Μετάβαση σε περιεχόμενο

EKSOSOMATIKI,POIES KSEKINISAME PAREOULA???


Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα!

Καταρχήν συγχαρητήρια στην Νατασα και με ευχές να πάνε όλα καλά! μην σε φοβήζει αν δεν διπλασιάστηκε ακριβώς η χοριακή σου (εξάλλου ήταν πολύ μεγάλη από την αρχή και σκέψου μπορεί να ήταν δίδυμα και τελικά να "απορροφήθηκε" το ένα..) don't worry αλλά θέλει πολύ υπομονή το θέμα..

Fothnoula76 καλωσήρθες και μη φοβάσαι τίποτα! είμαστε εδώ για να σου λύσουμε ό,τι απορίες έχεις!

rosaki όλα καλά με το μπεμπάκι ε? σούπερ!

jannolino ξεκούραση.. μπαίνω και διαβάζω ότι όλο στο τρέξιμο είσαι! ριλάξ τώρα που κλείσατε και το μαγαζί...

koritsaki mou και γω προς υστεροσκόπηση το βλέπω άμεσα (πας την ίδια μέρα σπίτι σωστά??)

Εμένα η περίοδος μου τα'χει παίξει μετά την τελευταία εξωσωματική... κάθε 15 μέρες τσουπ έρχεται! (όχι πάντα με κανονική ροή βέβαια...) θέλω να μιλήσω με το γιατρό μου να μου πει τι παίζει, είναι ορμονολογικό ? (έκανα κάτι εξετάσεις και η LH ήταν γύρω στο 11 όταν σε μένα είναι περίπου 5 την 2η μέρα..) ή κάτι άλλο? (κύστες?)

Σκέφτομαι και την κατάτμηση σπέρματος που πρέπει να κάνει ο σύζυγος και όσο το σκέφτομαι τόσο με πιάνει άγχος.. προς το παρόν δεν του λέω καν να πάει να την κάνει, δεν θέλω να ξέρω... ας πάει Σεπτέμβρης, ας "φτιάξω" εγώ και βλέπουμε..

Αυτά τα όλιγα από εμένα..

φιλιά σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

EVXARISTO POLH daphne_b !!!!THN PARASKEVH PAW STO IATRO NA DOYMAI POSA OARIA KANW. KE META ATHINA....DEN KSERW AKOMA SE PIO KENTRW. ESEI TI LETAI? PIO KENTRW EIPOSTIREIZAI TO FISIKW KIKLO KE PIOS DEN DAGONEI EIKONOMIKA,GIATH TA PRAGMATA EINAI POLH DISKOLA....EVXES SE OLES!!!!![smilie=angel7.gif]FILIA POLLA.EVXARISTW GIA EIPOSTIRIKSI:thumbup:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσακια μου!!!

Νατασα μου μην αγχώνεσαι!όντως η χοριακη ηταν ψιλή κ ισως συνεβη αυτό που λεει η δαφνη μας!! Κ ναι θελει πολυυυυ υπομονη!! Φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ ολα πανε μια χαρα!!!

Ροζακι ηρεμησες λίγο εε?? Τι σου ειναι ρε παιδι μου αυτος ο υπερηχος! Αλλον ανθρωπο σε κάνει!

Κοριτσακι κ δαφνουλα καλη επιτυχία κοριτσαρες μου!! Ας γινει κ υστεροσκοπηση να στρωσουμε κ εκεινο το φανταχτερό το κόκκινο χαλί κ να περασουν τα εμβρυακια!! Ειστε οι επόμενες! Φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Φωτεινή καλως ηρθες κ καλη σου επιτυχία! Εγω ειμαι εξωτερικό κ δυστυχώς δεν μπορω να σου συστησω καποιον!

Εγω που λετε Δευτέρα πηγα γιατρο κ ειδα το καμάρι μου! ! ! Αυτο το πρόσωπο θα το δούμε οταν γεννηθεί! Πεισματαρικο απο τη κοιλιά! Τη βαψαμε! Γιναμε ομως 1.5κιλο κ 43εκ.σααν ψηλος θα βγει...

