Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινές Βουτιές Και Νέες Αφίξεις Στο Καφενέ Μας!


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσάκια!

Τι κάνετε;

Εμείς καλά, ευτυχώς τη γλιτώσαμε τη γαστρεντερίτιδα! Πάντως, πολύ μεγάλη χαζομάρα αυτό που έκανε η κοπέλα αυτή. Να είχε ο μικρός μύξα, να το καταλάβω, δεν είναι και τόσο σοβαρό. Να έκανε τις διάρροιες και τους εμετούς και να έπρεπε να τον πάει σχολείο (πηγαίνει α' δημοτικού) γιατί δεν είχε πού να τον αφήσει, άντε, και πάλι να το καταλάβω. Αλλά στην εκκλησία ήταν τόοοση βία πια να πάει; Γιατί και τα άλλα παιδιά (και τους ενήλικες) εξέθετε σε κίνδυο, και το ίδιο το παιδί ταλαιπωρήθηκε, μια που, προς το τέλος, παραπονιόταν ότι πονάει η κοιλιά του.

Τέλος πάντων, εμείς ξαναπήγαμε στο πανηγύρι χτες. Ο Αντρέας κλασικά, σταματούσε όπου υπήρχαν παιχνίδια και τα επεξεργαζόταν. Όποτε του λέγαμε όμως να του αγοράσουμε κάτι, δεν ήθελε, με αποτέλεσμα να μην πάρουμε τίποτα, και όταν φύγαμε να κλαίει και να οδύρεται ότι θέλει παιχνίδι! Επιπλέον, διάφοροι μικροπωλητές πουλάνε κάτι μηχανάκια που βγάζουν σαπουνόφουσκες, και, για να τα διαφημίσουν, στέκονται στη μέση του δρόμου και τα βάζουν σε λειτουργία. Έτσι, όπως περπατάς, ξαφνικά κατακλύζεσαι από ένα σύννεφο σαπουνόφουσκας. Εννοείται ότι, μόλις τα βλέπει ο Αντρέας, αφήνει τα χέρια μας και τρέχει να πιάσει τις σαπουνόφουσκες! 

Περπατήσαμε και στη μαρίνα και είδαμε τα κότερα, και μετά καθίσαμε να φάμε λουκουμάδες, οι οποίοι καθυστέρησαν πάρα πολύ, γιατί οι λουκουματζήδες πλακώθηκαν μεταξύ τους και παράτησαν τους λουκουμάδες! Δεν έπεσε ξύλο, αλλά πολλές φωνές! Ήρθε και η αστυνομία (που κάνει περιπολίες για παν ενδεχόμενο). Όταν ηρέμησαν, άρχισαν και πάλι να σερβίρουν, αλλά εμάς μας ξέχασαν. Τελικά τους είπε ο άντρας μου και μας φέρανε αμέσως την παραγγελία, και μας έκοψαν κι ένα ευρώ, χαχα! Έφαγε κι ο Αντρέας λίγο, και λουκουμάδες, και σιάμιση που είναι μια τηγανίτα γεμιστή με κρέμα σιμιγδαλιού, χωρίς σιρόπι, μόνο με άχνη. Ουφ, δεν είναι κι ό,τι καλύτερο, αλλά είναι δυόμιση χρονών, δε γίνεται να μην τρώει ποτέ τίποτα αμαρτωλό... :P

Όταν φεύγαμε είχε ένα κιόσκι που πουλούσε κουνελάκια και παπάκια. Εννοείται ότι ο Αντρέας κάθισε μισή ώρα και τα παρατηρούσε και ρωτούσε τη γυναίκα που τα πουλούσε τι τρώνε! 

Μάγδα μια χαρά με τον ξάδελφο! Ουφ, εγώ στεναχωριέμαι, γιατί με κάποια πρώτα ξαδέλφια που ήμασταν πάρα πολύ συνδεδεμένοι, χαθήκαμε τελείως, από τότε που τελείωσαν το σχολείο. Ο μεγάλος είναι 21 και σπουδάζει στην Αγγλία, κι όποτε έρχεται δεν παίρνει ούτε ένα τηλέφωνο, ενώ η μικρή είναι 18 και σπουδάζει στην Κύπρο, και επίσης δεν επικοινωνεί ποτέ... Για άλλα ξαδέλφια, ας μην πω τίποτα καλύτερα, ειδικά κάτι δεύτερα ξαδέλφια, να τα δω στο δρόμο δε θα τα αναγνωρίσω. Κι αν τα αναγνωρίσω εγώ, σίγουρα δε θα με αναγνωρίσουν αυτά (το λέω γιατί συνέβη).

Θα είναι τέλεια αν πάτε Χριστούγεννα στη Βιέννη! Είχαμε πάει κι εμείς μια εκδρομή παλιά, Βουδαπέστη-Βιέννη, μέσα στα Χριστούγεννα! Είναι η καλύτερη εποχή για να πας. Ειδικά αν έχεις συγγενείς για να μείνεις, που ξέρουν κιόλας την πόλη και θα γυρίσετε μαζί, δεν υπάρχει καλύτερο!

Ανθή τι ωραία που πήγατε εκδρομή! Άσ' τις δουλειές, αυτές δεν τελειώνουν ποτέ! Κι εμένα ο σύζυγος ξερογλείφεται για εκδρομές, αλλά τώρα δε γίνεται με τίποτα...

Μια χαρά η ομαδούλα που κάνατε! Ήμουν κι εγώ σε μια τέτοια ομάδα στο φέισμπουκ, αλλά δυστυχώς δεν κολλούσα καθόλου, και τελικά αποχώρησα. Θα θυμάστε που έμπαιναν κάποιες στο ποστ μας και έγραφαν διάφορα...

Χριστίνα βλέπω ο άντρας σου είναι παρόμοιου iq με το δικό μου... Ελπίζω να μην έπαθε τίποτα η καημένη η γυναίκα...

Έχω ΠΗΤ 16 Ιουλίου.

Βάσω πού είσαι; Μπες να μας ενημερώσεις!

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπερα κοριτσακια μου

Ανθουλι μου περαστικα κοριτσακι μου οικογενειακως ελπιζω μη τους κολησσατε τους ανθρωπους

Αντρες δε νιωθουν καποιες φορες την ευθυνη χιχι

Χριστινουλι μου γλυκο κ εγω απο δουλειες αλλο τιποτα αλλα το μυαλο μου στις βολτες

Πχ το πρωι 10 πηγα πηρα απο το ξενοδοχειο τον ξαδερφο κ ως της 2 τους γυρναγα στις παραλιες για καφεδες στα μαγαζια απολαυσανε κ αυτοι κ εμεις.αρα οι δουλειες περασαν σε δευτερη μοιρα αλλα διολου δε με νοιαζει.

Εγω ειμαι πολυ δεμενοι με ολα μου τα ξαδερφια αλλα δυστυχως ειναι ολα μακρια πχ αυτος ο ξαδερφος εχει αλλους δυο αδερφους αυστρια οι δυο μονο ο ενας ελλαδα με τον οποιο εχουμε ζησει πολυ μαζι

Εμενε δυο τρια χρονια μαζι μας ηρθε διακοπες μη ξεροντας γρι ελληνικα γιναμε αυτοκολλητοι του μαθαινα ελληνικα ολο το καλοκαιρι ξετρελαθηκε με τη χωρα κ ενω τελειωσε δικηγορος αυστρια ηρθε ξανασπουδασε κ εδω με αριστεια κ υποτροφιες κ τωρα δουλευει στον αρειο παγο

Γενικα αυτος ειναι πανεξυπνος κ πανεμορφος πολλα χαριςματα μαζι χαχα

θυμαμαι οι φιλες μου λιωναν κ ολο κ κατι ειχε κανει παλια με κανα δυο..

