Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΙΟΥ '11 ΚΑΙ ΤΑ ΑΔΕΛΦΑΚΙΑ ΜΑΣ


Recommended Posts

γεια δας!περαστικσ κ στο διονυσακο!

δεσπποινα ευχαριστω ελπιζω οντως να συνεχισει ετσι.καναμδ εμβολοιο σημετα.πηρε 600 γρ κ 1 εκ.

απο χθες η μικρη απεκτησε ηιο γιο.εχει πολλη πλακα.λεει μαμα κσκα.μαμα τσισα κ τρεχει στην τουσλετα βγαζει τουχα κ πανα.παιρνει το περιοδικο κ.καθεται στο γιο γιο.σηκωνεται πακρνει χαρυι κ σκουπιζετσκ.βεβαιαδεν κανει τπτ.μαλλον η φιαδικασια της αρεσει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 697
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κοριτσια μου ! χαθηκα το ξερω....

τρεχω και δεν φτανω...εχει φυγει η μαμα μου και εχω βεβαια την γυναικα αλλα μονο για τις ωρες που δουλευω και γυρναω σπιτι και τρεχω και δεν φτανω...μαγειρεματα, ταισματα, μπανακια...χαμοςςςςςςςς

ειμαι διαρκως πτωμα...δεν πειραζει ομως γιατι η ευτυχια ειναι μεγαλη με 2 ζουζουνακια :lol::lol::lol::lol: πολυ μεγαλη λεμεεεεεεεεεεεεεεεε :lol::lol::lol:

ερώτηση: η Εμμα μου εχει αρχισει να φοβαται διαφορα...ειχαμε αρχισει πολυ νωρις τα παραμυθια και ο εξυπνος ο μπαμπας της τα λεει πολυ παραστατικα ( ο λυκος, το κορακι με την αλεπου-που πηρε το τυρακι και αλλα διαφορα)...εσας φοβούνται????????

εντωμεταξυ σε ΟΛΑ τα παραμυθια κατι κακο γινεται...πχ σε πολλα εχει πεθανει η μαμα ... και ολο με ρωταει η Εμμα που ειναι η μαμα τους...τι να της πω?? εχει παθει και μια μαμακιαση τελευταια και δεν θελει κανεναν αλλο...

στον Μογλη πάλι που ειναι το αγαπημενο της (η ταινια) φοβαται τον τιγρη...(ενω τον βλεπει απο πολυ μικρη)....στο Bambie φοβαται τον μπαμπα του που τον μαλωνει...παει μετα και φοβαται τον δικο μας μπαμπα που εχει βαρια και δυνατη φωνη και γένια και γυρναει μπριζωμενος απο την δουλεια και τα δικαστηρια και λεει διαφορα σε εντονο υφος (ακου τι εγινε σημερα στο δικαστηριο μπλα μπλα) του λεω να κρατησει πιο ηρεμους τονους αλλα μπαααααααααα ...

και η Εμμα μου φοβαται ...ολο φοβαμαι μου λεει...ειναι φυσιολογικο?

ενταξει καμια φορα τα λεει και για να μας πειραξει (ειναι πολυ ζουζουνι σε αυτα)

κατά τα αλλα μιλαει συνεχεια, λεει τραγουδακια ολοκληρα (πολυ γελιο) οταν θελει βεβαια...λεει και δυσκολες λεξεις μέσα στις εκφρασεις της πχ "και τα παραθυρα φεγγοβολουν" (απο ενα τραγουδια που της εμαθε η γιαγια), "το τυρακι το γραπωνει" (το τυρακι απο το παραμυθι με την αλεπου και το κορακι) ...πριν λιγο βρηκε την ταυτοτητα μου και μου λεει: "βρηκα την ταυτοτητα σου μανουλα" χαχαχα...γενικα πιστευω οτι αναγνωριζει σχεδον οτιδηποτε λεμε για αυτο και θα πρεπει να προσεχουμε χιχιχιχι

Ανδρια κοριτσακι μου περασες μεγαλη ταλαιπωρια...μπραβο σου που εισαι τοσο αισιοδοξη! χιλια μπραβο εχω να σου πω.... :D

εγω βεβαια δεν θα τα αντιμετωπιζα τοσο ψυχραιμα τα πραγματα...θα ειχα αποδώσει ευθυνες στον γιατρο μου γιατι προφανως επρεπε να σταματησεις να βγαζεις γαλα για ενα διαστημα και ισως να μπορουσες να κανεις επαναγαλακτισμο (?) δεν μπορω να καταλαβω πως σε αφησε να θηλαζεις παροτι ειχες μολυνση...δηλαδη τι περιμενε να γινει??να φύγουν οι κύστες απο μόνες τους??? συγχύστηκα πολυ με αυτο που επαθες...εισαι καλυτερα τωρα???

