Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ποιές θα μείνουμε έγκυες το καλοκαίρι?


Recommended Posts

Γειά σας! Με λένε Ελένη, έχω μπει στα 38 και προσπαθώ να κάνω παιδάκι εδώ και 3 μήνες αυτή τη φορά. Έμεινα έγκυος πριν 5 μήνες μετά απο 9 μήνες προσπαθειών αλλά δυστυχώς η κύηση ήταν έκτοπος... μάζεψα τα κομμάτια μου κι αποφάσισα το καλοκαίρι που μας έρχεται να μείνω έγκυος..έτσι πεισματικά, με πολύ καλή διάθεση, αισιοδοξία, Πίστη στο Θεό και βεβαιότητα για το αποτέλεσμα. Ποιές προσπαθούν μαζί μου και θέλουν διακαώς μέχρι το φθινόπωρο να μάθουν ότι περιμένουν μωράκι? Για μαζευτείτε να διώξουμε την κοκκίνω για κανα 9μηνο και βάλε και να φυσάμε μωρουδόσκονη η κάθεμιά που θα μένει στις υπόλοιπες.... για ελάτε..ποιές προσπαθούμε μαζί?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σου το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να μείνεις έγκυος.... Και σε εσένα και σε όποια άλλη κοπέλα προσπαθεί για μωράκι..... Λυπάμαι πολύ που έχασες ένα σπορακι.... Το είχα περάσει κ εγώ κ ξέρω πως ένιωσες..... Αλλά να ξέρεις ότι μετά την καταιγίδα βγαίνει ο ήλιος ☀ λαμπερός... Κ να ξέρεις κ κάτι άλλο ο καλός θεουλης βλέπει ποιες έχουν πίστη και επιμονή και τις ανταμοιβει... Εύχομαι σύντομα ? να μου πεις τα ευχάριστα νέα ? και ότι χρειάζεται να σε βοηθήσω.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια αν μενετε Αθήνα μπορείτε να πάτε στο μοναστήρι της Αγίας ειρήνης χρυσοβαλαντου.... Έχει ένα σαν σκοινακι (είναι η Αγία ζώνη αν δεν κάνω λάθος)το δίνουν σε όσες προσπαθούν για μωράκι και σε όσες είναι εγκυος.... Κ ένα κομματάκι μηλαρακι το οποίο νηστευεις και το τρως.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια μου πήγα στην Παναγία την Ελεούσα στο Δομοκό, εκεί είναι ο πάτερ Αθανάσιος που ευλογεί τα άτεκνα ζευγάριαν και κάνουν όλα παιδιά. Διάβασα ευχαριστίες απο μια κοπέλα με βουλωμένες και τις 2 σάλπιγγες και έμεινε έγκυος φυσιολογικά σε 2 μωρά! Είναι γνωστά τα θαύματα της Παναγίας, όποια μπορέσει να πάει να της διαβάσει ο πάτερ την ευχή, εγώ πήγα το Μάρτιο και θα επιστρέψω εκεί όταν μείνω έγκυος να ευχαριστήσω την Παναγιά!

Τόνια είσαι μανούλα ήδη?

Νίκη απο πότε προσπαθείς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλήθεια; Κ είχε πάει ο άντρας μου και δεν το ήξερα ότι είχε εκεί...... Εύχομαι να σε βοηθήσει κοπέλα μου...Να την φοράς κάθε μέρα στην κοιλίτσα σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ γλυκούλα, προσπαθείς κι εσύ καιρό... μαζί θα μείνουμε βρε τώρα το καλοκαίρι, μην χάσεις την Πίστη σου! τι ηλικία έχεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η eleni687 είπε:

Εγώ κορίτσια μου πήγα στην Παναγία την Ελεούσα στο Δομοκό, εκεί είναι ο πάτερ Αθανάσιος που ευλογεί τα άτεκνα ζευγάριαν και κάνουν όλα παιδιά. Διάβασα ευχαριστίες απο μια κοπέλα με βουλωμένες και τις 2 σάλπιγγες και έμεινε έγκυος φυσιολογικά σε 2 μωρά! Είναι γνωστά τα θαύματα της Παναγίας, όποια μπορέσει να πάει να της διαβάσει ο πάτερ την ευχή, εγώ πήγα το Μάρτιο και θα επιστρέψω εκεί όταν μείνω έγκυος να ευχαριστήσω την Παναγιά!

