Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δεύτερος μήνας προσπαθειών...


Eleni20

Recommended Posts

στις πριν 46 λεπτά, ο/η prassinomata είπε:

Επερνα τεστ ωορρηξιας και μετα τα αφησα καταλαβαινω την ωορρηξια μου απο τα υγρα του τραχηλου μου.   Σημερα ειναι η 32η μερα του κυκλου μου.... Εχω κυκλο συνηθως 29 με 30 μερες... 

Και εγώ γενικά την καταλαβαίνω από τα υγρά του τραχήλου αλλά να που τα υγρά είχα ξεκινήσει μερικές μέρες πιο πριν και με μπέρδεψαν.. Στο λέω για το 100% .. Αν όντως τα έχεις υπολογίσει καλά τότε μήπως να κανεις ενα τεστ εγκυμοσύνης..;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η prassinomata είπε:

Επερνα τεστ ωορρηξιας και μετα τα αφησα καταλαβαινω την ωορρηξια μου απο τα υγρα του τραχηλου μου.   Σημερα ειναι η 32η μερα του κυκλου μου.... Εχω κυκλο συνηθως 29 με 30 μερες... 

Κορίτσι μου αν εισαι σίγουρη ποτε έκανες ωορρηξία και έχουν περασει 16-17 μερες απο τοτε τοτε υπαρχει πολυ μεγάλη πιθανότητα να εισαι εγκυος!το γράφουν παντού..ωχρινικη φάση άνω τον 17 ημερών ίσον εγκυμοσύνη!!οποτε αν δεν σου εχει ερθει μεχρι αυριο παρε τεστ και σου ευχομαι ενα τεράστιο συν!!κανε την αρχή για ολες μας να μας φέρεις γούρι!!!!❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

13/8 ειχα ωορρηξια. Εχουν περασει 16 μερες απο τοτε! Εχω τεστ εγκυμοσυνης απο την hometest εκανα και ηταν αρνητικο! ?Παλι.... Μαλλον δεν ειμαι το γουρι σας. Εχω συνηθησει πλεον 13 μηνες τωρα στο αρνητικο οποτε δεν στεναχωριεμαι καν , γιατι καθε φορα ξερω πως δεν θα μαι.... Οποτε το μονο που εμεινε ειναι να περιμενω να αδιαθετησω,πολυ φοβαμαι κοριτσια μου για πολυκυστικες ωοθηκες. Θα παω να κανω ορμονολογικες εξετασεις να δω πως ολα ειναι καλα αν ειναι και να κανουμε και σπερμοδιαγραμμα,και μετα θα κινηθουμε καταλληλως??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η prassinomata είπε:

13/8 ειχα ωορρηξια. Εχουν περασει 16 μερες απο τοτε! Εχω τεστ εγκυμοσυνης απο την hometest εκανα και ηταν αρνητικο! ?Παλι.... Μαλλον δεν ειμαι το γουρι σας. Εχω συνηθησει πλεον 13 μηνες τωρα στο αρνητικο οποτε δεν στεναχωριεμαι καν , γιατι καθε φορα ξερω πως δεν θα μαι.... Οποτε το μονο που εμεινε ειναι να περιμενω να αδιαθετησω,πολυ φοβαμαι κοριτσια μου για πολυκυστικες ωοθηκες. Θα παω να κανω ορμονολογικες εξετασεις να δω πως ολα ειναι καλα αν ειναι και να κανουμε και σπερμοδιαγραμμα,και μετα θα κινηθουμε καταλληλως??

Ναι κορίτσι μου θα δεις οτι αυριο θα σου ερθει εν οντως έκανες τοτε ωορρηξία.καντε τις εξετάσεις που χρειάζονται να κερδίσετε χρονο και να ηρεμήσετε και μετα θα ειναι πιο εύκολο!!να σου φύγει και η σκέψη μηπως υπαρχει κατι μηπως το ενα το αλλο.ευχομαι σύντομα να συμβεί ομως εκει που δεν θα το περιμενεις!!!!❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακαρι Ελενη μου μακαρι ευχομαι τα καλυτερα σε ολες μας!!! Να ερθει το πολυποθητο λειαν συντομος!!!! ????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να κοιτάτε και τον θυροειδη σας! 

Εγώ σήμερα πολύ ανησυχεία και κακό μέσα μου.... θα σκάσω δεν έχω ένα άτομο να τα μοιραστώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Αθηνα αθηνουλα είπε:

Κορίτσια να κοιτάτε και τον θυροειδη σας! 

