Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ!!!


Recommended Posts

εγκυουλες μου πολυ προσοχη κ να μην κουραζεστε,αφηστε τις δουλειες για τους αντρες εσεις ξαπλα...

κοριτσακι μου κ εγω σας αγαπω κ το ξερετε πολυ καλα δεν προκειτε να σας ξεχασω γιατι πολυ απλα εδω ανηκω...

capy ευχαριστω παρα πολυ ευχομαι συντομα να εχεις κ εσυ το θαυματακι μεσα σου.

diaz πολυ φοβαμαι οτι μπορει να ξεκινησαν ηδη οι κολικοι...εκει που τρωει κ κοιμαται μεσα στον υπνο της πεταγεται κανει κατι περιεργους ηχους,βογκαει σαν να ποναει και μετα ξανα κοιμαται η θα ξυπνησει κλαιγοντας...το κανει σημερα αυτο ολη την ημερα ελπιζω το βραδυ να κοιμηθει ησυχα κ πιο πολλες ωρες...

φιλια πολλα σε ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

morouli …  δηλαδή έκανες πριν μείνεις έγκυος και μόλις έμεινες καπάκι έκανες πάλι; Εγώ και την πρώτη φορά το έκανα αφού ήμουν έγκυος. Τώρα μάλλον θα κάνω το ίδιο. Ο δικός μας ανοσολόγος λέει πως το εμβόλιο σε καλύπτει για 6 μήνες. Εσύ που παρακολουθείσαι;  :confused:  :confused:

cuando … ευχαριστούμε για τη συμπαράσταση και την θετική ενέργεια! Με το καλό!!!!  [smilie=love7.gif]

Milina78 … καλή αρχή!!!!!!!!! Πολλές προσευχές και δε χρειάζεται κανένα άγχος!!! Είμαστε τυχερές που ζούμε σε αυτή την εποχή! Για φαντάσου τα χρόνια των γιαγιάδων μας!  :-p Οι αντιπηκτικές είναι για κίνδυνο θρομβώσεων που οδηγούν σε αποβολές. Η γνωστή θρομβοφιλία. Τα αντιπατρικά είναι όταν με απλά λόγια το dna των 2 συντρόφων δεν ταιριάζει, οπότε η μήτρα θεωρεί το σπέρμα και κατόπιν το έμβρυο ξένο σώμα και το πολεμά για να το αποβάλει. Έτσι παίρνεις αίμα από τον σύζυγο, το μετατρέπεις σε ορό και το κάνεις εμβόλιο στην γυναίκα. Με απλά λόγια πάλι, πλέον η γυναίκα έχει μέσα της dna του συζύγου οπότε και το έμβρυο δε θεωρείται πια εχθρός. Sorry για τα μπακαλίστικα!  :crazy:  :crazy:  :crazy:  :crazy:

koritsaki mou … περαστικουλια! Εγώ έχω χάλια λαιμό!!! Τι έγινε, ο νότος μας έπιασε;;;  :-\  :-\  :-\  :-\

daphne_b … τι έγινε με τα καφέ; Σταμάτησαν;  :ympeace:  :ympeace:

rose25 … ελπίζω να κοιμήθηκε το βράδυ η μικρή σου  [smilie=binkybaby.g:  [smilie=binkybaby.g:  [smilie=binkybaby.g:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από μένα! 

Πόσο με συγκινήσατε με τις ευχές σας! Πραγματικά νιώθω όλη της θετική σας ενέργεια! Να είστε καλά!

Κοριτσάκι μου φύσα όσο μπορείς! Πιο εγκυούλα δεν γίνεται!!! Βλέπεις δεν βλέπεις ροζ εσύ να ξεκουράζεσαι! Εκμεταλλεύσου την περίοδο αυτή γιατί μετά θα τρέχεις και δεν θα φτάνεις! Ξέρει η Μαρδιό καλύτερα να στα πει αυτά! :-p Τον αντρούλη σου δεν τον μαλώνω που σε κόλησε, από αγάπη ο έρμος σε παίρνει αγκαλίτσα. Υπομονή λίγο και θα περάσει. Πιες χυμούς να τονωθείς!

