Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρες του Βυζονυχτιου Μαριε σε περιμενουμε!!!!


Recommended Posts

Γιώτα Καλό Πάσχα και καλά να περάσετε

Εγω αυτό δε καταλαβαίνω

Συστημένο για να φτάσει συγκεκριμένα στα χέρια του παραλήπτη και μόνο

Αλλιώς τι??? Είναι στάνταρ ότι θα χαθεί???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!! Τι κανετε??

Ευχαριστω πολυ για τις ευχες!!!! Χθες δεν καναμε τιποτα απολυτος, εκανα ολη μερα τσουρεκια, τα ξεκινησα 9.30 το πρωι και μεχρι της 6.30 το απογευμα παιδευομουν!:angry: Με παιδεψε η ζυμη και δεν γινανε και οπως τα ηθελα, θελανε και αλλη ζαχαρη, αμα ξανακουσω την πεθερα στο θεμα αυτο να με γραψετε! Τεσπα, ουτε κερακι εσβησα, ουτε τουρτα εκανα ουτε πηρα ετοιμη γιατι το ξεχασα, ουτε εξω βγηκαμε γιατι τα πεθερικα θελανε να πανε νωρις σπιτι. Ξαπλωσα 10 η ωρα για υπνο και κοιμηθηκα στης 6.30 το πρωι!!! Πολυ υπερενταση...Τωρα κλεινουν τα ματια μου, ποναει το νεφρο μου αι στα διαλα:angry: Τουλαχιστον πετυχαν τα αυγα που εβαψα πριν λιγο!

Θου χρυσοχερα μου εσυ!!! Θα σε παρω απο εβδομαδα.

Αφρο γεια στα χερια σου!! Με γεια τα ρουχαλακια σας!!

Μαρια λογικα με dhl θα σου ερθουν. Με γεια τα πραγματακια σου και ελπιζω να σου κανουν. Πισω δεν μπορεις να τα στειλεις να ειναι μεγαλα? Γελαω με την παχυνση! χαχαχα

Αργυ ωραια εκδρομουλα κανατε! Καλα εγω θα ειχα ξεσηκωσει ολο το μαγαζι με τα μυρωδικα, το καλυτερο μου!

Παω να μαγειρεψω...δεν εχω κουραγιο ειλικρινα...φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικα ναι αλλα ολο αυτο ειναι κερδος των ελτα?

περυσι δεν εφτασε καθολου στα χερια της Χρυσας...οκ δεν ηταν η αξια καλαθι με πασχαλολιχουδιες ηταν αλλα ητνα πολυ ωραιο και με αγαπη φτιαγμενο...

φετος.... γυρισε πισω κατεστραμενο και μονο το καλαθι...ολα τα αλλα ελειπαν...

αυτο που με στεναχωρει ειναι οτι δεν προλαβαινω για αλλο!

καλα να μην πω για το χρονο που κανυν α φτασουν!

στη Γερμανια φτανουν πολυ πιο γρηγορα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ κορίτσια πιστεύω ότι καποιες φορές τα κλέβουν μόνοι τους κάποιοι...γιατί ποιός θα τους πάρει χαμπάρι..Έτσι και πέρυσι με τα καλλυντικά που είχα παραγγείλει, θα έρχοταν με απλό ταχυδρομείο και ποτέ σε άλλες χώρες δεν έχουν προβλήματα μόνο εδώ. Νομίζω ότι τα πήρανε. Η εταιρεία μου εβαλε πίσω τα χρήματα μετά.

Αχ αυτα τα τσουρεκια μας βγαλανε την ψυχή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια γιατι της Αφροδιτη που ηταν ενας παλικοφακελος σηγα με δειγματα και χαθηκε..και σ εμια αλλη κοπελα εστειλα κατι κουπονια και επισης χαθηκε... και εγω πιστευω πως ειναι η αυτο που λες..η τα παιρνει καποιος απο την οικοδομη- σε ορισμενες περιπτωσεις.. Λενακι δεν πειραζει ρεεε...εγω τα τελευταια 10-12 χροναι δεν κανω τιποτα στα γεννεθλεια μου... μια φορα πηγαμε για καφε με τη Θου και με τη Σαυρογιωτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε εγω κανω οτι τα ξεχναω τα γενεθλια!

