Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενε " Βροχη με ζεστη σοκολατα και κουβεντουλα"


Recommended Posts

Φυσικά, την περασμένη φορά, τα συμπτώματα άρχισαν περίπου δύο εβδομάδες μετά την καθυστέρηση, και τώρα ακόμα είμαι στη μία εβδομάδα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Τι κάνετε; Σήμερα ο Πάνος πήγε και σχολείο και ποδόσφαιρο. Καλά φαίνεται προς το παρόν. Ελπίζω να μην ξανακυλήσει. Η Αλεξάνδρα επιτέλους περπάτησε! Δειλά δειλά το κοριτσάκι μου ακόμα γιατί φοβάται κιόλας. Κάνει όμως πολλά βηματάκια πλέον και μάλιστα όταν πέφτει σηκώνεται ξανά όρθια χωρίς να κρατηθεί από κάποιο έπιπλο! Δεν είναι καθόλου ριψοκίνδυνη. Καθόλου όμως. Υπολογίζει το κάθε της βήμα με μαθηματική ακρίβεια...Χαχαχαχαχαχα! Όλες οι κινήσεις της είναι πολύ προσεκτικές.Εγώ τα ίδια αλλά γενικώς είμαι χαρούμενη για το θέμα που σας έγραψα στην ομάδα. Ξέχασα να σας πω ότι όλον αυτόν τον καιρό που είχα αγωνία έτρωγα ασύστολα και πήρα δύο κιλά. Όταν αγχώνομαι πολύ για κάτι το ρίχνω στο φαγητό και ιδιαίτερα στο γλυκό. Πρέπει να προσέξω λίγο τώρα..Επίσης,τελείωσα με τα διαγωνίσματα, αλλά μαζεύτηκαν πάρα πολλές εκθέσεις, περιλήψεις και τεστάκια γιατί όσο διόρθωνα τα διαγωνίσματα δεν είχα χρόνο και για τα υπόλοιπα. Άλλη μια δύσκολη εβδομάδα με περιμένει... Άννα Μαρία μην ανησυχείς. Ούτε εγώ ένιωθα κάθε μέρα χάλια στην Αλεξάνδρα. Πότε θα πας στον γιατρό; Αν πάλι αγχώνεσαι πολύ κάνε καμιά χοριακή να ηρεμήσεις λίγο. Ο Αντρίκος είναι όλα τα λεφτά! Αστέρι! Γέλασα που σου είπε και την ώρα. Ο Πάνος όταν ρωτάω τι ώρα είναι μου λέει πέντε και παρά δέκα..Χαχαχαχαχαχαχα. Επεισοδιακή η μέρα σου με τα κάγκελα και τα Αιγυπτιάκια. Μα καλά και αυτός ο πατέρας τελείως αναίσθητος;;;; Τι σου είπαν όταν τα πήγες εσύ; Κατερίνα μου, τρέχεις και δεν φτάνεις με τα τρία σου αγόρια. Εδώ εγώ με τα δύο και ώρες ώρες φρικάρω..Πλέκεις τα βράδια ε;; Εγώ το βράδυ μπαίνω στο ίντερνετ. Αυτή είναι η χαλάρωσή μου. Μια χαρά θα τα έχουν πάει στο τεστ αγγλικών, μην αγχώνεσαι καθόλου. Μαθηματικά μυαλά ε;; Καλύτερα. Περισσότερες επιλογές θα έχουν από τη θετική κατεύθυνση. Κατερινάκι-Καγκουράκι τελείωσες και με τις ντουλάπες σου. Τώρα αναμένεις το νέο μέλος της οικογένειας! Άντε να έρθει ο καιρός να μάθουμε και το φύλο του! Πάντως θα στο ξαναπώ. Μήπως κουράζεσαι πολύ Κατερίνα μου;; Σίδερο, δραστηριότητες παιδιών, ντουλάπες , μαγειρέματα....Ξεκουράζεσαι καθόλου;Μπράβο στην Αγγελικούλα για το αυτοκόλλητο! Στην Αλεξάνδρα θα κολλούσαν κάθε μέρα..Χαχαχαχαχαχα. Πεινάλας! Βασούλα πάει και αυτό τελείωσε..Ποτέ να μην ξαναταλαιπωρηθεί το κοριτσάκι σου. ΠΟΤΕ! Είσαι αξιέπαινη για την δύναμη που έδειξες. Αυτά τα σημάδια στο δέρμα αργούν να φύγουν, πράγματι. Χρειάζεται υπομονή. Χριστινάκι μπήκες αστραπή και δεν μας είπες κανένα νέο σου..Είστε όλοι καλά; Αναρρώσατε; Ο μπαμπάς σου πώς είναι; Αυτά και για σήμερα φιλενάδες μου! Καλό βράδυ σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

τι κανετε?