Άρτεμις εσύ θα κάνεις σπερματέγχυση ε; Πότε την υπολογίζετε; Τι ωραία που θα είμαστε παρεούλα! Μακάρι να τα καταφέρουμε όλες μας! Τελικά δεν παίρνεις φάρμακα ε; Καλύτερα έτσι, όσο μπορείς δηλ. να τα αποφύγεις! Για τα αντιπατρικά που λες δεν έχω ιδέα. Πρώτη φορά τα ακούω. Τι είναι;  Για τις εξετάσεις που λες κι εγώ συμφωνό ότι πρέπει και οι δύο να είναι οκ για να μην καταδικάζεται η προσπάθεια. Κι εμείς περιμένουμε 5 μήνες για να ξεμπερδέψουμε με κάτι μικρόβια για να μπορέσουμε να ξεκινήσουμε. 

Δάφνη μου δεν μπορείς να πάρεις λίγη άδεια ή να φεύγεις λίγο νωρίτερα για να μην κουράζεσαι τόσο; 

Candycrash σε ευχαριστώ για το φύσημα! Την πρώτη φορά είχαμε βάλει 3 εμβρυάκια 2 ημερών και τσουπ ήρθε το αντράκι μου! Μακάρι να πάει εξίσου καλά κι αυτή η φορά  :ympray: Εσύ πως πας; Άρχισες τα ψώνια σιγά σιγά;

Αγαπάκι μου μακάρι να γατζωθήκαν τα μωράκια σου! Μην αγχώνεσαι με συμπτώματα και τέτοια! Κάτσε ήρεμη όσο περισσότερο μπορείς, χάιδεψε την κοιλίτσα και μη σκέφτεσαι τίποτα, μόνο ότι όλα θα πάνε καλά! 

Μορούλι θα κάνεις και Β' επιπέδου και άμνιο; Είσαι πάνω από 35; Άμνιο δεν είχα κάνει αλλά νομίζω ότι αν έκανα θα είχα λιγότερο άγχος για το πως είναι το μωράκι μου μέχρι να γεννήσω. Μην φοβάσαι πάντως για την εξέταση, έχει καταντήσει ρουτίνα πλέον! Άντε θα περιμένουμε νέα σου! Με το καλό να καμαρώσεις το αγοράκι σου!

ΜΙΚΑ πως τα πας; Μια βδομαδούλα έμεινε μέχρι να τα δεις κι εσύ! Φιλιά στη Μαρία!

Cuandaki φύσα κι εσύ όσο μπορείς! Τώρα σε λίγο είναι και τα γενέθλια της κούκλας σου ε; Θα κάνετε παρτάκι;  :ymparty: 

Milina καλή αρχή και σε σένα! Τα cyclacur τα ξεκινάς από την αρχή; Εμένα μάλλον μετά την ωοληψία θα μου τα δώσει μόνο τα άσπρα. Κάνεις μακρύ πρωτόκολλο; Την πρώτη φορά κι εγώ σαλοσπίρ πήρα αλλά τώρα θεωρεί καλύτερο να κάνω αντιπηκτικές για το ενδομήτριο, αλλά κι αυτές μετά την ωοληψία. Πάντως κοριτσάκι μου μην αγχώνεσαι τόσο πολύ (σε καταλαβαίνω δεν είναι εφικτό) γιατί μόνο καλό δεν κάνει το άγχος! Ηρέμησε κι όλα θα πάνε καλά! 

Rose πολύ τα λυπάμαι τα μωράκια μας όταν πετάγονται από τους παλιοκολικούς, αλλα΄δυστυχώς δεν μπορούμε να τα βοηθήσουμε πολύ, μόνο αγκαλίτσα και να τους χαιδευουμε την κοιλίτσα. Επίσης αν την θηλάζεις να μην τρως όσπρια και οτιδήποτε έχει ανθρακικό για να μην επιβαρύνεται το εντεράκι της. Λίγο υπομονή και θα περάσουν!

