Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ!!!


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες!

 

Ευχαριστώ πολύ που μου είπατε για τις εξετάσεις.

Εμενα δε μου ζήτησαν απολύτως τπτ άλλο απο αυτά που είχα (σαλπιγγογραφία, σπερμοδιάγραμμα και τις τυπικές aids κλπ)...

Οπως αντιλαμβάνεστε, μάλλον θα αλλάξω γιατρό...προς το παρόν κάνω τις εκατοντάδες εξετάσεις που μου έγραψε ο ενδοκρινολόγος!!

 

Σας φιλώ όλες, θα επανέλθω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσακια μου τι κανετε???κοριτσακι μου τι υπεροχα νεα ειναι αυτα ξαπλα τωρα ξεκουραση και θα πανε ολα τελεια!!!,καπυ μου περαστικουλια αντε να σιυ ερθει να ηρεμησεις!!!!μαλτιδακι μου αν νοιωθεις οτι δεν σε καλυπτει ο για τρος πηγενε σαλλον μην το σκεφτεσε καθολου,!!!καλο ξεκινημα σου ευχομαι!!!οι αλλες οι τσουπρες που ειναι???γιατι χαθηκατε κοριτσουδια??εγω μολις εκανα ενα μπανακι χαλαρωσα και περιμενω πως και πως να ξημερωσει να παω στον γιατρο!αν κοιμηθω σημερα καλα θαναι!!ειναι η μεεγαλημερα αυριο και γιαμενα και για το diazaki μακαρι να πανε ολα καλα και στις δυο μας!!ας μας βοηθησει ο θεουλης!!!σας καλημυχτω αγαπες μου!!!,:φιλακια σε ολες.σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια καλησπερα!δε θελω να διαβαζω οτι κανετε αρνητικες σκεψεις (αν και σας καταλαβαινω απολυτα).θα καταχραστω λιγο απο το χωρο σας και θα σας πω την ιστορια μου.πριν απο 3χρονια ξεκινησαμε προσπαθεις με τον αντρα μου στους 9μηνες αφου ειχα δοκιμασει τα παντα σαν κατι μεσα μου να μου ελεγε οτι κατι δεν παει καλα,πηγαμε στο γυναικολογο η σαλπιγγογραφια μου οκ και ολα απο μεριας μου,περνουνε το σπερμοδιαγραμμα και χανουμε τη γη κατω απο τα ποδια μας το πορισμα μη αποφρακτικη αζωοσπερμια.(πολυ ζορικα τα πραγματα)τελος παντων για να μη τα πολυ λεω εκανα δυο εξωσωματικες και τιποτα,κανω τη τριτη (με κατεψυγμενα εμβρυα,με οχι τοσο ταλεπωριμενο οργανισμο) και επιτελους χαμογελαμε με το θετικο αποτελεσμα.οταν ακουμε την καρδουλα πεταμε απο χαρα,τη δευτερη φορα επισης και σιγα σιγα οσο περναγε ο καιρος και πλησιαζε η αυχενικη το ανχος εξαφανιζοταν παμε λοιπον τη δεκατη εβδομαδα να δουμε το μπεμπε στον προγραμματισμενο υπερηχο και μας ερχετε ο ουρανος στο κεφαλι,η καρδουλα της ειχε σταματησει(κοριτσακι ηταν και εκεινο)εκεινη τη στιγμη ενοιωσα οτι ποτε δε θα κρατησω μωρο στην αγκαλια μου,δεν μπορουσα καν να βλεπω μωρα και εγκυους,μονο δακρυα και απογοητευση.δε το εβσλα κατω ομως δυο μηνες αφου ειχε φυγει το αγγελουδι μου εκανα τη τεταρτη προσπαθεια(παλι με κατεψυγμενα,τα παγωτινια μου οπως ελεγα)και ναι θετικο.ανχος αγωνια τη πεμπτη εβδομαδα αιμα,ξαπλα και ενεσεις ,εβδομη εβδομαδα υπερηχος ενας σακος που αρχισε να μικραινει(το αιμα που ειχα ηταν το ενα μωρακι)και ενας δευτερος σακος χωρις να φαινετε μωρο(εγκεφαλικο εκεινη τη ωρα)απο την εμπειριας του γιατρου οτι μαλλον ειχε σφινοσει πανω στο τοιχωμα του σακου που ηταν πιο χοντρο σε ενα σημειο.αλλη μια βδομαδα και επιτελους ακουγαμε το πιο γλυκο ηχο!περασε ο καιρος με αρκετη ξεκουραση οταν υπηρχε χρονος,με αρκετα χαδακια στην κοιλιτσα και πολλα γλυκα λογακια και επιτελους εγινε αυτο που ειχα φοβηθει οτι δε θα γινοταν ποτε.....εγινα μαμα .τωρα ποια οταν την κοιταζω ξερω οτι εκανα τα παντα και εκεινη μου εκανε τη τιμη να με διαλεξει για μαμα της.ειναι πολυ δυνατο κοριτσι.