Εδω ελλαδα μενει πια

οι αλλοι δυο μενουν βιεννη κ γερμανια

Εχω παλι αλλα τρια αγορια ξαδερφια μενουν σουηδια κ με αυτους ολα τα καλοκαιρια παρεα στενη ακομα

Κ καποια επαρχια εχω

Βιεννη ειχαμε παει το 2008 ηταν ονειρεμενα

Ο αντρας μου θελει πολυ αν κατσουν οι αδειες σιγουρα θα παμε

Σημερα θα παμε το απογευμα κ μεις πανηγυρι αννα μαρια μου στο πατρικο μου κοντα γινεται ενα τεραστιο πανηγυρι

Οι αντρες θα βγουν για καφε κ μεις θα απολαυσουμε βολτα με αδερφουλα

Εγω ουτε με συναχι τον στελνω σχολειο αμαρτια τα αλλα να κολανε

Ανεγκεφαλοι γονεις..

Το μεσημερι ψησαμε με αδερφο του αντρα μου παλι εσκασα στο φαι

Θα βγω κ στις παραλιες παναθεμα με κ τρωω σα βοδακι χαχα

Εχει πολυ αερα σημερα γκρρρ

Θελω ξαπλωστρα καφε κ θαλασσα..!

Θα αδιαθετησω πονα η κοιλιτσα μου καποιος δε θα γινει πατερας τελικα χαχα..! Γιατι το χε σαν ιδεα χαχα..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινα ηθελα να πω περαστικα κ ειπα ανθουλι σορυ!!

Ανθουλι εκδρομη σουπερ το καλυτερο μου βολτες εκδρομες γενικα να μαι στη γυρα χαχα

Για το στηθος λεγεται ιναδενωμα ειναι καλοηθες κ δεν κρυβει κανενα κινδυνο

Ευτυχως!!

Θα δω κ τεταρτη τι θα πουνε οπως κ να χει

Σε θεματα υγειας τα ψαχνω πολυ η προληψη σωζει ζωες πιστευω

Αλλα νεα δεν εχω ισως το βραδυ ξαναμπω

Βασουλα πως ειναι η μαμακα σου;;

Σας φιλω μικρα μου..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια αναλαμπη εγω καποτε ειχα γνωρισει ενα δευτεροξαδερφο σε ενα γαμο πιτςιρικα μιλαμε δε το ξεραμε κ παραλιγο να τα φτιαχναμε ευτυχως το προλαβαμε εγκαιρως χωρις να χουμε δραματα χαχα

Απο τοτε ειμαστε αχωριστοι φιλοι.

Αντε βγαινω οριστικα να κανω νανι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Καλά είστε; Ούτε σήμερα έχω πολλά νεάκια..Όλη μέρα σπίτι, το απόγευμα άρχισαν τη γκρίνια τα παιδιά γιατί ήθελαν βόλτα στην πλατεία, τα έντυσα και τα πήγα. Ήρθε μετά και ο άντρας μου για βοήθεια. Κατά τις 8.30 με άφησαν σε ένα ανοιχτό θέατρο που υπάρχει στην περιοχή που μένω, για να παρακολουθήσω μια παράσταση στην οποία συμμετείχε η ανιψιά μου. Ο άντρας μου γύρισε στο σπίτι με τα παιδιά για να τα ταΐσει και να κοιμίσει τον Πάνο. Εντωμεταξύ, ο Πάνος κοιμήθηκε με τη μία, χωρίς να ξαπλώσει κάποιος μαζί του.. Μόνο σε μένα κάνει τα κόλπα του. Όταν γύρισε μου λέει ο άντρας μου:"Εμένα πάντως ο Πάνος δεν με κουράζει καθόλου"..Επέστρεψα σπίτι στις 10.30, έκανα κάτι δουλίτσες, κοίμισα την Αλεξάνδρα, έβαψα νυχάκι, έκανα τσιγαράκι πίνοντας κρασάκι και μπήκα να σας πω τα νέα μου. Αυτά τα ολίγα.

 

Χριστινάκι, μακάρι να μην κόλλησε η γυναίκα. Κρίμα είναι. Το κακό είναι πως τη φίλησε ο άντρας σου...Ο Δημήτρης πώς είναι; Εσύ με το βήχα;;

 

Άννα Μαρία, μια χαρούλα περάσατε κι εσείς στο πανηγύρι! Μου αρέσουν τα πανηγύρια αρκεί να μην έχει πάρα πολύ κόσμο και δεν μπορώ να περπατήσω..Γενικώς με τον πολύ κόσμο με πιάνει κάτι σαν άγχος, έχω νεύρα και θέλω να τους σπρώξω όλους όσοι είναι πολύ κοντά μου..Προβληματικό είμαι μάλλον..χαχαχαχαχα.Τους ζήλεψα τους λουκουμάδες..

Ναι, θυμάμαι τη φάση που έμπαιναν κάποιες και έλεγαν διάφορα. Αφού δεν ταιριάζατε, καλά έκανες και αποχώρησες από την ομάδα.

 

Μαγδούλα, έχεις πολλά ξαδέρφια στο εξωτερικό! Κοίτα να το εκμεταλλευτείς! Εγώ δεν έχω καλή σχέση με τα ξαδέρφια μου. Για την ακρίβεια δεν έχω καν σχέση.

Καλά κάνεις και ψάχνεις πολύ τα της υγείας σου.Πράγματι, η πρόληψη σώζει ζωές. Εγώ έπρεπε να κάνω μια μαστογραφία μετά από 6 μήνες από τότε που έκανα την επέμβαση. Έχουν περάσει 7 μήνες και δεν λέω να πάρω απόφαση να κλείσω το ραντεβού...

 

Αυτά και για σήμερα κοριτσάκια μου. Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Πρωτα να σας πω τα νεα μου....η μαμα μου μαλλον σημερα θα βγει απ την κλινικη!ηταν ενα πολυ σοβαρο περιστατικο που αφησε ζημια και στο μυοκαρδιο και στους πνευμονες!με φαρμακευτικη αγωγη θα προσπαθησουν οι γιατροι να επανελθει η καρδια σε ενα φυσιολογικο ρυθμο!Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ θα βοηθησουν!με ολα αυτα τα χαπια που της εδιναν επειδη η μαμα μου εχει και διαβητη(σακχαρο) τωρα πλεον το σακχαρο της ανεβοκατεβαινει, το ιδιο και η πιεση!σημερα πηγε να την πιασει ο μπαμπας μου και θα την παρει στη γιαγια μου που ειναι Λεμεσο!δεν θα ερθει σπιτι η μαμα γιατι αν ερθει πρωτον θα κατεβει ολο το χωριο να τη δει και δευτερον ολο και καμια δουλεια θα κανει!τωρα πρεπει να ναι απολυτως ηρεμη και το κυριοτερο δεν πρεπει ουτε καν να αρπαξει καμια γριππη!εγω νιωθω πραγματικα καταβεβλημενη...η κλινικη απ το σπτι μου οδικως ειναι περιπου 20 λεπτα και ειχε μερα που εκανα τη διαδρομη 2 και 3 φορες τη μερα!τι να εκανα....!εκτος απ αυτο στην ιδεα πως μπορει και να την εχανα τρελαινομαι....και τωρα απο δω και στο εξης θα πρεπει να εχουμε συνεχως αυτη την εγνοια...!αγχωθηκα αρκετα ειναι η αληθεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Τι κάνετε;

Εμείς καλά, σήμερα πάλι ξέχασε να βάλει ο άντρας μου ξυπνητήρι, κι ευτυχώς σε κάποια φάση ξύπνησα και κοίταξα το ρολόι, και ήταν 8.12! Ευτυχώς δεν αργούμε και πολύ να ετοιμαστούμε! 