Εγώ σήμερα πολύ ανησυχεία και κακό μέσα μου.... θα σκάσω δεν έχω ένα άτομο να τα μοιραστώ 

Τι επαθες σήμερα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου ψυχραιμία...ολα με μέτρο και οχι άγχος..ουτε να πλακωνόμαστε σε εξετάσεις εξειδικευμένες χρειάζεται ενω εχουμε την υγεια μας και δεν υπαρχει κανενα σημάδι η σύμπτωμα ουτε να τα αφήνουμε ολα στην τύχη τους...ενας κύκλος ας πούμε ρολόι ενας υπέρηχος και ενα άριστο τετ παπ μαζι με μια εξέταση μαστού ειναι ενα καλο πρώτο δείγμα πιστευω που για τους πρώτους μηνες δεν χρειάζεται περεταιρω διερεύνηση.το θέμα με τις ορμόνες ας πούμε η ο θυρεοειδής δείχνουν σε κάποια θέματα οπως αυξημένο βαρος οπως πονοκέφαλοι οπως κακός και άστατος κύκλος έκτιση υγρού απο το στήθος και χίλια δυο αλλα συμπτώματα.οποτε ψυχραιμία!!!!ο οργανισμός μας δείχνει μόνος του και εμεις πρεπει να τον ακούμε!!πως περνάνε ομως αυτες οι δεκα μερες μεχρι να ερθει η περίοδος κοριτσια και να δω τι κάναμε;πως περνάνε;εχει καμια κατι να προτείνει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω κοριτσια πολυ φοβαμαι 3 μερες καθυστερηση ενας κυκλος σκατα πονος εντονος! Η καταραμενη δεν ερχεται να τελειωνουμε ο κυκλος μου δεν παει καλα εφτασε 33 μερες απο εκει που ηταν ρολοι χαλασε δεν ξερω τι συμβαινει θα το ψαξω ομως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Gelie είπε:

Κορίτσια μου γεια σας.. το πέτυχα νομίζω.. Πριν 2 ωρες το έκανα..

 Είναι θετικό η' μου φαίνεται??;;;

20160830_202953.jpg

Το πετυχες διανα! Άντε, βουρρρρρρ!!!!! Καλή τύχη!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η maria1405 είπε:

Το πετυχες διανα! Άντε, βουρρρρρρ!!!!! Καλή τύχη!!!!!

Ναι ειναι θετικοοοοοοοο!!!αντε τωρα τρεις μερες δώστε του να καταλάβει..μη τις χάσεις σαν εμενα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Gelie είπε:

Κορίτσια μου γεια σας.. το πέτυχα νομίζω.. Πριν 2 ωρες το έκανα..

 Είναι θετικό η' μου φαίνεται??;;;

20160830_202953.jpg

Η χαρά μου οταν το ειδα ηταν λες και ειδα θετικό τεστ εγκυμοσύνης!φαντασου σε αυτο τι πανηγύρια θα κανουμε!!!θα κανεις και αυριο τεστ ωορρηξιας και μεθαύριο μεχρι να βγει αρνητικό.αν αυριο βγει παλι θετικό μην τρομάξεις το έπαθα εγω πριν λιγες μερες και την Τρίτη μερα αργά το βραδυ ηταν αρνητικό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια, έχω θέμα με τα τεστακια. Γενικά, πρέπει να πινω πολύ νερό, λόγω εντέρου. Φοβάμαι λοιπόν ότι ακόμα και 2 ωρες που περνούν χωρίς νερό, πάλι τα τεστακια τα κάνω λάθος! Εσείς πόσες ώρες χωρίς νερό είστε πριν τα κάνετε;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου γλυκά σωτηρία τα τεστ... Να φανταστείτε ότι με βαση τον κυκλο των δυο τελευταιων μηνων υπολόγιζα την ωορρηξία μου μεσα στο Σαββατοκύριακο και τελικά ξεκίνησε από σήμερα.... Δεν ξερω κατά πόσο "αποδοτική" θα είναι η όλη διαδικασία αλλά δεν έχω άλλη λύση, έτσι θα το πάω από εδώ και στο εξής..... Τεστακια και ο Θεός βοηθός!!!Εντωμεταξύ σας το υπογράφω είναι πολύ έγκυρα τα αποτελέσματα των hometest γιατι με το που το εκανα και βγήκε θετικό και μετα απο λιγο αρχισα να εχω τραχηλικες βλεννες και πριν λίγο ενα μικρό πόνο σαν διαρκη ενόχληση περιπου στο ύψος της αριστερης ωοθηκης... Τουλάχιστον να εκμεταλλευόμαστε και τις σωστές ημέρες... Όχι μόνο τις άλλες.. Το τερπνόν μετά του ωφελίμου!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η prassinomata είπε:

Εγω κοριτσια πολυ φοβαμαι 3 μερες καθυστερηση ενας κυκλος σκατα πονος εντονος! Η καταραμενη δεν ερχεται να τελειωνουμε ο κυκλος μου δεν παει καλα εφτασε 33 μερες απο εκει που ηταν ρολοι χαλασε δεν ξερω τι συμβαινει θα το ψαξω ομως!