ετσι θελω να σκεφτεστε οτι υπαρχει και για σας ενα παιδακι που οταν θα νοιωσει ετοιμο και δυνατο θα σας διαλεξει για να το οδηγησετε στη ζωη και στην αγκαλια σας αρκει να προσπαθειτε και να προσεχετε τον εαυτο σας!αν μπορω να βοηθησω οπουδηποτε θα χαρω να το κανω!φιλια σε ολες!οσες εχετε ηδη φουσκομενη κοιλιτσα απολαυστε το ταξιδι και βγαλτε πολλες φωτο και βιντεο αργοτερα οταν θα αρχισουν να κουνιουντε τα μπεμπε(εχει πλακα γιατι κουνιετε ολη η κοιλια.εγω ακομα τα χαζευω) χιλια συγνωμη για το κατεβατο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια καλησπερα!δε θελω να διαβαζω οτι κανετε αρνητικες σκεψεις (αν και σας καταλαβαινω απολυτα).θα καταχραστω λιγο απο το χωρο σας και θα σας πω την ιστορια μου.πριν απο 3χρονια ξεκινησαμε προσπαθεις με τον αντρα μου στους 9μηνες αφου ειχα δοκιμασει τα παντα σαν κατι μεσα μου να μου ελεγε οτι κατι δεν παει καλα,πηγαμε στο γυναικολογο η σαλπιγγογραφια μου οκ και ολα απο μεριας μου,περνουνε το σπερμοδιαγραμμα και χανουμε τη γη κατω απο τα ποδια μας το πορισμα μη αποφρακτικη αζωοσπερμια.(πολυ ζορικα τα πραγματα)τελος παντων για να μη τα πολυ λεω εκανα δυο εξωσωματικες και τιποτα,κανω τη τριτη (με κατεψυγμενα εμβρυα,με οχι τοσο ταλεπωριμενο οργανισμο) και επιτελους χαμογελαμε με το θετικο αποτελεσμα.οταν ακουμε την καρδουλα πεταμε απο χαρα,τη δευτερη φορα επισης και σιγα σιγα οσο περναγε ο καιρος και πλησιαζε η αυχενικη το ανχος εξαφανιζοταν παμε λοιπον τη δεκατη εβδομαδα να δουμε το μπεμπε στον προγραμματισμενο υπερηχο και μας ερχετε ο ουρανος στο κεφαλι,η καρδουλα της ειχε σταματησει(κοριτσακι ηταν και εκεινο)εκεινη τη στιγμη ενοιωσα οτι ποτε δε θα κρατησω μωρο στην αγκαλια μου,δεν μπορουσα καν να βλεπω μωρα και εγκυους,μονο δακρυα και απογοητευση.δε το εβσλα κατω ομως δυο μηνες αφου ειχε φυγει το αγγελουδι μου εκανα τη τεταρτη προσπαθεια(παλι με κατεψυγμενα,τα παγωτινια μου οπως ελεγα)και ναι θετικο.ανχος αγωνια τη πεμπτη εβδομαδα αιμα,ξαπλα και ενεσεις ,εβδομη εβδομαδα υπερηχος ενας σακος που αρχισε να μικραινει(το αιμα που ειχα ηταν το ενα μωρακι)και ενας δευτερος σακος χωρις να φαινετε μωρο(εγκεφαλικο εκεινη τη ωρα)απο την εμπειριας του γιατρου οτι μαλλον ειχε σφινοσει πανω στο τοιχωμα του σακου που ηταν πιο χοντρο σε ενα σημειο.αλλη μια βδομαδα και επιτελους ακουγαμε το πιο γλυκο ηχο!περασε ο καιρος με αρκετη ξεκουραση οταν υπηρχε χρονος,με αρκετα χαδακια στην κοιλιτσα και πολλα γλυκα λογακια και επιτελους εγινε αυτο που ειχα φοβηθει οτι δε θα γινοταν ποτε.....εγινα μαμα .τωρα ποια οταν την κοιταζω ξερω οτι εκανα τα παντα και εκεινη μου εκανε τη τιμη να με διαλεξει για μαμα της.ειναι πολυ δυνατο κοριτσι.ετσι θελω να σκεφτεστε οτι υπαρχει και για σας ενα παιδακι που οταν θα νοιωσει ετοιμο και δυνατο θα σας διαλεξει για να το οδηγησετε στη ζωη και στην αγκαλια σας αρκει να προσπαθειτε και να προσεχετε τον εαυτο σας!αν μπορω να βοηθησω οπουδηποτε θα χαρω να το κανω!φιλια σε ολες!οσες εχετε ηδη φουσκομενη κοιλιτσα απολαυστε το ταξιδι και βγαλτε πολλες φωτο και βιντεο αργοτερα οταν θα αρχισουν να κουνιουντε τα μπεμπε(εχει πλακα γιατι κουνιετε ολη η κοιλια.εγω ακομα τα χαζευω) χιλια συγνωμη για το κατεβατο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλημέρα! Δεν σας ξέχασα αλλά δεν είχα ιντερνετ για λίγες μέρες! 

Εγώ εδώ αναμονή για να ακούσουμε την καρδούλα! Μακάρι Παναγίτσα μου και Χριστούλη μου να πάνε όλα καλά!

