Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινές Βουτιές Και Νέες Αφίξεις Στο Καφενέ Μας!


Recommended Posts

Χαιρετωωωω!!!

Αννα Μαρια ζορι αυτο με το τμημα σου! Αχ θυμαμαι και γω που διδασκα σε ενα κολλεγιο για ενα ακαδημαικο ετος αυτα ειχα! Φοιτητες που δεν σταματαγαν να μιλουν...και οι πλειστοι ξενοι! Δυσκολευτηκα να προσαρμοστω και τελικα με τη λήξη του συμβολαίου σταματησα! Ο διευθυντης με ζητησε και 2ο χρονο αλλα αρνηθηκα πρωτον γιατι ηραν πολυ δυσκολο λογω ελλειψης χρονου μιας και δουλευα τα πρωινα στη διυλεια μου και τα απογευματα ειχα το κολλεγιο.

Μαγδουλα ωραια ασχολια το καρατε κι αν αρεσει και του μικρου...τελεια! Θα σε προστατευει κιολας!

Εμεις καλα ειμαστε Δόξα τω Θεό και Την Παναγια ..ο μικρος συνεχιζει τη μερα να κοιμαται μια χαρα και το βραδυ αναστατωνεται...φαινεται αυτες τις ωρες τον πιανουν τα πονακια! Η Ιωαννα σχολειο κι απο οτι μου πε η δασκαλα της ειναι πολυ ενθουσιασμενη με το αδελφακι της και το ομολογει στους φιλους κσι στη δασκαλα της στο σχολειο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κορίτσια=Μάγδα και Βάσω!

Τι κάνετε;

Εμείς πήγαμε σήμερα στην Ελληνική Πρεσβεία στη Λευκωσία και δηλώσαμε τη μικρή. Ευτυχώς αυτή τη φορά δεν είχαμε πρόβλημα... Αναγκάστηκα, όμως, να φύγω απ' το σχολείο αρκετά νωρίς, στις δέκα και τέταρτο περίπου. Έκανα τις τρεις πρώτες ώρες, κι έφυγα. Μόνο ένα μάθημα χάθηκε ευτυχώς!

Το απόγευμα φτιάξαμε με τον Αντρέα cup cakes πορτοκάλι για να πάρει αύριο στο σχολείο για να κεράσει τους συμμαθητές του για τα γενέθλιά του. Αφού πέφτουν Σαββάτο, θα σβήσει κεράκια αύριο. Τα φοβόμουν λίγο, γιατί πρώτη φορά έφτιαχνα, και είναι και ο φούρνος μου λίγο περίεργος, αλλά ευτυχώς βγήκαν τέλεια! Το "τέλεια" είναι λίγο!!! Πολύ καλύτερα πάντως απ' αυτά που θα δώσουμε για κέρασμα στη βάπτιση... Τα έβαλα σε δύο δόσεις στο φούρνο, αφού έχω μόνο ένα ταψάκι για cup cakes,το οποίο δεν είναι καν δικό μου, το δανείστηκα από μια φίλη μου! Τη δεύτερη δόση την έψησε ο άντρας μου, αφού με τον Αντρέα πήγαμε στον εσπερινό, μια που αύριο είναι της Παναγίας. Ευτυχώς βγήκαν τέλεια και τα δεύτερα, καλύτερα απ' τα πρώτα!

Βάσω, άσε, έχω κάποια τμήματα, να τραβάς τα μαλλιά σου. Μπαίνω σε ένα σήμερα, τους κάνω για τη βυζαντινή τέχνη, και δεν ήξεραν να διαβάσουν μια κάτοψη κτιρίου... Έβλεπαν τους κίονες στην κάτοψη της βασιλικής, και με ρωτούσαν αν είναι οι θέσεις. Κάποιος μαθητής που είναι πάρα πολύ άτακτος, αλλά και πάρα πολύ έξυπνος, γυρίζει και τους λέει "ναι ρε, οκτώ κύκλους έκανε, λες να έχει οκτώ θέσεις;". Μετά έβγαλα έναν άλλο στον πίνακα για να μου δείξει τα βασικά σημεία της βασιλικής, και μου ζωγράφιζε κάτω απ' την κάτοψη το τραπεζάκι με τα κόλλυβα που βγάζουν έξω απ' την εκκλησία. Οκ, ήταν πολύ καλό αυτό!!! Μετά τους ρώτησα αν ξέρουν τι είναι ο νάρθηκας, και κάποιος μου είπε ότι είναι κάτι για τη μέση μας!!!!!!!!!!!

Πάντως, δεν ξέρω τι προτιμώ. Ένα κοιμισμένο τμήμα, στο οποίο έχει απόλυτη ησυχία, αλλά θα πρέπει να τα λέω μόνη μου, να τα καταλαβαίνω μόνη μου και να τα γράφω μόνη μου, ή ένα τμήμα με σχετική φασαρία, αλλά με συμμετοχή στο μάθημα; Πιστεύω το δεύτερο.

Μια χαρά η Ιωάννα με το αδελφάκι! Κι ο Αντρέας τα ίδια λέει στο σχολείο. Όταν τον είχα πάει σ' ένα πάρτι γενεθλίων, μια άλλη μαμά που έχει κι αυτή αγοράκι στο νηπιαγωγείο και κοριτσάκι όσο η Γεωργία, μου είπε ότι μια μέρα που πήγε να πάρει το γιο της με τη μικρή, την είδε ο Αντρέας και της είπε "έχω κι εγώ μια αδελφή, τη λένε Γεωγία και την αγαπώ πολύ"!

Σήμερα είχα απλώσει ένα σεντονάκι στο κρεβάτι μας κι έβαλα τη Γεωργία μπρούμυτα. Εγώ ήμουν μισοξαπλωμένη δίπλα της, έρχεται ο Αντρέας και περνούσε κάτω απ' τα πόδια μου, και της έλεγε "σε βλέπω Γεωγία". Παίζανε σαν κρυφτό κι ήταν πολύ γλύκες!!!

Σας αφήνω, γιατί γράφω κατεβατά, αλλά δε νομίζω ότι τα διαβάζει καμία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες! Ερημωσαμε...

Βασω μου τι γλυκεια η ιστορια της γεννας σου, ευχαριστω που τη μοιραστηκες! Μη σκας για το θηλασμο, δεν ειναι δα και για να πεθανεις! Μια χαρα θα ειναι και με το σκονογαλα θα δεις! Οσογια τη μικρη, λογικο ειναι. Εγω θα ελεγα να της μιλησεις και με την πρωτη ευκαιρια να την παρεις να πατε καπου οι δυο σας μονο εστω για μια ωριτσα! Να δει οτι της δινεις χρονο.

Μαγδα μου ελπιζω να μη σε προοριζει για αντικαταστατη γιατι θα τρεχεις και δεν θα φτανεις! τι γλυκας ο Βασιλακης σου!