Τί να πάθει ο κύκλος σου βρε κοπέλα μου;; Τρελάθηκε όπως έχει τρελαθεί κ των περισσότερων κοριτσιών εδώ που προσπαθούμε για παιδάκι!!!! Υπομονή και ψυχραιμία!!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

Κοριτσάκια μου γλυκά σωτηρία τα τεστ... Να φανταστείτε ότι με βαση τον κυκλο των δυο τελευταιων μηνων υπολόγιζα την ωορρηξία μου μεσα στο Σαββατοκύριακο και τελικά ξεκίνησε από σήμερα.... Δεν ξερω κατά πόσο "αποδοτική" θα είναι η όλη διαδικασία αλλά δεν έχω άλλη λύση, έτσι θα το πάω από εδώ και στο εξής..... Τεστακια και ο Θεός βοηθός!!!Εντωμεταξύ σας το υπογράφω είναι πολύ έγκυρα τα αποτελέσματα των hometest γιατι με το που το εκανα και βγήκε θετικό και μετα απο λιγο αρχισα να εχω τραχηλικες βλεννες και πριν λίγο ενα μικρό πόνο σαν διαρκη ενόχληση περιπου στο ύψος της αριστερης ωοθηκης... Τουλάχιστον να εκμεταλλευόμαστε και τις σωστές ημέρες... Όχι μόνο τις άλλες.. Το τερπνόν μετά του ωφελίμου!!!

 

Ότι ποσταραμε ακριβώς την ίδια στιγμή, για ακριβώς το ίδιο θέμα, αλλά με εντελώς διαφορετική γνώμη!!!! Είμαστε φοβέρες βρε Gelie!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η prassinomata είπε:

Εγω κοριτσια πολυ φοβαμαι 3 μερες καθυστερηση ενας κυκλος σκατα πονος εντονος! Η καταραμενη δεν ερχεται να τελειωνουμε ο κυκλος μου δεν παει καλα εφτασε 33 μερες απο εκει που ηταν ρολοι χαλασε δεν ξερω τι συμβαινει θα το ψαξω ομως!

Prassinomata μου τα κανει αυτα ο κύκλος... Γίνονται αλλαγές συνεχώς.. Τα ίδια πέρασα Ιούνιο Ιούλιο Αύγουστο. Έφτασα 34-35 μερες. Πάντως  να το ψάξεις για να μην έχεις άγχος και βάζεις διάφορα με το μυαλο σου.. Ίσως να θέλει κάποιο ρυθμισμα ο κυκλος σου... Και οι πολυκυστικες είναι ένα αρκετά κοινό πρόβλημα.. και δεν είναι κάτι επικίνδυνο.. μου το ειχαν διαγνωσει παλιοτερα αλλα σε προσφατο ορμονολογικο ελεγχο αποδειχθηκε οτι τελικα δεν εχω.. Η ξαδέρφη μου πάντως που εχει, μολις το εντοπισε και "εφτιαξε" τον κυκλο της εμεινε αμεσως εγκυος και πριν μερικους μηνες γεννησε ενα υγιεστατο παιδάκι!!! Θα δεις τι συμβαίνει και θα το λύσεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η maria1405 είπε:

Ρε κορίτσια, έχω θέμα με τα τεστακια. Γενικά, πρέπει να πινω πολύ νερό, λόγω εντέρου. Φοβάμαι λοιπόν ότι ακόμα και 2 ωρες που περνούν χωρίς νερό, πάλι τα τεστακια τα κάνω λάθος! Εσείς πόσες ώρες χωρίς νερό είστε πριν τα κάνετε;;;;;

Μαράκι μου εγω οταν εκανα και τις τρεις φορές το τεστ τα ουρά ηταν σχεδόν διάφανα.ειχα πιει καφέ πορτοκαλάδα πολυ νερό και ειχα παει και αλλες τρεις φορές τουαλέτα πριν κανω το πρώτο.εγω πιστευω οτι και κανονικα να πίνεις νερό δεν επηρεάζεται τουλαχιστον σε μενα ετσι έγινε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