Λαλλούνα θα περιμένουμε νέα σου! 

Κοριτσάκι μου πολύ χαίρομαι που όλα πήγαν καλά! Την είχα άγχος αυτή την περίδεση. Μακάρι να μείνει πολύ καιρό μέσα το μωράκι σας και να βγει στην ώρα του γερό και δυνατό!

Δάφνη μου πολύ χάρηκα και με τα δικά σου νέα! Έχεις ένα υγιέστατο μωράκι! Με το καλό μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη κι ένα γερό μωράκι!

Capy μου υπομονή κοριτσάκι να περάσουν οι δύσκολες μέρες. Όλα θα φτιάξουν θα το δεις. 

Ματιλντάκι είδα που ρώταγες για εξετάσεις. Κι εγώ τις ίδιες με τα κορίτσια θα σου έγραφα. Σαλπιγγογραφία είναι βασική, αλλά κι εμένα ο ακτινολόγος μου έλεγε ότι έχω ινομυωμα στο μητρα μου και οταν την είδαν οι 2 γυναικολογοι μου μου είπαν ότι ειναι πεντακάθαρη και δικαιώθηκαν γιατί έμεινα αμέσως έγκυος. Οπότε είμαι της άποψης ο καθένας να κοιτάει τα χωράφια του και να μην κρίνει σε άλλο αντικείμενο. Το να αλλάξεις γιατρό είναι άλλο θέμα βέβαια. Ίσως έτσι θα βρεις την αλήθεια με το τι έπρεπε να γίνει

Ζωή μου πολύ συγκινητική η ιστορία σου! Να χαίρεσαι το παιδάκι σου και να είστε πάντα ευτυχισμένοι!

Σανταλόξυλό μου πέρασε η κρίση με τα πεθερικά;;;; Έφυγαν; Μην στεναχωριέσαι πάντως, τρώνε τα κωλύματα τους και στις καλύτερες οικογένειες. 

φιλιά σε όλες και σύντομα ευχάριστα στο ποστάκι μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!

Καλή επιτυχία σε lallouna k diazaki!!!

Ζωή μου πόσα πέρασες κ εσύ...να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου!γερό κ καλότυχο να είναι!μας δίνεις κουράγιο κ ελπίδες κοριτσι μου κ μη ζητας συγγνώμη,η ιστορία σου πονεμένη αλλά με αίσιο τέλος!

Εγώ σπαραζω απ' τους πόνους μαλλον λογω κύστης αλλά περίοδος πουθενά...

το μεσημέρι θα παω στον γιατρό μου για υπέρηχο!

Σας φιλώ όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλημερα!

 

lalluna μου ευχομαι σημερα να ακουσετε τον ωραιοτερο ηχο!!περιμενουμε νεα!

 

diazaki και σε σενα κοριτσακι μου ευχομαι το ιδιο και θα πανε ολα καλα θα δεις!οσο για την περιδεση δεν ηταν τιποτα αν δε με ειχε πειραξει η ναρκωση!

 

ΖΩΗ13 να χαιρεσαι το κοριτσακι σου και η ιστορια σου με συγκινησε παρα πολυ!!ολα τα κοριτσια θα γινουν μανουλες και ζωντανο παραδειγμα εισαι εσυ!

 

capy μου ακομα πονας κοριτσακι μου? περαστικουλια!!!

 

φιλακια στα υπολοιπα κοριτσια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα και από μένα κορίτσια μου! Γράφω μετά από μία εβδομάδα και μία ημέρα μετά την αρνητική χοριακή μου.Ακόμη δεν μπορώ να πιστέψω αυτό το αποτέλεσμα που είχαμε όμως όσο και να στεναχωριέμαι δυστυχώς δεν αλλάζει.Σας ευχαριστώ όλες μα όλες μέσα από την καρδιά μου για τα παρήγορα λόγια σας, οι περισσότερες έχετε τουλάχιστον μία αποτυχία στο ενεργητικό σας κι έτσι νιώθω ότι με καταλαβαίνετε λίγο περισσότερο από κοπέλες που πέτυχαν με την πρώτη προσπάθεια-αν και τελικά αυτές που πετυχαίνουν με την πρώτη γλιτώνουν πολλή πίκρα και απογοήτευση...Με μερικές από εσάς μιλήσαμε και πιο προσωπικά από μηνυμάτα γιατί ήθελα να σας κάνω ερωτήσεις για πράγματα που ίσως δεν θέλατε να μιλήσουμε ανοιχτά στο φόρουμ.