Αννα Μαρια ειναι πολλα τα παιδια στην ταξη και δεν πρεπει να το σκεφτεσαι αν χρειαζεται να ζητησεις βοηθεια. Υπομονη με το τρεξιμο, οσο γινεται....

Εγω δεν ειμαι στα καλα μου. Περα απο το τρεξιμο και τα συνεχη προβληματα που προκυπτουν στη δουλεια, ειμαι και νταουν γενικα!

Ο μικρος ειναι ολο αρρωστος, δυο μηνες τωρα! Ελεος δηλαδη! Βηχααααα! Συναχι, το ματακι του, μια το ενα μια το αλλο. ΕΝ τωμεταξυ μαλωνουμε παρα πολυ! Εχει αρχισει ενα κακο πολυ συνηθειο να μας χτυπαει! Μολις κατι δεν του αρεσει μας δερνει! Οχι τον μπαμπα του, ουτε αλλα παιδακια, εμενα και τις γιαγιαδες του. Βρε του μιλαω, βρε του φωναζω, βρε τον βαζω τιμωρια, τιποτα. Τελικα, με παρασερνει κι εμενα και του τις βρεχω στον ποπο η το χερι και μετα νιωθω χαλια!!!! Σημερα ολο το πρωι αυτη την ιστορια ειχαμε και μετα εκανα μεγαλη μαλακια! Δεν του μιλαγα για πολλη ωρα και του ειπα οτι θα τον παω να μεινει στη γιαγια του και να εχει εκεινη για μαμα αφου εμενα δεν με αγαπαει και με χτυπαει συνεχεια και οτι δεν τον θελω, θα τον αγαπαω απο μακρια! Βεβαια, αυτος ειναι εγωισταρος κι εκανε οτι δεν τον νοιαζει κι οτι ηθελε να φυγει να παει γρηγορα στη γιαγια, αλλα μετα εκλαιγε και ειπε οτι δεν θα το ξανακανει ποτε και μετα εκλαιγα κι εγω απο τυψεις!!!! Μετα οηγαμε στη γιαγια του και εκανε ακριβως τα ιδια, μια, δυο τρεις, πεντε, εφαγε μια ξυλια και μπηκε τιμωρια... Και φτυνει κιολας, το εχει δει λεει απο ενα παιδακι στο σχολειο...Δεν καταλαβαινω γιατι... Πριν λιγες μερες ειχαμε συναντηση στο σχολειο με δασκαλες και παιδοψυχολογους και μου ειπαν οτι ποτε δεν εχει δειξει επιθετικοτητα, οκ δυσκολευεται λιγο στους κανονες και στα οχι, αλλα μεχρι εκει! Καταλαβαινει, ακουει, ακολουθει την ομαδα, ποτε δεν χτυπαει, δεν σπρωχνει, μοιραζεται.... Τι κανω λαθος;;; Θα σκασω!!!!!

Και δεν ειναι και καλα σημερα παλι. Κοιμαται συνεχως και δεν τρωει τιποτα! Τωρα περιμενω με το ρολοι στι χερι να σχολασω να παω να τον παρω να παμε νοσοκομειο, γενικα η εικονα του δεν μου αρεσει! Βηχει πολυ, κανει εμετο απο το βηχα... Ως το μεσημερι ηταν ζωηροτατος οπως σας περιεγραψα, αλλα απο εκεινη την ωρα υποτονικος! Και το δικο μου το παιδι να μην τρωει;;; Αυτο κατι δειχνει! Ποτε δεν ειναι ανορεχτος ουτε οταν εχει πυρετο! Φοβαμαι για καμια ατυπη πνευμονια...

Αυτα....

Ο καλος μου λειπει παλι, εχει παει σε ενα χωριο να μαζεψει ελιες. Ειχε παει και την προηγουμενη εβδομαδα και θα παρει λαδι, αυτη την εβδομαδα θα παρει λεφτα κανονικα... Αλλο αγχος κι αυτο! Ευτυχως ολο και προκυπτει κατι, να βγαινει ενα μεροκαματο....

Φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Τι κάνετε;

Εγώ είμαι πτώμα. Σήμερα ήταν η χειρότερη μέρα έβερ. Πρώτη-δεύτερη ώρα μάθημα-διάλειμμα εφημερία-τρίτη ώρα μάθημα-τέταρτη ώρα κενό (πάλι καλά)-διάλειμμα εφημερία-πέμπτη ώρα μάθημα-έκτη ώρα συντονισμός φιλολόγων-διάλειμμα εφημερία-έβδομη ώρα μάθημα. Μετά να πάρω τον Αντρέα απ' το σχολείο, να πάμε σπίτι, να φάμε, να βγάλω γάλα, να συμμαζέψω, να κάνω ένα σκούπισμα, να παίξουμε λίγο, να πάω ρωσικά, να γυρίσω, να φάω, να τσακωθώ με τον άντρα μου, να θηλάσω, να ξαπλώσω με τον Αντρέα για να κοιμηθεί... Αφήστε, αφήστε...

Ο μικρός σήμερα έσβησε κεράκια στον παιδικό σταθμό, και ο διευθυντής του σχολείου του έκανε δώρο μια εικονίτσα-καδράκι, με τον απόστολο Ανδρέα και το απολυτίκιό του. Εμείς πήγαμε τα cup cakes και τα έβαλαν στη τσάντα των παιδιών ως κέρασμα.

Χριστίνα δε θέλω να λένε ότι δεν καταφέρνω να κρατήσω την τάξη και καταφεύγω συνέχεια στους βοηθούς διευθυντές. Φυσικά, σε ακραίες καταστάσεις, θα κάνω καταγγελίες. Αλλά αν μουρμουρά όλη η τάξη, δεν μπορώ να κάνω καταγγελία σε όλη την τάξη. Ευτυχώς αυτό σε 2-3 τμήματα το έχω. Σήμερα στο διάλειμμα μου έλεγε ένας μαθητής να φωνάζω, γιατί οι άλλοι με βλέπουν καλή και το εκμεταλλεύονται. Ουφ, δεν μπορώ να φωνάζω, ασχημαίνω όταν φωνάζω. :P 

Τι έγινε με το Δημητράκη;;;;;;; Είναι καλά;;;;;;; Γράψε μας νέα...

Κι εμάς ο Αντρέας το κάνει αυτό, σηκώνει χέρι δηλαδή. Μόνο, όμως, στον μπαμπά και στον παππού. Σε κανέναν άλλο. Καλά, τον πατέρα μου τον χτυπάει, τον κλωτσάει, και συνέχεια τον αποκαλεί "παλιοπαππού". Πιστεύω ότι το κάνει αυτό επειδή ο πατέρας μου συνέχεια τον πρήζει, μη ρίξεις τα παιχνίδια στο πάτωμα, αν τα ρίξεις δεν ξαναέχει άλλο παιχνίδι, ααα, τα έριξες, ξέχνα το, δε σου ξαναδίνω παιχνίδι, κι όλο αυτό το πράγμα ξανά και ξανά. 

