Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Γιουχουουουου

γυρισα απο το γιατρο πολυ κεφατη!!

Το μωρο μας μεγαλωνει μια χαρα!! Ακουσαμε την καρδουλα του να χτυπαει, τι γλυκος ηχος..

Ειναι ηδη 9,4 χιλιοστα[smilie=icon_cheers:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Mpravo mariela!!!!! To kserw oti autos o hxos einai o kalyteros hxos!!!

Christi oso gia th diatrofh k emena mou eipe h giatros na prosexw ti trww k na apofeugw to xoirino kreas ap eksw alla den einai kako na trwme kamia fora arkei na einai kala psimeno,.., k fysika na trwme salates...episis mou eipe ap to na trww poly k na fouskwnw kalutera na trww 5 mikra geumata thn hmera...gia paradeigma gala me dimitriaka to prwi, ena frouto prin to meshmeri, faghto to meshmeri, ena giaourtaki to apogeuma k kati elafry to vrady.... oso mporw to efarmozw!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariela μου καλημερα!!!!Μπραβο πολυ ωραιο νεο!!!!!!!!!!!!!

Ετσι μια-μια να ειμαστε πιο ηρεμες κ να χαρουμε την εγκυμοσυνη μας!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!

Τι κανετε;

σταλιτσα ωραιο το προγραμμα διατροφης!

Ετσι δε φουσκωνεις το στομαχι και δεν πεινας και ποτε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mariela τι όμορφα νέα!!!! Χάρηκα πολύ!! Άντε κορίτσια να παίρνετε σειρά κι οι επόμενες για καρδουλίτσα!!!!

Stalitsa κ συ ήσουν πολύ όμορφη νυφούλα!!! Ελπίζω κι εγώ να είμαι έτσι στον γάμο!!

Εγώ κορίτσια ξάπλα ακόμη κ πάνε τρεις μέρες που δεν έχω δει κάτι παράξενο απο υγρά ευτυχώς!! Μάλλον η ξάπλα είναι το καλύτερο φάρμακο!!

Μιμή έκανες χοριακή;;;;; Ελπίζω να πήγαν όλα καλά, περιμένουμε νέα σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπερα, η χοριακη μου δεν πηγε καλα. Προχθες ημουν στις 22509 κ σημερα στις 26000κατι.

Μιλησα με την γιατρο μου κ οπως το φανταστηκα, θα επρεπε να ειναι στις 40000 περιπου.

Πηγαμε να κλεισουμε το τηλ κ της ειπα οτι ειχα καουρες κ γενικα πολλη αδιαθεσια κ μου λεει- Τωρα με μπερδεψες...

Θα μ εβλεπε τη Δευτερα κ της ειπα να τα πουμε αυριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mimi τις εκανες στο ιδιο μικροβιολογικο;

Αυξηση υπαρχει αλλα οχι οση λενε οτι χρειαζεται..

Να ξερεις ομως οτι μπορει να εχει γινει λαθος στο μικροβιολογικο, τι να πω;

Ελπιζω να ειναι ευχαριστα τα νεα αυριο απο τον υπερηχο και απλα να ειναι ενα χαζο λαθος.

Προσπαθησε να ηρεμησεις οτι ειναι να γινει θα ειναι για καλο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου τι κάνετε??mimi μου περίμενε να δεις τον υπέρηχο σου αυριο!δε γίνεται απλά το μπεμπάκι να μεγαλώνει με αργο ρυθμό?το είχατε ακούσει στους προηγούμενους υπέρηχους?Εμείς σήμερα πήγαμε στο γιατρό όλα ήταν μια χαρά και ακούσαμε μια όμορφη καρδούλα να χτυπάει αν και κάναμε εξωτερικό υπέρηχο και η εξέταση που δεν είχε βγει καλή στο νοσοκομείο ήταν λάθος,οπότε ευτυχώς όλα μια χαρά!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι mariela μου στο ιδιο τις εκανα.

Δεν περιμενω να ειναι ευχαριστα, αλλα ουτε τελειωτικα.

