Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ ΜΑΝΕΣ ΓΕΝΝΟΒΟΛΟΥΝ ΞΑΝΑ ΜΕ ΜΑΝΙΑ.. ΕΠ37


Recommended Posts

kalhmera...πςερασατικα στο σπυρο...αντε να γινεται καλα να βερεθουμε!!!

κ οχι μονο μια φορα...εκτος απροοπτου!!χαχα...

οστρακια;;μακρυα απο εμας..

ντομ μπραβο σοτ βασιλη για γεωγραφια..αυριο απογ φευγφουμε..πως θα γινει να τα ετοιμασω ολα;;κα εχω κ αλλες δουλειες να κανω..τεσπα!!

μαρκερ κοντευεεις..εσυ χρυςε γιατι ατγζωνεσαι καλο μου;;κουλ;;μαντ γιατι αγχωνςεσαι που δε θα κανουν σχολικη γιορτη;;εγω κ να κανενα δε θα πηγαινα!δε μπορω τοσο κοσμο μαζεμενο!

σολοκατακια νανα..ωραιοτατα.. βαγκ θα φτιαξω τα μπισκοτα θεσ νικη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 940
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Νανα ο δικςο μου μονο στη παιδικη χαρα δεν μπορει να τα κανει και τα φερνει παλι πισω... :lol::lol: ή απομακρυνομαστε πολυ

μαλλον ντρεπεται...

εγω Νανα θα παραγγειλω Φλωρεντινες σε ενα φοβερο ζαχαροπλαστειο εδω..ειναι και νηστισιμες για εκεινη την εποχη!!!

καλο το σκηνικο με το σαλονακι..εμενα μου αρεσιε η πολυτελεια :lol::lol::lol:

ανευ παιδιων πηγαιναμε σε πολυ κυριλλε μερη..παλι με χρονια με καιρους... :lol::lol::lol:

ναι ρε Σωσω γμτ αγχωνομαι και δεν ξερω ουτε εγω γιατι...

Μαρια ειναι θεμα χρονου οντως αλλα και παλι δεν πρεπει να αγχωνεται καμια..

και ο αντρας μου κατουριοταν πανω του μεχρι τα 7 σσσσσσσ!!! :lol::lol::lol::lol:

αν με περιμενει κατι τετοιο τουλαχιστον θα εχω που να ριξω τα βαρη!!!!

το Σαββατο εχω γιατρο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μόλις έψησα και τα μπισκοτάκια της Βαγκ!

πανεύκολα και νόστιμα!

το φαγάκι μου έτοιμο αλλά δεν έβρασε καλά το κρέας.

το λάχανο φοβόμουν αλλά το κρέας μου την έκανε τη ματσαράγκα...

χαχαχα!!!

σε λίγο θα πάω να πάρω τον μικρό από το σχολείο.

το απόγευμα θα πάω στο μάθημα πλεχτού.

ίσως να είναι και το τελευταίο για φέτος.

είμαι ευχαριστημένη γιατί έμαθα αρκετά πραγματάκια.

αν καταφέρω να πάω και του χρόνου... θα επιχειρήσω να φτιάξω ένα φόρεμα για μένα.

αν θα είναι έτοιμα η τσαντούλα μου, θα σας τη βάλω να τη δείτε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τέλειες οι φλωρεντίνες Χρυσούλα,εμείς είχαμε στο κουτάκι των γλυκών της βάπτισης με άλλα γλυκάκια και μάλιστα τις παράγγειλε η μάνα μου βουτηγμένες το μισό τους μέρος σε ροζ γλάσο λόγω κοριτσοκατάστασης και είχαν ενθουσιαστεί οι καλεσμένοι.

Επίσης Νανά εμείς στα γεννητούρια κερνάμε αμυγδαλωτά σε διάφορα σχήματα αχλαδάκι,μανταρίνι,μηλαράκι.Μπορείς να τα φτιάξεις καιρό πριν και να τα τυλίξεις ατομικά σε ζελατίνα με γαλάζιο πχ φιογκάκι ή λαχανί,δεν παθαίνουν τίποτα.

Κάτι άλλο δε μου ρχεται...εμείς κάνουμε πχ το μελεκούνι (σουσάμι με μέλι και αμύγδαλα)αλλά είναι δύσκολο να το φτιάξεις σπίτι μόνη,θέλει χέρια.Και αυτό αντέχει όμως μέρες.