φτιαχνω τις σουπιτσες των παιδιων και παω για νανι......

για τις Αθηναίες την Κυριακή θα πάμε στο Γκάζι που έχει κουκλοθέατρο !! κατά το απογευματάκι!! οσες θέλετε μου λετε να βρεθούμε!!

φιλιαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

πηγαμε θχες στο παιδιατρο γτ παλι ανεβασε πυρετο. Βροχοπνευμονια στην αρχη ευτυχως. αντιβιωση και μασκα.

Σαμανθα ετσι και δεν ηταν αρρωστος θα ερχομουνα.

Καλα ποιος μας ματιασε; και τα 2 τριημερα αρρωστοι; θατα πουμε μετα γτ ειμαστε αγκαλιτσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera!!

Samanthaki mou emena i Victoria den mou edei3e prostoparwn fovo gia kati enw o gios tou aderfou mou 7,5 minwn fovate polla pragmata otan klaiei i fwnazei i Victoria klaiei k autos, fovate ta mpalonia, fovate otan pas poli konta tou na tou miliseis k anoigokleinei ta matia tou, fisika einai mikroulis akomi alla me tin Victoria den eixame tetoia, alla ka8e paidaki einai diaforetiko.. Oso gia tin molinsi den tin eixa apo tin arxi, tis teleutaies meres parousiastike, molis kokkinise, itan zesto, egine toumpano k ponousa aforita katalava pws molin8ika k piga amesws ston giatro, epina k antiviwsi 6-7 evdomades i opoia itan simvati me to 8ilasmo.. Oi galaktokistes ipirxe periptwsi na figoun auto mou to eipane 2-3 giatroi pou etixe na me e3etasoun, kopeles xeirotera apo mena k ipoxwrisan (an me rwtas emena to evlepa api8ano alla telospantwn :) ) aplws emena molin8ikan eginan apostima k gia auto mpika se auti tin diadikasia (paroxeteusi k apogalaktismo).. Ti na pw? Den 3erw.. Den mou 3ana etixe kati tetoio gia na exw empeiria sto 8ema.. Nai eutixws eimai kala, to prwi itan oi gazes gemates igra, mallon puos 8a itan exei meres na vgalw k para3eneutika giati ka8e vradi tis allaza pentaka8ares, exei teleiwsei k i antiviwsi x8es k euxomai na min einai apo auto.. Triti 8a paw na me doun..

I Emma sas einai pane3ipni, mpravo tis k ftou ftou...

Gewrgianna mou perastika sas..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!!

Εμεις ειμαστε καλυτερα. εχουμε κανει το σπιτι παιδοτοπο, αφου δεν μπορουμε να παμε πουθενα!!! Ο κακομοιρης εκλαιγε σημερα να παμε εξω βολτα. επαιρνε το μπουφαν και το φοραγε μονος του!!! Εχει μοιασει στην μαμα του :lol::lol::lol:

Σαμανθα δεν ξερω πως να σε συμβουλεψω γτ δεν μου ετυχε. οσο για τα παραμυθια δεν εχεις αδικο και εχω αναρωτηθει πολλες φορες γιατι εχουν κατι κακο μεσα;;; απαντηση δεν εχω βρει ακομη!!!

Μου εκανε καλο που κληστηκα στο σπιτι γτ δουλεψα στα ευχολογια και εβγαλα καινουργια σχεδια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε βεβαια ειδατε ηλιο εξω και την κοπανηστε ολες σας!!! :lol::lol:

Και εμενα με αφησατε μεσα :((:((:((

Ειμαστε καλα και αυριο θα τον στειλω παιδικο και εκει να τον εξετασει και ο παιδιατρος να δουμε πως παει.

