Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δεύτερος μήνας προσπαθειών...


Eleni20

Recommended Posts

????????????????????????????????????????????Καλό και... γόνιμο μήνα να έχουμε κοριτσαρες μου!!! Να είμαστε καλά, να προσπαθούμε και να πετύχουμε όλες τον στόχο μας!!!!????????????????????????????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Gelie είπε:

Κορίτσια μου γλυκά καλό μήνα... Χθες βραδυ μεχρι τη 1:30 δε μπορουσα να μπω στο φορουμ γιατι μου ελεγε οτι ειχε κολλησει ο κεντρικός υπολογιστής του mamyland ... Εύχομαι να εχουμε ενα γουρλιδικο και καλό φθινόπωρο...Λοιπόν πρέπει να βάλουμε τα δυνατά μας να έρθει θετική ενέργεια... Αλλιώς το έχουμε χάσει το παιχνίδι... Να σας ρωτήσω κάτι.. Η θερμοκρασία του σώματος μας ανεβαίνει πριν την ωορρηξία, τη μέρα της ωορρηξίας η' την επόμενη? Ξέρει καμία  (Ελενη) να μου πει;;; χαχα   Σοβαρα τωρα θερμομετρηθηκα το πρωί και είχα 36,2 λιγότερο από ότι έχω συνήθως.. οποτε μπερδευτηκα και δεν ξερω τι συμβαίνει τελικά..(αν βοηθαει σε κατι αυτο: έχω 2 θετικά τεστακια χθες και προχθές). Οποιαδηποτε πληροφορία μπορεί να είναι χρήσιμη. ♡☆♡☆

Gelie μου  θα σου πω τι ξερω απτο γιατρο μου, η θερμοκρασια φθανει στο χαμηλοτερο επιπεδο της την ημερα της ωορρηξιας πχ 36,2 που ειχες εσυ και την αμεσως επομενη αρχιζει σταδιακα να αυξανεται! Οι τιμες μπορει να φθασουν η και να ξεπερασουν τους 37 βαθμους κατα την ωχρινικη φαση. Αυξημενη θερμοκρασια για τουλαχιστον 18 ημερες μετα την ωορρηξια προμηνυει εγκυμοσυνη! Κατα την οποια επισης η θερμοκρασια κυμαινεται ανω των 37 βαθμων.. Η θερμομετρηση ειναι πολυ χρησιμη.. η βασικη θερμοκρασια θα πρεπει ομως  παντα μετα το πρωινο ξυπνημα κ απο το στομα περιπου 3 λεπτακια! Ελπιζω να βοηθησα! Φιλια πολλα και καλο μηνα κοριτσια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον και τα 2 μου τα παιδακια τα επιβεβαιωσα πολυ πριν το θετικο τεστ λογω της θερμομετρησης. Ισχυει εννοειται! Μπορει ομως να ανεβει 1 η και 2 ημερες μετα την ωορρηξια.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλο μηνα κοριτσαρες μου! Θετικη ενεργεια και σκεπη και ολα θα πανε καλα!!! Ελπιζουμε αυτος να ειναι ο τυχερος μας μηνας για ολες μας!!! Με πολλα πολλα θετικα τεστακια! Gelie μου σε ευχαριστω θα το κοιταξω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η maria1405 είπε:

Βρε συ γιατί μα μπερδευτεί κι άλλο; Αφού έκανες τα τεστακια σου κι είναι θετικά, κάτσε κι απόλαυσε το!!!?Γνώμη μου.... ?

Αγχώνομαι και με το τίποτα.... Αφού με ξέρεις!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η maria1405 είπε:

????????????????????????????????????????????Καλό και... γόνιμο μήνα να έχουμε κοριτσαρες μου!!! Να είμαστε καλά, να προσπαθούμε και να πετύχουμε όλες τον στόχο μας!!!!????????????????????????????????????

Μάρακι μου μπαίνω από κινητό και βλεπω αυτά τα πολλά πολλά λουλουδάκια κ λέω όπααααα κάποια έχει ευχάριστα νέα χαχαχαχα ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annina είπε:

Gelie μου  θα σου πω τι ξερω απτο γιατρο μου, η θερμοκρασια φθανει στο χαμηλοτερο επιπεδο της την ημερα της ωορρηξιας πχ 36,2 που ειχες εσυ και την αμεσως επομενη αρχιζει σταδιακα να αυξανεται! Οι τιμες μπορει να φθασουν η και να ξεπερασουν τους 37 βαθμους κατα την ωχρινικη φαση. Αυξημενη θερμοκρασια για τουλαχιστον 18 ημερες μετα την ωορρηξια προμηνυει εγκυμοσυνη! Κατα την οποια επισης η θερμοκρασια κυμαινεται ανω των 37 βαθμων.. Η θερμομετρηση ειναι πολυ χρησιμη.. η βασικη θερμοκρασια θα πρεπει ομως  παντα μετα το πρωινο ξυπνημα κ απο το στομα περιπου 3 λεπτακια! Ελπιζω να βοηθησα! Φιλια πολλα και καλο μηνα κοριτσια μου!

