Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες προσπαθούμε για μωράκι??


Petalouditsa28

Recommended Posts

Εγω ειμαι πολυ κάπως μετα το σπάσιμο πρησμένη και πονάω δεξια άριστερα παντου! Ναι ειναι ο πέμπτος μήνας αγωγής! Στην προσπάθεια ειμαι ! Καιιιιιιιιιιι θα πετύχει για όλες!θερμοκρασια δεν εχω μπει στη διαδικασία ! Τις τρεις πρώτες φορές κατάλαβα το σπάσιμο μετα την ένεση υπέφερα μονο που δεν έκλαιγα και δεν ειμαι απο τις γυναικες που πονάει εύκολα σχεδόν μου ηταν κ αδύνατο να ερθω σε επαφη ! Τετάρτη  φορά δεν ένοιωσα παρα μονο μετα και τωρα παλι ηταν χαλαρό το σπάσιμο σαν κράμπα! Αλλα μετα τρεις μερες χάλια όταν τρανταζομουν πονούσα χαμηλά σαν κάτι να ξυλωνετε απο κατω !αλλα ηταν και η πρώτη φορά που ειχα περισσότερα απο ενα αυγούλινι ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Gelie είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου όμορφο.. Η εκτίμηση είναι αμοιβαία....              Οσο για το ηλικιακο κομματι εισαι όντως μικρούλα. Μακάρι να ήμουν κ εγω 6 χρόνια μικρότερη.. Παρόλα αυτά ο τρόπος αντιμετώπισης των γιατρών της Γερμανίας δε με βρίσκει καθολου σύμφωνη.. Και αν θες την ταπεινή μου άποψη δεν είναι σωστό να συστηνουν φάρμακα σε μια γυναίκα εφόσον δεν έχει ελεγχθεί το σπέρμα, το οποίο μπορεί να ευθύνεται για την όλη κατάσταση.. Είναι σαν να δίνανε σε μένα χάπια για ωορρηξια με τις εξετάσεις που έχω (οι οποιες είναι πολυ καλες) και να μη δινανε τίποτα στον άντρα μου που έχει σπερματοζωάρια 1/3 από αυτά που θα έπρεπε να έχει για  να θεωρείται γόνιμος.. Τέλος παντων. Θα τη βρεις την άκρη σύντομα ελπίζω.  Οσον αφορά την ενθάρρυνση σε μια κοπέλα που προχωρά σε ένα τέτοιο εγχείρημα υποβοηθούμενης σύλληψης νομιζω πως πρέπει να το σκεφτόμαστε πιο σφαιρικά το θεμα... Φυσικά να ενθαρρύνουμε καπως την οποιαδήποτε κοπέλα αλλά όχι να της μεταδιδουμε τη σιγουριά.. Υπάρχει διαφορά ανάμεσα στα δυο.. Είναι μια λεπτή γραμμή.. Σημασία δεν έχει τι θα θέλαμε αλλά τι συμβαίνει στην πραγματικότητα.. Και εγώ θα ήθελα με όλη τη δύναμη της ψυχής μου να μείνω εγκυος φυσιολογικά και να κάνω 3 παιδιά.. (εννοειται πως δεν εχω διαθεση να μπλεξω με εξωσωματικες και ότι αυτό συνεπαγεται). Δυστυχώς ομως  ειτε μου αρεσει ειτε οχι αυτο δε γίνεται.. Αν εσείς όλες με πεισετε ότι θα αυτο θα γινει πραγματικοτητα και δε γινει μετα ο πόνος μου θα ειναι τριπλάσιος....... Και να ξέρεις υπάρχουν άνθρωποι που όταν πέφτουν δεν ξανασηκωνονται τόσο εύκολα... Για αυτο κατ'εμε το πράγμα θέλει και λιγη αυτοσυγκράτηση.. Να μην αεροβατουμε και να μη χτιζουμε παλλατια στην αμμο. Εξ ου και προσέχω πολύ πως θα μιλήσω στην κάθε κοπέλα εδώ πέρα.. Φυσικά η κάθε μια ειναι ελεύθερη να κάνει ότι θέλει.. Εγω σαν πιο παλια ειπα τι εχω παρατηρήσει οτι συμβαίνει.. 

