Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια 2016!!!!❤


Recommended Posts

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Aelia είπε:

Γεια σας κι απο μενα κοριτσια...

Takis loves me δεν θελω να γινω η στριντζο τησ παρέας αλλα γνώμη μου είναι να περιμένεισ τουλάχιστον μέχρι την Τεταρτη αφου σου έρχεται Πέμπτη η περίοδοσ και τότε να κάνεισ ένα τεστ. Την έχω πατήσει ετσι (κι εύχομαι να μην είσαι σαν κι εμένα). Αυριο και για χοριακη να πασ πάλι πολύ νωρίσ θα είναι και θα είναι χαμηλά οπότε ούτε κι από εκει θα σου δώσουν ξεκάθαρη απάντηση. Την έχω πατήσει επίσης κι έτσι... Ήταν εφιάλτης...

 Όπως ξαναείπα ελπίζω να μην ισχύουν για σένα.... σου ευχομαι τα καλύτερα!!!!!

Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Xristina_ είπε:

Σε αυτο το χρονο εχεις πιθανοτητες!Απλα θα συμφωνησω με την Aelia να περιμενεις μεχρι Τεταρτη για να εχεις κατι σιγουρο στα χερια σου.Ειναι "σκληρη" αυτη η αναμονη αλλα κανε 2 μερουλες υπομονη!

Εσεις κοριτσια κανατε ολες χοριακη; Εμενα δεν μου ζητησε ο γιατρος πηγα κατευθειαν για υπερηχο 7η ή 8η εβδομαδα αν θυμαμαι καλα που ακουσαμε κ καρδουλα..

ΣΑς ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΟΡΙΤΣΙΑ...ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Xristina_ είπε:

Σε αυτο το χρονο εχεις πιθανοτητες!Απλα θα συμφωνησω με την Aelia να περιμενεις μεχρι Τεταρτη για να εχεις κατι σιγουρο στα χερια σου.Ειναι "σκληρη" αυτη η αναμονη αλλα κανε 2 μερουλες υπομονη!

Εσεις κοριτσια κανατε ολες χοριακη; Εμενα δεν μου ζητησε ο γιατρος πηγα κατευθειαν για υπερηχο 7η ή 8η εβδομαδα αν θυμαμαι καλα που ακουσαμε κ καρδουλα..

Ουτε εγω εκανα χοριακη ..

Κατευθειαν υπέρηχο εκανα !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Maraki!Tk είπε:

Κοριτσια μου καλημερα! Ειμαι καλυτερα σημερα κ πιο αισιοδοξη! Θελω να σας κανω μια ερωτηση...

Οι γιατροι σας πως μετρανε ποσων εβδομαδων ειστε??? Με βαση την τελευταια σας περιοδο? Η βρηκανε ακριβως πχ. λεω ποτε εγινε η συλληψη? Δεν πρεπει κανονικα να παιζουν ρολο κ αλλοι παραγοντες??? Εμενα με μετραει με βαση την 1η ημερα της τελευταιας περιοδου! Κ ειχα κυκλο 32-35 ημερων... Αυτα κανονικα δεν πρεπει να λαμβανονται υποψιν? Γιατι δεν μου τα εχει ρωτησει μκανεις μεχρι στιγμης....

Εμενα βαση πρωτη μερας τελευταιας περιοδου το υπολογιζει.. αν κ η συλληψη εγινε 12 ολοκληρες μερες μετα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπερα. 

Εγω εκανα χοριακη κ μαλιστα 2 γτ το σεπτεμβρη εχασα ενα. Οπότε τη μερα της περιοδου μου εκανα τεστ βγηκε αχνο θετικο κ μετα πηγα για χοριακη κ ηταν θετικη κ μετα εκανα ξανα μετα απο 2 μερες.

Εξαφανιστηκα γτ μιας κ τελειωσαν τα πλακακια..επεσε καθαρισμα. Δν ειχα σκοπο αλλα ξεκινησε ο συζυγος μου εβαλε καρφια στον πωπο.. κ δν μπορούσα απλα να τον κοιταω.. ξεσκονισα ολο το σπιτι μαζι με τη μικρη..σκουπισα σφουγγαρισα ολο το σπιτι..ο συζυγος καθαρισε το μπαλκονι απο τα μπαζα..εγω καθαρισα τα καγκελα γτ ειχαν κολλα επανω οπως κ ο τοιχος στο δωματιο.. εκεινος σφουγγαρισε ποσες φορες το παιδικο να καθαρισει.. κ εν τελη μαζευτηκαμε αρκετα! Είμαι ικανοποιημενη απο τη δουλεια που καναμε σε λιγες μονο ωρες. Εγω ξαπλα τωρα εννοειται! Μπανακι κ νανι νωρις σημερα!! Γτ αυριο θα βαψουμε το παιδικο τελικα! (μπατζουρια κ μπαλκονι πλυσιμο θα κανουν οι γονεις μου το σκ που θα ερθουν για ενισχύσεις!)