Μου ειπε οτι αφου ειχα αδιαθεσια κ καουρες σημερα, την μπερδεψε, κ οτι το εργαστηριο απο μονο του να μην σημαινει κ πολλα.

Αλλα τα νουμερα ειναι ουδετερα, αντικειμενικα κ προσπαθω να ειμαι ετοιμη.

Μου ειπε οτι αυτη θα βγαλει συμπερασμα μονο απ τον υπερηχο.

Εχει περασει καποια κοπελα παρομοια εμπειρια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

christi μου σ ευχαριστω για τα καλα σου λογια.

Δεν ειχαμε ακουσει ακομα καρδια, την Δευτερα ειχαμε δει μια τελιτσα μεσα στον σακο, κ η γιατρος ειπε οτι δεν ηταν ενθουσιασμενη.

Σε σενα δλδ ειχατε παει σε νοσοκομειο κ ειχε βγει λαθος η εξεταση για τον υπερηχο;

Με εχει παρει απο κατω γιατι απ την αρχη με την αιμορραγια ηταν συγκρατημενος κ ο πρωτος γιατρος που ειχα παει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mimi μου δυστυχώς δεν μπορω να σε βοηθήσω,η δική μου περίπτωση ήταν διαφορετική!!!!!Περίμενε να δεις τον υπέρηχο και προσευχήσου να ναι καλά το σποράκι σου!!!!!!!!!!τι ώρα έχεις ραντεβού αυριο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εξέταση αίματος ήταν λάθος εμένα!!!κοριτσακι μου οι περισσότεροι γιατροί είναι συγκρατημένοι μεχρι τις 12 εβδομάδες γιατί μέχρι τότε είναι ρευστά τα πράγματα και θέλουν να μας προετοιμάσουν για το χειρότερο!!!!!!!!!Ευχομαι αυριο να ακουσεις την καρδούλα του!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στις 7.00. Μου ειχε πει αν ειναι να περιμενω μεχρι τη Δευτερα, αλλα η αγωνια μου δεν με αφηνει...

Ναι μονο αυτο μπορω να κανω, θα προσευχομαι να ειναι καλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aχ Μίμι μου. Σου στέλνω θετική ενέργεια να πάνε όλα καλά.

Είσαι στην 7η εβδομάδα αν δεν κάνω λάθος;

Έχω διαβάσει πάντως πως από την 8η εβδομάδα το ποσοστό για κακοτυχία πέφτει στο 2%...

Μίμι δεν υπάρχει περίπτωση να έγινε η σύλληψη αρκετά αργά; Μήπως είσαι λιγότερων εβδομάδων;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Alessia μου δεν ξερω, απλα επειδη δεν διπλασιαστηκε η χοριακη μου ανησυχησαμε.

Ομως σκεφτομαι οτι δεν μειωθηκε τουλαχιστον.

Ναι ειμαι στην 7η ας πουμε.

Θα ελπιζω να πανε ολα καλα. Στο κατω κατω εχω αναγουλες κ ναυτια, ειμαι λιγο πριν να κανω εμετο, κατι που ειναι πολυ καλο.

Σας ευχαριστω πολυ κοριτσακια μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες!!

Mimi μου, κορίτσι μου όμορφο, να προσεύχεσαι!! Η Παναγία είναι πάντα δίπλα μας και μας ακούει!! Ξέρω ότι μετά από κάποιες χιλιάδες ανεβαίνει με πιο αργό ρυθμό, οπότε ίσως αυτό να είναι και το μωράκι να είναι μια χαρά!... Αν πάλι είναι να συμβεί κάτι κακό, ίσως να ήταν έτσι να γίνει... Εσύ να είσαι ήρεμη, να πας στη γιατρό σου κι εκείνη θα σου πει αυτό που βλέπει!

Christi είδες που αγχωνόσουν;;; Τελικά όντως ήταν λάθος του νοσοκομείου ε;;; Ακουσες κ την καρδούλα, τώρα δεν πρέπει να αγχώνεσαι!