Αλλά με τη κοιλιά τούρλα θα κάθεσαι να φτιάχνεις;Δε βαριέσαι;Στείλε τον άντρα σου εκείνη τη μέρα να πάρει κάτι φρέσκο και τέλος..δε θα παρεξηγήσει κανείς.Εκτος αν θες να το ετοιμάσεις για δική σου ευχαρίστηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ γω πρεπει να ετοιμαζω βαφτιση..που λεει ο λογος..

η θα τα παρω απο τη ζζζ αν βαρεθω να κανω οτιδηποτε η στο χερι..

δεν διαλεγω αλλη..μονο τη ζ...

αναλογα βεβαια και την τιμη..αλλα ξερω οτι εχουμε ειδικες τιμες..χαχα...

θα δω και θα σας πω..ουτως οι αλλως ειναι κ η αδερφη.μαζι θα τα βαφτισουμε.

οποτε..

το νοεμβρη..

η μαρθα εννοειται δε ειδε παιδικο γιατι στο σουπερ μαρκτ εβαζε στις κωλοτσεπες των πελατων τα χερια της..ντροπη!τι να πω..την πηγα κ παιδιατρο κ μαλλον εχει κυκητα στη μυτη απεξω η ατοπικη..

θα δειξει..φλωρεντινες..εγω δεν τις ηξερα αυτες..βασικα τις σνομπαρα..αλλα ειναι τελεις..

νανα ευκολα τα μπισκοτακια;;θα τα κανω θεσ νικη!

νανα εννοειται θα παρουμε το σετ σου θεσ νικη!!δε το συζητω1!

φακες σημερα..και προσπαθουμε να αδειασουμε ψυγειο...αχα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλοχα

πριν 20 λετα εκανα 38,6 ο Νικολας - παρεουλα ο τουγκεδερ αυριο -θα φτιαξω καμια κοτοσουπα για ολη την οικογενεια

ποσο ειπες θα κατσεις σωσω; καλες ετοιμασιες εχεις και αποστειρωτηρες κλπ να παρεις μαζι; ή εχει η αδερφη σου;

καλη ιδεα τα αμυγδαλωτα αλλα δεν εχουν ασπραδι αυγου; - δεν ξερω απο νητεια καθολου δεν τν κραταγαμε ποτε - φλωρεντινες δεν εχω φαει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσω καλο ταξιδι!!!! με το καλο να μας ερθεις!

καλε τι κουλο εκανε παλι η μεγαλη;;; ακους εκει να χωνει χερι στις κωλοτσεπες του κοσμου!!!! δε γινονται αυτα! και που τα σκεφτεται το ατιμο! και τι επαθε η μυτη της;;; βγαζει δηλ σαν πετσακια;;; και ο Σπυρος οταν εχει μυξες, καλη ωρα, επιδη τις σκουπιζει με το μανικι, πανω σε μενα, στους καναπεδες, τα μπουφαν, ο βρωμιλος! ετσι ερεθιζεται πολυ το "μουστακι" του.

Νανα τελειες οι φλωρεντινες! ψηφιζω υπερ! χαιρομαι που σ'αρεσαν τα μπισκοτα. στο γιοκα σου αρεσαν;;;;

Μαρκερακομα πυρετο! ελα ρε συ!

εμενα το δικο μου σαααα να ειναι καλυτερα... λεμε τωρα....

ζζζζ το πλυντηριο δε μενει αδειο απ'οτι καταλαβα... περαστηκα!

Μαρντιο τουλαχιστο ηταν ειλικρινης η δασκαλα.... καλα εμενα δε μ'αρεσου οι αποκριες γενικα... παντως η Μαριαννα τουλαχιστο τη φχαριστιεται τη στολη γατουλας... τη φοραει σχεδον συνεχεια μεσα στο σπιτι... γιατι εξω, αν δε μας πουν να ντυθουν στο σχολειο δε θα τους ντυσω να τους παω καπου...

Χρυσουλα κατουρλησ ο αντρας;;;; δε νομιζω να του μοιασει!!!! και εγω με το Σπυρο δε βλεπω φως... αλλα εχω μια ελπιδα για το καλοκαιρι που θα αναβει ο κωλος του με την πανα τη νυχτα...

