Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2014


Recommended Posts

Καλησπέρα Κατερίνα, εγώ πήγα στο EmBIO στο Χαλάνδρι στην Αθήνα και πλήρωσα 110€ έμεινα πολυ ευχαριστημένη ο γιατρός ασχολήθηκε πολύ μαζί μου και τα κοίταξε ολα με λεπτομέρειες εσυ εχεις βρει που θα την κανεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντίνα μου μάλλον στο ΙΑΣΩ που έκανα και την αυχενική αλλά ακόμη δεν ξέρω γιατί για μένα αργεί η β επιπέδου. Θα την άνω τέλος Δεκεμβρίου ακόμα είμαι στην 14η εβδομάδα. Από κιλά περίπου στα ίδια είμαι έχω πάρει περίπου 1 αλλά είναι και νωρίς. Πότε με το καλό γεννάς? Εμένα μου έχει δώσει μια ημερομηνία 10 Μαίου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Κατερίνα εγώ ειμαι στην 21 εβδομάδα και μου εχουν δώσει ημερομηνία 24 Μαρτίου ποσο πληρωσες για την αυχενικη στο Ιασώ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες! Katerina-Prokopis είμαι μια χαρά, εκτός από πόνους στη μέση και ακατανίκητη νύστα! Από κιλά έχω πάει κάποια, ξεκίνησα με 50kg στο τέλος του προηγούμενου μήνα που με ζύγισε η γιατρός ήμουν 52-52.5 (η ίδια αφαίρεσε το βάρος από ρούχα και παπούτσια, εγώ δε μου χαρίζομαι!) και τώρα θα'μαι 54 υποθέτω. Τα μισά κιλά είναι στο στήθος μου βέβαια γιατί έχει διπλασιαστεί! Και όσο περίεργο και αχάριστο αν το βλέπουν άλλοι, εγώ με έχω συνηθίσει σε συγκεκριμένες διαστάσεις, πώς να το κάνουμε! :P Κατά τα άλλα ξεκίνησα κολυμβητήριο και η αίσθηση είναι υπέροχη. Πραγματικά! Άσκηση χωρίς βάρος και απίστευτη αίσθηση χαλάρωσης. Ό,τι και να λένε για γιόγκα και Pilates - έκανα παλιότερα- νομίζω ότι το κολύμπι είναι που ενδείκνυται τρελά για τις εγκύους! Merykal εύχομαι να είσαι καλύτερα κι εσύ και το μωράκι. Ntinaki04 παρατήρησα την ημερομηνία γάμου σου, έχουμε 6 μέρες διαφορά. Παντρευτήκαμε 8/6/2013. ΚΑΛΗΜΕΕΕΡΑΑΑ!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! ΝΤΙΝΑΚΙ μου ακόμα δεν έχω πάρει πολλά κιλά αλλά είναι νωρίς ένα έχω πάρει. Στο ΙΑΣΩ πλήρωσα 150 για την αυχενική. GOLDIE καλά έκανες και ξεκίνησες κολυμβητήριο σίγουρα θα είναι πολύ χαλαρωτικό και ταυτόχρονα σε γυμνάζει! MERYKAL πως είσαι σήμερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Μετα την 20 