Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ποιές θα μείνουμε έγκυες το καλοκαίρι?


Recommended Posts

στις πριν 23 λεπτά, ο/η elena90 είπε:

τα βγαλουμε!τι να πω ηταν τυχαιο ηταν σημαδι δν ξερω!!παντως σημερα νιωθω οτι καποια στιγμη ολα θα γινουν!!!

ετσι! να διατηρεις την αισιοδοξια σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/5/2016 at 10:56 ΜΜ, ο/η Nantia_14 είπε:

ετσι! να διατηρεις την αισιοδοξια σου

Κοριτσια μ πως ειστε??Γιατι οποτε παω να δω το θεμα θετικα κατι γινεται κ με τσακιζει?απο τν Ιανουαριο που προσπαθουμε αρρωστησα κανα δυο φορες πηρα αντιβιωση,μετα ο αντραςμ το ιδιο,μετα εκανα μια μικρη επεμβαση.κ ειχα το θεμα αν ειμαι εγκυος και παρω αντιβιωση???τελικα καμια φορα δν ημουν.Το σαββατο εκανα εξαγωγη σε ενα δοντι κ τωρα κολλησα μικροβιο κ μ ειπε ο οδοντιατρος να παρω αντιβιωση για 5  μερες.Και αν τυχον ειμαι εγκυος??παλι αυτη η σκεψη με τσακιζει.Δν γινεται να τ αφησω ομως εχω πρηστει κ ποναω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε μακαρι να τσακιζαν ολον τον κοσμο τετοια!!Δε βλεπω γιατι αυτο σε αποτρεπει απ το να το δεις θετικα!!Για να παιζει το ενδεχομενο ναεισαι εγκυος σημαινει εισαι σιγουρα μετα απο ωορηξια σωστα?

Θα εδειχνε μια χοριακη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Lidia86 είπε:

Βρε μακαρι να τσακιζαν ολον τον κοσμο τετοια!!Δε βλεπω γιατι αυτο σε αποτρεπει απ το να το δεις θετικα!!Για να παιζει το ενδεχομενο ναεισαι εγκυος σημαινει εισαι σιγουρα μετα απο ωορηξια σωστα?

Θα εδειχνε μια χοριακη?

Ναι σε εντεκα μερες περιμενω να αδιαθετησω....την αντιβιωση πρεπει να την ξεκινησω αποψε κιολας οποτε δν προλαβαινω για χοριακη.Οτι ειναι να γινει ας γινει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@elena90....εγώ είχα πάρει χάπια για αλλεργία που είχα πάθει και ήμουν ήδη έγκυος και δεν το ήξερα..... Αλλά όλα καλα.....οπότε μην αγχώνεσαι και κάνε αυτό που πρέπει να μην πάθεις καμία ζημιά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/5/2016 at 10:56 ΜΜ, ο/η Nantia_14 είπε:

ετσι! να διατηρεις την αισιοδοξια σου

Κοριτσια μ πως ειστε??Γιατι οποτε παω να δω το θεμα θετικα κατι γινεται κ με τσακιζει?απο τν Ιανουαριο που προσπαθουμε αρρωστησα κανα δυο φορες πηρα αντιβιωση,μετα ο αντραςμ το ιδιο,μετα εκανα μια μικρη επεμβαση.κ ειχα το θεμα αν ειμαι εγκυος και παρω αντιβιωση???τελικα καμια φορα δν ημουν.Το σαββατο εκανα εξαγωγη σε ενα δοντι κ τωρα κολλησα μικροβιο κ μ ειπε ο οδοντιατρος να παρω αντιβιωση για 5  μερες.Και αν τυχον ειμαι εγκυος??παλι αυτη η σκεψη με τσακιζει.Δν γινεται να τ αφησω ομως εχω πρηστει κ ποναω

 

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Tonia laoura είπε:

@elena90....εγώ είχα πάρει χάπια για αλλεργία που είχα πάθει και ήμουν ήδη έγκυος και δεν το ήξερα..... Αλλά όλα καλα.....οπότε μην αγχώνεσαι και κάνε αυτό που πρέπει να μην πάθεις καμία ζημιά 

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μ!!δν γινεται αλλιως θα παθω μεγαλη ζημια αν το αφησω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η elena90 είπε:

Κοριτσια μ πως ειστε??Γιατι οποτε παω να δω το θεμα θετικα κατι γινεται κ με τσακιζει?απο τν Ιανουαριο που προσπαθουμε αρρωστησα κανα δυο φορες πηρα αντιβιωση,μετα ο αντραςμ το ιδιο,μετα εκανα μια μικρη επεμβαση.κ ειχα το θεμα αν ειμαι εγκυος και παρω αντιβιωση???τελικα καμια φορα δν ημουν.Το σαββατο εκανα εξαγωγη σε ενα δοντι κ τωρα κολλησα μικροβιο κ μ ειπε ο οδοντιατρος να παρω αντιβιωση για 5  μερες.Και αν τυχον ειμαι εγκυος??παλι αυτη η σκεψη με τσακιζει.Δν γινεται να τ αφησω ομως εχω πρηστει κ ποναω

 

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μ!!δν γινεται αλλιως θα παθω μεγαλη ζημια αν το αφησω...

Όχι ούτε να το σκεφτείς να το αφήσεις έτσι..... Θα κοιτάξεις πρώτα την υγεία σου και μετά τα υπόλοιπα.... Δεν είναι θέμα εγωισμου είναι θέμα ότι για γερά μωρά πρεπει να είναι και γεροι οι γονείς..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειμαι σιγουρη πως κ αυτην την φορα δν θα γινει πραγματικοτητα το ονειρο μ!!εχω τα ιδια οπως καθε μηνα..πολυ πρηξιμο κ πονο στο στηθος και λευκα υγρα...για μενα η ανυπομονησια σταματαει εδω.ξερω σιγουρα πια πως θα αδιαθετησω.την πατησα πολυ τους προηγουμενουσ μηνες με αυτα τα συμπτωματα.τωρα πια ξερω...ευχομαι ομως πραγματικα καλη επιτυχια σε ολες σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καταρχην καλησπερα! να πω λοιπον οτι αρχικα για να δειξει χοριακη πρεπει να ειναι 10 μερες απο την ωορηξια. ξερετε επισης οτι το εμβρυο προστατευεται? Απο οτιδηποτε αρχικα τοξικα φαρμακα αλκοολ κτλ κτλ και μετα της 6 εβδομαδες το προστατευει ο πλακουντας μη αφηνοντας να περασουν αβλαβη στοιχεια μεσα οποτε ηδη ξερουμε πως ειμαστε εγκυες υποθετω και ετσι δεν υπαρχει θεμα. Το ξερω εκ πειρας διοτι στο πρωτο μου παιδι ημουν εγκυος και δεν το γνωριζα και στα γενεθλια μου ηδη 8 εβδομαδων ηπια πολυ αλκοολ τσιγαρα κακο.. :shock: με αποτελεσμα να εχω σημερα ενα γιο 5,5 χρονων!! Δεν παθαινει τιποτα το μωρακι σου λοιπον κοριτσακι μου.. και μην απογοητευεσαι οσο το σκευτεσαι δεν ερχεται... χαλαρωσε και θα ερθει ειμαι  σιγουρη για ολες που προσπαθουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η elena90 είπε:

Σ ευχαριστω πολυ!!!Το να σταματησω να το σκεφτομαι νομιζω δν θα το καταφερω ποτε ομως!!ειναι πανω απο τις δυναμεις μου!!

ειναι οντως πολυ δυσκολο! αλλα οτι ειναι καλο για την υγεια σου,να το κανεις,μην το αφηνεις. Αν τελικα εισαι εγκυος με την καθοδηγηση του γιατρου σου παντα θα ενημερωνεσε για το τι πειραζει και τι οχι. Κανονικα θα πρεπει να σου πω το κλισε 'μην το σκεφτεσαι' 'μην αγχωνεσαι'  και τετοια αλλα ουτε εγω εχω βρει τροπο ακομα να αποβαλλω τις σκεψεις και το αγχος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η bizelini είπε:

Και εγώ θέλω να μείνω έγκυος το καλοκαίρι. Και αν τα καταφέρω του χρόνου με το μωρούλι μου στη θάλασσα πλίτσι πλίτσι

