Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΑΛΕΞΗ..


juliana

Recommended Posts

LaLa έγραψε:

filos`ifigen έγραψε:

Ντροπή σου !!!! Αυτο εχω μονο να σου πω !!!! Μιλαμε για ενα παιδάκι 15 χρονων ! Καταλαβαίνεις ??????[/quote:1bkpy79x]

ΛΑΛΑ ΑΝ ΔΙΑΒΑΖΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΜΗΝΥΜΑ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΣ ΟΤΙ Η ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΕΙ ΜΕ ΤΟ 15ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΠΗΓΕ ΑΔΙΚΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΚΑΨΕΙ ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΘΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΠΟΥ ΤΑ ΑΦΗΝΟΥΝ ΑΝΕΞΕΛΕΧΤΑ.ΚΑΛΟ ΛΟΙΠΟΝ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΠΙΣΩ ΤΗΝ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΔΙΚΟ.ΔΕΝ ΑΦΗΣΑΝ ΤΙΠΟΤΑ ΟΡΘΙΟ.

ΤΙ ΤΟΥΣ ΦΤΑΙΕΙ Ο ΚΟΣΜΑΚΗΣ ΠΟΥ ΜΕΡΕΣ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑΙΣΕΙ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥ?

ΤΩΡΑ ΑΝ ΕΣΥ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΒΑΝΔΑΛΙΣΜΟΥΣ ΤΟΥΣ ΘΕΩΡΕΙΣ ΛΟΓΙΚΟΥΣ ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ.ΛΥΠΑΜΑΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

loipon koritsia irthe h wra na miliso k ego se ayto to thema......

lypame gia to paidaki alla mexri ekei.....

k sto kato kato ti douleia eixe 15 xronon mwro se tetoies diadiloseis????

na tymorithei o enoxos k na ton kleisoun eisobia

oxi omos na kaine k na rimazoun periousies allonon ta kolopaida

exoun traymatisth 25 astynomikh petane sta mpalkonia molotof....

giati??????????????????????????????

exoume ginei rezili pagosmios pantou protoselida mas exoun

exei ginei h athina irak.........giati????

epeidei kapoia kolopaida apofasisan na paroun to nomo sta xeria tous

afto to kanoun oi anthropoi pou den exoun sebasmo ston allon....

rotisan aytous pou exoun rimaxei tis periousies pos tha tis xanakanoun???+

ta atoma pou meinan xoris douleia???

ti tha ginei tora???

pos tha xanaftiaxtoun ola apo thn arxh?????

epeidei kapoioi anegefaloi anarxikoi thelisan na katastrepsoun thn athina k oxi mono

den mporo na katalabo giati to kanoun ayto!!!!

tha kerdisoun kati????

ayth thn stigmh den tha ithela katholou na eimai sthn thesh ths astynomias pou edo k 3 meres einai mesa stous kapnous k me kyndino thn idia tous th zoh...... enas astynomikos traymatistike apo petra ston omo.... gi ayto eipan tipota??? k enas allos traymatistike oute k gi ayto eipan tipota.......giati??? k alloi tosh astynomh....

as paroun thesei h goinois ton paidion na ta mazepsoun sto spiti tous...ftanei pia ntrepomai pou eimai ellinida me ayta pou ginontai...

elpizo na mhn sas kourasa alla ithela na ta po

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν έχω λόγια κλαίω κάθε φορά που βλέπω τη φωτογραφία του μικρού Αλέξη..στεναχωριέμαι που βλέπω τόσους πολίτες να βγαίνουν έξω και να φωνάζουν ο καθένας με την ανάλογη παιδεία του , το δίκιο τους ...γιατί κορίτσια ας το δεχτούμε όλοι έχουν δίκιο.

Δίκιο έχει ο έμπορος που κάηκε το μαγαζί του , ο υπάλληλος που έμεινε χωρίς δουλειά , αυτός που έχασε την περιουσία του....

Δίκιο όμως έχει και το κάθε παιδί που είναι στο δρόμο κ φωνάζει ότι κινδυνεύει κ κανένας δεν μπορεί να το προστατέψει..δίκιο έχει ο νέος που έφαγε τα χρόνια του στα θρανία και με τα πτυχία του τυλίγει σουβλάκια... δίκιο έχει ο άνθρωπος που φωνάζει για το αν θα πάρει σύνταξη, για τα σκάνδαλα που πληθαίνουν, για τους φόρους, δίκιο έχει κ η γενιά των 700 ευρώ και οι άνεργοι...

