Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ ''Όλα τα ζουζουνοκορμιά στην παραλία''!


Recommended Posts

Κοριτσαρες να μαι!

Βρε Βασω μου καλη, τι επαθες με το Μαλακα το γιατρο σου! Γιατι αυτος απο οσο καταλαβα ηθελε απλα να σας τα παρει με τις εξωσωματικες! Ο αλλος δηλαδη πως βρηκε αμεσως το προβλημα και το ελυσε;;; Γιατροι σου λεει μετα, δωσαν κι ορκο! Να πεις στον Πατερ να παει να μιλησει σε αυτον για αμαρτια, οχι σε σενα που ηθελες να δωσεις αγαπη σε ενα παιδακι! Τεσπα... ολα καλα!

Μαγδουλα καλα ειστε; Ο Βασιλακης με τη μανουλα του εχει ξεσαλωσει! Το χρειαζεστε και οι δυο! Ουτε εγω ηθελα να γυρισωωωω! Κλαψ! Τωρα ο μικρος ειναι στη μανα μου και στην πεθερα μου εναλλαξ κι ηδη εχω γκρινιες... Στο ΕΣΠΑ δεν τον πηραν, εχω κανει ενσταση και γενικα ειναι για τα μπαζα οι ανθρωποι, ειναι μεγαλη ιστορια, θα σας την πω, παντως αν με δειτε σε κανενα καναλι μην παραξενευτειτε, γιατι σαν περιεργα τα λενε! Αντε λες να εισαι εγκυουλα;

Καγκουρακι το μωρο ειναι σιγουρα! Απλα δεν εχεις ηρεμησει να το αφουγκραστεις. Εξαλλου ειναι τριτη εγκυμοσυνη θα το νιωσεις νωριτερα λογικα απο τα προηγουμενα.

Αννα Μαρια μπραβο του που παει και βοηθαει. ΕΙναι πολυ σημαντικο! Καλο σιδερωμα, εγω οπως σας εχω πει δεν σιδερωνω σχεδον ποτε. Απαπα και με αυτη τη ζεστη! Εσυ με πεσμενο σιδηρο κριθαρακι εφτιαξες; Σπανακορυζο, φακες, κρεας;;;; Αντε να εχεις και σπορακι συντομα, ειναι εθισμος τα παιδια, κανεις δεν μπορει να κανει (φαει) μονο ενα! Η σχεδον κανεις!

Μαρακι απο τσιμπημα ε; Ασε ρε ειναι πολυ επικινδυνα. Μια γνωστη μου πριν 2-3 χρονια απο τσιμπημα κουνουπιου σε νοσοκομειο (στο οποιο ηταν γιατι ειχε χτυπησει ο αρραβωνιαστικος της με τη μηχανη, χωρις να οδηγει, διπλα της στεκοταν κι επεσε πανω στο ποδι του!!!) επαθε εγκεφαλιτιδα, κοντεψε να πεθανει, ειχε μια οκα παρενεργειες κι ολα αυτα ενα μηνα πριν παντρευτουνε τα παιδια! Αν εχεις τυχη διαβαινε! Τελος παντως, τωρα ειναι μια χαρα δοξα Τω Θεω!

ΚΑ μου παλι τρεχεις! Πως τα προλαβαινεις ειλικρινα δεν καταλαβαινω! Κι εχεις μεγαλουργησει! Πολυ ομορφο το φορεμα! Εχεις κι εσυ αγχος με την αρχη της σχολικης χρονιας ε; Ολα καλα! Αγγλικα που θα τον πας, εχει εκει καποιο καλο σχολειο;

Σας διαβασα το πρωι και τωρα αξιωθηκα να γραψω, ελπιζω να μην ξεχασα κατι η καποια!

Φιλια πολλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κ απο μένα! Σας διαβαζω τοση ωρα!! χαχα Κοιμηθηκε ο μικρος κ εγω χαλαρωνω. ΕΙχαμε πάει βολτα στο εμπορικο με τους γονεις μου. Μου πηραν οι γονεις μου δωρα μια γαστρα που την ειχε προσφορά απο 70 ευρω, 30. Για την γιορτη μου λενε! Ακομα και 50 χρονων να παω θα μου κανουν δωρα μου φαινεται χαχα Πήρα κ εγω δωρακι στον Στεφανο ενα βιβλιο με τον Μικυ για τους αριθμους. Ειμαστε στη φαση που μαθαινουμε να τους αναγνωριζει σαν συμβολα! Πηγαμε κ τζαμπο το πρωι κ πηρα κατι τετραδια που ηθελα για το σχολειο κ χαζομαρουλες. Πηρα κ κατι παζλ για τον Στεφανακο. Να δειτε πως φτιαχνει παζλ στο ταμπλετ θα παθετε πλάκα!! Τα βρισκει αμεσως!!! Αυριο δεν εχει κατι το προγραμμα, χαλαρα...Μονο το ατιμο το σιδερωμα να κανω.

Βάσω και Μάγδα μου κ εγω δυστυχως απώλεια. Εχω ανεπάρκεια τραχηλου κ το ανακαλυψαμε οταν γεννησα προωρα το κοριτσάκι μου στον 5ο. Δυστυχως δεν τα κατάφερε,...ΔΟξα το Θεο μετά απο μια δυσκολη εγκυμοσυνη τα καταφερα κ γεννησα τον Στεφανάκο μου. Ευχομαι ο Θεος να βάλει το χερι του και να κανω και ενα κοριτσακι καποια στιγμη.