 

Όλες αυτές τις μέρες έκλαψα και ξέσπασα όσο ποτέ στη ζωή μου.Πίστεψα ότι θα κατάφερνα να κάνω την αδερφή μου μανούλα και ότι ήμασταν πολύ κοντά στο να το καταφέρουμε αυτό.Μου γράψατε μερικά κορίτσια να μην απογοητεύομαι γιατί θα προσπαθήσουμε πάλι.Το θέμα όμως είναι ότι η αδερφή μου δε θέλει να κάνουμε άλλη προσπάθεια.Δε θέλει να με βάλει σε αυτή τη διαδικασία πάλι,να παίρνω τόσα χάπια και να κάνω πάλι ενέσεις.Εγώ της είπα ότι δε με πειράζει αρκεί να πετύχουμε όμως εκείνη είναι ανένδοτη. Έχουμε μόνο 2 κατεψυγμένα τα οποία δεν ξέρουμε κιόλας σε τι κατάσταση θα βρίσκονται αν και εφόσον αποφασίσουμε να τα αποψύξουμε.Εκείνη δε θέλει να συνεχίσουμε για μένα όμως εγώ νομίζω ότι πρέπει να συνεχίσουμε για εκείνη.Μου είπε χαρακτηριστικά ότι η αποτυχία αυτή είναι ένα σημάδι από το Θεό ότι πρέπει να μείνει με το ένα παιδί που έχει.Λυπάμαι που δεν πιστεύω σε θεϊκά σημάδια και πιστεύω ότι η αποτυχία οφείλεται σε κάποια παράλειψη του γιατρού.Αύριο στις 11 έχουμε ραντεβού μαζί του και σίγουρα θα ζητήσω να πάρω απαντήσεις για το τι δεν έγινε σωστά και είχαμε αυτό το αποτέλεσμα. Εδώ και μέρες τριγυρίζει στο μυαλό μου η σκέψη γιατί άραγε δε μου έκανε σαλπιγγογραφία ο γιατρός και έκανε μόνο υστεροσκόπηση;Μήπως αν έχω φραγμένες σάλπιγγες φταίει αυτό που δεν εμφυτεύτηκε κανένα έμβρυο;Γιατί άραγε στις επιτροπές εξωσωματικής ζητάνε πάντα σαλπιγγογραφία;Εμείς δεν περάσαμε από επιτροπή βέβαια.Η αδερφή μου ξόδεψε γύρω στα 10.000 ευρώ και το αποτέλεσμα μηδέν...Για να μη μιλήσω πάλι για το ότι δε μου έγραψε να κάνω εξετάσεις θρομβοφιλίας παρόλο που του το ζήτησα γιατί λέει θα έπαιρνα αγωγή προληπτικά!!!!Μα αν τελικά αποδειχτεί ότι έχω θρομβοφιλία γιατί θα ζητήσω να μου γράψει εξετάσεις τότε τι εξήγηση θα δώσει άραγε;;;;Η διαφορά μας σε σχέση με όλες εσάς που προσπαθείτε με εξωσωματική να γίνετε μανούλες είναι ο χρόνος.Αν δεν πετύχει ούτε η δεύτερη προσπάθεια αν τελικά πειστεί η αδερφή μου και την κάνουμε,θα σταματήσουμε άλλες προσπάθειες.Πόσο μπορώ κι εγώ να είμαι διαθέσιμη για κάτι τέτοιο νομίζετε;Δεν μπορούμε να προσπαθούμε χρόνια γιατί κάποια στιγμή θα πρέπει κι εγώ να κάνω τη δική μου οικογένεια.

 

Ντιαζάκι και Λαλλούνα μου με το καλό να ακούσετε καρδούλες από τα νινάκια σας!!!!!!!Σας σκέφτομαι!!!!!

 

Κοριτσάκι μου πολύ χάρηκα που πήγε καλά η περίδεση!!!!Ε λογικό να σε πειράξει η νάρκωση αλλά αφού είναι όλα καλά δεν πειράζει!!!!

 

Δάφνη μου κι εσύ χαίρομαι που έχεις καλά νέα,καταλαβαίνω το άγχος σου και την αγωνία σου για κάθε εξέταση.Εύχομαι όλα να πάνε καλά και η κοιλίτσα να αρχίζει να φουσκώνει σιγά σιγά!!!!

 

Κάπυ μου κι εσύ με πόνους είσαι ε;;;; Κι εγώ περιμένω να αδιαθετήσω,υποτίθεται ότι έπρεπε να είχα αδιαθετήσει από την προηγούμενη εβδομάδα αλλά ακόμη τίποτα παρόλο που πονάω 3 μέρες τώρα.Πήρα τη Δευτέρα τις βοηθούς του γιατρού και ρώτησα πότε θα έπρεπε να αδιαθετήσω και μου είπαν ότι κανονικά μέχρι το τέλος αυτής της εβδομάδας θα πρέπει να αδιαθετήσω και αν δεν,τότε να πάω λέει στο γιατρό να κάνω υπέρηχο.Ό,τι να ΄ναι με λίγα λόγια.Περαστικά μας....

