Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια 2016!!!!❤


Recommended Posts

Η πρώτη μέρα της τελευταίας περιόδου τους νοιάζει.

Η σύλληψη υπολογίζεται στο περίπου 10-16 μέρες μετά.

Άλλωστε δεν έχει και καμιά σημασία για την εξέλιξη της εγκυμοσύνης :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το πρωτο π ρωτανε ειναι αυτο!!!! Ποτε ειχες τελευταιια περιοδο για να υπολογιζουν τηξ ηλικια της κυησης!! Αλλα και το κυκλο σου!! 

Πχ εγω ειχα 20 οκτ τελευταια περιοδο αλλα τον ιανουαριο στην αυχενικη ειδαμε οτι ηταν μεγαλυτερο 5μερες με βαση τα εκατοστα του μωρου σε εκεινη τη βδομαδα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Με βάση την τελευταία περίοδο και τον κύκλο σου μετράνε οι εβδομάδες. Αλλά όταν αρχίσει να αναπτυσεται μπορεί να διαφοροποίηση την κύηση άρα και την ΠΗΤ κάποιες μέρες. 

Τικάνουν τα κορίτσια μου σήμερα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η katerina2015 είπε:

καλησπερα κοριτσια.ειχα γραψει εχθες οτι ξαφνικα το απογευμα εκανα 37,2.σημερα μετρησα παλι την θερμκρασια μου το πρωι ηταν 36,6 κ τωρα παλι το απογευμα παλι ενιωθα καπως κ εβαλα ξανα κ ειχα παλι 37,2.ειναι η 7 μερα εμβρυομεταφορας.λετε να τα καταφερα τελικα?εχω κ πονο στο υψος της μητρας.αλλες φορες πιο εντονα αλλες φορες οχι τοσο

Καλημέρα και καλή επιτυχία να έχεις.. Την θερμοκρασία μην την μετράς καλύτερα γιατί αφού παίρνεις ουυροτζεσταν..που υποθέτω ότι παίρνεις αυτά ανεβάζουν ούτως ή άλλως την θερμοκρασία.. Εμένα μου την ανεβαζαν και στο θετικό αλλά και στα αρνητικά αποτελέσματα

Μην αγχωνεσαιι..ποτέ έχεις χοριακη; 

Σου εύχομαι μία τεράστια θετικά χοριακη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα.. Κοριτσάκια..πως είστε;

Σας διάβαζα τόσες ημέρες αλλά δεν μου φόρτωνε αυτά που έγραφα από το κιν. Και στον υπολογιστή δεν κάθομαι γιατί πονάει η μέση

Ελπίζω να το φορτώσει

Σας φιλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κ απο μενα!!!Εμενα σημειωσε ο γιατρος στην καρτελα μου κ τον κυκλο μ αλλα δεν παιζει κ πολυ ρολο, οπως δεν λαμβανουν υποψιν κ το ποτε εγινε η συλληψη αν ξερεις -εκτος εαν δεν εχεις σταθερο κυκλο για καποιο λογο..

Εμας σημειωνει στους υπερηχους την ηλικια της κυησης βαση ημερολογιου αλλα οι μετρησεις μεχρι στιγμης μας το δειχνουν 1 εβδομαδα μεγαλυτερο (στα διαγραμματα που μας δινει το βλεπουμε αυτο)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα..μιας κ ειστε εγκυουλες ηθελα να σας ρωτησω γιατι εσεις σιγουρα γνωριζετε..την πεμπτη περιμενω περιοδο ομως σημερα δεν κρατηθηκα κ εκανα τεστ..συγκεκριμενα εκανα το clear blue..εκ πρωτης οψεως το τεστ φαινεται αρνητικο..αν το κοιταξεις καλα  στο φως ομως ισα που φαινεται μια αχνη γραμμη.ειναι κατι αυτο?να ελπιζω η  η φαντασια μου οργιαζει?σας ευχαριστω εκ των προτερων κ συγνωμη που μπηκα στ συζητησα σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η takis loves me είπε:

κοριτσια καλημερα..μιας κ ειστε εγκυουλες ηθελα να σας ρωτησω γιατι εσεις σιγουρα γνωριζετε..την πεμπτη περιμενω περιοδο ομως σημερα δεν κρατηθηκα κ εκανα τεστ..συγκεκριμενα εκανα το clear blue..εκ πρωτης οψεως το τεστ φαινεται αρνητικο..αν το κοιταξεις καλα  στο φως ομως ισα που φαινεται μια αχνη γραμμη.ειναι κατι αυτο?να ελπιζω η  η φαντασια μου οργιαζει?σας ευχαριστω εκ των προτερων κ συγνωμη που μπηκα στ συζητησα σας...

Κοριτσακι μου καταρχην σου ευχομαι να μην σου ξαναέρθει περιοδος το επόμενο 9μηνο και να εισαι εγκυουλα!!!!!!!!!!!!!

Αν ειναι εστω αχνο θετικο εισαι εγκυος!!!!!!!!!!!!!!!!!

Και η αφερφη μου το εκανε πριν την καθυστερηση της και ηταν πολυ αχνο...μεθαυριο γενναει!!!!

Περιμενω νεα σου???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Minaki! είπε:

Κοριτσακι μου καταρχην σου ευχομαι να μην σου ξαναέρθει περιοδος το επόμενο 9μηνο και να εισαι εγκυουλα!!!!!!!!!!!!!

Αν ειναι εστω αχνο θετικο εισαι εγκυος!!!!!!!!!!!!!!!!!

Και η αφερφη μου το εκανε πριν την καθυστερηση της και ηταν πολυ αχνο...μεθαυριο γενναει!!!!

Περιμενω νεα σου???

αχ μακαρι!!θα παω αυριο για χοριακη,δεν κρατιεμαι!!μην σ πω θα παω μετα σ ενα ιδιωτικο νοσοκομειο να κανω...!θα ενημερωσω σιγουρα!!!φιλιααα κ ευχαριστω πολυ που μου απαντησες!!!! <3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η takis loves me είπε:

αχ μακαρι!!θα παω αυριο για χοριακη,δεν κρατιεμαι!!μην σ πω θα παω μετα σ ενα ιδιωτικο νοσοκομειο να κανω...!θα ενημερωσω σιγουρα!!!φιλιααα κ ευχαριστω πολυ που μου απαντησες!!!! <3

???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η takis loves me είπε:

κοριτσια καλημερα..μιας κ ειστε εγκυουλες ηθελα να σας ρωτησω γιατι εσεις σιγουρα γνωριζετε..την πεμπτη περιμενω περιοδο ομως σημερα δεν κρατηθηκα κ εκανα τεστ..συγκεκριμενα εκανα το clear blue..εκ πρωτης οψεως το τεστ φαινεται αρνητικο..αν το κοιταξεις καλα  στο φως ομως ισα που φαινεται μια αχνη γραμμη.ειναι κατι αυτο?να ελπιζω η  η φαντασια μου οργιαζει?σας ευχαριστω εκ των προτερων κ συγνωμη που μπηκα στ συζητησα σας...

kai εγω ετσι ειχα κανει πριν λιγες μερες κ ειχε βγει μια πολυ αχνη γραμμη κ ναι ημουν εγκυος!

ευχομαι να εισαι!

κοριτσια τι κανετε οι υπολοιπες?μαλλον ειστε ολες εξω.καμια δεν γραφει σημερα.εγω σημερα εχω καλη διαθεση αν κ μονη...ο μικρος μ τ συζυγο βγηκαν ν παιξουν στας εξοχας.βαζω στοιχημα το καλοκαιρι δεν θ με δει το σπιτι...ας γεννησω μ το καλο κ θα κανω το μωρο γυρουλου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η fine είπε:

kai εγω ετσι ειχα κανει πριν λιγες μερες κ ειχε βγει μια πολυ αχνη γραμμη κ ναι ημουν εγκυος!

ευχομαι να εισαι!