Μάγδα κ εγω αναρωτιεμαι πώς θα συνηθισουμε πάλι το πρωινο ξύπνημα! Τα παιδιά προσαρμοζονται πιο ευκολα. Θα δεις οτι θα κουραζεται στον παιδικο κ θα κοιμαται πιο νωρις τα βραδυα..Η αρχη μονο ειναι δυσκολη μετά θα συνηθισετε κ εσεις. Αν κ να σου πω την αληθεια, εγω αν κ τον ειχα απο πολύ νωρις σε παιδικο κ πάλι πάντα εχω την εγνοια του κ εστελνα μηνυματα στη δασκαλα ή επαιρνα τηλ, Κ καθε φορα που ελεγα οτι θα τον αφησω λιγο παραπάνω για να κανω καποια δουλεια, το μετανιωνα κ πηγαινα να τον πάρω.

Καγκουράκι μου όσο περνάνε οι μερες τόσο πιο πολύ θα το νιωθεις. Αυριο εχεις γιατρο ε? Αντε με το καλο κ περιμενουμε νεα.

Βάσω πέρασες κ εσυ πολλά κοπέλα μου..Πόσο επώδυνη εμπειρια...Ευτυχως τελος καλό όλα καλα. Κ εγω θυμάμαι οταν εμεινα ξανα εγκυος, καταρχην ειχα 15 μερες καθυστερηση κ ολα (χοριακη-τεστ) εβγαιναν αρνητικά!! Θυμάμαι ήταν 21 Νοεμβριου της Παναγιας κ ζητησα απο τον αντρα μου να με πάει στην Παναγια της Ασινου. Λιγο πριν χασω το κοριτσακι μου ειχα δει ονειρο οτι ειχα παει στην εκκλησια εκει κ στο ονειρο μου επαναλαμβανα Παναγια της Ασινου. Δεν ειχα παει ομως κ το ειχα βαρος. Εκεινη τη μερα που λες πηγαμε κ απο την ωρα που ειδα την πινακιδα εκλαιγα, ενιωσα να φευγει ενα βαρος απο πανω μου. Κ παραμονη του Απ. Αντρεα ειχα θετικο τεστ. Εστειλα μηνυμα στον αντρα μου "αυτη τη φορα θα τα καταφερουμε κ θα γινουμε γονεις. Ειμαι εγκυος!". Εκανα περιδεση τραχηλου, ημουν ξαπλα συνεχεια κ στον 7ο ειχα αιμορραγα. Εμεινα νοσοκομειο 5 μερες κ μετα ειμασταν σε επιφυλακη για προωρο τοκετο κ πληρη ακινησια. Δοξα το Θεο μολις μου εβγαλε την περιδεση στην 38η εβδ. γέννησα!!!

Κουραγιο στη δουλεια Βάσω μου!

Αννα Μαρια πλακωσου στις φακες!!! χαχαχα Πάλι καλά που εκανες τις εξετασεις. Για τις πτώσεις που λες κ εγω εχω παθει πλάκα με αυτα που μου λεει ο Στεφανος. Αλλαζει χρόνο, γενος, πτωση, ενικος-πληθυντικος!!! Ολα!! Καθε φορα που αλλαζω την πληγη ερχεται κ λεει τι επαθες? Πονει? Να φιλησω το? Προχθες εβαλα ενα φορεμα και μου φωναζε "υπεροχο"!!! χαχαχα πεθανα στα γελια. Του λεω χθες ΠΟύ ειπαμε ότι θα παει η μαμα κ ο μπαμπας τη Δευτερα? Κ μου λεει δουλεια! Του λεω κ πού είπαμε θα πάει ο Στεφανος? Κ απανταει Τζαμπο!!! χαχαχα ο καθενας με τον πονο του!!!

Για τις δουλειες τωρα που λες, τι να κανω δεν εχω επιλογη. ΕΙμαι μονη κ με τον Στεφανο ειμαι 24 ωρες το 24ωρο!!!

Την εξεταση δεν μπορεις να την κανεις στο νοσοκομειο? Αλλα θα μου πεις θα πας μετα απο 2-3 μηνες αν εισαι τυχερη. Οι ανωμαλιες τις περιοδου παιζει να ειναι κ απο το σιδηρο.

Κατερινα μου, ξεπατωθηκες απο οτι διαβαζω!!! Σε θαυμαζω!!! Μπράβο σου!! Αντε να απολαυσουν τα δωματια τους τα μικρα! Καλώς να δεχτεις την κουνιαδούλα σου χαχα Θα δω το φορεμα και τις δημιουργιες σου σε λίγο! Μεγάλος ειναι ο αντρας της αδερφη σου. Κ εγω συμφωνω οτι οσο πιο μεγαλοι κανουν παιδιά ειναι διαφορετικα για τα ιδια τα παιδια. Δεν εχουν την ιδια επικοινωνια, αλλαζουν κ οι καιροι κ βλεπουν αλλιως καποια πράγματα.

Αννα Μαρια πάλι καλα που αρεσε στον αντρα σου παρά την κούραση. Αντε κ μιας κ κάνατε την αρχη να κάνετε πολλά παιδάκια με το καλό!!! ΑΑΑ κ αν εκανες το σιδερωμα εχω κ εγω κ αλλα εδω....αλλο ενα εβερεστ!!! χαχαχα

Χριστινα μου τι κανεις? Δυσκολο το ωραριο ε? Οι γκρινιες ειναι απο μέρους του παιδιού ή των γιαγιάδων? Καλέ αμα βγεις στην τηλεοραση πες κ σε εμας να σε δουμε!! χιχιχι Δεν ξέρω πώς πάει αυτο με το ΕΣΠΑ αλλα απο οτι καταλαβα οι περισσοτεροι δεν συμφωνουν με αυτο.

