Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

KATERINA

κι εγω το σκεφτομουν το rooming in...απο τη μια σκεφτομαι ποσο καλο θα ειναι να εχω την μπεμπα παντα διπλα μου απο την αλλη φοβαμαι κιολας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ωχ stalitsa!!

περαστικα σου!!! μακαρι να σταματησει τωρα για λιγους μηνες . εγω οταν εκανα σκωληκοειδητη την γλιτωσα 2 φορες και την 3 μπηκα για εγχειρηση (δλδ μετα απο κανενα 6μηνο).. μακαρι να σου περασει κι εσενα για τωρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταλιτσα περαστικα!Μακαρι να πανε ολα καλα και να μην ταλαιπωρηθεις καθολου!

Ουτε εγω εχω συζητησει τις λεπτομερειες με το γιατρο,τελος του μηνα μαλλον στο doppler.

Νομιζω η μπουμπουκα μου βαρυνε,δεν κλοτσοπατιναρει ολη μερα πλεον και οταν γυριζω στο πλαι νιωθω βαρος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

stalitsa περαστηκα!οντως τωρα ακολουθησε τις οδηγιες του γιατρου και ολα θα παν καλα!κ γω δεν πιστευω οτι θα θες χειρουργειο.niki ναι τοδε ο γιατρος στον υπερηχο την τριτη, σβουριτσα μας βγηκε η μπεμπα!αχ μακαρι katerina να αλλαξει θεση κ να ξεμπλεχτει!!το rooming in οντως καλο ακουγεται αλλα δεν εχω ασχοληθει ναξερω τι κανουν εδω.thagia αφου εχουμε την ιδια ασφαλεια ικα λογικα η ιδια διαδικασια θαναι.απλα εγω που ρωτησα μειπε νωρις ειναι ακομη :) πανω κατω να ξερω.δηλ ουτε αναρρωτικη μπορουσες να παρεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι μονο καποιες μερες!! αν ειχα ομως προβλημα και χρειαζομουν για καιρο θα απολυομουν! Ειμαστε σιγουρα σε διαφορετικο καθεστως αλλα για τις 56 μερες φανταζομαι τα ιδια θα ειναι!! Γιατι και γω που ειχα ρωτησει πριν τρεις εβδομαδες μου ειπαν οτι δε γινεται τοσο νωρις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου τι κάνετε???μεγαλώνουν τα μπεμπίνια σας μεγάλωσαν πολύ,τέλεια!!!Sofari με το καλό και ο δικός σας ο γάμος!!!Καλορίζικα και τα καινούργια πραγματάκια σας!!!Stalitsa μου περαστικά,εύχομαι να ήταν μια απλή κρίση και να περάσει τουλάχιστον μέχρι να ρθει ο μπεμπάκος!!!τώρα θα το παρακολουθείτε με τα λευκά?Για την πρόκληση ξέρω κα εγω οτι δεν είναι το καλύτερο αλλά είναι απαραίτητη κάποιες φορές γιατι όπως είπε και η νικη νομίζω το μωρό μπορεί να κάνει κακά του εγω είχα κάνει στη κοιλιά της μαμας μου γιατί καθυστέρησα 10 μέρες!!!Σημασία έχει νομίζω να ρθουν τα μωράκια μας και να είναι καλά τώρα το πως θα έρθουν εμένα προσωπικά δεν με προβληματίζει και προτιμώ να μην το σκέφτομαι για να μην αγχώνομαι!!!Και εμείς εδω το μωράκι μας το έχουμε συνέχεια μαζί μας καλύτερα για να εξοικειονόμαστε  νομίζω!!!!εγω αυριο το πρωί θα παω για τις αιματολογικές εξετάσεις και για να ακούσουμε την καρρδούλα της μπεμπούλας μας!!!Σήμερα όλη τη μέρα έκανε κυματα η κοιλιά μου χαχαχαχαχα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σταλιτσα μου ευχομαι να μην ειναι τιποτα!!!!κατσε χαλαρα τωρα και μην κουραζεσαι ολα καλα θα ειναι.THAGIA μου οι αδειες που παιρνουμε πριν τις 56 ειναι αναρρωτικες φυσικα με λιγοτερες αποδοχες δεν ειναι κατι που δικαιουμαστε.αν καταλαβα καλα τι λες αλλιως διορθωσε με.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Christi μου έχω ακόμη αυτήν την εβδομάδα στη δουλειά και την Κυριακή ξεκινάει επίσημα η άδεια!! 