ελπιζω απο Σεπτεμβρη λοιπον εκτος απο τις γεματες μπαταριες μας να φερουμε κ ενα σπορακι απο τις διακοπες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η bizelini είπε:

Και εγώ θέλω να μείνω έγκυος το καλοκαίρι. Και αν τα καταφέρω του χρόνου με το μωρούλι μου στη θάλασσα πλίτσι πλίτσι

Χαχαχαχα γλυκουλι :)

Το ευχομαι για ολες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πηγα στν θαλασσα με τν αντρα μ καναμε το πρωτο μας μπανακι....κ σκεφτομουν ακριβως το ιδιο!του χρονου να ειμαστε εδω με το μωρακι μας!!πηρα μια ανασα σηκωθηκα μαζεψα κοχυλια για να ξεχαστω κ εκανα μια βουτια...ηταν πολυ ομορφα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η elena90 είπε:

Πηγα στν θαλασσα με τν αντρα μ καναμε το πρωτο μας μπανακι....κ σκεφτομουν ακριβως το ιδιο!του χρονου να ειμαστε εδω με το μωρακι μας!!πηρα μια ανασα σηκωθηκα μαζεψα κοχυλια για να ξεχαστω κ εκανα μια βουτια...ηταν πολυ ομορφα

και επισημα καλο καλοκαιρι λοιπον! η θαλασσα ειναι το καλυτερο αγχολυτικο ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλο καλοκαιρι να εχουμε ολες!!!ας το απολαυσουμε σαν να ειναι το τελευταιο πριν γινουμε "οικογενεια" απο "ζευγαρι" με τους αντρες μας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η elena90 είπε:

Σ ευχαριστω πολυ!!!Το να σταματησω να το σκεφτομαι νομιζω δν θα το καταφερω ποτε ομως!!ειναι πανω απο τις δυναμεις μου!!

Δεν γινεται να μην το σκευτεσαι ομως προσπαθησε... το να μπεις στην διαδικασια να πεις θα κανουμε ερωτα τωρα για να κανουμε παιδι τελιωσε το εχασες το παιχνιδι.. εγω περιμενω μολις τελειωσει η ακατανομαστη και ξεκιναω μερα παρα μερα και κανουμε αγαπουλες... χωρις ανχος απολαυσε τις στιγμες με τον αντρουλη σου και θα ερθει και το νινακι σας σε εσενα και σε ολες μας... προσπαθω και εγω για νινι απο τον σεπτεμβριο μπορει να σου φαινεται λιγο ομως για εμενα ειναι βουνο! Αν ηξερες ποσα προβληματα εχω και εγω και ο αντρας μου υγειας μιλαω παντα μερικα κοριτσια γνωριζουν οποτε μπορουν να καταλαβουν... θα σου πω μονο πως εσυ εισαι ορθια περπατας ! Και οταν με το καλο μεινεις εγκυος θα μπορεις να κανεις παρα πολλα πραγματα με τον συντροφο σου να περπατας να ζεις... ενω εγω ζω θελοντας και μη πανω σε 4 ροδες!! Και οταν θα μεινω εγκυος αν μπορεσω κανονικα και δεν χτειαστω εξωσωματικη η περιοδος της εγκυμοσυνης μου θα ειναι πολυ δυσκολη ομως Ομως ειμαι αισιοδοξη και ξερω πως ο θεος θα με ανταμηψει με ενα σπορακι στην κοιλιτσα μου αργα ή γρηγορα οσο δυσκολα και αν περασω 9 μηνες σε ενα κρεβατι για να κρατησω το μωρο μου γερο δυνατο με τα αντιπυκτικα ενεσακια που τρυπιεμαι καθε μερα !τα 2 μου παιδια τα γεννησα φυσιολογικα τοτε αλλα ορθια... τωρα ομως θα κανω καισαρικη διοτι δεν μπορω να σπρωξω... οποτε οσο ζορι οση ταλαιπωρια θα αξιζει στο τελος το ξερω  πως θα τα καταφερω και εγω και εσυ και ολες μας ολες μας ευχομαι τα χριστουγεννα να ειμαστε εγκυες μεσα απο την ψυχη μου. Ελπιζω να πηρες λιγη δυναμη και να προχωρησεις μπροστα χωριςσκεψεις και ανχος..... συγνωμη για το κατεβατο  <3  !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πηγα στν θαλασσα με τν αντρα μ καναμε το πρωτο μας μπανακι....κ σκεφτομουν ακριβως το ιδιο!του χρονου να ειμαστε εδω με το μωρακι μας!!πηρα μια ανασα σηκωθηκα μαζεψα κοχυλια για να ξεχαστω κ εκανα μια βουτια...ηταν πολυ ομορφα