Κ μιας κ λεμε για παιδια, οταν πηγαμε εμπορικο μπηκα σε ενα καταστημα με παιδικα ρουχα.Κολλησα στα κοριτσιστικα. Φωναξα τη μαμα μου να τα δει...Ητανε απλα φανταστικα...αν με αξιωσει ο Θεος κ κανω ενα κοριτσακι που τοσο το θελω θα της αγοραζω συνεχεια!! Παλι καλα εχω 2 βαφτιστηρες κ βγαζω καπως τα απωθημενα μου!!! χαχα

Αντε σας αφηνω να κανω παρεα στον αντρα μου που κ πάλι βλεπει ποδοσφαιρο!!! Καλό βραδυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!Χριστινακι μου το κακο με τον προηγουμενο μου γιατρο ειναι οτι με εκανε λαπαροσκοπηση υστεροσκοπηση ΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΗ!δηλαδη και να βρισκε κατι που ηθελε να φτιαχτει δεν μπορουσε να το κανει εκεινη την ωρα αλλα να εμπαινα αλλη μερα ξανα για χειρουργειο!το ενα ειναι αυτο!το αλλο ειναι οτι ναι ειδε οτι η μητρα ειχε περιεργο σχημα, μας το ειπε κιολας αλλα μας διαβεβαιωνε οτι δεν εμποδιζε τη συλληψη και τη συνεχιση μιας τελειομηνης εγκυμοσυνης!γραψε κιολας οτι οταν πηγα στο δευτερο γιατρο και του δειξα ολες τις εξετασεις που ειχα κανει μου ζητησε το dvd της λαπαροσκοπησης που εκανα και του λεω δεν μου εδωσε κατι ο γιατρος και μου λεει να πας να το ζητησεις!θελω να δω πριν σε βαλω χειρουργειο να μαι σιγουρος!Εγω δεν πηγαινα με τιποτα να ζητησω το dvd!πηγε ο αντρας μου χωρις ενδοιασμους και του το ζητησε, του το δωσε αμεσως και του ζητησε να του το επιστρεψει!το εκανα copy και το επεστρεψα στο γιατρο ευτυχως ελειπε και το δωσε της γραμματεας του!ε λοιπον απο αυτο το dvd μας εδειξε ξεκαθαρα ο 2ος γιατρος το διαφραγμα που υπηρχε!τι να πω. . .!απλα πιστευω οτι δεν καταλαβε την περιπτωση μου!δεν θελω να εχω στο μυαλο οτι απλα ηθελε να μου παιρνει τα λεφτα και δεν τον ενοιαζε τιποτα αλλο!Μαρακι και συ περασες αρκετα αλλα Δόξα Τον Θεό και Την Παναγία ηταν διπλα σου και τωρα εχεις τον πριγκιπα σου τον Στεφανακο! αληθεια σε ποιο γιατρος πας στη Λευκωσια? γιατι ειχα επισκεφτει ενα δυο τοτε που ηθελα να μεινω εγκυος! ο ενας ηταν γιατρος στο Μακαρειο και ειχε και ιδιωτικο εκει στην Καλλιπολεως! πηγα τοτε για να με διαβεβαιωση οτι η εγκυμοσυνη ηταν προβληματικη που δεν ακουγοταν καρδουλα! ο αλλος ηταν πολυ ξακουστος και ηταν σε μια κλινικη πολυ ξακουστη που τωρα μου διαφευγει!εχει πολλους γιατρους εκει!Θελεις τοσο πολυ ενα κοριτσακι και Ο ΘΕΟΣ θα στο στειλει πιστευω!δεν το ειχατε προσεξει οτι υπαρχει ανεπαρκεια τραχηλου στην 1η εγκυμοσυνη?γιατι κι εγω στην Ιωαννα κοντεψα να κανω περιδεση αλλα με πολλη προσοχη και ξαπλα την γλυτωσα!και γω στην 38η βδομαδα γεννησα αλλα με καισαρικη επισκληριδιο βασικα!εχω προβλημα με τα ματια μου και δεν μπορω να γεννησω φυσικα! Αννα Μαρια κουραστηκε ο αντρας σου?δεν πειραζει ειναι για καλο σκοπο! η κοπωση που νιωθεις ειναι σιγουρα απο τον σιδηρο!καποτε εμενα πριν 8 χρονια περιπου ημουν φοιτητρια λευκωσια, ημουν αδιαθετη και μου ειπαν να παμε κλαμπ, πηγαμε και λυποθυμησα μεσα στο κλαμπ, με πηραν αμεσως στο σπιτι αλλα δεν ενιωθα καθολου καλα!Ηρθα λεμεσο με το αυτοκινητο, το πως τα καταφερα να οδηγησω ενας ΘΕΟΣ το ξερει!εκανα αναλυσεις και ειχα 7 σιδηρο!κοντευα να παθω αναιμια!μου δωσε ενα σωρο χαπια και επινα κι απ αυτο το μπουκαλακι που μας εδωσαν οταν γεννησαμε!καταφερα και το ανεβασα με φαρμακευτικη αγωγη αλλα παντα ειναι χαμηλο, αφου ο παθολογος οταν κανω αναλυσεις και δει οτι ειναι 50-60 ενθουσιαζεται!χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλιτσες αχ ποσο δυσκολευτηκατε βασουλα κ μαρακι κρατηστε το μονο σαν κακη αναμνηση κ οτι βγηκατε νικητριες κ πιο δυνατες..

εγω κοιλοπονω μιας κ αδιαθετησα παντως ενω ειχα 28 μερες ρολοι τωρα καθυστερει κ 29 κ 30 εχει τρελαθει λιγακι τους τελευταιους μηνες

αναλαμπη πριν γεννησω δε με ρωτησαν αν εχω θεμα με ματια εμενα παλι καλα που κανα κσισαρικη δηλ;;

γιατι παλια ειχα πολυ μυωπια κ 19 εκανα λειζερ..

