Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες προσπαθούμε για μωράκι??


Petalouditsa28

Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Καλημέρα και απο μένα!! 

Εγώ περιμένω να αδιαθετίσω εδώ και 16 ημέρες... έχουν σπάσει τα νεύρα μου γιατί νιώθω πόνους εδώ και μια έβδομάδα αλλά τίποτα. Οπότε δεν είμαι και στη καλύτερή μου φάση.....

Καλή εβδομάδα να έχετε και να προσέχετε.!

Πεταλουδακι μου ομορφοοοοοο!!!ποσο μου χεις λείψει..και εσυ και τα υπόλοιπα κοριτσια..Σε τι μπορει να οφείλεται ρε αγαπη τοσο μεγαλη αποκληση.??εχεις μιλήσει με τον γιατρό???

αν θυμάμαι καλα,ο κύκλος σου ειχε ψιλό στρώσει ετσι δεν ειναι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η zizelaki10 είπε:

Κοριτσια καλα αποτελεσματα σ ολρς... αχ μακαρι ν εχουμε σπορακια ολες....

Ακομη κι αν δεν εχουμε τωρα..θα αποκτήσουμε συντομα!!!ολες μας!!!γιατι το αξίζουμε να βιώσουμε τετοια ευτυχία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Ακομη κι αν δεν εχουμε τωρα..θα αποκτήσουμε συντομα!!!ολες μας!!!γιατι το αξίζουμε να βιώσουμε τετοια ευτυχία!!!

Τωρα που θελω κ εγω μωρακι κ βλεπω τριγυρω μου μαμαδες με παιδια καταλαβαινω τι ευτυχια ειναι..μακαρι ολα τα κοριτσια εδω που προσπαθουνε να γινουν συντομα μανουλες... ανυπομονω αυριο για τ τεστακι μ... λεω με τοσες σουβλιες καθε μερα αν δεν ερθει αυριο τοτε ποτε.... σε αλλη περιπτωση θ ειχα ηδη περιοδο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Πεταλουδακι μου ομορφοοοοοο!!!ποσο μου χεις λείψει..και εσυ και τα υπόλοιπα κοριτσια..Σε τι μπορει να οφείλεται ρε αγαπη τοσο μεγαλη αποκληση.??εχεις μιλήσει με τον γιατρό???

αν θυμάμαι καλα,ο κύκλος σου ειχε ψιλό στρώσει ετσι δεν ειναι??

 Ναι πηγα στο γιατρό πριν μια εβδομΆδα! Μου ειπε οτι δεν υπαρχει καμια κύστη! Εχω ενα παρα πολυ παχυ και καλο ενδομήτριο που δειχνει πως η ωορρηξια εχει γίνει απλα άργησε παρα πολυ για το χ ψ λογο που δε γνωρίζουμε! Οποτε μαλλον την έχασα γιατι τελευταία επαφη ειχα 29η ημερα κύκλου...εεε που να φανταστω κ εγω οτι θα του ρθει να σκάσει πιο μετα??!! 

Σκατα λοιπον εχει στρώσει...αν δεν ερθει μέχρι τη Τεταρτη θα μου δωσει χαπι να αδιαθετισω...πφφφ......μου εγραψε κ ορμονολογικες να κανω..

Και εσυ στην αναμονη ε.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

 Ναι πηγα στο γιατρό πριν μια εβδομΆδα! Μου ειπε οτι δεν υπαρχει καμια κύστη! Εχω ενα παρα πολυ παχυ και καλο ενδομήτριο που δειχνει πως η ωορρηξια εχει γίνει απλα άργησε παρα πολυ για το χ ψ λογο που δε γνωρίζουμε! Οποτε μαλλον την έχασα γιατι τελευταία επαφη ειχα 29η ημερα κύκλου...εεε που να φανταστω κ εγω οτι θα του ρθει να σκάσει πιο μετα??!! 

