Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΙΟΥ '11 ΚΑΙ ΤΑ ΑΔΕΛΦΑΚΙΑ ΜΑΣ


Recommended Posts

γεια σας κοριτσακθα!

δομινικ εγω σε ηλικια 1,5 ετους χτυπουσα το κεφαλι μου στο πατωμα οταν νευριαζα σαν γνησια ταυρινα :-) δεν ξερω τι εκανε η μαμα μου.εγω αυτο που κανω με τη μυρτω (αλλη γνησια ταυρινα)ειναι ειτε αδιαφορια ειτε προσπαθω να καταλαβω τι θελει κ τι την ενοχλει κ αναλογα να της εξηγησω.θελει πολληηηη υπομονη αυρη η ηλικια.θελω να πιστευω οτι οταν θα μπορουην πλεον να μιλανε με ανεση θζ εκλειψουν αυτες οι συμπεριφορες η εστω υζ περιοριστοην (λεμε τωρα ) :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 697
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας!!

χτες δεν προλαβα να σχολιασω το ποστ της κυριακης!! αυτα τα ξεσπασματα ειναι φυσιολογικα για την ηλικια και υποτιθεται πρεπει να αφηνουμε το παιδι να εκφρασει το θυμο του. βεβαια, το να χτυπαει το κεφαλι του στον τοιχο ειναι επικινδυνο για τον ιδιο :( η αθηνα οταν ηταν 13 μηνων και θυμωνε τεντωνοταν πισω και πολλες φορες χτυπουσε το κεφαλι της... τελικα, μετα απο καποιες φορες αποφασισε οτι δεν αξιζει τον κοπο να ποναει μονη της και το εκοψε :D τωρα, οταν θυμωνει χτυπαει το χερι της στο τραπεζι γιατι ξερει οτι με ενοχλει, οποτε σταματησα να δινω ενοχληση, αλλωστε μετα κοιταει το χερι της και λεει "ωχ" :lol::lol: αστον να εκφραστει και μετα παρ'τον αγκαλια να ηρεμησει, ειμαι σιγουρη οτι θα του περασει συντομα!

οπως ειπε και η δαναη, ειναι δυσκολη ηλικια, θελει υπομονη και ψυχραιμια!!!

δεσποινα, πολυ γελασα με τις περιγραφες σου : η κατερινα και η περιπετεια της τουαλετας!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Πλησιάζει πάλι ο καιρός για τα γενέθλια ε? Απίστευτο μου φαίνεται που έχω πια παιδάκι κοντά 2 ετών!

Γεωργιάννα και Γωγώ, ωραία θέματα μίκυ και μίνη αντίστοιχα και μπορείς να βρεις πολλά πράγματα!

Εγώ θα έχω θέμα κοκκινοσκουφίτσα γιατί είναι από τα πρώτα παραμύθια που έμαθε και της αρέσει πολύ. Είχα σκεφτεί και πιο κοριτσίστικα θέματα αλλά το πιστεύετε ότι θα εχουμε μόνο αγοράκια καλεσμένα? Δεν έχουμε κανένα κοριτσάκι στην οικογένεια και παρέα!

Έχω βρει από το ιντερνετ και θα τυπώσω διάφορα και θα ψάξω και τίποτα σχετικό για δωράκι. Να σας ρωτήσω: με πλαστελίνες παίζουν τα παιδάκια σας? Εμείς δεν έχουμε ακόμα αλλά σκεφτόμουν να πάρω για να απασχοληθούν και τα παιδάκια στο πάρτυ. Ή θα μου κάνουν το σπίτι χάλια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!τι κανετε;δυσκολο απογευμα ειχαμε σημερα.ανησυχος ο μικρος.ψιλιετρωγε,ψιλοκοιμοταν,γκρινιαζε.για δυο γευματα ειχα βγαλρι γαλα να του δωσει ο κωστας επειδη θα ελειπα κ δεν το ηπιε σχεδον κσθολου!!πηγσν στο νεροχυτη 190 κ 220 ml αντιστοιχα...:-( το περιεργο ειναι οτι οριν ενσμισι μηνα που ριχαμδ τη μετακομιση καθε πρωι του εδινε η μαμα μου ενα γευμα πιυ αφηνα κ το επινε σαν τρελις.τωρα προτιμησε να μεινει νηστικος 5 ωρες κ να φαει μολις ρπεστρεψα σπιτι.σταναχωριεμσι γιατι αν δεν πινει απο το μπουκαλι πως θα τον αφηνω οταν θελω λιγο να ξελαμπικαρω;;;

δεσλοινα οι πλαστελινες (τουλαχιστον τα play doh)εινσι 3+ ετων.εγω της εχω υδατοδιαλυτες μπιγιες πιυ φευγουν απι παντου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!