κοριτσια τι κανετε οι υπολοιπες?μαλλον ειστε ολες εξω.καμια δεν γραφει σημερα.εγω σημερα εχω καλη διαθεση αν κ μονη...ο μικρος μ τ συζυγο βγηκαν ν παιξουν στας εξοχας.βαζω στοιχημα το καλοκαιρι δεν θ με δει το σπιτι...ας γεννησω μ το καλο κ θα κανω το μωρο γυρουλου!!!

Fine μου στο ευχομαι ολοψυχα!!Και γω με τον αντρα μου θελουμε να περνουμε τους δρομους με την κορακλα μας αλλα μου λενε μεχρι να 40ησεις δεν θα χεις ορεξη να βγαινεις κ μετα θα κοντευει να φυγει το καλοκαιρι?

Και μεις πηγαμε για καφεδακι το πρωι -πηρα κ ενα γαλλικο μιας κ μ αφηνει ο γιατρος..Τον ειχα πεθημισει τοοοσο πολυ!☕☕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η takis loves me είπε:

κοριτσια καλημερα..μιας κ ειστε εγκυουλες ηθελα να σας ρωτησω γιατι εσεις σιγουρα γνωριζετε..την πεμπτη περιμενω περιοδο ομως σημερα δεν κρατηθηκα κ εκανα τεστ..συγκεκριμενα εκανα το clear blue..εκ πρωτης οψεως το τεστ φαινεται αρνητικο..αν το κοιταξεις καλα  στο φως ομως ισα που φαινεται μια αχνη γραμμη.ειναι κατι αυτο?να ελπιζω η  η φαντασια μου οργιαζει?σας ευχαριστω εκ των προτερων κ συγνωμη που μπηκα στ συζητησα σας...

Κ γω της clear blue ειχα κανει μια μερα πριν την περιοδο κ μ εδειξε θετικο!Ευχομαι να κανεις αλλο ενα κ να σου βγει ενα τερααααστιο +!Πιστευω αν ξαναδοκιμασεις σε 2 μερουλες θα δειξει πεντακαθαρα!!

Παρενθεση-Το αχνο θετικο στο εδειξε πριν ή μετα απο 5 λεπτα αφου το κανες;

Σε περιμενουμε στην παρεουλα μας✌

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά τα τεστ εγκυμοσύνης...  Μεγάλη ιστορία 

Είχα κάνει ένα παραμονές πρωτοχρονιάς γτ θα πηγαίναμε για σπα και ήθελα να ξέρω αν είμαι για να μην κανω σάουνα, hot stones κτλ

Βγήκε αρνητικό... Οχι αχνες γραμμές κτλ,  μια ξεκάθαρη γραμμή μονη της

Πήγα τις διακοπές μου και τα έκανα ολα: τζακούζι, σάουνα, υδρομασάζ, hot stones, sex ,κολύμπι σε πισίνα με νερό ιαματικο, τα πάντα όλα 

Λίγες μέρες μετά, οταν επέστρεψα λεω,  δε κάνω ακόμα ενα;ετσι κι αλλιως αρνητικό θα βγει 

Και ναααααα δυο γραμμές μπορντω νομίζω,  μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Xristina_ είπε:

Κ γω της clear blue ειχα κανει μια μερα πριν την περιοδο κ μ εδειξε θετικο!Ευχομαι να κανεις αλλο ενα κ να σου βγει ενα τερααααστιο +!Πιστευω αν ξαναδοκιμασεις σε 2 μερουλες θα δειξει πεντακαθαρα!!

Παρενθεση-Το αχνο θετικο στο εδειξε πριν ή μετα απο 5 λεπτα αφου το κανες;

Σε περιμενουμε στην παρεουλα μας✌

μου το εδειξε μεσα στο 5λεπτο...κ εχει μεινει μεχρι κ τωρα..απλα ισα που φαινεται η γραμμη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η takis loves me είπε:

μου το εδειξε μεσα στο 5λεπτο...κ εχει μεινει μεχρι κ τωρα..απλα ισα που φαινεται η γραμμη!!!!