Πάντα με βοηθάς!!!!! ♡☆♡♡♡☆♡♡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Gelie είπε:

Κορίτσια μου γλυκά καλό μήνα... Χθες βραδυ μεχρι τη 1:30 δε μπορουσα να μπω στο φορουμ γιατι μου ελεγε οτι ειχε κολλησει ο κεντρικός υπολογιστής του mamyland ... Εύχομαι να εχουμε ενα γουρλιδικο και καλό φθινόπωρο...Λοιπόν πρέπει να βάλουμε τα δυνατά μας να έρθει θετική ενέργεια... Αλλιώς το έχουμε χάσει το παιχνίδι... Να σας ρωτήσω κάτι.. Η θερμοκρασία του σώματος μας ανεβαίνει πριν την ωορρηξία, τη μέρα της ωορρηξίας η' την επόμενη? Ξέρει καμία  (Ελενη) να μου πει;;; χαχα   Σοβαρα τωρα θερμομετρηθηκα το πρωί και είχα 36,2 λιγότερο από ότι έχω συνήθως.. οποτε μπερδευτηκα και δεν ξερω τι συμβαίνει τελικά..(αν βοηθαει σε κατι αυτο: έχω 2 θετικά τεστακια χθες και προχθές). Οποιαδηποτε πληροφορία μπορεί να είναι χρήσιμη. ♡☆♡☆

Εδω ειμαιαιαιαιαιιαιαια έτρεχα σημερα ολη μερα η δόλια σε δουλειές.η θερμοκρασία ανεβαίνει οταν εχει γινει ηδη η ωορρηξία!!δηλαδη η χαμηλότερη θερμοκρασία σε ενα θεροδιαηραμμα ειναι η ημέρα της ωορρηξιας!!εγω δεν εχω κρατήσει θερμοκρασίες γιατι εχω πολυ άστατο υπνο και οτι να ναι ωράρια και δεν ενδείκνυται σε μενα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω περιμενω περίοδο σε 8 μερες...και με τρωει απίστευτα να κανω τεστ να ξέρετε.να δω ποσες μερες θα μπορέσω να κρατηθώ.εχω τα πολυ ευαίσθητα που ανιχνεύουν απο 10ml και πανω.εχω ομως μια απορία.10 ρε κοριτσια δεν ειναι η τιμη της μια δυο μερες μετα την εμφύτευση;για να ειναι 100 περίπου οπως λενε οι γιατροί την μερα που περιμενουμε περίοδο;αρα αν εχει γινει κατι θα φανεί 4-5 πριν πιστευω γιατι ειναι πολυ ευαίσθητα.δεν περνάνε οι μερες δεν περνάνε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν μπαίνω στον πειρασμό για τεστ προτιμώ να το κάνω όταν θα είμαι σίγουρη αλλιώς καλύτερα να δω την περίοδο. Όσο μπορείτε να κρατηθεί κρατηθεί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Eleni20 είπε:

Εγω περιμενω περίοδο σε 8 μερες...και με τρωει απίστευτα να κανω τεστ να ξέρετε.να δω ποσες μερες θα μπορέσω να κρατηθώ.εχω τα πολυ ευαίσθητα που ανιχνεύουν απο 10ml και πανω.εχω ομως μια απορία.10 ρε κοριτσια δεν ειναι η τιμη της μια δυο μερες μετα την εμφύτευση;για να ειναι 100 περίπου οπως λενε οι γιατροί την μερα που περιμενουμε περίοδο;αρα αν εχει γινει κατι θα φανεί 4-5 πριν πιστευω γιατι ειναι πολυ ευαίσθητα.δεν περνάνε οι μερες δεν περνάνε!!

https://sites.google.com/a/konstantinanousia.com/en/enkymosyne/hcg1 Καλο ειναι να κρατηθεις αν μπορεσεις ..... Εγω πρωτη φορα καταφερα τον προηγούμενο μηνα να μην κανω.... Μάλλον έχω κουραστεί να βλέπω αρνητικά τεστ και μηδενικες χοριακές... Πάντως αν αποφασισεις να κάνεις, μέτρα μερες από την πιθανη συλληψη και ρίξε μια ματιά σε αυτό... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

https://sites.google.com/a/konstantinanousia.com/en/enkymosyne/hcg1 Καλο ειναι να κρατηθεις αν μπορεσεις ..... Εγω πρωτη φορα καταφερα τον προηγούμενο μηνα να μην κανω.... Μάλλον έχω κουραστεί να βλέπω αρνητικά τεστ και μηδενικες χοριακές... Πάντως αν αποφασισεις να κάνεις, μέτρα μερες από την πιθανη συλληψη και ρίξε μια ματιά σε αυτό... 