Χτες δεν κάναμε τίποτα, καθίσαμε σπίτι και χαλαρώσαμε και το απόγευμα-βράδι πήγα μια βόλτα στους γονείς μου με τον Αντρέα. Στο πανηγύρι χτες δεν πήγαμε, γιατί τέτοια μέρα γίνεται Ο χαμός, και είναι όπως περιγράφει η Ανθή, δεν μπορείς ούτε να περπατήσεις. Θα ξαναπάμε αύριο που είναι πάλι σχολική αργία, αφού είναι του αγίου Βαρνάβα.

Μάγδα μια χαρά τα ξαδέλφια! Εγώ, όπως λέει και η Ανθή, (μα καλά, τέτοια συμφωνία σήμερα με την Ανθή; :)  ), δυστυχώς απομακρύνθηκα από τα ξαδέλφια μου, όχι με δική μου πρωτοβουλία πάντως. Π.χ. μια πρώτη ξαδέλφη που έχω, γύρω στα 40, ήρθε στην κλινική να με δει όταν γέννησα, κι από κει και πέρα, τίποτα. Πάντα έχει μια δικαιολογία, και για τη βάφτιση του Αντρέα και για τα γενέθλιά του... 

Πάντως, οι πόνοι περιόδου είναι και ένδειξη εγκυμοσύνης. Εγώ και στις τρεις φορές που έμεινα έγκυος είχα έντονους πόνους περιόδου.

Αυτό με τον ξάδελφο που λες, το είχε πάθει μια φίλη μου, μόνο που τα είχανε φτιάξει! Δεν ξέρω πόσο είχαν προλάβει να προχωρήσουν, δε νομίζω πολύ, και ανακάλυψαν τελικά τη συγγένεια. Ήταν τρίτος ή τέταρτος ξάδελφος, όμως, οπότε μπορούσαν και να παντρευτούν, αλλά μπήκαν στη μέση οι μανάδες και χτυπιούνταν ότι "θα μας κάψει ο Θεός", τον επηρέασαν αυτόν πάρα πολύ, και τελικά χώρισαν...

Ανθή, κλείσε το ραντεβού για τη μαστογραφία, δεν είναι να τ' αφήνουμε αυτά τα πράγματα!

Το θέατρο πώς ήταν; 

Βάσω, εντάξει, μια χαρά φαίνεται να πηγαίνει η μητέρα σου! Μην αγχώνεσαι εσύ, θα δεις ότι όλα καλά θα πάνε! Θα είναι λίγο δύσκολο στην αρχή, αλλά αν προσέχει και κάνει ό,τι της λένε οι γιατροί, θα συνέλθει! Κι ο πατέρας μου κάπως έτσι ήταν μετά το έμφραγμα (το 1988!), ανέβαινε τη σκάλα κι έπρεπε να κάνει και στάση γιατί κουραζόταν, αλλά μετά, με σωστή διατροφή και έλεγχο κάθε τόσο, δεν είχε προβλήματα. Τώρα που γέρασε, βέβαια, άσ'τα να πάνε, αλλά αυτά είναι μες στο πρόγραμμα... Η μητέρα σου πόσων χρονών είναι;

Εγώ πήρα τηλέφωνο τον παιδίατρο για διάφορες πληροφορίες. Τον ρώτησα τι πρέπει να φοράω στο μωρό την αρχή, κ.λπ. Μου είπε ότι, όταν έχουμε κλιματιστικό, θα πρέπει να φοράει κοντομάνικο ζιπουνάκι, μακρυμάνικο φορμάκι και να το σκεπάζουμε με σεντονάκι. Αν χρειαστεί και με λεπτή κουβερτούλα. Για την πρώτη μέρα, ή έστω, για τις πρώτες ώρες, είπε να πάρω και χοντρή κουβέρτα. Μου είπε ότι πρέπει η θερμοκρασία να είναι γύρω στους 26 βαθμούς, γιατί 28 είναι ψηλή. Καλά, εδώ 26 βαθμούς δεν έχει, πρέπει να έχω το κλιματιστικό ΟΛΗ μέρα;;; Εσείς που γεννήσατε καλοκαίρι τι κάνατε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες, ποσα εχετε γραψει παλι οχι τιποτε αλλο θα γεννησει η Αννα μαρια και δεν θα το παρω χαμπαρι ετσι που μπαινω καθε 3-4 μερες.

Ξεκιναω με τα δικα μας ο γιωργακης γυρισε απο ανασκελα μπρουμυτα και δεν τολμαω να τον αφησω στο διπλο κρεβατι μπορει να βρεθει οπουδηποτε, μαλιστα χθες και σημερα το ορωι ξυπνησε μπρουμυτα ειχε γυρισει στον υπνο του και συνεχισε να κοιμαται ετσι. ο Νικολας συνεχιζει να με κουραζει το βραδυ στον υπνο τον κοιμιζω μιαμιση περιπου ωρα το μεσημερι, γιατι αλλιως εχει γκρινια το απογευμα αλλα τα βραδια παει σχεδον 11 μεχρι να κοιμηθει, οποτε αν εχω δουλειες με περνει και μενα αργα. Και παλι ξυπναει απο τις 7:30 8 παρα το πρωι, ετσι εγω κοιμαμαι 2-7:30 με ενα διαλειμα γυρω στις 5:30 για να θηλασω τον μικρο και ξυπναω καθε μερα κουρασμενη και μεσα στα νευρα. Τελοσπαντων θα στρωσει και αυτος που θα παει. Η γιορτη της Αγγελικη ειναι στις 28/6 τελικα και πρεπει τωρα να της βρω κοκκινη φουστιτσα και κοκκινο κολαν ή σορτσακι και οπου εχω δει βρισκω ροζ, ροδι, τετοια κοκκινο κοκκινο πουθενα.

Το σαββατοκυριακο ημασταν σε παιδικο παρτυ και βρεθηκαμε και με την ανθη, περασαμε ομορφα επαιξαν και ο πανουλης με την Αγγελικη. Η Αλεξανδρα κουκλιτσα ομορφη και ιδια η μαμα της. Την κυριακη πηγαμαι βολτα στον εθνικο κηπο, ταισαμε τα περιστερια τις παπιες, περπατηςαμε στο πραςινο και επαιξαν και στις κουνιες μετα, ωραια ηταν.

Επισης ειμαστε σε αναζητηση κουκετας πηγαμε χθες και ειδαμε αλλα θελω να το σκεφτω μην κανουμε κατι βιαστικο γιατι θα ειναι για αρκετα χρονια. Στο δωματιο εχω δυο τοιχους ελευθερους, τωρα στον ενα ειναι το κρεβατι της αγγελικης και στον αλλο η κουνια. Ο τριτος εχει ντουλαπα και μπαλκονοπορτα και ο τεταρτος ενα ενιαιο γραφειο κολλημενο στον τοιχο, μοιαζει πιο πολυ με παγκο εργασιας. Σκεφτομαι λοιπον να εχω μια κουκετα και το τριτο κρεβατι να κανει Γ με το πανω κρεβατι της κουκετας ετσι ωστε να μπορεσω να εκμεταλευτω φτιαχνωντας αποθηκευτικους χωρους απο κατω. Να ειναι δηλαδη δυο κρεβατια πανω και ενα κατω, πως σας φαινεται σαν ιδεα? το συρρομενο τριτο κρεβατι κατω απο το κατω της κουκετας νομιζω δεν θα με βολεψει, παρολο που ετσι θα εχω εναν τοιχο ελευθερο, ε τι λετε?

Αυτα για την ωρα ελπιζω το βραδυ να τα καταφερω να σας διαβασω, ευχηθειτε μου να κοιμηθει γρηγορα ο Νικολας μονο

Καλα τοση ωρα διπλα μου ο γιωργακης δεν εχει βαλει γλωσσα μεσα, λεει τα δικα του, ετσι οπως παει θα μιλησει πριν τον Νικολα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το λατρευω το μικρο μου..!