σημερα στην ταξη του Σπυρου πηγε ο γυμναστης να τους κανει γυμναστικη και ευτυχως ο δικος μου εκανε... δε ντρεποταν σαν την αδερφη του... αλλα τον εβαλε λεει η κυρια Ειρηνη τιμωρια γιατι τσιριζε! σα να παραμαγκεψε....

καλε ξερετε οτι αν περασετε τις 2000 KWH το τετραμηνο στη ΔΕΗ σας βαζει προστιμο 150Ε;;;;!!!!!

ο αντρας αρχισε να το τσεκαρει μη μας ερθει κανενας νταμπλας! θα περιμενω να παει 2 παρα να παω τα ρουχα στου στεγνωτηριο.... αααχχχχ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

μαρντ, δε μου αρέσουν καθόλου τα αμυγδαλωτά!

τις φλωρεντίνες δεν τις ξέρω...

τα μπισκοτάκια ήταν πανεύκολα!

και τον Α άρεσαν πολύ!

"μπάβο ρε μάμα που μου έκανες μπουκότα!!!"

χαχαχα!!!

έβαλα καστανή ζάχαρηκαι λίγο τη νιώθεις όταν τρως.

ίσως να ήθελε περισσότερο χτύπημα...

δεν κατάλαβα... δίνουν επίδομα μόνο αν γεννήσεις στο σπίτι;

πλάκα κάνουμε;

σωσώ χαίρομαι που σου άρεσε τόσο... δεντο περίμενα γιατί ήταν πολύ ροζ... χαχαχα!!!

ακόμη δε μου ήρθαν τα πραγματάκια σου... κλαψ...

ίσως να φταίει η Κρήτη.

μπορεί να στέλνουν στην Αθήνα πρώτα.

στον μπαμπά μου που έστειλαμέσασε 2 μέρες τα παρέλαβε...

έχουμε μεγάλο μπέρδεμα με την σύνταξη του μπαμπά μου.

κατέθεσε τα χαρτιά του τον Δεκέμβριο του 2011.

το ΤΕΒΕ έβγαλε ακυρωτική απόφαση γιατί το τελευταίο ταμείο που είχε εισφορές ήταν το ΙΚΑ.

πριν από λίγο καιρό έβγαλε ακυρωτική και το ΙΚΑ γιατί στο ΤΕΒΕ είχε πολύ περισσότερα ένσημα...

και ξαναπάνε τα χαρτιά στο ΤΕΒΕ της Κομοτηνής και μπορεί να χρειαστεί ακόμη ένας χρόνος για να αποφασίσουν...

πού ζούμε ρε παιδιά;

τι μπάχαλο είναι αυτό;

πώς θα περάσει ακόμη ένας χρόνος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα...

μπορει σας παρακαλω να φυγει ο χειμωνας???

παλι ποναει ο λαιμος μου!!!

μολις με πηραν απο τον παιδικο τηλ..ζητησε να του φτιαξουν τοστ..ασχετο..πειναει...περιεργο...στις 7.30 ηπιε γαλα, στις 8.30 εφαγε τοστ σπιτι..στις 9 πηγε σχολειο..

και μετα ζητησαν ολα..καταστροφικο!!! :lol::lol::lol:

καταλαβαινετε τι θα γινει αν καθιερωθει αυτο...

με πηραν αν τρωει γαλαπουλα...

Νανα να μην κουραστεις καθολου...να μη φτιαξεις τιποτα..παρηγγειλε κατι απεξω και να το εχεις ετοιμο...

τις φλωρεντινες θα στις βαλω να τις δεις..

αυτα με τις συνταξεις ειναι αδιαντροπα...εχουν δωσει ψευτικες παντου και ανθρωποι που τις εχουν πραγματικα αναγκη περνουν τα πανδεινα να τη βγαλουν

Μαρδιο μου αρεσουν τα παραδοσιακα γλυκα των νησιων παραααα πολυυυυυ!!!

αυτο με το γλασο το ειχα κανε στα βαφτισια στα μικρα κερασματα γαλαζιο γλασο σε μικρα κοκακια με ασπρα που γιατι ειχα και μπομπονιερες με πουα κουτι...

Βαγκ εμεις πληρωσαμε προστιμο για το παραπανω νερο που ξοδεψαμε..μας εφαγε το μποστανι του αντρα...

παντως το στεγνωτηριο καιει κατι παραπανω απο κουζινα..