τα νεα μας ομορφα θα λεγα βολτουλες αλλα μετρω αντιστροφα για τελος αδειας σνιφφ

κα μου το φορεμα πολυ αριστοκρατικο το κοραλι αψογο κ σου παει πολυ ακεφαλο μοντελο χαχα

οι δημιουργιες τελειες λατρευω τα πλεχτα κ πολυ περισσοτερο τα χειροποιητα φτιαχνεις κ κατα παραγγελια γιλεκακι ;;με το αζημιωτο βεβαια...

πως τα προλαβαινεις ολα εγω παντως το σιδερο περιμενω εθελοντρια χαχα ποια θελει;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι οντως τα κοριτσιστικα ειναι κουκλιστικα κ εγω εχω 3 ανιψιες κ βγαζω το αχτι μου αλλα κ τα αγορια πλεον μπορεις να τα ντυσεις τελεια αρκει να το ψαξεις λιγο παραπανω

αννα μαρια μου ελπιζω με τα χαπια να ορθοποδησεις βρε το παλιοσιδηρο εγω ακομα κ εγγυος δε χρειαζομουν συμπληρωμα ειχα πολυ καλες αλλα φακες σπανακια τα λατρευω που χουν σιδηρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινακι γλυκο γιατι γκρινιαζουν οι συμπεθερες για το παιδι παιδικο δηλ δε θα πατε εσεις ;

πως πανε οι εγγραφες;

Καγκουρακι πηγατε στο γιατρο κουκλιτσα μου;;

ωχχ ξαναμπαινω ξυπνησαν Τωρα θα παμε παιδικο να συνηθιζω νΑι οπως το ακουσατε σημερα ειναι προσαρμογη μαμας δευτερη τριτη του βασιλη τεταρτη μαθημα ααααχχχχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσαροι! Τι κάνετε;

Εμείς καλά, δηλαδή εγώ νυστάζω, ως συνήθως! Τώρα ήπια πάλι το ναρκωτικό μου (φραπέ) μήπως και με κρατήσει!

Χτες το απόγευμα πήγαμε στον εσπερινό με τον Αντρέα και τους γονείς μου, επειδή σήμερα είναι του Προδρόμου και γιορτάζει η εκκλησία μας. Η παλιά μας ενορία δηλαδή, αλλά εμείς μόνο εκεί πηγαίνουμε! Ο άντρας μου πήγε σ' ένα σιμουλτανέ στην παραλία, δηλαδή μια σκακιστική εκδήλωση όπου ένας παίκτης παίζει με πολλούς ταυτόχρονα.

Σήμερα το πρωί πήγαμε οικογενειακώς εκκλησία. Τον Αντρέα για κάποια ώρα τον κρατούσε η μάνα μου, κι αυτός άνοιγε τη τσάντα της κι έψαχνε μέσα... ψωμί, λέγοντας "μι, μι (ψωμί δηλαδή) πού είσαι, πού είσαι"! Χαχαχαχα!

Τώρα της τον αφήσαμε και ήρθαμε σπίτι να ξεκουραστούμε, τι να ξεκουραστούμε δηλαδή, που έχω μαγείρεμα και σίδερο. Εννοείται ότι χτες δεν το τελείωσα!

Κατερίνα οι μπλούζες δεν είναι του γούστου μου. Δεν λέω ότι δεν είναι ωραίες, απλά δεν είναι κάτι που θα φορούσα εγώ, είναι υποκειμενικό το θέμα. Απορώ πάντως πώς λες ότι είναι τόσο εύκολο, εμένα μου φαίνεται διαστημικό να πλέκεις!

Το φόρεμα κι εγώ με ίδιο χρώμα παπούτσια θα το φορούσα!

Χριστίνα δίκιο έχεις, ο γιατρός κι αν είναι αμαρτωλός, όχι η Βάσω που ήθελε ένα παιδί! Πάντως, συμφωνώ με τη Βάσω, άμα ήθελε θα της τα έπαιρνε κι αλλιώς. Δηλαδή θα της έλεγε για το πρόβλημα που έχει, θα της έκανε επεμβάσεις, και μετά μπορεί να της έκανε και εξωσωματική. Οπότε, λογικά απλά δεν κατάλαβε τι είχε, απαράδεκτο, βέβαια, για γιατρό, γιατί ήταν και κάτι το προφανές. Είναι απίστευτο πάντως ρε κορίτσια, πώς παίρνουν τα διπλώματα, γίνονται γιατροί και ανοίγουν κλινικές... Δεν είναι μαθηματικοί ή ξέρω γω φιλόλογοι, που το πολύ πολύ ο μαθητής τους να μη μάθει το πυθαγόρειο θεώρημα ή να κάνει ανορθογραφίες. Τους εμπιστεύεσαι τη ζωή σου. Όταν ήμουν έγκυος και πήγαινα καθημερινά το πρώτο τρίμηνο για τις ενέσεις, όταν περίμενα να βγει η νοσοκόμα, άκουγα διάφορα περιστατικά, και μου έκανε εντύπωση πώς πήγαιναν διάφορες γυναίκες στο γιατρό μου για να διορθώσει λάθη άλλων γιατρών...

Χριστίνα δηλαδή δε θα πάει παιδικό ο Δημητράκης;

Καλέ, έφαγα κρέας Σάββατο, Κυριακή, Δευτέρα και Τρίτη! Νισάφι πια! Φακές χτες δεν ήθελα, σπανάκι δεν είναι η εποχή του, αλλά έτσι κι αλλιώς, όση διατροφή κι αν κάνω, αν δεν πάρω σίδηρο, δε γίνεται τίποτα. Έτσι είναι ο οργανισμός μου, ίσως δεν απορροφά επαρκώς το σίδηρο απ' τις τροφές, πάντως χωρίς ταμπλέτες σιδήρου, δεν ανεβαίνει!