Ξαναμπαινω σε λιγο παω να απλωσω ρουχα

23.30 κ εγω σαν την αδικη καταρα κανω δουλειες χαχαχα

Φιλια..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Τι κάνετε;; Σήμερα πήγα τον Πάνο στο ποδόσφαιρο και μετά γυρίσαμε σπίτι και ανέβασα με τον άντρα μου τα χαλιά στο πατάρι και...ΝΑΙ, έφτιαξα και τις ντουλάπες!!!!!!!!!!!!!! Νιώθω πολύ περήφανη και ανακουφισμένη!!!!Μόνο της Αλεξάνδρας τα ρουχαλάκια μου έμειναν..

Αύριο το πρωί έχουμε συγκέντρωση καθηγητών και το απόγευμα έχω και μάθημα. Δεν στεναχωριέμαι βεβαίως βεβαίως..Έχω πήξει στο σπίτι...

 

Άννα Μαρία, συμφωνούμε σε πολλά τελικά!!!! Χαχαχαχαχαχα. Η παράσταση ήταν πολύ πετυχημένη! Ήταν μουσικοχορευτική! Συμμετείχαν σε αυτήν παιδιά Δ,Ε και Στ τάξης του Δημοτικού.

Εγώ που γέννησα καλοκαίρι, άναβα το air condition, αλλά όχι πάντα. Ποτέ μα ποτέ όμως δεν της φόρεσα μακρυμάνικο και ποτέ δεν τη σκέπασα με κουβέρτα. Μόνο σεντονάκι και στις μεγάλες ζέστες, ούτε σεντονάκι.. Στον βραδινό ύπνο, όμως, δεν έβαζα ποτέ air condition.

Τελικά έκλεισε η μαμά μου ραντεβού για να κάνω τη μαστογραφία. Αγανάκτησε η γυναίκα μαζί μου...Την έπρηζε και ο πατέρας μου...Από μόνη μου δεν θα έκλεινα ποτέ...

 

Βασούλα μου, πολύ χάρηκα που η μανούλα σου είναι καλύτερα και θα βγει από την κλινική! Εύχομαι να ήταν η τελευταία σας λαχτάρα. Όπως είπε και η Άννα Μαρία (πάλι συμφωνούμε..χιχι), αν ακουλουθεί πιστά τις οδηγίες του γιατρού, όλα θα πάνε καλά! Ελπίζω να είσαι πολύ πιο ήρεμη τώρα.

 

Κατερινάκι μου, πώς να μην ξυπνάς με νεύρα;; Δεν κοιμάσαι καλά και όλη μέρα κουράζεσαι υπερβολικά..Η αλήθεια είναι ότι δεν μπορείς να μην κοιμίσεις τον Νικόλα το μεσημέρι γιατί ξυπνάει πολύ πρωί..

Εγώ να σου πω την αλήθεια, θα αγόραζα κουκέτα με συρόμενο κρεβάτι από κάτω. Με βολεύει το συρόμενο κρεβάτι. Άλλωστε και στα παιδιά μου, τέτοιο έχω πάρει.

Όταν μου λένε ότι η Αλεξάνδρα μου μοιάζει...ΛΙΩΝΩ!!!!! Έτσι μοιάζει και ο Νικόλας σε σένα! Καρμπόν!

 

Μαγδούλα, νύσταξες;;;; Περιμένουμε αύριο τα νέα σου!

 

Αυτά φιλεναδίτσες μου! Φιλάκια πολλά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω ειμαι παλι κοιμηθηκαν ολα στην ωρα τους, συμαζεψα και σημερα εχει το προγραμμα χαλαρωση....

Οτι θυμαμαι σχολιαζω

Χριστινα μου σιγουρα θα εχει διαφορα πριν και μετα την επεμβαση, ταλαιπωρουταν πολυ ο μικρος τωρα σιγουρα θα τα περναει πιο ελαφρια και ευχομαι φυσικα οχι αλλες ιωσεις. Περαστικα σε ολους σας παντως.

Για τον υπνο σιγα σιγα μεγαλωνοντας θα αλλαξει και αμα ξεκινησει παιδικο θα κουραζετε και θα κοιματε πιο ευκολα. Και η Αγγελικη με ηθελε διπλα της οπως και τωρα ο Νικολας αλλα η μικρη απο τοτε που ξεκινησε παιδικο και εκοψε τελειως τον μεσημεριανο υπνο κοιματε μεσα σε 1-2 λεπτα απο τη στιγμη που θα ξαπλωσει.

Ανθη ωραια περασαμε προχθες, χαρηκα πολυ που σε ειδα απο κοντα! Ωραια και η γιορτουλα σας, συγκινηθηκες ετσι ειναι παντα θα μας χαριζουν τετοιες στιγμες τα μικρουλια μας. Εμας ειναι στις 28/6 και αυτο το σαββατο εχουμε στο κολυμβητηριο σαν επιδειξεις και απονομη αναμνηστικων διπλωματων. Σωτηριο το μπανιο μαζι εγω ετσι κανω παντα, και βγαζω τον Νικολα τον ντυνω οποτε δινω λιγο χρονο και στην Αγγελικη να παιξει και μετα βγαινει και αυτη και ολοι ευχαριστημενοι. Χαλια να δω και εγω ποτε θα σηκωσω, πρεπει να ειμαστε μονοι με τον Κωστα στο σπιτι για να πληθουν κιολας και αυτο δεν παιζει, αντε να παρει καποιος τα παιδια την κυριακη αλλα για ποσο μια δυο ωρες τι προλαβαινεις να κανεις.

βασω μου τωρα διαβασα τι αγωνια περασατε με την μαμα σου!! Να πανε ολα ολα καλα ευχομαι και εσυ να εισαι δυνατη και ηρεμη εισαι και εγκυουλα. Περαστικα πολλα, θα θελει προσοχη πολυ στην αρχη και απο την ιδια και απο σας αλλα να σκεφτεσαι θετικα οτι το ξεπερασε.

Αννα μαρια μεγαλωσε πολυ η Γιωργια σου, ενας μηνας και κατι λοιπον εμεινε, εισαι ετοιμη? αυμφωνω οτι στην αρχη με το δευτερο ειναι ευκολα τα πραγματα μετα αρχιζουν τα δυσκολα, οπως και με τατρια οσο ακομα δεν περπαταει ο γιωργακης τα βολευω μετα με βλεπω για δαφνι πλευρα. Καλα πεθανα με την γιορτη του Αγιου Βαλεντινου, κατι θελει να μας πει ο Αντρικος....

Για τα βιβλια σε γενικες γραμμες συμφωνω με οσα εγραψες. Για αλλη μια φορα πεθανα με την στιχομυθιΑ σου με τον Αντρικο, οπως φυσικα και με την κυρια με την αρια που γελαει. Ευτυχως που δεν ειχατε θεμα με γαστρεντεριτιδα, δεν εισαι για τετοια τωρα. Δεν πειραζει αν φαει μια φορα και κατι απαγορευμενο ο μικρος, εχει πολυ προσεγμενη διατροφη, το σημαντικο ειναι να μην γινεται συνεχεια. Καλα οι λουκουματζηδες γιατι πλακωθηκαν?

Για τα ρουχα που ρωτησες εγω θυμαμαι τον ειχα τον Νικολα απο την αρχη μονο με εσωρουχακι κοντομανικο, αλλα απεφευγα το κλιματιστικο.