Σκατα λοιπον εχει στρώσει...αν δεν ερθει μέχρι τη Τεταρτη θα μου δωσει χαπι να αδιαθετισω...πφφφ......μου εγραψε κ ορμονολογικες να κανω..

Και εσυ στην αναμονη ε.?

Μααααλιστα..τι να κανεις μωρε κοριτσακι μου..κανε τις εξετασουλες σου και οτι ειναι να γίνει..θα γίνει..Δλδ δεν σου είπε κατι οτι υπαρχει πιθανότητα π.χ αργοπορημένης εμφύτευσης.. οποτε να μην φαίνεται σπορακι στον υπερηχο?.?

Εγω απλα θα κανω μια χοριακη το Σάββατο..με φτύνω για να μαι ειλικρινής..καμια σχέση η ψυχραιμια μου αυτο το μηνα με εμενα!!αχαχαχαχαχα..δεν με αναγνωρίζω..έως και αναίσθητη θα με χαρακτήριζα..δεν ξέρω  πως το καταφερα αυτο..αλλα με φτύνω,να μην με ματιάσω..Ευχομαι συντομα να το πάθουμε οοοοοολες μαζι αυτο το "αναίσθητο" και εκει να μας έρθουν τα σπορίνια μας,και η χαρα και το ξάφνιασμα θα ναι πιο μεγάλο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Μααααλιστα..τι να κανεις μωρε κοριτσακι μου..κανε τις εξετασουλες σου και οτι ειναι να γίνει..θα γίνει..Δλδ δεν σου είπε κατι οτι υπαρχει πιθανότητα π.χ αργοπορημένης εμφύτευσης.. οποτε να μην φαίνεται σπορακι στον υπερηχο?.?

Εγω απλα θα κανω μια χοριακη το Σάββατο..με φτύνω για να μαι ειλικρινής..καμια σχέση η ψυχραιμια μου αυτο το μηνα με εμενα!!αχαχαχαχαχα..δεν με αναγνωρίζω..έως και αναίσθητη θα με χαρακτήριζα..δεν ξέρω  πως το καταφερα αυτο..αλλα με φτύνω,να μην με ματιάσω..Ευχομαι συντομα να το πάθουμε οοοοοολες μαζι αυτο το "αναίσθητο" και εκει να μας έρθουν τα σπορίνια μας,και η χαρα και το ξάφνιασμα θα ναι πιο μεγάλο!!!!

Κοίτα.... εκανα μια χοριακη την 37η ημερα ( ο κυκλος μου ειναι 33-34) και ηταν αρνητικη φυσικα με καθυστερηση 4 ημερες.

Η τελευταία επαφη ηταν την 29η ημερα... εγω πηγα στο γιατρό την 42η ημερα και ειδε παχυ ενδομητριο. Του φάνηκε κ εκεινου περιεργο το οτι εχω τοσο παχυ και αυτο-αναρωτηθηκε ο Χριστιανος γιατι δεν ερχεται. Με ρωτησε αν ειχαμε εεπαφές και του ειπα πως τελευταία επαφη ηταν την 29η ημερα..

Δε μου ειπε κατι ομως για το ενδεχόμενο αργοπορημένης εμφύτευση αρα και ψευδους χοριακης. Το μονο που μου ειπε ειναι να περιμενω 10 μερες κ μετα να τον παρω τηλ....

Νομιζω ομως οτι καο την 29η να εγινε η ωορρηξία θα φαινοταν αν ημουν έγκυος την την 37η..απλα θα ταν χαμηλη..ισως για αυτο να μη μου πε τιποτα....

Μακαρι να ημουν κ εγω ετσι χαλαρη οπως εσυ αλλα με εχουν πιασει τα νευρα μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Κοίτα.... εκανα μια χοριακη την 37η ημερα ( ο κυκλος μου ειναι 33-34) και ηταν αρνητικη φυσικα με καθυστερηση 4 ημερες.