Τόνια είσαι μανούλα ήδη?

Νίκη απο πότε προσπαθείς?

Πρώτα ο θεουλης θα γεννησω τέλος ? Ιουλίου......το πρώτο μου παιδάκι είναι... Έχω τάξει το μωρό στον άγιο ταξιαρχη στην Μυτιλήνη......έχε πίστη στον θεουλη και την παναγιτσα που σε καταλαβαίνει γιατί κ αυτή μανούλα είναι..... Να διαβάζεις και την παράκληση της παναγιτσας.....κ να δεις πόσο απλόχερα θα έρθει το μωράκι σας....απλά να μην το σκέφτεσαι και να λες όποτε είναι να έρθει θα έρθει.... Όσο το σκεφτόμουν κ εγώ δεν γινόταν τίποτα μετά λέω εεεεεε αν είναι ας έρθει όποτε θέλει κ τσουπ ηρθε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Tonia laoura είπε:

Κοριτσια αν μενετε Αθήνα μπορείτε να πάτε στο μοναστήρι της Αγίας ειρήνης χρυσοβαλαντου.... Έχει ένα σαν σκοινακι (είναι η Αγία ζώνη αν δεν κάνω λάθος)το δίνουν σε όσες προσπαθούν για μωράκι και σε όσες είναι εγκυος.... Κ ένα κομματάκι μηλαρακι το οποίο νηστευεις και το τρως.... 

Εγώ πάντως αν τελικά είμαι έγκυος και είναι κοριτσάκι Έχω κάνει τάμα να την ονομάσω Ειρήνη από την Αγία Ειρήνη την Χρυσοβαλαντο την οποία ανακάλυψα τυχαία στο ίντερνετ.Έχω πίστη πως θα με ευλογήσει η Χάρη της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tonia laoura είπε:

Πρώτα ο θεουλης θα γεννησω τέλος ? Ιουλίου......το πρώτο μου παιδάκι είναι... Έχω τάξει το μωρό στον άγιο ταξιαρχη στην Μυτιλήνη......έχε πίστη στον θεουλη και την παναγιτσα που σε καταλαβαίνει γιατί κ αυτή μανούλα είναι..... Να διαβάζεις και την παράκληση της παναγιτσας.....κ να δεις πόσο απλόχερα θα έρθει το μωράκι σας....απλά να μην το σκέφτεσαι και να λες όποτε είναι να έρθει θα έρθει.... Όσο το σκεφτόμουν κ εγώ δεν γινόταν τίποτα μετά λέω εεεεεε αν είναι ας έρθει όποτε θέλει κ τσουπ ηρθε

Αυτό το λέω εδώ και ένα χρόνο και ας έρθει οπότε θελει.. αλλα δεν λέει να έρθει . Αλλά ξέρω για όλες μας υπάρχει ένα παιδάκι κάπου και θα ερθει όταν κρίνει ο θεός ότι είμαστε έτοιμες να δεχτούμε αυτό το μικρό θαυματακι.. με ττο καλό να κρατήσεις το νινι σου στην αγγαλιτσα σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι αυτό έλεγα μέχρι τώρα, όποτε θέλει να έρθει αλλά τώρα θα το βοηθήσω κι εγώ όσο μπορώ, θα ξεκινήσω τεστάκια ωορρηξίας απο αυτό το μήνα για να βρίσκω τις μέρες γιατί έχει χαλάσει ο κύκλος μου απο τότε και του δίνω περιθώριο μέχρι το φθινόπωρο να έρθει όποτε θέλει, μετά θα ψάξω άλλους τρόπους γιατί δεν έχω το χρονικό περιθώριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η eleni687 είπε:

ναι αυτό έλεγα μέχρι τώρα, όποτε θέλει να έρθει αλλά τώρα θα το βοηθήσω κι εγώ όσο μπορώ, θα ξεκινήσω τεστάκια ωορρηξίας απο αυτό το μήνα για να βρίσκω τις μέρες γιατί έχει χαλάσει ο κύκλος μου απο τότε και του δίνω περιθώριο μέχρι το φθινόπωρο να έρθει όποτε θέλει, μετά θα ψάξω άλλους τρόπους γιατί δεν έχω το χρονικό περιθώριο.

Καλά θα κάνεις να πάρεις τεστ ωορρηξιας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η eleni687 είπε:

εσύ χρησιμοποιείς? πότε περιμένεις?

Εγώ  δεν χρησιμοποιώ. Εγώ περίμενα το Σάββατο που μας πέρασε αλλά δεν θέλει να έρθει.. ειχα κύκλο 49 ημερών πριν από τον Μάρτιο μετά τον Μάρτιο έκανα να το πω επέμβαση. Ανέφερα το μισό ενδομιτριο και έναν κριμενο πολυποδα αλλά δεν λέει να έρθει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντε κουράγιο θα έρθει όπου να ναι και θα ναι και η τελευταία της....σου εύχομαι να μην ταλαιπωρηθείς άλλο και να είσαι απο τις πρώτες εγκυούλες του καλοκαιριοΥ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η eleni687 είπε:

Άντε κουράγιο θα έρθει όπου να ναι και θα ναι και η τελευταία της....σου εύχομαι να μην ταλαιπωρηθείς άλλο και να είσαι απο τις πρώτες εγκυούλες του καλοκαιριοΥ!!!!!!

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου.. κι εσένα στο εύχομαι να μην τελαιποριθεις και να έρθει.. το συντομότερο δυνατό... ποτε περιμενεις να έρθει η περίοδος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τώρα μου τέλειωσε, η επόμενη γύρω στις 15.

Απλά παίρνω κουράγιο όταν ξέρω ότι προσπαθούν κι άλλες μαζί μου και χαίρομαι να μαθαίνω ότι κάποια τα καταφέρνει! Μου δίνει δύναμη και Πίστη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ κοριτσαρες μου....Σας εύχομαι ολόψυχα μωράκια και σε εσάς.... Κ να ξέρετε κάτι που μου είπε η παλιά μου γυναικολογος ότι καμία γυναίκα στην σημερινή εποχή δεν υπάρχει περίπτωση να μην γίνει μητέρα!!!! Εγώ είχα πριν τρία χρόνια είχα άδειο σάκο έμβρυο πουθενά....ξαναπροσπαθησα για κάνα πενταμηνο και τίποτα.... Κ μετα ξαναπροσπαθησα τον Οκτώβριο και δεν περίμενα να μείνω έγκυος επειδή είχα απογοητευτεί κ λέω σιγά μην είμαι εγώ ή τυχερή ? και τσουπ ήρθε το νινι.... Όσο το σκεφτόμουν και ψαχνομουν δεν ερχόταν και όταν είπα τέλος ? δεν θα σκάσω κιόλας τότε αποφάσισε κ ήρθε... Το θεώρησα και σαν δοκιμασία από τον θεουλη να δει ίσως την πίστη μου προς εκείνον.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η eleni687 είπε:

τώρα μου τέλειωσε, η επόμενη γύρω στις 15.

Απλά παίρνω κουράγιο όταν ξέρω ότι προσπαθούν κι άλλες μαζί μου και χαίρομαι να μαθαίνω ότι κάποια τα καταφέρνει! Μου δίνει δύναμη και Πίστη!

Να μην έρθει η επόμενη ακινήτου καμία σου εύχομαι. Να έχει έρθει το νινι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...