Κοπέλα μου γλυκια... Για πες μου λιγάκι εσείς που έχετε κάνει σπερμοδιαγραμμα..  Όταν την είπα να κάνουμε και εμείς μου είπε είναι νωρίς ακόμα γιατί αυτό αλλάζει (μπορεί τώρα να είναι καλό και σε 2-3 μήνες να είναι χάλια) κάνουν λίγο πριν την σπερματεγχυση και τώρα εγώ αναρωτιέμαι ισχύει αυτό που μου είπε ή είναι γερμανικές πατέντες ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Renata7 είπε:

Ναι ειναι καλο αν εξαιρέσεις οτι ανοίγω τα πόδια μου δεξια κ αριστερα! Εχω αποκτήσει άνεση πλεον????ειμαι σίγουρη ομως πως δεν θα χρειαστεί να το κανω για πολυ ακομα ! Ουτε κι εσεις! Κάτι άλλο που θελω να ρωτησω εχει φτάσει καποια σε εγκυμοσυνη; ειχε τα ίδια συμπτώματα με περιοδο; 

οπως επισης μετα την ένεση τρεις μερες πως ειστε; εγω όταν ταρακουνιέμαι πχ σε μηχανή λακούβες η στο στεπ νοιωθει ενόχληση χαμηλά έντονα πεντε μερες μετα μου περνάει 

Εγώ θα σου απαντήσω για την ένεση. Όπως λένε η κάθε γυναίκα είναι διαφορετική και ο κάθε κύκλος διαφορετικός.  Την πρώτη φορά δεν ένιωσα ΤΙΠΟΤΑ είχα κάνει ένα όμορφο ωάριο κάναμε και την ενεσουλα και τίποτα μετά..  Τωρα αυτήν την φορά έχω κάνει δυο όμορφα ωάρια αλλά υποφέρω από πρήξιμο σαν έγκυος είμαι, και από τραβηγματα είμαι 7 μέρες πριν την περίοδο και νιώθω λες και με τραβάνε  από δεξιά και από αριστερά ίσως γτ έχω και από τις δύο μεριές. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Renata7 είπε:

Εγω ειμαι πολυ κάπως μετα το σπάσιμο πρησμένη και πονάω δεξια άριστερα παντου! Ναι ειναι ο πέμπτος μήνας αγωγής! Στην προσπάθεια ειμαι ! Καιιιιιιιιιιι θα πετύχει για όλες!θερμοκρασια δεν εχω μπει στη διαδικασία ! Τις τρεις πρώτες φορές κατάλαβα το σπάσιμο μετα την ένεση υπέφερα μονο που δεν έκλαιγα και δεν ειμαι απο τις γυναικες που πονάει εύκολα σχεδόν μου ηταν κ αδύνατο να ερθω σε επαφη ! Τετάρτη  φορά δεν ένοιωσα παρα μονο μετα και τωρα παλι ηταν χαλαρό το σπάσιμο σαν κράμπα! Αλλα μετα τρεις μερες χάλια όταν τρανταζομουν πονούσα χαμηλά σαν κάτι να ξυλωνετε απο κατω !αλλα ηταν και η πρώτη φορά που ειχα περισσότερα απο ενα αυγούλινι ??

Εγω παλι,το ακριβως αντιθετο..ενω καταλαβαίνω την ωορρηξία μου γιατι εχω πονο..και μαλιστα καποιες φορές τοσο έντονο που δεν μπορω να καθησω..ποσο μαλλον να έρθω σε επαφή,αυτη τη δόση με την ένεση και παρότι ειχα 4 αυγουλακια,δεν καταλαβα τιποτα..ουτε υγρά ωορρηξιας ειχα ουτε τιποτα!!!ειδες ποσο διαφορετικές ειμαστε??ειναι εκπληκτικό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Εγω παλι,το ακριβως αντιθετο..ενω καταλαβαίνω την ωορρηξία μου γιατι εχω πονο..και μαλιστα καποιες φορές τοσο έντονο που δεν μπορω να καθησω..ποσο μαλλον να έρθω σε επαφή,αυτη τη δόση με την ένεση και παρότι ειχα 4 αυγουλακια,δεν καταλαβα τιποτα..ουτε υγρά ωορρηξιας ειχα ουτε τιποτα!!!ειδες ποσο διαφορετικές ειμαστε??ειναι εκπληκτικό!!!

Όντως! Σίγουρα ειμαςτε αλλα θα μείνουμε συντομα και μετα θα μιλάμε για εβδομάδες κύησης και οχι αναμονής! Ποτε έκανες ενεση; εγω την προηγούμενη Δευτέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια να ρωτησω κατι επειδη ακούω πολλα για ενεσεις κ φάρμακα ηθελα να ρωτησω κανετε εξωσωματικη η απλα ρυθμιζεται την ωορρηξια και το ενδομητριο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κοπέλα μου γλυκια... Για πες μου λιγάκι εσείς που έχετε κάνει σπερμοδιαγραμμα..  Όταν την είπα να κάνουμε και εμείς μου είπε είναι νωρίς ακόμα γιατί αυτό αλλάζει (μπορεί τώρα να είναι καλό και σε 2-3 μήνες να είναι χάλια) κάνουν λίγο πριν την σπερματεγχυση και τώρα εγώ αναρωτιέμαι ισχύει αυτό που μου είπε ή είναι γερμανικές πατέντες ??