Η τελευταία επαφη ηταν την 29η ημερα... εγω πηγα στο γιατρό την 42η ημερα και ειδε παχυ ενδομητριο. Του φάνηκε κ εκεινου περιεργο το οτι εχω τοσο παχυ και αυτο-αναρωτηθηκε ο Χριστιανος γιατι δεν ερχεται. Με ρωτησε αν ειχαμε εεπαφές και του ειπα πως τελευταία επαφη ηταν την 29η ημερα..

Δε μου ειπε κατι ομως για το ενδεχόμενο αργοπορημένης εμφύτευση αρα και ψευδους χοριακης. Το μονο που μου ειπε ειναι να περιμενω 10 μερες κ μετα να τον παρω τηλ....

Νομιζω ομως οτι καο την 29η να εγινε η ωορρηξία θα φαινοταν αν ημουν έγκυος την την 37η..απλα θα ταν χαμηλη..ισως για αυτο να μη μου πε τιποτα....

Μακαρι να ημουν κ εγω ετσι χαλαρη οπως εσυ αλλα με εχουν πιασει τα νευρα μου...

Και χαπια να σου δωσει τελικά για να αδιαθετησεις,δεν επιρρεαζουν πιθανή εγκυμοσυνη..οπως και να χει ας έρθει η ρημάδα να ξερεις σε τι φάση βρίσκεσαι μετα..Οσον αφορά την χαλαρότητα νομιζω πως μπορεις μια χαρα να το καταφέρεις..απλα θελει προσπάθεια..και γω δεν ειμαι στην καλύτερη μου φάση..Εν μεςω διαφόρων άλλων θεμάτων,προχθές μου έσπασε μίσος τραπεζίτης και ειμαι απο την παρασκευη με γιαούρτια..γιατι δεν μπορω να φάω..επισης επρεπε να ξεκινήσω αντιβίωση..κατι που δεν ξέρω αν κανει κακό σε περίπτωση εγκυμοσυνης..και σημερα ξεκινησα απονεύρωση,με ενέσεις και τα σχετικά..Ξερεις τι λεω?.αν ειναι και θελει να έρθει..δεν θα το σταματησει τιποτα απο ολα αυτα..προσπαθησε κοριτσακι μου να χαλαρώσεις...θα σου κανει καλο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ που λετε κοριτσια ξυπναω ωρσια κ καλα τ πρωι ν κανω τ τεστ αν κ δεν ηθελα γιατι ηθελα ν περιμενω μηπως εχω καμια σοβαρη καθυστερηση.(ηθελα τρομαρα μ ν κανω εκπληξη στον αντρα μ εαν ηταν θετικο πογω της ημερας).. το κανω ομως κ εφαγα ολη την αρνητικουρα καταμουρτα.... εγκεφαλικο... σοκ.... τι να πω παμε για τον επομενο μηνα... να μ ερθει τουλαχιστον η βλαμενη κ να τελειωσει γρηγορα... ????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η zizelaki10 είπε:

Κ που λετε κοριτσια ξυπναω ωρσια κ καλα τ πρωι ν κανω τ τεστ αν κ δεν ηθελα γιατι ηθελα ν περιμενω μηπως εχω καμια σοβαρη καθυστερηση.(ηθελα τρομαρα μ ν κανω εκπληξη στον αντρα μ εαν ηταν θετικο πογω της ημερας).. το κανω ομως κ εφαγα ολη την αρνητικουρα καταμουρτα.... εγκεφαλικο... σοκ.... τι να πω παμε για τον επομενο μηνα... να μ ερθει τουλαχιστον η βλαμενη κ να τελειωσει γρηγορα... ????????