Ανθη μου καλυτερα που η Αλεξανδρα δεν ειναι ριψοκινδυνη και υπολογιζει καθε της βημα!ετσι δεν θα πεφτει ευκολα!εμενα η δικη μου ηταν σιφουνας μολις περπατησε, ριψοκινδυνη στο επακρο, δεν φοβοταν να αφησει τα επιπλα και να κανει βηματα απο 11 μηνων!κι ετσι επεφτε συχνα κατω γιατι βιαζοταν!οσο για τη δυναμη που λες ουτε εγω πιστευω πως καταφερα και σταθηκα δυνατη μεσα απο ολα αυτα αλλα πιστευω σου δινει τη δυναμη που χρειαζεσαι Ο ΘΕΟΣ!γιατι εγω δεν φημιζομαι ουτε για την παλληκαρισια μου δυναμη ουτε για την υπομονη μου!

Αννα Μαρια ειναι πολυ νωρις για συμπτωματα!ουτε εγω ειχα ιδιαιτερα συμπτωματα στην Ιωαννα!μην ανησυχεις!ολα μια χαρα ειναι!στην 5η βδομαδα εισαι ακομα!εχεις δρομο για συμπτωματα και μετα θα παραπονιεσαι!χαχα!

ΚΑ1 με τρια μωρα ειμαι σιγουρη οτι χρονος για τον εαυτο σου δεν υπαρχει!ειδικα οταν ειναι μικρα!ειναι λογικο!μου αρεσε παντα η οικογενεια με 3 μωρα!οσα θελει Ο ΘΕΟΣ βεβαια!αλλα μακαρι να με βοηθησει να καμω και 2ο μωρακι που θελω σιγουρα και για 3ο αν ερθει καλως!και μεις 3 αδερφια ειμαστε αλλα 2 αγορια και 1 κορη!πολυ θα ηθελα να ειχα αδελφη να σας πω την αληθεια!ολες μου οι φιλες ειχαν αδερφες και εβλεπα οτι ειχαν απιστευτο δεσιμο, φτανει να μην υπηρχε μεγαλη διαφορα ηλικιας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια, εμείς περάσαμε μια εφιαλτική νύχτα. Ο Αντρέας είχε συνέεεεχεια πυρετό, κάθε λίγο ξυπνούσε, και τον έπαιρνα αγκαλίτσα και ξανακοιμόταν. Εννοείται τον είχαμε στο δικό μας κρεβάτι. Κατά τις δωδεκάμιση τη νύχτα πήραμε τηλέφωνο τον παιδίατρο, γιατί καιγόταν απ' τον πυρετό και είχε κρύα χέρια, και ανησύχησα πολύ. Ευτυχώς μας είπε ότι είναι φυσιολογικό για το πρώτο 24ωρο. Έχει κι έναν απαίσιο βήχα, και φυσικά, είναι πάρα πολύ ιδιότροπος. Τώρα κάπως έχει πάρει τα πάνω του, έφαγε λίγο τοστ και λίγο ψωμί με μαρμελάδα και ζωντάνεψε.

Τώρα θα πάω για την ένεση και μετά θα τον πάμε στον παιδίατρο.

Σας αφήνω και θα τα πούμε πιο μετά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα καλημερα, τι κανετε?

εγω εδω σπιτι με τον ταρζαν, εχει γινει πολυ ζωηρος δεν ξερω αν ολα τα αγορια ειναι ετσι ή εχω κανει εγω κατι λαθος αλλα δεν στεκετε πουθενα και δεν αφηνει τιποτε ορθιο, σκαρφαλωνει σε οτι υπαρχει χωρις να τον νοιαζει καν αν ειναι επιπεδη επιφανεια ή οχι και μετα με κοιταει με ενα χαμογελο σαν να μου λεει να τα καταφερα....και φυσικα πρεπει να πειραξουμε τα παντα να δουμε τι θορυβο κανουν ολα....

Χθες εριξε το ηχειο στο σαλονι και μιλαμε για εκεινα τα τεραστια που ειναι πανω απο ενα μετρο υψος με αποτελεσμα να μην πεσει τελειως κατω αλλα πανω στο τζακι που ειναι γυψοσανιδα ο τοιχος και αποκτησαμε μια ωραιοτατη τρυπουλα εκει. Πριν δυο μερες ενα πρωι σκαρφαλωσε στην ραχη του καναπε και μου ξεκρεμασε απο τον τοιχο κατι διακοςμητικες συλλεκτικες πιστολες του 1821 που εχουμε και τον βρηκα με την πιστολα στο χερι. Για να κανω καμια δουλεια τον βαζω στο παρκοκρεβατο και κλαιει σπαρακτικα μεχρι να τελειωσω, και χθες βραδυ διαπιστωσα οτι ουτε στην κουνια μπορω αλλο να τον αφηνω γιατι οση ωρα επλενα τα δοντια της Αγγελικης ειχε βαλει το ενα ποδι πανω απο τα καγκελα λιγο δυναμη να βαλει στα χερια και να γυρισει το σωμα του θα βρεθει εξω.....

ουφ λεω μακαρι το τριτο να μου βγει πιο ησυχο και καλοφαγο, πολλα ζηταω???