Εχθες ανοιξα κ το μαγαζι κ ειχαμε ελειψη προσωπικού κ δουλεψα σχεδον κανονικά! Δε με θελει ρε παιδι μου το χαλαρο! Τελος!!! Κατα τα αλλα.....μια χαρα!!!! Φιλουρες πολλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!! Τι κανετε;;

Πηρα τα αποτελεσματα της χοριακης! 3805.. Πριν 4 μερες ηταν 919. Ο γιατρος λεει οτι ειναι καλη τιμη! Μακαρι !!

daphne σε ευχαριστω παρα πολυ για τις ευχες!! Ευχομαι κοπελα μου να πανε ολα καλα με την υστεροσκοπηση αν χρειαστει να την κανεις κ με την εξεταση του αντρα σου επισης ολα να ειναι καλα !! [smilie=icon_flower:

Φωτεινουλα καλως ηρθες!! Καλη επιτυχια σου ευχομαι ολοψυχα!

Jannolino Ευχαριστω για το φυσημα!! Τι ωραια που ειδες τον μπεμπακο σου!! Τελεια! Εσυ κανονικα δεν πρεπει να ξεκουραζεσαι ε;;

Ο γιατρος μου ειπε οτι την Δευτερα θελει να με δει.. Δεν ειναι νωρις για υπερηχο;; Μηπως ειναι κ επικινδυνο (νομιζω οι πρωτοι υπερηχοι κολπικα δεν γινονται; ) η ειμαι υπερβολικη;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου οντως απιστευτο συναισθημα,απεριγραπτο!τωρα δεν ξερω ποτε θα ξαναπαω στον γιατρο περιμενω την εξεταση απο το παπ α για να του μιλησω.

Νατασα μου το σπορακι σου με το φυσημα που του κανουμε του ριχνουμε ενα ειδικο συστατικο για να γατζωθει γερα και να μην παει πουθενα...ειναι η γνωστη μωρουδοσκονη που ειναι πολυ θαυματουργη χιχιχιιχιχ οποτε μην ανησυχεις ολα καλα θα πανε :) φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Δαφνη μου ολα σουπερ Δοξα το Θεο...εχεις πολυ δρομο μπροστα σου αλλα τουλαχιστον ξερεις οτι φτιαχνεις οτι χρειαζεται για να εισαι προετοιμασμενη πληρως για την επομενη προσπαθεια...καλη επιτυχια σε ολα οσα κανεις και καλη δυναμη!

FOTHNOULA76 καλως ηρθες και με το καλο να ξεκινησεις...στο εμβρυογενεσης που πηγα εγω ειναι απο τα πολυ καλα κεντρα και με ευκολιες στα οικονομικα..αν ειναι καποιος ανεργος να ξερεις εχετε εκπτωση!μπορεις να κλεισεις ραντεβου με τον Μαστρομηνα να συζητησετε την περιπτωση σας...οτι πληροφοριες παιρεταιρω θελεις μπορεις να με ρωτησεις.

jannolino μου ηρεμησα αρκετα μπορω να πω...ποσο θα ηθελα το μηχανημα του να το ειχα σπιτι και να το εβαζα καθε μερα να χαζευα τι κανει μεσα μου το μικρουλι μου χιιχιχι αχ ειδατε τον μπεμπακο τι καλαααα..γιατι καλε το λες πεισματαρικο?σταματα να κουραζεσαι τοσο πολυ και να δεις ποσο ηρεμος θα ειναι και ο μικρουλης ;)

φιλια πολλα και απο μενα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου γεια σας!!

natasa.k πολυ καλη η χοριακη σου αυτη τη φορα!!αντε και να ακουσεις και καρδουλα!εμενα τον πρωτο υπερηχο μου τον εκανε κολπικα!

rosaki μου αμα ειχαμε υπερηχο σπιτι θα καναμε συνεχεια!!

daphne μου εμενα μου εκανε υστεροσκοπηση στο ιατρειο του και μεσα σε 10 λεπτα ειχε τελειωσει και πηγαμε σπιτι.εσενα σου ειπε οτι θελει να σου κανει πριν ξαναξεκινησετε?

jannolino Μου μια χαρα ειναι ο μπεμπακος.και της αδερφης μου ειναι και αυτα γυρο στο 1,5 κιλο το καθενα και εχει παρει μεχρι τωρα 9.5 κιλα.μην κουραζεσαι γιατι αυτοι οι μηνες ειναι λιγο περιεργοι.οσο το δυνατον μεινει ο μπεμπης στην κοιλιτσα σου τοσο το καλυτερο για το μωρο!