Και στο σχολείο είναι το πιο καλό παιδάκι! Τώρα, βέβαια, έχει ηρεμήσει πάρα πολύ. Σ' αυτό συντείνουν και τα φάρμακα. Όσο έκανε εισπνοές και έπαιρνε και διάφορα φάρμακα για το βήχα, ήταν πολύ πιο επιθετικός και νευρικός, γιατί αυτά περιέχουν εφεδρίνη, και προκαλούν όλο αυτό το πρόβλημα.

Κι εμάς φτύνει, αλλά όχι εμάς, φτύνει κάτω ή όταν κάνει μπάνιο.

Ίδια είναι τα παιδιά μας τελικά!

Γράψε μας νέα, κι ελπίζω να είναι καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γεια σας, τι κανετε? τελικα μια φορα τη βδομαδα καταφερνω να μπω εστω για λιγο και διαβαζω πολυ βιαστικα οτι εχετε γραψει

Αννα Μαρια χρονια σου πολλα, οτι επιθυμεις και αν εισαι πανατ καλα να καμαρωνεις τα μικρουλακια σου. Αυριο εχει γενεθλια ο Αντρικος σου να τον χαιρεσαι να ειναι γερος δυνατος και να εχει ολο τα καλα και ολο χαρες στη ζωη του.

Ασε και εγω εχω ενα τμημα που δεν σταματανε να μιλανε, οκ πανε για βοηθοι διαιτολογου, και μπορει να τους ειναι αχρηστη η χημεια αλλα στο προγραμμα εχουν 5 ωρες χημεια τη βδομαδα τι να κανουμε. Τους λεω να σταματησουν να μιλανε σταματανε για 1-2 λεπτα και μετα παλι βαβουρα, μονο οταν σε δυο μαθηματα τους εκανα μαζεμενες ασκησεις για την προοδο που θα γραψουν αποφασισαν να προσεξουν λιγο και παλι οχι ολοι.

Βασω δεν πειραζει για τον θηλασμο, σημασια εχει να εισαι εσυ καλα γιατι αυτο περναει ακι στο μωρο, πως ειναι ο μπεμπης σου, εςυ νιωθεις διαφορετικα που εχεις αγορι? και η Ιωαννα θα αλλαξει σιγα σιγα πρεπει να βρισκεις χρονο να περνας μαζι της αποκλειστικα. Ειναι οι πρωτες μερες τωρα που ειναι ετσι μεχρι να βρειτε τους ρυθμους σας παλι μετα θα δεις θα ειναι καλυτερα. Πως τα πατε και με την φιλιπινεζα, εχεις οση βοηθεια χρειαζεσαι? αληθεια την βρηκες απο γραφειο κυπριακο ή κατευθειαν απο φιλιππινες?

Μαγδα σε βλεπω να αναλαμβανεις καθηκοντα διευθυντη, αφου εισαι καλη στη δουλεια σιγουρα θα σε προτιμησει.

Χριστινα πως ειναι ο μικρος, αυτο το συνεχομενο συναχι βηχας ειναι συχνο φαινομενο την πρωτη χρονια που ξεκινανε παιδικο. Τωρα για το χερι θα σου ελεγα για καποιο χρονικο διαστημα να προσπαθησεις να μην αντιδρας και εσυ ετσι ειναι δυστυχως αυτο που λενε οτι αφου βλεπει τελικα και σενα να το κανεις σου λεει μπορω και εγω να επιβληθω με αυτον τον τροπο, αφου δεν αντιδρα ετσι στο σχολειο αν δεν το βλεπει να γινεται στο σπιτι, θα το σταματησει σιγα σιγα.

Τα νεα τα δικα μας τωρα 1ο ο Γιωργακος περπατησε!!!!! Απο τη δευτερα αρχισε να κανει βηματακια μονος του και μεχρι σημερα εχει φτασει να κανει 5-6 μεχρι να πεσει. Εχει γινει και αυτος πολυυυυ γλυκας. Φρουτα μου εχει κοψει τον τελευταιο καιρο οποτε του δινω μπανανα κομματακια που λιωνει και την τρωει. Εχει 3 δοντακια μονο οποτε δεν επιχειρω ακομα να του δωσω αλλο φρουτο κομματακια. 2ο ο Νικολας πια λεει ολο και περισσοτερα, επαναλαμβανει οτι ακουει και προσπαθει να πει τις λεξεις. Πλακα εχει που οταν θελει να θηλασει ερχεται και λεει γαλα μαμας. Αρχισαμε και τις δραστηριοτητες μας η Αγγελικη δευτερα τεταρτη πισινα και δευτερα πεμπτη παρασκευη ρυθμικη, και ο νικολας δευτερα τεταρτη πισινα, φετος δεν αντεχω και baby swimming και ετσι μπαινει ο αντρας μου μαζι του και ευτυχως ειναι ακριβως μετα την ωρα που κανει η αγγελικη και εχω βοηθεια στην πισινα κραταει τα αγορια μεχρι να ντυσω την αγγελικη γιατι αλλιως μονη μου με τρια στο κολυμβητηριο δεν παιζει σαν σεναριο. Τα μαθηματα καλα πανε αλλα μου τρωνε πολυ ωρα γιατι περα απο την προετοιμασια, γραφω και τις σημειωσεις που τους δινω γιατι δεν εχουν βιβλια. Αυτη τη βδομαδα θα γραψουν προοδο που σημαινει οτι θα βγαλω θεματα και θα εχω διορθωση μετα αλλα νομιζω θα ειμαι λιγο πιο χαλαρα απο τις αλλες βδομαδες.

Δουλειες στο σπιτι οτι προλαβαινω , το σιδερο το παω στη μαμα μου, μας φτιαχνει και κανα δυο φαγητα μεςα στη βδομαδα παλι καλα και κανω ενα δωματιο καθε μερα γιατι θελω και να στολισουμε, τους ειπα οτι αν δεν γινει παλι το σαλονι μας σαλονι, δεντρο δεν εχει και χωρις δεντρο δεν θα μας βρει ο αι βασιλης να φερει δωρα, ελπιζω να πιασει....

Αυτα θα χαθω παλι αλλα θα επανελθω, φιλακια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KΚαλημερα! Δεν σας διαβαζω δεν προλαβαινω θα ξαναμπω!

Μπηκα να αφησω μοο ευχες για τον Αντρικο να ειναι χιλιοχρονος και τυχερος! Παντα με χαμογελο!

Αννα Μαρια εσυ γιορταζες χτες; Αν ναι, χιλιοχρονη κι εσυ κι ευτυχισμενη!

Ο μικρος εκανε αμυγδαλιτιδα και ωταλγια, ειναι καλυτερα τωρα, δεν εχει στρεπτοκοκο οποτε δεν παιρνει τιποτα!

Φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρία να σου ζήσει ο Αντρέας σου! Να τον χαιρεσαι! Χτες γιορταζες η 9 του Δεκεμβρη? Αν γιορταζες χρονια σου πολλα και οτι επιθυμεις!

Χριστινακι μου ανησυχησα με αυτα που ελεγες για τον Δημητρακη! Ευτυχως δεν ειναι τιποτα σοβαρο ...απ την αμυγδαλιτιδα δεν ετρωγε κι ειναι λογικο! Οσο για το γεγονος οτι σηκωνει χερακι προσπαθα οσο μπορεις να μην το κανεις ουτε κι εσυ γιατι καποτε τα παιδια μας μιμουνται!

Καγκουρακι περπατησε κιολας ο Γιωργακης? Σβελτος! Χαχα! Ποιος σας πιανει τωρα! Παντως τωρα με τα 2 παιδια στο σπιτι οταν πελαγωνω σε φερνω στο μυαλο μου και λεω σκεψου εσυ με 3 και με εργασια κιολας που χρειαζεται προετοιμασια πως τα φερνεις βολτα! Μπραβο σου ρε κοριτσι μου!

Μαγδουλα για διευθυντη σε πανε κατα που μου φαινεται! Εισαι και ικανοτατη αλλα σου δινουν καμια αυξηση οταν παιρνεις ανωτερη θεση η τιποτα?

Εμεις καλα ειμαστε Δοξα Τον Θεό και Την Παναγία! Πολλη ξενυχτι, ειδικα ψες ο μικρος δεν κοιμοταν με τιποτα! Ειχε και κολικους του εδωσα σταγονες αλλα δεν εκλεινε ματι! Ολη τη μερα κοιμαται ειναι ηρεμος! Μετα τις 9 το βραδυ αρχιζουν τα οργανα! Ουφ! Αλλα ειναι τοσο γλυκας που με ενα βλεμμα του με κανει και ξεχνω ολη την κουραση μου! Το πρωι πηγαν ο αντρας μου με την μικρη τζαμπο να περασει λιγο την ωρα της ...το απογευμα εχουνε τα γενεθλια της κορης μιας φιλης μου και θα μεινει ο αντρας μου με τον μικρο και θα παω εγω με την Ιωαννα! Πηγαμε και χτες παιδιατρο για τον μικρο για τσεκ αο! Εβαλε μισο κιλο και 3 ποντους! Το αντρακι μου!

Αννα μαρια θα σου στειλω με μηνυμα φωτο του στο φεισμπουκ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!
Ευχαριστώ για τις ευχές σας για τον Αντρίκο!

Εγώ δε γιόρταζα χτες, αλλά ευχαριστώ για τις ευχές!

Εμείς δεν κάναμε τίποτα το ιδιαίτερο σήμερα, γιατί ο μικρός είναι άρρωστος. Έχει πάααρα πολύ βήχα με φλέγματα και το πρωί και τώρα έχει και λίγο πυρετό. Το πρωί έκανε κι εμετό φλέγματα. Ουφ, στεναχωριέμαι πολύ. Αφήστε που με πήρε μια φίλη μου να μου ευχηθεί, και μου είπε ότι χτες το βράδι η κόρη της που είναι εννιά χρονών και είχε πάρα πολύ βήχα εδώ και πολύ καιρό, έβηχε στον ύπνο της, της ήρθε εμετός και έπαθε εισρόφηση. Την άκουσε η φίλη μου και τη σήκωσε. Έτρεξαν στον παιδίατρο και πανικοβλήθηκαν. Ουφ, καταγχώθηκα, γιατί και του Αντρέα του έρχεται όλη την ώρα εμετός, αφήστε που βήχει ασταμάτητα.

Τώρα δεν μπορώ να σας γράψω, γιατί ο Αντρέας θέλει να δει κινούμενα σχέδια στον υπολογιστή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκλαρες μου καλησπερα

Αννα μαρια μου να χαιρεσαι το αντρεακι σου κ περαστικουλια βλεπω αρρωστησε κ αυτο το καημενο περαστικα χριστινουλα μου κ σε σας ευτυχως δεν ειναι κατι σοβαρο

Γραψατε πολλα ατιμουλες να δω τι θα πρωτοσχολιασω

Καταρχην χριστινιω μου για το ζουζουνακο εξω απο το χορο ευκολα στα λογια αλλα σα φιλη κ σαν μαμα που μια φορα το μηνα εχουμε συναντηση στο σχολειο με παιδοψυχολογο συμβουλη μου ποτε μη σηκωνεις χερι ειναι τρομερα τραυματικο λεει κ πολυ μημιτικο..

Μηπως κ η γιαγια του ριχνει καμια;;

Μετανιωσες που μαλωσατε;; Κ εγω ετσι κ τσακωθουμε μετα στεναχωριεμαι παρα πολυ

Εμεις σπανια μαλωνουμε γιατι ειναι πολυ καλοβολος αλλα οταν μαλωνουμε μαλωνουμε παρα πολυ χιχι

Αννα μαρια γελασα που μες στις δουλειες εβαλες κ τον καβγα το στυλ που γραφεις ολα τα λεφτα στο χω ξαναπει

Για τα δυσκολα τμηματα αν δε σε σεβονται ας σε φοβουνται αγαπη μη σπασεις το στομαχι σου κιολας

Για διευθυντρια δεν παω καλε απλα ισως με ετοιμαζει για υπευθυνη κ η υπευθυνη να γινει διευθυντρια αν φυγει αυτος καποια στιγμη μου το πε απεξω απεξω την παρασκευη απο λεφτα 500 ειναι πανω θα δειξει μελλοντικο αρκετα το βλεπω

Ξεκινησα αδεια κ απολαμβανω ως παρασκευη καθομαι!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια κοριτσια!

Αννα Μαρια περαστικα σας! Κι εμας ο μικρος ολο εμετο κανει απο τα φλεμματα και κυριως τη νυχτα. Ωστοσ με παραξενευει αυτο με την εισροφση σε τοσο μεγαλο παιδι, υποτιθεται οτι αντιδρουν σε αυτη την ηλικια... Ελπιζω να ειναι καλα τωρα!

Βασω και Κατερινακι ναι το ξερω και το προσπαθω οσο περισσοτερο μπορω, απλα ωρες ωρες βγαινω εκτος εαυτου και νομιζω μονο ετσι θα σταματησει, αλλα μετα το μετανιωνω! Θα το παλεψω ακομα πιο πολυ, ευτυχως ακουω οτι δεν ειναι μονο ο δικος μου! χαχαχαχα!

Ο γιωργης περπατησε κιολας; Μπραβο! τον ειδα και φατσοβιβλιο, κουκλος!

Κοριτσια αν θελετε καντε μου αιτηση στο fb το εχω στα ελληνικα Χριστινα Λελη.

 

Βασω μου πολυ ωραια μεγαλωνει ο μικρος σου! Και πολυ καλα θα κανεις να πας μονη με την Ιωαννα να δει οτι της αφιερωνεις χρονο μονο για εκεινη!