Αυτο που σου είπαν είναι πλάνη, μην τα πιστευεις αυτα.... Εχω κάνει τεράστια ερευνα στο θέμα επειδη μας αφορα κιόλας.... Δε γινεται το σπέρμα τωρα να είναι καλο και μετα από 3 μηνες στα καλα καθούμενα να είναι χαλια..        Η αληθεια είναι πως οι τιμες μπορεί να έχουν κάποια σκαμπανεβάσματα αλλά δε νομιζω πως είναι δυνατόν ένας άντρας να εχει πχ  τώρα 20,000.000 ανα ml και μετα απο 3 μηνες  5.000.000. Ισως το 20.000.000 να γίνει 17.000.000 ή να ανεβει και να πάει 22.000.000. Αλλα οι διαφορες δεν είναι τρομακτικες...  Γενικά να ξέρεις πως οι παραγοντες που επηρεάζουν με κάποιο τρόπο το σπερμα είναι πολλοί και διαφορετικοι ......το καπνισμα, το αλκοολ, η διατροφη, η ληψη βιταμινων. Όλα αυτα όμως έχουν αντικτυπο κυρίως στην κινητικότητα και λιγότερο το αριθμο των σπερματοζωαρίων. Για να καταλάβεις, πχ εμενα ο αντρας μου είχε 0% κινητικότητα λόγω κιρσοκηλης... Την αφαιρεσε με χειρουργειο, πηρε βιταμινες, κανει πολύ προσεκτική διατροφη, καπνιζει μονο ηλεκτρονικο τσιγαρο με το χαμηλότερο ποσοστο νικοτίνης, σταματησε να πινει ακόμη και τα 2 ποτα το σαββατο και μετα από ενα χρόνο κατόρθωσε να φτασει την κινητικότητα 10% ταχεια και 25% νωθρή συνολο 35%. Είναι μια πρόοδος αλλά για να πουμε ότι είναι καλό σκορ θα έπρεπε να εχει πάει 50% και πάνω.... Ο αριθμος των σπερματοζωαρίων όμως παρόλη την προσπάθεια παρεμεινε ίδιος και είναι πολύ χαμηλός 6.000.000 με κατωτατο φυσιολογικό το 15.000.000  για αυτο και οι πιθανότητες να μεινω εγκυος φυσιολογικά είναι πολύ λιγες.... Τα σπερμοδιαγράμματα τα κάναμε σε ειδικό κέντρο σπερματολογίας, σαν μικροβιολογικό που ασχολειται όμως μόνο με την αναλυση σπέρματος..... Μηπως να κάνατε κάνενα ταξιδάκι στην ελλαδα να τσεκαρετε αυτα τα θέματα γιατι απο ότι βλέπω οι Γερμανοι σε αυτά είναι ''φεεεεεετα'' που λέει και γνωστη διαφήμιση...;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Paraskeyaidou m ena spermodiagramma sigoura allazei apo fora s fora alla oxi pqra poly. Ena kalo spermodiagramma den prokeitai tin epomeni fora na vgei xalia ektos k an exei mesolqvisei kapoia arrwstia i exei parei xapia p epireazoun alla einai tyxaio gegonos. Ena kako spermodiagramma borei na simainei polla. Borei na yparxei provlima stous orxeis, borei na ofiletai se kapoio mikrovio, borei kai poythena. Outws i allws an einai kako se dyo treis mines t epanalamvaneis. Ayto pou s eipe einai anoisia. Edw stin Ellada t spermodiagramma einai to alfa kai to wmega.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Opws katalaves me tin Gelie san omoiopathouses symfwnoume. Twra sti Germania i dn kseroun akrivws ti ginetai i akolouthoun entelws anorthodokses methodous. Tapeini m apopsi min pairneis xapia xwris na ksereis ti ftaiei. Gt an px exete thema sto sperma k kinitikitita 0% osa farmaka k na pareis katalavaineis pws den prokeitai na ta katafereis kai tzampa tha apogoiteyese. Symfwnw me tin Gelie na t psakseis kalytera stin Ellada. An isoun aderfi m tha s elega peta ta xapia, synexise na kaneis erwta me t antrouli sou k otan erthete me t kalo Ellada vres enan kalo giatro se themata ypogonimotitas kai tis meres p tha eiste edw trekse kai psakse t oso boreis. Tha epemena kiolas mi s pw tha se malwna kiolas! Twra esy krineis kai kaneis.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η elenaaa445 είπε:

κοριτσια να ρωτησω κατι επειδη ακούω πολλα για ενεσεις κ φάρμακα ηθελα να ρωτησω κανετε εξωσωματικη η απλα ρυθμιζεται την ωορρηξια και το ενδομητριο?

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η elenaaa445 είπε:

κοριτσια να ρωτησω κατι επειδη ακούω πολλα για ενεσεις κ φάρμακα ηθελα να ρωτησω κανετε εξωσωματικη η απλα ρυθμιζεται την ωορρηξια και το ενδομητριο?

