Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσια μου γύρισα απο τη γιατρο! Ολα καλα με τον μπέμπη μας! 2300 πηγε!! Μου ειπε οτι παιρνει περιπου 200 γραμμάρια την εβδομαδα.. οσο για τη βοήθεια που λετε οι γονείς κ τα πεθερικά μου ειναι μακρια. Απλα ήρθε η μαμα μου να με βοηθήσει λογω του οτι δεν μπορω να κανω βαριές δουλειες με το θεμα που ειχε προκύψει με τον σκωληκοειδητη μου!! Εννοείται πως καλυτερα ειναι να μεγαλωνουμε το παιδι μονοι μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο στο μπεμπη!Φτιαχνει μαγουλακια!200γρ την εβδομαδα ε;;Πωπωωω...

Καλα ειναι Σταλιτσα μου ναχεις βοηθεια,καλα κανει η μαμα σου και βοηθαει.

Εχετε το νου σας,νομιζω εχει προσφορες στα μαγαζια,ειδα 20% mothercare και 50% σε ενα αλλο συνοικιακο με βρεφικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια.χαιρομαι με τα νεα για τα μωρακια.μεγαλωνουν.αυριο πρωτα ο Θεος θα δουμε ποσο μεγαλωσε κ η μπεμπα μας.

Να ρωτησω κατι.ξερετε ποσους ποντους ειναι η κοιλιτσα σας?

Μου ειπε μια μαια να την μετραω καθε εβδομαδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια κ μωρακια!τι κανετε?εγαλωνουν γρηγορα πλεον ε??maria σημερα μπηκαμε αισιως κ στο 8 μηνα!!φουσκωνουν οι κοιλιτσες!!καλα πλεον με δυσκολια καθομαι στο γραφειο.. + 1 κιλο πηρα μεσα σε μια βδομ!stalitsa thagia μεγαλωσαν τα αντρακια σας!! τριτη εχω ραντεβου να δω τη μπεμπα μου!τελικα thagia οκ με τις 56 μερες?απο βδομ κανω τα χαρτια μου κ εγω.απο τα ρουχαλακια  ακομα δεν ασχοληθηκα να τα πλενω.απο μπιμπερο μαλλον προς τα nuk first choice plus κλεινω που λεει βοηθουν στο περιορισμο κολικων.απο βοηθεια εχω τη μαμα μου κοντα αλλα ακομα δεν την χρειαστηκα αφου δεν εκανα κατι :) καλα ειναι ναχεις λιγη βοηθεια σιγουρα αλλα πιστευω θα υπερισχυσει κυριως κ το μητρικο ενστικτο.κ γω κοριτσια εχω αγχος για τον θηλασμο μακαρι να πανε ολα καλα!!aurora κανε τα χαρτια σου αφου σου τα ζητησαν αυτο ειναι καλο.παντως για την αναρρωτικη ακομα να με ειδοποιησουν.. θα γεννησουμε κ μετα θα με καλεσουν να περασω επιτροπη μου φαινεται!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κρυστ ναι τις πήρα τις 56 μέρες απλά για 13 ένσημα χάνω τα χρήματα που θα έπαιρνα από το ικα και τον οαεδ!! 

Όσο για τα πιεσόμετρα μου είπε ότι τα ηλεκτρονικά είναι φτιαγμένα να παίρνουν 100 πιέσεις για παραδειγμα.. Από κει και πέρα βγάζουν ότι να ναι! Και εγώ μετράω εδώ και μήνες την πίεση μου πολλές φορές γιατί στη β επιπέδου μου είχαν πει να προσέχω για προεκλαμψία.. Ε οπότε το πιεσόμετρο τα έφτυσε μάλλον γιατί ο γιατρός τη βρήκε καλή την πίεση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Thagia τι εννοεις πηρες τις 56 μερες πριν κ δεν σου βγαινει να παρεις του Ικα κ του Οαεδ?εγω ηξερα οτι αν δεν εχεις 200 ενσημα δεν παιρνεις τιποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Κρυστ εμένα ήταν από το lidl, ίσως το δικό σου να είναι καλύτερο! Πάντως χθες κιόλας πήραμε το κλασικό και ησυχάσαμε! Η πρωτοβάθμια δεν το δέχτηκε να αλλάξουμε ΠΗΤ γιατί ήμουν μέσω εσπα κι ελέγχονται όλα!