Μαγδα μου τι εχεις εσυ, κατι εχω χασει μαλλον! Οτι ειναι να το αντιμετωπισεις και να μην σε ταλαιπωρησει. Χαχαχα ειδες εχω μνημη, σε αυτο τα παω καλα απο παντα. Το στηθος και μενα τωρα ειναι σουπερ, μου στεκονται οι μπλουζες μια χαρα, οταν στανατησω θα γινει παλι μικροσκοπικο, ασχετο εχω θηλασει μεχρι τωρα 3 χρονια και 1 μηνα απο τη ζωη μου και συνεχιζω. Παντως καλο το tandem και τρελαινομαι να τα βλεπω να θηλαζουν και τα δυο και να με κοιτανε στα ματια αλλα ειναι και στιγμες που οταν θηλαζει ο Νικολας νιωθω αρνητικα συναισθηματα δεν ξερω αυτο μου συμβαινει γιατι τωρα τελευταια θηλαζει παλι λες και δεν υπαρχει αυριο και το νιωθω πιο εντονα οταν θηλαζουν παραλληλα και ενοχλει τον μικρουλη ή οταν στα καλα καθουμενα μολις κατσω στον καναπε ή σε καρεκλα ερχεται να θηλασει ετσι γιατι απλα με βλεπει να καθομαι.

Μαρινα δεν θελει πιεση θα σε καθοδηγησει ο μικρος και θα καταλαβεις ποτε ειναι ετοιμος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!

Όλα καλά; 

Εγώ είμαι πολύ κουρασμένη. Το πρωί είπαμε με τον άντρα μου να πάμε να δούμε για κλιματιστικό. Πήγαμε σε δύο καταστήματα, αλλά ήταν πάρα πολύ ακριβά αυτά που είδαμε... Ουφφφ... Γκρρρ... Τα νεύρα μουυυυ... Αν είναι κάτι που με εκνευρίζει τρομερά, είναι να πηγαίνω για ψώνια και να μη βρίσκω τίποτα... Λέγαμε να πάρουμε το ίδιο που έχουμε στο δωμάτιο του Αντρέα, που μας κόστισε νομίζω 300 ευρώ, και κάπου τόσο υπολόγιζα και τώρα, αλλά οι τιμές ξεφεύγουν, περίπου 200 ευρώ ακριβότερα... Την προηγούμενη φορά είχε μιλήσει ο νονός μου στον ιδιοκτήτη του ενός απ' τα καταστήματα, και μας είχε κάνει καλή τιμή. Νομίζω το ίδιο θα πρέπει να γίνει και τώρα... Άλλωστε, από το κατάστημα αυτό πήραμε όοοολο τον οικιακό μας εξοπλισμό: φούρνο, ψυγείο, πλυντήριο, τηλεόραση, κλιματιστικό για το δωμάτιο του Αντρέα και δε θυμάμαι τι άλλο!

Μετά πήγαμε σούπερ μάρκετ και αγοράσαμε διάφορα. Κοιτάξαμε για πάνες-βρακάκι, και βρήκαμε μόνο κάτι συσκευασίες των 10, 12, 14, κάπου τόσο, δεν είχε συσκευασία με περισσότερες, και έκαναν όλες πάνω από δέκα ευρώ. Δηλαδή, αν θέλω πέντε πάνες τη μέρα και αυτό κρατήσει για ένα μήνα, πόσα λεφτά θα δώσω; 300 ευρώ; Θα μου κοστίσει δηλαδή περίπου όσο το κλιματιστικό; :P Πήραμε, βέβαια, να δούμε αν θα λειτουργήσει. 

Ευτυχώς για μεσημέρι είχε φτιάξει η μάνα μου γεμιστά, και φάγαμε εκεί. Είπα στον άντρα μου να μιλήσει με τη δασκάλα και να της πει ότι αύριο θα του φορέσουμε την πάνα-βρακάκι, κι άμα είναι να αρχίσουν σιγά-σιγά να τον βάζουν στην τουαλέτα, αλλά, φυσικά, το ξέχασε... Κλασικά, δεν περίμενα τίποτε άλλο... 

Μετά το φαγητό, λέμε να αφήσουμε για καμιά ώρα τον Αντρέα στους γονείς μου, και να περάσει μετά ο άντρας μου να τον πάρει, επειδή ο μικρός ζητούσε μια το ένα παιχνίδι και μια το άλλο. Πάω να τον χαιρετήσω, και μου λέει με ένα παραπονεμένο ύφος "μη φύγετε". Τον ρώτησα αν θέλει να έρθει μαζί μας, όχι, ήθελε να μείνει στη γιαγιά. Τελικά, όμως, το πήρε απόφαση και ήρθε μαζί μας στο σπίτι, οπότε καταλαβαίνετε... Μπούρου-μπούρου, με τρέλανε. Βγήκε στο μπαλκόνι κι έπαιζε με τα χώματα, τα σκόρπισε παντού κι έπρεπε να τα μαζέψω, έλεγα στον άντρα μου να τον πάει βόλτα για να κοιμηθεί "σε πέντε λεπτά" "τώρα σε λίγο", "τώρα να φάω ένα παγωτό", τα κλασικά... Να του λέω ότι κουράστηκα και να μου απαντά "κι εγώ δεν είμαι κουρασμένος; Εγώ δεν έχω δικαίωμα να καθίσω;". Τώρα θα συγκριθούμε εμείς οι δύο; Εγώ είμαι με την κοιλία στο στόμα. Τελικά αποφασίζει να πάρει τον Αντρέα βόλτα, κι ο Αντρέας ήθελε να ζωγραφίσει. Του δίνει κόλλα, ζωγραφίζει κάτι, τελειώνει και τον πείθω να πάει στον μπαμπά να του πει να πάνε βόλτα. Πηγαίνει ο μικρός στον μπαμπά και του το λέει, και τι του απαντά ο άλλος; "Σε πέντε λεπτά". Δηλαδή, θα προσαρμοστεί το μωρό στα παιχνίδια που παίζει ο μπαμπάς του στον υπολογιστή; Πόσο μυαλό πια;;; Ευτυχώς τελικά τον πήγε, κι έφαγα κι εγώ ένα τεράσιο παγωτό φράουλα-βανίλια και πρόσθεσα και μαρμελάδα φράουλα, και συνήλθα, χιχι! 

Για το απόγευμα έλεγα να πηγαίναμε καμιά βόλτα στο πανηγύρι, αφού σήμερα δεν έχω σχολείο, αλλά χάλασε ο καιρός, γκρρρ... Φυσάει, συννέφιαζε και πού και πού μπουμπουνίζει κιόλας... Πήρα μια φίλη μου για να βρεθούμε, αλλά λέει, αν έρθουν Λάρνακα (μένουν σ' ένα χωριό εδώ κοντά), θα πάνε στο πάρκο, γιατί τα παιδιά της δε μαζεύονται στο πανηγύρι. Παίρνω μια άλλη, μου λέει έχει καθαρισμό προσώπου... 

Μες στη γκρίνια είμαι σήμερα...

Καγκουράκι κι εμάς ο Αντρέας πέντε μηνών γύρισε από ανάσκελα μπρούμυτα, και τον βάλαμε στο πάρκο σ' αυτήν την ηλικία, αλλιώς ήταν επικίνδυνος. Θυμάμαι σε κάποια φάση τον είχα στο χαλάκι που τον έβαζα κι έπαιζε, και πήγαινε συνέχεια στην άκρη, ώσπου τελικά έπεσε στο πάτωμα. Δεν είχε χτυπήσει, αλλά τρόμαξε κι έκλαιγε.

Πολύ κουραστικό το πρόγραμμά σου... Δε θα το άντεχα με τίποτα...

Όσο για το τάντεμ, είναι λογικό να αισθάνεσαι αρνητικά συναισθήματα που θηλάζει κι ο Νικόλας. Καλά, πολύ γέλασα με το "θηλάζει λες και δεν υπάρχει αύριο"!!!