στον κωστα δεν ειπα τιποτα για το ηχειο γιατι χθες ηρθε και αυτος απο την δουλεια πολυ στρεσαρισμενος, γιατι ειναι η δευτερη φορα μεσα σε ενα μηνα που πιανει φωτια ενας απο τους φουρνους που εχουν, αλλος καθε φορα και φοβουνται οτι δεν ειναι τυχαιο αλλα καποιος που ξερει που να παει και να κανει τη ζημια.

Χθες εντωμεταξυ με ολα αυτα με ειχαν πιασει οι μαυρες μου και τα νευρα μου το βραδυ, ειχε ριξει η Αγγελικη και το γαλα πανω της και στον καναπε, μολις που την ειχα κανει μπανιο, δεν κοιμοταν και με τιποτα ο Νικολας το βραδυ με επιασε μια δυσπνοια και ειχα μια ταση για εμετο, ειχα και κατι σαν καουρα δεν ειμαι και σιγουρη γιατι δεν ειχα ποτε καουρες στις προηγουμενες εγκυμοσυνες. Σας πηρα μονοτερμα, γενικα δεν ειμαι ανθρωπος που παραπονιεται αλλα χθες ενιωθα οτι δεν εχω αλλες αντοχες

λοιπον παω να ταισω τον ανταρτη και οταν κοιμηθει θα διαβασω και τα δικα σας νεα και θα επανελθω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μου λειψατε!!

Καγκουρακι μου γλυκο εγω σε εχω σαν προτυπο εσενα κ την κα μολις ζωριστω εσας σκεφτομαι τρια παιδια η δυο κ εγγυος υποκλινομαι

λογικο να νιωθεις πιεσμενη βρε!! Λεγε τα να ξεθυμαινεις!!!

δε λες που δε του ρθε αγκαλια το ηχειο

νομιζω τα αγορια ετσι ειναι ο β πολυ υπακουος ετρωγε κοιμοταν αλλα απονσκαρφαλωμα τρεξιμο αλλο τιποτα υπερδραστηριος τρελα!!!

βασουλα μου παει κ αυτο σου δωσε ο θεος δυναμη ματια μου το τελευταιο δυσκολο να ταν αγαπη μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθουλι μου καλο κουραγιο με διορθωσεις μωρε.. Οντως αν κατι μας συμβει τοτε αλλαζει πολυ ο τροπος σκεψης μας κ εγω ειμαι τρελα αισιοδοξη με τοσα που χω δει πρεπει να γινει κατι τραγικο για να πεσω ψυχολογικα..

αννα μαρια μου περαστικα κοριτσακι μου αρρωστησε κ ο αντρικος μας γαμωτο!!

εγω απολαμβανω την αδεια οσο τιποτα βολτουλες δουλειτσες κ πολυυυυυ παιχνιδι με το παπακι μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ εγω τζελ κανω βιολογικο νυχια βασουλα σε μια φιλη μου κυπρια θελω να ναι παντα περιποιημενα τα νυχακια τεταρτη θα παω τωρα παλι

καλα αννα μαρια τι σου λαχε με τα αιγυπτιακια μα καλα αγχος μηδεν πια αυτοι οι γονεις;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά έχει λαρυγγίτιδα ο Αντρέας. Μας έδωσε ένα σιρόπι, αλλά δεν το πίνει. Δεν μπορώ να καταλάβω τι έχει πάθει, μέχρι χτες του δίναμε το αντιπυρετικό κι έκλαιγε επειδή ήθελε κι άλλο, έπαιρνε τη σύριγγα και την έβαζε στο στόμα του κι έκανε ότι πίνει. Δεν καταλαβαίνω τι τον έχει πιάσει...

Να δούμε πότε θα σας σχολιάσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και παλι, εχω τον Νικολα αρρωστουλη. Το πρωι ξυπνησε με λιγο βηχα αλλα μετα ηταν καλα απο το μεσημερι και μετα ομως που ξυπνησε ο βηχας ηταν πιο εντονος και ειχε και πυρετο. Μετα ειχα να παω την Αγγελικη γυμναστικη και επειδη δεν ειχα που να τον αφησω τον πηρα μαζι μου και ευτυχως ηταν και η παιδιατρος μας εκει, εχει και κεινη ενα κοριτσακι και ειναι μαζι με την Αγγελικη στην γυμναστικη, οποτε και τον βηχα τον ακουσε και την αναπνοη του οποτε μου εδωσε οδηγιες.

Εγω εχω και σημερα καουρα, εφαγα λιγο παγωτο πριν λιγο και καπως καλυτερα, μαλλον ειναι απο τα ρεβυθια που εφαγα και χθες και σημερα γιατι δεν ειχα στις δυο προηγουμενες εγκυμοσυνες.

Βασω και η Αγγελικη απο μικρο μας εβγαζε το λαδι μεχρι να φαει, τωρα τρωει απ ολα αλλα θα φαει μερικες κουταλιες μονη της και μετα βαριεται μονο αν συνεχισω και την ταισω εγω θα φαει. Οποτε προχθες εφαγε γρηγορα ολο το φαγητο στο σχολειο οποτε αφου τελειωσε πρωτη πηρε και το αυτοκολλητο της, και τι φαγητο ειχαν φακες! Καλα εκανες και ανανεωθηκες θα περασει και το δερματικο και θα βρει ο οργανισμος τις ισορροπιες του. Φουουουου για να ερθει και το μπεμπε.