Θέλω τόσο πολύ να γίνω μανούλα και να προσπαθήσω να μεγαλώσω - διαπαιδαγωγήσω σωστά τα παιδιά μου αλλά θα τα καταφέρω και εγώ και εσύ;;;

Γεννάμε παιδιά γιατί;;; Για να μας το σκοτώσουν είτε με σφαίρα , είτε με κακοφτιαγμένους δρόμους , είτε ψυχικά (ανεργεία κτλ)

Κορίτσια αυτό που βλέπετε είναι μια επανάσταση δεν είναι απλά κουκουλοφόροι είναι άνθρωποι σαν όλους μας που έχουν τα κότσια και φωνάζουν να μας ξυπνήσουν λίγο πριν το γκρεμό...

Δεν γράφω για να γίνει θέμα αντιπαράθεσης γράφω γιατί είμαι πραγματικά αναποφάσιστη για το ποιο στρατόπεδο έχει περισσότερο δίκιο...

Αλέξη αγοράκι μου λυπάμαι που δεν μπόρεσα να βοηθήσω, λυπάμαι που δεν αγωνίστηκα για σένα πριν, λυπάμαι που ζω μια ζωή, που από συνήθεια δέχομαι ότι συμβαίνει χωρίς να ρωτήσω γιατί;;; Λυπάμαι πραγματικά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο Θεός να αναπαύσει την ψυχούλα αυτού του παιδιού...

Εγώ θα πω ότι αυτό που παρατηρώ τα τελευταία χρόνια κ σε αυτό αποδίδω τα τόσο θλιβερά γεγονότα,είναι η έλλειψη παιδείας.

Η οποία θα έπρεπε να ξεκινάει από το σπίτι,την οικογένεια κ να συνεχίζεται στο σχολείο.

Όταν υπάρχει παιδεία,υπάρχει κ διαφορετικός τρόπος αντιμετώπισης της καθημερινότητας..

Θύμωσα χτες που είδα δηλώσεις καθηγητών,οι οποίοι είχαν βγει στους δρόμους με αυτά τα παιδιά κ θυμήθηκαν να μας πουν για τα συνδικαλιστικά τους κ για την κυβέρνηση που εδώ κ 2 χρόνια τους έκανε αύξηση 17 ευρώ...

