Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια 2016


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα κοριτσαρεεες μ:* 

Κατιενδιαμεσο εεε..μμμμ δε ξερω. Χαχχα!! Αλλα σαν παιδι σιγουρααααα ολα θα ειναι ζιζανια !!!Ελευθερια πολλες ωρες δουλειας ,εξαντλημενη θα νιωθεις .δυσκολο να ειναι κ η δικη  σ δουλεια ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια.Γωγω μια χαρά η μικρή σου.Ειχε βολευτεί μωρε.Την άλλη φορά φάε κάτι γλυκό πριν πας για τον υπέρηχο να δεις που θα κάνει τούμπες.

Ελευθερια μου σε καταλαβαίνω με τη δουλειά κομμάτια θα ήσουν χθες.Αλλα ευτυχώς εσύ κάθεσαι σε κομπιούτερ η κάνω λάθος;Και εγώ από απόψε αρχίζω πάλι τις τρεις νυχτερινές μου βάρδιες.Εννιά ώρες και εγώ.Γι αυτό σήμερα δεν πρόκειται να κάνω τίποτα.Ολη μέρα κρεβάτι και καναπέ θα την βγάλω για να βγάλω τη νύχτα χαχα.

Αννα όπως το λες είναι ακριβώς.Οσο είναι μέσα λέμε άντε μωρε να κουνιούνται να τα ακούμε και μόλις βγούνε θα λέμε κοιμήσου και λιγάκι ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καποιες ωρες mommy μου ναι σε κομπιουτερ αλλες εξω τηλεφωνα ραντεβου ειναι ολα μαζι :dry:

Θα προσπαθησω οταν μπω στον 9ο να κατσω σπιτι,ελπιζω  δλδ γιατι μια μερα κ πριν τον γαμο μου δουλευα..χαχα

Αλλα ενταξει τουλαχιστον περναει γρηγορα ο καιρος κατι ειναι και αυτο ...:)

Δηλαδη ποτε φτασαμε 1 Μαρτιου καλο μηνα κιολας , ουτε το καταλαβα.

Μενουν αλλες 3 βδομαδες να παμε ξανα στον γιατρο και ευτυχως με τη δουλεια περναει γρηγορα ο καιρος...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι βρε κορίτσια Καλό μήνα λοιπόν.Εχεις δίκιο Ελευθερια και εγώ μπορεί να γκρινιάζω για την δουλειά που κουράζομαι και ξενυχτάω αλλά αν δεν είχα και αυτό δεν θα περνούσε με τίποτα ο καιρός.Μεχρι ποτέ λες να δουλέψεις;Λογικά αφού είναι δίκη σου δουλειά μέχρι τέλος φαντάζομαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λεω οταν μπω στον 9ο mommy να κατσω αλλα και παλι χλωμο ..

Θα εξαρτηθει σε τι φαση θα ειμαι τοτε.Εγω δεν μπορω και την ζεστη καθολου με πνιγει φαντασου το καλοκαιρι με την κοιλια τουρλα..πωπωπω εσκασα μονο που το σκεφτηκα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι όντως έτσι ήμουν στην πρώτη μου εγκυμοσύνη και ξέρω ότι η ζέστη δεν πάλευεται στην εγκυμοσύνη.Ευτυχως εδω που δεν έχουμε καλοκαίρι και η ζέστη είναι το μόνο που δεν με απασχολει.Ουτε άνοιξη δεν το λες βασικά εδω απο άποψη θερμοκρασίας ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α δεν σου είπα Ελευθερια.Τελικα δεν κρατήθηκα η μουλάρα και πήρα τα υλικά για το παγωτό χθες.Εψαξα πάλι και όντως δεν έχουμε κάτι σε φυτική κρέμα γάλακτος όποτε πήρα την κανονική αλλά μια που είναι extra thick.Νομιζω πως μια χαρά θα βγει αλλά και αν δεν...ένα είναι το σίγουρο.Οτι δεν θα γλιτώσει απο μένα χαχα.

Για φαγητό τι λέτε να κάνετε σήμερα κορίτσια;Ρίξτε καμία ιδέα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω δε δουλευω και ειμαι σπιτι ολη μερα!!! Δε περναει ευκολα η ωρα!Αλλα  αυτο με τ ζεστη λιγο δυσκολο μεσα ιουλιου με τ καλο γενναω οποτε δε θα προλαβω τς πολλες ζεστες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και να κάνει ζεστές Άννα μου αφού δεν δουλεύεις μια χαρά θα είσαι.Σπιτι στη δροσούλα και βολτίτσες το βραδάκι.

Το Μινακι που είναι καλε;Σου έσκασε πάλι μπουρμπουλήθρα απο χθες;???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακιαααα...!!!εχω φαει 3 μπισκοτα σοκολατας κ σ καποια φαση ρνιωσα μια πιεση στην κοιλια..δν ξερω τι ηταν αυτο...ημουν ξαπλα αλλα με κοσμο στ σπιτι γ αυτο κ δν μπορεσα νατ παρατηρησω ιδιαιτερα.σημερα λεω να φτιαξω μπαμιες με μπιφτεκακια στ φουρνο...μ εχουν λειωει κ τ μπιφτεκια κ οι μπαμιες βλεπετε...ο γιατρος μ ειπε να αποφευγω ρυζι,μακαρονια πατατες...παραλληλα μ ειπε στν εκτο με εβδομο μηνα να μειωσω κατα πολυ το αλατι κ στν 8 9 να το κοψω μαχαιρι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαχαιρι το αλατι ? Μικρη ποσοτητα αλατιου κανει καλο ομως στην πιεση και στην κυκλοφορια του αιματος οσο προχωρανε οι εβδομαδες παραγουμε παραπανω αιμα λογο του εμβρυου και πεφτει και η πιεση μας.