εεεεεεεε δεν ειμαι και κοριτσακι να τα γιορταζω

απο εμας εδω δεν παιζει να τα παρει καποιος

αλλα δεν φτανουν καν εδω

χαχαχχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ούτε εμένα παίζει να τα παίρνει κάποιος γιατι δεν παίρνουν τα δικά τούς γράμματα και λογαριασμους θα έψαχναν το δικο μου!!! Τίγκα είναι κάτω πάλη !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έβαλα αυγα να βράσουν για να τα βάψω. Πόση ωρα να τα αφήσω? Στο 4 το έχω. (Έχει 1 μέχρι 9)

Πήγα σούπερ είπα να πάρω βαμένα ...5 εύρω τα 10!! Ειχε τριανταδα με 5 εύρω και την βαφή αλλα 3 ..με 7 εύρω 30 αυγα ..... φυσικά τα πήρα ετσι να τα βάψω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ αν πάω σπίτι σήμερα (που δε νομίζω να πάω) θα τα έβαφα με χρωμα ζαχαροπλαστικής διάφορα χρώματα αν και τα δικά μας αυγά είναι από το χωριό σκούρα, όχι αυτά τα άσπρα που κυκλοφορούν και βάφονται εύκολα

Οπότε δε βάφω αυγα χα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο εγώ τα βάζω σκεπασμένα (εννοείται ότι τα αυγά είναι θερμοκρασία δωματίου γιατί αλλιώς θα σπάσουν) και το ανάβω στο 9, βάζω ρολόι για 12 λεπτά....μόλις αρχίζει και κοχλάζει το νερό το κατεβάζω στο 2....γίνονται πολύ ωραία.....αλλά πάντα εξαρτάται από πόσο σφιχτά τα θέλεις!!!....εμένα μου αρέσουν και στο 10 λεπτά!!!....αν θέλεις πιο σφιχτά τότε 15!!!

κορίτσια εδώ έρχονται τα πακέτα με DHL......δεν το είπα γιατί νόμιζα ότι ήταν γερμανικό πράγμα χαχαχαχαχαχαχα

πάντως με DHL έρχονται σε 2 μέρες και όταν ο τύπος έρχεται και δεν μας βρει στο σπίτι χτυπάει τα κουδούνια όλης της γειτονιάς για να αφήσει το πακέτο!!! έτσι ώστε να μην πάμε ταχυδρομείο ...... τό κάνουν σε όλους δλδ!!!

η αδελφή μου, μου είπε ότι δεν περιμένει 3 ώρες για να φουσκώσουν τα τσουρέκια, αλλά τα βάζει στον φούρνο σε θερμ. 50 βαθμ. για 15 λεπτά....φουσκώνουν, τα βγάζει, τους ρίχνει μια μπουνιά χαχαχαχαχ και τα ξαναβάζει για άλλα 15 λεπτά (3 φορές το σύνολο)!!!

πήγα στον Τούρκο, δεν έχει μαχλεπάκι χαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικά στον μπαμπά μου, μπήκε ο τύπος στις 20.00 :S

και έξω, απέναντι κάθονταν άνθρωποι......έσπασ ετην πόρτα, άναψε τα φώτα, πήγε στην κρεβατοκάμαρα και άνοιξε τα κομοδίνα γι ανα βρει χρυσαφικά (υποθέτω)....εκείνη την ώρα έφτασε η αδελφή μου με τον γαμπρό μου .....πάρκαραν ..... και ε΄διαν χαλασμένη την πόρτα και φως....πάει από το παράθυρο της κρεβ. η αδελφή μου και του φώναζε (αυτά που λέει συνήθως η Γωγώ χαχαχαχα) και ο γαμπρός μου από μπροστά.....τελικά ο γαμπρός μου του έβαλε τρικλωποδιά και φώναζε "κλε΄φτης, κλέφτης σταματήστε τον".....αλλά κανένας δεν ασχολήθηκε αν και ήταν αρκετοί οι άνθρωποι έξω!!!...........