@elenaaa445 οχι εγω δεν κανω εξωσωματική απλα αγωγή για να κανεις ωοθηλακια κάθε μηνα και για να μην γίνονται κύστες ενεση να σπάσουν φυςικα με παρακολούθηση γιατρού κ αναλογα την περίπτωση κρίνει για το ενδομήτριο προγεστερονη μετα την 21 ημερα κτλ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααα...μαλιστα...δεν το ηξερα...με τον γιατρο μου δεν εχουμε πει ακόμα τπτ τετοιο επειδη ειμαστε σε εκκρεμότητα να δουμε τι θα γινει με το σπερμα του συζυγου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Renata7 είπε:

Όντως! Σίγουρα ειμαςτε αλλα θα μείνουμε συντομα και μετα θα μιλάμε για εβδομάδες κύησης και οχι αναμονής! Ποτε έκανες ενεση; εγω την προηγούμενη Δευτέρα!

Στις 3/1 ειχα κανει..δυστυχως δεν καταφέρουμε κατι αυτη τη φορά..Αλλα παμε για τις επόμενες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η elenaaa445 είπε:

αααα...μαλιστα...δεν το ηξερα...με τον γιατρο μου δεν εχουμε πει ακόμα τπτ τετοιο επειδη ειμαστε σε εκκρεμότητα να δουμε τι θα γινει με το σπερμα του συζυγου

Εμεις αγαπη απο τον προηγούμενο κύκλο,κάναμε πρόκληση ωοθηλακιορηξιας..ετσι το χαρακτήρισε ο γιατρός γιατι τον ρωτησα αν μπορουμε καπως να το βοηθήσουμε το θέμα.οποτε ουσιαστικα με αυτο που κανουμε ειναι πιο "ελεγχόμενα" τα πράγματα..κανεις  υπερηχο,βλέπεις το αυγουλακι η τα αυγουλακια,και μετα την ένεση έρχεσαι σε επαφή συγκεκριμένες μερες,κάνοντας και τον σταυρό σου παράλληλα,να βρουν το δρόμο τα σπερματοζωάρια..εσεις αναμένεται στο ακούστηκε σας να πάρετε πρωτα τα καλα νεα απο το σπερμοδιαγραμμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Εμεις αγαπη απο τον προηγούμενο κύκλο,κάναμε πρόκληση ωοθηλακιορηξιας..ετσι το χαρακτήρισε ο γιατρός γιατι τον ρωτησα αν μπορουμε καπως να το βοηθήσουμε το θέμα.οποτε ουσιαστικα με αυτο που κανουμε ειναι πιο "ελεγχόμενα" τα πράγματα..κανεις  υπερηχο,βλέπεις το αυγουλακι η τα αυγουλακια,και μετα την ένεση έρχεσαι σε επαφή συγκεκριμένες μερες,κάνοντας και τον σταυρό σου παράλληλα,να βρουν το δρόμο τα σπερματοζωάρια..εσεις αναμένεται στο ακούστηκε σας να πάρετε πρωτα τα καλα νεα απο το σπερμοδιαγραμμα!!!

αντε εύχομαι αυτος να ειναι ο τυχερός σας!!!!για να δουμ κ εμεις!!!εγω μονο ορμονες εχω δει τπτ αλλο..αλλα ο γυναικολογος μ ειπε να μν κανω κατι αλλο ακομα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η elenaaa445 είπε:

αντε εύχομαι αυτος να ειναι ο τυχερός σας!!!!για να δουμ κ εμεις!!!εγω μονο ορμονες εχω δει τπτ αλλο..αλλα ο γυναικολογος μ ειπε να μν κανω κατι αλλο ακομα..

Ευχαριστουμε πολυ κοπελα μου...ολες να εχουμε καλα νεα και συντομα..χθες πηγα στο Ιασώ για επανάληψη της προλακτινης,και έβλεπα φουσκωμένες κοιλίτσες παντού!!!και ελεγα απο μεσα μου,αντε και στα δικά μας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Εχουμε την μαμάκα μας εδω @Lisaki 80 θα λύσεις τις πορείες του κοριτσιού?και η πεταλουδιτσα μας ειχε μια βιοχημική πριν λίγους μήνες..τα συμπτώματα απο οτι λενε ειναι ίδια με της περιόδου,τραβήγματα στη μήτρα,πονάκια,η αυξημένη θερμοκρασία,πρήξιμο στο στήθος,πονο στη μέση..η και τιποτα απο οοοολα αυτα..καθε γυναικα ειναι διαφορετική..τωρα για την ένεση,εγω δεν καταλαβα κατι,μονο την επόμενη μερα ειχα ενα πράγμα σαν κάψιμο στη δεξιά σάλπιγγα για λιγο..ειχα απιστευτο πρήξιμο απο τις ενέσεις LH που ειχα κανει και τρομερές ενοχλησεις γενικα στην κοιλιά σε ολη τη διαδικασια(ισως και απο το έντερο)...Γενικα περνάμε πολυ καλα ε?.?αχαχαχχα...

Δεν θα πάρει πολυ καιρό ακομα..το χουμε πει πολλές φορές με τα κοριτσια..με τη βοήθεια του θεού το 2017 θα ειναι η χρονια που θα μας κανει μανούλες!!!!

