Μετάβαση σε περιεχόμενο

προσπάθειές για παιδάκι 2


kaposetsi

Recommended Posts

Stella k mena o giatros ayto m eipe. Molis deiksei thetiko apo 24 me 48 wres tha exeis woriksia k na kanoume ekeini k alles dyo meres sti seira. Marianna min agxwnesai.Ola tha ginoun. Prwtos minas prospatheiwn itan aytos?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και σε ποια μέρα του κύκλου σου είσαι;;σορρυ αν σε ζαλιζω απλα προσπαθώ να δω με βάση τον κυκλο μας ποτέ έχουμε ωορρηξία..και συγκεκριμένα απο εμας που χρησιμοποιούμε τεστ και ξέρουμε ακριβως..εγώ π.χ. σε 28 ημερών κάνω την 16η.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mariannazmyk είπε:

Όντως έχω διαβάσει πάρα πολλά και έχω τρομοκρατηθει μου είπε η γιατρός μπορεί να είναι θα το δούμε σε δύο μήνες περίπου δηλαδή Μάρτιο. Μακάρι να μην είναι τίποτα φοβάμαι πολύ. Θα κάνουμε τον υπερηχο και να δούμε. Προσπάθησα μια και για να μείνω και τίποτα αν έχω θα με ταλαιπωρησει 

Μαριάννα για να καταλάβω καλά...ή γιατρός σου είπε για ενδομητριωση επειδή είδε δυο κυστουλες ή ωοθυλακια;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Egw t teleytaio xrono den exw stathero kyklo. Synithws 25 me 26 meres alla exei paei mexri k 32. Mexri twra den eixa kanei ta test gt outws i allws exoume polles epafes mesa sto mina. Ayto tha deiksei. M edeikse thetiko ti dwdekati. Borei omws na ekana tin 13 h borei k tin 14h. Tha dw pote tha adiathetisw.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν με ζαλιζεις τι ειναι αυτα π λες!!!την 16η κνς???οχι!!εσυ π χεις 28 ημερων ξεκινας την 11η μερα του κυκλου τα τεστ και τη 12 με 13 θα ναι η ωορρηξια σου..15 μερα ειμαι του κυκλου σημερα κ σκεψου ειναι η δικη μου ωορρηξια π εχω 31 μερες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diwni είπε:

Egw t teleytaio xrono den exw stathero kyklo. Synithws 25 me 26 meres alla exei paei mexri k 32. Mexri twra den eixa kanei ta test gt outws i allws exoume polles epafes mesa sto mina. Ayto tha deiksei. M edeikse thetiko ti dwdekati. Borei omws na ekana tin 13 h borei k tin 14h. Tha dw pote tha adiathetisw.

Δεν έκανες τις επόμενες να δεις ποτε θα γίνει αχνό παλι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nomizw tin 14h vgike pali axno.Me ti douleia ta eixa paiksei ligo de thymamai meres tpt. Exw ena mina na parw repo asta na pane. Kanonika lene oti apo ti mera tis woriksias akrivws se 14 meres erxetai periodos. Esy Tweema dld prepei na kaneis stis 14. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εκανα σημερα π ειναι η ωορρηξια κ ηταν πιο αχνο..π σημαινει οτι ολοκληρωθηκε η ωορρηξια..μου το ειπαν απο την εταιρεια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Στελλα1986 είπε:

Δεν με ζαλιζεις τι ειναι αυτα π λες!!!την 16η κνς???οχι!!εσυ π χεις 28 ημερων ξεκινας την 11η μερα του κυκλου τα τεστ και τη 12 με 13 θα ναι η ωορρηξια σου..15 μερα ειμαι του κυκλου σημερα κ σκεψου ειναι η δικη μου ωορρηξια π εχω 31 μερες..

Στελλιτσα αυτά που σου λέω τα έχω δει απο τα τεστ.δυο μηνες τα χρησιμοποιώ..