Μαρία εμένα για τη γιορτή μου, οι γονείς μου, μου έδωσαν 30 ευρώ για να αγοράσω όποιο βιβλίο θέλω, γιατί φυσικά είναι αδύνατον να μου αγοράσουν κάποιο βιβλίο και να είναι σίγουροι ότι δεν το έχω ή ότι δεν το έχω διαβάσει. Τους είπα να τους δώσω τον κατάλογο της βιβλιοθήκης μου (85 σελίδες) για να ελέγχουν, χαχα!

Πολύ γέλασα με τις ατάκες του Στέφανου!!! Άκου "υπέροχο"χαχαχαχα!

Την εξέταση για να την κάνω στο νοσοκομείο πρέπει να πάω σε γυναικολόγο του νοσοκομείου για να μου τη γράψει. Μετά δεν αργεί, πας όποτε θέλεις και σου βγάζουν αίμα, αλλά θα τη στείλουν στο γυναικολόγο του νοσοκομείου για να πρέπει να την πάρω από εκεί (δηλαδή τρία πρωινά τουλάχιστον χαμένα) και να υποστώ και τη γκρίνια του δικού μου γυναικολόγου που θα αρχίσει τα γνωστά του "χμ... και είναι αξιόπιστα τώρα τα μηχανήματα του νοσοκομείου; Αυτή εδώ η τιμή είναι πολύ ύποπτη. Μήπως να πας και σε ιδιώτη να την επαναλάβεις να είμαστε σίγουροι;"........ Αλλά δεν μπορώ να καταλάβω. Δηλαδή αν μείνω έγκυος σε ένα χρόνο, πού θα ξέρουμε ότι δεν έχω προσβληθεί από κάποια απ' αυτές τις ασθένειες στο μεσοδιάστημα; Θα πρέπει να ξανακάνω την εξέταση; Ουφ...

Κι εμένα μου αρέσουν τα κοριτσίστικα ρούχα, αλλά όχι και τα κορίτσια, χαχα! Σήμερα στην εκκλησία είδα μια φίλη μου, που έχει δύο κορίτσια και είναι έγκυος στο τρίτο, και είναι και πάλι κορίτσι! Αυτή είναι ενθουσιασμένη, ο άντρας της λέει από το πρώτο ήθελε αγόρι!

Βάσω εγώ από δώδεκα χρονών έχω πρόβλημα με το σίδηρο και πρέπει κάθε τόσο να το ελέγχω. Τώρα πιστεύω έπεσε γιατί έκανα το λάθος να νηστέψω το Δεκαπενταύγουστο χωρίς να παίρνω σίδηρο. Το είχα ξεχάσει τελείως... Το Πάσχα νήστεψα πενήντα μέρες, κι επειδή έπαιρνα σίδηρο δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα. Γι' αυτό σας λέω, σ' εμένα η διατροφή δεν παίζει ρόλο, αν παίρνω σίδηρο...

Μάγδα μήπως είναι απ' τα πολλά μπάνια η καθυστέρηση; Εύχομαι βέβαια να είναι από σπόρι!

Σας φιλώ, πάω να βάλω τα φασόλια να βράζουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια για τοξοπλασμα και τα αλλα που ειπες εγω στην εγκυμοσυνη τα εκανα καθε μηνα!ηθελε ο γιατρος μου να τα επαναλαμβανω αν και η χημικός τον θεωρουσε παράλογο!δεν ξερω σωστο λαθος τα εκανα γιατι ηθελε ο γιατρος κι οτι μου ελεγε τον ακουγα!Μαγδουλα εισαι λιγακι αγχωμενη με τον παιδικο και με το δικαιο σου!και εγω οταν εστειλα τη μικρη 9 μηνων παιδικο εκανα οπως την τρελη αν και κρατιομουν να μην παιρνω τηλ τη δασκαλα!μονο σε εξαιρετικες περιπτωσεις την επιανα!ηξερα οτι αν ηθελε κατι ή αν συνεβαινε κατι με επαιρνε αμεσως τηλ!μονο ετσι καταφερα να μην γινομαι σπαστικη με το μωρο!και τι εννοω. . .οταν την αφηνα της μαμας μου πριν να παει παιδικο δηλαδη απ τον 4ο μηνα που επεστρεψα δουλεια μεχρι που γινε 9 μηνων η Ιωαννα, επιανα συνεχεια τηλ αν εφαγε,ποσο εφαγε, αν κοιμηθηκε, αν κλαιει, αν πονα κατι κλπ!με το που πηγε η Ιωαννα σχολειο καταφερα και το κοντρολαρα ολο αυτο το αγχος!δεν παιρνω καθολου τηλεφωνο ουτε εχω ολο αυτο το αγχος!δεν ειναι οτι δεν εμπιστευομουν τη μαμα μου!ετσι μου βγαινε!να δεις οταν παει παιδικο και περασει ο πρωτος καιρος θα ειναι ενθουσιασμενος με τα παιδια ο Βασιλης και θα θελει να πηγαινει και θα εισαι κι εσυ ικανοποιημενη οτι ειναι σε καλα χερια!αληθεια ποσα δινετε για παιδικο?εμεις 230 απ τις 7μιση μεχρι τις 4 δευτερα με παρασκευη!ιδιωτικο ειναι βεβαια!κοινοτικο δεν την πιανουν αν δεν κλεισει 3 μεχρι 31 αυγουστου!δηλαδη και του χρονου που θα ειναι 2χρονων και 9 μηνων δεν την πιανουν δημοσιο!δημοσιο θα παμε 3 χρονων και 9 μηνων!ενω αν εκλεινε 3 μεχρι 31 αυγουστου θα την επιαναν δημοσιο του χρονου που εκει 50 ευρω ειναι κατι τετοιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βάσω, α καλά, εσύ είσαι πολύ αγχώδης! Εγώ καμία σχέση, από τη μέρα που επέστρεψα στο σχολείο, όταν ήταν ο Αντρέας τριών μηνών, το πολύ να έπαιρνα μια φορά τηλέφωνο!