Ειμαι χαρουμενη. εβαλα στην ομαδα του facebook supermoms το μαξιλαρι του Διονυση που εχει αδυναμια. και βρεθηκε μια κοπελα που το βαρεθηκε και θα μου το στελει!!!! ειχα αγανακτησει μ'ενα να το πλενω!

Σαμανθα μου 1ο [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] για τα γενεθλια σου και 2ο [smilie=occasion13.gif] για την Εμμα αυριο, γτ δεν ξερω εαν θα τα καταφερω να μπω. Πολλες δουλειες και υγεια σου ευχομαι!!!!!!!!!!!

Περιμενω να μου πειτε πως περασατε ολες σας που χαθηκατε 2 μερες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια!

ελενα εχεις γενεθλια;;χρονια σου πολλα κ καλα!κσλη δυναμη κ καλο κουραγιο με τα μικρα!!

δαφνη να χαιρεσαι τον βαγγελη!

γιορταζει αλλος;;;

εμεις σημερα πηγαμε βολτα μεχρι το ρεθυμνο σε ενα φιλο του κωστα κ τη γυνσικα του.εχουν κ αυτοι ενα αγορακι 6,5 μηνων.ωραια περαδαμε αλλα η μυρτω μας εβγαλε την πιστη στη διαδρομη γιατι εβγαζε συνεχεια τη ζωνη της κ καναμε σταση καθε 5' για να τησ την ξαναβαλουμε...ελπιζω να της περαδει...εσας το κανουνε;;με τα κολπα το βραδυ συνεχιζει να ξυπναει στις 3,στις 5.30 κ να φωναζει κ να χτυπαει την πορυσ.ο μικρος παλι ειναι ησυχος.με τον βραδινο υπνο καπως κσλυτερα.κοιμαται 4-5 ωρες σερι.εχει ζιρι με τα ουλα του.πολλα σαλια κ τα τριβει.

οι υπολοιπες πως περασατε σημερα;τι κανιυν τα αρρωστα παιδακθα μας;ο φιονυσης;η γεωργια;;

φιλια κ κσλη ξεκουραση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Πολλές ευχές σε όσες είχαν εορτάζοντες, και Χρόνια πολλά στην Εμμα! Να τα εκατοστήσει και να τη χαίρεστε Έλενα!

Τι ωραία, ξεκίνησε 2ος γύρος γενεθλίων!

Ελπίζω τα άρρωστα παιδάκια να είναι καλύτερα. Και η Κατερίνα συναχώθηκε γιατί βγήκε στο μπαλκόνι χωρίς μπουφάν. Προχτές ξυπνούσε τη νύχτα από τη μπουκωμένη μύτη αλλά χτες κοιμήθηκε καλύτερα.

Έλενα και η Κατερίνα άρχισε ξαφνικά να φοβάται διάφορα, ενώ πριν δεν πολυχαμπαριαζε. Φοβάται το ψυγείο μας που κάνει πότε πότε έναν παράξενο θόρυβο, το ποτηράκι της όταν βγάζει έναν τσιριστό ήχο από το ρούφηγμα κ.α. Προσπαθούμε να της εξηγούμε από που προέρχεται ο κάθε θόρυβος για να την καθησυχάζουμε.

Το καινουργιο επίσης είναι ότι μάλλον είδε σε όνειρο οτι έπεσα και χτύπησα και όποτε γυρίζω από τη δουλειά ή κάνει ώρα να με δει, με ρωτάει όταν γυρίζω αν χτύπησα! Της λέω να μην ανησυχεί γιατί η μαμά προσέχει και δεν χτυπάει αλλά η καημένη την πρώτη μέρα το έλεγε στη μάνα μου και βούρκωνε. Αφού με πήρε τηλέφωνο για να με ακούσει ότι είμαι καλά.