Φιλιά σε όλες και θέλω ηθικό ακμαιότατο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

Milina78 … καλή αρχή!!!!!!!!! Πολλές προσευχές και δε χρειάζεται κανένα άγχος!!! Είμαστε τυχερές που ζούμε σε αυτή την εποχή! Για φαντάσου τα χρόνια των γιαγιάδων μας!  :-p Οι αντιπηκτικές είναι για κίνδυνο θρομβώσεων που οδηγούν σε αποβολές. Η γνωστή θρομβοφιλία. Τα αντιπατρικά είναι όταν με απλά λόγια το dna των 2 συντρόφων δεν ταιριάζει, οπότε η μήτρα θεωρεί το σπέρμα και κατόπιν το έμβρυο ξένο σώμα και το πολεμά για να το αποβάλει. Έτσι παίρνεις αίμα από τον σύζυγο, το μετατρέπεις σε ορό και το κάνεις εμβόλιο στην γυναίκα. Με απλά λόγια πάλι, πλέον η γυναίκα έχει μέσα της dna του συζύγου οπότε και το έμβρυο δε θεωρείται πια εχθρός. Sorry για τα μπακαλίστικα!  :crazy:  :crazy:  :crazy:  :crazy:

 

Άρτεμις ήσουν πολύ αναλυτική ώστε να μπορέσουμε να καταλάβουμε τι είναι τα αντιπατρικά! Καλά πως το βρήκατε ότι είχατε τέτοιο θέμα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Diaz … θα παιχτούν 2 σενάρια: αν ο άντρας μου είναι καθαρός στην καλλιέργεια, θα κάνουμε σπερ/ση περίπου στις 8/04. Αν βρούμε ουρεόπλασμα ή οτιδήποτε άλλο, ξεκινάμε θεραπεία και πάμε για τον άλλον κύκλο οπότε και μάλλον θα έχω πείσει την γιατρό να πάρω και καμία ορμονούλα … έτσι για το καλό [smilie=tongue1.gif]

Χαίρομαι που τα κατάλαβες τα μπακαλίστικά μου [smilie=thumbsup.gi:

Και εγώ δεν είχα ιδέα αλλά πέσαμε σε ένα πάρα πολύ καλό κέντρο όπου μας ξεψαχνίσανε κανονικά! Είχα βασικά και το ιστορικό της αποβολής, είχε περάσει και 1,5 χρόνος ελεύθερων επαφών οπότε … θεωρώ μας έκαναν πάρα πολύ καλή δουλειά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,

 

Άρτεμις, καλύτερη εξήγηση δεν θα μπορούσε να μου δώσει ούτε ο γιατρός!!! Σε ευχαριστώ πολύ!!!!

Diaz,  εγώ θα βάλω τα κατεψυγμένα που μου έμειναν για αυτό μάλλον ξεκίνησα κατευθείαν τα CyclacuR. Την προηγούμενη φορά και εγώ τα είχα ξεκινήσει μετά την ωοληψία. Όσο για την ηρεμία είναι λίγο δύσκολο. Με πειράζει που τα περνάω και χώρια από τον άντρα μου. Θα ήθελα να τον είχα δίπλα μου αλλά είναι δύσκολο. Σ' ευχαριστώ για τις ευχές σου.

 

Πολλά φιλάκια σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Milina78 … Μπράβο τα μπακαλίστικα … χαχχχα … δε το περίμενα!!! [smilie=laughing6.g:

Όσο για την παρεούλα που ζητάς, κάλεσε καμία φίλη σου να δείτε καμία ταινία και να τα πείτε [smilie=love3.gif]

Τι νομίζεις; Πως εμείς που είμαστε με τους άντρες μας είναι όλα ρόδινα;;;; [smilie=pain10.gif] [smilie=naka.gif] :-w :-t [smilie=whip2.gif]

Κατάλαβες;; :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια, μπήκα μόνο να σας πω μια γλυκιά καλημέρα! Να κάνετε μόνο όμορφες σκέψεις και να ζείτε την κάθε μέρα σαν να είναι η πιο ωραία της ζωής σας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalispera koritsia :) Metraw imeres gia xwriaki! Vasika exw akomi mia evdomada! Ti na pw, to mono pou niwthw einai kati ponakia xamila stin koilia! Diathesi mia xara :) Makari ola ta koritsia na ginoume manoules gia prwti, gia devteri i kai triti fora! To evxomai apo kardias. Exw idi to gio mou alla i epithymia na kanw kai alla paidia den mporei na fygei! 

