Μετάβαση σε περιεχόμενο

πρωτη φορα εξωσωματικη


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια,

Μετα απο αρκετα χρονια προσπαθειας για μωρακι, αποφασισαμε κοντρα στον καιρο να κανουμε την πρωτη μας προσπαθεια με εξωσωματικη.  Θελω τα φωτα σας γιατι εχω μπερδευτει. Απο την Τεταρτη το μεσημερι εχω καφε υγρα πιυ σταδιακα αυξηθηκαν και μοιαζουν με κανονικη περιοδο χωρις να εχω δει κανονικο αιμα. Ο γιατρος μου ειπε να συνεχισω τα utrogestan κανονικα σαν να μην συμβαινει κατι και μονο με το αποτελεσμα της χοριακης θα ξερουμε τι γινεται. Εγω το εχω παρει αποφαση πως ολα τελειωσαν και πως η χοριακη θα γινει απλα τυπικα. Ειχε καμια παρομοια εμπειρια; Να σημειωθει οτι δεν εχει γινει καμια αλλη παρεμβαση, σπερματεγχυση κλπ. 

Σας ευχαριστω που με ακουσατε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!Ευχομαι ολα να πανε κατ ευχην!Εχω ακουσει πολλες κοπελες που ειδαν λιγο αιμα οταν εγινε η εμφυτευση οποτε μη σκεφτεσαι αρνητικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα candycrash,

Σευχαριστω για τη στηριξη. Απο χθες το μεσημερι εχω κανονικη ροη, περιοδου και αιμα. Την Τριτη ειναι να κανω τη χοριακη. Δεν τρεφω ελπιδες πια. Στεναχωρηθηκα πολυ εχθες. 

Ελπιζω εσυ να εισαι σε καλυτερη φαση απο μενα. 

Φιλικα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακαρι να μπορουσα να σε βοηθησω.Εχω περασει απ αυτο το σταδιο και ξερω την πικρα.Πρεπει να πιστεψεις ομως αληθινα και το θαυμα θα συμβει οπως συνεβη και σε μενα.Μην εγκαταλειπεις τα ονειρα σου και δε θα σε εγκαταλειψουν ουτε κι αυτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα candycrash, 

Ελπιζω να εισαι καλα. Σημερα εκανα χοριακη και το απογευμα θα εχουμε την απαντηση. 

Να εισαι καλα, ειμαι ηδη καλυτερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σε ολες και παλι,

Μετα την ηττα της πρωτης προσπαθειας, μαζευουμε δυναμεις και προχωραμε. Ευτυχως εχω συμμαχο μου τον αντρουλη μου και μαζι προχωραμε. Κοριτσια ειμαι σε αναζητηση γυναικολογου. Την εξωσωματικη την εκανα στο Αττικο και εμεινα ευχαριστημενη 100%. Προς το παρον δεν το σκεφτομαι να παω αλλου. Παρολο που τα σχολια που διαβασα στο φορουμ ηταν αρνητικα, η δικη μου εμπειρια απο ολη την ομαδα ειναι εξαιρετικη. Εχετε δικιο για τον υπευθυνο εξωσωματικο σε οτι αφορα την ιδιαιτεροτητα του χαρακτηρα του. Αυτο ομως δεν σημαινει οτι δεν κανει καλα τη δουλεια του.  Σκεφτομουνα σοβαρα να κρατησω αυτον για γυναικολογο μου γιατι δεν εχω ξαναεμπιστευτει γιατρο τα τελευταια 4 χρονια οσο αυτον. 

Δεν ξερω ομως πως ειναι σαν μαιευτηρας, οικονομικα εννοω αλλα και γενικα. Εχει καμια αυτον τον γυναικολογο; Δεν γραφω ονομα γιατι δεν ξερω αν επιτρεπεται. 