Αν κ κουραση.. το αποτελεσμα.. σε ευχαριστει τόσο που λες χαλαλι..

Εσεις τι κανετε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κυριακή μου καλησπέρα, πω πω εγώ κουράστηκα μόνο που διάβασα όλα αυτά που έκανες!!

Τι χρώματα θα βάψετε το παιδικό δωμάτιο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια. Takis loves me καλύτερα να περιμένεις για την χοριακή μέχρι την Τετάρτη γιατί η τιμή της ανεβαίνει μετά την εμφύτευση δλδ περίπου 7-10 μέρες μετά την σύλληψη. Γι'αυτό μπορεί να είναι αχνή η γραμμή στο τεστ. Σου εύχομαι ολόψυχα να έχεις μια μεγάλη τιμή στην χοριακή.

Εγώ είχα κάνει το clear blu την πρώτη μέρα καθυστέρησης και σε δευτερόλεπτα έδειξε θετικό. Πρέπει να το κοίταξα ίσα με 20 φορές μέχρι να περάσει το 5λεπτο για να σιγουρευτώ ότι δεν είδα λάθος. Στα καπάκια πήγα για χοριακή....ακόμα θυμάμαι την στιγμή που με πήρε η κοπέλα από το μικροβιολογικό και μου είπε ότι είμαι έγκυος. Οδηγούσα θυμάμαι και σταμάτησα στην άκρη και έκλαιγα απο την χαρά μου!

Όσον αφορά την χοριακή, εγώ έκανα και 2η για να δει πως αυξάνεται η τιμή της και να δει αν είναι εξωμήτριο και αν προχωράει καλά η εγκυμοσύνη μέχρι να φτάσω στην 7η εβδομάδα και να δούμε κάτι στον υπέρηχο και να ακούσουμε την καρδούλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η κυριακη03 είπε:

Κοριτσια καλησπερα. 

Εγω εκανα χοριακη κ μαλιστα 2 γτ το σεπτεμβρη εχασα ενα. Οπότε τη μερα της περιοδου μου εκανα τεστ βγηκε αχνο θετικο κ μετα πηγα για χοριακη κ ηταν θετικη κ μετα εκανα ξανα μετα απο 2 μερες.

Εξαφανιστηκα γτ μιας κ τελειωσαν τα πλακακια..επεσε καθαρισμα. Δν ειχα σκοπο αλλα ξεκινησε ο συζυγος μου εβαλε καρφια στον πωπο.. κ δν μπορούσα απλα να τον κοιταω.. ξεσκονισα ολο το σπιτι μαζι με τη μικρη..σκουπισα σφουγγαρισα ολο το σπιτι..ο συζυγος καθαρισε το μπαλκονι απο τα μπαζα..εγω καθαρισα τα καγκελα γτ ειχαν κολλα επανω οπως κ ο τοιχος στο δωματιο.. εκεινος σφουγγαρισε ποσες φορες το παιδικο να καθαρισει.. κ εν τελη μαζευτηκαμε αρκετα! Είμαι ικανοποιημενη απο τη δουλεια που καναμε σε λιγες μονο ωρες. Εγω ξαπλα τωρα εννοειται! Μπανακι κ νανι νωρις σημερα!! Γτ αυριο θα βαψουμε το παιδικο τελικα! (μπατζουρια κ μπαλκονι πλυσιμο θα κανουν οι γονεις μου το σκ που θα ερθουν για ενισχύσεις!)

Αν κ κουραση.. το αποτελεσμα.. σε ευχαριστει τόσο που λες χαλαλι..

Εσεις τι κανετε;;;

Κυριακή κι' άλλα μαστορέματα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια... δν εχουν τελειωμο γμτ αχαχχα το δωματιο θα αφήσουμε το κάτω μερος μωβ οπως ειναι κ απλα θα το φρεσκάρουμε μιας κ θα περασουμς τα σοβατεπι κ το πανω απο ροζ ανοιχτό θα το βαψω κιτρινο απαλο! Κ θα παρω απο τα jumbo κατι ωραιες κορνιζες που έχουν χωρις τζαμι με μανταλακια να βαζω φωτογραφιες των παιδιων. Ενα του καθενος(η καθεμια περνει 5 με 6 φωτο) κ μια για να βαζω μαζι αγκαλιτσα φωτο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κ καλη εβδομαδα..