 

Ματιλντάκι μου γλυκό σ΄ευχαριστώ τόσο πολύ για τα καλά σου λόγια!!!!Όλες σας ευχαριστώ δηλαδή που προσπαθήσατε να με ανεβάσετε ψυχολογικά...Απλά το Ματιλντάκι ήταν από τις τελευταίες που έγραψε νομίζω και θυμάμαι τα λόγια της πιο καλά...Ευτυχώς που βρίσκομαι ακόμη σε άδεια κορίτσι μου γιατί δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορούσα να χαμογελάω στους επιβάτες αν και γενικά είμαι πολύ χαμογελαστός άνθρωπος.Και πού ξέρεις,μπορεί και να έχουμε βρεθεί σε κανένα ταξίδι και να μην το ξέρουμε...Εύχομαι και για σένα η επόμενή σου προσπάθεια να είναι η τυχερή και τελευταία,οι αποτυχίες μακριά από μας από εδώ και πέρα!!!!!Αν κι εγώ τελικά δεν ξέρω αν θα κάνουμε κι άλλη προσπάθεια, ούτε η αδερφή μου ούτε ο άντρας της θέλουν.

 

Άρτεμίς μου πού είσαι;;;; Σου έστειλα προσωπικό μήνυμα την περασμένη εβδομάδα, το είδες άραγε;;;;

 

Και επανέρχομαι πάλι στα δικά μας γιατί αύριο που θα βρεθούμε με το γιατρό δε θα δεχτώ σαν απάντηση ότι δεν πετύχαμε τα ποσοστά επιτυχίας....Αφού τα έμβρυα ήταν άριστα σε ποιότητα και οι δικές μου εξετάσεις επίσης χωρίς κάνένα πρόβλημα,τότε γιατί δεν πέτυχε;;;;Ήξερε πολύ καλά ο γιατρός ότι δεν έχουμε πολλά περιθώρια προσπάθειας λόγω της ιδιαιτερότητας της κατάστασης και της δικής μου εμπλοκής στο θέμα.Κι αν τελικά προσπαθήσουμε με τα κατεψυγμένα έχουμε πολύ μικρότερες πιθανότητες και το ξέρω...Και είναι μόνο 2 και όχι 3 όπως την πρώτη φορά.Και ποιός ξέρει τι ποιότητα θα έχουν μετά την απόψυξη.Μακάρι να μπορούσαμε να παίρναμε τα κατεψυγμένα και να πηγαίναμε αλλού αλλά δεν είμαι σίγουρη ότι δε θα μας τα ¨χαλάσουν¨ τα κατεψυγμένα μας από αντίποινα.Μπήκα σε αυτή τη διαδικασία με πολλή λαχτάρα και ανυπομονησία βρε κορίτσια και τώρα είμαι δύσπιστη,καχύποπτη και φοβισμένη.Δεν έχω εμπιστοσύνη πουθενά.Νομίζω ότι μας αντιμετώπισαν μόνο σαν ένα γερό πορτοφόλι και εκμεταλλεύτηκαν το γεγονός ότι δε μπορεί η αδερφή μου να κυοφορήσει με κανένα τρόπο.Τι να πω....

 

Ζωή μου πολύ συγκινητική η ιστορία σου και μπράβο που τα κατάφερες,να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου!!!!!Τι πέρασες κι εσύ για να γίνεις μανούλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!.

Στελινα μου,,δυστυχως δ θα παρεις απαντηση που θα σε ικανοποιησει..

Οι γιατροι δεν ειναι Θεοι..πολλες φορες ειναι κ λιγο η τυχη..

Η σαλπιγγογραφια στην εξωσωματικη δ εχει νοημα..στγν επιτροπη τη ζητανε για να δουν ποιο ειναι το προβλημα..

Εφοσον θα εκανες ηπαρινες προληπτικα ουτε το οτι δ εκανες εξετασεις οαιζει ρολο..θα επαιζε αν δεν εκανες.

Μην υποτιμας τα κατεψυγμενα..ο Αλεξανδρος μου κατεψυγμενο ειναι!!

Κ δ πειραζει που ναι δυο κ οχι τρια!!

Ενα θες να πιασει!!

Κ μπορει να πιασει!!

Σε καταλαβαινω πως νιωθεις απολυτα!. Οπως κ την αδερφη σου!! Κ γω δινω δυο ευκαιριες σε μενα για αδερφακι..αν το θελει ο Θεος θα τα καταφερω..αν οχο Δοξα τω Θεο εχω το παιδακι μου!!

Οσο για το οικονομικο να σου πω οτι σε ολες πανω κατω το ιδιο μα κοστζει..

Εμας για τον Αλεξανδρο τουλαχιστον 15000..εχω φιλη που κανε 11 προσπαθειες συν ποσες εξετασεις υπολογισε ποσα ξοδεψαν κ τελκα δεν τα καταφεραν!!

Το μονο που θα σου πω ειναι να δειξεις την υστεροσκοπηση σου κ αλλου.!

Σε ποιον γιατρο ειστε?

Μπορει να σου ακουγομαι ψυχρη τωρα.,αλλα ετσι ειναι..

Μην απελπιζεσαι γλυκεια μου.,θαδεις τα παγωτινια θα κερδισουν!!!

Ζωη μου συγκλονιστικη η ιστορια σου!.Να σας ζησει η κουκλα σας!!

Diaz κ Lallouna με το καλο να ακουσετε τον πιο μαγικο ηχο σημερα....

Φωτεινηηη τι γινεται κοπελα μου??