Είναι δεν είναι του Αγ. Βαλεντίνου όταν θα πάρεις θετικό τεστ ετσι κι αλλιως θα είναι η πιο όμορφη έκλπληξη...... Προχωρα δυνατα παρακάτω με χαμόγελο!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η zizelaki10 είπε:

Κ που λετε κοριτσια ξυπναω ωρσια κ καλα τ πρωι ν κανω τ τεστ αν κ δεν ηθελα γιατι ηθελα ν περιμενω μηπως εχω καμια σοβαρη καθυστερηση.(ηθελα τρομαρα μ ν κανω εκπληξη στον αντρα μ εαν ηταν θετικο πογω της ημερας).. το κανω ομως κ εφαγα ολη την αρνητικουρα καταμουρτα.... εγκεφαλικο... σοκ.... τι να πω παμε για τον επομενο μηνα... να μ ερθει τουλαχιστον η βλαμενη κ να τελειωσει γρηγορα... ????????

Μην σε περνει απο κάτω κοριτσακι μου...σημερα κανε πολλές αγκαλίτσες με τον καλο σου και παρε τα πάνω σου!!!παμε δυνατά και με πίστη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η zizelaki10 είπε:

Κ που λετε κοριτσια ξυπναω ωρσια κ καλα τ πρωι ν κανω τ τεστ αν κ δεν ηθελα γιατι ηθελα ν περιμενω μηπως εχω καμια σοβαρη καθυστερηση.(ηθελα τρομαρα μ ν κανω εκπληξη στον αντρα μ εαν ηταν θετικο πογω της ημερας).. το κανω ομως κ εφαγα ολη την αρνητικουρα καταμουρτα.... εγκεφαλικο... σοκ.... τι να πω παμε για τον επομενο μηνα... να μ ερθει τουλαχιστον η βλαμενη κ να τελειωσει γρηγορα... ????????

Zizelaki μπορεί να μην έτυχε αυτόν τον μήνα αλλά μην απογοητεύεσαι!Πάνω από όλα θετική σκέψη κ καλή διάθεση..πίστεψε το και θα δεις ότι θα έρθει. .Εγώ πραγματικά στο εύχομαι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω κοριτσια... ειναι κ ενα θεμα τ οποιο δεν μπορω να τ συζητησω με τ μαμα μ η με καποια φιλη μ γιατι δεν νιωθω κ ανετα... ευτυχως που υπαρχει τ φορουμ κ ολες εσεις που εχετε που εχετε τα δικα σας γιατι ολες στο ιδιο καζανι βραζουμε αλλα δινετε δυνσμη η μια στην αλλη.?.. δεν πειραζει δεν στεναχωρεθηκα κ παρα πολυ ευτυχως ειναι νωρις ακομη εχω πιστη.??.. να μας πει καμια κοπελα ευχαριστα εδω στο θεμα  να χαρουμε γι αυτην.... ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσιαααα...Ειμαι σημερινή στην παρέα...Ηθελα να ρωτήσω αν κάποια έχει μείνει έγκυος και γνωρίζει αν τις πρώτες μέρες της σύλληψης υπάρχουν πονακια....???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η zizelaki10 είπε:

Κ που λετε κοριτσια ξυπναω ωρσια κ καλα τ πρωι ν κανω τ τεστ αν κ δεν ηθελα γιατι ηθελα ν περιμενω μηπως εχω καμια σοβαρη καθυστερηση.(ηθελα τρομαρα μ ν κανω εκπληξη στον αντρα μ εαν ηταν θετικο πογω της ημερας).. το κανω ομως κ εφαγα ολη την αρνητικουρα καταμουρτα.... εγκεφαλικο... σοκ.... τι να πω παμε για τον επομενο μηνα... να μ ερθει τουλαχιστον η βλαμενη κ να τελειωσει γρηγορα... ????????

Καλησπεραααα...Μην σε παίρνει από κατω....Μπορει απλά να ειναι πολύ νωρίς γι αυτο να βγήκε αρνητικό...Συνεχισε μέρα παρά μέρα και σου εύχομαι τα καλύτερα με ένα υγιέστατο μωρακι...