εβδομάδα θα δείτε οτι αυξάνετε η όρεξη σας εγώ τότε άρχισα να πεινάω ποιο πολυ ποιο πριν έτρωγα πολυ μικρές ποσότητες παντός κορίτσια ησαστε πολυ τυχερες που δεν έχετε εμετους εγω αυτο που περασα μερχι την 20 εβδομάδα ούτε στον εχθρό μου... Golddie θα συμφωνήσω μαζί σου στο θέμα του στήθους και μένα εχει μεγαλώσει πολυ και δεν μπορω να το συνηθίσω με ενοχλεί και πονάει και η πλάτη μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Βλέπω δε μιλάμε, οπότε υποθέτω no news, good news... Merykal ελπίζω να είσαι καλύτερα. Εγώ σαν (συνταρακτικό) νέο να αναφέρω ότι μάλλον είχα την πρώτη "επικοινωνία" με το μωρό. 2 φορές. Τη πρώτη το Σάββατο μέσα στο αστικό (!) και την άλλη τη Δευτέρα ήσυχη σπίτι, και τις 2 φορές μεσημέρι. Έχετε επικοινωνία με τα μικρά σας μωρουδάκια; Ntinaki04 εσύ προηγείσαι κιόλας στην εγκυμοσύνη, δεν είναι; Katerina-Prokopis μάλλον είναι νωρίς, αλλά ρωτάω μήπως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Golddie πολυ ωραια τα νέα σου ειναι πολυ ωραία αυτή η "επικοινωνία" εγώ εχω πολυ καιρό που "επικοινωνώ" με την μπεμπουλα μου ειδικά σήμερα ειναι πολυ ζωηρούλα.. Πολλές φορές τα βραδιά που ξαπλώνω και χαϊδεύει την κοιλιά ο άντρας μου κουνιέται πολυ της αρέσει που την χαϊδεύει ο μπαμπάς.. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Golddie πολυ ωραια τα νέα σου ειναι πολυ ωραία αυτή η "επικοινωνία" εγώ εχω πολυ καιρό που "επικοινωνώ" με την μπεμπουλα μου ειδικά σήμερα ειναι πολυ ζωηρούλα.. Πολλές φορές τα βραδιά που ξαπλώνω και χαϊδεύει την κοιλιά ο άντρας μου κουνιέται πολυ της αρέσει που την χαϊδεύει ο μπαμπάς.. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα κορίτσια! Ελπίζω ο Δεκέμβρης να μας βρήκε όλες καλά, μαζί με τα μωρά, και οι γιορτές ακόμα καλύτερα! Την άλλη Παρασκευή έχουμε τη β'επιπέδου του μικρού μας. Ελπίζω όλα να'ναι καλά... Εσείς πως είστε με τα μπεμπίδια; Πώς πάει η εγκυμοσύνη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Ελπίζω ο Δεκέμβρης να μας βρήκε όλες καλά, μαζί με τα μωρά, και οι γιορτές ακόμα καλύτερα! Την άλλη Παρασκευή έχουνμε τη β'επιπέδου του μικρού μας. Ελπίζω όλα να'ναι καλά... Εσείς πως είστε με τα μπεμπίδια; Πώς πάει η εγκυμοσύνη;