Κουκλες σας φιλω.,τρεχω μ τον μθκρο γι αυτο κ. Χανομαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stellina μου welcome back....θα συμφωνήσω απόλυτα με τη Κατερίνα....στη θέση σας θα ξανάκανα μια προσπάθεια με τα κατεψυγμένα που δε χρειάζεται να πάρεις ορμόνες. Αμαρτια να πάνε χαμένα και να λες δε προσπάθησα....

Ένταξει για να ξαναπάρεις ορμόνες είναι καθαρά δική σου απόφαση δε θα σου πω ότι είναι αθώες και δεν επιβαρύνουν τον οργανισμό θα είναι ψέμμα.

Για τα παγωτίνια μη είσαι απόλυτη ότι δε θα τα καταφέρουν πολλές κοπέλες εδώ μέσα και μετά από χρόνια κιόλας μια χαρά τα πήγαν με κατεψυγμένα βλέπε Diaz,Μίκα,Κατερίνα. γιατί όχι και σεις που είναι και πιο πρόσφατα.

Με την εξωσωματική παρακάμπτονται οι σάλπιγγες η τοποθέτηση γίνεται στη μήτρα οπότε άκυρος ο συλλογισμός περί φραμένων.

Και με την θρομβοφιλία αφού έκανες ηπαρίνες προληπτικά μη ξέροντας αν έχεις ή όχι καλό έκανες κακό δεν έκανες.

Όσο για την αδερφούλα που σκέφτεται μου τυχε αυτό για να μου δείξει ο Θεός ότι δε κάνω για άλλο παιδί δε θα συμφωνήσω είναι λόγια του πόνου αυτά...Αμα ήταν έτσι όσες κοπέλες καταφεύγουν στην εξωσωματική και πετυχαίνουν μετά από κόπο τι γίνεται πριν δεν τις θεωρούσε κατάλληλες ο Θεός και αφού τις δοκίμασε τις θεωρεί;;;;Ε όχι δα μορφωμένες κοπέλες είστε και οι δυο μην ακούω τέτοια.

 

Ζωη ανατρίχιασα με την ιστορία σου. Αλήθεια Ζωη λένε εσένα ή την κορούλα σου που γεννήθηκε το 2013; Απορία που μου ρθε τώρα ε;...

 

Λαλουνα και Diazaki καλή επιτυχία!!!!

 

Κοριτσακι μου αφού πέρασε και αυτό θα τα ξεχάσεις όλα μετά με το πλασματάκι σου αγκαλιά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι, δεν υποτιμώ καθόλου τα κατεψυγμένα, η εμβρυολόγος μου είπε ότι δεν είναι οι ίδιες πιθανότητες επιτυχίας σε σχέση με τα φρέσκα εμβρυάκια και γι΄αυτό με παίρνει λίγο από κάτω...Βλέπω όμως ότι τουλάχιστον τρεις κοπέλες εδώ στο φόρουμ τα καταφέρατε με κατεψυγμένα και παίρνω κουράγιο και σας πετάω πού και πού σαν παράδειγμα στην αδερφή μου μπας και αλλάξει γνώμη....Για το θέμα της θρομβοφιλίας διάβασα ότι αν κάποια κοπέλα έχει θρομβοφιλία της ρυθμίζει τη δόση των αντιπηκτικών ο αιμοτολόγος και όχι ο εξωσωματικός.Γιατί πχ η δόση που έκανα εγω ήταν 3500 μονάδες και αν τελικά έχω θρομβοφιλία μπορεί να μη μου έφτανε και γι αυτό να μην έπιασε κανένα μωράκι.Καταλαβαίνεις τι θέλω να πω...Ότι οι γιατροί θα πρέπει να μη μπαίνουν σε ξένα χωράφια των αιματολόγων και να δίνουν δοσολογίες προληπτικά και χωρίς να ψαχτούμε εμείς με εξετάσεις.Γιατί μια αποτυχία γι αυτό το λόγο δείχνει μπακαλίστικη αντιμετώπιση από μέρους του γιατρού.Φυσικά και οι γιατροί δεν είναι Θεοί, μπορούν όμως να εξαντλήσουν όλα τα περιθώρια με εξετάσεις για να πάμε πιο σίγουρα. Ούτως ή άλλως ξοδεύονται που ξοδεύονται μικρές περιουσίες, γιατί να μην κάνουμε 2-3 εξετάσεις παραπάνω;Αφού τελικά μετά από μια αποτυχία θα τις κάνουμε που θα τις κάνουμε για να βρούμε τι φταίει...Εσένα τι σου είχαν πει βρε Κατερινάκι μετά την αποτυχία σου;Δε ζήτησες να μάθεις το λόγο;;;;Ό γιατρός μας είναι πολύ γνωστός εξωσωματικός στην Κρήτη, κι εγώ σκέφτομαι να δείξουμε και αλλού την υστεροσκόπηση, βασικά μου την είχαν δώσει σε ένα dvd όπου φαίνεται ότι μου βγάζουν τις συμφυσεις.Νεότερα θα έχω αύριο φαντάζομαι...