Για τα κρεβάτια που λες, αυτό που περιγράφεις με τα δύο υπερυψωμένα κρεβάτια φαίνεται το πιο πρακτικό, αλλά δε θα κλείνει πολύ ο χώρος έτσι; Θα έχεις ένα αρκετά μεγάλο χώρο κάτω απ' το κρεβάτι, που θα το κάνεις κάτι σαν ντουλάπα δηλαδή; Αισθητικά δε μ' αρέσει, αλλά ίσως είναι το καλύτερο από άποψη χώρου. Αν πάρεις την άλλη με το συρόμενο κρεβάτι, μου φαίνεται πολύ πιο συμμαζεμένο, αλλά ο τοίχος που θα είναι ελεύθερος, ποιος θα είναι; Δίπλα απ' τα κρεβάτια; Είναι λίγο επικίνδυνο, μήπως πέσει κάτι, κ.λπ. 

Εμείς το χαλί του σαλονιού το πήγαμε στο καθαριστήριο, και το χαλί του δωματίου του Αντρέα το έπλυνε ο άντρας μου, θα θυμάστε, με το ξένο νερό! :P:) Όλες τις άλλες δουλειές τις κάνουμε όταν είναι ο Αντρέας στον παιδικό, αλλιώς δε γίνεται. Εσύ, βέβαια, έχεις και τα άλλα δύο στο σπίτι... 

Όντως ο Αντρέας έχει σχετικά προσεγμένη διατροφή, αλλά όλο παραχωρήσεις κάνουμε τώρα τελευταία... Α, χτες είχα φτιάξει κοτόπουλο στη γάστρα, προσπάθησε η μάνα μου να του δώσει το απόγευμα, δεν ήθελε και το έφτυνε (δεν του αρέσει και πολύ το κρέας και το κοτόπουλο και πρέπει να το κόψεις σε πάρα πολύ μικρά κομματάκια για να το φάει), και φυσικά, βρήκε να μου πει ότι μάλλον δεν ήταν καλά ψημένο, γιατί δυσκολεύτηκε να το κόψει...

Ανθή μπράβο που σχεδόν τελείωσες με τις δουλειές! Κι εγώ έκανα ένα σημαντικό βήμα! Πήρα τηλέφωνο την καθαρίστρια και θα έρθει την άλλη Πέμπτη!!! 

Κι εγώ δε θα στενοχωριόμουν αν είχα δουλειά. Σήμερα δεν ξέρω πώς θα περάσει η μέρα...

Λοιπόν, για τη ζέστη και τα κλιματιστικά που ρώτησα, εδώ η θερμοκρασία ανεβαίνει πάρα πολύ, και δε γίνεται με κανένα τρόπο να μην βάζουμε καθόλου κλιματιστικό. Δηλαδή, εμείς αντέχουμε μια χαρά με έναν ανεμιστήρα, αλλά το νεογέννητο δε νομίζω ότι θα κάνει τους ίδιους συμβιβασμούς. Τον Ιούλιο και τον Αύγουστο η θερμοκρασία φτάνει στους 35 και 37 βαθμούς, οπότε καταλαβαίνετε... Επίσης, το βράδι στο δωμάτιο, κλείνουμε το στόρι και αφήνουμε ανοιχτό το τζάμι, αλλά μπαίνει ελάχιστος αέρας. Εμείς μέχρι τώρα συμβιβαζόμασταν με έναν ανεμιστήρα στις μεγάλες ζέστες, αλλά δεν μπορώ να έχω ανεμιστήρα να φυσάει στο βρέφος. Για τον ίδιο λόγο βάλαμε και κλιματιστικό στο δωμάτιο του Αντρέα. Οπότε, το κλιματιστικό είναι αναγκαίο. Πιστεύω, όμως, ότι μέσα στη μέρα, που έχουμε ανοιχτά από παντού, φυσάει και έχει κάποια σχετική δροσιά, αν έχω το μωρό με την πάνα μόνο, δεν είναι ανάγκη να βάζω κλιματιστικό. Το μακρυμάνικο, πάντως στο κλιματιστικό νομίζω θα χρειαστεί. Θα δούμε, βέβαια και στην πράξη. 

Μαρίνα φιλιά! 

Σας αφήνω κοριτσάκια! Τα λέμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γεια σας αναφορα, ολοι στα κρεβατια τους, ο αντραςμου δεν εχει γυρισει ακομα γκρρρρ

Αννα Μαρια αυτο να κανετε με τα κλιματιστικα ας μιλησει ο ανθρωπος να σας κανουν καλυτερη τιμη τοοοοσα πραγματα αλλωστε εχετε παρει απο κει.

Για τις πανες βρακακι με μπερδεψες λιγο ισως γιατι εγω φοραω πανα βρακακι στον Νικολα απο 9-10 μηνων, το ιδιο ειχα κανει και στην Αγγελικη και ο λογος δεν ηταν η εκπαιδευση στην τουαλετα αλλα απο τη στιγμη που στριφογυρνανε οταν ειναι να τα αλλαξω και χρειαζονται δυο τρεις να τα κρατανε για να κολλησω τα αυτοκολλητα, το γυριζα σε πανα βρακακι ετσι ωστε να τους το βαζω και ορθια. Παντως εδω βρισκεις και pampers και libero σε μικρες και σε μεγαλες συσκευασιες και οι τιμες τους ειναι οσο οι ανοιχτες, εκτος αν εννοεις κατι αλλο.

Εγω μια απο τα ιδια σημερα το ιδιο προγραμμα

Παω να βαλω παγωτακι γιατι μου ανοιξε την ορεξη η Αννα Μαρια, φιλιαααα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κ ξεκινω με κατι κλεμμενο αλλα μου αρεσε

Δεν ειμαι παντα κεφατη δεν ειμαι παντα δυνατη,χαρουμενη,ομορφη

Δεν ειμαι παντα ηρεμη κ τοσα αλλα ενα ειναι σιγουρο ειμαι παντα ομως ο εαυτος μου..!

Κ συνεχιζω με σχολια οσα θυμαμαι εχω χασει λιγο την μπαλα ομολογω ειχα κ λιγο μια παλιομερα αρα συγχωρεστε εκ των προτερων

Παω απο τελος προς αρχη

Αννα μαρια εννοειται κ να σας κανουν καλυτερη τιμη μιας κ εχετε κανει καλο τζιρο στο παρελθον στο μαγαζι

Για το μωρο σιγουρα κλιματισμος με τετοιες θερμοκρασιες θα χρειαστει για το τι θα φορα στη πραξη θα το δεις λιγο πολυ νιωθουν οπως εμεις κ αυτα αρα θα το βλεπεις αναλογα τη στιγμη

Εμενα τελος σεπτεμβρη που γεννησα φοραγε μανικακι συνηθως μακρυ αλλα ειχα δροσια σπιτι

Παγωτα εχω χλαπακωσει τα απειρα αυτον τον καιρο χαχα

Ο αντρας σου ειναι της υπομονης μια αρετη που εγω δε φημιζομαι να χω θα τον ειχα καριδωσει εγω οταν θελω κατι το θελω τωρα κ λυσαω ως να γινει χαχαχα

Ανθουλι μου νομιζω εσυ ανεφερες για πολυκοσμια στα πανηγυρια κ μενα το χειροτερο μου αλλα πηγαμε σχετικα νωρις δευτερη μερα πανηγυριου ειχα βαλει ασπιδα το καροτσι της ανιψιας κ γιουργια οποιος με πλησιαζε!!

Εγω εχω θεμα δε θελω να ρχονται κοντα μου αγνωστοι ουτε να με ακουμπανε φρικαρω

Εχω μπει 5-6 φορες στο συνολο σε μεταφορικα μεσα μονο εξαναγκης δε γινοταν αλλιως σε μετρα λεοφορεια γιατι δε θελω πολυκοσμια ειδικα να με ακουμπανε κ στη δουλεια οταν ερχονται πολυ κοντα μου νευριαζω..