στις πριν 17 λεπτά, ο/η prassinomata είπε:

Δεν γινεται να μην το σκευτεσαι ομως προσπαθησε... το να μπεις στην διαδικασια να πεις θα κανουμε ερωτα τωρα για να κανουμε παιδι τελιωσε το εχασες το παιχνιδι.. εγω περιμενω μολις τελειωσει η ακατανομαστη και ξεκιναω μερα παρα μερα και κανουμε αγαπουλες... χωρις ανχος απολαυσε τις στιγμες με τον αντρουλη σου και θα ερθει και το νινακι σας σε εσενα και σε ολες μας... προσπαθω και εγω για νινι απο τον σεπτεμβριο μπορει να σου φαινεται λιγο ομως για εμενα ειναι βουνο! Αν ηξερες ποσα προβληματα εχω και εγω και ο αντρας μου υγειας μιλαω παντα μερικα κοριτσια γνωριζουν οποτε μπορουν να καταλαβουν... θα σου πω μονο πως εσυ εισαι ορθια περπατας ! Και οταν με το καλο μεινεις εγκυος θα μπορεις να κανεις παρα πολλα πραγματα με τον συντροφο σου να περπατας να ζεις... ενω εγω ζω θελοντας και μη πανω σε 4 ροδες!! Και οταν θα μεινω εγκυος αν μπορεσω κανονικα και δεν χτειαστω εξωσωματικη η περιοδος της εγκυμοσυνης μου θα ειναι πολυ δυσκολη ομως Ομως ειμαι αισιοδοξη και ξερω πως ο θεος θα με ανταμηψει με ενα σπορακι στην κοιλιτσα μου αργα ή γρηγορα οσο δυσκολα και αν περασω 9 μηνες σε ενα κρεβατι για να κρατησω το μωρο μου γερο δυνατο με τα αντιπυκτικα ενεσακια που τρυπιεμαι καθε μερα !τα 2 μου παιδια τα γεννησα φυσιολογικα τοτε αλλα ορθια... τωρα ομως θα κανω καισαρικη διοτι δεν μπορω να σπρωξω... οποτε οσο ζορι οση ταλαιπωρια θα αξιζει στο τελος το ξερω  πως θα τα καταφερω και εγω και εσυ και ολες μας ολες μας ευχομαι τα χριστουγεννα να ειμαστε εγκυες μεσα απο την ψυχη μου. Ελπιζω να πηρες λιγη δυναμη και να προχωρησεις μπροστα χωριςσκεψεις και ανχος..... συγνωμη για το κατεβατο  <3  !!!

Κοριτσι μ υποκλινομαι στην δυναμη σου κ σε ολο αυτο που περνας!!!δν εχώ τπτ να σου πω οτι και αν πω ειναι φτωχο.ειμαι σιγουρη οτι οΘεος θα σου δωσει συντομα ενα ακομη σπορακι!!!καλη δυναμη λοιπον και σενα και σε ολες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η elena90 είπε:

Πηγα στν θαλασσα με τν αντρα μ καναμε το πρωτο μας μπανακι....κ σκεφτομουν ακριβως το ιδιο!του χρονου να ειμαστε εδω με το μωρακι μας!!πηρα μια ανασα σηκωθηκα μαζεψα κοχυλια για να ξεχαστω κ εκανα μια βουτια...ηταν πολυ ομορφα

Κοριτσι μ υποκλινομαι στην δυναμη σου κ σε ολο αυτο που περνας!!!δν εχώ τπτ να σου πω οτι και αν πω ειναι φτωχο.ειμαι σιγουρη οτι οΘεος θα σου δωσει συντομα ενα ακομη σπορακι!!!καλη δυναμη λοιπον και σενα και σε ολες....