 

Φωτεινή μου έκανες τελικά την ωοληψία;Πού έχεις εξαφανιστεί;;;;

 

Τα φιλιά μου σε όλες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τις εξετάσεις της θρομβοφιλίας να τις κάνεις άσχετα αν προχωρήσετε ή όχι σε επόμενη προσπάθεια. Αφού υπάρχει και ιστορικό στην οικογένεια καλό είναι να ξέρεις τι σου γίνεται και για δική σου μελλοντική εγκυμοσύνη.

Εχω ακούσει κοπέλες που λένε απέβαλλα 2 & 3 φορές και είχαν θρομβοφιλία που αν το αν ψάξει από τη πρώτη αποτυχία τώρα θα ταν ήδη μανούλες.

Και όπως λες ξοδεύετε τόσα λεφτά γιατί να μη ξέρεις αφού η δοσολογία παίζει ρόλο με τον τύπο της θρομβοφιλίας όπως λες κιόλας και ίσως να μην έπαιρνες τη σωστή δοση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

stellina μου,μην απογοητευεσαι αγαπη μου.αυτο που κανει και μονο δειχνει οτι εχεις πολυ δυναμη.τα κατεψυγμενα μετα την αποψυξη μπορει να ειναι και πιο καλα(ετσι εγινε και με μενα τα βαλαμε με 6κυτταρα και κατηγορια 2και βγηκαν τα 2 με 8 κυτταρα και το 1 με 10 και ολα ειχαν γινει κατηγοριας 1)ασε που ο οργανισμος ειναι λιγο πιο ηρεμος γιατι εχεις μονο τα χαπια και οχι τις ενεσεις της διεγερσης και την ωοληψια.εξηγησε τα αυτα στην αδελφουλα σου και οταν εισαι και εσυ ετοιμη καντε μια προσπαθεια κριμα ειναι να μεινουν μοναχουλια τους τα δυο εμβριακια σας,να δεις που θα ειναι και τα τυχερα σας.το πιστευω ειλικρινα(και εμενα ηταν τα τελευταια).

 

 

οσο για τα εξοδα αστο τουλαχιστον 25,000 και παιδι δεν ειχα παρει σπιτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MARDIO ζωη θα βαφτισω την κορη μου σε λιγες μερες (που οντως γεννηθηκε τον οκτωβρη του 2013)γιατι απλα ειναι η ΖΩΗ μας,ετσι τη φωναζαμε απο την κοιλια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάρντιό μας καλώς σας βρήκα και πάλι!!!!Σχετικά με το θέμα του Θεού με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνη χωρίς να θέλω να είμαι βλάσφημη.Δε νομίζω ότι είναι θεϊκο σημάδι το αν θα πετύχει ή όχι μια εξωσωματική με την πρώτη ή όχι ή αν ο Θεός έχει αυτά τα κριτήρια σχετικά με το ποιες γυναίκες είναι άξιες να γίνουν μάνες και ποιες όχι, ούτε νομίζω ότι περνάμε από δοκιμασίες του Θεού για να δείξουμε αν αντέχουμε.Γι αυτό πιστεύω ότι οι εξετάσεις μπορεί να προλάβουν τις εξελίξεις.Κάπου διάβασα και για καμπύλη ζαχάρου που πρέπει να γίνεται και αυτή στα πλαίσια των προληπτικών εξετάσεων,θα βρω το απόσπασμα και θα το ανεβάσω γιατί δε θυμάμαι το λόγο που εξηγούσε ότι πρέπει να γίνεται μια τέτοια εξέταση...Αλλά κι αυτό μπορεί να ισχύει στην περίπτωσή μου καθώς έχω μαμά, γιαγιά και θεία αδερφή της μαμάς μου με ζάχαρο.Εγώ δεν έχω ακόμη αλλά είναι στη μέση η άτιμη η κληρονομικότητα...

 

Και κάτι ακόμη που διάβασα κάπου για τις εξωσωματικές και πολύ μου άρεσε και το μεταφέρω:¨Ο κάθε γιατρός βάζει 10 λεπτά από τη ζωή του, εμείς βάζουμε ψυχολογία,ψυχή, καρδιά, ελπίδα,σώμα και λεφτά...¨

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

stellina το ζαχαρο να το προσεξεις γιατι και εμενα η ενδοκρινολογος μου απο την πρωτη εγκυμοσυνη κιολας με εβαζε να μετριεμαι γιατι η κυηση απο μονη της μπορει να ανεβασει ζαχαρο και δε το θελουμε,πρεπει να ρυθμιστει αμεσα και πριν την προσπαθεια αν ειναι δυνατον να το παρακολουθεις ,γιατι πρεπει να ειναι σταθερο κυριως τις πρωτες εβδομαδες που γινετε η οργανογεννεση στα μωρακια.(ετσι τουλαχιστον μου ειχε πει εμενα η ενδοκρινολος.οχι ο γυναικολογος δεν ασχοληθηκε ποτε με αυτο απλα κοιταζε αν ειναι οκ οι εξετασεις)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stellina γραψε σε χαρτί τις απορίες σου να τις έχεις αύριο στο γιατρό γιατί καμιά φορά κολλάμε και θέλουμε να ρωτήσουμε πράγματα που τα ξεχνάμε εκείνη την ώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από εμένα κοριτσάκια!