@Κατερινάκι/only love καλημέρα!! Χαίρομαι που είσαι καλά με ανεβασμένο ηθικό και μπαινεις ξανά στην προσπάθεια με το κεφάκι ψηλά!! 

@Renata7 καλημέρα! για την ερώτηση σου για εγκυμοσύνη, εχω ενα αγοράκι 14 μηνών και ξανα έμεινα έγκυος και απέβαλα τον Νοέμβρη.. Τα συμπτώματα εγκυμοσύνης σε μένα ήταν ίδια με της περιόδου και μάλιστα περίπου την ίδια εποχή που περίμενα τα συμπτώματα της περιόδου ξεκίνησαν και τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης.

Δεν ξεχωρίζεις, τα πονάκια δεξιά αριστερά και στο κέντρο χαμηλά στην κοιλιά ήταν τα ίδια με πονάκια περιόδου. Στη δεύτερη εγκυμοσύνη ήμουνα υποψιασμένη γιατί είχα βρει την ωορρηξία με τεστ και με υπέρηχο από γιατρό. Είχα το νου μου από την ημέρα της επαφής μέχρι το θετικό τεστ τι συμπτώματα είχα. Τα πονάκια της ωορρηξίας δεν σταμάτησαν ποτέ.. Είχα ενοχλήσεις μικρές συνεχώς τις οποίες δεν θα έδινα σημασία αν δεν ήμουνα υποψιασμένη.. Όσο πλησίαζε η ημερομηνία που θα μου ερχόταν περίοδος οι ενοχλήσεις έγιναν πιο αισθητές.  Να σημειώσω βέβαια πως το μόνο πραγματικό σύμπτωμα ειναι η καθυστέρηση περιόδου ή η χοριακή (ο μόνος έγκυρος τρόπος να διαπιστώσεις εγκυμοσύνη  κατά τη γνώμη μου 2-3 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο. Εντάξει εμένα και το clearblue ειχε βγει θετικό 2 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο αλλά πάρα πολύ αχνό και δεν ειναι και σίγουρο πως θα δείξει σε όλους θετικό λίγες μέρες πριν).. Καλή επιτυχία εύχομαι κορίτσια μου...

@Petalouditsa28 μου τι κάνεις? πως πάει?  @miniatoura87 αύριο πάμε για χοριακή?!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lisaki μου......γεία σου γλυκιά μας μανούλα....

Εγώ έτσι και έτσι είμαι αλλά κάνω προσπάθεια να είμαι ήρεμη!! Τα νέα μου......τις τελευταίες μέρες νιώθω χαμηλά κάποιες μικροενοχλήσεις...1-2 φορές την ημέρα έχω έχω υγρά αλλά μόνο στο σκούπισμα! Χτες όμως έγινε κάτι το περίεργο..εκεί που καθόμουν ξαφνικά ένιωσα έντονα να τρέχει κάτι. Φαντάσου όπως είναι να έχεις περίοδο και απλά να καταλαβαίνεις οτι  τρέχει το αίμα. Ήταν πολύ έντονο! Λέω πάει αδιαθετησα. Συχτήρισα αλλά με θάρρος πήγα τουαλέτα (το  διακωμωδώ λίγο για να μη βάλω τα κλάματα) και είδα πολλά παχύρρευστα διαφανό-λευκά υγρά... καθόλου αίμα (συγγνώμη για τη περιγραφή αλλά μια περέα δεν είμαστε?).

Λέω απο μέσα μου: Πεταλουδάκι ή  έγκυος είσαι ή ωορρηξία έχεις. Αλλά πώς? τη 30η μέρα?? 

Εν τέλει γύρισα σπίτι και πήρα μια αρνητικούρα να και στο τεστ εγκυμοσύνης και στο τεστ ωορρηξίας......

Για  καλό και για κακό είχα όμως επαφές...

ΥΓ: έχω κύκλο 29-33 ημέρες (εκτός από 1-2 φορές το χρόνο που μπορεί να έχω καθυστέρηση καμιά εβδομάδα ανευ σημασίας θεωρώ). Πιστεύω πως οι γόνιμες  ήταν κάπου μεταξύ στο διάστημα 19η-22η μέρα... εγώ είχα επαφές βέβαια και μετά....