Όσο για το ότι τα καταλαβαίνουν όλα, εννοείται ότι δίνει ραπόρτο στη μάνα μου και σε μας για ο,τι γίνεται :lol:

Για τις φωνές του μπαμπά, κι ο δικός μας είναι νευρικός και φωνάζει πότε πότε για τη δουλειά αλλά προσπαθεί και αλλάζει γρήγορα ύφος για να μην την ανησυχεί .Δυστυχώς παρατήρησα ότι η Κ. πια το συνήθισε και δεν ταράζεται αλλά το αντιμέτωπίζει σαν φυσιολογική συμπεριφορά την οποία και αναπαράγει πότε πότε. Δηλαδή εκεί που πάιζει ήρεμα, "κάνει" ότι θυμώνει και αρχίζει να φωνάζει στα παιχνίδια της. Ξέρω ότι δεν είναι καλό αλλά από την άλλη σκέφτομαι ότι δεν είναι κακό να μάθει ότι οι άνθρωποι έχουν ανάγκη να εξωτερικεύουν τα συναισθήματά τους. Δεν θα την ενθαρρύνω να εκδηλώνει θυμό αλλά θα της μάθω να τον αναγνωρίζει, να τον εξηγεί και τελικά να τον διαχειρίζεται.

Αυτά. Ελπίζω να είχατε όλες ένα ωραίο τριήμερο! Περιμένοντας το Πάσχα τώρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου ευχαριστουμε παρα παρα πολυ για τις ευχες σας!!

εμενα μου αλλαξε τα φωτα η μεγαλη εορταζουσα σημερα! ΜΟΛΙΣ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 5 ΛΕΠΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΜΙΣΩ....

ειμαι ενα πτωμα.........

φιλιααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera!!

Egra4a k x8es minima alla den to dimosieuse..

Na zisoun osoi giortazan.. Samanthaki mou na ziseis k esi k i pane3ipni korasa sas.. Oti po8eitai alla panw apo ola igeia.. Sorry gia tin ka8isterisi :oops:

Despina mou einai poli tragika ta pragmata, 8a peinasoume.. Egw den pianw tipota apo to afentiko mou giati 8a eperna epidoma mitrotitas k toketou, prolava k pira arxes autou mina prin ginoun ola auta €346 k apo oti faineitai auto itan oti pira pira, mallon den 8a mou steiloun tipota allo.. Eimaste 2 doseis pisw sto stegastiko mas daneio, o george einai anergos, oi trexoumenoi mas logariasmoi pou mporoume na xrisimopoiisoume einai adeioi k vasizomastan sta epidomata ti na pw? Mas perimenoun diskoles meres :cry: As elpisoume ta xrimata tou gamou mas k ta xrimata pou filaw tis Victorias pou ta exoume se grammatia na min mas ta enoxlisoun alliws den 8a exoume ka8olou stin akri.. 10 maiou prepei na epistre4w stin douleia k den 3erw kan an 8a epistre4w, an exei xrimata na me plirwnei, an 8a me exei anagki oouuff

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου χαθηκα!!!!

το τετραημερο της 25ης μαρτιου ημουν στην αθηνα και ειχε εναν υπεροχο καιρο και το καταευχαριστηθηκαμε οικογενειακως!!! κωλο δεν βαλαμε κατω και το αθηνουλι μου ελιωνε απο ευτυχια με τη μαμα και το μπαμπα του!!! τελεια περασαμε!!

ΕΛΕΝΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΜΜΑ ΣΟΥ!! σε ειχα στο νου μου, γιατι θυμομουν οτι τα νερα σπασανε παραμονες 25ης αλλα μετα το ξεχναγα... :oops::oops:

δαφνη χρονια π[ολλα για το βαγγελη σου!!!

αντρια, ειμαι κι εγω πολυ νευριασμενη για οσα συμβαινουν στην κυπρο!!ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΔΙΚΟ ΝΑ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙ Ο ΛΑΟΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΤΕΣ ΤΩΝ ΤΡΑΠΕΖΩΝ, ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩς ΦΤΑΙΜΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΑΝΕΧΟΜΑΣΤΕ!!

δεσποινα, ωραια τα ειπες για το κατερινακι, συμφωνω κι εγω μαζι σου!!

εχω παρει μερος σε ενα σεμιναριο για ξενογλωσσους που αφορα στην διαχειριση του ιντερνετ στην ταξη και καθε εβδομαδα στελνω εργασιες, γι'αυτο δεν προλαβαινω να μπαινω στο μαμι... αλλα χαιρομαι πολυ που μαθαινω νεα πραγματα για τη δουλεια μου!