Εμενα δεν ειναι τοσο αυστηρη απο ολα να τρωω και λιγο ,απλα να παιρνω 1,5 κιλο τον μηνα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα αντιθετως δε μου εχεινπει τιποτα !!! Τι να φαω κ τι οχι,! Μονο κρεας μ ειπε πιο πολυ γτ ειχα 29 αιματοκριτη... 

Γωγω η μικρουλα θ ηταν τς αρεσε η σοκολαταχιχι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιτα μ ειπε οχι ακομα γτ οσο πιο μικρη ειναι η κυηση συνηθως πεφτει η πιεση..αλλα στν τελευταιους μηνες υπαρχει πολυ μεγαλη πιθανοτητα γ διααβητη κυησης προεκλαμψια κλπ γ αυτο κ μ τ πε..εκτος αυτου τ κιλα στους τελευταιους μηνες τα παιρνεις πολυ ευκολα.τωρα μ ειπε να τρωω κανονικα αλατια κ απο φαι περισσοτερο πρωτεινες σαλατες κλπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια κ απο μενα! Καλο μηνα!! Πηγα τη μικρη σχολειο κ παλι παραλιγο να λιποθυμισω στο δρομο.. κ ακομα κ τωρα εχω παλι τασεις λιποθυμιας.. τεσπα.. ανυπομωνω να παει 15 του μηνα να κανω τη β επιπεδου.. αυριο θα ειμαι 18 εβδομαδων ακριβως...εσεις ολα καλα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ολα μια χαρα κουκλα μ..αγορακι δν σ εχουν πει;;φετος νομιζω πως ειναι η χρονια των αγοριων...ποσο ζυγιζει τ μωρακι σ;;;εμενα 17 εβδομαδων ακριβων χθες ζυγιζε 200 γραμμαρια...ειναι καλο;;;ξερετε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κυριακη μ μετα απ την β επιπεδου θα παω jumbo δτ μερη σ στην τριπολη να παρω τπτ γ την μπεμπιτσα...το ποτε δν τ ξερω...εχεις παει καθολου να δεις αν εχει τιποτα,;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η κυριακη03 είπε:

Γεια σας κοριτσια κ απο μενα! Καλο μηνα!! Πηγα τη μικρη σχολειο κ παλι παραλιγο να λιποθυμισω στο δρομο.. κ ακομα κ τωρα εχω παλι τασεις λιποθυμιας.. τεσπα.. ανυπομωνω να παει 15 του μηνα να κανω τη β επιπεδου.. αυριο θα ειμαι 18 εβδομαδων ακριβως...εσεις ολα καλα;;;

Πω πω κυριακη μ χαλια εισαι..!! Δε μπορει να την πηγαινει αλλος την μικρη μεχρι να νιωσεις καλυτερα!;;;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μόλις γύρισα απο τη μαία.Επειδη δεν κάνουνε άλλους υπερήχους εδω όπως σας έχω πει μας βλέπει αραιά και που μια μαία μόνο για να ακούει την καρδιά του μωρού με ένα πράγμα σαν χωνί και μετράει με μεζούρα την κοιλιά να δει αν μεγάλωσε.Μλκς δηλαδή χαχα.Πηρε και την πίεση μου και με βρήκε 9 με 5 και τελευταία τόσο με βρίσκω και εγώ όταν μετριέμαι μόνη μου.Μου είπε για να την ανεβάσω να πιω νερό.Εγω για αλάτι ήξερα αλλά τι να πω μπορεί και το νερό να βοηθάει.Το άλλο το θεϊκό που μου έδωσε έναν ουροσυλλεκτη να πιάσω ουρα και μόλις τα εξέτασε μου το εδωσε πίσω και μου είπε να το κρατήσω και να το πλένω για να το χρησιμοποιώ και τις επόμενες φορές.Χαχα για γέλια και για κλάμματα είναι αυτοί εδω.Γι αυτό η χώρα έχει πολύ καλή οικονομία παντως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχαχαχαχα να πλυνεις τον ουροσυλλεκτη;;; Δε παμε καλα!!!

Οσο γ την πιεση μονιμως τοσο το εχω κ γω.. Ο γιατρος μ μου ειπε ν τρωω κοκκινο κρεας κ μου εδωσε βιταμινες!!!!δε μου ειπε κατι γ νερο ! :/ τι ν πω!!! 

Το.μωρο καλα ειναι;;; Φουσκωνεις;; ???

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βάση παλμών είπε ότι όλα καλα.Μου είπε πως επειδή δεν είναι το πρώτο μου δεν θα με βλέπει συχνά και το επόμενο ραντεβού θα είναι σε εφτά εβδομάδες.Και λέω και τι με αυτό που δεν είναι το πρώτο μου.Δηλαδη δεν πρέπει να το προσέξουμε;Με ποια λογική ρε γμτ;;;;Οτι οκ εσυ παιδιά έχεις και να το χάσεις δεν τρέχει τίποτα;;;Και τελικά με έβαλε σε τρεις εβδομάδες μιας και είδε στο ιστορικό μου ότι έχω δυο πρόωρους τοκετούς.Οχι ότι κάνουν και τίποτα όπως σας είπα.Αλλα έστω την καρδούλα που ακούμε να ξέρουμε ότι τουλάχιστον είναι σωστοί οι παλμοι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγω μου που μένεις;; ναι πηγα προχτές κ ειχε πραγματακια αρκετα! Απλα να είσαι ξεκουραστη γτ ενα 2 ωρο θα το φας για πλακα. Εγω 16 εβδομαδων που εκανα υπέρηχο ηταν 178 γρ. Χοντρουλης ο δικος μου αχχαχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...