 

oups sorry gia ta greeklish twra to proseja. 

 

υ.γ. παρακαλώ να ενημερωθεί το πινακάκι! 

 

Καλή συνέχεια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

agapaki όπως τα λες είναι η επιθυμία για περισσότερα παιδιά όταν δυσκολεύεσαι να συλλάβεις νομίζω είναι ακατάπαυστη...σαν μανία σε πιάνει να θες να πετύχεις...χα χα

Και γω έτσι νιώθω.

Daphne ζήτησε βρε παιδάκι μου να σχολάς νωρίτερα...άκου εκεί 10 ώρες....και καθιστική δουλειά να ναι πάλι επιβαρύνεσαι...εδώ μη έγκυος και στο 8ωρο χτυπάμε ενέσεις όχι 10ωρο!!!

Artemis τι ωραία εξήγηση και ρομαντική....μοιράζεστε το ίδιο αίμα...τι μαθαίνει κανείς...μοιραστείτε το να γίνει η δουλειά σας και παίξτε μποξ μετά...χα χα

ο γιος σου είναι κοντά με τις κόρες μου ηλικιακά....

Εμεις καλά...

Μπαίνω για να διαβάζω αισιοδοξα νεάκια...δε θέλω να καταχράζομαι και το θέμα σας...

Santaloxilaki where are you;ηθικόν;

Φιλιά σε όλες...μη ξεχάσω και καμιά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!!

koritsaki mou k daphne περιμένουμε νέα σας!ελπίζω να σταματησανε τα καφετιά σας.για  σιγουριά πάντως ξεκουραστείτε όσο μπορείτε!

rose δώσε ένα ρουφιχτό φιλάκι στην μικρή σου!κοιμάσαι τα βράδια?

agapaki κλωσσάς???με το καλό μια θετικότατη χοριακή!!!

artemis όσον αφορά την σπερματέγχυσή μου παρακολουθούσαμε το αυγό κάθε 2 μέρες αλλά το τελευταίο διήμερο ωρίμασε με τρελούς ρυθμούς.

πώς μπορώ να ξέρω άν χρειαζόμαστε κ εμείς αντιπατρικά?Υπάρχει συγκεκριμένη εξέταση?

morouli μου τι κάνεις?η παραπάνω ερώτηση ισχύει κ για σένα!

Εγώ κορίτσια πτώμα σήμερα απο δουλειά κ δουλειές σπιτιού!αύριο έχω ραντεβού στις 12 με την αιματολόγο μου!!!επιτέλους!!!έσκασα αυτές τις μέρες!!!έχω αγωνία...

MIKA,MARDIO φιλιά!

santaloxilo miss u!

anemoni,milina,mystiko,φράουλα,rianna,prasini labrini levou,natasa,stellina μην μας ξεχνάτε!τι κάνετε?χαθήκατε!μπείτε να μας πείτε τα νέα σας!

ελπίζω να μην ξέχασα καμία!

Φιλία σε όοοοοοοολες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα, Αρτεμις το αντιπατρικο σωστα κραταει 6 μηνες το πρωτο το εκανα τον Μαιο και τον Ιουνιο εκανα εξωσωματικη που απετυχε μεχρι τον Νοεμβρη ομως ειχε ληξει οποτε το ξαναεκανα και το εκανα παλι οταν εμεινα εγγυος. Περαστικα σου.

Μιλινα καλη επιτυχια και συντομα πολλα πολλα θετικα νεα!

Candycrash πολλα πολλα φιλια σε σενα και στην κοιλιτσα σου!!