Καλέ, ξέχασα να σου πω: ο αδελφός μου βρήκε μια κοπέλα απ' τη Λεμεσό! Θα γίνουμε γειτόνισσες, χαχα!

Ουφ, με έπαιρνε πριν τηλέφωνο ο μαθηματικός, που είναι ο προγραμματιστής του σχολείου, αλλά δεν το άκουσα και τώρα δεν το σηκώνει. Υποψιάστηκα ότι, με τις αλλαγές που έγιναν, δεν βγαίνουν οι ώρες μου και πρέπει να πάω και καμιά μέρα πρωινό. Τελικά πήρα τηλέφωνο στο σχολείο, και μου είπε η γραμματέας ότι με έβαλαν εμένα εξ' ολοκλήρου στο εσπερινό και τον άλλο φιλόλογο τέσσερις μέρες εσπερινό και μία πρωινό. Αλλά ο άλλος έχει κόρη που θα πάει τώρα στην α' δημοτικού και δεν υπάρχει κανένας να την πηγαινοφέρνει στο σχολείο. Αυτός ήταν και ο λόγος που αποφάσισε να μείνει ακόμα ένα χρόνο στο εσπερινό. Για να δούμε, αν δεν μπορεί αυτός, θα πρέπει να πάω εγώ στη θέση του, αλλά έτσι θα μου περισσεύουν δύο ώρες, γιατί αυτός διδάσκει δύο ώρες λιγότερες από μένα γιατί είναι πιο παλιός. Ανακατεμένος ο ερχόμενος, και ο μαθηματικός τώρα στάνταρ κάνει ηλιοθεραπεία σε κάποια παραλία του Πρωταρά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια οντως ειμαι πολυ αγχωδης!δεν διορθωνεται ομως!το ειχα απο μικρη!ακομα κι οταν πηγαινα σχολειο οταν ειχαμε διαγωνισματα αγχωνομουν!χαχα!

Α θα κανεις νυφη Λεμεσιανη?οι καλυτερες κοπελες ειμαστε!χαχα!οχι πως θελω να το παινευτω!χεχε!από ποιο μερος της Λεμεσου ξερεις?

Οσο για το σχολειο προτιμας και πρωινο η σε βολευει καλυτερα το εσπερινο?μιας και σε σηκωνει απ τα χαραματα ο Αντρεας!αλλα ειναι και μακρια αν εχεις μεγαλα κενα μεταξυ του πρωινου και του εσπερινου μαθηματος θα ναι δυσκολο να επιστρεφεις!σωστα?

Ο μαθηματικος ειναι ακομα διακοπες?χεχε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βάσω δεν ξέρω καθόλου από ποιο μέρος της Λεμεσού είναι η κοπέλα. Όπως επίσης δεν ξέρει κανείς ποια κατάληξη θα έχει ο δεσμός τους!

Φυσικά προτιμώ το εσπερινό, αλλά αν ο άλλος έχει σοβαρό πρόβλημα με το παιδί του, δεν μπορεί να γίνει κάτι άλλο. Εκτός κι αν πάει στο πρωινό και δεχτεί ο προγραμματιστής να μην του βάλει μάθημα πρώτη και τελευταία ώρα, για να βολεύεται και με το σχολείο της μικρής. Δύσκολο, όμως... Εννοείται ότι, αν με βάλουν να πηγαίνω και πρωί και απόγευμα δε θα δεχτώ!

Ο μαθηματικός είναι από την περιοχή (όπως επίσης και το σχολείο), άρα όποτε θέλει, με μια δρασκελιά βρίσκεται στον Πρωταρά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!

Αχ βρε κοριτισα, διαβαζω για τις απωλειες και τις δυσκολιες σας και με πιανει η ψυχη μου, ειστε πολυ δυνατες και μπραβο!!!

Σταθμο θελω να τον παω, αν και απο τα μεσα Οκτωβρη τα πρωινα θα ειμαι σπιτι, αλλα χρηματα δεν παιζουν για να δωσω 250-300 το μηνα, οποτε εκανα αιτηση μεσω ΕΣΠΑ, αλλα τα εχουν κανει μπαχαλο με τα δικαιολογητικα. Μεγαλη ιστορια... για να δουμε, θα τα επανεξετασουν ολα λεει τωρα!

Αννα Μαρια κι εμενα μια εποχη το χειμωνα που ειχε πεσει το σιδηρο με ειχε πιασει μια υπνηλια, μια αδυναμια, δεν μπορουσα να σταθω στα ποδια μου! Αφου το ξερεις βρε οτι εχεις θεμα πρεπει να προσεχεις!

Μαγδα τι ειναι η προσαρμογη της μητερας; δηλαδη πας μονη σου χωρις το παιδι; Πρωτη χρονια θα παει;

Η γκρινια Μαρακι ειναι απο τις γιαγιαδες, γιατι το παιδι -και λογικο ειναι- ειναι ολη μερα μεσα στο σπιτι και δεν εχει που να βγαλει την ενεργεια του κι ειναι πολυ ζωηρο. Αλλα τι να κανω; Δουλευω δεν παω βολτα! Μετα τον Οκτωβρη θα ειμαι εγω τα πρωινα μαζι του η θα παει σταθμο, που μακαρι για να ξεδινει και λιγο, μονο απογευμα θα τον εχουν και καποια Σαββατα.