εγω κοριτσια μου πηγα για την επαναλειπτικη εξεταση για τη θρομβοφιλια και εκανα 2,5 ωρες να φταιει η γραφειοκρατια!το μεσημερι πηγα στη διαιτολογο και εχασα 2,700 και πηρα λιγο τα πανω μου!αυτα τα ολιγα θα τα πουμε αυριο!φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

fothnoula76 καλως ηρθες στην παρεα μας!!οτι θες εδω ειμαστε!και εγω ειμαι απο ηρακλειο και δεν μπορω να σου συστησω καποιο γιατρο.καλη επιτυχια και τα κοριτσια θα σε βοηθησουν οπου μπορουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου γεια σας!!τι παθαμε σημερα και δεν μπηκε καμια μας?εγω ειχα σημερα πολυ δουλεια γιατι λοιπουν καποια ατομα και το αφεντικο μου εβλεπε και δεν μπορουσα να μπω!

ελπιζω να ειστε ολες καλα!φιλακια και σας περιμενω αυριο.καληνυχτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έι κορίτσια είμαι κι εγώ εδώ! Άντε να μαζευόμαστε σιγά σιγά! Χρόνια πολλά και στις εορτάζουσες του 15αυγουστου. Ο,τι επιθυμείε, κορίτσια!

koritsaki είχαμε πάει διακοπές λίγες μέρες στα εξοχικά γονιών και πεθερικών. Όσο κι αν δεν το πιστεύεις δεν πέρασα καθόλου καλά και όταν γύρισα ένιωθα πιο κουρασμένη και σωματικά και ψυχολογικά. Θα μου πεις οτι είμαι πολύ τυχερή που έχω κάπου να πάω διακοπές, αλλά κακά τα ψέματα πως να χαλαρώσεις με τους γονείς όλη μέρα πάνω από το κεφάλι σου;; Ίσως φταίει κι η γενικότερη κακή διάθεση που έχω... Εσύ βλέπω μια χαρά τα πας με τη δια τροφή! Κάθε βδομάδα πας ή κάθε μήνα;

Jannolino βλέπω το χούι δεν φεύγει! Αλήθεια, τι θα κάνεις όταν γεννηθεί το μωράκι σου; Θα σταματήσεις από τη δουλειά; Υπάρχει κάποιος να σε βοηθάει; Μαμά ή πεθερά;

labrini πότε κιόλας έφτασε ο καιρός; Απίστευτο! Η κόρη σου περιμένει τον αδερφούλη της;

natasa τι αστρονομική χοριακή είναι αυτή! Ίσως βιάστηκες να κάνεις τη χοριακή, δικαιολογημένα βέβαια γιατί σε είχε φάει το άγχος. Λογικά παίζει ρόλο το οτι την έκανες σε άλλο εργαστήριο οπότε καλύτερα να ακολουθείς τις οδηγίες του γιατρού. Δε νομίζω οτι είναι νωρίς για υπέρηχο. Σε ποιά εβδομάδα είσαι;

Φωτεινή καλώς ήρθες και σύντομα εγκυούλα! Ο γιατρός που σε παρακολουθεί δεν σου σύστησε κάποια κέντρα στην Αθήνα; Για την εξωσωματική έχεις εσύ θέμα ή ο άντρας σου; Θα χαρούμε πολύ να μαθαίνουμε τα νέα σου και ο,τι σε προβληματίζει!

Δάφνη έχεις κι εσύ πολλά μέτωπα ανοιχτά! Που να το πιάσεις και που να το αφήσεις. Έτσι είμαι κι εγώ και ώρες ώρες νιώθω οτι δεν μπορώ να τα βάλω σε τάξη και τρελαίνομαι!

Σε λίγες μέρες συμπληρώνονται 4 μήνες από την επέμβαση κιρσοκήλης που είχε κάνει ο άντρας μου. Πότε λέτε να κάνει σπερμοδιάγραμμα; Μήπως είναι νωρίς; από τη ια ανυπομονώ να το κάνει για να δούμε αν υπήρξε κάποια βελτίωση, αλλά από την άλλη φοβάμαι οτι θα απογοητευτώ - και πιο πολύ εκείνος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κι απο μενα

