Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πείτε μου την γνώμη σας


Katerina88

Recommended Posts

Γειά σας,είμαι καινούργια στο  φόρουμ..προσπαθούμε με τον άντρα μου 3 μηνες τώρα για μωράκι μετά από παλινδρομη. τελευταία περίοδος 3/10 με όχι τόσο σταθερό κυκλο.μάλλον 30-32 μέρες. πότε θα μπορούσα να κάνω χοριακη;ευχαριστώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Katerina88 είπε:

Γειά σας,είμαι καινούργια στο  φόρουμ..προσπαθούμε με τον άντρα μου 3 μηνες τώρα για μωράκι μετά από παλινδρομη. τελευταία περίοδος 3/10 με όχι τόσο σταθερό κυκλο.μάλλον 30-32 μέρες. πότε θα μπορούσα να κάνω χοριακη;ευχαριστώ 

kalispera katerina, exeis katholou sumptwmata? epeidi o kuklos s einai mexri kai 32 imerwn egw tha elega kalutera na perimeneis na kaneis xwriaki tin alli vdomada gia pio sigoura apotelesmata

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και απο μένα!! γνωρίζεις ποτε ηταν οι γόνιμες σου και ειδικά η μέρα της ωορρηξίας σου? να υπολογίζεις περίπου 14 μέρες μετά την ωορρηξία.. Υπομονή και κουράγιο! βέβαια ξερω πως είναι δύσκολο αλλά ει είναι το καλύτερο που μπορείς να κάνεις.. ??☺☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να περιμενεις να εχεις τουλαχιστον 2 ημερες καθυστερηση γιατι μπορει να εισαι εγκυος και να μη στο δειξει..ετσι την ειχα πατησει εγω στο πρωτο μου παιδι...ημουν εγκυος εκανα ΧΟΡΙΑΚΗ την ημερα που περιμενα και ηταν ΑΡΝΗΤΙΚΗ...επειτα απο 10 ημερες καθυστερηση λεω ας ξανακανω μια και ειχα 1939 μοναδες χοριακη!!!!μακαρι να σου ερθει γρηγορα μπεμπε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μινιατούρα μου ειναι νωρίς ακομα.. κι εγω τελευταία περίοδος 3/10 με κύκλο 26-28 ημερών και με ωορηξια στις 16/10 (τσεκαρισμενο και στον υπέρηχο και με θετικό τεστ ωορηξιας) έκανα σημερα χοριακη 2-3 μέρες πριν τη περίοδο και ειναι θετική μεν, αλλα παρα πολυ μικρη 14,5 μονο. Πρεπει να επαναλάβω τη Δευτέρα που ειναι η 28η μέρα..

οποτε εσυ με μεγαλύτερο κύκλο περίμενε τουλάχιστον τη μερα που περιμένεις περίοδο (το μεγαλύτερο διαστήμα δηλαδη την 32η μέρα)  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια κι ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!από συμπτώματα έχω πρησμενο στήθος 8 μερες 37.2 και  λίγες ενοχλήσεις χαμηλα στην κοιλιά. ωορρηξια μάλλον είχα 20 με 22/10 με επιφύλαξη!! lisaki συγχαρητήρια!!!!σου εύχομαι μια τέλεια εγκυμοσυνη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Katerina88 είπε:

Γειά σας κορίτσια κι ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!από συμπτώματα έχω πρησμενο στήθος 8 μερες 37.2 και  λίγες ενοχλήσεις χαμηλα στην κοιλιά. ωορρηξια μάλλον είχα 20 με 22/10 με επιφύλαξη!! lisaki συγχαρητήρια!!!!σου εύχομαι μια τέλεια εγκυμοσυνη!!

Ευχαριστώ πολυ ! Αυριο θα κανω τη δεύτερη χοριακη και ελπιζω να εχει αυξηθεί! 

Περίμενω και τα δικά σου θετικά νέα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

Ευχαριστώ πολυ ! Αυριο θα κανω τη δεύτερη χοριακη και ελπιζω να εχει αυξηθεί! 

Περίμενω και τα δικά σου θετικά νέα!! 