Κοριτσάκια μου γλυκά σωτηρία τα τεστ... Να φανταστείτε ότι με βαση τον κυκλο των δυο τελευταιων μηνων υπολόγιζα την ωορρηξία μου μεσα στο Σαββατοκύριακο και τελικά ξεκίνησε από σήμερα.... Δεν ξερω κατά πόσο "αποδοτική" θα είναι η όλη διαδικασία αλλά δεν έχω άλλη λύση, έτσι θα το πάω από εδώ και στο εξής..... Τεστακια και ο Θεός βοηθός!!!Εντωμεταξύ σας το υπογράφω είναι πολύ έγκυρα τα αποτελέσματα των hometest γιατι με το που το εκανα και βγήκε θετικό και μετα απο λιγο αρχισα να εχω τραχηλικες βλεννες και πριν λίγο ενα μικρό πόνο σαν διαρκη ενόχληση περιπου στο ύψος της αριστερης ωοθηκης... Τουλάχιστον να εκμεταλλευόμαστε και τις σωστές ημέρες... Όχι μόνο τις άλλες.. Το τερπνόν μετά του ωφελίμου!!!

 

Ακριβώς!!!!εγω εκανα τεστ μεσημέρι στις 3 και βγηκε θετικό και ωορρηξία εκανα την επόμενη το βραδυ...ωορρηξία θα κανεις λογικά αυριο η μεθαύριο μεχρι το μεσημέρι..οποτε σημερα το βραδυ και αυριο το βραδυ οπωσδηποτε επαφές!!!σου ευχομαι καλη επιτυχία κορίτσι μου και σε 15 μερες ενα τεράστιο συν!!!!❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η maria1405 είπε:

Ότι ποσταραμε ακριβώς την ίδια στιγμή, για ακριβώς το ίδιο θέμα, αλλά με εντελώς διαφορετική γνώμη!!!! Είμαστε φοβέρες βρε Gelie!!!?

Χαχαχα  Καλά όντως δεν υπάρχει αυτό!!! Δύο αντίθετες απόψεις για το ίδιο θέμα ταυτόχρονα.... Λοιπόν εγώ το έκανα γύρω στις 8 παρά. Και είχα πιει μισό ποτήρι νερό δυο ώρες πριν. Θα κάνω κάθε μέρα για τις επόμενες 4 μερες για να δω ποτέ θα αρχίσει η γραμμή να γίνεται πιο άχνη.. Ήθελα να σας ρωτήσω και κάτι.. Αν φυσικά μπορείτε να με διαφωτισετε.. Οι πιθανοτητες συλληψης είναι πιο μεγάλες τη μερα της ωορρηξίας η' μια μερα μετα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Gelie είπε:

Χαχαχα  Καλά όντως δεν υπάρχει αυτό!!! Δύο αντίθετες απόψεις για το ίδιο θέμα ταυτόχρονα.... Λοιπόν εγώ το έκανα γύρω στις 8 παρά. Και είχα πιει μισό ποτήρι νερό δυο ώρες πριν. Θα κάνω κάθε μέρα για τις επόμενες 4 μερες για να δω ποτέ θα αρχίσει η γραμμή να γίνεται πιο άχνη.. Ήθελα να σας ρωτήσω και κάτι.. Αν φυσικά μπορείτε να με διαφωτιστές.. Οι πιθανοτητες συλληψης είναι πιο μεγάλες τη μερα της ωορρηξίας η' μια μερα μετα;;;

Οι πιθανότητες εγκυμοσύνης ειναι μεγαλύτερες μια μερα πριν την ωορρηξία και την ημέρα της ωορρηξιας..μετα την ωορρηξία σχεδόν μηδενίζονται..γιατι το ωάριο ειναι διαθέσιμο για γονιμοποίηση 12-24 ωρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ενα πράγμα θα σας πω...διάβαζα για το πως γινεται οι σπερματέγχυση και ξέρετε ποτε την κάνουν;κάποιες ωρες πριν συμβεί η ωορρηξία!!!αρα εμεις που ειχαμε επαφή μια μερα πριν την ωορρηξία τελικα εχουμε πιθανότητες!!!!ξαναπηρα τα πάνω μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Eleni20 είπε:

Κοριτσια ενα πράγμα θα σας πω...διάβαζα για το πως γινεται οι σπερματέγχυση και ξέρετε ποτε την κάνουν;κάποιες ωρες πριν συμβεί η ωορρηξία!!!αρα εμεις που ειχαμε επαφή μια μερα πριν την ωορρηξία τελικα εχουμε πιθανότητες!!!!ξαναπηρα τα πάνω μου!!!

 Είδες;;;;;; Βιαστηκες να απογοητευτεις!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...