Είμαι ακόμα διακοπές...εγραψα και σε διαφορετικό ποστ...κοριτσια ειμαι σε φαση αναμονης..Τα χαπια το Serpafar τα πηρα εκανα τα τετσακια ωορυξιας και βρηκα τη γονιμη(μου εβγαλε μονο την Τριτη τη φατσα Δευτερα πρωι και Τεταρτη τιποτα,αλλα μου ειπε ο γιατρος μου οτι ισως ηταν τη Δευτερα απογευμα για αυτο δεν την ανιχνευσε)ξεμαλλιαστηκα την Τριτη και την Τεταρτη και τωρα περιμενω..μιλαμε σκοτωνει αυτη η αναμονη...ευτυχως διαβαζω κι εσας και περνω θαρρος..εντομεταξυ ποναω χαμηλα πρωτη φορα(ποτε δεν καταλαβαινα ωορυξια)αλλα ισως φταιει το γεγονος οτι με τα χαπια εκανα 2 ωαρια ή και παραπάνω...ποναω χαμηλα στη κοιλια(οχι δεξια ή αριστερα)και οχι συνεχεια...Να ρωτησω κατι απο την εμπειρια σας..εστω πως εχει γινει το θαυμαή γινεται..πρπει να κανω κατι;να μεινω στο κρεβατι να μην κανω μπανιο στη θαλασσα κτλ;;ο γιατρος μου ειπε να συνεχισω κανονικα οτι κανω χωρις υπερβολη και να σταματησω να το σκεφτομαι..η αληθεια ειναι πως δεν ξερω καμια κοπελα να τα καταφερε με την πρωτη με τα χαπια...αυτα πο μενα...αντε με το καλο να ερθουν κοιλιτσες φθινοπωρινες πια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έι κορίτσια είμαι κι εγώ εδώ! Άντε να μαζευόμαστε σιγά σιγά! Χρόνια πολλά και στις εορτάζουσες του 15αυγουστου. Ο,τι επιθυμείε, κορίτσια!

koritsaki είχαμε πάει διακοπές λίγες μέρες στα εξοχικά γονιών και πεθερικών. Όσο κι αν δεν το πιστεύεις δεν πέρασα καθόλου καλά και όταν γύρισα ένιωθα πιο κουρασμένη και σωματικά και ψυχολογικά. Θα μου πεις οτι είμαι πολύ τυχερή που έχω κάπου να πάω διακοπές, αλλά κακά τα ψέματα πως να χαλαρώσεις με τους γονείς όλη μέρα πάνω από το κεφάλι σου;; Ίσως φταίει κι η γενικότερη κακή διάθεση που έχω... Εσύ βλέπω μια χαρά τα πας με τη δια τροφή! Κάθε βδομάδα πας ή κάθε μήνα;

Jannolino βλέπω το χούι δεν φεύγει! Αλήθεια, τι θα κάνεις όταν γεννηθεί το μωράκι σου; Θα σταματήσεις από τη δουλειά; Υπάρχει κάποιος να σε βοηθάει; Μαμά ή πεθερά;

labrini πότε κιόλας έφτασε ο καιρός; Απίστευτο! Η κόρη σου περιμένει τον αδερφούλη της;

natasa τι αστρονομική χοριακή είναι αυτή! Ίσως βιάστηκες να κάνεις τη χοριακή, δικαιολογημένα βέβαια γιατί σε είχε φάει το άγχος. Λογικά παίζει ρόλο το οτι την έκανες σε άλλο εργαστήριο οπότε καλύτερα να ακολουθείς τις οδηγίες του γιατρού. Δε νομίζω οτι είναι νωρίς για υπέρηχο. Σε ποιά εβδομάδα είσαι;

Φωτεινή καλώς ήρθες και σύντομα εγκυούλα! Ο γιατρός που σε παρακολουθεί δεν σου σύστησε κάποια κέντρα στην Αθήνα; Για την εξωσωματική έχεις εσύ θέμα ή ο άντρας σου; Θα χαρούμε πολύ να μαθαίνουμε τα νέα σου και ο,τι σε προβληματίζει!

Δάφνη έχεις κι εσύ πολλά μέτωπα ανοιχτά! Που να το πιάσεις και που να το αφήσεις. Έτσι είμαι κι εγώ και ώρες ώρες νιώθω οτι δεν μπορώ να τα βάλω σε τάξη και τρελαίνομαι!

Σε λίγες μέρες συμπληρώνονται 4 μήνες από την επέμβαση κιρσοκήλης που είχε κάνει ο άντρας μου. Πότε λέτε να κάνει σπερμοδιάγραμμα; Μήπως είναι νωρίς; από τη ια ανυπομονώ να το κάνει για να δούμε αν υπήρξε κάποια βελτίωση, αλλά από την άλλη φοβάμαι οτι θα απογοητευτώ - και πιο πολύ εκείνος!