Αντε να έρχονται τα καλά νέα και ολοκαίνουργα "τικ-τακ"!!!!!!!!!!!!

 

Εγώ μόλις γύρισα από τον γυναικολόγο μου!

Αν θυμάστε, άλλαξα γιατρό.

Είχα πάει σε μια γυναίκα γυναικολόγο αλλά δεν έμεινα ικανοποιημένη και γύρισα πάλι στον παλιό ο οποίος είναι απλά τέλειος!

Και σε αυτόν οφείλω και το παιδάκι μου έτσι!; (με την 2η σπερ/ση που μου έκανε!)

(ο λόγος που δε πήγα από την αρχή; η ατελείωτες ώρες αναμονή! 9 είχα ραντεβού 12 παρά 20 μπήκα! μου αρέσει που έκλεισα 1ο πρωινό ραντεβού  για να αποφύγω την μεγάλη καθυστέρηση ... πήγα το πρωί και ήδη περίμεναν άλλες 3 γυναίκες! δηλαδή είχε βάλει 4 ραντεβού για τις 9 το πρωί. εγώ βέβαια ήθελα μόνο να μιλήσουμε και τον απασχόλησα ούτε 5 λεπτά, αλλά μπήκα τελικά με σειρά προσέλευσης ...)

 

Λοιπόν:

Σε 2 μέρες περιμένω περίοδο

Ξεκινάω και ορμονούλες σερπαφάρ με την περίοδο 

Στις 27 θα πάω για τον υπέρηχο 

Τέλη Μάϊ η δεύτερη σπερ/ση

 

Αντε να δούμε τι ψάρια θα πιάσουμε αυτή τη φορά!!!

 

Φιλάκια σε όλες και καλή επιτυχία!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΡΤΕΜΙΣ καλη επιτυχια κοριτσακι μου ετοιμασε το κοιλιτσο-σπιτακι για το νεο μελος της οικογενειας.αχ θελω και εγω κι αλλοΤΩΡΑ!αλλα θα προσπαθησω να κανω υπομονη γιατι δε θελω να σταμετησω το θηλασμο στο αγγελουδακι μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ζηλεύω που θες τόσο γρήγορα νέο μωρό!

Εγώ δεν έχω βοήθεια καθόλου, δουλεύω και είμαι και ξενιτεμένη, και μου πήρε 3 χρόνια για να το αποφασίσω!!!!

Σου εύχομαι κάθε ευτυχία!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουτε εγω εχω βοηθεια απο πουθενα μονο τον αντρα μου και αυτο για 3-4 ωρες το απογευμα  γιατι μετα αναλαμβανω παλι εγω να τη ταισαω και να τη βαλω στο κρεβατι της (γιατι κοιμαται επανω μου οταν τρωει το βραδυ).εγω γυρναω αρχες σεπτεμβρη για δουλεια.πολυ θα ηθελα να ξεκιναγα πριν επιστρεψω αλλα....ευχομαι και εγω να μπορεσω να το κανω συντομα παρα τις δυσκολιες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στελινα μου φυσικα κ ζητησα..η απαντηση ηταν οτι οι πιθανρητες ςιναι 35% οχι για μενα αλλα γενικα.

Η ηπαρινες πανε αναλογως τοβαρος της γυναικας εγω εκανα κλεξαν 0,4 που ξεκινησα με 48 κιλα..κ μεχρι το τελος τις ιδιες..αν θυμαμαι αδυνατη εισαι οποτε καλα στα εδωσαν..κ εδω να σου πω οτι εγω που εκανα εξετασεις ο ενας αιματολογος μου πε οτι δ χρειαζοταν να κανω ενεσεις δ ικανοποιηθηκα πηγα αλλου που μιυ ειπε να κανω..κ τωρα ο Μαντουδης που πηγα μου ειπε ιτι η θρομβοφιλια που εχω δ ηταν για ενεσεις!! Κ αποτελεσμα οτι γεννησα 3530 παιδι..με την θρομβοφιλια γερναει ο πλακουντας νωριτερα κ το μωρο παιρνει λιγοτερο βαρος.

Τωρα βεβαια αν μεινω παλι θα κΑνω γιατι θα χω αγχος..

Στα περι Θεου συμφωνω με τη Mardio!!

Επιμενω στην υστεροσκοπηση να τη δει κ αλλος για τυχον διαφραγμα!!!!!

Αν θες επικοινωνησε με το Μαντουδη!!

Παροτι δ εχω ακομη ξεκινησει προσπαθεια αυτος ο ανθρωπος μου ενπνευσε απιλυτη εμπιστοσυνη!! Μιλαει ειλικρινα κ καθαρα..και να σου πω οτι βαζει μονο δυο εμβρυα κ εχει παρα πολλα διδυμακια!!

Ζωη μου με το καλο η βαφτιση σας!!!

Αρτεμις τα ειπαμε εμεις!! Καλα εκανες κ αλλαξες κ θα δεις θα πετυχει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...