Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΑΛΕΞΗ..


juliana

Recommended Posts

Το Σάββατο ένα παιδί δολοφονήθηκε εν ψυχρώ απο έναν ειδικό φρουρό...Ολες συγκινηθήκαμε και ανατριχιάσαμε απ αυτό το αποκρουστικό έγκλημα..ας προσευχηθούμε λοιπόν για αυτό το μικρό αγόρι και για τον άδικο χαμό του!ας προσευχηθούμε να μην έχουμε ποτέ ξανά τέτοια τραγικά γεγονότα..

Αλέξανδρε,εκεί που πάς να είσαι ευτυχισμένος,απαλλαγμένος στην αγκαλιά του παραδείσου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω θυμώσει πολύ για τον άδικο χαμό αυτού του παιδιού..Αυτές τις μέρες όμως μου έρχεται στο μυαλό και ο χαμός ενος άλλου παιδιού που έγινε το καλοκαίρι στο Ρέθυμνο του Μανώλη Χορευτάκη,και να'ταν μονο αυτά..Πώς μπορούν καποιοι άνθρωποι να σκοτώνουν στην ψύχρα ενα παιδί?Που ζούμε?

ΕΛΕΟΣ!!Αλλα και οι αναρχικοί που εχουν ξεσηκωθεί ..τι να πω..Κριμα που καινε τις περιουσίες των ανθρώπων και απο αυριο πολλοί θα μεινουν χωρίς δουλεια εξαιτίας τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω θυμώσει πολύ για τον άδικο χαμό αυτού του παιδιού..Αυτές τις μέρες όμως μου έρχεται στο μυαλό και ο χαμός ενος άλλου παιδιού που έγινε το καλοκαίρι στο Ρέθυμνο του Μανώλη Χορευτάκη,και να'ταν μονο αυτά..Πώς μπορούν καποιοι άνθρωποι να σκοτώνουν στην ψύχρα ενα παιδί?Που ζούμε?

ΕΛΕΟΣ!!Αλλα και οι αναρχικοί που εχουν ξεσηκωθεί ..τι να πω..Κριμα που καινε τις περιουσίες των ανθρώπων και απο αυριο πολλοί θα μεινουν χωρίς δουλεια εξαιτίας τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τίποτα δεν έχουμε αφήσει όρθιο όλα έχουν γκρεμιστεί... παιδιά που δεν φταίνε χάνονται άδικα... παιδεία μηδενική με αποτέλεσμα ο έχων εξουσία την καταχράζεται κ σκοτώνει... με αποτέλεσμα οι "αντιεξουσιαστές" καταστρέφουν τους κόπους των ανθρώπων κ αφήνουν χωρίς εργασία εκατοντάδες άλλους. Ποτέ μου δε μπόρεσα να καταλάβω πως ο θάνατος μπορεί να επιδιώκεται, προκαλείται από ανθρώπινο χέρι.

Δεν θα μπορούσα να πω τπτ στον μικρό Αλέξη γιατί θα ντρεπόμουν να τον κοιτάξω στα μάτια. Ας είναι η ψυχούλα του καλά! Κουράγιο μάνα και πατέρα...για τους γονείς.

ΟΛΑ ΑΙΣΧΟΣ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τίποτα δεν έχουμε αφήσει όρθιο όλα έχουν γκρεμιστεί... παιδιά που δεν φταίνε χάνονται άδικα... παιδεία μηδενική με αποτέλεσμα ο έχων εξουσία την καταχράζεται κ σκοτώνει... με αποτέλεσμα οι "αντιεξουσιαστές" καταστρέφουν τους κόπους των ανθρώπων κ αφήνουν χωρίς εργασία εκατοντάδες άλλους. Ποτέ μου δε μπόρεσα να καταλάβω πως ο θάνατος μπορεί να επιδιώκεται, προκαλείται από ανθρώπινο χέρι.

Δεν θα μπορούσα να πω τπτ στον μικρό Αλέξη γιατί θα ντρεπόμουν να τον κοιτάξω στα μάτια. Ας είναι η ψυχούλα του καλά! Κουράγιο μάνα και πατέρα...για τους γονείς.