δεν το πιστευω οτι ερχεται ο καιρος για γενεθλια, της αθηνας ειναι σε 2,5 μηνες!!!! :o στεναχωριεμαι οταν το σκεφτομαι γιατι θα ηθελα να της κανω παρτι στο σπιτι μας, αλλα δεν ξερω αν θα ειμαι αθηνα τοτε.... :(

γεωργιαννα, τα χωνακια ειναι πολυ ωραια ιδεα για δωρο!!! μπορει να την κανω κι εγω!!! και το θεμα της κοκκινοσκουφιτσας μου αρεσε, γιατι εγω ειμαι πιο πολυ του παραμυθιου :) καλη επιτυχια στις δημιουργιες σας χρυσοχερες μου!!!

δαναη, η μυρτω επινε απο μπουκαλι; η αθηνα δεν ηθελε, συνηθως τα μωρα που θηλαζουν δεν θελουν να αποχωριστουν το στηθος, ειδικα οταν εχουν μεγαλωσει λιγο και καταλαβαινουν τη διαφορα... θυμαμαι, ειχα προσπαθησει να της δωσω μπουκαλι με μητρικο οταν ηταν 40 ημερων και δεν ηθελε με τιποτε :o

μπορει να περναει αλμα ο νικολας, υπομονη λιγες μερουλες!

εμεις πηγαμε στα τζαμπο σημερα ( που ειναι ταξιδι εδω που μενουμε) και πηραμε παιχνιδακια που αρεσουν στην αθηνα, τουβλακια και παζλ :D

δεν θα κανουμε τιποτε ιδιαιτερο το τριημερο, δεν εχουμε παρεα... ευχομαι εσεις να περασετε τελεια και να ξεφαντωσετε!!!

φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια

ειμαστε στην συνηφαδα μου που κανονισε αποκριατικο παρτυ για τα παιδια!! πολυ μου αρεσε η ιδεα. ο καθενας θα εφερνε απο κατι και ετσι θα μαζευτουμε αρκετοι!!!

Δεσποινα ειναι νωρις για πλαστελινες.

Εγω ετοιμαζω σιγα σιγα τον μικυ, σε κεφαλι χαρτινο σαν ετικετα για τα παιδια. Πατηστε το θεμα που σας αρεσει στο google και δειτε φωτο σαν ιδεες, υπαρχουν χιλιαδες!!!!!!!!!!! εγω ειμαι τυχερη γτ στην δουλεια ειχα χαρτι χονδρο μαυρο πολυ και το πηρα και κοβω ετικετες!! μου βρηκε η αδελφη μου κατι μπαλονια τετραγωνα μου ειπε. δεν εχω ξανακανει θεμα σε παρτυ, περσι απλα ηταν λαχανι.

Στα χωνακια θα βαλω γλυκακια, σοκολατακια και μαλλον και cake pops της Σαμανθας. Αλλα μεταξυ μας θελουμε πολλα λεφτα οταν ειναι με θεμα!!!

Οπως και η τουρτα που ρωτησα 2 κοπελες στο ιντερνετ και μου ειπαν 40-55ε για 22εκ. τουρτα! 10-12 ατομα! και για 32εκ. ειναι 70ε. τα θεωρω πολλα και δεν θα τα διαθεσω!

Δεσποινα εγω το ιδιο με σενα προβλημα ειχα μονο αγορα ειχαμε στην παρεα, ευτυχως γεννησαν και οι φιλες μου απο δω κοριτσακια και ετσι ειδα και λιγακι ροζ.