 

στις πριν 5 ώρες, ο/η zizelaki10 είπε:

Κ που λετε κοριτσια ξυπναω ωρσια κ καλα τ πρωι ν κανω τ τεστ αν κ δεν ηθελα γιατι ηθελα ν περιμενω μηπως εχω καμια σοβαρη καθυστερηση.(ηθελα τρομαρα μ ν κανω εκπληξη στον αντρα μ εαν ηταν θετικο πογω της ημερας).. το κανω ομως κ εφαγα ολη την αρνητικουρα καταμουρτα.... εγκεφαλικο... σοκ.... τι να πω παμε για τον επομενο μηνα... να μ ερθει τουλαχιστον η βλαμενη κ να τελειωσει γρηγορα... ????????

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Μιχαλάκη Μαρία είπε:

Καλησπέρα κορίτσιαααα...Ειμαι σημερινή στην παρέα...Ηθελα να ρωτήσω αν κάποια έχει μείνει έγκυος και γνωρίζει αν τις πρώτες μέρες της σύλληψης υπάρχουν πονακια....???

Καλώς ήρθες @Μιχαλάκη Μαρία θα σε βοηθήσει καποια που εχει καταφέρει το θαυματακι εμεις ακομα εδω προσπαθούμε πιστεύουμε κ καποια ευλογημένη στιγμή θα τα καταφέρουμε! 

Μοιαζουν πολυ συμπτώματα εγκυμοσυνης και περιοδου ! Οι γιατροί λένε πως μονο η καθυστερηση κ ενα θετικό τεστ το μονο σίγουρο ! Τα φιλια μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η glykoula είπε:

και τωρα αναμονη δυο βδομαδες!!!!! fingers crossed!!!

Καλημεραααα..καλη επιτυχία!!!σε τι φάση εισαι κοπελα μου??ενταξει με το φολικο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Μιχαλάκη Μαρία είπε:

Καλησπέρα κορίτσιαααα...Ειμαι σημερινή στην παρέα...Ηθελα να ρωτήσω αν κάποια έχει μείνει έγκυος και γνωρίζει αν τις πρώτες μέρες της σύλληψης υπάρχουν πονακια....???

Καλημερα Μαράκι..Καλως ήλθες..πες μας μερικα πράγματα για σενα..Το μονο που ξέρω απο εμπειρίες υπολοίπων (για τις δικές μου αναμενω πως και πως..) τα συμπτώματα κατα πρώτων διαφέρουν απο γυναικα σε γυναικα(και για την ίδια γυναικα δυο εγκυμοσύνες μπορει να ναι τελειως διαφορετικές) και επισης ολα τα συμπτώματα που μπορει να εχει μια έγκυος..ειναι σαν αυτα της περιόδου..τσιμπήματα,τραβήγματα,πρηξίματα,πονοκεφάλους κράμπες στη μήτρα,πονο στο στήθος,δέκατα...ακομη και αναγούλες..οποτε ολα ειναι σχετικά..εσυ σε τι φάση βρίσκεσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Renata7 είπε:

Καλώς ήρθες @Μιχαλάκη Μαρία θα σε βοηθήσει καποια που εχει καταφέρει το θαυματακι εμεις ακομα εδω προσπαθούμε πιστεύουμε κ καποια ευλογημένη στιγμή θα τα καταφέρουμε! 

Μοιαζουν πολυ συμπτώματα εγκυμοσυνης και περιοδου ! Οι γιατροί λένε πως μονο η καθυστερηση κ ενα θετικό τεστ το μονο σίγουρο ! Τα φιλια μου 

Καλημέρα και καλώς ήρθες. Η αλήθεια είναι ότι υπάρχουν πονακια γιατί αλλάζουν όλα μέσα μας αλλά ο μόνος σίγουρος τρόπος για να το μάθεις είναι όταν θα έχεις καθυστέρηση κάνε μια χοριακη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Καλημεραααα..καλη επιτυχία!!!σε τι φάση εισαι κοπελα μου??ενταξει με το φολικο???