να μην απογοητευτεις καθολου..να οπλιστεις με θαρρος οτι και να ναι θα το παλεψετε...διαβαζοντας τα κοριτσια εδω πραγματικα νιωθω οτι ολα εχουν τη λυση τους και το θαυμα θα ρθει..ασε που νομιζω οτι ολα θα ναι πολυ καλυτερα...ο αντρας μιας φιλης μου στα 48 εκανε την επεμβαση και μετα τσουπ να και το νινι τους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου!

fifoulina μου καλως ηρθες απο τις διακοπουλες σου!καταρχιν σε ευχαριστω για τα χρονια πολλα!δεν ξερεις ποσο σε καταλαβαινω!πιστεψε με δεν ειναι οτι οτι ησουν με τους γονεις-πεθερικα ειναι οτι γενικα δεν εχεις καλη διαθεση.και εγω τα ιδια ειμαι.φαντασου οτι δε θελω να πηγαινω πουθενα και στο camping που πηγα 2,5 μερες με πιεσε ο γιος μου!εχω γινει πολυ κυκλοθυμικη.οσο για τη διατα συνηθως θα με βλεπει καθε 15 μερες.την προηγουμενη φορα εκανε 3,5 βδομαδες να με δει γιατι ηταν διακοπες.που θα παει θα τα καταφερουμε!!

santaloxilo νομιζω οτι προχωρας σωστα!θετικη σκεψη και να ξερεις οτι δυστηχως δεν μπορουμε να ξερουμε τη τυχερη φορα.το μονο σιγουρο ειναι οτι θα ερθει!

φιλια πολλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ να σαι καλά...(υγ μου αρεσει το ψευδονυμο σου πολυ) προσπαθω να μην αγχωνομαι...η αληθεια ειναι οτι φοβαμαι να χαρώ..χτες ο καλός μου μου χαηδεψε την κοιλια ..ετσι αυθορμητα και λεει λες να χουμε τιποτα; και με πηραν τα κλαματα...και λεω οχι δεν εχουμε σιγα μην εχουμε με την πρωτη κτλ..μετα ενιωσα ασχημα απεναντι του αλλα ρε κοριτσια πραγματικα φοβαμαι να σκεφτω θετικά...ειναι γεγονος πως καναμε μια πιο οργανωμενη προσπαθεια...αλλα ...τελος παντων...να ρωτησω κατι που ισως γνωριζεται..ποσες μερες μετα τη συλληψη γινεται η εμφυτευση;Αν δηλαδη εγινε η ωορυξια την Τεταρτη ποτε γινεται η εμφυτευση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια τι κανετε;;

Fifoulina Ο αντρας μιας φιλης μου ειχε κανει επεμβαση κιρσοκηλης κ ειχε κανει το πρωτο σπερμοδιαγραμμα στους 3 πρωτους μηνες απο την επεμβαση κ ειχε δειξει βελτιωση στο σπερμα κ το επομενο στους επομενους 3 μηνες κ ηταν ακομα καλυτερα τα αποτελεσματα!! Τελικα στους 9-10 μηνες απο την επεμβαση η φιλη μου εμεινε εγκυος σε διδυμακια!! Ολα καλα θα πανε κοπελα μου!!

Santaloxilo δεν ξερω να σου απαντησω ποτε γινεται η εμφυτευση σου ευχομαι ομως μεσα απο την καρδια μου καλη επιτυχια και συντομα να μας ανακοινωσεις ευχαριστα νεα!! Να εισαι οσο μπορεις ηρεμη κ χαλαρη !!

Koritsaki mou βλεπω οτι εχεις κανει εξετασεις θρομβοφιλιας.. Εκανα κ εγω πριν ξεκινησω για εξωσωματικη κ σαν αποτελεσμα μου ειχε βγει οτι υπαρχει πιθανοτητα στο μελλον να παρουσιασω θρομβους στις φλεβες.. Ειχαμε πει με τον γιατρο οτι μετα την 2η χοριακη ισως μου πει να κανω καποια αγωγη αλλα δεν μου ειπε κατι.. Λες να του το θυμησω παλι η θα μου ελεγε αυτος αν χρειαζοταν;;

Κοριτσια εχω τρομερο αγχος για την Δευτερα που θελει να με δει ο γιατρος.. Την Τριτη μου ειπε πως ειμαι 4,5-5 εβδομαδων.. Φοβαμαι να κανω υπερηχο..Αν μου πει πως δεν βλεπει τιποτα; η μονο ενα κενο σακο;; Δεν νομιζω να το αντεξω.. Διαβασα επισης πως πολλες κοπελες ειχαν αιμα μετα απο τον κολπικο υπερηχο κ καποιες εχασαν το σπορακι τους.. Ισχυει;; :unsure::unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!

natasa.k θα σε μαλωσω και δεν το θελω!καταρχιν πιστευω οτι πρεπει να του θυμησεις το θεμα με τη θρομβοφιλια για καλο και για κακο!!και δεν θελω να σκεστεσαι αρνητικα και να μην ακους πολλα!γιατι να στεναχωριεσαι απο τωρα για κατι που δε θα γινει?το μωρακι θα ειναι μια χαρα και δεν του κανει καλο ολο αυτο!βεβαια λογικο ειναι να φοβασαι αλλα με μετρο!περιμενω τη δευτερα τα νεα σου!!

jannolino,rosaki τι κανετε?ολα καλα?