Αφροδιτη Αθηνα ηρθατε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχχχ σημερα υο μεσημρρ απολαυσα τον υπνο!θηλασα το μικρο στο κρεβατι κ μετα μας οηρε ο υπνος για 2 ωρες!!!δεν θυμαμσι ποτε ητζν η τελευταια φορα που κοιμηθηκα τοσο για μεσημερι.

αφροδιτη η μυρτω ηπιε λιγες φιρες σπο μπιυκαλι.κ ο μιμρος ηπιε για δυο εβδομαδες περιπου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια! Τι κάνετε?

Εμένα ήρθε η μαμά μου για λίγες μέρες και εγώ έχω επιτέλους ρεπό μετά από 15 μέρες σερί δουλειάς. Ξύπνησα το πρωί και πόναγε όλο μου το σώμα από την κούραση...

Εμείς θα κάνουμε στα γενέθλια της Γεωργίας θέμα τον Winnie! Το διάλεξε μόνη της όταν της δείξαμε τι πιατάκια και ποτηράκια να πάρουμε (τα βρήκαμε σε προσφορά και τα πήραμε από τώρα) . :lol:

Ο μπαμπάς της προσπαθούσε να την πείσει να πάρουμε την minie αλλά εκείνη φώναζε "γκούνι-γκούνι"! :lol:

Minie κάναμε πέρσι!

Γωγώ, αυτό που περνάς με τον Χρ θέλει υπομονή.... πολύ υπομονή.

Περάσαμε κι εμείς κάτι παρόμοιο πολύ πριν το παιδί όμως.. (και κράτησε πολύ). Αν δεν είμασταν παντρεμένοι, θα χωρίζαμε... Τώρα πια, χαίρομαι πάρα πολύ που ένα "χαρτί" μας κράτησε μαζί και δεν κάναμε βιαστικές κινήσεις!

Δανάη ο Νικόλας είναι κούκλος!!!! Πολύ κούκλος!! Θέλω κι εγώώωωω! :lol:

Μου φαίνεται ότι μοιάζει πολύ στη Μυρτώ μωρό!

Η Γεωργία όσο θήλαζα δεν ήπιε ποτέ από μπιμπερό... μα ποτέ... Γι αυτό και δεν πήγα πουθενά μόνη μου για 7 μήνες. Τώρα στο 2ο όταν έρθει με το καλό, δε νομίζω να έχω τόσες αντοχές. θα θέλω να "ξελαμπικάρω" όπως λες!!!

Αυτά τα news. Πάω στη μαμά μου γτ την άφησα πολύ ώρα μόνη της!

Καλή καθαρά Δευτέρα για αύριο σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas!!!

Diavasa ta nea sas alla epeidi eimai viastiki 8a sas pw k egw ta nea mou..Tin Triti tin nixta eklaiga san mikro mwro apo tous aforitous ponous pou eixa sto sti8os, skeftomouna na paw stis prwtes voi8eies giati xtipiomoun apo tous ponous alla ante3a.. Telika tin epomeni (Tetarti) prwi prwi pira til ton xeirourgo k me dextike amesws eide to sti8os mou k mou eipe pws egine apostima k eixa megali molinsi k eprepe na to afairesw AMESA k me evale gia egxeirisi meta apo 2 wres peripou ekeini tin stigmi epeidi ponousa poli k i8ela me opoiadipote tropo na iremisw k na teleiwnw me auti tin ipo8esi tou eipa ok 3ana ekana ultrasound sti8ous gia na doume akrivws pou einai to apostima (7,5x4,5cm) k me ton markadoro simade4an to sti8os mou k mou pirane aima gia analiseis k efiga na paw na ferw rouxa k na epistre4w, sto dromo skeftoumoun ta xrimata (i8ele 1.500-2.000 evro), o mpampas mou k o andras mou, mou elegan na min kanw veviasmenes kiniseis k na paw k allou k telika meta apo poli ske4i piga k sto geniko nosokomeio, den perimena na me dextoun alla eutixws otan eida to sti8os mou pou itan toumpano, zesto, kokkino k skliro zitisan na paw sto allo nosokomeio pou einai gia ginaikologika mono na mou dwsei kati gia na stamatisw to gala opws k egine (mou egra4e xapi k mou eipe na desw to sti8os mou telika mou edwse i 8eia mou ena eidiko soutien me korse) k na epistre4w 3ana konta tous gia na me etoimasoun gia eisagwgi opws k egine.. Telika den me egxeirisane opws elegan stin arxi alla mou ekanan paroxeteusi mou anoi3an dio tripes sto sti8os opou me pieza k ti den evgala puon, gala, k aima fisika den adeiase teleiws den 8a sas pw poso ponasa giati den perigrafete me logia, mou evalan topiki anais8isia alla logw tis flegmonis den me epiase, 3ekinisa endoflevies antiviwseis k mou ka8arizan tis tripitses 2 fores tin imera..Vgika simera alla me afisan giati menw konta k 8a pigenw ka8e mera na mou to frontizoun giati sinexws vgazei igra k arxisa k mia poli dinati antiviwsi apo to stoma 3 fores tin imera, oi tripes einai anoixtes k se ka8e ka8arisma vogkaw apo tous ponous giati topo8etoun me sirigga apo tis tripitses betaisodona k alatonero sto eswteriko tou sti8ous mou k me kaiei..Perasa poli diskola k akomi exw poooolllliiiii dromo, pe8imisa apisteuta ta mwra mou, tin Victoria mou tin ferane prox8es k otan tin eida dakrisa..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω πω βρε κοριτσι μου, πιαστηκε η καρδια μου με οσα ειπες.... τι ηταν αυτο που περασες και περνας!!! πολυ ταλαιπωρια!!!! δεν εχω ξανακουσει τετοια περιπτωση!!! φανταζομαι τη στεναχωρια σου που επρεπε να μεινεις μακρια απο τα μωρα σου :( μακαρι ολα να σου πανε βολικα απο εδω και περα, το ευχομαι μεσα απο την ψυχη μου!