Τελικά δεν κατάλαβα...ποιος είναι ο λόγος ή ο στόχος των διαδηλώσεων...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα ντε Αντριαννα μου....συνφωνω μαζι σου απολυτα.Τι να πω λυπαμε για το παιδι φυσικα Ο Θεος να αναπαυσει την ψυχουλα του αλλα συγνωμη βρε κοριτσια που ειναι ο γονιος;Ξερετε πως στην Αμερικη εαν ενας αστυνομικος σου πει ψιλα τα χερια και κατσε κατω εαν δεν το κανεις μετα απο ωρα σου την βαραει;Καλος η κακος εχεις δεν εχεις δικαιο..(δεν ειναι καλο φυσικα αυτο..αλλαααα...)Τι φτεει ο ανθρωπος μετα που βλεπει να καταστρεφετε η περιουσια του;Ελλεος δηλ.ενταξει θελουν καποια πραγματα αλλα οχι κυρα μου να καταστεφουν και της περιουσιες των ανθρωπων που περιμενουν πως και πως να τα βγαλουν περα;Τα εχω παρει κρανιακος.Να βλεπω να μου καταστρεφουν την περιουσια μου οποια και εαν ειναι αυτη,εχω θα τους την εριχνα κανονικα.Ρε κοριτσια δουλευουν με τον υδρωτα τους οι αντρες μας εμεις ακομα,θα σας αρεσε να ερθει καποιος και να σας καταστρεψει;Μεχρι και τα αυτοκινητα;Πω!Πω!Που ειναι ο γονιος;τι παιδια ειναι αυτη;δεν μπορω να καταλαβω!!Μετα ριχνουν το φτεξιμο αλου.:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera kai apo mena.Na apoxerethsw kai egw ton aleksandro mesa apo edw mias kai einai diko mas paidi kai ayto kai na pw kai kapoia pragmata genika gia ola ayta poy ginonte.O Aleksis opws polakis akoysame sthn tv den phge sta eksarxeia gia fasaries alla gia xronia polla enos filoy toy.Ton skotosan toso adika poy ayto me eksorgizei apisteyta poly.Ofeilw men na pw oti eimai kata ths Bias kai fysika einai apisteyta kako poy kapsane kai rimaksan ta panta.En toyths omws den mporw na dwsw adiko arxika sta nea paidia giayto to ksespasma orghs.An poly kala akoysate stis eidhshs lene kai ksanalene oti piastikan para poly oikonomikoi metanastes poy espagan kai rimazan gia na kanoyn pliatsiko fysika tha htan kai dikoi mas mesa den antilew se ayto.As afhsw omws toys metanastes kai as erthw sthn dikh mas neolaia.Einai paidia ola ayta pou ksexythikan ston dromo gt apla toys pnigh h zwh.Emeis kserame oti megalwnontas tha kanoyme oikogeneia kai paidia perasame apo poly kales epoxes poy me ena 5xiliaro gemizame sakoyles souper market h zwh htan fthini sxetika kai ta fername bolta oloi.Twra ta paidia mporoyn na kanoyn oikogeneia?tha mporesoyn na zhsoyn?Spoydazoyn kai ta diplwmata ta karfwnoyn sto ntoybari gia na lene oti spoydasan.Ta blepeis kai doyleyoyn gia 680 eurw se oti broyn mias kai me to stagonometro yparxoyn doyleies gia ayto poy spoydasan.Zoyn me toys goneis gia na ftasoyn ta lefta toys olo to mhna.Erwteyonte kai den mporoyn na kanoyn oneira gia mia koinh zwh me to atomo pou agapoyn.Sthn kalyterh fash ena enoikio spitioy sthn Athina gia 70 t.m kanei 600 eyro fws ,nero,thl,koinoxroista, na fane ola ayta apo poy?bgenoyn ta paidia me 1200 eyro an doyleuoun kai ta 2?Mhn to syzhthsoyme gia egkymosynh kai genna dld.Oles pername apo aythn thn fash mesa edw.Gia mia aplh eksetash thelei 65 eyro ase ama xreiastei na kaneis kati poio eksidikeymeno.Pws tha kanoyn oikogeneia?pws tha pantreytoyn?Pws tha zhsoyn thn xara toy gonnea?Me thn genneia twn 600 eyro?Ta paidia exoyn katalabei oti ta oneira toys boyliazoyn.Den lew oti ftaiei kamia kybernhsh den me noiazoyn kiolas aytoi oloi einai gia ton eayto toys.An den doylepsoyme den tha fame einai aplo.Sta paidia omws toys bythizoyn ta oneira gia zwh.Oxi gia mia ploysia zwh alla gia mia aplh zwh.Akomh kai ayto den yparxei pia.Ta panta sthn ellada kerdithikan me agwnes dysthxws.Ayto ekanan twra kai ta paidia.Agwna gia na exoyn oneira mias kai ta sterisame apo ayta.Oxi htan kako poy espasan kai trabigmena alla nai eimai yper toy na agwnhstoyn na zhsoyn.Toy paidioy moy h sxolh sthn ellada einai dipla apo to mouseio poios moy leei emena oti den tha to