 

Εμεις χτες ειαχαμε γαμο, παντρευοταν μια παιδικη μου φιλη κι ηταν πολυ ωραια! Η νυφη κουκλα, πολυ χαρουμενη και ολα τελεια, περασαμε πολυ καλα!

 

Ακουστε τι επαθα! Με ειχε πιασει σωνει και ντε να κανω τις ακρες των μαλλιων μου μπλε. Εν τω μεταξυ ο νονος του Δημητρακη ο ενας ειναι κομμωτης και πολυ καλος, αλλα ειναι μακρυα, με αμαξι θελω σιγουρα μιση ωρα και  με συγκοινωνια πανω απο μιαμιση! Ειπα κι εγω να παω σε μια εδω στη γειτονια, πηγα, μου εκανε μονο μια τουφα για να δω το χρωμα και ηταν τελειο! Οποτε εκλεισα ραντεβου να παω να τα κανω ολα. Τονισα 100 φορες οτι θελω μονο τις ακρες, περιπου 3 δαχτυλα και μονο μπλε εντονο. Ε σαν να ειπα να μου κανουν ομπρε! Μου εκαναν το μαλλι απο τα μισα και κατω! Και δεν φτανει αυτο, αλλα η βοηθος εκανε λαθος και αντι μπλε μου βγηκε πρασινο! Επαθα εγκεφαλικο, ερχεται η ιδια η ιδιοκτητρια και το περναει μπλε. Βλεπω οτι δεν πολυβγαινει, της λεω πανω στο πρασινο πως θα βγει το μπλε, δε γινεται! Οχι μου λεει γινεται και το ξαναπερναει τριτη φορα. Πραγματι οι περισσοτερες εγιναν μπλε και καποιες γαλαζοπρασινες. Δεν ηταν αυτο που ζητησα, αλλα απο ντροπη και μονο για την τοση ωρα που ασχοληθηκε και για τα υλικα, αλλα και για να μη βρει μπελα η βοηθος, πληρωσα 30 ευρω! Δεν το προσεξε κανεις! Οταν λουστηκα, εγινε πετρολ! Και σκουρο, σχεδον μαυρο! Τα νευρα μοθ βιδες!!!! Το ειπα στον κουμπαρο, με εκραξε, αλλα μου ειπε τωρα θελει υπομονη και θα φτιαξει. Πρωτα να ηρεμησει, μετα βαφη καστανο οπως ηταν και μετα θα δουμε για το μπλε...

Παντως δεν φανεται πολυ, αλλα στον ηλιο ειμαι σαν ξωτικο!!!

Αυτα παθαινει οποιος παθαινει παλιμπαιδισμο! Στα 20 δεν τα εκανα στα 35 τα θυμηθηκα! Χαχαχαχα! Ομως θα το κανω οπως το θελω, που θα παει!

Αυτα τα νεακια! Φιλια πολλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινουλι μαζι γραφαμε

Μπλε μου αρεσει πολυ το μπλε ειναι το χρωμα μου να πας στον δικο σου κομμωτη να στα φτιαξει σιγα μη σκασεις για τριχες

Εγω εκανα ανταυγιες ξανθες πιο ανοιχτεχ απο τα αλλα κ τα κοψα 5 δαχτυλακια κ ειναι στα μισα της πλατης τωρα κ τα ειδε η αδερφη μου κ γκρινιαζε που τα κοψα αλλα δυναμωσαν απιστευτα τα νιωθω πολυ δυνατα τωρα

Καγκουρακι μου γλυκο ξεπεταχτηκαν τα ζουζουνια χημεια μπρρρρ

Ο μονος λογος που μου αρεσε ηταν γιατι ειχαμε ενα χημικο στο φροντιστηριο παλια πολυ ομορφο κ διαβαζα μονο κ μονο για να τον εντυπωσιασω

Κ γενικα ολες οι κοπελες αριςτευςαμε στο σχολειο εκεινη τη χρονια (ειχαμε κινητρο χαχα)αλλιως τη σιχαινομαι τη χημεια κ τα μαθηκοφυσικη κ τετοια μπλιαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαγδουλα μαζι γραφαμε!

Κοιτα, εγω ειχα φαει ξυλο, οχι πολυ αλλα ειχα φαει. Τραυμα δεν επαθα, αλλα μιμητικο ειναι γιατι θυμαμαι το εκανα και εγω. Η γιαγια δεν υπαρχει περιπτωση να τον αγγιξει. Αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι πως εκεινος το ξεκινησε πρωτος, δεν το εμαθε απο εμας... Παντως οταν χανω τον ελεγχο και του ριχνω καμια πολυ στεναχωριεμαι! Ομως, ο μπαμπας του που το εχει πιο ευκολο να του δωσει μια στον κωλο, ο Δημητρης τον ακουει περισσοτερο και μια χαρα τα πανε οι δυο τους. Καλα λενε οτι της μαμας το μαλωμα δεν πιανεται!

Εν τω μεταξυ, εγω νιωθω τυψεις και λεω πως δεν του φερομαι καλα και η μανα μου μου λεει οτι καθεται μονος του και λεει "εγω αγαπαω τη μαμα μου! πολυ αγαπαω τη μαμα μου πιο πολυ απο ολους!" κι αμα τον ρωτησεις γιατι απανταει "γιατι μου φερεται παντα καλα!" Ακου να δεις ο γλυκας μου!!!!

Φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ασε καγκουρακι ενα κ δε προλαβαινω το καρατε κ εσυ με τρια respect κοριτσαρα μου!!!

Σαββατο ειχαμε ψυχολογο διατροφολογο κ φωτογραφιση στη σχολη καρατε για την αξια του αθλητισμου στη ζωη κ σωστη διατροφη πολυ καλο...!

Το βραδυ βγηκαμε σε ρεμπεταδικο με ινα κ πολυ αψογα ηταν κρασακια σουπερ φαι φισκα το μαγαζι ωραια ζωντανη μουσικουλα κ οικονομικοτατο στολισμενο για χριστουγεννα τελειο

Γυρησαμε το πρωι εγω βραχνιασα ελπιζω ως αυριο να επανελθω..

Αλλα νεα ψησηματακι σημερα με κουνιαδακια μια χαρα..

Αισιος 54 κιλα εφτασα χαχα ολο τρωω δε φταιω που πεφτω ολο σε σουπερ φαγητα!!!

Βασουλα κολικους ο μικρουλης μωρε.,

Εμενα δεν ειχε κανει ποτε κ δεν ηξερα πως ειναι αλλα της αδερφης μου που χε η μικρη την ειχα λυπηθει που γινοταν σα σκουληκακι κ εκλαιγε κ δεν ηρεμουσε με τιποτα..