ΟΛΑ ΑΙΣΧΟΣ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κρίμα για το αθώο το παιδί.. Και αλοίμονο αν όλα τα χτεσινά και προχτεσινά επεισόδια αναπαύουν την ψυχούλα του.. Είναι ντροπή για όλους τους Έλληνες αυτό που συμβαίνει..Για την Ευρώπη όλη, αυτό είναι το μοντέρνο πρόσωπο της Ελλάδας.. Μια χώρα που καίγεται μόνη της τα καλοκαίρια και δολοφονεί τα παιδιά της..Γεμάτη επαναστάτες που ψάχνανε διακαώς μια αφορμή για να βγουν και να τα σπάσουν όλα.. Αλοίμονο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κριμα ρε κοριτσια οκ αλλα τι ψαχνουν τωρα κ καταστρεφουν περιουσιες??εεεε??δεν ειναι αδικο?εμενα προσωπικα δε με συγκινει καθολου κ οχι δεν ειμαι απονη αλλα ας προσεχουμε κ εμεις λιγο.φταινε κ οι 2.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κύριέ μας ανάπαυσε την ψυχούλα του μικρού Αλέξη τώρα που βρίσκεται στη δική σου αγκαλιά...Δώσε σε παρακαλώ κουράγιο στους δικούς του ανθρώπους...Δώσε ειρήνη στη χώρα μας και Εσύ καθοδήγησε σωστούς ανθρώπους στις κατάλληλες θέσεις έτσι ώστε να μην συμβαίνουν τέτοια γεγονότα.Αμήν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και ποιό κατά τη γνώμη σας θα έπρεπε να είναι το μοντέρνο πρόσωπο της Ελλάδας; Η νεοφιλελεύθερη παγκοσμιοποίηση; Καταδικάζω τα γεγονότα, αλλά επειδή τυχαίνει να μένω στο κέντρο, σας λέω οτι είδα πολλά άτομα ηλικίας από 45 και άνω να βάζουν φωτιά στα οδοστρώματα και να καίνε κάδους!! Έμεινα στα εξάρχεια 12 χρόνια, τέτοια περιστατικά δε με ξενίζουν, αλλά αυτή η μαζική λεηλασία με έκανε να ανατριχιάσω. Αυτή τη στιγμή που η ύφεση πλησιάζει και μετά απο χρόνια κοινωνικής καταπίεσης ο φόνος του παιδιού ξεχείλισε το ποτήρι. Ο κόσμος βλέπει στο παιδί την αξιοπρέπεια του και στον φρουρό το κράτος που τη σκοτώνει. ας αναπαυτεί η ψυχούλα του. Μακάρι κανένας γονιος να μη βλέπει το παιδί του να παιθαίνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χιλια κριμα για το παιδι.. 15 χρονών παιδάκι..

Αυτο που θέλω να πω ειναι πως δεν θα ήθελα οταν με το καλό το παιδι μου γίνει 15 χρονών να ειναι ενα παιδι συμβατικό, ενα παιδι που θα κατεβάζει αμάσητα και θα χωνεύει ευκολα τα κακώς κείμενα της κοινωνίας. Ενα 15χρονο παιδι νομίζω ότι πρεπει να αντιδράει κ να παλεύει για την πρόοδο κ τον ιδεαλισμό της ανθρωπότητας.

Ονειρεύομαι τα παιδια μου να ειναι ελεύθερα να εκφραζονται και να κρίνουν βάση της ελεύθερης σκέψης κ συνειδισής τους χωρίς την επίδραση, τον φόβο και την απειλή της οποιασδήποτε αλόγιστης εξουσίας.

Λυπάμαι και γι αυτον τον αμυαλο ανθρωπο που άφησε 3 παιδάκια χωρίς την πολύτιμη παρουσία του αφου θα σαπίσει στην φυλακή μονο και μονο επειδη θίχτηκε..

Λυπάμαι και συμπάσχω με τους εκατοντάδες ανθρώπους που χάσανε δουλειές κ περιουσίες επειδή ο κάθε θερμοκέφαλος εκμεταλεύτηκε το τραγικό γεγονός για να ξεσπάσει τα κτηνώδη ενστικτά του.