Σας διαβαζω αλλα λογω οτι πλησιαζει η μεγαλη μερα ειμαι ολο βολτες ..φιλους συγγενεις γτ μετα εσωκλειστη... 

Κοριτσια καθε μερα που ερχεται λεω λες να γεννησω ? Μετραω 37 +3 σημερα κ το μωρο ειναι στιγμες που το πιανω ολοκληρο.. εκτοξευεται ολοκληρο το σωματακι στη κοιλια... απιστευτο!  

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η livel είπε:

Καλημερα κ καλη εβδομαδα..

Σας διαβαζω αλλα λογω οτι πλησιαζει η μεγαλη μερα ειμαι ολο βολτες ..φιλους συγγενεις γτ μετα εσωκλειστη... 

Κοριτσια καθε μερα που ερχεται λεω λες να γεννησω ? Μετραω 37 +3 σημερα κ το μωρο ειναι στιγμες που το πιανω ολοκληρο.. εκτοξευεται ολοκληρο το σωματακι στη κοιλια... απιστευτο!  

 

Κοριτσακι μου κουραγιο κ υπομονη. Η μεγαλη ωρα εφτασε!!! Οσες περισσοτερες μερες κατσει μεσα τοοοσο το καλυτερο για το μωρακι σου!! Κανε τις βολτες σου κ ενημερωσε μας οταν ερθει εκεινη η ωρα!!! :-* μεχρι τοτε να προσεχεις!!! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η livel είπε:

Καλημερα κ καλη εβδομαδα..

Σας διαβαζω αλλα λογω οτι πλησιαζει η μεγαλη μερα ειμαι ολο βολτες ..φιλους συγγενεις γτ μετα εσωκλειστη... 

Κοριτσια καθε μερα που ερχεται λεω λες να γεννησω ? Μετραω 37 +3 σημερα κ το μωρο ειναι στιγμες που το πιανω ολοκληρο.. εκτοξευεται ολοκληρο το σωματακι στη κοιλια... απιστευτο!  

 

 λιβελ μ καλημερααααα!!!! Οπου ναναι φτανει η μερα!!! Η πολυποθητη μερα!!!! ?θα νιωθεις υπεροχα ετσι οπως νιωθεις τ μωρακι σ στη κοιλιτσα, μαγικες στιγμες!!! ?

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Livel είσαι τόσο κοντά...αναμένουμε με ανυπομονησία και χαρά!

Αχ κορίτσια, τα έχω δει όλα σήμερα στη δουλειά...μόνο για τουαλέτα σηκώνομαι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου μολις γυρισα απο τον μικροβιολογο..τιμη χοριακης16 ...δηλαδη θετικη..να σας υπενθιμησω οτι περιοδο περιμενω την πεμπτη...επικοινωνησα με τον γιατρο μου κ μ ειπε οτι μπορει κ να μην σημαινει τιποτα....μου ειπε να την επαναλαβω την παρασκευη κ βλεπουμε...εγω βεβαια χαρηκα...τωρα αυτος με αποθαρρυνε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η takis loves me είπε:

κοριτσια μου μολις γυρισα απο τον μικροβιολογο..τιμη χοριακης16 ...δηλαδη θετικη..να σας υπενθιμησω οτι περιοδο περιμενω την πεμπτη...επικοινωνησα με τον γιατρο μου κ μ ειπε οτι μπορει κ να μην σημαινει τιποτα....μου ειπε να την επαναλαβω την παρασκευη κ βλεπουμε...εγω βεβαια χαρηκα...τωρα αυτος με αποθαρρυνε...

Ουτε κι εγω θέλω να σε αποθαρυνω αλλα είναι όντως νωρις... εγω μια φορα με 3 μέρεσ καθυστερηση ηταν 20 και ήταν βιοχημική και σ΄αυτην μου την εγκυμοσυνη 3 μέρεσ πριν την περιοδο ήταν 150 και μου έλεγαν ότι είναι πολύ λίγο για εγκυμοσυνη.... Υπομονη μέχρι την Τετάρτη ή Πέμπτη.... κάνε ξανα ένα τεστ και αποψη μου όχι απο τα πολύ ευαισθητα.... (Με τα πολύ ευαισθητα την έχω πατήσει επίσης εδειχναν θετικά και ήταν βιοχημικές)

Σου ευχομαι ολοψυχα η χοριακή σου την Πέμπτη να είναι τεράστια με το συμπάθειο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Aelia είπε:

Ουτε κι εγω θέλω να σε αποθαρυνω αλλα είναι όντως νωρις... εγω μια φορα με 3 μέρεσ καθυστερηση ηταν 20 και ήταν βιοχημική και σ΄αυτην μου την εγκυμοσυνη 3 μέρεσ πριν την περιοδο ήταν 150 και μου έλεγαν ότι είναι πολύ λίγο για εγκυμοσυνη.... Υπομονη μέχρι την Τετάρτη ή Πέμπτη.... κάνε ξανα ένα τεστ και αποψη μου όχι απο τα πολύ ευαισθητα.... (Με τα πολύ ευαισθητα την έχω πατήσει επίσης εδειχναν θετικά και ήταν βιοχημικές)

Σου ευχομαι ολοψυχα η χοριακή σου την Πέμπτη να είναι τεράστια με το συμπάθειο....

στην πρωτη μοθ κυηση που ηταν κ παλινδρομη δυο μερες πριν την περιοδο ηταν η 26...μετα ανεβαινε κανονικα ωςπου στις 36000 επεφτε...θα κανω υπομονη κ θα δειξει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η renaki rena είπε:

Geia sas k apo mena.  Περιμένω το δεύτερο παιδάκι μου με καισαρική πητ 14/9..

Καλησπερα Κοριτσια!!! Γεια σου κ'σενα renaki! Καλως ορισες! Με το καλο το μωρακι σου!!!

14/9 ΕΙΧΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ περιοδο χαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η renaki rena είπε:

Geia sas k apo mena.  Περιμένω το δεύτερο παιδάκι μου με καισαρική πητ 14/9..

Καλως ηρθες Ρενακι... Σου ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!

καλωσηρθες ρενακι. στο πρωτο μου παιδι ειχα ιδια πητ με εσενα!με το καλο!

τακης κανε υπομονη.δεν αξιζει να σε τρυπανε 100 φορες.την παρασκευη να πας με το καλο παλι. οι αλλες εγκ/νες αν επιτρεπεται ξερεις γιατι παλινδρομουσαν?

κυριακη δεν ντρεπεσαι ρε...ρε θα σε φαω....μ αρεσει π ελεγες δεν θ κανω τπτ..

livel τι ωραια.εχει ωραιες μερες για βολτουλες κ να σου πω γεννας κ την καλυτερη περιοδο.θ εχεις ολο το καλοκαιρι για νεες εξορμησεις

εγω σημερα εκανα καμπυλη.ενταξει ακομα ξερναω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η fine είπε:

καλησπερα!

καλωσηρθες ρενακι. στο πρωτο μου παιδι ειχα ιδια πητ με εσενα!με το καλο!

τακης κανε υπομονη.δεν αξιζει να σε τρυπανε 100 φορες.την παρασκευη να πας με το καλο παλι. οι αλλες εγκ/νες αν επιτρεπεται ξερεις γιατι παλινδρομουσαν?

κυριακη δεν ντρεπεσαι ρε...ρε θα σε φαω....μ αρεσει π ελεγες δεν θ κανω τπτ..

livel τι ωραια.εχει ωραιες μερες για βολτουλες κ να σου πω γεννας κ την καλυτερη περιοδο.θ εχεις ολο το καλοκαιρι για νεες εξορμησεις

εγω σημερα εκανα καμπυλη.ενταξει ακομα ξερναω

μια ειχα κ παλινδρομησε κ ηταν τυχαιο γεγονος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

livel φτανει η ωρα με το καλο γλυκια μου!!!!??

Κυριακη ειπαμε με μετρο οι δουλειες!Αφου θα ρθουν κ οι γονεις το σκ κανε λιγο υπομονη να κανουν κ αυτοι οτι μπορουν...

Takis απο τιμες χοριακης δεν εχω ιδεα αλλα σου ευχομαι η επομενη να ειναι ξεκαθαρη!

Fine η γλυκοζη ηταν σκετη ή σου ειχανε κ γευση;Εμενα μ δωσαν με πορτοκαλι κ δεν μου φανηκε τοσο αηδια οσο μου το χαν περιγραψει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η renaki rena είπε:

Geia sas k apo mena.  Περιμένω το δεύτερο παιδάκι μου με καισαρική πητ 14/9..

Καλώς ήρθες...με το καλό το μωράκι σου!Takis υπομονή μέχρι την Παρασκευή αν και ξέρω πόσο αγωνίας να μάθεις το συντομότερο. Αν δεις και δεν κρατιεσαι κάνε ένα τεστ αύριο μεθαύριο. Μπορεί να δείξει πιο ξεκάθαρα αυτή τη φορά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...