Εγω υποκλινομαι σε ολες μας σε ολες εμας που προσπαθουμε με ή χωρις προβληματα μαζευουμε τα κομματια μας καθε μηνα και προχωραμε! Τιποτα δεν τελειωνει αυτον τον μηνα η τον επομενο κτλ κτλ... τελειωνει οταν εμεις το θελουμε τελειωνει οταν εμεις δωσουμε ληξη... εγω εζησα τα καταφερα και συνεχιζω με ψηλα το κεφαλι για μια ομορφη και γαλληνια ζωη... καλη δυναμη σε ολες μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η prassinomata είπε:

Εγω υποκλινομαι σε ολες μας σε ολες εμας που προσπαθουμε με ή χωρις προβληματα μαζευουμε τα κομματια μας καθε μηνα και προχωραμε! Τιποτα δεν τελειωνει αυτον τον μηνα η τον επομενο κτλ κτλ... τελειωνει οταν εμεις το θελουμε τελειωνει οταν εμεις δωσουμε ληξη... εγω εζησα τα καταφερα και συνεχιζω με ψηλα το κεφαλι για μια ομορφη και γαλληνια ζωη... καλη δυναμη σε ολες μας...

ποσο δικιο εχεις!!οντως καθε μηνα κατι σπαει μεσα μου οταν βλεπω την ακατανομαστη αλλα παιρνω κουραγιο και συνεχιζω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η prassinomata είπε:

Εγω υποκλινομαι σε ολες μας σε ολες εμας που προσπαθουμε με ή χωρις προβληματα μαζευουμε τα κομματια μας καθε μηνα και προχωραμε! Τιποτα δεν τελειωνει αυτον τον μηνα η τον επομενο κτλ κτλ... τελειωνει οταν εμεις το θελουμε τελειωνει οταν εμεις δωσουμε ληξη... εγω εζησα τα καταφερα και συνεχιζω με ψηλα το κεφαλι για μια ομορφη και γαλληνια ζωη... καλη δυναμη σε ολες μας...

ποσο δικιο εχεις!!οντως καθε μηνα κατι σπαει μεσα μου οταν βλεπω την ακατανομαστη αλλα παιρνω κουραγιο και συνεχιζω!!

 

στις πριν 15 ώρες, ο/η prassinomata είπε:

Εγω υποκλινομαι σε ολες μας σε ολες εμας που προσπαθουμε με ή χωρις προβληματα μαζευουμε τα κομματια μας καθε μηνα και προχωραμε! Τιποτα δεν τελειωνει αυτον τον μηνα η τον επομενο κτλ κτλ... τελειωνει οταν εμεις το θελουμε τελειωνει οταν εμεις δωσουμε ληξη... εγω εζησα τα καταφερα και συνεχιζω με ψηλα το κεφαλι για μια ομορφη και γαλληνια ζωη... καλη δυναμη σε ολες μας...

Καλο μηνα σε ολες  κοριτσια μου!!!ευχομαι αυτος ο μηνας να φερει σε ολες μας αυτο που ποθουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η elena90 είπε:

ποσο δικιο εχεις!!οντως καθε μηνα κατι σπαει μεσα μου οταν βλεπω την ακατανομαστη αλλα παιρνω κουραγιο και συνεχιζω!!

 

Καλο μηνα σε ολες  κοριτσια μου!!!ευχομαι αυτος ο μηνας να φερει σε ολες μας αυτο που ποθουμε!!!

Καλο μηνα κοριτσι .  Σε εμενα μαλλον δεν ειναι ο τυχερος μηνας αυτος ισως ο επομενος!χθες τρελαθηκα στον εμετο και στον πυρετο. εχω ουρολοιμωξη 10 μερες αντιβιωση αστα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η prassinomata είπε:

Καλο μηνα κοριτσι .  Σε εμενα μαλλον δεν ειναι ο τυχερος μηνας αυτος ισως ο επομενος!χθες τρελαθηκα στον εμετο και στον πυρετο. εχω ουρολοιμωξη 10 μερες αντιβιωση αστα... 

τι γινεται ρε κοριτσια??μας ματιασανε???περαστικα σου κουκλα μου...και εγω ακομα ειμαι χαλια με το δοντι που εβγαλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...