παντως, δεν εχω ξαναδει μαμα με τοση θεληση και υπομονη για να θηλασει! αλλη στη θεση σου θα τα ειχε παρατησει μηνες πριν και δεν θα την αδικουσα.... πραγματικα σου βγαζω το καπελο και θαυμαζω την υπομονη σου που φτανει την αυτοθυσια :o μακαρι να ειχα κι εγω την υπομονη και αυταπαρνηση σου!!

τωρα εισαι με τα παιδακια σου και αυτο απαλυνει ολους τους πονους!

ευχομαι να γιορτασετε αυριο ολοι μαζι και να εχετε μια υπεροχη μερα! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Afrodite mou eisai poli glikia, se euxaristw gia osa mou egra4es alla eisai ipervoliki, ka8e mana 8a ekane oti ekana k egw, aplws pale4a gia ton 8ilasmo k ta ofeli tou alla telika den ta katafera :( den peirazei etsi itan grafto..

Arrwstise k i Victoria me wtitida eixe pollous piretous tin tetarti to vradi den koimise ka8olou tous goneis mou k pempti tin pigane giatro..Eixe meres tin wtitida mas eipe i giatros alla den mas edei3e tipota nai itan ligo adia8eti oli tin tetarti alla oi goneis mou ipe8esan pws mporei na itan epeidi den me eide ka8olou ekeini tin mera, itan i 1i mera pou mpika sto nosokomeio k telika to vradi mexri k to prwi tis pemptis tous ekane piretous i giatros mas rwtise an mas edei3e kapoio simptwma na travaei to auti tis i na to kleinei alla tipota apo auta..Eipame me ton george na kratisei ekeinos tin mikri ta vradia k tin megali oi goneis mou, giati 3ipnaei i wra 3 i 5 gia gala k den 8elame na tous 3enixta k telika tous 3enixtouse i Victoria me tous piretous :oops: o mpampas mou mas elege gia asteio pws pali o george ta kanonise opws ton simferei autos kanonise na koimate k ekeinoi 3enixtousane :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ανδριου πονεσα κσθως διαβαζα την περιγραφξ σου...εγω δεν αντεχω κ τον πονο ποσο μαλλον στο στηθος που εινσι τοσο ρυαιδθητο!τελικα δεν καταλαβα αυτες οι γαλσκτοκοιλες πως δημιουργξθηκσν;που οφριλοντσι;περαστικα κ στη νικτωρια.ολα μαζι πεσσνε.