φανατστειτε τι κινδυνο διατρεξε αυτη η γυναικα ..

Μαρια γιατι ετσι παλι?..σας λεω ειναι η εποχη...ευτυχως που δε δουλευεις...

Σωσω καλα που το ειδε η Μαρθουλα αυτο με τς κωλοτσεπες???παραδεξου το... εχεις παιδι με αστειρευτη φαντασια!!!!! :D:D:D:D

το βαρδυ κοιμηθηκα με τον μικρο στο δικο του κρεβατι..ηρθε κατα τις 3 και ηθελε να κοιμηθουμε μαζι μεσα...

πηγα μεχρι να τον ξαναπαρει ο υπνος και εμεινα μεχρι τις 7.30 το πρωι.. :mrgreen:

τωρα τελευται εχει προσκολληθει παρα πολυ πανω μου..ολη την ωρα..δωσε μου φιλακι, κανε με αγκαλιτσα...

στο ασχετο εκει που παιζει τρεχει και με αγκαλιαζει...

να δω τι θα γινει μετα τη γεννα... :?:?

τον ζυγισε ο Νικος χθες...19 κιλα ακριβως και δεν του φαινεται καθολου...

εγω δε ζυγιζομαι...κατευθειαν ο,τι δειξει η ζυγαρια στον γιατρο το Σαββατο...δε βαριεσαι..

κανενα νεο απο την Ελενη???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα....

εμεις πολυ καλα...

ειμαι λιγο κουρασμενη αλλα χαλαλι...

συνεχιζω και κοιμαμαι γυρω στις 5 ωρες και προν το παρον με φτανει...

η γυναικα θησαυρος... το σπιτι κουκλι.. εχω να πλυνω και να σιδερωσω πριν την γεννα...

με τα μωρα ασχολουμαι αποκλειστικα εγω.. μονο οταν συμπεσουν τα γευματα με της ζηταω να με βοηθησει...

4 απογευματα την εβδομαδα αφιερωνω 1,5 ωρα στην ειρηνη.. ταιζω τα μωρα και την παιρνω και παμε βολτα...

την ωρα που λειπω ο ανδρας τα κανει μπανιο...

γενικα δεν εχω καθολου χρονο για μενα αλλα αυτη η μωρουδιλα με εχει τρελανει....

δεν ξερω ειμαι πολυ πιο ηρεμη απο οτι ημουν στην κορη μου... ισως επειδη τα περιμενα με λαχταρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενη μας διαβαζει..κ ειναι καλα..ολη την ωρα με τα βυζια της ασχολειται..ανλτει,τα βαζει...μιλησαμςε ζχθες στο τηλ...

βγαινει καθε απογ με ειρηνουλα!!

αληθεια χρυς σε πηραν την απο τ ο παιδικο αν τρωει γαλοπουλα;;απιστευτο!

ετοιμαζομαστε σιγα σιγα..

κ σκεφτειτε οτι σε 75 τμ θα μενουν κ η θουλη καπιοιες μερες..πολυ γελιο..

δεν με ενοχλει καθολου!!

ηλιο εδω!

σε λιγο καροτσαδα..

εχουμε πολλα πραγματα να ανεβασουμε..

κ ρουχα για δωσιμο..απαπαπα!!

νανα ασε με τα δσημοσια ταμεια..αισχος..τιποτε αλλο..

19 κιλα;;πλακα μας κανεις ρε χρυς;;

μηπως ειναι ..κομμενος;;χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οσο για τα βυζια μου που λεει και η σωσω εχω ενα θεμα..

8 φορες βαζω τον καθενα και αντλω αλλες 8.. οποτε 24 φορες την μερα τα τραβολογαω οποτε η αληθεια ειναι οτι ποναω ολιγον τι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

μπραβο ελενη που ειναι βολικα παιδακια -να δεις ποσο γρηγορα θα περασει ο καιρος και θα βολταρετε ολοι μαζι

μπραβο και στον αντρα σου που ασχολειτε

ειναι 2α Ελενιτσα - τα 2α -3α -4α μεγαλωνουν ποιο ευκολα- οι περισσοτερες μαμαδες που θα συζητησεις οι περισσοτερες θα σου πουν οτι τα 2α ειναι πιο ηρεμα :D