dei enas aneKpaideytos eidikos froyros kai tha to perasei gia anarxiko mono kai mono epeidh einai konta sto kentro?kai poios moy leei emena oti den tha toy xwsei mia sfaira sthn kardia mono kai mono epeidh htan ekei thn lathos stigmh poy o froyros eixe thn tsantila toy?Ti na kanw tin zwh ama to paidi mou xathei?gia poion tha exw ksenyxthsei ola ayta ta xronia na to megalwsw?Oi pio polles exete mikra paidia kai isws ayta poy sas lew sas fanoyn kapws.Alla einai h agwnia moy ws mana paidioy poy spoydazei.Telos na anaferthw kai sto ti bgazoyme sto ekswteriko miaS kai ta post mou einai arketa megala kai kourazoyn.Skasila mou ti Bgazoyme sto ekswteriko.Kai eksw ginonte tetoia pote pote.Alla kai na mhn eixan ginei pote pali den tha me enoiaze katholou.Emeis megalwnoyme edw ta paidia mas ,se emas ta fernoyn nekra apo kapoion trelo.Ase poy otan erxonte oi touristes kathe kalokairi einai aisxroi me ola ayta ta eytrapela pou kanoun.opote skasila mou ti lene eksw gia emas .H dikh mou xwra na ftiaxtei kai na zoyne ta paidia mas me noiazei.OXI STHN BIA NAI STA ONEIRA.Ayto einai to mynhma poy 8elw na perasw.Isws na sas fenome twra ligo epanastatria alla o aleksis htan kai diko mou paidi mias kai megalwse sthn koinwnia poy kai egw toy extisa me thn adiaforia mou.KALO TAKSIDI PAIDI MOY ALEKSANDRE.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια νομίζω πως μερικές από τις απόψεις που ακούστηκαν είναι κάπως τραβηγμένες. Δηλαδή τί πρέπει να γίνει; Να μην κυκλοφορούμε στους δρόμους της Αθήνας; Να αποκλείσουμε περιοχές και να εκδώσουμε απαγορευτικά φοβούμενοι οτι μπορεί να είμαστε εμείς ή τα παιδιά μας το επόμενο θύμα που μπορεί ακουσίως ή και εκουσίως ακόμα να αντιμιλήσει ή να αντιπαρατεθεί με τον οποιοδήποτε ψυχοπαθή μπάτσο που φέρει όπλο; Αυτά τα πράγματα είναι αστεία! Έζησα στα Εξάρχεια από 13 ετών και ούτε ναρκωτικά πήρα, ούτε μπάτσους έβριζα, ούτε μολότωφ πέταξα μέχρι τώρα στη ζωή μου, ούτε εγώ, ούτε οι φίλοι μου! (Αυτό το αναφέρω για να καταρριφθεί επιτέλους αυτός ο μύθος των Εξαρχείων.) Τί ενοχλεί περισσότερο την κοινή γνώμη δεν καταλαβαίνω. Οι μισθοφόροι κουκουλοφόροι που υποκινούμενοι συνήθως από εκάστοτε συμφέροντα σπάνε και καταστρέφουν ή οτι το κράτος για μια ακόμη φορά στάθηκε ανίκανο ή απρόθυμο να διαχειριστεί την κατάσταση; Ενόχλησε ο δολοφόνος του παιδιού ή οτι υπάρχει παντελής έλλειψη παιδείας στις τάξεις της αστυνομίας και οτι κανείς δεν παίρνει την ευθύνη για ανασυγκρότηση; Ενόχλησε τέλος η νεανική αντίδραση για μία από καιρό σάπια κοινωνία ή οτι τελικά πρέπει να αναγκαζόμαστε να την υπομένουμε; Επίσης δεν καταλαβαίνω τί σημαίνει γίναμε ρεζίλι στην Ευρώπη; Σε ποιούς δηλαδή γίναμε ρεζίλι; ποιοί είναι αυτοί οι Ευρωπαίοι τελικά; Ενδεικτικά θυμίζω Γένοβα και Παρίσι. Επιπλέον θέλω να προσθέσω οτι λεηλασίες και πλιατσικό δεν έκαναν μόνο κουκουλοφόροι, έκαναν και αλλοδαποί, οι πλέον κοινωνικά καταπιεσμένοι. Τώρα το τί ωθεί τα παιδια που η κοινωνία, εμείς δηλαδή, περιθωριοποιεί είναι μεγάλο θέμα προς συζήτηση. Συγγνώμη που θα το πω αλλά περίμενα μεγαλύτερη ευαισθησία από ένα φόρουμ όπως το δικό μας, που απευθύνεται σε νέες μαμάδες. Δεν υπάρχει μεγαλύτερος φασισμός σε μία δημοκρατική κοινωνία από το να βάζεις ταμπέλες στους ανθρώπους. Θα μπορούσε να είναι το δικό μου παιδί, το δικό σου, το δικό τους και δεν αναφέρομαι μόνο στο δολοφονημένο παιδί, αλλά σε όλα τα παιδιά και τα καταπιεσμένα και τα αντιδραστικά. Έχουμε την κοινωνία που μας αξίζει! (Και για να μην παρεξηγηθώ, πραγματικά είμαι αντίθετη στη βία, σε κάθε της μορφή.)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο τιτλος του θέματος ειναι μια προσευχή για τον Αλέξη . Πειτε αν θελετε κατι για την ψυχουλα ενος 15χρονου παιδιου !!!! Αν οχι τοτε ανοιξτε αλλο θεμα ,μιας και με τις περισσοτερες μαλλον βλεπουμε αλλες ειδήσεις !!