φιλακια πολλα.καληνυχτα !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια τι κανετε;;Κοριτσια σας ευχαριστω για το θερμο καλοσορισμα.Ειμαι37 κε ο αντρασ μου 38. .Με τον αντρα μου προσπαθουμε εδω κε 4 χρονια να κανουμαι το μορακη μασ κε.... τιποτα.Περση ξεκινισα με γιατρο κε μετα τον ηπεριχο με εβαλε κατεφτιαν για λαπροσκοπιση.Τελικα δεν ειδαμαι κανενα αποτελισμα ,αλαξα γυναικολογο,εκανα σαλπιγγογραφια που εδειξε φισιολογικη μητρα κε κλειστεσ σαλπιγγες.Το σπερα ειναι οκ,δευτερα παω να κανω εξετασειΑΜΗ,κε προχοραμαι.Κοριτσια,μετα απο σαλπιγγογγραφια μου επιαν οτη θα εχω λιγο ροζ κε τελικα μου πρκαλισε περοδο,μολισ τελειωσε σε 16 μερεσ παλη μου ειρθε,μολισ τειειωσε τορα14 του μηνα κε ειπα να παω για ηπεριχο χτεσ παλη αρχειξε να λιρωνει.Μηπως ξερετε τη ονομαλια επαθα τορα?Δυστυχως περναν τα χρονια κι εμεις ακομα στο ψαξιμο.Φοβαμαι πολυ οτι δεν θα προλαβω να γινω μανουλα.Πραγματικα σκοτωνει αυτη η αναμονη,ευτυχως διαβαζω κι εσας και παιρνω θαρρος.Ελπιζω να μην σασ κουραζω.Ολα να σασ πανε καλα!!!Ο θεοσ μαζι μας!!!!!!!!!Φιλακια πολλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου.πως ειστε?

ξερει καμια σας για την levou μας πως ειναι με την μπεμπουλα της?φανταζομαι θα τρεχει και δεν θα προφτανει χιχιιχ

καλε Νατασα χαλαρωσεεεεε ολα καλα θα πανε το σπορι σου θα ειναι πολυ καλα και φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ να μην ξεχνιομαστε!

santaloxilo ευχομαι πραγματικα να εχετε πιασει τον σπορο σας φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ μην σκεφτεσαι εμφυτευσεις τιποτα απλα περιμενε ποτε ειναι να μην αδιαθετησεις.

FOTHNOULA ρωτησε τον γιατρο σου γιατι εχεις αιμα και κανει αυτα τα σκαμπανεβασματα.μην το αφηνεις να ξερεις για ποιο λογο γινεται.εγω πιστευω οτι θα τα καταφερετε και μαννουλα θα γινεις!ετσι ελεγα και εγω καποτε αλλα να τωρα που εχω το μωρακι μεσα μου και δεν μπορω να το πιστεψω!για εξωσωματικη θα πατε?φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ ευχομαι συντομα να εχεις μια τεραστια χοριακη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

GIA SAS KORITSAKIA MOU.THI KANETAI? ETSI ROZAKH MOU NA MAS FISAS NA FOUSKOSOYMAI OLES!!! O PELARGOS ERXETAI!!!NATASA MOU TH KANEIS ? DAFNH MOU KALH POU VREISKESAI? KORITSIA MIPOS META APO THN SALIPIGGOGRAFIA KATH SPOXTIKE EKH KAI EMINA I MHPOS ERXETA εμμηνοπαυση???????THA TRELATHW MEXRH DEUTERA. KALH NYXTA! SAS FILW!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου καλημερα!!

FOTHNOULA76 καταλαβαινω την αγωνια σου αλλα μην τρελενεσαι τοσο!εχει ακομα καιρο να γινεις μανουλα,δε σε πηραν τα χρονια!!σου ευχομαι να γινεις το συντομοτερο!οσο για την περιοδο πες το στο γιατρο σου γιατι κατι θα εγινε και εχεις αυτες τις αλλαγες μην παει το μυαλο σου στην εμμηνοπαυση!!

rosaki και εγω σκεφτομαι συχνα τη levou με την κορακλα της!!