Μαρία πήρα την άδεια μου αλλά για 13 ένσημα που μου λείπουν δεν συμπλήρωσα τα 200 και δε δικαιούμαι τα χρήματα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!

εχω μερες να γραψω αλλα σας παρακολουθω που και που!! βλεπω τα μπεμπακια σας μεγαλωνουν πολυ και ετοιμαζετε τα πραγματακια τους!!!

κι εγω ειμαι μια χαρα! φουσκωνω πολυ και σκεφτομαι που μπορει να φτασει η κοιλιτσα μου!! ο τελευταιος μου προβληματισμος μετα τα μαθηματα που πηγαινω ειναι αν θα κανω επισκληριδιο η οχι!! αν και φανταζομαι οτι και να πω τωρα μπορει να αλλαξει μεχρι τελευταια στιγμη! Την Δευτερα εχω κι εγω ραντεβου να δω την μπεμπα μου! Αντε γιατι μου ελειψε πολυ...

 

Οσες ειναι στη Θεσσαλονικη εχει στις 5/4 μια ημεριδα στο Μακεδονια Παλλας .. Εγω λεω να παω!!Για τους γιατρους που θα μιλησουν εχω ακουσει τα καλυτερα και η παιδιατρος εχω ακουσει οτι ειναι πολυ καλη και υπερμαχος του αποκλειστικου θηλασμου. Δεν μπορω εδω να βαλω εικονα για να σας το δειξω??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Ωραίες μέρες μας κάνει!!! Βλέπω ετοιμασίες για τα δωμάτια! Εγώ έχω ήδη πλύνει ρούχα τις μπέμπας μου αλλά δεν τα έχω σιδερώσει ακόμη. Η βοήθεια της μανούλας όταν υπάρχει είναι μια ανάσα και είμαι τυχερή που την έχω! Ευτυχώς θα βγει στη σύνταξη νωρίς και θα μπορώ να επιστρέψω το φθινόπωρο στη δουλειά! THAGIA και ΣΤΑΛΙΤΣΑ συγχαρητήρια για τα αντράκια σας! Μεγαλώνουν και ετοιμάζονται! Εμένα η πίεση μου ήταν πάντα χαμηλή! 10 με 6 έχω συνήθως στο περίπου. Αλλά ο γιατρός μου λέει ότι είναι μια χαρά και καλύτερα να έχω χαμηλή πίεση. Την κοιλιά μου δεν την μετράω και δεν έχω ιδέα πόσους πόντους είναι! Από κιλά στα 9 σχεδόν είμαι. Εμείς τη δευτέρα θα πάμε για το τελευταίο doppler και ανυπομονώ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου αρχισαν τα οργανα απο τωρα... Τεσσερις μερες τωρα νιωθω πολλη πιεση χαμηλα!Μια φορα τη μερα ξαφνικα πονακια περιοδου πιο δυνατα απο πριν,συχνοουρια καθε δεκα λεπτα απο πιεση και μονο,σταγονες εχει μαζεψει η κυστη σε δεκα λεπτα τι να προλαβει;Δυσκολευομαι να σηκωθω απτον καναπε και να μπω στο αμαξι.Μονιμα σφυξιμο χαμηλα.Πολυ σφιξιμο σας λεω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα ιδια εχω κ εγω σε μονιμη βαση καιρο τωρα.

Γυρισαμε απ'τον γυναικολογο κ μου κοψε το αλατι,μου ειπε να κανω nst κ ντοπλερ,κ μου εδωσε κολπικα για μυκητες ενα ανα εβδομαδα για τρεις εβδομαδες.

Η μπεμπα μας εχει μια περιτυλιξη στο χερακι κ εχει παρει θεση προς τα κατω το μωρακι μου.

Αυτα τα νεα μου.εχω αγχωθει αρκετα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nst μου ειπε να κανω λογω συσπασεων κ τα πονακια που εχω χαμηλα.

Ναι ανησυχω λιγακι για την περιτυλιξη.