δαναη, βλεπω τις φωτο στο φεισμπουκ, και ειστε μια οπτασια! σας φτυνω μη σας ματιασω!!!

φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ανδρια δυσκολα τα πραγματα...λυπαμσι πολυ κ ευχομαι συντομα βα βρεθει λυση(???)

αφροδιτη ευχαριστουμε!!ωραια περασατε ε;χαξρομσι ποτ η σθηνουλα χορτασε τον μπαμπα της!

σημερα νας συνεδεσαν το ι.ετρνετ κ τηλ με τη hol.μενει να συνδεσει ο κωστας τον υπολογιστη.

οι υπολοιπες πιυ εθστε;;;

γωγω σε χαδαμε!ολα καλα;η χριστινα;με το χρηστο;;;

φιλια σε ολες!

ο μιμρος ειναι γλυκας!!χαμογελαει συνεχεια κ μιλαει μοναχιυλης!!θα τιν φαωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Afroditi mou adiko? Den les tipota!! Eutixws emas ta grammatia mas den 3epernoun tis €100.000 k glitwsame to "kourema" 8a meinoun a8ikta ta xrimata mas o kosmos omws pou exei panw apo €100.000 k tou ta desmeusan? Osa k na exeis k 1 ekatommirio sou afinoun tis €100.000 k ta alla sou ta desmeuoun gia poso kairo den 3erw an k den nomizw pote na tous afisoun na ta paroun :( Doulevan tosa xronia me tosous kopous gia na ta faei o ka8e m@l@k@s? Mazi ta kaname re axristoi? :twisted::twisted: O pe8eros mou 13 xronia stin 3eniteia gia ena kalliteron mellon gia ta paidia tou k twra tou ta "pernoun" .. Einai xalia, den milietai..

Danae mou se euxaristw gia to endiaferon sou..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουφφφ αυριο εχω ραντεβου στο γυναικολογο για να με τσεκαρει κ να κανουμε κ pap test...ηδη το κσθυστερησα ενα μηνα γιατι δεν θελω να με πειραξει ακονη κανενας εκει κατω...κ μονο στην ιδεα σφιγγομαι...ειμαι λιγο φοβιτσιαρα τι να κανουμε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουφφφ αυριο εχω ραντεβου στο γυναικολογο για να με τσεκαρει κ να κανουμε κ pap test...ηδη το κσθυστερησα ενα μηνα γιατι δεν θελω να με πειραξει ακονη κανενας εκει κατω...κ μονο στην ιδεα σφιγγομαι...ειμαι λιγο φοβιτσιαρα τι να κανουμε;;

καλε, 2 παιδια γεννησες κολπικα, τι φοβασαι;;;;; :lol::lol: ντοινγκ!!!!!

επαφες δεν εχετε ακομα με τον κωστα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια, θελω να πω καποια πραγματα και δεν ξερω με ποιον μπορω να τα συζητησω και σκεφτηκα εσας!

απο τοτε που γεννησα την αθηνουλα και αρχισα να θηλαζω, επισκεπτομουν την σελιδα του παπαβεντση στο φεισμπουκ και βρηκα πολυ χρησιμες πληροφοριες, τις οποιες χρησιμοποιησα κατα το δοκουν. Με τον καιρο αρχισα κι εγω να συμμετεχω με το ρυθμο μου και το τροπο μου, δηλ.με ενδιαφερον και σεβασμο για ολες τις αποψεις.