Εχει τυχει να πω κ παρακαλω κανετε λιγο πιο περα αν ειναι κολλημενοι πανω μου

Γενικα δε μου αρεσουν πολυ πολυ να με αγγιζουν κ οι διαχυτικοτητες οι μονες που μου αρεσουν ειναι σεξουαλικου περιεχομενου η απο το βασιλη χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουρακι μου αν καταλαβα κ τα τρια παιδακια στο ιδιο δωματιο θα ναι εμενα μου αρεσουν οι κουκετες κ ειχα μικρη

Εμενα θα μου αρεσε κατι δαν πι κ να εκμεταλευτω απο κατω το χωρο η συρομενα παλι θα κερδισεις πολυ χωρο πιστευω

Στο στηθος ειναι ενα ιναδενωμα πηρα κ αλλη γνωμη σημερα δεν ειναι κατι καθολου ανησυχητικο θα το παρακολουθησουμε κ σε ενα τριμηνο θα αποφασισουμε αν θα κανω χειρουργειο να το βγαλω η οχι λογω μεγεθους παντα κ οχι ανησηχιας για κακοηθεια

Σημαδι δε μενει ειδα φωτο απλα αυτο που με χαλα ειναι η ολικη αναισθησια τεσπα σεπτεμβρη θα ξανασχοληθω με αυτο ως τοτε το ξεχνω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθουλι ο νομος του μερφι μπηκε σε ισχυ με το συζηγο ειδες σουζα τα καμαριαωμε μπαμπαδες κ μενα ο β με τον αντρα μου υποδειγματικο παιδι σε μενα θα προσπαθησει μπας κ καμια φορα με ριξει (αδικα βεβαια)αλλα δοκιμαζει στον μπαμπα του ουτε καν δοκιμαζε

Μπραβο που τελειωσες κ με τις δουλειτσες εγω ως να πω τελος μαζευονται νεες δουλειες γκρρρ

Μαρινακι μου φιλουρες πως πας με αναγουλες κ ζαλαδες;;

Χριστινιω μου συνηλθατε καθολου απο τις παλιωιωσεις;;

Πεταγομαι απο το ενα θεμα στο αλλο αλλα προσπαθω να θυμηθω να σας τα σχολιασω ολα

Καγκουρακι μου οντως θελει προσοχη ο μικρος τωρα κ κατεβασε κ το στρωματακιναν το χεις ψηλα εμενα 6,5 μηνων σηκωθηκε ορθιος κ επεσε απο την κουνια ηταν πρωτη λαχταρα που περασα μαζι του κ εχασα 10 χρονια ζωης

Βασουλα ελπιζω η μανουλα σου μερα τη μερα να δυναμωνει κ να μη ξαναταλαιπωρηθει πιτε ξανα

Κ συ να ξεκουραστεις κ να ηρεμησεις γιατι εχεις κ το μπεμπεδακι στη κοιλιτσα

Εγω σημερα ειχα μια κωλομερα χαμος στη δουλεια στο γιατρο θα προτιμουσα να μην υπηρχε το σεναριο του χειρουργειου

Η γιαγια του αντρα μου κανει εισαγωγη σε νοσοκομειο αυριο κ για το τελος στης 10.20 εριξα ενα τηλεφωνικο καβγα με τον προισταμενο σουπερ

Γιατι δε πηρα λεει τα κλειδια να ανοιξω εγω αυριο

Ενω τον ρωτησα σημερα εγω αυριο πιανω 9 σιγουρα να μη παρω κλειδια μη τυχει κατι οχι

Το βραδυ ουρλιαζε γιατι τον ακουσα

Του πατησα κ εγω μια κατσαδα κ του το κλεισα

Με πηρε πισω παλι κ μαγδουλα καπου να πω τον πονο μου

Ρε χριστιανε του λεω εμ εκανες γκαφα εμ φωναζεις κ μαλιστα σε μενα που ουτε κλειδια επρεπε να χω(μα εσενα εμπιστευομαι)

Ουτε πιανω 8·30 αλλα 9 αρα δεν επρεπε να χω κλειδια γιατι δε θα ανοιγα

Τεσπα μη σας πρηζω

Αυτος τα δικα του ελεγε εγω τα δικα μου

Αλλα δεν υποχωρησα λεπτο αν εχω δικιο λυσαω μιλαμε δεν υποχωρω για κανενα λογο!!

Τα μονα ευχαριστα μου φερε κομποσκηνακι δωρο ενας αγαπημενος μου απο τις διακοπες κ χαρηκα..!

Κ ο συζηξ ειχα αναφερει πιο παλια πως δε βαζω καμια κρεμα στη μουρη κ μηπως τωρα που μεγαλωσα πρεπει να παρω

Κ οταν γυρησα απο τη δουλεια μου χε παρει ολοκληρο σετ με ντεμακιγιαζ γαλακτωμα κρεμα προσωπου μαντηλακια

Με ξαφνιασε ευχαριστα που μπηκε στη διαδικασια ενω δε το χει καθολου κ κολωνια εγω θα του παρω.

Γενικα μαλλον εχει φοβηθει με το στηθος πιστευω γενικα σε θεματα υγειας ειναι πολυ φοβιτσιαρης ενω εγω αναισθητη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθουλι εσυ γιατι μαστογραφια θυμαμαι κατι που χες αναφερει στην ομαδα αλλα οχι κ πολλα ειναι καιτι που θελει παρακολουθηση κ σε σενα;;

Μια πηγε παλι αυριο θα κουτουλαω σημερα χτυπησε το ξυπνητηρι το κλεισα κ ξαναξεραθηκα ξυπνησε που βηξε ο μικρος κ ετρεχα σαν την τρελη μετα

Παω για νανι

Σας σκεφτομαι..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Σήμερα η μέρα πέρασε γρήγορα αφού πήγα στη δουλίτσα.Νέα δεν έχω άλλα..Ρουτινούλα. Τα παιδάκια μου παίζουν ξύλο καθημερινά πλέον και έχω βαρεθεί να κάνω τον διαιτητή...Μετά βέβαια αγκαλιάζονται και παίζουν αγαπημένα μέχρι να αρχίσει πάλι το ξύλο...ΟΥΦ....

 

Άννα Μαρία, οι περισσότεροι άντρες λένε "σε 5 λεπτά" όταν τους ζητήσεις κάτι..Ο δικός μου τουλάχιστον σίγουρα το κάνει και εννοείται ότι πάντα περιμένω περισσότερο από 5 λεπτά..

Για τις πάνες βρακάκι είναι όπως τα λέει η Κατερίνα. Έχουν ακριβώς ίδια τιμή με τις άλλες και υπάρχουν και μικρά και μεγάλα πακέτα.Εντύπωση μου έκανε αυτό που έγραψες..

 

Μαγδούλα, έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με σένα όσον αφορά τους ξένους. Άμα με αγγίξουν τρελαίνομαι και εννοείται πως δεν μπορώ να με σπρώχνουν..Μπορεί και να βρίσω...Χαχαχαχαχα. Βρε μπας και έχουμε αγοραφοβία;;

Καλά έκανες και τα είπες ένα χεράκι στον προϊστάμενο αφού είχες δίκιο..Τρέλα σου πούλαγε;;

Είχα κάνει μια μαστογρφία τον Οκτώβρη και μου βρήκαν αποτιτανώσεις των οποίων η μορφή τις καθιστούσε επικίνδυνες για κακοήθεια. Αυτό, όμως, μπορούσε να φανεί μόνο αν έβγαιναν. Έτσι, αρχές Νοέμβρη έκανα την επέμβαση (τοπική νάρκωση) τις έβγαλαν, τις έστειλαν για βιοψία και ευτυχώς δεν υπήρχε κακοήθεια. Τώρα πρέπει να κάνω την επαναληπτική μαστογραφία για να δούμε ότι όλα είναι ΟΚ.