Η βασουλα το αγαπαει μωρε κ μιλα γιαυτο

Αρχισε κ ο δικος μου κ ζητα αδερφακι τρεις φορες το πε τον τελευταιο καιρο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα παιδια βρε εχουν ενστικτο κ φυσικα ξερει οτι τον αγαπας αλλωστε οταν τα μαλωνουμε δε σημαινει δεν τα αγαπαμε

Κ εγω με βασιλη σχεση λατρειας εχουμε

Εγω δεν τον εχω χτυπησει μια φορα του ριξε ο αντρας μου μια ελαφρια στο κωλακι κ του φωναζα οτι θα παρω την προνοια χαχαχα κ δεν τον ξανακουμπησε ποτε

Η πεθερα μου λεει τους εριχνε στο κωλακι μικρα

Η καθε μαμα βρισκει τα κουμπια πιστευω

Εγω δε φωναζω αλλα οταν τον μαλωνω ειμαι πολυ σοβαρη κ υπαρχουν φορες που δε του δινω σημασια για καποιο διαστημα αυτο τον κινητοποιει τον δικο μου οσο τιποτα

Αλλες φορες μπορει να μπω στο μπανιο αν μαλωσουμε κ καθομαι κ σκεφτομαι ωραιες στιγμες μαζι του ως να ηρεμησω αν με εχει φουντωσει

Γιατι σιγουρα υπαρχουν φορες που μου ρχεται να τον πιασω απο το τσουλουφι χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ανθη μας που ειναι εχει καμια το τηλ της να την παρουμε εχει χαθει καιρο τωρα..

Κα εσυ με τρια αγορια πολιτικα κ πλεξιμο φανταζομαι ολο τρεχεις κοριτσι ε..

Μαρινακι φιλια πες μας εσυ πως πας με την εγκυμοσυνη;;

Αυτη τη βδομαδα θα μαι τακτικη μιας κ εχω αδεια σας φιλω...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινα κ μενα τον μπαμπα του τον ακουει περισσοτερο απο μενα γκρρρ!!

Αυριο θα παμε στη μαμακα μου κοπανα απο το σχολειο χαχα

Κ σερβις το αμαξι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κόρες! Τι κάνετε;

Εμείς καλά εκτός απ' τον Αντρέα που είναι αρρωστούλης. Το Σαββάτο το βράδι έκανε εμετό απ' τη μύξα και από εκείνη τη στιγμή μειώθηκε πολύ ο βήχας του. Έχει αρκετή μύξα, όμως, και έχει κοκκινίσει και η μυτούλα και ένα σημείο στο μάγουλό του, γιατί σκουπίζει μονίμως τη μύτη με το μανίκι και την πασαλείβει στο μάγουλο, με αποτέλεσμα να συγκαεί σε ένα σημείο! 

Σήμερα δεν πήγε σχολείο, γιατί μέχρι χτες το βράδι έκανε πυρετό. Μιλάμε, χτες όπως έπινε το γάλα άρχισε να τρέμει. Τρόμαξα που τον είδα να τρέμει. Πήρα τον παιδίατρο, και μου είπε ότι το ρίγος δεν είναι τίποτα, είναι πάρα πολύ συνηθισμένο, και συμβαίνει όταν ανεβαίνει ο πυρετός. Όντως, εκείνη την ώρα του ανέβηκε πυρετός. Καλά, με όλα αυτά που έχω διαβάσει στο ίντερνετ, πήγε το μυαλό μου σε πυρετικούς σπασμούς και κατατρόμαξα.

Σήμερα ήταν πολύ καλύτερα, ευτυχώς, δεν έκανε καθόλου πυρετό.

Καγκουράκι τα ίδια περνάμε βλέπω με τους μαθητές μας... Νομίζω ότι βγαίνει αυθόρμητο στον άνθρωπο να μιλάει. Προχτές που κάναμε συνεδρίαση, οι περισσότεροι μιλούσαν μεταξύ τους, και κάθε λίγο τους έλεγε ο διευθυντής "συνάδελφοι, παρακαλώ", ενώ σε ένα σεμινάριο για φιλολόγους που είχα πάει παλιότερα, κάθονταν κάποιες πίσω μου, και μεγάλης ηλικίας σχετικά, κι όλη την ώρα χαζογελούσαν και έπαιζαν με ένα μίνι ανεμιστηράκι... Οπότε κι οι μαθητές τι να σου κάνουν...

Εγώ σήμερα μπήκα σε μια τάξη, τους είχα ετοιμάσει δύο παρουσιάσεις στην ιστορία, πάω να τους τις δείξω, άρχισαν το μπούρου-μπούρου. Πόσες παρατηρήσεις να κάνω; Κάπως ησύχασαν πάντως, αλλά και πάλι υπήρχε μια σχετική βαβούρα. Την Παρασκευή στην άλλη α' λυκείου που κάνω ιστορία, πάω να δείξω τις ίδιες παρουσιάσεις, σβήνω τα φώτα, τσιρίζει κάποιος, άναψα αμέσως το φως, και τους είπα "ξεχάστε το, δε βλέπουμε τίποτα, κάνουμε μάθημα κανονικά με τα φυλλάδια". 

Βασικά κάποιοι μαθητές είναι που μου δημιουργούν πρόβλημα. Έχω έναν ρε κορίτσια που είναι δεκαπέντε χρονών και φέρεται σαν πεντάχρονο, επί μονίμου βάσεως. Κι όταν του κάνω παρατήρηση, σταματά να φέρεται σαν πεντάχρονο, και φέρεται σαν δίχρονο. Αρχίζω να σκέφτομαι μήπως έχει στ' αλήθεια κάποιο πρόβλημα. Είναι και κάτι άλλοι που είναι για σφαλιάρες, αφήστε... 

Άντε βρε, περπάτησε ο Γιωργάκης;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Μπράβο!!!!!!!!!!!!!!! Δέκα μηνών είναι τώρα;;; Κι αυτός νωρίς νωρίς σαν τον Νικόλα!!!!!!!

Καλά, πολλή πλάκα ο Νικόλας! Κι ο Αντρέας όταν γέννησα κι άρχισα να θηλάζω, είδε πάνω στα ρούχα μου κηλίδες απ' το πρωτόγαλα, που ήταν κίτρινο, και έλεγε συνέχεια "η Γεωγία πίνει γάλα κίκινο".

Κι εγώ από δουλειές λίγα πράγματα. Ό,τι προλάβω. Από βοήθεια μόνο ο άντρας μου. Αλλά κι αυτός μου κάνει τα νεύρα τσατάλια. Επειδή κάθε πρωί μαγειρεύει και κρατάει το μωρό, το οποίο σημειωτέον είναι πάρα πολύ ήσυχο, και κάνει και 1-2 δουλίτσες, μόλις γυρίσω εγώ απ' το σχολείο πτώμα, μου λέει ότι είναι πάρα πολύ κουρασμένος και να κρατήσω εγώ τα παιδιά για να ξεκουραστεί. Και όλη μέρα γκρινιάζει ότι είναι πάρα πολύ κουρασμένος και δεν μπορεί, και δε γίνεται εγώ να μην κάνω τίποτα, κι αυτός να μαγειρεύει...