τωρα τελευταια ομως, νομιζω οτι δεν αντεχω καθολου να παρακολουθησω μια συζητηση στη συγκεκριμενη σελιδα! Ειναι καποιες μαναδες ΤΟΣΟ ΑΓΕΝΕΙΣ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΙΣ ΧΑΣΤΟΥΚΙΣΩ! με κανουν εξαλλη με τον τροπο που γραφουν , την αλαζονεια τους και -σας μιλαω ειλικρινα- την αγενεια τους! δηλ. για να καταλαβετε, τις προαλλες μια μαμα ρωτησε τι να κανει με το παιδακι της ( 2,5 χρ.) που οσες φορες κι αν του το πει, εκεινο συνεχιζει να τραβαει και να σκιζει την ταπετσαρια στο δωματιο του.. ξερετε τι του απαντησε μια μαμα, υποτιθεται διαβασμενη και μορφωμενη ; οτι το παιδι εχει διαφορετικη αισθητικη απο τη μαμα του και -προφανως- καλυτερη, και αν συνεχισει να το αποτρεπει απο το να σκιζει την ταπετσαρια ειναι ο ορισμος της καταπιεσης!! :o:o:o βρε κοριτσια, τραβουσα τα μαλλια μου!!!! ποσο ΒΛΑΜΜΕΝΗ εισαι για να πεις κατι τετοιο!!!;;;;; και μια αλλη ελεγε οτι οποια μαμα δεν θηλαζει ειναι τεμπελα και εχει διαλεξει τον ευκολο δρομο!!!! :o:o

θεωρω τον παπαβετση καλο επιστημονα, αλλα εχω απογοητευτει παρα πολυ με το καρακατσουλιο που εχει μαζευετει στην σελιδα του και σκεφτομαι πολυ σοβαρα να αποχωρησω γιατι αυτη η συμπεριφορα απο συγκεκριμενες μαμαδες φανατικες αγγιζει τα ορια του φασισμου.

εσεις τι λετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας και απο εμενα!

ευχαριστουμε πολυ πολυ για τις ευχες σας!!!!!!!!!!!! το Εμμακι θα μας τρελανει με αυτα που λεει και κανει...

σημερα την ανεβασα στο δικο μου κρεβατι με τα παντοφλακια της, ερχεται η γυναικα που την κραταει και της λεει με ομορφο τροπο: δεν σου ειπα μην ανεβαινεις με τα παπουτσια στο κρεβατι? και της λεει: η μαμα με ανεβασε :lol::lol::lol: μετα παω εγω να δω τι γινεται και μου λεει (για να μην με ενοχοποιησει χαχα) η Αριανα με ανεβασε :lol::lol::lol::lol: πεθαινω απο τα γελια...

πραγματικα με εντυπωσιαζει το ποσο συνθετη σκεψη εχει αλλά κυρίως το ποσο καταλαβαινω οτι τα ψεματακια και ενα σωρο αλλα "αρνητικα" στοιχεια του ανθρωπου ειναι στην φυση του...

πχ οταν δεν θελει να κοιμηθει λεει εκει που ειναι ξαπλωμενη: φτιαξε μου κρεμουλα μαμα (ενω πριν λιγο εχει φαει), ή αυγο θελω :D:D ή εκανα κακα χαχαχα εχω λιωσει!!

Αφροδιτη συμφωνω με αυτα που λες...γενικα εχω παρατηρησει οτι οι ελληνιδες μαναδες οταν κανουν παιδια πορώνονται τοσο πολυ που δεν βλεπουν μπροστα τους...εχω διαβασει σε αυτη τη σελιδα οτι οσες δινουν ξενο γαλα δινουν δηλητήριο και δηλητηριάζουν τα παιδια τους και σε ερωτηση που εκανα στον γιατρο: δηλαδη τι πρεπει να κανει μια μανα που γυρναει στην δουλεια και δεν μπορει να θηλασει (πχ στους 2 μηνες ή και στις 20 μερες...ναι υπαρχουν και αυτες οι περιπτωσεις... :?:? ) δεν ελαβα (απο εκεινον) ικανοποιητικη απαντηση παρα μονο οι φταει η κοινωνια που δεν υποστηριζει τις μαναδες που θηλαζουν....ΧΑΙΡΩ ΠΟΛΥ!!!! η κοινωνια δεν υποστηριζει οχι μονο τις μαναδες που θηλαζουν αλλά γενικά τις μαναδες και γενικα την οικογενεια και γενικα κανεναν .... αλλά μια τετοια απαντηση θεωρητικη δεν μου λεει κατι....και προφανως δεν βοηθαει καπου....γενικα εγω δεν τον εχω σε μεγαλη εκτιμηση (σορρυ κοριτσια ξερω οτι τον αγαπατε οι περισσοτερες!! :D ). Γενικά πάντως η πορωση ειναι τεραστια...τι να πω μαλλον επειδη θελουν το καλυτερο για τα παιδια τους και προσπαθουν να το επιβάλουν για να επιβεβαιώνονται?? δεν βρισκω καμια αλλη εξηγηση!