Ελπίζω όμως. Ελπίζω σε μας, που ειμαστε οι μάνες των μελοντικών παιδιών, ακτιβιστών και μπάτσων..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΡΑΦΩ ΕΔΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΕΙ.ΣΥΜΦΩΝΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΠΗΓΕ ΑΔΙΚΑ ΚΑΙ ΚΑΚΩΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΑΛΛΑ ΤΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΙΧΕ ΣΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΥΤΗ?ΤΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΙΧΕ ΝΑ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΕΙ ΞΕΝΕΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΕΣ....ΤΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΧΟΥΝ ΣΟΡΥ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΠΩ ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΟ ΠΩ ΑΥΤΑ ΤΑ ΤΣΟΓΛΑΝΙΑ ΠΟΥ ΡΗΜΑΖΟΥΝ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ...ΤΙ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΝΤΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ?ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΦΟΡΟΥΣ?ΟΧΙ ΒΓΑΖΟΥΝ ΜΕΡΟΚΑΜΑΤΟ?ΟΧΙ.ΜΟΝΟ ΝΑ ΦΟΡαΝΕ ΜΑΡΚΕΣ ΞΕΡΟΥΝ ΚΙ ΝΑ ΛΕΝΕ ΦΤΑΙΝΕ ΟΙ ΚΟΙΝΩΝΙΑ.ΟΚ ΣΕ ΥΤΗ ΘΑ ΖΗΣΟΥΝ...ΑΛΛΑ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΤΣΙ ΘΑ ΖΗΣΟΥΝ ΡΗΜΑΖΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΚΛΕΒΟΝΤΑΣ?ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ?ΚΑΙ ΤΟΣΑ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΟ ΑΣΗΤΙΑ ΑΠΟ ΝΑΑΡΚΩΤΙΚΑ ΑΠΟ ΧΙΛΙΑ ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΙ ΞΑΦΝΙΚΑ Η ΕΛΛΑΔΑ ΤΩΝ 15ΧΡ.ΚΑΘΙΚΙΑ ΘΥΜΘΗΘΗΚΑΝ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ?ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ?ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ?ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΑΝΤΡΟΦΗ?ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΣΤΜΤΗΣΟΥΝ.ΜΟΝΟ ΟΛΟΙ ΞΕΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΤΗΟΡΟΥΝ ΓΙΑ ΤΗ ΜΑΛΑΚΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥ....ΓΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΤΙ?ΓΙΑΤΙ ΤΟΥΣ ΑΦΗΝΟΥΝ ΚΑΙ ΡΗΜΑΖΟΥΝ?

ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΑ ΠΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΦΩΝΑΞΩ ΕΧΩ ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΝΕΕΣ ΜΙΚΡΕΣ ΓΕΝΙΕΣ ΕΧΟΥΝ ΧΑΣΕΙ ΤΗ ΜΠΑΛΑ.ΛΕΩ ΚΑΙ ΞΑΝΑΛΕΩ ΚΡΙΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ...ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΚΡΙΜΑ?ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΡΧΙΑ...ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΙΑ ΨΥΧΗ ΧΑΘΗΚΕ, ΕΝΑ ΝΕΟ ΠΑΙΔΙ ΕΣΒΗΣΕ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ ΚΑΙ ΑΙΤΙΑ, ΜΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΞΕΣΠΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΤΑ ΧΡΕΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΕΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΙΔΕΙΑ ΓΙΑ ΓΙΑ ΓΙΑ ΓΙΑ........ΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΛΕΝΕ ΘΑ ΘΑ ΘΑ ΘΑ......

ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΕΞΟΡΓΙΣΕ ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ ΠΟΥ ΕΝΑΣ ΜΑΛΑΚΑΣ 30 ΧΡΟΝΩΝ ΕΠΕΣΕ ΣΤΟ "ΕΠΙΠΕΔΟ" ΚΑΙ ΘΙΧΤΗΚΕ ΑΠΟ ΤΑ ΠΕΙΡΑΓΜΑΤΑ ΕΝΟΣ ΠΑΙΔΙΟΥ 15 ΧΡΟΝΩΝ ΛΕΣ ΚΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΠΟΤΕ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ. Η ΑΛΛΑΖΟΝΙΑ ΤΟΥΣ ΟΔΗΓΗΣΕ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΑΚΡΟΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΛΥΠΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΔΕΝ ΘΑ ΓΥΡΙΣΕΙ ΠΙΣΩ, ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΜΙΚΡΟΜΕΣΑΙΟΙ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑΡΧΕΣ ΤΟΥ ΚΕΝΤΡΟΥ ΘΑ ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΟΥΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΑΚΗΣ ΘΑ ΧΑΣΕΙ ΤΗ ΔΟΥΛΙΑ ΤΟΥ ΕΝ ΜΕΣΩ ΚΡΙΣΗΣ.

ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΒΗΣΕΙ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΙΣ ΜΝΗΜΕΣ ΜΑΣ ΑΥΤΗ Η ΨΥΧΗ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟΝ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ ΤΟΥ ΟΠΟΥ ΚΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ!!!

ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ "ΜΙΚΡΕ" ΑΛΕΞΗ!!!!!!!!!!

ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ ΚΑΙ ΣΕ ΑΝΕΔΕΙΞΑΝ ΜΕ ΤΟΝ ΠΙΟ ΑΝΑΝΔΡΟ ΤΡΟΠΟ ΣΕ ΕΝΑ ΝΕΟ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω σημερα σκεφτομουνα κατι πιο ακραιο. Πως θα γινει να ξυπνησουνε αυτοι εκει πανω? Παρατουνται και καλα και μετα δεν γινονται δεκτες οι παραιτησεις τους. Ελεος ποιον δουλευουν? Δεν καταλαβαν ακομα οτι ο κοσμος αγανακτισε? Ο μονος τροπος για να ξυπνησουνε λοιπον ειναι ο θανατος να τους χτυπησει την πορτα. Ολα αυτα που συμβαινουν να τους χτυπησουνε την πορτα. Δεν το ευχομαι βεβαια αλλα δεν βλεπω αλλον τροπο , να γινουν λιγο φιλοτιμοι, να να βγουνε απο τη γυαλα που ζουνε, παρα μονο αν νιωσουν στο πετσι τους τη δυστυχια. Μονο ετσι νομιζω οτι μπορει να γινει κατι. Ακραια η σκεψη μου αλλα δεν βρισκω αλλη λυση για να δρασουνε πραγματικα και οχι εικονικα ολοι αυτοι οι εξυπνακηδες με τα κοστουμια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΕΦΥΓΕ ΤΟΣΟ ΑΔΙΚΑ..

ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΩ ΤΙ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΗΣ ΜΑΝΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΤΟΥ..Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΣΚΕΨΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΠΑΤΣΟ (ΓΙΑΤΙ ΜΠΑΤΣΟΣ ΗΤΑΝ Ο ΤΥΠΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΣ) ΗΤΑΝ ΟΤΙ "ΘΑ ΤΟΝ ΣΚΟΤΩΝΑ". ΜΕΤΑ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΣΑ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΟΤΙ "ΘΑ ΤΟΥ ΕΚΟΒΑ ΧΕΡΙΑ -ΠΟΔΙΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΠΡΟΕΞΗΧΕ" (ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΜΑΚΑΒΡΙΑ).ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΑΥΤΟ ΜΕ ΙΚΑΝΟΠΟΙΕΙ ΠΛΗΡΩΣ..ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΝ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΟΥΜΕ ΠΟΣΟ ΤΡΑΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ!!!

ΕΝΑ ΑΘΩΟ ΠΑΙΔΙ ΧΑΘΗΚΕ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΛΟΓΟ!!

ΟΜΩΣ ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΑΝ ΣΠΑΣΟΥΝΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΤΙ;;

ΠΟΙΟΣ ΤΟΥΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ Ο ΙΔΙΟΣ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΘΑ ΗΘΕΛΕ

ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ;;;

ΠΟΙΟΣ ΤΟΥΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΑ

ΝΑ ΚΑΙΝΕ ΜΑΓΑΖΙΑ, ΝΑ ΑΦΗΝΟΥΝ ΚΟΣΜΟ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ;;;

ΣΕ ΜΙΑ ΕΠΟΧΗ ΗΔΗ ΔΥΣΚΟΛΗ!!!

ΠΟΙΟΣ ΤΟΥΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΚΑΙΝΕ ΤΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ,

ΤΗΝ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΑ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΔΗΜΟΣΙΑ ΚΤΙΡΙΑ

ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΞΕΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΜΙΑ ΖΩΗ;;;;;

ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΑΠΟ ΠΙΣΩ!!!

ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΒΡΗΚΑΝ ΜΙΑ ΩΡΑΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ

ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ!!!!

ΑΠΛΑ ΓΙΝΑΜΕ ΡΕΖΙΛΙ ΔΙΕΘΝΩΣ ΑΚΟΜΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ!!!!

ΣΥΛΛΗΠΗΤΗΡΙΑ ΣΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΑΣ

ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ

ΤΟΥΣ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κρίμα, κρίμα, κρίμα...!!!

Ας είναι αναπαυμένη η ψυχούλα του και ας βοηθήσει η Παναγία τους γονείς και την οικογένειά του να αντέξουν τον πόνο της απώλειάς του...