Αυτά απο μένα..κατα τα άλλα είμαι καλά! Σε φιλώ και σένα και το πριγκιπάκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Gelie είπε:

Αυτο που σου είπαν είναι πλάνη, μην τα πιστευεις αυτα.... Εχω κάνει τεράστια ερευνα στο θέμα επειδη μας αφορα κιόλας.... Δε γινεται το σπέρμα τωρα να είναι καλο και μετα από 3 μηνες στα καλα καθούμενα να είναι χαλια..        Η αληθεια είναι πως οι τιμες μπορεί να έχουν κάποια σκαμπανεβάσματα αλλά δε νομιζω πως είναι δυνατόν ένας άντρας να εχει πχ  τώρα 20,000.000 ανα ml και μετα απο 3 μηνες  5.000.000. Ισως το 20.000.000 να γίνει 17.000.000 ή να ανεβει και να πάει 22.000.000. Αλλα οι διαφορες δεν είναι τρομακτικες...  Γενικά να ξέρεις πως οι παραγοντες που επηρεάζουν με κάποιο τρόπο το σπερμα είναι πολλοί και διαφορετικοι ......το καπνισμα, το αλκοολ, η διατροφη, η ληψη βιταμινων. Όλα αυτα όμως έχουν αντικτυπο κυρίως στην κινητικότητα και λιγότερο το αριθμο των σπερματοζωαρίων. Για να καταλάβεις, πχ εμενα ο αντρας μου είχε 0% κινητικότητα λόγω κιρσοκηλης... Την αφαιρεσε με χειρουργειο, πηρε βιταμινες, κανει πολύ προσεκτική διατροφη, καπνιζει μονο ηλεκτρονικο τσιγαρο με το χαμηλότερο ποσοστο νικοτίνης, σταματησε να πινει ακόμη και τα 2 ποτα το σαββατο και μετα από ενα χρόνο κατόρθωσε να φτασει την κινητικότητα 10% ταχεια και 25% νωθρή συνολο 35%. Είναι μια πρόοδος αλλά για να πουμε ότι είναι καλό σκορ θα έπρεπε να εχει πάει 50% και πάνω.... Ο αριθμος των σπερματοζωαρίων όμως παρόλη την προσπάθεια παρεμεινε ίδιος και είναι πολύ χαμηλός 6.000.000 με κατωτατο φυσιολογικό το 15.000.000  για αυτο και οι πιθανότητες να μεινω εγκυος φυσιολογικά είναι πολύ λιγες.... Τα σπερμοδιαγράμματα τα κάναμε σε ειδικό κέντρο σπερματολογίας, σαν μικροβιολογικό που ασχολειται όμως μόνο με την αναλυση σπέρματος..... Μηπως να κάνατε κάνενα ταξιδάκι στην ελλαδα να τσεκαρετε αυτα τα θέματα γιατι απο ότι βλέπω οι Γερμανοι σε αυτά είναι ''φεεεεεετα'' που λέει και γνωστη διαφήμιση...;;;

Ma pragmatika auto to ''Feta '' to skeftomai kai egw. Twra apo augousto tha kateboume sthn Ellada an kai elpizw na bgaloume pio nwris akrh. twra apo ton Martio allazw PALI gunaikolo na dw auth ti tha mou pei...

h 4 tha einai pou exw allaksei! kai egw etsi pisteuw oti den allazei tosoooooo tragika opws mou anefaire h giatros. ( Dustuxws bazw kakies skepseis sto mualo mou mhpws auta ta xapia plhrwnoun tous giatrous gia na ta grafoun?) 

Se euxaristw polu gia thn apanthsh sou ...Kai egw den thn pistepsa kai eipamhpws eimai kaxupoptei. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

lisaki μου......γεία σου γλυκιά μας μανούλα....

Εγώ έτσι και έτσι είμαι αλλά κάνω προσπάθεια να είμαι ήρεμη!! Τα νέα μου......τις τελευταίες μέρες νιώθω χαμηλά κάποιες μικροενοχλήσεις...1-2 φορές την ημέρα έχω έχω υγρά αλλά μόνο στο σκούπισμα! Χτες όμως έγινε κάτι το περίεργο..εκεί που καθόμουν ξαφνικά ένιωσα έντονα να τρέχει κάτι. Φαντάσου όπως είναι να έχεις περίοδο και απλά να καταλαβαίνεις οτι  τρέχει το αίμα. Ήταν πολύ έντονο! Λέω πάει αδιαθετησα. Συχτήρισα αλλά με θάρρος πήγα τουαλέτα (το  διακωμωδώ λίγο για να μη βάλω τα κλάματα) και είδα πολλά παχύρρευστα διαφανό-λευκά υγρά... καθόλου αίμα (συγγνώμη για τη περιγραφή αλλά μια περέα δεν είμαστε?).

Λέω απο μέσα μου: Πεταλουδάκι ή  έγκυος είσαι ή ωορρηξία έχεις. Αλλά πώς? τη 30η μέρα?? 

Εν τέλει γύρισα σπίτι και πήρα μια αρνητικούρα να και στο τεστ εγκυμοσύνης και στο τεστ ωορρηξίας......

Για  καλό και για κακό είχα όμως επαφές...

ΥΓ: έχω κύκλο 29-33 ημέρες (εκτός από 1-2 φορές το χρόνο που μπορεί να έχω καθυστέρηση καμιά εβδομάδα ανευ σημασίας θεωρώ). Πιστεύω πως οι γόνιμες  ήταν κάπου μεταξύ στο διάστημα 19η-22η μέρα... εγώ είχα επαφές βέβαια και μετά....