Δανάη εχω να παω για τεστ παπ απο τον Σεπτεμβριο του 2009!!!!!!!!!!!!!! ντροπη μου το ξερω αλλα τον Σεπτεμβριο του 2010 ημουν εγκυος...μετα μου λεει ο γιατρος ελα Σεπτεμβριο του 2011 (παλι εγκυος χιχι) και μετα αφου γεννησα μου ειπε ελα σε 6 μηνε και η μικρη ειναι 10 μηνων και ακοοομα να παω...την επομενη εβδομαδα πρεπει οπωσδηποτε!

παω για νανακια αφου πρωτα μαζεψω οοοοοοοοοολο το σπιτι που εχει παντου παιχνιδια!!!!!!!!!!!!

φιλιαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!

Μου εχει πεσει πολυ δουλεια με τις λαμπαδες και περιμενω και περιοδο και ποναω!! ολα μαζιιιιιιιιι!!

Αφροδιτη μου εγω θα αποχωρουσα. Γενικα πολλες αποψεις και του ιδιου γιατρου δεν συμφωνω επειδη τις εχω ζησει με φιλικα ζευγαρια που ειχαν παιδια( με το πουλακι του αγοριου) ενα παραδειγμα. Οπως και ειμαι υπερ του θηλασμο αλλα οχι φανατικη οπως οι περισσοτερες κοπελες εκει. Εγω που δεν μπορεσα να θηλασω το μεγαλο ειμαι τεμπελα; μη χειροτερα!!!! να ζουσανε αυτες την ζωη μου τοτε και μετα να μου πουν κατι. Ναι η κοινωνια φταιει αλλα και εμεις οι ιδιοι που το επιτρεψαμε.

Δαναη και εγω δεν μπορω αυτη την εξεταση!!! ποναω πολυ οταν μου βαζει αυτο το πραγμα!!!

Κατ αλλα ο Διονυσακης μου ειναι καλα και εαν αυριο εχει καλη μερα θα παμε βολτιτσα καπου δεν ξερω θα ΒΓΩ!!!!!!!!!!!!!!!! τελειωσαμε και την αντιβιωση, θα μας δει ο γιατρος σημερα στο παιδικο να ειμαι 100% σιγουρη οτι δεν εχει ακροαστικα πια!!! Ενα μεγαλο θετικο με αυτο το παιδικο ειναι που εχει καθε μερα γιατρο!! και μ εχει σωσει απο αλλα εξοδα!!

Εμεις ακομη δεν μιλαμε. αλλα κανουμε πολλα που τρελενει την μαμα!!! Ο Αλεξανδρος ηταν σαν την Εμμα, ολα τα ελεγε 2 χρονων!! ηταν σαν μεγαλο παιδι. χαιρομαι που τον Διονυση τον νιωθω σαν μωρακι!!

Καλα ποτε θα εχουμε επομενη εγκυμονουσα στην παρεα;;;;;;

Δαφνη που ενδιαφερον τα μαθηματα που μου στειλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Κι εγώ πρέπει να πάω για ΠΑΠ, το έχω καθυστερήσει 4 μήνες! Δεν είναι το καλύτερο μου αλλά μια φορά το χρόνο είναι και πάντα ανακουφίζομαι μετά την εξέταση ότι όλα είναι καλά.

Samatha και η Κατερίνα έτσι πονήρω είναι. Όταν καταλαβαίνει ότι πλησιάζει η ώρα του ύπνου με ρωτάει "Τι θα κάνουμε τώρα; και της λέω"τι θα κάνουμε;" Θα παίξουμε!" μου απαντάει και άλλα τέτοια πονηρά και αστεία. Πλέον μιλάει κανονικά και απαντάει σε ολα, μη αυτοματοποιημένες απαντήσεις, φτιάχνει τραγούδια, ιστορίες κ.α. Εννοείται ότι τη χαίρομαι και την καμαρώνω αλλά μου λειπει λίγο που δεν είναι μωράκι! Αχ κι όταν ήταν, βιαζόμουν να μεγαλώσει.