αφου εχεις ακομα γαλατακι και εχεις βολευτει με αυτον τον τροπο αξιζει τον κοπο

εμεις εδω μια χαρα και οι 2 μια χαρα -περαν απο ενα βηχαλακι μια χαρΑ

ΠΟΛΥ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΟΜΩς ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ -ΠΟΛΥ

μιλαμε με εχουν ξεπατωσει

ΖΗΜΙΕΣ παντου και δεν περναει 1 λεπτο χωρις να ακουστει ΜΑΜΑΑΑΑΑ ΜΑΜΑΑΑΑΑ

κατσαμε τους εφτιαξα χειροτεχνειες - εφαγα 1 ωρα και τα διελυσαν το επομενο λεπτο

πραμγματικα εγω νιωθω απελπισενη ωρες ωρες -δεν καθονται δευτερολεπτο

τραβανε καναπεδες -πετανε τα αυτοκινητακια κατω απο το ψηγιεο ακι το τραβανε και αυτο -τσακιζονται οπου βρουν και μουρμουρανε -κατουρανε τα χαλια - κατουρανε ειτηδες το βρακι τους για να αλλαξουν και να αλουν μακουιν -χαλανε τα σεντονια -πετανε ολα τ αυτοκινητακια στο δωματειο τους -300 και αυτοκινητακια -τους μιλας 1000 φορες για να βοηθησουν να μαζεψουμε

πραγματικα ελατε μαι μερα να μεινεται εδω γιατι εχω αρχισει και πιστευω οτι ειμαι υπερβολικη

ειναι ασταματητοι ολα αυτα ταυτοχρονα -το ενα μετα το αλλο -δεν προλαβαινω να λεω μη και οχι ακι σταματα -μη φωναζεις -σταματα να μουρμουρας

εφτιαξα κοτοσπουπα και μου επεσε πολυ λεμονι -ξυδι ειναι -τι να κανω καμια ιδεα;

καλα να περασετε σωσω -μπραβο σα που ειστε ετσι βολικοι ναθρωποι και μπορειτε να κανετε παρεουλα ολοι μαζι -μαζευτηκατε;

καλα Χρυσ μην ξανακουσω δεν τρωει το παιδι :D:D - ο Νικος ειναι 13,5 κιλα και ο στελιος 15 - και πιστευω οτι πλεον τρωνε ας πομε ικανοποιητικα

βαγκ η γυμαστιηκ πρεπει να ειναι που ωραια - κανουν και σε εμας και τα παιδια ειναι πουλ ευχαρστημενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενάκι βάστα γερά!!!

είναι πολύτιμο το δώρο που προσφέρεις στα αντράκια σου, οπότε χαλάλι ο πόνος!!!

με τα βλαστοκύτταρα τιέκανες;

εγώ είπα ότι θα τα δωρίσω.

πριν τις 36 βδομάδες δεν τα κρατάνε.

και από αυτά που συλλέγουν μόνο το 30% φυλλάνε.

δηλαδή δεν έχουμε πολλές πιθανότητες να μας τα φυλλάξουν.

μήπως να ξανασκεφθώ τις ιδιωτικές;

αλλά πού να βρω τα λεφτά...

οι υπόλοιπες τιέχετε σκεφθεί για τα 2α;

σωσώκα καλό ταξίδι!

ο δικός μου είναι 15 κιλά.

τώρα τελευταία άνοιξε η όρεξη του!

φτου φτου.

χθες έφαγε ένα πιάο φασόλια.

και έχει κολλήσει με τα ακτινίδια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nai exei ilio ekso kai eimai edo! Alla apo to mixanima toy antra pou den exei ellinika opote de tha sas prikso polu.

Ebala araka kai perimeno na ginei.

Eleni mprabo pou ta organosess toso! Egv koimomoyn 3wres mono stn arxh... kai fysika oyte gia asteio na xrisimopoiw toso poly to stithos mou! Eisai supermama!!!!!

Marker oute gia astio! Den arxises ti baleriana; telika ta dika moy einai polu isixa!

Xrusoula paraggelia;;;; kalo! Alla min ksanapeis gia baros! Kai ta dikamoy san tis Marker 14 Spuros15 Marianna... kai pali kala...

Swsw boleyteite sto spiti, kanoniste to programma sas kai milame na brethoume. Mono kala na eimaste. Kai h Mardio perimenei ta zouzounia kai th Ntora...