δυστυχώς στην σημερινή κοινωνία ακόμη και να πεθαίνεις κανείς δεν σε βοηθάει......και μιλάμε γι αγειτονιά που όλοι γνωρίζονται μεταξύ τους.............

να, λοιπόν, τα αποτελέσματα των εκατοντάδων μεταναστών που έρχονται ανεξέλεγκτα στην χώρα......φόβος και μόνο φόβος!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω πω ειδαν κ το κλεφτη..εγω σιγα μη πηγαινα..δε φοβηθηκαν?

γγιωτα καλη ανασταση

ναι βικυ πηγα εκκλησια

εμενα τα τσουρεκια γιναν πλατια..κλαψψψψψψψψψψψ

τα επλεξα κ φυγαμε για 2 ωρες οποτε αυτα απλωωωωωωωωωωωθηκαν..τεσπα..σαββατο θα κανω κ αλλα..

χρυσα η πεθερα η η κουνιαδα ηρθες χθες?εγω πεθερα νομιζα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι αλλα εφ οσο δεν εκαναν κατι την επομενη θα ειναι σπιτι τους...

καπως ετσι και εμας...η γειτονισσα απλα μας κοιταξε με λυπη οταν το παθαμε εμεις....ε την προηγουμενη μπηκαν σπιτι της!

δυστηχως οταν ειναι στο γειτονα θα ερθει και σε εσεν ποσο μαλλον αν δεν αντιδρασεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερες!τί κανετε;;;

εγω τρεχωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!!

βαψαμε το πρωι με τον γιωργο τα αυγα με χρωματιστες φλος κλωστες!εγιναν σουπερ!τα μοιρασα ολα σε καλαθακια κ απο τα 30 αυγα..εμειναν 4 για εμας!!χα χα χα!!μα οσοι τα εβλεπαν ζητουσαν!!!θα ξαναβαψω το βραδυ ,μου εμειναν κλωστες,να εχουμε αποθεμα κ εμεις!!

κατα τα αλλα..ο γιωργος κουβαλαει μια περιεργη ιωση..η κοιλια του τρελος πονος,κλαμα,αλλα κανενα συμπτωμα γαστρενετρ.

τις προαλεες τον τρεχαμε μεσα στα μεσανυχτα στο νοσοκομειο γιατι φοβηθηκαμε σκοληκοειδ,.αλλα δεν..

κ ενω 2 μερες ηταν καλα..εχθες βραδυ παλι τα ιδια..

τεσπα,απογευμα περιμενω τη νονα του!την αγαπημενη της θου!χα χα χα!!κ μη ρωτησεις θου..ναι μαζι με την αδερφη της θα ερθει!!χε χ εχ ε!!

σημερα τελειωσε κ ο μαστορας το μπεμπε παιδικο!!

αντε να συμμαζευομαστε σιγα σιγα!

φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σήμερα αγόρασα ψωμί από ...... το αλντι!!....και είναι πεντανόστιμο .....

έχει μηχάνημα που πατάς το κουμπάκι και σου βγάζει ό,τι ψωμί θέλεις.....ζεστό

εκεί έχει τέτοιο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

siga mh exeii..βασικα δε εχουμε αλντι πλεον

ρε ιουλια παλι με τη αδερφη?χαχαχαχα

να σαι καλα.χ.αχαχα

ρε η φλος πανακριβες..ειναι ειδικες βαφες που τις βαζεις σε αλουμινοχαρτο μαζι με το αυγο κ τα βραζεις..αλλα θελει πολυυυ κλωστη κ ειναι ακριβη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...