Υπαρχει καποιος αλλος που γνωριζεται και να ασχολειται στην ουσια με περιπτωσεις υπογονιμοτητας; Το προβλημα που εχω αντιμετωπισει μεχρι τωρα με τους γυναικολογους ειναι οτι βαριουνται νασχοληθουν. 

Συγγνωμη για το μεγαλο μηνυμα. 

Φιλια σε ολες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΑΠΟ ΟΣΑ ΕΓΡΑΨΕΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΠΕΡΑΣΕΙ ΔΥΣΚΟΛΑ ΜΕ ΤΙΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΤΟΥΣ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΥΣ ΚΑΙ ΛΙΠΑ ΚΑΙ ΛΙΠΑ.....ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ ΣΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΔΥΝΑΤΗ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΖΕΙΣ ΚΑΤΩ ΟΤΙ ΚΑΚΟ ΚΑΙ ΑΝ ΕΡΧΕΤΑΙ ΕΣΥ ΝΑ ΤΟ ΑΝΤΙΜΕΤΟΠΙΖΕΙΣ ΜΑΖΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΖΥΓΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΠΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΘΑ ΦΤΙΑΞΟΥΝ....ΑΛΛΟΣΤΕ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ......ΑΥΤΗ Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΗ ΚΑΛΗ ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ......ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΒΑΖΕΙΣ ΚΑΤΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΔΥΝΑΤΗ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Καλημερα, κοριτσια, 

Θελω να ρωτησω αν εχει καποια απο σας πολυκυστικες και εχει δυσκολευτει να μεινει εγκυος. Εχω πεσει πολυ ψυχολογικα. Αν μπορει καποια να με βοηθησει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα wanabemom!

Κατ' αρχήν , μη στεναχωρίεσαι .

Ξέρω παρά πολλές περιπτώσεις γυναικών με πολυκυστικές ωοθήκες οι οποίες κατάφεραν να κάνουν παιδιά , με τον ένα  ή τον άλλο τρόπο . Ανάλογα την περίπτωση μπορεί να "θεραπευτεί" ,μόνο  με φαρμακευτική αγωγή . Υπάρχουν όμως και πιο δύσκολες περιπτώσεις αλλά όλες είναι αντιμετωπίσιμες!  Θεωρείται από τις πλέον συχνότερες μορφές "προβλημάτων"   των γυναικών .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Ιωαννα,

Σευχαριστω για την απαντηση. Εχεις δικιο. Ειναι ομως αρκετα ψυχοφθορο. Υπομονη και πιστη δε μου μενει τιποταλλο να κανω. 

Καλη συνεχεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα και παλι, 

Θελω να ρωτησω αν ειχε καμια καθυστερηση στην περιοδο μετα απο εξωσωματικη. Υποτιθεται οτι με τα φαρμακα, θα επρεπε να ειναι στην ωρα της, κανω λαθος; 

Εχω πολυκυστικες και γενικως εχω καποιες καθυστερησεις οχι μεγαλες. 

Ας με διαφωτισει καποια.

Ευχαριστω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Καλησπερα και παλι, 

Θελω να ρωτησω αν ειχε καμια καθυστερηση στην περιοδο μετα απο εξωσωματικη. Υποτιθεται οτι με τα φαρμακα, θα επρεπε να ειναι στην ωρα της, κανω λαθος; 

Εχω πολυκυστικες και γενικως εχω καποιες καθυστερησεις οχι μεγαλες. 

Ας με διαφωτισει καποια.

Ευχαριστω...

απλα μπωρει να αλαζει ο κυκλος μην ανχονεσε ειχες πολλες μερες καθυστεριση?εμενα θυμαμε ειχε αλαξει ο κυκος μια φορα τωρα δεν θυμαμε σε ποια προσπαθια απο τις 3!!!! Αν εχεις σταθερο κυκλο π.χ.στης 28 ημερες ερχετε 3 με 4 ημερες πριν!!!! Ευχομε να τα καταφερεις καλη τυχη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...