Φιλια τσουπριτσες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστίνα έπαιρνα για πάρα πολύ καιρό σίδηρο, μέχρι περίπου μέσα Μαΐου, οπότε έπρεπε να σταματήσω για λίγο. Αλλά το είχα ξεχάσει τελείως τώρα τον Αύγουστο, σε κάποια φάση που το θυμήθηκα έστειλα τον άντρα μου να μου πάρει και ήταν κλειστό το φαρμακείο, μετά πήγα εγώ σε ένα άλλο και ήταν κι αυτό κλειστό και το αμέλησα...

Οι γιαγιάδες γιατί δεν παίρνουν τον μικρό καμιά βόλτα; Είναι κρίμα να είναι όλη μέρα μέσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γι αυτο λεω Αννα Μαρια θα ειναι δυσκολο!ευχομαι να συνεννοηθειτε και να βολευτειτε!

Χριστινακι μου οντως στον παιδικο ο Δημητρακης θα ξεδινει και θα βγαζει ολη του την ενεργεια!και σε παιδικο να μην τον πιασουν γραψε τον σε ενα αθλημα να μπορει να βγαζει την ενεργεια του καπου!μα αλλωστε μωρα ειναι κι ολη μερα σπιτι τι να κανουν κι αυτα?αλλα κι οι γιαγιαδες καποτε με το δικαιο τους. . .αλλο να μεγαλωνεις μωρα στα 30 κι αλλο στα 60 και 65!η υπομονη δεν ειναι η ιδια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφ, πάντως ο μαθηματικός δεν έδωσε ακόμα σημεία ζωής και ο φιλόλογος έχει κλειστό το κινητό... Πάντως, αν δεν πάμε στο σχολείο, δε θα ξεκαθαρίσουν τα πράγματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφου ειπαμε Αννα Μαρια εσυ εισαι βραδινος τυπος!χαχα!εγω παλι προτιμω να ξυπνω νωρις αλλα να σχολανω νωρις!ποτε δεν ειχα θεμα με το πρωινο ξυπνημα!οκ ομως φροντιζω να κοιμαμαι νωρις!αν κοιμηθω αργα οπως εψες που ξαπλωσα στις 1 τα μεσανυχτα και ξυπνησα στις 6 σαν και νιωθω πιο κουρασμενη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧριστινΑκι γελασα προσαρμογη μαμας το λεγα ειρωνικα για μενα

πηρα χτες για κατι ερωτησεις στο παιδικο με ακουσε Αγχωμενη κ μου πε να παμε για καφε να εγκλιματιστω εχει κ ψυχολογο οποτε σουπερ

δυο ωρες κατσαμε ο βασιλης δεν ηθελε να φυγει κ εγω ηρεμησα χαιρομαι που διαλεξα αυτο το σχολειο ο β 9-12 θα μπει μαθημα δε χρειαζεται προσαρμογη ειναι ετοιμος μου παν σημερα

320 βασουλα θα δινω κ ειναι 8 -5 εγω θα τον παιρνω μολις σχολαω ομως το πολυ 2 κ εκτος δευτερας τεταρτης που σχολαω 3.30 αλλα ισως το παιρνει ο συζηξ αν δε δουλευει

θα ξαναμπω παω να κοιμησω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ συνεχιζω κ εγω ετσι σαν εσενα ειμαι βασουλα αγχωνομαι καποιες φορες χωρις λογο

αννα μαρια μακαρι να τα βρειτε στα ωραρια!!κ απο δω κ μπρος ολες θα σου θυμιζουμε το σιδηρο σου

κ εγω εθισμενη στον καφε ενα τη μερα πινω αλλα πρωι χωρις καφε ειμαι ζομπι!!

παω να την πεσω κ εγω ραντεβου μετα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βάσω εγώ πάλι δεν ήμουν ποτέ πρωινός τύπος. Για να καταλάβεις, κατέληξα στο εσπερινό ενώ με είχαν διορίσει στο πρωινό σχολείο, επειδή η κοπέλα που είχε διοριστεί στο εσπερινό ήθελε να φύγει, και αμέσως σκέφτηκε εμένα για να κάνουμε αλλαγή! Φυσικά, δεν έχασα την ευκαιρία!!!

Τι να πω κι εγώ που σήμερα ξύπνησα απ' τις πεντέμιση και δεν ξανακοιμήθηκα; Άσε, πολύ χάλια...

Μάγδα κρίμα που αδιαθέτησες...

Καλέ, ηρέμησε με τον παιδικό! Παιδικό θα πάει, δε θα πάει μετανάστης στη Βραζιλία! Πρόσεχε μην αγχώσεις και τον Βασιλάκη!

Τους καφέδες τους είχα κόψει από λίγο πριν γεννήσω και είπα ότι, μια που τα κατάφερνα και χωρίς αυτούς, να μην τους ξαναρχίσω. Αλλά τώρα, απ' ό,τι βλέπω, δε γίνεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φίλες μου, καταρχήν επέστρεψα έχω τόσες δουλειές να κάνω στο σπιτι και τόσα ρούχα για πλύσιμο σίδερο που όρεξη έχω αλλα χρόνος δεν υπάρχει γιατι ειναι και τα δυο μέσα στα πόδια μου απο το πρωι. Και καλα η Αγγελικη ειναι στιγμες που παιζει μονη της ο μικρος ειναι που πρεπει να ειμαι απο πισω του με το σκαρφαλωμα που κανει. Τι να κανουμε λίγα λίγα...

Είδα το μπεμπακι μου σημερα, όλα καλα και φυσιολογικα οι μετρήσεις έδειχναν να ειναι μια βδομάδα μεγαλύτερο, έτσι μου βγαίναν και στον Νικολα. Μας ρώτησε αν θελουμε να μας πει το φύλο αλλα είπαμε να το μάθουμε με την γέννα. Σε τρεις βδομάδες μου έκλεισε και ραντεβού για την β επιπέδου. Επισης μου ξεκινησε και το ασβέστιο νωρις επειδη θηλαζω ακομα τον Νικολα και τον σίδηρο μου ειπε για αργότερα. Α το αισθάνομαι το μικράκι μου αλλα όταν είμαι ξαπλωμενη και σε ηρεμία και οχι πολλες φορές την μερα αλλα ειναι και νωρις ακομα.