Nana kai shmera, opws kai xthes o antras prospathei na bgalei akrh kai na bohthisei ti nona mou gia ti xartoura pou pethane o atherfos tis! Xamos! Monni tos then upirxe periptosh na ta kataferei...

Ta leme to brady sta ellinika!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω τα δωρισα στην δημοσια στην αθηνα.

4000 χιλιαρικα δεν ειχα να τα δωσω...

μαρκερ δεν νομιζω να ειναι τοσο βολικα... εγω ειμαι πιο ψυχραιμη οποτε και αυτα πιο συνεργασιμα..

τα παιδια μυριζονται την ενταση και τα πιανει και αυτα το ιδιο...

για παραδειγμα

καποια απογευματα που εκατσε η μαμα μου για να παμε με την ειρηνη βολτα, ηταν αγχωμενη.. ε και τα μωρα ηταν πολυ ανησυχα.. αφου με πηρε τηλ να παω γρηγορα και μολις πηγα και τα πηρα αγκαλια σταματησαν.... :roll:

κοριτσια πλησιαζει ο καιρος ε???? αντε με το καλο σε ολες σας.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελένη, τα δεχτήκανε στη δημόσια τράπεζα της Ελλάδας;

εδώ δε δέχονται βλαστοκύτταρα από πολύδιμες κυήσεις...

είναι πολύ υψηλές οι απαιτήσεις τους.

Βαγκ, μεγάλη έκπληξη!!!

πόσο καιρό έχεις να γράψεις πρωί;

εγώ έφτιαξα παστίτσιο και πρέπει να έγινε τέλειο!!!

πήγα σε έναν άλλο κρεοπώλη και είναι η πρώτη φορά που αγοράζω τόσο καλό μοσχαρίσιο κιμά, εδώ στην Κύπρο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρες,άργησα σήμερα να σας διαβάσω..

Ναι και γω στη δημόσια τράπεζα βλαστοκυτάρρων τα δώρισα.Αν είναι να πιάσουν κάπου τόπο,θα χαρώ να ναι και για ξένα παιδιά.

Σωσω καλό ταξίδι!!!Και μη τη ξεχάσετε στη συνάντηση την ανταλλαγή του stickακίου!(Χρυσούλα μη βαθμολογείς)

Και μενα μου αρέσουν τα παραδοσιακά γλυκά.

Ελένη όντως super mama.Και γω πολύ λίγο κοιμόμουν στις αρχές.Αφού έτυχε βράδυ να μη ξαπλώσω και να μαι με το θήλαστρο αγκαλιά να βγάζω και να με πάρει ο ύπνος όρθια,να κλάψει το παιδί και να ταίσω 2 φορές το ίδιο παιδί με το γάλα που έχω βγάλει.Είχα τεφτέρι θυμάμαι και έγραφα,τι ώρα τάισα το καθένα ποσα ml ήπιε,τι ώρα άλλαξα πάνα,ποτε έκανε κακά.Ημουν και μόνη όμως μέσα στη μέρα οπότε δεν είχα κανέναν άλλο να θυμάται.Τι μου θύμησες τώρα...πόσο γρήγορα περνάει ο καιρός...

Σε μια ώρα έχω κομμωτήριο,γενικό ρεκτιφιέ να το απολαύσω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κομμωτηριο,ε;;τι θ φτιαξεις;;

εμεις σε 2 ωρες πεταμε!!

σουπερ.

και γω τα εγραφα στο ρπωτο...στο δευτερο δεν γραφψ τιποτα..μονο οτ πρωτο 2μηνο!!

ολα στο δευτερο..ειναι χεσμενα!!χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πραμγματικα εγω νιωθω απελπισενη ωρες ωρες -δεν καθονται δευτερολεπτο

τραβανε καναπεδες -πετανε τα αυτοκινητακια κατω απο το ψηγιεο ακι το τραβανε και αυτο -τσακιζονται οπου βρουν και μουρμουρανε -κατουρανε τα χαλια - κατουρανε ειτηδες το βρακι τους για να αλλαξουν και να αλουν μακουιν -χαλανε τα σεντονια -πετανε ολα τ αυτοκινητακια στο δωματειο τους -300 και αυτοκινητακια -τους μιλας 1000 φορες για να βοηθησουν να μαζεψουμε