Αγαπακι μια εβδομαδα εμεινε απλα προσπαθησε να την απολαυσεις και συντομα θα εχεις και τα ωραιοτερα νεα που ακουσες ποτε. Πολλα +++++++++++++++++++

Mardio μπες μπες μπες και μιλα μας, ακου εκει καταχραση!! Αν ειναι δυνατον ξερεις ποσο καλο κανεις που μπαινεις και τα λες!!! Δινεις πολυ δυναμη σε ολες και μαλλον δεν το εχεις καταλαβει!!!! Σε αγαπαμε!!!

Capy το αντιπατρικο να ξερεις οτι δεν το δεχονται πολλοι γυναικολογοι πολλοι αιματολογοι οπως και ανοσοβιολογοι. Ομως το εμβολιο το αποφασιζει ο ανοσο. αφου δει τις εξετασεις σου και κρινει απο τα Nk τα οποια πιθανον να ειναι ανεβασμενα αν θα το κανεις η οχι. Σε εμενα αν δεν το ηθελε ο εξωσωματικος δεν θα του το ελεγα αλλα ευτυχως το ηξερε και δεν ειχε προβλημα και φυσικα ειναι θεμα και διαγνωση του βιολογου. Δεν μπορει ο καθενας να επεμβαινει στα χωραφια του αλλου! Οπως εχω πει και παλιοτερα θεωρω πως στην ζωη μας ο Ανοσοβιολογος ειναι απαραιτητος ποσο μαλλον σε αυτην την δυσκολη φαση που περναμε αλλα δυστυχως οσο καλοι και να ειναι οι εξωσωματικοι μας-γυναικολογοι μας το παιζουν οιδημονες! Καθεις στο ειδος τους!!!

prasini,φραουλιτσα, Mystiko stelina που ειστεεεεεεεε!!!

Diaz ολα θα πανε καλα και ουτε που θατο καταλαβεις, ολα θα ειναι ποιο ευκολα τωρα το πιστευω και να το πιστεψεις και εσυ

Rosaki μανουλιτσαααααα φιλιαααααααααααααααααααααα στο τρυανταφυλλακι σουυυυυυυυ

Ενα μεγαλο φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ απο τον μπεμπη μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάρες μου, τι κάνετε?

Χάρηκα πολύ που σας άρεσαν τα βαφτιστικά μας, άντε με το καλό όλες να μπείτε σε αυτή την ωραία διαδικασία της βάφτισης!

Χάθηκα πάλι αλλά έχω ευχάριστα. Χθές πήγαμε (οικογενειακώς) στον γιατρό μου να συζητήσουμε για το αδελφάκι και θα ξεκινήσουμε διαδικασίες μόλις αδιαθετίσω τον Απρίλη!!!! Ευτυχώς έχω 5 παγωτομωράκια και δεν θα χρειαστεί να κάνω διέγερση ξανά! Έχω καταχαρεί που θα ξαναπροσπαθήσουμε για μωράκι! Αχ μακάρι να τα καταφέρουμε όλες οι κοπέλες και να γεμίσουμε μωρούλια. Έβλεπα ζευγάρια χθες στην  αίθουσα αναμονής και όλοι είχαν πάθει πλάκα με την μπεμπούλα μας, εκεί που ήταν αγχωμένοι και σοβαροί είδαν το μωρό και τα ξέχασαν όλα! Μακάρι να δώσαμε μπόλικη μπεμπεδόσκονη να τα καταφέρουν όλοι, είναι τόσο μεγάλη ευτυχία τα παιδάκια! 

Σας φιλώ όλες και στέλνω προσευχούλες για θετικά αποτελέσματα!

:YMHUG:  [smilie=laughing6.g:  [smilie=toothy9.gif]  [smilie=toothy4.gif]  [smilie=wav.gif]  [smilie=wave.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου καλησπερα ,σας διαβαζω και με κανετε να ξεχνιεμαι λιγο.

εγω δεν ειχα κανα νεο ιδιαιτερο. ειχα αδιαθετησει 12/03 οπως σας ειχα πει ,οποτε πηγα να τσεκαριστω να δω πως παω.