Αννα Μαρια λογικο μια να αισθανεσαι κατι και μια οχι. Ειναι νωρις ακομα αλλα ολα θα ειναι πολυ πολυ καλα. Περαστικα στον Αντρικο! Και μενα η παιδιατρος μου ειπε οτι ο βηχας ακουγεται σαν λαρυγγιτιδα και κυκλοφορουσε τετοια ιωση αυτες τις μερες. Τωρα δεν ξερω αν ειναι τα γονιδια αλλα εχεις σιγουρα συγγραφικο ταλεντο.

κατερινα μια χαρα τα αγορακια σου τα πηγαν και στα αγγλικα και στα μαθηματικα και αφου δειχνουν να τα καταφερνουν απο τωρα και να τους αρεσουν ετσι θα ειναι και στις μεγαλυτςρες ταξεις. Ελπιζω να τα βγαλω περα και με τα τρια απο οργανωση το χω αλλα οςο να ναι ειναι μικρουλακια ακομα και πιστευω οτι μετα απο εναμιση δυο χρονια που η Αγγελικη θα ειναι 6 και ο νικολας κοντα στα 4 θα αρχισουν να γινονται καλυτερα τα πραγματα, ουφ τα επομενα 3-4 χρονια θα ειναι το μανικι.

Ανθη να χαιρεσαι που δεν ειναι ριψοκινδυνη η Αλεξανδρα εγω βλεπεις τι τραβαω με τον ταρζαν, και λεγαμε ολοι την Αγγελικη υπερκινητικη αλλα εκεινη δεν εκανε ζημιες οπως το θηριακη μου. αφηστε που σκεφτομαι τι θα κανω με το χριστουγεννιατικο δενδρο, θελω πολυ να ειναι στολισμενο το σπιτι αλλα αναρωτιεμαι αν θα μεινει εστω και λιγες ωρες ορθιο ή θα τον βρω σε κανα κλαδι πανω! Και καλοφαγη η Αλεξανδρα τι αλλο θες μην παραπονιεσαι καθολου σε αυτο ταιριαζουν με τον Νικολα. Αχ βρε φιλεναδα πολλες φορες δεν ξεκουραζομαι και ιδιαιτερα εχουμε ομως την ιδια χαλαρωση το βραδυ ξαπλωνω και χαζευω λιγο στο internet.

Μαγδα φουφουφου ελπιζω η καθυστερηση να ειναι μπεμπακι, μακαρι!!!!!! Καλε μη λες οτι με εχεις για προτυπο δεν κανω και τιποτα σπουδαιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Ευτυχώς ο Αντρίκος είναι πολύ καλύτερα. Έχει βέβαια αυτόν τον σκυλόβηχα (barking cough τον χαρακτήρισε ο γιατρός, και όντως μοιάζει με γάβγισμα σκύλου), και η φωνή του δεν έχει αποκατασταθεί πλήρως, αλλά η διαφορά είναι εμφανής. Χτες βράδι είχε 37.5 πυρετό, αλλά του δώσαμε νουροφέν με μάχη και έπεσε. Τώρα είναι δροσερούλης, και (9.25) ακόμα κοιμάται! Τον άφησα στο κρεβάτι με τον άντρα μου κι εγώ σηκώθηκα, γιατί κοιμήθηκα πολλές ώρες, και με πονάει φοβερά και η μέση μου. Αφήστε, δεν ξέρω αν με κόλλησε ο Αντρέας ή κάποιος άλλος ή αν κρύωσα, αλλά αρρώστησα κι εγώ... Με πονάει ο λαιμός, και νιώθω γενικώς κατάπτωση, βουίζουν λίγο τ' αφτιά μου, τα γνωστά. Δεν έχει επιπτώσεις στην εγκυμοσύνη, έτσι δεν είναι;

Σε λίγο θα φάω πρωινό και θα πάω για την ένεση, ουφ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξάνδρα ωραία περάσατε τις προάλλες στο Μεζεδοπωλείο. Κι εγώ πλέον δεν αντέχω τα ξενύχτια...

Ο Αντρέας όντως το ξέρει το λιλά, χτες στο γιατρό, στην αίθουσα αναμονής, είχε καρέκλες σε διάφορα χρώματα, και πήγαινε σε όλες και έλεγε το χρώμα της καθεμίας: "άπτο" (άσπρο), "ουανί" (ουρανί, γαλάζιο δηλαδή!), "λιλά, κίτινο, κόκινο" και μετά πήγε στην πόρτα που είχε ανάγλυφα ορθογώνια και λέει "ογκοώνιο". Μια γυναίκα που ήταν εκεί με την κόρη της τα έπαιξε, και απόρησε ακόμα περισσότερο όταν της είπαμε ότι δεν πάει σχολείο!

Α, σας είπα ότι τώρα λέει και το επίθετό του; Πάπουλος (Παπαδόπουλος)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Τι έγινε, ήρθε η ακατανόμαστη;

Βάσω, άντε, τελείωσε η περιπέτειά σας! Από τώρα μόνο ευχάριστα!