Καλημερα! Τελικα μαλλον εχω αλλεργια στο φολλικο οξυ! Μολις το σταματησα μειωθηκαν οι πεταλες και μετα απο μια βδομαδα δεν εχω καθολου! Η γιατρινα μου ειπε οτι συμβαινει και αφου εχω βεβαρημενο παρελθον να προσεχω! Καναμε ο,τι μπορουσαμε να κανουμε με τον αντρα μου την προηγουμενη βδομαδα και τωρα στην αναμονη! Η πρωτη βδομαδα καλα και ηρεμα περναει! Στη δευτερη βδομαδα το μυαλο κανει ονειρα!!! Ευτυχως ομως κοριτσια που υπαρχει αυτο το φορουμ και συζηταμε τις σκεψεις μας! Κ μενα μου ειναι δυσκολο να το συζητησω με φιλες κ μαμα - αδερφη! Ας εχω μονο εγω την "εννοια"!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η glykoula είπε:

Καλημερα! Τελικα μαλλον εχω αλλεργια στο φολλικο οξυ! Μολις το σταματησα μειωθηκαν οι πεταλες και μετα απο μια βδομαδα δεν εχω καθολου! Η γιατρινα μου ειπε οτι συμβαινει και αφου εχω βεβαρημενο παρελθον να προσεχω! Καναμε ο,τι μπορουσαμε να κανουμε με τον αντρα μου την προηγουμενη βδομαδα και τωρα στην αναμονη! Η πρωτη βδομαδα καλα και ηρεμα περναει! Στη δευτερη βδομαδα το μυαλο κανει ονειρα!!! Ευτυχως ομως κοριτσια που υπαρχει αυτο το φορουμ και συζηταμε τις σκεψεις μας! Κ μενα μου ειναι δυσκολο να το συζητησω με φιλες κ μαμα - αδερφη! Ας εχω μονο εγω την "εννοια"!

Χαιρομαι που εισαι καλυτερα!!!παντως αλλεργιοτεστ πρεπει να κανεις οπωσδήποτε!!!προσπαθησατε φυσικά με τον καλο σου??πηρες τιποτα χαπια (κλομιφαινη)οπως π.χ εγω?προσοαθειτε καιρό??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειμαστε στις "φυσικες" προσπαθειες ακομα, προσπαθωντας απο τον Αυγουστο και με μια βιοχημικη τελη Οκτωβριου. Και ο κυκλος μολις αυτον τον μηνα επεστρεψε στα φυσιλογικα του! Με το περιεργο ιστορικο μου και αφου εχουμε ξεκινησει προσπαθειες η αλλεργιολογος προτιμησε να μην κανουμε τωρα τεστ. Η κλοφιμαινη τι ειναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η glykoula είπε:

Ειμαστε στις "φυσικες" προσπαθειες ακομα, προσπαθωντας απο τον Αυγουστο και με μια βιοχημικη τελη Οκτωβριου. Και ο κυκλος μολις αυτον τον μηνα επεστρεψε στα φυσιλογικα του! Με το περιεργο ιστορικο μου και αφου εχουμε ξεκινησει προσπαθειες η αλλεργιολογος προτιμησε να μην κανουμε τωρα τεστ. Η κλοφιμαινη τι ειναι;