και μαλιστα επειδη ημουν στη 17η μερα που ειχα ραντεβου με το γιατρο μου - δοκιμαζαμε με τον αντρα μου φυσικα απο τη 13η μερα  μπας και γινει κανα θαυμα!

χθες πηγα στο γιατρο μου να με τσεκαρει μπας και ειχα κανει κανα ωαριο φυσικα αλλα τζιφος!!!!!!!!!!!!! αυτες οι πολυκυστικεςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς

και το ενδομητριο λεπτο οποτε θα αργησω και να αδιαθετησω παλι!!!!!

πραγματικα απογοητευτηκα,ηλπιζα να ειχα κανει ενα ωαριο  ! - οπως ολες οι φυσιολογικες γυναικες καθε μηνα.

οποτε αναμονη και απογητευση  μεχρι να αδιαθετησω!

φιλακια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια!!!

Καποιες απο εσας ισως με θυμαστε..αλλα να σας ξανασυστηθω..Ειμαι η Κατερινα αρκετα παλιο μελος εδω κ αυτη που ειχε πρωτοδημιουργησει αυτο το παρεακι εδω το 2009!!!Τοτε κ γω απογοητευμενη απο ενα εξωμητριο κ απο φυσικες προσπαθειες για τη πραγματοποιηση του ονειρου που ξεκινησαμε πλεον με τη βοηθεια της εξωσωματικης γονιμοποιησης.Και τα καταφεραμε!!! Μετα απο 4 προσπαθειες δυο εμβρυομεταφορες γιναμε και μεις Γονεις ενος υπεροχου πλασματος δυομιση χρονων σημερα!!!!

Η τυχη βεβαια του να καταφερω να μεινω φυσιολογικα εγκυος μετα απο την εξωσωματικη που μου χαρισε το γιο μου ηταν μονο 50% με το μερος μου..ναι μεν τα καταφερα με τη πρωτη οταν ηταν 10 μηνων ο γιος μου αλλα κ παλι εξωμητριο οποτε αφαιρεθηκε κ η δευτερη σαλπιγγα.

Οποτε πλεον μονοδρομος η εξωσωματικη για δευτερο παιδακι..

Και ετσι να μαι κ παλι εδω..

Καλως σας βρηκα λοιπον!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστω prasini μου!! Ευχομαι να χετε ολες τα καλυτερα αποτελεσματα!!!

Εχει κανει καμια σας προσπαθεια στο Ρεα??Ο γιατρος μου πκεον ειναι σε αυτο το κεντρο..τις προηγουμενες τις ειχα κανει στο Λητω..

Αντιπατρικα γιατι κανεις morouli?

Prasini σου στελνω πμ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δ μπορω..μπγκα με νεα εγγραφη γιατι δ δεχοταν τον κωδικο μου κ δ μπορω ακομη..

Για τις πολυκυστικες σου χει δωσει glukofage???Φτιαχνει την ποιοτητα των ωαριων..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια,

Κατερινα καλωσηρθες παλι και καλη επιτυχια με την νεα σου προσπαθεια, δεν σε ξερω η αληθεια ειναι οτι το εννεα ημουν στο θεμα θελω να γινω μαμα δεν ειχα μπει ακομη στην προσπαθεια εξωσωματικης!

