ειναι ιδια.. σε παρακαλω ζήσε την στιγμη σαν ενα μεγαλο δωρο π ειναι κ μην σκεφτεσαι το μετα.. το ξερω ειναι δυσκολο αλλα δ εισαι εσυ ηρεμη δ γινετε τπτ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marillia είπε:

Αχχχχχ γλυκιά μου σε καταλαβαίνω,και έγω αν ήμουν έγκυος τώρα θα ήμουν φοβισμένη άλλα όσο μπορείς σκέψου θετικάαααα!!!Εγώ είμαι να με πάρω τα βουνάαα  χαχαχχαχα!!Δεν αδιαθέτησα ακόμα αλλα θα περιμένω μέχρι Δευτέρα αν μου έρθει αλλιώς χοριακήηη!!!

Αχ σου εύχομαι τη Δευτέρα να εχεις μια τεράστια χοριακη !!!!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Anni2304 είπε:

Γιατι κοριτσι μ βαζεις τον αευτο σ σε ολα αυτα τ τρυπακια;;; μιλησα μ κοπελα π ηταν εγκυος κ η εγκυμοσύνης της γταν μια χαρα π η θερμοκρασια της ηταν απο την αρχη στο 36.2.. δ ειναι ολες οι γυναικες τ ιδιο!!! Γτ καθεσαι κ σκας αφου ανεβηκε η χοριακη σ;;; οι πρωτες μερες ειναι πολυ συμαντικες.. μ το αγχος σ κ όλην αυτη την αρνητική ενεργεια μονο κακο κανεις στο σποράκι σ.. πολλες φορες μόνες μας τ προκαλούμε ολα... ηρεμησε κ ολα κλ θ πανε... επειδη ετυχε κτ άτυχο μια φορα μην βαζεις στο μυαλο σ πτι κθ φορα θ ειναι ιδια.. σε παρακαλω ζήσε την στιγμη σαν ενα μεγαλο δωρο π ειναι κ μην σκεφτεσαι το μετα.. το ξερω ειναι δυσκολο αλλα δ εισαι εσυ ηρεμη δ γινετε τπτ.. 

Σευχαριστω πολυ !! Αυτο θα κάνω θα βαλω το θερμόμετρο μακριά και τέλος θα τα ξεχάσω όλα και θα προσπαθήσω να ηρεμήσω ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...