Στις 22 είναι τα γενέθλια του Αντρέα.

Καγκουράκι περαστικά στο Νικολάκη.

Ταρζάν! Κι εμάς ο Αντρέας πέρσι είχε σπρώξει κι είχε ρίξει κάτω ένα μεγαλούτσικο φορητό καλοριφέρ, και μάλιστα, έπεσε πάνω στο καλώδιό του και το έκοψε.

Γενικώς δεν είναι και πολύ του σκαρφαλώματος, του αρέσει να ανεβαίνει σε καναπέδες και πολυθρόνες. Τώρα σκαρφαλώνει στους καναπέδες από την πλευρά του μπράτσου. Κι εμάς έτσι άρχισε με το πάρκο και το κρεβατάκι, έβαζε το πόδι του πάνω στο κάγκελο, ενώ κάποια στιγμή θα θυμάσαι που έπεσε απ' το κρεβατάκι, και στο πάρκο τότε που τον βάζαμε, πιανόταν από την κουπαστή και πατούσε πάνω στο δίχτυ, όπως οι ορειβάτες ένα πράμα, και αν τον αφήναμε λίγο ακόμα θα είχε καταφέρει να βγει έξω. Πιο επικίνδυνο είναι μέσα παρά έξω.

Ο Αντρέας γενικώς είναι καλόφαγος, αλλά έχει και τις ιδιοτροπίες του. Τώρα του έχει κολλήσει ένα φαγητό: μνούνια (μακαρόνια) με κιμά και τυάκι!!!!!!

Σας αφήνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, για τα Αιγυπτιάκια που λέγαμε, δεν ξέρω πώς σκέφτονται οι γονείς τους. Ίσως λόγω κουλτούρας να μην έχουν την ακρίβεια σε πρώτη θέση, ίσως να νομίζουν ότι η αίθουσα της εκκλησίας είναι μονίμως ανοιχτή, ίσως επειδή, όσες φορές ήρθαν να τις πάρουν το Σάββατο το απόγευμα πάντα μας βρίσκουν να μην έχουμε τελειώσει το παιχνίδι να νομίζουν ότι ό,τι ώρα κι αν έρθουν, θα είμαστε εκεί και θα τους περιμένουμε.

Μου ζήτησαν πολλές φορές συγγνώμη, αλλά τίποτε άλλο, γιατί δεν ήξεραν πώς να το πουν, αφού δεν ξέρουν ελληνικά, ξέρουν ελάχιστα αγγλικά, κι εγώ δε γνωρίζω αραβικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες!!

Αννα Μαρια καλυτερα ειναι ο Αντρεας βλεπω, ο βηχας αργει πολυ να τους φυγει ειναι που δεν ξερουν και πως να διαχειριστουν τα φλεματα, εδω η Αγγελικη που ειναι 4 και δεν μπορει. Περαστικα και σε σενα τιποτα δεν θα ναι και αν τα καταφερεις μην παρεις τιποτα τωρα που ειναι αρχη.

Και μενα σημερα δεν ειχε πυρετο μεχρι 37.4 εφτασε αλλα δεν του δινω τιποτα, αντιπυρετικο πανω απο 38 και του δινω. Εχει ομως βηχα βαθυ και σαν να εχει μειωθει λιγο και η ορεξη του.

Μαγδα που εισαι??? πετας ενα εχω μια μερα καθυστερηση και εξαφανιζεσαι περιμενουμε νεα!

αυτα απο μενα καλο βραδυ και καλη κυριακη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Χτες που πήγα για την ένεση, είπα στο γιατρό ότι είμαι άρρωστη και μου έγραψε μια ακίνδυνη αντιβίωση, μήπως και χρειαστεί, αλλά μου είπε καλύτερα να το παλέψω με ζεστά και πορτοκάλια, και φυσικά αυτό κάνω. Ήδη είμαι πολύ καλύτερα.

Κι ο Αντρέας είναι πολύ καλύτερα, έχει ανοίξει η φωνή του, βήχα βέβαια έχει, αλλά σιγά σιγά φεύγει. Όταν βήχει βγάζει φλέγματα, αλλά επειδή μάλλον φοβάται να τα κάνει εμετό, τα καταπίνει. Νομίζω έτσι φεύγουν με τα κακά, έτσι δεν είναι;

Εγώ πάντως αντιπυρετικό του δίνω ακόμα κι αν έχει 36.9, γιατί όποτε το αφήσω και δεν του δώσω, ανεβαίνει ο πυρετός απότομα και φτάνει 39.

Τώρα τον πήγα στον παππού και τη γιαγιά και κάθισα να κάνω λίγη δουλειά του σχολείου.

Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια

πολλα αρρωστουλια βλεπω δεν βλεπω να μας παει καλα ο μηνας,περαστικα σε ολους......τα δικα μου εχουν λιγο βηχα φλεγματα που δεν μπορουν να βγαλουν,αφου και τα μεγαλα δυσκολευονται ,τον Δημητρη τον αρχισα aeroline εισπνεομενα εδω και λιγες μερες και ειναι πολυ καλυτερα ,χθες ειχαμε σε δυο γενεθλια να παμε στην Αιανη γιαυτο κι εφτιαξα το πρωι κουλουρια νηστισιμα και ελιοψωμακια ,το απογευμα πηγα τον Νικο στον συμμαθητη του και εγω με τους αλλους πηγαμε στον συμμαθητη του Γιωργου ,τους αφησα σε μια φιλη μου εκει και στις 6μιση πηγα και ζουμπα ,ειχα παρει ρουχα μαζι κι ετσι βολευτηκα,τα νευρα μου παλι με την περιοδο ειπα να σταματησω τα αντισυλλιπτικα για να δω τι θα γινει και ενω μου ηρθε κανονικα μολις τελειωσα μου ξαναηρθε παλι ετσι με βλεπω να επιστρεφω παλι στα χαπια γκρρρ,θελω να κλεισω ραντεβου για παπ καποια στιγμη μηπως και τωρα βρουμε κατι τι ετσι θα παει τωρα πρεπει να παιρνω συνεχεια χαπια;αυριο θα παω στον οαεδ ειδα στο ιντερνετ οτι πρεπει να παμε οσοι περασαμε να δειξουμε καποια δικαιολογητικα και λογικα θα μας πουν σε ποια θεση θα μπουμε ειδωμεν....

Αννα Μαρια αφου το παλευεις ετσι καλυτερα να μην παρεις αντιβιωση ειναι κι αρχη ακομα ,εγω ειχα παρει στον Δημητρη αλλα στο τελος,μου ειχε κανει αποστημα ενα δοντι που ειχε σπασει κι επρεπε να παρω οπωσδηποτε,περαστκα και στους δυο σας συντομα

Κατερινακι νομιζω οτι τα αγορια παιζουν πιο ατσαλα απο τα κοριτσια και τα δικα μου και τα τρια σκαρφαλωνανε και πηδουσανε απο οπου ναναι ο Δημητρης το κανει ακομα ανεβαινει στους καναπεδες και πηδαει και γενικα οπου βρει ,και απο ζημιες και εμεις μπολικες ακομα και την κουρτινα του σαλονιου μου ειχαν σκισει ,τι να κανουμε γερα να ειναι και απο τετοια αλλο τιποτα,ετσι ακριβως ειναι οσο μεγαλωνουν ειναι πιο ευκολα τα πραγματα υπομονη....οσο για το δεντρο δεν νομιζω να αντεξει και πολυ με το ταρζανακι σου!!!

Ανθη μου καλα κανει η Αλεξανδρα και προσεχει να δεις που θα περπαταει και πιο σταθερα αφου προσεχει κι ετσι θα εισαι κι εσυ πιο ανετη,εγω παλι χαλαρωνω με το πλεξιμο,αφου και στο ιντερνετ πολλες φορες ψαχνω σχεδια για να πλεξω....

Μαγδα ευχομαι να συνεχισει η καθυστερηση σου και να μας αναγγειλεις τα ευχαριστα σε λιγες μερες,κι εμενα καλε γιατι με θεωρεις προτυπο οτι μπορω κανω οπως και καθε μαμα στη θεση μου πιστευω ....

Βασω μου σου ευχομαι να κανεις τρια παιδακια αφου το θελεις,εγω παλι θα ηθελα να εχω εναν αδερφο οτι δεν εχουμε αυτο θελουμε παντα,πως ειναι η Ιωαννουλα

Χριστινακι κανενα νεο δεν μας εγραψες πως ειστε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας τσουπρες πως τα περασατε σημερα?

εμεις σπιτι και το μεσημερι καναμε μια βολτουλα στην μαρινα του Αλιμου, ο νικολας εχει βηχα και τον ακουω πιο υγρο δηλαδη σα να εχει περισσοτερα φλεματακια τωρα αυτο δειχνει οτι παει καλυτερα ή οχι?

Αννα μαρια οσο μπορεις παλεψε το ετσι με πορτοκαλαδες, παντως και εγω με την Αγγελικη που ειναι μεγαλυτερη δεν την εχω καταφερει να μαθει να φτυνει τα φλεματα.

Κατερινα ελπιζω να εχεις καλα νεα απο την δουλεια αυριο, οσο για την περιοδο εχεις ταλαιπωρηθει πολυ μακαρι να φτιαξει πια. Ερωτηση το aerolin για ποσες μερες το κανεις συνηθως στον Δημητρη?