Το αντιπατρικο το εκανα γιατι ειχα ανεβασμενα τα ΝΚ .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι κατερινακι μου glucophage παιρνω εδω και κανα 1,5 χρονο για να στρωσει τον κυκλο μου και για καλυτερη ποιοτητα ωαριων αλλα μεχρι τωρα δεν ειδα καμια διαφορα για τη συχνοτητα του κυκλου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα καλημερα καλκημερα!!!Τι κανετε???εμεις φυσικες προσπαθειες χαχα ωρες ωρες απορω με τη δυναμη μου ειλικρινα....επειδη ξερω πως αυτος ο μηνας θα ναι γιουχου ειπα να το διασκεδασω λιγο..καλε τι ωραια πραγματα φτιαχνετε χρυσοχερες μου εσεις για βαφτιση???θα σας προτειμησω οταν ερθει ωρα...εννοειται πως σας διαβαζω(μπαινω συχνα μεσα )αλλα εχω ελλαχιστο χρονο..φτιαχνουμε το σπιτι οπως εχω ξαναπει και τρεχουμε με τους μαστορουσ(μερικους θελω να τους σκοτωσω)Κατερινα καλως ηρθες παλι και ευχομαι απο καρδιας τα καλυτερα...εμενα ο γιατρος μου ειναι στο Ρεα αλλα δεν ξερω πως και τι με εξωσωματικες εγω εχω κανει σπερματεγχυσεις προς το παρον εκει...γενικα ειναι πολυ οργανωμενοι ομως...ηθελα να σε ρωτησω ομως αν μπορεις να μου στειλεις σε πμ ποιος ειναι ο δικος σου γιατρος και σε ποια περιοχη(εχω πει στα κοριτσια πως ειμαι πια σε νεα αναζητηση γιατι θεωρω πως την δικη μου περιπτωση εχει κανει καποια λαθη ο γιατρος μου ...μπορει να ναι και ιδεα μου αλλα αφου η εμπιστοσυνη δεν ειναι τυφλη πια προς το προσωπο του λεω να αλλαξω γιατρο...με αυτον τον γιατρο πετυχε η εξωσωματικη σου;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κορίτσια!

 

εγω τελικά απέβαλα, μια εβδομάδα μετά την πρώτη χοριακή, η χοριακη είχε σχεδόν μηδενιστεί.. εξαφανίστηκα λίγο γιατί είχα στενοχωρηθεί.. δεύτερη αποβολή, με τον ίδιο τρόπο όπως την πρώτη φορά, και στις ίδιες μέρες, παρά την αγωγή που έπαιρνα αυτή τη φορά, και ο γιατρος μου είπε ότι δε θα άλλαζε κάτι στην αγωγή.. ΄κατά τις 11 Απρίλη θα αρχίσουμε τη δεύτερη εξωσωματική, αφού κάνω εξέταση για συμφήσεις.. προσπαθώ να μη με πάρει από κάτω γιατί τότε το χάνω το παιχνίδι..

 

καλή επιτυχία σε όσες περιμένετε, και σύντομα όλες μας μανούλες!   

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anemoni μου λυπαμαι πολυ.

λογικη η εξαφανιση και η στεναχωρια αλλα καλα κανεις και δεν το βαζεις κατω , κοιτα μπροστα και θα το κερδισεις το παιχνιδι.

 συγνωμη που ρωταω και αν θες λεσ,αλλα μαθατε το λογο που απεβαλες?

καλο θα ηταν να ξερατε τι ηταν πριν πατε για την επομενη φορα.

τι ειναι οι συμφησεις που λες πιο πανω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανεμόνη μου καθε βημα και πιο κοντα...εγω ετσι σκεφτομαι ..ολα καλα θα πανε αυτη τη φορα...ελπιζω ο γιατρος να βρει τι φταιει....μενεις εγκυος κι αυτο ειναι θετικο ..θα βρει τον τροπο να κρατηθει αυτη τη φορα!!!!!!!!!!!!καλη δυναμη και κοιταμε μπροστα.....καμια φορα σκεφτομαι πως ειμαστε σαν αυτες τις ταινιες που τρεχει ο πρωταγωνιστης και πισω του καταρρεει το συμπαν...αλλα δεν κοιταει πισω..εστι κι εμεις...δυσκολα μεν αλλα θα τα καταφερουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anemoni μου λυπαμαι...βρειτε την αιτια διορθωστε την αγωγη και η επομενγ θα ναι η τυχερη...

Κατερινα μου με τι ψευδωνυμο ησουν το 2009; και γω τοτε ημουν στο θεμα...αρχες του 2010 εκανα την προσπαθεια μου.να σου ζησει το αγορακι σου και δε μασαμε για τις σαλπιγγες...ξερεις εξαλλου η εξωσωματικη τις παρακαμπτει...καλη επιτυχια!!

Santalixilaki με το καλο να μπειτε στο νεο σας σπιτικο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...