θα έχουν αυξηθεί! !!να μου πεις όταν βγουν!εγώ την Πέμπτη λέω να πάω! !έχεις συμπτώματα;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Katerina88 είπε:

θα έχουν αυξηθεί! !!να μου πεις όταν βγουν!εγώ την Πέμπτη λέω να πάω! !έχεις συμπτώματα;;;;;

Ειχα πολυ έντονα συμπτώματα σαν αυτα της περιόδου 1 βδομάδα πριν την ημερομηνία που ηταν να μου ερθει περίοδος.(περίμενα χθες-σημερα το πολυ). πονούσα αρκετά ολη τη βδομάδα και πολυ πρησμένο στηθος.  Επειδή ειναι η δεύτερη εγκυμοσύνη μου κατάλαβα οτι ήταν λιγο διαφορετικοί οι πόνοι, τους παρομοιάζω με αυτούς που ειχα οσο ημουνα έγκυος οταν έκανα συσπάσεις κτλ..  εδω και 2 μέρες δεν πονάω τόσο  πια αλλα εχω πολυ πρησμένο στηθος.. αλλα θυμάμαι και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη ειχα πονάκια σαν αυτα της περίοδου πριν μάθω για την εγκυμοσύνη  τα οποία μειώθηκαν πολυ  εκει μετα την καθυστέρηση..  

εσυ τι συμπτώματα εχεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι Εγώ πολύ πρησμενο στήθος όπως στην προηγούμενη εγκυμοσυνη που παλινδρομησε..κ ενοχλήσεις στην κοιλιά σαν μουδιασματα...ουφ ανυπομονώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όπως έγραψα και κάπου αλλού σήμερα στο φορουμ πριν μάθω ότι είμαι έγκυος είχα ακριβώς τα ίδια συμπτώματα περιοδου...πόνους , πρήξιμο όλα. Απογοητευμενη πήγαινα στην τουαλέτα και ελεγα τώρα θα αδιαθέτω , τώρα θα αδιαθετησω...έκανα β χοριακή την 3η μέρα καθυστέρησης. ...δεν πήρα τεστ από φαρμακειο για να είμαι σίγουρη . ...

Τα συμπτώματα από εγκυμοσύνη  σε εγκυμοσύνη μπορεί να διαφέρουν ειδικά στις πρώτες εβδομάδες  ....

Το μόνο διαφορετικο που ένιωσα προσωπικα πριν μάθω ότι είμαι έγκυος ήταν πως αν και καπνιστρια δεν είχα όρεξη να καπνίσω μου μύριζε κάπως (το έκοψα μαχαίρι από τότε που έμαθα πως είμαι εγκυος) και το 2ο λίγες μέρες πριν την καθυστερηση είχα για 2 μέρες λίγες σταγόνες αχνου ροζ αίματος στο εσώρουχο . ...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστω για  την απάντηση.  Σίγουρα κάθε εγκυμοσυνη είναι διαφορετικη!!!κι εγω χοριακη λέω να κάνω. ..είσαι εγκυος τωρα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Katerina88 είπε:

Σε ευχαριστω για  την απάντηση.  Σίγουρα κάθε εγκυμοσυνη είναι διαφορετικη!!!κι εγω χοριακη λέω να κάνω. ..είσαι εγκυος τωρα;;;

Γέννησα τον Ιούλιο . ...

Σου εύχομαι ολόψυχα να έχεις στην κοιλιτσα σου ένα μικρό σπορακι που θα μεγαλώσει και θα γίνει το μωρακι σου . ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Sofilia είπε:

Γέννησα τον Ιούλιο . ...

Σου εύχομαι ολόψυχα να έχεις στην κοιλιτσα σου ένα μικρό σπορακι που θα μεγαλώσει και θα γίνει το μωρακι σου . ....

Σε ευχαριστώ πολύ, μακάρι! !!να χαίρεσαι το μωράκι σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Katerina88 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ, μακάρι! !!να χαίρεσαι το μωράκι σου!!!!

Σε ευχαριστώ πολύυυυ! !!! περιμένουμε νέα σου! χεχεχε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...