Καλημέρα πως εισαι εσυ και το μπεμπακι σου; Εγώ κουραστικά αρκετά αυτές τις μέρες και ειμαι στο κρεβάτι θελω λίγη ξεκούραση.. Πηγα την Δευτερα στο γιατρο και μου έγραψε να κανω την εξέταση του ζαχαρου, η μπεμπα μου απ´ ότι είδαμε την Δευτερα ειναι μια χαρά κουνιέται πολυ και κανει βόλτες σε όλη την κοιλια μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια χαρά είναι και ο μικρός μου. Τον είδαμε στο γιατρό την Παρασκευή, και φυσικά μας"μιλάει" κάθε μέρα πια...! (Ομολογώ ότι στην αρχή φρίκαρα αδίκως όταν εντόπιζα που είναι πιο σκληρή η κοιλιά μου...!) Αυτή την Παρασκευή έχουμε τη β'επιπέδου. Να έχεις τα καλύτερα αποτελέσματα στην εξέταση και πες εμπειρίες μετά! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας τι κάνετε κορίτσια;

Εγώ σημερα εκανα την καμπύλη ζαχαρου.. Η εξεταση κράτησε 2ωρες μου πήρε αιμα μολις πηγα και μου λεει θα σου δώσω γλυκόζη και μετα απο μια ωρα θα σου ξανα παρω αίμα και μετα απο 2ωρες θα σου παρω αλλη μια φορα αίμα εε λέω ένταξη και βγάζει απο ύλη το ψυγείο ενα μπουκαλάκι που ειχε ενα πορτοκαλί υγρό μεσα το κουναει τα βάζει σε ενα ποτήρι και έμοιαζε με πορτοκαλάδα (εκανε και μπουρμπουλιθρες σαν την πορτοκαλάδα) λέω απο μεσα μου ωραια θα πιούμε και πορτοκαλάδα :P αλλα αυτο ειχε γλυκιά γεύση και έπρεπε να το πιώ μεσα σε 5 λεπτά μετα μου λέει μπορεις να πας να κάτσεις μεσα αλλα μην περπατήσεις να κάτσεις στον καναπέ και να μην σηκώσεις λέω και γω μάλλον θα φέρνει ζαλάδες αυτο που ήπια αλλα αυτο έφερνε νύστα.. Νύσταζα τόσο πολυ που δεν μπορούσα να κρατήσω τα ματιά μου ανοιχτά μετα όμως άρχισε να φεύγει η νύστα.. Και μου ειπε να μην φαω καθόλου γλυκά σήμερα γιατι λεει πήρε πολυ γλυκό ο οργανισμός μου σήμερα :( και θελω τόσο πολυ να φαω ενα μελομακάρονο... Αυτα τα νεα μου. Περιμενω τα δικά σας νεα.. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια και απ΄το καινούριο φόρουμ! Είπα κι εγώ, μόνο εγώ έβλεπα πως έχει ιούς! Μου την έλεγε ο υπολογιστής όποτε έμπαινα στη σελίδα.

Η β'επιπέδου πολύ καλή! Η πρώτη εικόνα του μικρού "επιδειξία" ήταν...καταλαβαίνετε ποια!.Ευτυχώς και τα υπόλοιπα στη θέση τους τα παρουσίασε στη συνέχεια... :P  Ευχαριστώ Ntinaki04 για την περιγραφή της εξέτασης. Θα την κάνω μετά τις 15/1. Καλά μελομακάρονα και καλή γαλοπούλα για τις γιορτές! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα χρόνια πολλα και καλά Χριστούγεννα σε ολες τις μανούλες και στα μωράκια σας σας εύχομαι να έχετε πολυ όμορφες γιορτές!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Γειά σας Χρόνια πολλά και καλή χρονιά, με το καλό με τα καμάρια μας στην αγκαλιά μας !!! Είμαστε η μαμά ΄Εμιλυ και ο 25 εβδομαδων Δημητράκης, είμαστε καινούργιοι εδώ και θέλουμε να μπούμε στην παρέα σας. Μένουμε στο Ηράκλειο Κρήτης και όλα βαίνουν καλώς δόξα το θεό. θα αγκαλιαστούμε μαμά και γιός  έως 25/4/14. Ανυπομονουμε με πολύ χαρά ! Πρός το παρόν εγώ ασχολούμαι με το να φτιάξω τη βαλίτσα του μαιευτηρίου και το δωμάτιο του γιού μου.Εσείς ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα emilyp! Καλωσήρθατε και οι 2! Καλή χρονιά και με το καλό να ...αντικρίσετε το Δημήτρη! Κι εγώ περιμένω αγοράκι ως τις 21/4. Είμαι η Χρύσα και είναι το πρώτο μου μωρό.  Ntinaki04 καλή χρονιά και σε εσένα και το μικρό σου! Ελπίζω να'στε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα! Μα κανένας δε μιλάει σε αυτό το γκρουπ; Είπαμε, μείναμε λίγοι, αλλά όχι και αμίλητοι...! Ελπίζω να είστε καλά πάντως, μαμάδες και μωρά! :) Εγώ και ο μικρός στέλνουμε χαιρετισμούς! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμεις σας στελνουμε πολλες κλωτσιτσες εεεεε χαιρετισματα εννοω χαχα! Ειμαστε καλα μεγαλωνουμε και προχωραμε οπου να ναι μεχρι το πασχα θα κανουμε την μεγαλη εμφανηση!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καλώς ήρθες Εμιλυ στην παρέα μας :)