Γιατί σου φαίνεται παράξενο που κάνω τημ 16η;;αφου μετά την ωορρηξία μας ή περιοδος έρχεται 12-16 μέρες  αρα σε εναν κυκλο 28 ημερών ή ωορρηξία μπορεί να είναι απο την 12η μέχρι κ τημ 16η του κύκλου μας..δες εσένα για παράδειγμα μετά απο πόσες μέρες θα σου ερθει ή δεν θα σου ερθει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η tweema με βαση αυτο π μ εχουν δωσει πρεπει να ξεκινησει τα τεστ ωορρηξιας την 11 μερα του κυκλου της..εμενα λεει να ξεκινησω την 14 κ επεσε μεσα νταν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με ρώτησε αν πονάω πολύ στη περίοδο και στην επαφή και είπε μπορεί να είναι. Είπε μπορώ αν θέλω να κάνω εξετάσεις αίματος που δείχνουν αν έχω ή όχι αλλά επειδή είμαι ανεργη τώρα και τρέχω και με το γάμο θα δούμε αν δεν έχουν φύγει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia ola sxetika einai. Gt apo tin wra p skaei t aygoulaki menei energo gia na t thesw etsi apla apo 12 mexri 24 wres. Opote kalo einai ekeines tis meres na kanoume kathe mera. Opws k tis proigoumenes kathws t sperma borei na epiviwsei mexri k 5 meres.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Nomizw tin 14h vgike pali axno.Me ti douleia ta eixa paiksei ligo de thymamai meres tpt. Exw ena mina na parw repo asta na pane. Kanonika lene oti apo ti mera tis woriksias akrivws se 14 meres erxetai periodos. Esy Tweema dld prepei na kaneis stis 14. 

Έτσι λένε όμως και την γιατρο όταν την ρωτησα ναι μου λέει την 14η.αλλά και 32 που ηταν αυτή τη φορά πάλι εκανα ωορρηξία 12 μέρες πριν την περιοδο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Στελλα1986 είπε:

Ναι καλα λες!!!?εγω εκανα νωριτερα ωορρηξια στην ουσια!μπερδευτηκα!!

Κατάλαβες τώρα τι εννοώ..?

Αυτό προσπαθώ να δω από εμας που χρησιμοποιούμε τα τεστ τι γινεται..και εννοειται διωνι μου οτι συμφωνώ μαζί σου.. δεν χρειαζεται να περιμένουμε τα τεστ για να κάνουμε.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tha s pw ti m eipe o giatros ton proig mina p tin parakolouthisa me yperixo. Tin 13 mera eixa avgoulaki k itan 1.6 xil. O giatros m eipe oti kaths mera pairnei apo 0.2 kai mporei na skasei otan ginei 2 mexri 2.4. Dld se mena m eipe pws tha eskage  anamesa sti 15 k 18. Telika eskase tin 16 k adiathetisa stis 28 meres.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό θα κάνω υπομονή μακάρι να μην είναι τίποτα γιατί τώρα δεν έχω ούτε την δυνατότητα ούτε το κουράγιο να το αντιμετωπισω. Παντρευομαι και σκέφτομαι τέτοια πράγματα. Δεν το θέλω αλλά έρχεται στο μυαλό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριάννα άδικα αγχωνεσαι και άδικα σε αγχωνει ή γιατρός σου.. κανονικά θα έπρεπε να σε στηρίζει και να μην σου βάζει τέτοια πραγματα στο μυαλό..με την περίοδο είχα τεράστιο πρόβλημα αλλά περιπου ενα χρονο είμαι πολύ καλά.εκανα ενα λαθος μονο περίμενα να αδιαθετησω για να πάρω χάπι..τελικά μου είπε τι να κάνω και έχω δει τεραστια διάφορα..απόλαυσε τη διαδικασία του γάμου κ όλα θα είναι καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Tha s pw ti m eipe o giatros ton proig mina p tin parakolouthisa me yperixo. Tin 13 mera eixa avgoulaki k itan 1.6 xil. O giatros m eipe oti kaths mera pairnei apo 0.2 kai mporei na skasei otan ginei 2 mexri 2.4. Dld se mena m eipe pws tha eskage  anamesa sti 15 k 18. Telika eskase tin 16 k adiathetisa stis 28 meres.

Ναι τοτε που είχα δει στον υπέρηχο το ωοθυλακιο 24εκ. Τα είχα μαθει όλα.. ξέρεις πως... ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...