Για το δενδρο αυτο ελεγα σημερα μαλλον θα το στολισω μονο με φωτακια και στο μπαλκονι χαχαχχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Είστε καλά; Εμείς καλά σχετικά. Η Αλεξάνδρα είναι αρρωστούλα. Έχει πυρετό και συναχάκι. Την κόλλησε ο Πανούλης. Έχει γίνει πολύ δύσκολη στον ύπνο και κοιμάται συχνά στο κρεβάτι μας. Κάτι πρέπει να κάνω. Περιμενω να γίνει καλά για να δω πώς θα πάει. Εγώ πεινάω συνέχεια και θελω συνέχεια γλυκό. Έχω πάρει και 2 κιλά και δεν με βλέπω να τα χάνω έτσι όπως πηγαίνω. Τέλος πάντων. Κατερινάκι ο βήχας αργεί πάρα πολύ να φύγει. Πώς είναι σήμερα ο Νικόλας; Εγώ πάντως το aerolin το δίνω μέχρι να φύγει ο βήχας τελείως. Δεν είναι εθιστικό μην ανησυχείς. Να σου πω την αλήθεια μου αρέσει που η Αλεξάνδρα φοβάται και δεν είναι ζωηρή. Δεν θα το άντεχα και αυτό. Μου αρκούν τα δύσκολα βράδια. Ο Πάνος για την πλάκα του κάνει σήμάδι στο πρόσωπο. Από πριν περπατήσει ακόμα μέχρι και τώρα φυσικά. Τελευταία φορά χτύπησε τόσο πολύ στο πρόσωπο που ντρεπόμουν να τον βγάλω έξω για να μην νομίζουν ότι τον χτυπάω.....Χάλια ήταν. Με το φαγητό δεν είχα πρόβλημα με κανένα από τα δύο παιδιά. Φαντάζομαι όμως ότι είναι μεγάλο ζόρι να πρέπει να κυνηγάς για να φάει μια μπουκιά.... Άννα Μαρία περαστικά και σε σένα και στον Αντρίκο σου. Να μην παίρνεις αντιβίωση για απλά κρυολογήματα ή ιώσεις. Οι αντιβιώσεις είναι για λοιμώξεις...Μην επιβαρύνεις τον οργανισμό σου - ειδικά τώρα. Πότε θα πας στον γιατρό; Τα συμπτώματα επανήλθαν; Κατερινάκι περαστικά και στα δικά σου τα παιδάκια. Τελικά θα αρχίσω να πιστεύω ότι μας ψεκάζουν. Δεν γίνεται να υπάρχουν τόσες ιώσεις. Τα παιδιά ειδικά έχουν συνέχεια κάτι. Από ένα απλό συνάχι με μυξες μέχρι πυρετό, βήχα κλπ. Και οι μύξες όμως ίωση είναι. Τέλος πάντων. Είναι πολύ δημιουργικό το πλέξιμο. Όμορφο εντρύφημα. Μακάρι να ήξερα κι εγώ να πλέκω...Μάγδα πού εισαι;;; Τι έγινε με την καθυστέρηση καλέ;;; Μπες να μας πεις...Θα γεμίσει εγκυούλες το παρεάκι μου φαίνεται. Εύχομαι να μας πεις τα καλύτερα νέα! Βασούλα έχεις δίκιο. Ο Θεός σου έδωσε δύναμη να αντεπεξέλθεις σε όλο αυτό που πέρασες. Τέλος καλό, όλα καλά. Θα τα θυμάσαι σαν ένα πολύ κακό όνειρο...Άννα Μαρία ξέχασα να σου πω. Νομίζω ότι δεν κάνεις καλά που δίνεις αντιπυρτικό από το 36.9. Πρέπει να αφήνεις τον πυρετό λίγο να ξεσπάει..Ο γιατρός μου έχει πει από 38,5 και πάνω να δίνω. Μήπως να ρωτήσεις τον παιδίατρο; Αυτά κοριτσάρες μου! Σίγουρα κάτι ξέχασα γιατί γράψατε και πολλά αλλά πέρασε πάλι η ώρα και πάω να κοιμηθώ...Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!τι κανετε?Αννα Μαρια πως εισαι?κι εγω οταν αρρωστησα μια φορα στην εγκυμοσυνη δεν πηρα τιποτα φαρμακα αλλα αργησε να περασει!ποτε πας γιατρο?ποτε θα κανετε τα γενεθλια του Αντρεα?σαββατοκυριακο?Ανθη μου οντως ειναι πολυ ζορικο να τρεχεις ενα μωρο με το κουταλι για να φαει!χαχα!εσυ τυχερουλα δεν χρειαστηκε να το κανεις ποτε!:)υγεια να χουν πανω απο ολα!Καγκουρακι πως ειναι ο Νικολας?καλυτερα?Εγραψα και το τηλ μου στην ομαδα:)Προσπαθω να ανεβασω και φωτο της μικρης οταν ηταν στο νοσοκομειο!Μαγδουλα που εισαι?τι εγινε με την καθυστερηση?αντε μακαρι να σαι εγκυουλα και συ:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια.

Εγώ είμαι τελείως καλά από το κρύωμα, αλλά νομίζω έχουν αρχίσει τα συμπτώματα και είμαι χάλια από αυτήν την άποψη. Χτες το απόγευμα ένιωθα ξινίλες και αναγούλες και σήμερα το πρωί, μόλις γύρισα απ'την ένεση, με έπιασε μια τρομερή ζαλάδα, τόσο που δεν μπορούσα ν' ανοίξω τα μάτια μου. Μισοξαπλώνω στον καναπέ και βάζω τα πόδια στο τραπεζάκι, έρχεται ο Αντρέας για να ζωγραφίσει και μου κάνει "κάτω α πόγια"!!!!!