αν ειστε σπιτι να μπειτε αν ειστε βολτουλα καλα να περασετε!!1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια τι παθατε αυτες τις μερες και δεν μπαινετε καθολου?περιμενω αυριο τα νεα σας γιατι αλλιως θα σας βαλω απουσια!

εγω πηγα σημερα για καφε με μια φιλη μου που ειναι εγκυος με εξωσωματικη και αυτη!κοριτσια μου πηγα μηπως φτιαξει η διαθεση μου αλλα τιποτα.αυτες τις μερες δεν ειμαι καλα και μου φταινε ολα και τιποτα!!ελπιζω να μου περασει...

φιλακια και καληνυχτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου εγω ειμαι παρουσα μην βαλεις απουσια :P γιατι εχεις δεν εισαι καλα τι σε επιασε?

πηγα στον γιατρο σημερα και ειναι ολα καλα Δοξα το Θεο...το papp A τελειο μαζι με την αυχενικη!ξαναειδαμε το μικρουλι μας να κουνιετε συνεχεια και ο γιατρος μου ειπε ειναι μια χαρα...μου εδωσε να κανω εξετασεις αιματος και θα ξεκινησω ασβεστιο και σιδηρο!τωρα μετα απο ενα μηνα παλι θα ξαναπαω.

FOTHNOULA τι εγινε μεσα?περιμενουμε νεα σου!

οι υπολοιπες που ειστε καλε?αντε να μαζευομαστε σιγα σιγα!

φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου καλημερα!

rosaki ευτηχως γλιτωσες την απουσια!!τι ωραια νεα ειναι αυτα!!χαρηκα πολυ που ειναι ολα καλα με την αυχενικη!με το καλο και στο μεγαλο υπερηχο!!

οσο για μενα δεν εχω κατι συγκεκριμενο απλα δεν εχω καλη διαθεση και μου φταινε ολα!που θα παει θα περασει.

jannolino και οι υπολοιπες που ειστε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαθηκαμε...!! Εγω σίγουρα τη πήρα την απουσία?? Χαχαχαχα!!!

Φωτεινη μου τι κάνεις? Καλως ορισες!! Μην αγχωνεσαι κούκλα μου κ μανα θα γίνεις! Με τη τελευταία σου περίοδο τι έγινε τελικά? Μπες να μας πεις...

Ροζακι μου εσυ ολα μια χαρα εε? Μπραβοοο!!! Συνηδητοποθεις πλέον πως είσαι εγκυουλα? Το μωρακι μια χαρα!! ! κουνιέται πολύ εε?? Χαχαχα εμας στην αυχενικη μας χαιρετούσε συνέχεια! !!

Κοριτσακι μου αυτο ψυχολογικό ειναι βάσανο!!!! Σου λείπει το μωράκι που θα κάνεις κ οσο δεν έρχεται τοσο τα νευρα σπαραλια!!! Εγω μονο οταν απομονοθηκα ηρεμησα!! Περασα εναν ολόκληρο χρονο ηρεμη! Οχι βέβαια πως κ αυτο είναι σωστο αλλα ειχα βαρεθεί να πηγαινω για καφε, να βλέπω τα παιδια των φιλεναδων μου (ζωη να χουν) κ να μαθαινω ποια-ες ειναι εγκυος!!γινοντε λιγο κροσια...παρε το χρονο σου κ θα ηρεμησει απο μονος του ο εαυτουλης σου!! Να σε προσεχεις ομως!!! Φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Συγχωρεστε με που δεν μπαινω αλλα προσπαθω να συνδιασω κ σπιτι κ δουλεια κ μου ειναι λιγο δυσκολο!! Δεν εχω πια δυναμεις κ πεφτω τεζα οπου σταθω χαχαχαχα γ αυτο κ δεν μπαινω! Αγχωνομαι κ για τα τελευταία ψωνια κ προετοιμασιες οτι δε θα προλαβω...αφηστε!!!!! Ειμαι ομως στη τελική εδω!!!! Παρουσα στις φιλεναδες μου! ! Τι καλα θα ηταν λέει να βρισκομασταν κ να πιναμε εναν καφεδακο εε?? Εμεις που ειμαστε εδω!!! Αντε με λιγη φαντασία αςσκεφτουμε πως ειμαστε σε εκεινο το μπιτς μπαρ!! Χαχαχαχαχαχα!! Θετικες σκεψεις "κοριτσακι μου"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hello!