Golddie πως εισαι;

Εγω ειμαι λιγο αγχωμένη κουραστικά αυτές τις μερες αρκετά και χτες το βράδυ ειχα σφίξιμο στην κοιλια και μετα απο λιγο άρχισαν να τρέχουν υγρά σαν να κατουριθηκα πανω μου αλλα δεν κατουριομουν λίγα λεπτά πριν ειχα παει τουαλέτα πηγα στο νοσοκομειο κατευθείαν απο τι μου παν δεν ηταν αμνιακο υγρό η μπεμπα εχει παρει θέση και εχει τυλιχτει με τον ομφάλιο λόρο στο λαιμό της αγχώθηκα πολυ μολις μου το παν αυτο αλλα μου είπαν οτι εχουν γεννηθει πολλα μωρά με περιτυλιξη και εχουν παει ολα κάλα... Σημερα ξανα πηγα και μου κάνανε 2 ενέσεις κορτιζονεις για να οριμασουν τα πνευμονία της μπέμπας σε περιπτωση που θα γεννησω πρόωρα με ξανα εξέτασαν και μου πήραν υγρά απο μεσα και είχαν λιγο αιμα εχω και κολπιτιδα μου δώσανε και 2 κρέμες.. αύριο θα ξανα παω να μου κανουν άλλες δυο ενέσεις κορτιζονεις και να με ξανα δούνε.. Δεν μου λενε και πολλα και αγχωνουν πιο πολυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μεσημέρι!

Ntinaki04 ελπίζω να πηγαίνουν όλα καλύτερα! :) Εγώ μια χαρά είμαι, γύρω στα +9kg που τα καταλαβαίνω πλέον... Στο γιατρό θα πάω την Τετάρτη για εξέταση & doppler. Ξεκίνησα και σεμινάρια στο Μ.Κ.Ο. Φαιναρέτη και έχω χαρεί γιατί μετριάζεται το άγχος μου... Ναι δεν το κρύβω, όχι τώρα που περιμένω στ' αλήθεια μωρό, αλλά από τότε που έμαθα ότι δεν τα φέρνει ο πελαργός φοβάμαι για τον τοκετό... Θα δούμε... Ποντάρω στο ότι το μωρό ήταν κύριος ως τώρα, εξαιρετικός και μπορεί να το πάει έτσι ως το τέλος, επλίζω και μετά τη γέννησή του! Είσαι Λουτράκι, αν θυμάμαι καλά; Αν όχι sorry...αυτό μου'χει μείνει για κάποιο λόγο. Πού γεννάς;

Έμιλυ πολλούς χαιρετισμούς και σε εσένα, τον μικρό σου και το...Ηράκλειο! :P Πες μας νέα σου :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Ntinaki04 όλα καλά; Το μωρό είναι ακόμα μέσα; Πώς πάει; :) Όλα καλά εύχομαι!

 

Καλησπερα γέννησα στις 11/3/2014 και ωρα 12:50 μια κουκλίστα 2750 με καισαρική τομή και ολική νάρκωση γιατι ειχα μια περιπετιουλα η και έπρεπε η μπεμπα να βγει γρηγορα αλλα τέλος καλα ολα καλα τωρα ειμαστε σπιτι εχουμε ξεκινήσει να θηλαζουμε και τα παμε καλα μεχρι στιγμής εσυ πως εισαι κοπελα μου;

 

Καλημερα!!! Εγω ειμαι στην 37 εβδομαδα!!!! με το καλο σε ολες σας!

Καλος ήρθες στην παρέα μας με το καλό να ερθει το μωράκι σου τι ειναι αγοράκι ή κοριτσακι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...