1480 γραμ. Ειμαστε ειναι καλα νομιζετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ αυτο με τη δυσκολια στην κινηση τοχω κ γω τελευταια κ πονο χαμηλα ειδικα απο τοτε που σταματησα το μαγνησιο.ασχετη τωρα τι ειναι το nst?κολπικα προληπτικα στα δωσε?για την περιτυλιξη κ γω πιστευω αδικα ανησυχεις αφου ειναι στο χερακι.εμενα εγινε  στο λαιμουδακι της τωρα που θα παω την τριτη να δω μηπως κ αλλαξε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν δεν κανω λαθος nst κανουν προς το τελος της εγκυμοσυνης να δουν αν δυσφορει το μωρο για καποιο λογο.Ελπιζω να μη λεω βλακειες,αυτο θυμαμαι.

Το βαρος καλο ειναι,η δικια μου ηταν αρκετα βαρυτερη αλλα γυρω στο 1.5κιλο καλα ειναι.

Μην αγχωνεσαι,ολα φυσιολογικα μου ακουγονται.

Μαγνησιο σταματησατε ολες;Εγω οταν ποναω παιρνω δυο.Ελεγα να το κοψω σε καμια δεκαρια μερες,να μπω ενατο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κρυστ ο γιατρος μου ειπε και στο λαιμο ναναι δεν ειναι να τρελαινεσαι,πιθανως θα ξετυλιχτει.Προσοχη θελει αν παραμενει την ωρα του τοκετου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια κ μωρρακια!!ελπιζω να κανει καλο καιρο σημερα,γινομαστε νονοι το απογευμα κ θελουμε να το ευχαριστηθουμε!!aurora εμενα μουπε ο γιατρος να σταματησω στον 8 για να μην αδρανει η μητρα κ οι φυσικες συσπασεις.επαιρνα ομως συστηματικα καθε μερα απο 2.το ασβεστιο ξεχναω συνεχεια εχω καμια βδομ να παρω.ναι κ μενα μουχε πει την τελευταια φορα οτι μπορει να ξετυλιχτει οποτε ελπιζω να τοχει κανει!αν οχι οπως λες την ωρα του τοκετου θα θελει προσοχη.maria κ μενα καλο μου ακουγεται το βαρος σαυτη τη βδομ.να δω ποσο εγινε κ η δικια μου μπεμπουλα γιατι τελευταια την ταιζω λιγο παραπανω ειδικα σοκολατιτσες :) katerina καλα αποτελεσματα περιμενουμε νεα τη δευτερα.αποτι θυμαμαι ειπες εισαι ελευθερος επαγγελματιας?ποτε λες δηλ να γυρισεις δουλεια?εμενα λιγοι μου φαινονται 2 μηνες που λεει το ικα.thagia κριμα τωρα για 13 ενσημα κ αυτοι δηλ σιγα θα σελεχγε το εσπα ποτε ακριβως θα γεννησεις αμα σου γραψει ο γιατρος θα το αμφισβητισουν?!

καλημερα σας μερα με πολλες κλωτσιτσες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑ

maria μην ανησυχεις ουτε για την περιτυλιξη!! ακομα ειναι νωρις!!! ουτε για θεση δεν ανησυχουν τοσο νωρις ..

για το βαρος δεν ξερω να σου πω αλλα αφου θα κανεις ντοπλερ θα φανει και αν  αναπτυσεται καλα το μωρακι σου!!

kryst αν καταλαβα καλα το nst που θα κανει η maria ειναι το καρδιοτοκογραφημα! εγω εχω κανει 2 φορες μεχρι τωρα!! δεν ειναι κατι ανησυχητικο! στο τελος σου κανουν πολυ συχνα αλλα και νωριτερα ειναι προληπτικο για να μετρησουν τις συσπασεις και να ακουσουν την καρδουλα! και συσπασεις εντονες να εχεις μπορει να σου τις σταματησει για λιγο μεχρι να μεγαλωσει κι αλλο το μωρακι!

ειμαστε πλεον σε καλες εβδομαδες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

fun εμενα αυτο τον προβληματισμο με επισκληριδιο μου τον ελυσε το νοσοκομειο απλα δεν κανουν χαχα!!περα απο την πλακα εχω κ γω μια ανησυχια το πως θαναι χωρις αυτη.σκεφτομαι να βρω αναισθησιολογο εξτρα να υπαρχει γιατι μια φιλη ηταν καθετη να μην κανει κ τελικα εκανε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...