και γω εδώ είμαι.. από διάθεση? μία πάνω μία κάτω... μια απασχολώ τον καιρό μου με ένα σωρό δραστηριότητες (ναι, και το σουπερμαρκετ σε αυτές συγκαταλέγεται) και ξεχνιέμαι, μία κολλάω και λέω και τώρα τι??

Το βασικότερο είναι ότι αφού σε ένα χρόνο ήπια ένα.. φαρμακείο ολόκληρο αποφάσισα να τονώσω λίγο τον οργανισμό μου και είπα να πάρω (από μόνη μου) τα pregnacare conception και agnus cactus (λυγαριά) - αφού διάβασα ένα σωρό και κατέληξα στο ότι θα με βοηθήσουν- και πάω Pilates 2 φορές τη βδομάδα.. επίσης θα προσπαθήσω να ξεκινήσω τρέξιμο κάθε σάββατο πρωί και από 1/9 κομμένη και η ζάχαρη (έχω αντίσταση στην ινσουλίνη και καλό θα ήταν να..απέχω από τα γλυκά) και ελπίζω να τα τηρήσω όλα αυτά για κάνα 3μηνο..

πάντως αυτό το μήνα που ωορρηξία μάλλον δε θα έκανα (είχα κάνει ορμονολογικές) ήμουνα μεγάλο διάστημα στη φάση "δεν ελπίζω τίποτα, δε φοβάμαι τίποτα, είμαι λεύτερη"... χωρίς πλάκα.. ένιωσα απελευθερωμένη απ'ολα, όχι ότι δεν υπήρχαν στιγμές που έβλεπα έγκυες στο δρόμο και κάτι μ'επιανε.. αλλα το άγχος τι έγινε αυτό το μήνα, θα έρθει περίοδος, δε θα έρθει κλπ δεν το είχα.. αυτά από μένα..

jannolino μην αγχώνεσαι για τι δωμάτιο κλπ.. αυτά και να μην είναι έτοιμα δεν πειράζει.. με το καλό να έρθει το μπεμπέ και δε θα το πειράζει αν δεν εχει πχ χρωματιστή κουρτίνα το δωμάτιο ή αν το σεντονάκι δεν είναι καινούριο.. και ξεκουράσου!

rosaki εσύ δουλεύεις? σε τι φάση είσαι?

koritsaki mou η πεσμένη διάθεση είναι μες στο πρόγραμμα μας.. αλλά να μην μένουμε μόνο σε αυτή.. κοίτα γύρω σου, τον άντρα σου το γιο σου, κοίτα τι ωραία που είναι η ζωή σου - μη μου πεις για.. κρίση! όλους μας αγγίζει- .. φυσικά και θα προσπαθήσεις για να γίνει καλύτερη αλλά να μην χάνουμε την ουσία..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σαααααας!πως ειστε σημερα?

κοριτσακι μου ευχαριστω πολυ μακαρι να πανε και στην β'επιπεδου καλα αν και αργει λιγο προεχουν αλλα πρωτα!φαση ειναι αυτη που περνας θα περασει ετσι μερικες φορες με πιανει και μενα...οπως σου λεει και η Δαφνη κοιτα το παιδακι σου τον αντρουλη σου και ολα θα περασουν :)

jannolino μην απουσιαζεις τοσο πολυ γιατι παθαινουμε καταθλιψη :P σε θελω εδω να φυσαμε μαζι γιατι δυο ειναι καλυτερα ;) μια χαρα εγω Δοξα το Θεο!οντως πλεον συνειδητοποιησα οτι ειμαι εγκυος και ολα πανε τελειααα!!!τι ωραια ειναι τωρα που μπορω και το απολαμβανω,νιωθω υπεροχα!

Δαφνη μου καταλαβαινω τα οσα λες απολυτα!οσο να ναι το μυαλο θελεις δεν θελεις εκει παει..ετσι και εγω πριν μεινω ελεγα δεν με νοιαζει πια θα κανω διαφορα να ξεχνιεμαι...ε την μια μερα τα καταφερνα την αλλη παλι τα ιδια!οταν ερθει η ωρα σου ομως θα τα ξεχασεις ολα αυτα μετα..και θα ερθει συντομα να εισαι σιγουρη φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

εγω δεν δουλευω εχω αδεια απο το ικα οποτε χαλαρα στο σπιτι :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...