Ενα παιδάκι ειναι στο χώμα ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ????????????????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΛΕΞΗ ΚΑΛΟ ΣΟΥ ΤΑΞΙΔΙ!!

ΕΦΥΓΕΣ ΤΟΣΟ ΑΔΙΚΑ ΑΠΟ ΤΗ ΖΩΗ!!ΕΦΥΓΕΣ ΤΟΣΟ ΝΩΡΙΣ!!ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΕΣ ΝΑ ΖΗΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΕ!!ΤΟΣΑ ΟΝΕΙΡΑ,ΤΟΣΑ ΘΕΛΩ ΧΑΘΗΚΑΝ!!!

ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ????ΓΙΑ ΕΝΑ ΑΜΥΑΛΟ,ΑΠΑΝΘΡΩΠΟ ΤΕΡΑΣ ΠΟΥ ΚΡΑΤΩΝΤΑΣ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΕΝΑ ΟΠΛΟ-ΦΟΝΙΑ ΑΙΣΘΑΝΕΤΑΙ ΕΞΟΥΣΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΙ ΤΙΠΟΤΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΝ!!!ΠΟΥ ΔΕΝ ΔΙΣΤΑΖΕΙ ΝΑ ΣΚΟΤΩΣΕΙ ΕΝ ΨΥΧΡΩ ΜΙΑ ΑΘΩΑ ΨΥΧΟΥΛΑ!!!

ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΑΥΤΟΣ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ-ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΛΕΓΕΤΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ-ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΑ!!!!

ΤΙ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΜΑΝΑ ΠΟΥ ΕΧΑΣΕ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΤΗΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΗΣ!!!!ΚΑΜΙΑ ΜΑΝΑ ΞΑΝΑ ΝΑ ΜΗ ΒΡΕΘΕΙ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΗΣ!!!ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ, ΚΡΑΤΑΩ ΣΦΙΧΤΑ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΟΥ ΤΟ ΜΠΕΜΠΟΥΛΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ Ο ΘΕΟΥΛΗΣ ΝΑ ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΚΑΛΑ ΑΥΤΟΝ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ!!!ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΣΟ ΚΟΠΟ ΝΑ Τ'ΑΠΟΚΤΗΣΕΙΣ, ΤΟΣΕΣ ΘΥΣΙΕΣ ΝΑ ΤΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΕΝΑΣ ΑΓΡΙΚΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΔΙΑΛΥΕΙ ΟΛΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΦΑΙΡΑ!!!ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ!!!

ΚΑΛΟ ΣΟΥ ΤΑΞΙΔΙ ΑΛΕΞΑΚΟ!!ΑΣ ΑΝΑΠΑΥΘΕΙ Η ΨΥΧΟΥΛΑ ΣΟΥ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lala mou exeis apolito dikio.egw den brisko lekseis gia to poso ponesa gia to paidaki.to mono pou mporw na euxithw einai na briskete kapou kalhtera apo edw.oi lekseis opos adiko kai teteies tis theorw liges tora pou to paidi exei xathei mia gia panta.na euxithw na einai to teuleuteo einai kati pou einai toso klise pia ,panta auto leme se teteies tragodies.efige ena paidi 15 xronon panw pou anige ta ftera tou ,den eixai zisei tipota sthn zwh tou .euxome na einai kala opou kai na einai giati h psixoula tou eutixos htan akoma agnh.tha hthela polu na einai o xamos tou auto pou tha ksipnisei thn kinonia alla den to phsteuw .euxome ekei pou einai na mhn mas blepei ti kanoume edw katw logo tou xamou tou (taxamou)kai stenaxoriete.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΩ ΝΑ ΣΟΥ ΕΞΗΓΗΣΩ Η ΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΗΣ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΗΣ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΜΟΥ ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ ΣΕ ΕΜΕΝΑ.ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΞΗΓΗΤΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ...Η΄ΜΑΛΛΟΝ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΚΑΙ ΑΚΟΥΣ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ...ΑΛΛΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΟΥ.ΣΕ ΛΙΓΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΘΑ ΓΙΝΩ ΜΑΝΑ ΚΑΙ ΣΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΩ ΟΤΙ ΑΝ ΕΒΛΕΠΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΝΑ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΕΙ ΞΕΝΗ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑ ΠΡΩΤΗ ΘΑ ΗΜΟΥΝΑ ΕΓΩ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΕΔΕΡΝΑ.ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΙΣΑΙ ΤΟΣΟ ΣΤΟΡΓΙΚΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΔΙΝΕΙΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΑΝ ΟΙ ΠΕΡΙΟΥΣΙΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΤΟΥΣ?ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΣΕ ΔΩ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΠΑΙΔΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΑΜΑ ΤΟ ΕΒΛΕΠΑ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΙΕΙ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ Η΄ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΕΓΩ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΩΣ ΘΑ ΑΝΤΙΔΡΟΥΣΑ...ΘΑ ΜΕ ΠΛΗΡΩΝΕΣ ΜΙΑ ΖΩΗ...ΚΑΙ ΤΟ ΑΞΑΝΑΛΕΩ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ...ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΛΑ ΕΠΑΘΕ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΕΣΤΡΕΨΕ Η΄ΚΑΙ ΝΑ ΕΚΛΕΨΕ ΔΕΝ ΤΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥΤΑΝ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΜΙΑ ΦΥΛΑΚΗ ΙΣΩΣ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ..ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΥ ΥΑΠΡΧΟΥΝ ΓΟΝΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΑΠΑΓΟΡΕΨΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ ΣΕ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ...ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΓΙΝΩ ΠΟΤΕ ΤΕΤΟΙΑ ΜΑΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΩ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΤΣΙ ΑΞΙΟΛΟΓΑ ΟΠΩΣ ΜΕ ΜΕΓΑΛΩΣΑΝ ΕΜΕΝΑ..