Αυτά απο μένα..κατα τα άλλα είμαι καλά! Σε φιλώ και σένα και το πριγκιπάκι σου!

Τα συμπτώματα ειναι ίδια με της εγκυμοσύνης πάντως! τα υγρά είναι όπως τα περιγράφεις.. για τεστ εγκυμοσύνης με κύκλο ως 33 μέρες ειναι νωρίς την 30η μέρα..
Με ωορρηξία μεταξύ 19η-22η μέρα από την 32η μέρα και μετά θα δείξει ένα τεστ εγκυμοσύνης με ευαισθησία 10 mIU/ml (clearblue).. τα hometest έχουν 25 mIU/ml.. Δεν θελω να σε ξεσηκώνω εννοείται..  απλά μην απογοητεύεσαι ακόμα.. Περίμενε 3 μέρες ακόμα και αν δεν σου ρθει κάνε ενα τεστάκι!.. σε φιλω και καλά κανεις και έχεις επαφή συχνά..  Πολλαπλά οφέλη! στην υγεία, στην σχέση, ευχαρίστηση, πιθανή εγκυμοσύνη, στο δέρμα!, στο σπέρμα, στο σώμα!! κτλ κτλ!!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Diwni είπε:

Opws katalaves me tin Gelie san omoiopathouses symfwnoume. Twra sti Germania i dn kseroun akrivws ti ginetai i akolouthoun entelws anorthodokses methodous. Tapeini m apopsi min pairneis xapia xwris na ksereis ti ftaiei. Gt an px exete thema sto sperma k kinitikitita 0% osa farmaka k na pareis katalavaineis pws den prokeitai na ta katafereis kai tzampa tha apogoiteyese. Symfwnw me tin Gelie na t psakseis kalytera stin Ellada. An isoun aderfi m tha s elega peta ta xapia, synexise na kaneis erwta me t antrouli sou k otan erthete me t kalo Ellada vres enan kalo giatro se themata ypogonimotitas kai tis meres p tha eiste edw trekse kai psakse t oso boreis. Tha epemena kiolas mi s pw tha se malwna kiolas! Twra esy krineis kai kaneis.

kopela mou se euxaristw gia thn apanthsh , exw oloklhrwsh ton 2 mhna me xapia, an den ta kataferame mas menei allos enas , opote lew afou mphka ston xoro tha xorepsw..

Akoulouthoun mia seira tou stul poia upobouhthoumenh agwgh uparxei me pio oikonomika mesa(Etsi mou xoun pei kopeles sthn germania)  Kai ksekinane me ta xapia, meta spermategxush, kai meta ekswswmatikh. auto pou den katalabainw htan gt na mh blepame to sperma..kai an ekei htan to problhma na kaname allh therapeia sto katw katw ta idia lefta tha einai . (peritw na sou pw oti den exoume kanei kamia eksetash, kai an lew exw endomhtrio, h salpigges kleistes?) adiaforia... elpizw na erthei toulaxiston apo mono tou alliws elpizw ston Augousto(pou tha eimai sthn ellada!..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

Τα συμπτώματα ειναι ίδια με της εγκυμοσύνης πάντως! τα υγρά είναι όπως τα περιγράφεις.. για τεστ εγκυμοσύνης με κύκλο ως 33 μέρες ειναι νωρίς την 30η μέρα..
Με ωορρηξία μεταξύ 19η-22η μέρα από την 32η μέρα και μετά θα δείξει ένα τεστ εγκυμοσύνης με ευαισθησία 10 mIU/ml (clearblue).. τα hometest έχουν 25 mIU/ml.. Δεν θελω να σε ξεσηκώνω εννοείται..  απλά μην απογοητεύεσαι ακόμα.. Περίμενε 3 μέρες ακόμα και αν δεν σου ρθει κάνε ενα τεστάκι!.. σε φιλω και καλά κανεις και έχεις επαφή συχνά..  Πολλαπλά οφέλη! στην υγεία, στην σχέση, ευχαρίστηση, πιθανή εγκυμοσύνη, στο δέρμα!, στο σπέρμα, στο σώμα!! κτλ κτλ!!  

Εγώ χτες  το απόγευμα έκανα clear blue..........Δε χρειάζεται  να σου περιγράψω ούτε πόσο πολύ το  θέλω να είμαι έγκυος ούτε το πως ένιωσα όταν είδα το ξεκάθαρα αρνητικό τεστ...... Ξέρες πολύ καλά... Προσπαθώ να είμαι ήρεμη και απλά να μην απογοητεύομαι αλλά ούτε και να ελπίζω με τα 1000.... 

Χτες μετά΄το αρνητικό τεστ πήγα σε κάτι φίλες μου και πήρα λεωφορείο..μου ερχόταν πρώτα να βρίσω τον οδηγό και μετά να κατέβω επειδή έπεφτε σε λακούβες! με ενοχλούσε! χαχαχα..... γελάω με τα χάλια μου ρε γαμώτο...πρέπει να ηρεμήσω..