πραγματικα ελατε μαι μερα να μεινεται εδω γιατι εχω αρχισει και πιστευω οτι ειμαι υπερβολικη

ειναι ασταματητοι ολα αυτα ταυτοχρονα -το ενα μετα το αλλο -δεν προλαβαινω να λεω μη και οχι ακι σταματα -μη φωναζεις -σταματα να μουρμουρας

Συγγνώμη που ξανα ανακατεύομαι στις "υποθέσεις" σας αλλά σε καταλαβαίνω απόλυτα!!!! Αλλά εγώ έχω βρει την λύση και πιάνει. Οι φωνές και τα μη δεν κάνουν τίποτα σε εμάς πια. Ήθελε πιο δραστικά μέτρα! :lol:

α) Κατούρησαν το βρακί; "Εγώ τα κατρουλιά σας δεν τα ξαναπλένω. Μόνοι θα τα πλένετε." Και δώσε τους να τα πλύνουν (εκτός και αν το βρουν και αυτό παιχνίδι! :mrgreen: ) Αλλά με αυστηρό ύφος που δεν σηκώνει μύγα στο σπαθί.

β) Πετάνε παιχνίδια και δεν τα μαζεύουν; Κατάσχεση! Αμέ! Ότι εκσφενδονίζεται και ότι δεν μαζεύεται. Αν με 1-2 υποδείξεις δεν τακτοποιηθεί το θέμα τότε υπάρχει κατάσχεση ... επ' αόριστον. Να δεις για πότε θα τσακιστούν να τα μαζεύουν. Τα κατασχεθέντα παιχνίδια του επιστρέφονται αρκετό καιρό μετά, σαν επιβράβευση για κάτι καλό που έκανε, ή του ζήτησα κλπ.

Εμένα τουλάχιστον έπιασαν τόπο. Ελπίζω να βρείτε την λύση!!!!!

Υ.Γ. 1) Λενάκι μου είσαι φοβερή!!! Μπράβο σου που τα έχεις όλα υπό έλεγχο!!!! Αντε να ξεπεταχτούν λίγο τα μικρά να σας δούμε! Φιλιά!!!

Υ.Γ. 2) Σωσώκα μου καλό ταξίδι!!!!!!!! Να περάσετε τέλεια και να μου φιλήσεις όλα τα ανιψάκια σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μΑΡΙΛΟΥ...εχεις δικιο..αλλα εγω οτνα τις μαζευα τα παιχνιδια...μου ελεγε παρε κ αυτα μαμα να τα δωσεις σε παιδακια...ειναι που θα τα βρεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μΑΡΙΛΟΥ...εχεις δικιο..αλλα εγω οτνα τις μαζευα τα παιχνιδια...μου ελεγε παρε κ αυτα μαμα να τα δωσεις σε παιδακια...ειναι που θα τα βρεις...

χαχα! ναι το θυμάμαι!!!! Καλά η Μάρθα είναι περίπτωση!!!! Είναι το κοριτσάκι μου σαν την μανούλα της! Δίνουμε απλόχερα τα πάντα!!!! χαχα!!!! Αλλά νομίζω δεν ήταν και ποτέ με κάποιο παιχνίδι κολλημένη. Της μαρκερ ομως εχουν αγαπημένα παιχνίδια οπότε δεν θα αντέξουν να τα στερηθούν! Λέω τώρα εγώ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτή είναι η κόρη της Σωσώς... χαχαχα!!!

ποιον θα μοιάσει το παιδί;

η κουμπάρα που θα μας βαφτίσει με ρώτησε τι δώρο θέλω και της είπα παρκοκρέβατο.

μου είπε να πάω να κλείσω όποιο θέλω και να πάει να το πληρώσει.

εγώ ντρέπομαι ρε γμτ...

θα ψάξω να βρω κάποιο οικονομικό...

κορίτσια... τέλειο το παστίτσιο μου!!!

απ' ότι μου είπε μία συνάδελφος... εδώ έχουν μόνο το βοδινό κρέας.

μικρά μοσχαράκια δεν έχουν.

αυτό, όμως,βγήκε όπως της μαμάς μου!

ο γιος μου ήθελε να πάει βόλταμόνο με τον μπαμπά του και τον πήρε και φύγανε.

δεν μπορώ να τον αγκαλιάσω όπως θέλω και μου λείπει το σκατούλι μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...