Βγαλτο μια φωτο και βαλτο να το δουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Minaki! είπε:

Βγαλτο μια φωτο και βαλτο να το δουμε..

το εχω βγαλει αλλα δεν φαινεται στην φωτο....ειναι παρα πολυ αχνη κ διακρινεται στ φως..απλα φοβαμαι μην χαιρομαι αδικα γτ το καλοκαιρι ειχα παλινδρομη κ δεν θελω να χαρω αν δεν εχω κατι σιγουρο στ χερια μου..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η takis loves me είπε:

το εχω βγαλει αλλα δεν φαινεται στην φωτο....ειναι παρα πολυ αχνη κ διακρινεται στ φως..απλα φοβαμαι μην χαιρομαι αδικα γτ το καλοκαιρι ειχα παλινδρομη κ δεν θελω να χαρω αν δεν εχω κατι σιγουρο στ χερια μου..

 

Εχεις δικιο..

Περιμενε λιγο χωρις αγχος και μετα κανε μια χοριακη για να ξερεις!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Minaki! είπε:

Εχεις δικιο..

Περιμενε λιγο χωρις αγχος και μετα κανε μια χοριακη για να ξερεις!

 

οπως κ να εχει θα σας ενημερωσω αυριο μετα την χοριακη!!αυτη λογικα θα δειξει...ευχαριστω πολυ κοριτσια μου,στειλτε μου την θετικη σας ενεργεια!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Minaki! είπε:

Υπαρχουν και τεστ που ειναι για πριν την καθυστερηση ..αμα θελεις δοκιμασε ενα τέτοιο! 

κ το clear blue πριν την καθυστερηση ελεγε γι αυτο  το κανα...στην αρχη ειχα την μπλε γραμμη κ λεω αρνητικο αλλα στην συνεχεια ειδα την αχνη γραμμη κ με εβαλε σε σκεψεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η takis loves me είπε:

κ το clear blue πριν την καθυστερηση ελεγε γι αυτο  το κανα...στην αρχη ειχα την μπλε γραμμη κ λεω αρνητικο αλλα στην συνεχεια ειδα την αχνη γραμμη κ με εβαλε σε σκεψεις...

Περιμενω νεα σου με ανεβασμένη χοριακη!!!!!!!???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Minaki! είπε:

Περιμενω νεα σου με ανεβασμένη χοριακη!!!!!!!???????

μακαριιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!!ευχαριστω πολυ πολυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κι απο μενα κοριτσια...

Takis loves me δεν θελω να γινω η στριντζο τησ παρέας αλλα γνώμη μου είναι να περιμένεισ τουλάχιστον μέχρι την Τεταρτη αφου σου έρχεται Πέμπτη η περίοδοσ και τότε να κάνεισ ένα τεστ. Την έχω πατήσει ετσι (κι εύχομαι να μην είσαι σαν κι εμένα). Αυριο και για χοριακη να πασ πάλι πολύ νωρίσ θα είναι και θα είναι χαμηλά οπότε ούτε κι από εκει θα σου δώσουν ξεκάθαρη απάντηση. Την έχω πατήσει επίσης κι έτσι... Ήταν εφιάλτης...

 Όπως ξαναείπα ελπίζω να μην ισχύουν για σένα.... σου ευχομαι τα καλύτερα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η takis loves me είπε:

μου το εδειξε μεσα στο 5λεπτο...κ εχει μεινει μεχρι κ τωρα..απλα ισα που φαινεται η γραμμη!!!!

Σε αυτο το χρονο εχεις πιθανοτητες!Απλα θα συμφωνησω με την Aelia να περιμενεις μεχρι Τεταρτη για να εχεις κατι σιγουρο στα χερια σου.Ειναι "σκληρη" αυτη η αναμονη αλλα κανε 2 μερουλες υπομονη!

Εσεις κοριτσια κανατε ολες χοριακη; Εμενα δεν μου ζητησε ο γιατρος πηγα κατευθειαν για υπερηχο 7η ή 8η εβδομαδα αν θυμαμαι καλα που ακουσαμε κ καρδουλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...