 

Κατερινάκι μου, είναι λογικό να έχεις και αρνητικά συναισθήματα πλέον με το τάντεμ γιατί έχεις κουραστεί πολύ...Ο Νικόλας είναι πλέον μεγάλο παιδάκι και βλέπεις πως αντί να μειώνει τους θηλασμούς τους αυξάνει. Ελπίζω σύντομα να βαρεθεί...

Το Σάββατο δεν θα έρθετε στο παρτάκι της Καρολίνας;; Πότε είναι οι επιδείξεις;;

Η αλήθεια είναι ότι οι δουλειές δεν γίνονται εύκολα με παιδιά μέσα στα πόδια σου.. Ειδικά οι χοντρές δουλειές. Άφησέ τα στη μαμά σου και προσπάθησε να τελειώσεις όσο περισσότερες μπορείς για να ξεμπερδέψεις..

 

Μαρινάκι, πώς τα πας με την εγκυμοσύνη;;;

 

Αυτά φιλενάδες μου..Καλό βράδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!να μαι κι εγω!

Αννα Μαρια καλα κι εμενα ο αντρας μου ειναι του μετα οταν του πεις να κανει κατι!θα το κανει βεβαια αλλα σιγουρα οχι την ιδια ωρα που το ζηταω!κι εγω εχω πανες βρακακια στην ιωαννα και τωρα που καλοκαιριαζει θα ναι και πιο βολικες κατω απο φορεματακια θα της τα φοραω!αν και ουτε η δικια μου ειναι θετικη στο συγκεκριμενο θεμα αλλα μεχρι να βγει το καλοκαιρι ελπιζω να βγαλουμε την πανα!που με ρωτησες για τη μητερα μου 53 χρονων ειναι!

Ανθη μου οταν εχεις 2 παιδακια σιγουρα τσακωνονται!και του αδερφου μου ετσι κανουν ολη μερα!οπου τους δεις χτυπιουνται μεταξυ τους και υστερα αγκαλιαζονται!ολα να πανε καλα με την επαναληπτικη μαστογραφια!

Μαρινακι τι κανεις?πως τα πας απο συμπτωματα?

Μαγδουλα μου σε συγχυσε ο προισταμενος....κι αυτος δεν ξερει τι θελει!καλα εκανες και του τα ειπες ενα χερακι!οσο για το συζυγο ειδες που σε σκεφτηκε?κι εγω νομιζω αν οι γιατροι λενε οτι δεν ειναι κατι το ανησυχητικο τοτε μην μπεις χειρουργειο!

Καγκουρακι ο Νικολας δεν λεει να μειωσει τους θηλασμους ε?ειναι που βλεπει και τον Γιωργακη, ειναι και μια ενδειξη ζηλιας!θα το ξεπερασει πιστευω!α καλα εγω αν δεν κοιμηθω τουλαχιστον 8ωρο ολη μερα μεσα στα νευρα ειμαι!

Κατερινακι τι κανεις?Τα παιδια?εφτιαξε ο καιρος εκει?εμας χτες επιασε βροχη, ειχε τρελο αερα, συννεφα, μπουμπουνιζε!καθε αλλο παρα καλοκαιρι θυμιζε!

Χτες πηγαμε παιδιατρο για τη δευτερη δοση του εμβολιου ηπατιτιδας που βαζουν στα 2μιση χρονια!η μικρη απο κιλα ειναι λεπτουλα 12κιλα και απο υψος φυσιολογικο 91 ποντους!οταν την εξετασε βρηκε οτι εχει τεραστιους αμυγδαλες....!μας ειπε αν δεν αρρωστα συνεχεια με αμυγδαλες δεν μας ενοχλουν, αν ομως καθε λιγο αρρωσταινει με αμυγδαλες θα πρεπει να αφαιρεθουν!προς το παρον μεχρι στιγμης δεν ειχαμε θεμα με αμυγδαλες!θα δουμε....!επισης μας ειπε εχει πολυ ελαφρια πλατυποδια και να φορα ορθοπεδικα παπουτσια!εν τω μεταξυ ολα τα παπουτσια της ειναι ορθοπεδικα!μονο ενα ζευγαρι καλα που πηραμε δεν ειναι ορθοπεδικα αλλα αυτα αν τα φορεσε 1-2 φορες!μας ρωτησε μεχρι τωρα αν την ελεγξε οφθαλμιατρος, του ειπα ναι 3 φορες μετα το ατυχημα και μας ειπε να τη δει και προληπτικα ενας παιδοδοντιατρος!τον ρωτησα αν χρειαζεται να κανουμε αναλυσεις αιματος και μου πε οταν κοντευει τα 3 να κανουμε!της ειχα κανει λίγο πριν το ατυχημα δηλαδη καπου 20 μηνων και ηταν ολα καλα!

Η μαμα μου ειναι καλυτερα,παμε καθε μερα και τη βλεπουμε!ειναι αδυναμη ακομα και το σακχαρο της ανεβοκατεβαινει...δεν ρυθμιζεται!θελει χρονο να επανελθει αλλα Δόξα Τον Θεό και Την Παναγία νιωθει καλα και αυτο εχει σημασια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Βασουλα μου ελπιζω ολα να πανε καλα και η μαμα να το ξεπερασει γρηγορα, ειναι πολυ νεα, πιστευω θα ειναι μια χαρα! Εσυ κοιτα να ηρεμησεις γιατι ειναι και το μπεμπε αλλα και η Ιωαννα που σε χρειαζονται ντουρασελ.

Μαρινακι πως πανε οι ζαλαδες;

Ανθη μου αφου πρεπει να κανεις επανελεγχο καλα εκαναν οι γονεις σου και πηραν πωτοβουλια γιατι αυτα δεν παιρνουν αναβολη! Περιμενουμε αποτελεσματα. Λογικο να μαλωνουν τα αδερφια, εγω μαλλιοτραβιομουν με την αδερφη μου μεχρι μεγαλες θυμαμαι!

Μαγδα μου ολα καλα λοιπον με το στηθος, ξεχνα το! Καλα κατι τετοια τρελα μου εχουν τυχει κι εμενα σε δουλειες! Ο,τι να 'ναι! Ουτε εμενα μου αρεσει να με ακουμπανε, παλια ειχα μεγαλο θεμα, τωρα πια με τις συγκοινωνιες = παστωμενες σαρδελες, συνηθισα.

Καγκουρακι απορω με την υπομονη σου με το θηλασμο, ισως σιγα σιγα με το Νικολα να προσπαθουσες να αποθηλασεις; Εγω πιστευω οι κουκετες με συρταρι ειναι καλη ιδεα για εξοικονομηση χωρου, αλλα παλι τι να σου πω...

Αννα Μαρια μου καλα δεν παιζονται οι αντρες τι να πω! Τωρα οσον αφορα το κλιματιστικο, οταν η αδερφη μου πηρε σπιτι τα διδυμα ηταν Ιουλιος, στο σαλονι αναβε που και που κλιματιστικο, αλλα στο δωματιο τους εβαλε ανεμιστηρα οροφης. Αυτοι οι ανεμιστηρες ειναι πολυ καλυτεροι απο του δαπεδου και νομιζω ειναι η καλυτερη λυση. Κι εδω χτυπαει 40ρια, αλλα πιστευω ειναι λαθος απο τοσο μωρο να μαθαινουν στα κλιματιστικα. Εμεις δεν αναβουμε παρα μονο οταν εχει 40 βαθμους εξω και μονο για λιγη ωρα.

Δεν θυμαμαι αλλα τωρα...

Εγω ακομα δε λεω να συνελθω οι αλλοι καλα ειναι! Σας φιλω τσουπρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...