Νικούλα δεν μπορούμε να πάρουμε ούτε αναρρωτικές!! Μέχρι 15 μέρες σε όλη τη σχολική χρονιά αν για κάποιο λόγο χρειαστείς παραπάνω απολύεσαι και μάλιστα για 1 χρόνο δεν έχεις δικαίωμα να ξανακάνεις τα χαρτιά σου σαν αναπληρώτρια! Παλιά υπήρχε ανευ αποδοχών αλλά εδώ και 1 χρόνο το έκοψαν κι αυτό!! Κανένας δεν διαμαρτύρεται όμως, δεν νομίζω να υπάρχει χειρότερο καθεστώς σε εγκύους.... Σας παραθέτω και ανάλογο άρθρο για να μη νομίζετε ότι λέω βλακείες: 

www.alfavita.gr/arthra/απαράδεκτη-εγκύκλιος-για-τις-άδειες-των-αναπληρωτών-εκπαιδευτικών 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Christi μου έχω ακόμη αυτήν την εβδομάδα στη δουλειά και την Κυριακή ξεκινάει επίσημα η άδεια!! 

Νικούλα δεν μπορούμε να πάρουμε ούτε αναρρωτικές!! Μέχρι 15 μέρες σε όλη τη σχολική χρονιά αν για κάποιο λόγο χρειαστείς παραπάνω απολύεσαι και μάλιστα για 1 χρόνο δεν έχεις δικαίωμα να ξανακάνεις τα χαρτιά σου σαν αναπληρώτρια! Παλιά υπήρχε ανευ αποδοχών αλλά εδώ και 1 χρόνο το έκοψαν κι αυτό!! Κανένας δεν διαμαρτύρεται όμως, δεν νομίζω να υπάρχει χειρότερο καθεστώς σε εγκύους.... Σας παραθέτω και ανάλογο άρθρο για να μη νομίζετε ότι λέω βλακείες: 

www.alfavita.gr/arthra/απαράδεκτη-εγκύκλιος-για-τις-άδειες-των-αναπληρωτών-εκπαιδευτικών 

 

ααααα καλααααα!!!!δηλαδη για εγκυους ειδικα δικαιουνται μονο 15 ημερες αδιαθεσιας που οι περισσοτερες ειναι χαλια συνεχεια εε???αρε ελλαδαρα!!!!!αν ησουνα καφετζου στη βουλη ομως...η΄ ανηψια βουλευτη....θα καααααααθοσουν!!!!!τι να πω με τους ηλιθιους που εχουμε μπλεξει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! ΣΤΑΛΙΤΣΑ εύχομαι όλα να πάνε καλά!!! THAGIA αυτά τα πράγματα είναι απαράδεκτα!!! Δηλαδή μία γυναίκα ούτε να γεννήσει δεν μπορεί έλεος! KRYST εγώ που ρώτησα το γιατρό μου σχετικά με το λώρο στο τελευταίο ραντεβού μου είπε ότι ακόμα και να μπλεχτεί τώρα είναι νωρίς γιατί έχει πολύ χώρο να κινηθεί και συνήθως ξεμπλέκεται μόνο του! Αργότερα μας προβληματίζει! CHRIST απόλαυσε τις κινήσεις της μπέμπας γιατί σε λίγο δεν θα έχει πολύ χώρο και δεν θα κουνιέται τόσο έντονα! FUN το θέμα του rooming in δεν το συζήτησα με το γιατρό μου αλλά την επόμενη φορά θα το κουβεντιάσω να μου πει τη γνώμη του. Και θέλω και δεν θέλω.... ΟΝΕΙΡΑΚΙ εσύ που είπαμε ότι θα γεννήσεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια,

thagia ειναι τραγικο το καθεστως των αναπληρωτων.εγω βλεπω την κουμπαρα μου που γυρισε ενω ο μικρος ηταν μολις 3 μηνων!!! παλι καλα που ειναι 4 ωρες..αν ηταν 8ωρο δεν νομιζω να την παλευε..