ΚΑΙ ΛΑΛΑ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΙΛΑΩ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΡΥΒΟΜΑΙ ΣΕ ΜΙΚΡΟΠΡΕΠΕΙΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΩ ΣΑΝ ΚΑΙ ΕΣΕΝΑ..ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΔΕΙΣ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΧΑΝΕΤΑΙ ΑΠΟ 15ΧΡ.ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σισσιώ έγραψε:

Κορίτσια νομίζω πως μερικές από τις απόψεις που ακούστηκαν είναι κάπως τραβηγμένες. Δηλαδή τί πρέπει να γίνει; Να μην κυκλοφορούμε στους δρόμους της Αθήνας; Να αποκλείσουμε περιοχές και να εκδώσουμε απαγορευτικά φοβούμενοι οτι μπορεί να είμαστε εμείς ή τα παιδιά μας το επόμενο θύμα που μπορεί ακουσίως ή και εκουσίως ακόμα να αντιμιλήσει ή να αντιπαρατεθεί με τον οποιοδήποτε ψυχοπαθή μπάτσο που φέρει όπλο; Αυτά τα πράγματα είναι αστεία! Έζησα στα Εξάρχεια από 13 ετών και ούτε ναρκωτικά πήρα, ούτε μπάτσους έβριζα, ούτε μολότωφ πέταξα μέχρι τώρα στη ζωή μου, ούτε εγώ, ούτε οι φίλοι μου! (Αυτό το αναφέρω για να καταρριφθεί επιτέλους αυτός ο μύθος των Εξαρχείων.) Τί ενοχλεί περισσότερο την κοινή γνώμη δεν καταλαβαίνω. Οι μισθοφόροι κουκουλοφόροι που υποκινούμενοι συνήθως από εκάστοτε συμφέροντα σπάνε και καταστρέφουν ή οτι το κράτος για μια ακόμη φορά στάθηκε ανίκανο ή απρόθυμο να διαχειριστεί την κατάσταση; Ενόχλησε ο δολοφόνος του παιδιού ή οτι υπάρχει παντελής έλλειψη παιδείας στις τάξεις της αστυνομίας και οτι κανείς δεν παίρνει την ευθύνη για ανασυγκρότηση; Ενόχλησε τέλος η νεανική αντίδραση για μία από καιρό σάπια κοινωνία ή οτι τελικά πρέπει να αναγκαζόμαστε να την υπομένουμε; Επίσης δεν καταλαβαίνω τί σημαίνει γίναμε ρεζίλι στην Ευρώπη; Σε ποιούς δηλαδή γίναμε ρεζίλι; ποιοί είναι αυτοί οι Ευρωπαίοι τελικά; Ενδεικτικά θυμίζω Γένοβα και Παρίσι. Επιπλέον θέλω να προσθέσω οτι λεηλασίες και πλιατσικό δεν έκαναν μόνο κουκουλοφόροι, έκαναν και αλλοδαποί, οι πλέον κοινωνικά καταπιεσμένοι. Τώρα το τί ωθεί τα παιδια που η κοινωνία, εμείς δηλαδή, περιθωριοποιεί είναι μεγάλο θέμα προς συζήτηση. Συγγνώμη που θα το πω αλλά περίμενα μεγαλύτερη ευαισθησία από ένα φόρουμ όπως το δικό μας, που απευθύνεται σε νέες μαμάδες. Δεν υπάρχει μεγαλύτερος φασισμός σε μία δημοκρατική κοινωνία από το να βάζεις ταμπέλες στους ανθρώπους. Θα μπορούσε να είναι το δικό μου παιδί, το δικό σου, το δικό τους και δεν αναφέρομαι μόνο στο δολοφονημένο παιδί, αλλά σε όλα τα παιδιά και τα καταπιεσμένα και τα αντιδραστικά. Έχουμε την κοινωνία που μας αξίζει! (Και για να μην παρεξηγηθώ, πραγματικά είμαι αντίθετη στη βία, σε κάθε της μορφή.)