Καλά, χτες ήταν το θέατρο του παραλόγου. Του είπα να πάρει τον Αντρέα στους γονείς μου για να προετοιμαστώ για το σχολείο. Έκανε πεντακόσιες ώρες να τον πάει, και φώναζε κι από πάνω. Επιστρέφει, εγώ είχα πάρει τη Γεωργία με το ριλάξ στο γραφείο κι άρχισα δουλειά. Η μικρή γκρίνιαζε, και του είπα να την πάρει για να συνεχίσω τη δουλειά μου, και μου λέει "ε, τι θέλεις τώρα, μωρό είναι θα κλάψει, τι θα γίνει, όλη μέρα θα την κρατάω αγκαλιά;". Τελικά έρχεται και την παίρνει. Όταν ήρθε η ώρα να πάμε στους γονείς μου για φαγητό, εγώ φυσικά δεν είχα τελειώσει, αφού με είχε καθυστερήσει τόσο πολύ, του λέω ότι δεν πρόλαβα κι έχω πολλή δουλειά ακόμα και τι μου λέει;;; "Τι να σου κάνω, ας κανόνιζες εσύ τις δουλειές σου, εγώ τι σου φταίω;". Μιλάμε για θέατρο του παραλόγου έτσι;

Πολύ φορτωμένο πρόγραμμα έχεις πάντως...

Απ' ό,τι είδα στο φέισμπουκ, πάντως, πρέπει να έπιασε το κόλπο με τον Άη Βασίλη, αφού στολίσατε!

Μάγδα θα συμφωνήσω με τη Χριστίνα ότι κι εγώ έφαγα ξύλο μικρή και δεν έπαθα τραύμα, αλλά ούτε και το έκανα εγώ. Όταν λέμε ξύλο, οκ, δεν εννοούμε ακραίες καταστάσεις, έτσι; Αλλά υπάρχουν πεντακόσιες απόψεις ψυχολόγων/παιδαγωγών/αναπτυξιολόγων/και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο, και οι περισσότερες αναιρούν η μία την άλλη...

Εμάς ο Αντρέας σηκώνει χέρι (και πόδι) όταν δε γίνεται το δικό του. Εγώ δεν του δίνω σημασία, ο άντρας μου νευριάζει, αλλά τις περισσότερες περιπτώσεις, κι ο άντρας μου και όλοι κάνουμε ότι και καλά είναι παιχνίδι, του πιάνουμε τα χέρια λες και παίζουμε και το σταματά. Αλλά με τον πατέρα μου έχει ένα κόλλημα και τον χτυπά με πόδια, χέρια, αντικείμενα, κ.λπ. Χτες τον χτυπούσε συνέχεια, ο πατέρας μου πονούσε πραγματικά, του έβαζε τις φωνές, αφήστε που, επειδή παίρνει μόνιμα ασπιρίνη, μαυρίζει με το που ακουμπά κάπου, οπότε θα γινόταν κατάμαυρος. Τελικά τον απασχολήσαμε με κάτι άλλο και σταμάτησε. Τώρα αυτό έγινε επειδή ήθελε να τραβήξει την προσοχή, όχι επειδή δεν έγινε το δικό του.

Εμείς πάντως δε μαλώνουμε με τον Αντρέα. Όταν του φωνάξουμε λίγο, τα ξαναβρίσκουμε αμέσως. 

Χριστίνα η κόρη της φίλης μου έπαθε εισρόφηση στον ύπνο της. Αυτό μπορεί να συμβεί και σε ένα μεγάλο.

Καλά, πολύ γέλασα με τα μαλλιά!! Άκου μπλε και πετρόλ!!! Χαχαχαχα!!!!! 

Ήθελα να γράψω κι άλλα, αλλά άπλωσα τεράστιο σεντόναρο, και καλύτερα να κλείσω.

Α, κι εγώ σιχαινόμουν τη χημεία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!!! 

Μπήκα για να ευχηθώ στις Κατερίνες!!!! Χρόνια πολλά και στις δύο εύχομαι! Να σας χαίρονται οι οικογένειές σας, και να τις χαίρεστε κι εσείς!!!

Καλά, μιλάμε, κάποιοι μαθητές απλά ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ. Είναι σε άλλη διάσταση, ο εγκέφαλός τους δεν είναι συνδεδεμένος με το σώμα, δεν επικοινωνούν με τον πλανήτη. 

Πετάει μια μαθήτρια στιλό στην άλλη άκρη της τάξης και πετυχαίνει μια συμμαθήτριά της στο κεφάλι. Της κάνω πολύ έντονη παρατήρηση και της προειδοποιώ ότι έτσι και το ξανακάνει, θα της κάνω γραπτή καταγγελία. Αρχίζει τις διαμαρτυρίες ότι δεν ήθελε να πετύχει τη Μαρία, το Γιώργο ήθελε να πετύχει. Και να επιμένει ξανά και ξανά, λες και το πρόβλημα ήταν που πέτυχε τη Μαρία και όχι το Γιώργο, κι αν πετύχαινε το Γιώργο δε θα υπήρχε πρόβλημα. Μιλάμε, iq πατάτα, ραδίκι, κάτι σε ζαρζαβατικό πάντως... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρονια πολλα στις κατερινουλες μας εστω κ καθυστερημενα..

Ευτυχισμενες κ χαρουμενες να στε παντα...

Εγω χθες ειχα μια ομορφη ησυχη μερα ξεκουραστηκα μιας κ τα αγορια πηγαν για λαστιχα εγω εκανα δουλειτσες κ μετα πηγα για νυχακια κ απολαυσα καφεδακι κ κους κους με τη φιλεναδα μου

Μετα ελιωσα στον υπνο

Οδοντιατρο οικογενειακως το απογευμα

Για καθαρισμο πετρας ειχαμε ολοι μας απο λιγοι ακομα κ ο μικρουλης μου ελαχιστη σε δυο δοντακια τα μεσαια κατω εκατσα κυριος κ την εβγαλε η γιατρος κ του δωσε δωρο ενα ξυλινο παζλ 24 τεμαχια αψογο επειδη ηταν τοσο συνεργασιμος

Μετα γυρησαμε ταινιακι κ νανακια

Σημερα στολισαμε το δεντρακι ανυπομονουσε το παπι κ μας εριξε

Αυτη τη βδομαδα που χουμε αδεια εχει κ ο μικρος απο το σχιλειο να τον χορτασουμε

Αυτα τα δικα μου..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια ελιωσα στο γελιο με τη μαθητρια

Δεν ξερω αν ο βασιλης που ναι 4 θα σκεφτοταν τοσο ανοητα κ ανωριμα..