Ζουζουνιές και άγιος ο θεός! 

Πήγες στο γιατρό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Εγώ χτες  το απόγευμα έκανα clear blue..........Δε χρειάζεται  να σου περιγράψω ούτε πόσο πολύ το  θέλω να είμαι έγκυος ούτε το πως ένιωσα όταν είδα το ξεκάθαρα αρνητικό τεστ...... Ξέρες πολύ καλά... Προσπαθώ να είμαι ήρεμη και απλά να μην απογοητεύομαι αλλά ούτε και να ελπίζω με τα 1000.... 

Χτες μετά΄το αρνητικό τεστ πήγα σε κάτι φίλες μου και πήρα λεωφορείο..μου ερχόταν πρώτα να βρίσω τον οδηγό και μετά να κατέβω επειδή έπεφτε σε λακούβες! με ενοχλούσε! χαχαχα..... γελάω με τα χάλια μου ρε γαμώτο...πρέπει να ηρεμήσω..

Ζουζουνιές και άγιος ο θεός! 

Πήγες στο γιατρό?

Kopela mou ,perimene ligaki na deis ...liges meres meinane edw perimename toses twra edw tha kollhseis? ligaki upomonh.

sou euxomai mesa apo thn kardia mou na htan lathos to testaki .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Kopela mou ,perimene ligaki na deis ...liges meres meinane edw perimename toses twra edw tha kollhseis? ligaki upomonh.

sou euxomai mesa apo thn kardia mou na htan lathos to testaki .

Σε ευχαριστώ κοριτσάκι μου.....Ξέρεις κάτι..δεν είχα σκοπό να κάνω τεστ απλά είδα τα υγρά τα έντονα και ήμουν σε φάση....αν μία στις 100 είναι ωορρηξία να έρθω σε επαφή αλλά ταυτόχρονα να αποκλείσω και τη πιθανότητα να είναι μωράκι και να επιβαρύνω λίγο τη κατάσταση....αλλιώς ειλικρινά δε θα έκανα...

Σε ευχαριστώ πάντως...εσύ πως είσαι? θα περάσουν οι μέρούλες..σου έυχομαι να έχεις θετικά νέα κορίτσι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Εγώ χτες  το απόγευμα έκανα clear blue..........Δε χρειάζεται  να σου περιγράψω ούτε πόσο πολύ το  θέλω να είμαι έγκυος ούτε το πως ένιωσα όταν είδα το ξεκάθαρα αρνητικό τεστ...... Ξέρες πολύ καλά... Προσπαθώ να είμαι ήρεμη και απλά να μην απογοητεύομαι αλλά ούτε και να ελπίζω με τα 1000.... 

Χτες μετά΄το αρνητικό τεστ πήγα σε κάτι φίλες μου και πήρα λεωφορείο..μου ερχόταν πρώτα να βρίσω τον οδηγό και μετά να κατέβω επειδή έπεφτε σε λακούβες! με ενοχλούσε! χαχαχα..... γελάω με τα χάλια μου ρε γαμώτο...πρέπει να ηρεμήσω..

Ζουζουνιές και άγιος ο θεός! 

Πήγες στο γιατρό?

ξερω ξερω κορίτσι μου.. Βρίσε βρίσε!
Εγώ πάντως έχω βρει το εξής μοτίβο.. όλοι λένε πως πρέπει να είμαστε χαλαροί και ήρεμοι και να μην αγχωνόμαστε.. Δεν έχουν άδικο.. Αλλά επειδή αν σκεφτείς το εξής: "είναι ολα οκ και δεν μένω έγκυος γιατί έχω άγχος, αυτομαστιγώνεσαι και μετά έχεις πιο πολύ άγχος γιατι κατηγορείς τον εαυτό σου ότι του κάνεις κακό"  Οπότε σκέφτομαι πως  αν μοιραστείς το άγχος σου και το βγάλεις από πάνω σου και γκρινιάξεις και λίγο τότε σαν να φεύγει κάπως..  Οπότε λιγότερες τύψεις από το να προσπαθείς να "εισαι καλά" συνεχώς!..

Παρασκευή πρωί έχω ραντεβού στον γιατρό να δούμε τι γίνεται!! ακόμα άφαντη η περίοδος! τι να πω..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Στις 3/1 ειχα κανει..δυστυχως δεν καταφέρουμε κατι αυτη τη φορά..Αλλα παμε για τις επόμενες!!!

Μια Χαρουλα θα πάνε ολο θελει λιγακι χρονο παραπάνω φτανει να ειμαςτε αισιόδοξες και να το απολαμβάνουμε ολο αυτο οσο γινετε ! ( δεν ειναι το καλυτερο να παρεμβάσεις στη φύση) αλλα αφού έχουμε τέτοια ιδιαιτερότητα δεν αλλάζει ! Οποτε χαμογελο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...