Ευτυχώς τώρα έχει περάσει η ζαλάδα, αλλά όχι και τελείως.

Κατερίνα γεμάτο σαββατοκύριακο είχατε! Απορώ πού βρίσκεις την ενέργεια για ζουμπα!

Εύχομαι να φτιάξει η περίοδος.

Καγκουράκι όπως το περιγράφεις, μάλλον χειρότερα πάει ο Νικολάκης με το βήχα... Πάρε τον παιδίατρο καλύτερα...

Το δέντρο πέρσι ο Αντρέας δεν το είχε πειράξει καθόλου, γενικώς δεν ασχολήθηκε. Συμπεριφερόταν λες και δεν υπήρχε δέντρο! Βέβαια, ήταν μόλις 13 μηνών. Πάντως εμείς το στολίζουμε σχετικά αργά, περίπου μια βδομάδα πριν τα Χριστούγεννα.

Ανθή κι ο Αντρέας κοιμάται στο κρεβάτι μας αυτές τις μέρες που είναι αρρωστούλης κι όποτε ξυπνάει από το βήχα τον παίρνω αγκαλίτσα και ξανακοιμάται. Το βράδι που ήταν πολύ χάλια μου έλεγε από μόνος του "αγκαλιά" ή "αγκα-ίτσα".

Για τον πυρετό έχεις δίκιο.

Βάσω στις 27 θα πάω στο γιατρό και τα γενέθλια θα τα κάνουμε στις 24.

Η Μάγδα πού είναι ρε παιδιά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχην αννα μαρια στειλε τα λεοπαρ γκρρρρ αδιαθετησα πρωτη φορα στα χρονικα ειχα καθυστερηση ακομα κ τεστ εκανα μη κοροιδευετε μπηκα να πω αυτο σας διαβαζω κ επιστρεφω αν δε κοιμηθω αγκαλια με το κντ κουτουλαωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια ησυχια βλεπω στο ποστακι μας.

εμεις σε γενικες γραμμες καλα ειμαστε εχουν βεβαια και τα δυο λιγο βηχα αλλα απο διαθεση ειμαστε καλα. Μιλησα κκαι με την παιδιατρο και μου ειπε οτι αφου εγινε υγρος ξεσπασε αυτο που ηταν σαν λαρυγγιτιδα οποτε παει προς το καλυτερο, και για τις μασκες οτι μπορω να τις σταματησω, γιαυτο ρωταω και σας ποσο καιρο τους κανετε. Θα τον δει και την πεμπτη το πρωι γιατι εχουμε ραντεβου για εμβολιο και αναλογως ή θα του το κανει ή οχι.

Ανθη περαστικα στην αλεξανδρα, ειναι καλυτερα? συμφωνω μαζι σου για τον πυρετο οσα εγραψες στην Αννα μαρια και εγω το ιδιο κανω δινω πανω απο 38,5 και μονο αν ειναι βραδυ την ωρα που ειναι να πεσουν για υπνο και εχουν παλι πανω απο 38 θα δωσω.

Αννα Μαρια ευτυχως που εισαι καλυτερα απο το κρυωμα τωρα για τα αλλα συμπτωματα καλως ηρθαν ετσι πρεπει υπομονη μεχρι να περασει ο πρωτος καιρος. Θυμαμαι και εγω πολυ υπνηλια στην αρχη και σκεψου ημουν με τα δυο στο παιδικο δωματιο και κλειναν τα ματια μου. Γιατρο εχεις στις 27 και εγω ή 27 ή 28 δεν θυμαμαι, ελα μια βδομαδα περιπου και κατι εμεινε.

Αχ μαγδα πιστευα οτι σιγουρα ησουν εγκυουλα ευχομαι τον αλλο μηνα να ερθει φουφουφουφουυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι μη βαλετε απουσια σας διαβασα χτες κ μετα με πηρε ο υπνος αυτο το πραγμα να μπορω να κοιμηθω οπου σταθω κ βρεθω σε δευτερολεπτα απιστευτο!!!

καγκουρακι μου περαστικα στα ομορφουλια σου εμενα ακομα εχει βηχα κ μυξες μπλιαχ αλλα μετα απο δυο παιδιατρους τον δικο μας κ του παιδικου ειπε ετσι θα μαστε πρωτη χρονια παιδικου κ καλα να λεω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια λιωνω με τις ατακες του γιου σου πραγματικα ειναι για πολυ ζουληγμα το ατιμο

αντε πλησιαζει κ ο καιρος να δειτε κ το κουκιδακι σας τι καλα!!

δεντρο εγω στολιζα ολες τις χρονιες απο πολυ νωρις αρχες δεκεμβρη λατρευω τα χριστουγεννα γενικοτερα ο βας δε το πειραζε καθολου ευτυχως!!

περαστικα κ στον αντρικο κ συ ξουτ παλιοιωσεις εγω αντιπυρετικο δινω μετα το 38 κ αναλογα πως ειναι το παιδι υπηρχαν φορες που με 38 χοροπηδαγε

ενα μπανακι βοηθα να ξερεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...