Εγώ κορίτσια στο κρεβάτι, τέταρτη μέρα σήμερα... Ευτυχώς κοιμάμαι πολύ κ περνάνε γρήγορα οι ώρες..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Πήγα σε χειρούργο μαστού με είδε δεν του φάνηκε να είναι κάτι επικίνδυνο έτσι που είδε με το χερι αλλά με έβαλε να κάνω παρακέντηση και υπέρηχο για να είναι σίγουρος και σε 20 μέρες έκλεισα ραντεβού για μαστογραφία και τόμοσύνθεση αν το λέω σωστά... Κ πονάω πολύ με τη μαστογραφία αλλά πρέπει να το κάνω μου είπαν γιατί δεν αφήνουν τίποτα χωρίς να το ελέγξουν πλήρως... Μου είπαν να μην ανησυχώ ότι μπορεί να είναι από τις ορμόνες αλλά θα έχουν τελική εικόνα από τις εξετάσεις...
    • Καλησπερα Τοκυο μου!!  Μου ηρθε περιοδος πριν 10 μερες κ θα αφησουμε αυτο τον κυκλο να ηρεμησει ο οργανισμος μου κ να μπει σε φυσιολογικους ρυθμους... λογικα τελος μαιου περιμενω ξανα περιοδο κ θα με τσεκαρει ο γιατρος υπερηχογραφικα κ με αιματολογικες γ ν με προετοιμασει γ ετ (αν ολα ειναι οκ...) καλως εχοντων των πραγματων, μεσα ιουνιου θα γινει η ετ... αλλιως ιουλιο;; θα δουμε.. Ηδη νιωθω μεγαλη ανακουφιση που περασαμε το 1ο σταδιο κ σκεφτομαι κακως δν το ειχαμε κανει νωριτερα.. τεσπα, ολα γ καποιο λογο γινονται... Ωχ... ο διαβητης κυησης ειναι λιγο ταλαιπωρια.. ειχε κ η νυφη μου στην 3η εγκυμοσυνη της... κανεις διατροφη ε; λιγη προσοχη κ υπομονη. Εμεινε λιγο...  Ναι το ιδιο λεγαμε χθες με τη Νικολ... ειναι non stop ο γιατρος μας... για ποσο θα αντεξει ετσι;; εμενα με εβλεπε κτ 7 το πρωι πριν απο χειρουργεια ή 11 το βραδυ τελευταιο ραντεβου... κ φσκ εργαζεται κ ΣΚ... εξοντωτικο...😵‍💫 οσα κ να βγαζεις, αξιζει τοσο τρεξιμο;
    • Απαπαπα!!! Έχεις δοκιμάσει να της δώσεις λίγη δραμαμίνη;;;
    • τον άλλο μήνα μου είπε να πω να ξανά κάνω έλεγχο… τώρα δεν ξέρω ο γυναικολογος τι άποψη θα έχει αυτός  15/5 έκλεισα ραντεβού με τον γυναικολόγο να πάω να με δει  Όχι δεν υπάρχει μόνο αμαξι ή ΚΤΕΛ αυτές είναι οι επιλογές που έχουμε αλλά και ΚΤΕΛ αλλαζω δυο λεωφορεία και κάνω 12 ώρες ακόμα χειρότερα δηλαδή  
    • Μπα ουτε κ σε μενα γινεται ενω επιλεγω ιστοτοπος για υπολογιστες. ισως εχει να κανει με τις ρυθμισεις του safari. Λοιποιν κοριτσια μου εγω ειμαι θεωρητικα 4η μερα μετα την ωορρηξια βασει τεστ αν δεν εκανα τεστ θα σας ελεγα οτι περιμενω περιοδο καθως με κυκλο 29 ημερων ειμαι 28η μερα σημερα και απο εχθες εχω πονακια περιοδου κ ευαισθητες θηλες... Να ηταν λαθος το τεστ κ να έρχεται;;;   @Θέτις Κ. αγαπη δεν ηρθε μηνυμα. Μπηκα απο pc και ουτε στο mail ηρθε ειδοποιηση.. Μηπως το εστειλες αλλου;;;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...