Τα δικα σας αυριο γιατι είδα γράψατε μπόλικα.

φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοπελιες!

Αννα Μαρια γαντι σου ηρθε η αλλαγη απο το πρωινο στο εσπερινο!φιλόλογος τελειωσες, ναι?πως εκανες τη διαδικασια για να σε διορισουν?σε διορισαν νωρις?γιατι ειναι η νονα της μικρης που τελειωσε Δασκαλα Ειδικης Αγωγης και απ οτι της ειπαν θα κανει καιρο αδιοριστη!το ιδιο και η κορη του συναδελφου μου που τελειωσε Φιλολογος και αυτη στην αναμονη εδω και 3 χρονια!και η κουμπαρα μου Λογοθεραπευτρια τελειωσε εδω και 5 χρονια και αυτη το ιδιο περιμενει!οκ εχουν παιδακια στο σπιτι για ιδιωτικα μαθηματα αλλα στις μερες που ζουμε οι τιμες επεσαν , οι γονεις δεν εχουν τοσα περισσια λεφτα για να πληρωνουν για ιδιωτικα μαθηματα και βοηθεια για μαθηματα του σχολειου!

Καγκουρακι επιστρεψατε?σιγα σιγα κοριτσι μου και θα κανεις τις δουλειες!μια μια καθε φορα!κι εγω καπως ετσι χανομουν οταν επιστρεψαμε απο τις διακοπες!και μεις 1 βδομαδα ειχαμε παει!πλυντηρια δεν εβαζες στη μαμα σου?θα τα βρισκες ευκολια τωρα!

Μαγδουλα εγω 230 δινω!320 ειναι πολλα ε?αλλα εγω της παιρνω ολα τα φαγητα!μεχρι τα 2 θα μαγειρευω το μεσημεριανο και θα της το παιρνω!οταν κλεισουν τα 2 και μετα προσφερει το μεσημεριανο η κοπελα!εσενα λογικα και πρωινο θα τρωει εκει και μεσημεριανο και απογευμα?επειδη εγω της τα παιρνω ολα!γαλα, κρεμες, γιαουρτακια,φαγητο μεσημεριανο,πανες, μωρομαντηλα, sudocream, ολα!

Αλεξανδρα σημερα ειναι του Αγιου Αλεξανδρου απ οτι ξερω!να ζησεις κοριτσι μου και οτι επιθυμεις!να χαιρεσαι την οικογενεια σου και το Κωσταντινακι σας!

Εμεις χτες πηγαμε παιχνιδοτοπο με τη μαμα ενος συμμαθητη της Ιωαννας, του ερωτα της βασικα!χαχα!Ωραια περασαμε!βαρεθηκε η μικρη ολη μερα στο σπιτι!τα χει παιξει!μολις πηγα σπιτι γυρω στις 3 και κατι ηθελε να την παω βολτα!φωναζε πιπα πιπα δηλαδη περιπατο!κουρασμενη εγω απ τη δουλεια, μεσα στη ζεστη, την πηρα με το αυτοκινητο στο αρτοποιειο και πηραμε καποια πραγματα που ηθελα!μετα πηρα την μαμα του μικρου γιατι λεγαμε να παμε το Σαββατο και της λεω παμε σημερα αν μπορεις γιατι βαρεθηκαν κι οι δικοι της σπιτι!εχει ενα γιο 4 χρονων, τον ερωτα της Ιωαννας που 23 Σεπτεμβριου κλεινει 2 και ειναι εγκυος στον 6ο μηνα παλι αγορακι!και θελει να κανει κι αλλο για να κανει κοριτσακι!χαχα!επιστρεψαμε γυρω στις 7μιση, ταισα τη μικρη, την καναμε μπανιο κι ειχα και τον αντρα μου να λεει πως ηθελε να παει σε μια ταβερνα εδω στο χωριο να δει το ποδοσφαιρο γιατι σπιτι μου μαζευτηκαμε ολο γυναικες και δεν ακουγε λεει!ηταν η μαμα μου, η πεθερα μου, η κοπελα του αδερφου μου του μικρου, μια ξαδελφη του μπαμπα μου που ηρθε να καλεσει σε γαμο!του ειπα εχει απ την ωρα που σχολασα δεν εκατσα λεπτο και τωρα που ηρθα σπιτι θες να φυγεις?τελοσπαντων κατεβασε τα μουτρα του καθισε μπροστα στην τηλεοραση και δεν μιλουσε!με εκνευρισε!τελικα το πρωτο ημιχρονο αντεξε και το ειδε σπιτι!μετα του ζητησε σαν χαρη η ξαδελφη του πατερα μου να την παρει σπιτι να μην παει με τα ποδια και ηταν απεναντι απ την ταβερνα το σπιτι της!την πηγε και ηρθε σπιτι και μου λεει με ειδαν ο συναδελφος σου και ο γαμπρος του που καθονται στην ταβερνα και βλεπουν το ποδοσφαιρο μου φωναζαν να παω κι εγω αλλα εφυγα!του λεω τι μου το λες?μου λεει ειναι ντροπη θα νομιζουν πως εχω κατι μαζι τους και δεν πηγα!του λεω πηγαινε και ασε τις δικαιολογιες!Πηγε και δεν ξερω τι ωρα γυρισε!εγω πηγα για υπνο γυρω στις 11μιση!μετα απο καμια ωρα πρεπει να ηρθε γιατι 1μιση ξυπνησε η μικρη κι εκλαιγε και ηταν ηδη στο κρεβατι!χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...