katerina οτι και να πει ο γιατρος πιστευω ειναι δικο μας θεμα το rooming in...  η δουλεια του σχεδον τελειωνει μολις βγει το μωρακι!!χεχεχεχεχ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,θα συμφωνησω με την fun οτι καθαρό δική μας επιλογή και θέμα δικης μας αντοχής για το rooming in.Εγώ αυτο που έχω δει είναι ότι οσες γυναικες το έχουν κανει το συστήνουν με κλειστά τα ματια,ενω αυτές που λένε αρνητικά είναι εκείνες που δεν επέλεξαν rooming in.Στο μητέρα θα γεννησω εγω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! THAGIA μου χίλια συγνώμη που άλλαξα το φύλο του μωρού σου, έχουν μαζευτεί πολλά μωράκια και έχασα την μπάλα :-). Όσο για τις άδειες πολύ σκληρό καθεστώς, κανένα έλεος για τις εγκύους. MARIELA είναι μεγάλη υπόθεση να παίρνεις την κατάσταση στα χέρια σου και να μην είσαι θεατής στην γέννα του παιδιού σου. Θεωρώ ότι είναι πολύ σημαντικό, δυστυχώς όμως το συνειδητοποιούμε στο δεύτερο παιδάκι τις περισσότερες φορές λόγω απειρίας και είναι λογικό σε ένα βαθμό. KATERINA μου εγώ θέλω το μωρό μου μαζί μου, εφόσον όλα πάνε καλά (το τονίζω αυτό). Δεν μπορώ να φανταστώ ότι δεν θα έχω το πλασματάκι μου τις πρώτες ώρες τις ζωής του στην αγκαλιά μου. Για το Ρεα συγκεκριμένα ξέρω ότι είναι αυστηροί στο θέμα του επισκεπτηρίου, οπότε δεν τίθεται θέμα για εμένα. STALITSA περαστικά και από εμένα, μην αγχώνεσαι ακολούθα πιστά τις οδηγίες του γιατρού σου και όλα θα πάνε κατ' ευχήν. Είναι λίγο ταλαιπωρία σε αυτή την φάση αλλά με θετική σκέψη όλα θα πάνε καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!!!!!! Τι κάνετε;;;;;;

Αχ πόσο δίκιο έχετε αλλά κανένας δε δίνει σημασία για να αλλάξει αυτή η κατάσταση! 

Εγώ ήμουν από τις τυχερές που είχα εύκολη εγκυμοσύνη ως εδώ, άλλες κοπέλες δεν είναι κι εκτός από τη δυσκολία της εγκυμοσύνης τους πρέπει να χάσουν και τη δουλειά τους...

Ναταλάκι δεν πειράζει!! :)

Αυτήν την ώρα που σας γράφω χιονίζει πάααααρα πολυ!!! Απίστευτο Μαρτιο μήνα... Νόμιζα ότι γύρισα στον Ιανουάριο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Thagia πραγματικά είσαι από τις τυχερές, αλίμονο σε άλλες κοπέλες που αντιμετωπίζουν θέματά στην εγκυμοσύνη. Και στην Αθήνα άλλαξε ο καιρός, έχει κρύο. Κάτι ξέρουν οι παλιοί που λένε Μάρτης γδάρτης... Επίσης να σας θυμίσω ότι αύριο στις 11:30 θα πραγματοποιηθεί το δεύτερο σεμινάριο "Λοχεία και περιποίηση του μωρού" από την Nutricia.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χιονιζει;;;;;;;;;Εδω εχει ηλιο καλοκαιρινο!Ψύχρα μεν αλλα ηλιος ολη μερα!

Ναταλια ευτυχως που το ειπες!Πρεπει να το θυμηθω!

Κι εγω μαζι μου λεω ναχω τη μπεμπα στο δωματιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η θερμοκρασία εχει πεσει πολύ αλλά ευτυχώς δεν βρέχει και έβαλα πλυντήριο.Και εγώ θα βάλω υπενθύμιση για το αυριανο σεμινάριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου!! Σας ευχαριστώ όλες για το ενδιαφέρον σας!! Ευτυχώς κάπως ελλατώθηκε ο πόνος!! Αύριο στις 19:00 έχω το doppler!! Ανυπομονώ να δω σε 4d τον μπεμπάκο μου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου,οπου να'ναι θα ξεκινήσει το σεμηναριο.Stalitsa μου καλά αποτελεσματα και να μας πεις πως είναι το αντρακι σου :-D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! FUN και ΟΝΕΙΡΑΚΙ εννοείται ότι είναι καθαρά δική μας απόφαση αλλά θέλω τη γνώμη του γιατρού σαν άποψη! Πάντως δεν είμαι αντίθετη με το rooming in. ΣΤΑΛΙΤΣΑ περιμένουμε νέα απτον μπεμπάκο! ΟΝΕΙΡΑΚΙ και ΝΑΤΑΛΙΑ δεν ήμουν σπίτι για το σεμινάριο επειδή δουλεύω σήμερα! Αν θέλετε πείτε μας τι μάθατε!!! THAGIA ωραία που είδατε χιόνι φέτος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια χθες έγραψα ότι έχω στις 7 το doppler..μπερδεύτηκα στις 5 το έχω..κ δεν περνάνε οι ώρες να πάω να δω το μπεμπάκι μου!!!!!!!!!!!!!! Ονειράκι και Κατερίνα σας ευχαριστώ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...