Όσο για τα υπόλοιπα έκτροπα, συμφωνώ ότι υπάρχει αγανάκτιση εκ μέρους του κόσμου και της κοινωνίας για τις συνεχείς κρίσεις... στην οικονομία, στην αγορά, στην παιδεία, στο χώρο της υγείας, στα θρησμευτικά σκάνδαλα, στην αναξιόπιστη πολλές φορές δικαιοσύνη... όμως... τα πρόσφατα επεισόδια δεν προλήθηκαν από τους απλούς διαδηλωτές... Είναι αυτοί οι θρασύδειλοι και καιροσκόποι ανθρωπίσκοι που σε κάθε κρίση ...χαίρονται. Είναι οι ίδιοι που μετά τις φωτιές βγήκαν για ...ψώνια στα λεηλετημένα μαγαζιά και οι ίδιοι που αύριο θα μας πουλάνε στους παράδρομους της Αθηνάς και της Ερμού τα ...κλεψιμαίικα... πάμφηνα κινητά με τα κουτιά τους... γούνες που θα λες ότι είναι ψεύτικες για να τις ξεπουλάνε έτσι... κοσμήματα που θα στα πλασάρουν στις εξόδους των μεγάλων σούπερ μάρκετς λίγο πριν μπεις στο αυτοκίνητο... ρούχα που θα τα βρίσκεις στις λαϊκές και εγώ δεν ξέρω πού αλλού...

Φτάνει! Ας αποκτήσουμε όλοι μας ευσυνειδησία και ας αναλογιστούμε ότι εμείς φτιάχνουμε την κοινωνία και το μέλλον των παιδιών μας... Ας αντιδράσουμε με τρόπο υγιή και ας προστατέψουμε μόνοι μας τη ζωή μας και την περιουσία μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η σημερινή μέρα, και δυστυχώς ο θάνατος του Αλέξανδρου, θα είναι παράδειγμα για τα παιδιά μας...

Καλό, κακό, δεν ξέρω. Θα είναι πάντως μια μέρα που θα την θυμόμαστε όλες. Και τότε θα πρέπει να απαντήσουμε στα γιατί των παιδιών μας. Γιατί γίναν όλα αυτά? Γιατί ο Αλέξανδρος δεν είναι πια μαζί μας?

Το μόνο που θα μπορώ να τους πώ, είναι πως ο Αλέξανδρος βρίσκεται στον παράδεισο, αυτά τα μάτια και αυτό το χαμόγελο δεν ανήκουν παρά μόνο εκεί.

Τώρα πιά δεν χρειάζεται να προσέχεις, Αλέξανδρε, όπως σου έλεγε η μαμά σου όταν έφευγες απο το σπίτι.

Είσαι στα χέρια Του. Κοντά Του. Σε προσέχει Εκείνος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό παράδεισο Άγγελε, ας αναπαυτεί η ψυχούλα σου. Άνοιξε τα αγγελικά φτερά σου και αγκάλιασε όλα τα παιδάκια του κόσμου.

Να είσαι καλά εκεί ψηλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

filos`ifigen έγραψε:

ΓΡΑΦΩ ΕΔΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΕΙ.ΣΥΜΦΩΝΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΠΗΓΕ ΑΔΙΚΑ ΚΑΙ ΚΑΚΩΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΑΛΛΑ ΤΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΙΧΕ ΣΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΥΤΗ?ΤΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΙΧΕ ΝΑ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΕΙ ΞΕΝΕΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΕΣ....

Ντροπή σου !!!! Αυτο εχω μονο να σου πω !!!! Μιλαμε για ενα παιδάκι 15 χρονων ! Καταλαβαίνεις ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κρίμα για το παιδί και κρίμα για όσους μένουν πίσω να το κλαίνε...

Τα υπόλοιπα που γίνονται είναι απαράδεκτα και φρικαλέα. Όσο βλέπω ειδήσεις εκνευρίζομαι όλο και πιο πολύ. Ιδίως που διάβασα ότι ο Κούγιας αναλαμβάνει την υπεράσπιση των ειδικών φρουρών. Και τι θα γίνει στο τέλος; θα ξεχαστεί όπως όλα τα προηγούμενα γεγονότα που μας εξόργησαν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΧΩ ΘΥΜΩΣΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΔΙΚΟ ΧΑΜΟ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΑΓΟΡΙΟΥ.ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΜΩΣ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΑΘΛΙΑ ΕΠΟΧΗ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ ΙΣΩΣ ΘΑ ΗΤΑΝ ΠΡΟΤΙΜΟΤΕΡΟ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΕΛΑΣΤΙΚΟΙ ΚΑΙ ΦΙΛΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ.ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟΣ ΕΛΕΓΧΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΓΕΤΑΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΟΧΙ.ΤΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΙΧΕ Ο ΜΙΚΡΟΥΛΗΣ ΣΤΑ ΕΞΑΡΧΕΙΑ;;

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΔΕ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΩ ΤΟ ΓΟΥΡΟΥΝΙ ΠΟΥ ΔΟΛΟΦΟΝΗΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΓΟΡΙ.ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΕΜΑΤΟΙ ΤΕΤΟΙΑ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ!

ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕ.ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...