Σισσιω συμφωνω απολυτα μαζι σου!Εγω αυτο που θελω να πω ειναι ντροπη σε ολους μας που δεν παλευουμε για τα δικαιώματα των παιδιων μας!οπως παλεψαν και για μας οι προγονοί μας. Ειμαστε βολεμένοι, τα βρηκαμε ολα ετοιμα και γι αυτο δεν μας νοιαζει τιποτα. τι προτιμάτε λοιπον να ειμαστε διπλα στα παιδια μας και να παλεψουμε μαζι ή να τα αφησουμε να παλεψουν μονα τους.Ας σταματησουμε τωρα να κατεβαζουμε αμάσητα αυτα που μας πλασάρουν. Στημενα ειναι ολα. Για να κανουν των κοσμο να σταματησει να μιλαει. Αυτοι που τα σπανε ειναι ανθρωποι δικοι τους,φιλαρακια τους. Ας μαθουμε να ακουμε σωστα ειδησεις και να βλεπουμε σωστα ειδησεις.σας παραθετω ενα ενδιαφερον αρχειο.

http://www.ndimou.gr/articledisplay.asp ... &cat_id=16

Δεν ζηταω να βγουμε στους δρομους και να τα σπαμε. Μην περιμενουμε ομως να μας χτυπησει το κακο την δικια μας πορτα για να ξυπνησουμε.

Αφηνω για το τελος τον Αλεξ που τολμησε να ερθει σε αντιπαραθεση με εναν κωλομπατσο. Αυτοι οι μπατσοι δεν πρεπει να υπαρχουν. Επειδη ειδα το βιντεο σας λεω λοιπον οτι ηταν εν ψυχρω δολοφονια!μου σηκωθηκε η τριχα. του εριξε και μετα εφυγε σαν κυριος.

Καλο ταξιδι Αλεξανδρε μου και συγνωμη που ειμαστε τοσο αδύναμοι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aλεξανδρε εισαι αγνωστο σε ολους μας μα τοσο γνωριμο προσωπο! γιατι μεσα απο εσενα βλεπουμε εμας, τα αδερφια μας , τα παιδια μας

και αλλα προσωπα γνωστα μας!

μπορει να βρεθηκες λαθος ωρα σε λαθος σημειο,μπορει να τολμισες να εναντιωθεις εναντια στην εξουσια

που καποιοι κανουν καταχρηση,μπορει να ξεσπασε τα νευρα του η τα προβληματα του πανω σου αυτος που πατησε την σκανδαλη,ισως

γιατι δεν εμαθε να αφηνει τα προβληματα πισω , ισως να εγιναν πολλα που ποτε δεν θα μαθει κανεις , ουτε και η μανουλα σου

που τωρα λειπεις απο την αγκαλια της!

δεν επρεπε να γινει ηταν αδικο, πρεπει να τιμωριθει αυτος που το εκανε οχι η οικογενεια του!, γιατι απο το λαθος (μα....α)

ενος να κλαινε και να πονουν τοσοι?

φανταζομαι δεν θα σου αρεσε το αδικο, απο εκει ψηλα που εισαι και κανεις παρεα με τοσα αγγελακια σιγουρα δεν σας αρεσει που

βλεπετε να σπανε και να καινε τους κοπους χρονων, ανθρωπων που δεν φταινε,δεν θα ηθελες να μεινουν ανεργοι τοσοι ανθρωποι, σιγουρα δεν θα ηθελες να υποφερει κανεις!

αλλα συμβαινουν γιατι καποιοι δεν εχουν παιδεια, ισως γιατι καποιοι γονεις δεν εκατσαν να μιλησουν με τα παιδια τους ποτε ή

γιατι ακποια παιδια δεν εχουν γονεις!μπορει και καποια παιδια εχοντας καποια στιγμη αντομετωπισει κακη συμπεριφορα απο την εξουσια να ξεσπουν

πολλα ισως μπορει να ισχυουν που εμεις δεν φαναταζομαστε!

απο εκει ψηλα που εισαι να μας προσεχεις!

δεν θα σε ξεχασει ποτε κανεις!

ηταν αδικο καιτο αδικο δεν ξεχνιεται!