Κατάλαβα...το ειχα δει και γω σε ολα αυτα που διαβάζω καθε βραδυ..αλλα η ανυπομονησία μου οσο πλησιάζουν οι μερες δεν υπαρχει!!θα κρατηθώ λοιπόν..τι να κανω..???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η θανασης μου είπε:

Δεν μπαίνω στον πειρασμό για τεστ προτιμώ να το κάνω όταν θα είμαι σίγουρη αλλιώς καλύτερα να δω την περίοδο. Όσο μπορείτε να κρατηθεί κρατηθεί 

Μπραβο αυτο ειναι το ιδανικο!!εγω ειμαι η ανυπόμονη τρομάρα μου!!θα ακολουθήσω το παράδειγμα σας και θα περιμενω τοτε να περάσουν 15 μερες απο την ωορρηξία και μετα να κανω.αν δεν εχει ερθει μεχρι τοτε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι βρε Ελένη μου προσπάθησε λίγο να μην το σκέφτεσαι θα περάσουν οι μέρες που θα πάει. εγώ είναι στιγμές που χαλαρωνω λίγο. Τώρα ισιωσα τα μαλλακια μου. Το βράδυ δουλεύω οποία έχει αϋπνία ας μου κάνει παρεα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η θανασης μου είπε:

Ναι βρε Ελένη μου προσπάθησε λίγο να μην το σκέφτεσαι θα περάσουν οι μέρες που θα πάει. εγώ είναι στιγμές που χαλαρωνω λίγο. Τώρα ισιωσα τα μαλλακια μου. Το βράδυ δουλεύω οποία έχει αϋπνία ας μου κάνει παρεα

Και γω το βραδυ δεν κοιμαμαι ποτε πριν τις 4-5 το πρωί..και ολη μερα κουράζομαι παρα πολυ..ολο τον μήνα δεν εχω καθόλου αγωνία..με πιάνει μια μια εβδ με δεκα μερες πριν την περίοδο..και ειδικα 1-2 μερες πριν χτυπάει κόκκινο!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Αθηνα αθηνουλα είπε:

Μάρακι μου μπαίνω από κινητό και βλεπω αυτά τα πολλά πολλά λουλουδάκια κ λέω όπααααα κάποια έχει ευχάριστα νέα χαχαχαχα ???

Βρε Αθηνα μου, οταν ερθει εκεινη η αγια ωρα, δε θα βαλω λουλουδακια μονο στο φορουμ... Θα ανθοστολισω ολο το λιμανι του Πειραιά και τα περιχωρα!!!!!!! Χα χα χα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η riri07 είπε:

Με το καλο σε ολες σας ευχομαι!!!

Ευχαριστουμεεεεεε! Εσυ εισαι εγκυουλα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η riri07 είπε:

Με το καλο σε ολες σας ευχομαι!!!

Ευχαριστουμε πολυυυυυυυ!!!στειλε μαμαδοσκονη!!!!❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η maria1405 είπε:

Βρε Αθηνα μου, οταν ερθει εκεινη η αγια ωρα, δε θα βαλω λουλουδακια μονο στο φορουμ... Θα ανθοστολισω ολο το λιμανι του Πειραιά και τα περιχωρα!!!!!!! Χα χα χα!!!!!!!

?????

Πολύ μου αρέσουν αυτά που λες ! Θα περιμένω πως και πως να δω το σχόλιο σου όταν θα μας τοανακοινώσεις . Τον ενθουσιασμό σου και της κάθε κοπέλας εδώ! Δεν περνούν οι μέρες βρε κορίτσια!!!! Για να περάσει η ώρα πιο ήρεμα χωρίς άγχος κατεβάζω εφαρμογές για εγκυμοσύνη κ τις χαζεύω ?μόνο εγώ τι κάνω? Ψηλό μπερδεύτηκα με τις μέρες αλλά πάνω κάτω ξέρω πότε πρέπει να αδιαθετησω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω διαβάζω διαφορα άρθρα και σύλληψη γονιμότητα πιθανότητες εγκυμοσύνη και οτι εχει σχέση με αυτο..εγω περιμενω σε μια εβδομάδα..πως περασε μια εβδ απο την ωορρηξία μεχρι εδω δεν μπορειτε να φανταστητε..καθε βραδυ αγωνία και ξενύχτι!!αντε αλλη μια έμεινε!!ποια περιμένει 9-10 μαζι μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ στις 8/9. και εγώ τα ίδια έχω διαβάσει τα πάντα για προγεστερονη οιστρογονα εμφυτευση γονιμοποίηση.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια κοριτσιαααααα λεωωωωωωω νομιζωωωω οτι το τεστ που εκανα σημερα εδειξε αχνο θετικο!!!!?????????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Eleni20μην αγχονεσαι!!!εγω αυτο το μηνα δεν εκανα προσπαθεια!!θα το αφησω να ερθει απο μονο του...ολο χαρα περνω και ολο στεναχωριεμαι γιατι αδιαθετω!!διαβασα ενα αρθρο που ελεγε οτι 2-3 μερες πριν την ωοριξια αλλα και την πρωτη μερα της ωοριξιας ειναι οι καταλληλες για να μεινεις εγκυος.....σε κανα 2 μηνες θα ξανα βαλουμε μπρος για μπεμπε :) !!!αααα καλο μηνα δεν ειπα!!!και θετικα τεστακια στης υπολιπες κοπελες ❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...