Για τα σάιτ και τις μαμάδες, αυτό που με ενοχλεί είναι ότι κάποιες χρησιμοποιούν τη μητρότητα για να προβάλλουν τον εαυτό τους, να δικαιολογήσουν την ύπαρξή τους και άλλα εγωκεντρικά γι αυτό και φανατίζονται. Η μητρότητα είναι ιερή και δύσκολη αλλά μην τρελαθούμε, δεν εκτοξεύουμε και πύραυλο, ούτε από μόνη της μας κάνει σπουδαίες. Αντί να μας διδάσκει την ταπεινότητα και τον σεβασμό στις άλλες μανάδες που υποτίθεται ότι καταλαβαίνουμε καλύτερα τι περνάνε, αλλά και στον συνάνθρωπο γενικά, κάποιες τη χρησιμοποιούν για να καλύψουν τα κόμπλεξ τους. Αλλα έτσι αδικούν πρώτα τον εαυτό τους, μετά το παιδί τους και μετά όποια άλλη μανούλα, απελπισμένη και κουρασμένη ψάχνει απαντήσεις και παρηγοριά στο ίντερνετ. Κρίμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια!!

ολα καλα στο γυναικολογο...την αλλη εβδομαδα θα εχω κ τα αποτελεσματα του παπ.μιυ εκανε ηπερηχο κ ολα μια χαρα.αφροδιτη μου γεννησα δυο πσιφια αλλα με επισκληρηδιο.πιο πολυ ειναι η θδεα μου βεβαια παρα ο πονος γιατι τελικα μια χαρα οηγαν ολα.

οσον αφορα για την ομαδα θηλαζουσες,θα συμφωνησω μαζι σου κ με τη δεσποινα που τα γραφει τοσο ωρσια κ την ελενα.εμενα "μου την ειχαν πει" επειδηη στη μυρτω ειχα προγραμμα στο θηλασμο κ δεν ημουν ολη τη μερα με το βυζι εξω.επειδη το πσιδι μου κοιμοταν σερι το βραδυ απο 2 μηνων ενω τα αλλα θηλαζοντα βρεφη ξενυχυουσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera!!

Danae mou mpravo..Me episkliridio gennises? Ti wraia!! Emena den mou vazane, travi3a olous tous ponous k toses wres sniff :(

Oso gia to 8ema me tis 8ilazouses simfwnw mazi sas palia empaina k egw alla itan toso apolites stis apo4eis tous pou den "sikwnan" mia diaforetiki apo4i i gnwmi..

Mou esteile minima i kopela pou mou ka8arize to spiti prin mines k tin apelasan k pou eipe pws einai Kipro k xarika para poli giati eimastan sindedemenes k me enoxlise otan efige, agapouse poli tin Victoria k itan poli kali stin douleia tis.. Avrio 8elei na er8ei na mas dei :) Me rwtise ti kanei o george, i Victoria k to neo melos k mou arese poli pou endiafer8ike gia olous mas, einai poli kalos an8rwpos alla k egw eimoun poli enta3ei mazi tis, sinexeia tin rwtousa an i8ele na faei i na piei kati, otan den xreiazomoun kati p.x tsanta, rouxo tis ta edina, otan tin eixan sta kratitiria wspou na tin apelasoun k mou esteile minima pws den eixe monades sto kinito tis k i8ele na tis to pistwsw piga amesws periptero k tis agorasa karta.. Otan eisai kalos me ton allo einai k autos, auto 3erw.. Den einai epeidi einai 3eni na tis simperiferoume san skoupidi orgizome me autes/autous pou tous ekmetallevontai i tous simperiferontai san zwa.. Ok teleiwsa xexe :lol:

Ti mou kanete eseis?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ανδρια μου εισαι πολυ γλυκος κ καλος σνθρωπος!κριμα που ζεις μακρια κ δεν σε εχουμε γνωρισει ακομη απο κοντα!

ο μικρος εχει παλι ζορι με τα ουλα του.ανυπομονω για το βραδακι.θα βαλω τα μωρα μας για υπνο κ μετα θα ερθουν φιλοι μας.θα μαγειρεψω ταυλανδεζικο κοτοπουλο κ θα χαλαρωσουμε.εσεις τι θα κανετε;καλο σκ να εχετε!φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...