ευχομαι να αναπαυθει η ψυχουλα σου, αν σε αφησουν καποιοι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 year later...

Αυριο ειναι η μέρα.......Σηκώνω το θέμα και αυτά που έγραψα τότε στις Τρί Δεκ 09, 2008 δηλαδή 3 μέρες πριν γεννήσω... Το σηκώνω γιατι εγώ προσωπικά δεν μπορώ να ξεχάσω..

Χιλια κριμα για το παιδι.. 15 χρονών παιδάκι..

Αυτο που θέλω να πω ειναι πως δεν θα ήθελα οταν με το καλό το παιδι μου γίνει 15 χρονών να ειναι ενα παιδι συμβατικό, ενα παιδι που θα κατεβάζει αμάσητα και θα χωνεύει ευκολα τα κακώς κείμενα της κοινωνίας. Ενα 15χρονο παιδι νομίζω ότι πρεπει να αντιδράει κ να παλεύει για την πρόοδο κ τον ιδεαλισμό της ανθρωπότητας.

Ονειρεύομαι τα παιδια μου να ειναι ελεύθερα να εκφραζονται και να κρίνουν βάση της ελεύθερης σκέψης κ συνειδισής τους χωρίς την επίδραση, τον φόβο και την απειλή της οποιασδήποτε αλόγιστης εξουσίας.

Λυπάμαι και γι αυτον τον αμυαλο ανθρωπο που άφησε 3 παιδάκια χωρίς την πολύτιμη παρουσία του αφου θα σαπίσει στην φυλακή μονο και μονο επειδη θίχτηκε..

Λυπάμαι και τους εκατοντάδες ανθρώπους που χάσανε δουλειές κ περιουσίες επειδή ο κάθε θερμοκέφαλος εκμεταλεύτηκε το τραγικό γεγονός για να ξεσπάσει τα κτηνώδη ενστικτά του.

Ελπίζω όμως. Ελπίζω σε μας, που ειμαστε οι μάνες των μελλοντικών παιδιών, ακτιβιστών και μπάτσων..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελευθερία συμφωνώ μαζί σου και ούτε εγώ μπορώ να ξεχάσω γιατί σπαράζει η καρδιά μου κάθε φορά μου βλέπω φωτογραφίες και βίντεο από αυτό το παιδάκι να χαμογελά τόσο ανέμελα και αθώα...

...ούτε εγώ θέλω το παιδί μου να είναι συμβατικό και αποβλακωμένο μπροστά σε τηλεοράσεις, μεσημεριανάδικα και reality shows ...έλεος ...φτάνει πια με την υποκουλτούρα...

θέλω ένα παιδί που να διεκδικεί και να αγωνίζεται για το μέλλον του και προπαντώς να ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ για τον διπλανό του...αλλά πάνω απ' όλα θέλω να του προσφέρω εγώ μια κοινωνία πιο δίκαιη από αυτή που προσέφεραν σε εμάς...

όσο και αν με τρομάζει το που μπορεί να οδηγήσει αυτό, θεωρώ ότι ο ιδεαλισμός είναι χρέος των νέων όλων των ηλικιών...για αυτό και θέλω να μην ανήκω ούτε εγώ στην κατηγορία των κλεισμένων μέσα στα σπίτια τους με την λογική του: "Αφού δεν συνέβη σε εμάς τότε δεν μας νοιάζει"...και την λογική του: "άσε τους άλλους να βγάλουν το φίδι από την τρύπα"...

η μητέρα του παιδιού είπε λίγο καιρό μετά τον χαμό του (σε δική μου από μνήμης μεταφορά): δεν μετανιώνω για τίποτα παρά μόνο για το ότι του έμαθα να μην φοβάται και να έχει αυτοπεποιηθηση στην ζωή του...και για αυτό την "πάτησε" ...

αν φοβόταν λίγο περισσότερο τότε ίσως τα πράγματα να ήταν διαφορετικά...

γιατί από ότι φαίνεται αυτός είναι ο στόχος...να δημιουργηθεί μια κοινωνία τρομοκρατίας, πολιτικής, κοινωνικής, οικονομικής και εργασιακής ανασφάλειας και από ότι φαίνεται αυτό σιγά σιγά κατορθώνεται...

από ότι είδα αύριο στις 10:00 μιλάει η μαμά του Αλέξανδρου στην ΝΕΤ. Πραγματικά φοβάμαι να κοιτάξω το βλέμμα αυτής της γυναίκας....

ας ελπίσουμε να είναι η τελευταία μάνα...

κρίμα πραγματικά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...