Περαστικα στον αντρεακο σου αμαν αυτος ο παλιοχειμωνας μπλιαχ μπλιαχ

Ρε τον καημενο τον παππου που τις τρωει απο το αντρεακι

Εμενα δε χτυπαει σας ειχα πει μια φορα μου χε ριξει στο κωλακι μου μια ειχα παθει κριση κ δε το ξανακανε

αλλα τρωω συχνα αδεσποτες καθως παλευουμε η παιζουμε καταλαθος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οντως μας εχουν μπουχτησει με ολες τις θεωριες εγω συνηθως κινουμαι βαση ενστικτου κ βιωματων να σου πω

δλδ πιανω τον εαυτο μου να κανω οσα εκανε η μαμα μου σε μας..

Παντως νομιζω καθε παιδακι ειναι ξεχωριστο κ θελει τον τροπο του..

Αλλωστε παιδακια εχουμε κ οχι ρομποτακια

Κ χαζομαρες κ αταξιες κ ολα θα τα κανουν αλλιως θα γενναγαμε ενηλικες..

Θα ξαναμπω μπας κ υπαρχει κινηση μιας κ μονολογω χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!

Μπηκα να πω στις Κατερινες μας χρονια σας πολλα και καλα! Να χαιρεστε τα ζουζουνια σας και ολους οσους αγαπατε!!!

Φιλια πολλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!
Τζουμ ταρατατζούμ, σπουδαία νέα!

Η Γεωργία γύρισε από ανάσκελα μπρούμυτα σήμερα!!!

Κι ακόμα τεσσάρων μηνών είναι. Ο Αντρέας πέντε μηνών είχε γυρίσει.

Μάγδα ωχ, ο καθαρισμός με ανατριχιάζει, δεν τον αντέχω. Έχω δυο χρόνια να κάνω, κάποια στιγμή θα πρέπει να πάω, αν και, ο οδοντίατρος μου είπε ότι έχω πολύ καλά δόντια και μια φορά το χρόνο να πηγαίνω για καθαρισμό. Πέρσι τέτοια εποχή ήμουν έγκυος, έτσι το άφησα, χιχι.

Ο Αντρέας είχε πάει οδοντίατρο το καλοκαίρι και ήταν κι αυτός συνεργάσιμος, γιατί κι η Πέππα κι ο Τζορτζ πηγαίνουν στον οδοντίατρο. Βέβαια, απλή εξέταση του έκανε!

Εμείς δε στολίσαμε ακόμα, το Σαββάτο θα βάλουμε το χαλί μάλλον, και μετά του αγίου Νικολάου λογικά θα στολίσουμε. Δε μ' αρέσει να στολίζω πολύ νωρίς, γιατί αν στολίσω ένα μήνα πριν τα Χριστούγεννα, στις 25 Δεκεμβρίου θα έχουμε βαρεθεί και το δέντρο, και τα στολίδια, και τη φάτνη και όλα. Καλά, οι περισσότεροι στολίζουν αρχές Νοεμβρίου πλέον... 

Σήμερα όπως κατεβαίναμε τη σκάλα της πολυκατοικίας, είδαμε το στεφάνι της γειτόνισσας, με ρώτησε ο Αντρέας τι είναι, και είπαμε να φτιάξουμε το δικό μας στεφάνι μόνοι μας. Του είπα να βάλουμε κουκουνάρια πάνω και μου είπε "όχι, όχι κουκουνάρια, να βάλουμε μέλισσες". Μετά ήθελε να βάλουμε πάνω γιατρούς...

Τον πήγα μαζί μου στη Δημοτική Βιβλιοθήκη και με τρέλανε... Έχει χώρο για παιδιά, καθίσαμε να διαβάσουμε κανένα παραμύθι, αλλά όλη την ώρα ήθελε άλλο. Ξεφυλλίζαμε ένα, σηκωνόταν, το πήγαινε στη θέση του και ήθελε άλλο. Μετά βρήκε ένα παραμύθι με τον Μίκυ, αλλά δε δεχόταν με τίποτα να του το διαβάσω. Είχε μέσα κάτι παζλ και τα έφτιαξε από δύο φορές. 

Αυτήν την εποχή περνά φάση άρνησης με όλα. Δε θέλει να μαθαίνει τίποτα. Είχε μάθει τα περισσότερα γράμματα του αλφαβήτου, και τώρα τα έχει ξεχάσει. Μόνο το άλφα και το χι αναγνωρίζει. Όλα τα άλλα τα λέει σου. Τώρα τα ξέρει και δεν τα λέει, τα ξέχασε, δεν ξέρω. Είναι αρνητικός πάντως. Τους αριθμούς τους κουτσοξέρει, και έχει αρχίσει πλεον και μετράει πράγματα, π.χ. μετράει τα αυτοκινητάκια του και βρίσκει ότι είναι τέσσερα, μετράει τα μολύβια και βρίσκει ότι είναι έξι, κ.λπ. Αντιλαμβάνεται ποσότητες, δηλαδή. Αλλά όταν τον ρωτήσω κάτι, το πιθανότερο είναι να μου απαντήσει μια χαζομάρα. Π.χ. σήμερα έκαναν στο σχολείο για τον άγιο Στυλιανό. Τον ρωτάω στο αυτοκίνητο ποιος άγιος γιορτάζει σήμερα, μου λέει "κανένας, τίποτα, ποτέ". Τον ρωτάω ποιους προστατεύει ο άγιος Στυλιανός, τους μεγάλους; και μου απαντά ναι. Μετά μου έλεγε ότι δε γιορτάζει ο άγιος Στυλιανός αλλά η αγία Εκκλησία. Ό,τι να 'ναι.

Μετά δεν έφευγε απ'΄τη βιβλιοθήκη, έπρεπε να πάμε φρουταρία και είχα στο σπίτι πολλή δουλειά για το σχολείο, τον τραβολογούσα, τίποτα, κυλιόταν κάτω, έμπαινε κάτω απ' τα τρόλεϊ των βιβλίων, κρυβόταν, του είπα ότι θα φύγω (λάθος, αλλά δεν έπιανε τίποτα), τελικά έκανα ότι φεύγω και ήρθε. 

Καλά, στους μαθητές κι εγώ τα ίδια λέω. Ότι συμπεριφέρονται σαν τρίχρονα, και να κοιτάξουν να ωριμάσουν λίγο. Αυτήν χτες τη ρωτάω πόσων χρονών είναι, και μου λέει ότι κοντεύει τα δεκαέξι. Της λέω, "και γιατί συμπεριφέρεσαι σαν τρίχρονο; Προσπάθησε, σε παρακαλώ, να αρχίσεις να συμπεριφέρεσαι σαν δεκατριάχρονο, τουλάχιστον", και μου είπε ότι θα το βάλει στους στόχους της. Θεέ μου, τι τραβάω...

Συμφωνώ ότι αν δεν έκαναν τις χαζομάρες τους θα γεννάγαμε ενήλικες, χαχα!

Βάσω και Χριστίνα φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...