Μακάρι glukoula και συντομα!Η κλομιφαινη ειναι χαπαι τα γνωστα σε ολες μας serpafar η clomid και προκαλουν ωορηξια  χρησιμοποιουνται συνηθως σε γυναικες με ακανονιστο κυκλο η με πολυκυστικες ωο8ηκες και μονο  απο το γιατρο μας  με παρρακολουθηση  συνεχους  υπερηχους και ορμονικους ελεγχους δεν τα παιρνουμε ποτε απο μονες μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μπραβο κοριτσι μου!! Τα πρωτα νεα ειναι καθησυχαστικα!!😀👍 Καλα αποτελεσματα στις εξετασεις σου!! Πιστευω οτι ολα θα ειναι καθαρα!!  Ειχαν ερθει περυσι κ μας εκαναν ενημερωση γ τις εξετασεις π χρειαζεται να κανουμε γ την προληψη του καρκινου μαστου κ μας ειπαν υπερηχο, μαστογραφια κ μαγνητικη. Η τομοσυνθεση δν ξερω τι ειναι... Κ η παρακεντηση καλο ειναι ν γινει προληπτικα γ ν ειναι σιγουροι 100%. Αφου θ κανεις παρακεντηση, αναρωτιεμαι τα υπολοιπα γτ γινονται;; δν εχουν σαφη εικονα απ το δειγμα; 🤔
    • Πήγα σε χειρούργο μαστού με είδε δεν του φάνηκε να είναι κάτι επικίνδυνο έτσι που είδε με το χερι αλλά με έβαλε να κάνω παρακέντηση και υπέρηχο για να είναι σίγουρος και σε 20 μέρες έκλεισα ραντεβού για μαστογραφία και τόμοσύνθεση αν το λέω σωστά... Κ πονάω πολύ με τη μαστογραφία αλλά πρέπει να το κάνω μου είπαν γιατί δεν αφήνουν τίποτα χωρίς να το ελέγξουν πλήρως... Μου είπαν να μην ανησυχώ ότι μπορεί να είναι από τις ορμόνες αλλά θα έχουν τελική εικόνα από τις εξετάσεις...
    • Καλησπερα Τοκυο μου!!  Μου ηρθε περιοδος πριν 10 μερες κ θα αφησουμε αυτο τον κυκλο να ηρεμησει ο οργανισμος μου κ να μπει σε φυσιολογικους ρυθμους... λογικα τελος μαιου περιμενω ξανα περιοδο κ θα με τσεκαρει ο γιατρος υπερηχογραφικα κ με αιματολογικες γ ν με προετοιμασει γ ετ (αν ολα ειναι οκ...) καλως εχοντων των πραγματων, μεσα ιουνιου θα γινει η ετ... αλλιως ιουλιο;; θα δουμε.. Ηδη νιωθω μεγαλη ανακουφιση που περασαμε το 1ο σταδιο κ σκεφτομαι κακως δν το ειχαμε κανει νωριτερα.. τεσπα, ολα γ καποιο λογο γινονται... Ωχ... ο διαβητης κυησης ειναι λιγο ταλαιπωρια.. ειχε κ η νυφη μου στην 3η εγκυμοσυνη της... κανεις διατροφη ε; λιγη προσοχη κ υπομονη. Εμεινε λιγο...  Ναι το ιδιο λεγαμε χθες με τη Νικολ... ειναι non stop ο γιατρος μας... για ποσο θα αντεξει ετσι;; εμενα με εβλεπε κτ 7 το πρωι πριν απο χειρουργεια ή 11 το βραδυ τελευταιο ραντεβου... κ φσκ εργαζεται κ ΣΚ... εξοντωτικο...😵‍💫 οσα κ να βγαζεις, αξιζει τοσο τρεξιμο;
    • Απαπαπα!!! Έχεις δοκιμάσει να της δώσεις λίγη δραμαμίνη;;;
    • τον άλλο μήνα μου είπε να πω να ξανά κάνω έλεγχο… τώρα δεν ξέρω ο γυναικολογος τι άποψη θα έχει αυτός  15/5 έκλεισα ραντεβού με τον γυναικολόγο να πάω να με δει  Όχι δεν υπάρχει μόνο αμαξι ή ΚΤΕΛ αυτές είναι οι επιλογές που έχουμε αλλά και ΚΤΕΛ αλλαζω δυο λεωφορεία και κάνω 12 ώρες ακόμα χειρότερα δηλαδή  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...