ανασταδια μου ξ κορη σου εχει αποψη! για το μπιυκαλι αυτο που μου κσνει εντυπωση ειναι οτι στο μικολα εβγαζα με το θηλαστρο ρπι δυο βδομαδες κ καθε μερα επινε ενα γευμα.τωρα γιστι δεν θελει;;;με πονο ψυχης το πετσξα...

εμεις σημερα πηπηγαμε ηια φαγητο στοβοτανικο παρκο κ περαδσμε πολυ ωρσια.η μικρη ξρταθηκε.ο μικρος ρπισης κ δεν ξερω τι ωρα να τον ξυπνησω.συνηθωε κοιματσι 6-11 κ μετα τον ξυπναω για μπσνιο.σημερα κοιμηθηκε στις 8 .εχω δοκιμασει επι μια εβδομαδα ολους τους πιθανους συνδυασμους.τον εχω ξυπνησει στις 21.30,στις 22.30,στις 23.30.οτι ωρα κ αν κοιμηθει για βραδυ παλι στο 3ωρο θα ξυπνησει"δεν ξερω τι να κανω.σκεφτομαι μηπως εινδι μικτος ακομη για να στρωσει ο βραδινος του υπνις.σαν να μου λεει :μανα οτι κ αν κανεις εγω στο 3ωρο θα ξσναφσω.ωστοσο το απογευμα κσνει ενα σερι 5-6 ωρων.κ αναρβτιεμσι πως θσ το μετσθεσω το βραδυ αυτο το σερι.το. κραταω ξυπνιο παρσπαμω σλλα κ παλι τπτ.

κσλη σαρακοστη σε ολεε!""

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera!! :lol:

Eimai me to tablet sto krevvati k ka8e treis k ligo dinw tin pipila stin Anastasia giati tis peftei k gkriniazei molis tin parei gia ta kala o ipnos 8a koimi8w k egw!!

Danae mou galaktokiles i galaktokistes -to idio einai- dimiourgountai apo apofra3i i diatasi kapoiou galaktoforou porou apo iperplirwsi galaktos, otan den ipoxwra auto mporei na katali3ei se apostima opws egine se mena.. To apostima itan 7,5x4,5 cm parolo pou epina k antiviwsi, eixa flegmoni, molin8ika, to sti8os mou itan katakokkino, skliro, ponouse poli k itan toumpano, i Pamela Anderson mprosta mou den itan tipota :lol: k etsi mou ekanan paroxeteusi gia na adeiasei to sti8os..

Koimi8ike, 8a koimi8w k egw..

Kalinixta!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xerete!!!

Simera piga gia allagi tis pligis mou, pame teleia mou eipe,mou piese to sti8os mou k den evgale ka8olou puon k aima k etsi mou afairese k to daktilo tou gantiou pou mou evalan apo tin mia tripa k evgene apo tin alli gia na menoun oi tripitses (5 xiliosta peripou i mia) anoixtes gia na vgenoun ta igra..Oi tripitses 8a kleisoune apo mones tous..8eloun na me doun se 1 evdomada, 8a kanw kanonikotata mpanio (ekana apo tin mesi k katw) 8a to ka8arizw e3wterika me betaisodona k na vazw gazes..Perimenoume k tin kalliergeia alla den me agxwnei auto..Xarika poli giati ekei pou elegan sto nosokomeio pou 8a vgw pws 8a xreiastei na pigenw 2 fores tin imera, stin e3odo mou, mou eipane 1 fora k piga x8es k simera k 3ana stin evdomada giati pame teleia..Axxx siga siga teleiwnei k auto..

Milaw moni mou ee? :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή Σαρακοστή!

Άντρια, δεν μπορώ να πιστέψω τι έπαθες καημένη! Ευτυχώς πάει καλά τώρα! Εύχομαι γρήγορη ανάρρωση. Υποθέτω ότι τώρα τελείωσες και με το θηλασμο ε? Να μην στενοχωριέσαι καθόλου, το πάλεψες όσο λίγες μανούλες και άντεξες μεγάλο πόνο για πολύ καιρό. Μερικές φορές αρκεί απλώς να αποδεχόμαστε ότι κάναμε ότι μπορούσαμε και μέχρι εκεί.

Δανάη μήπως έχει κάνει τη νύχτα μέρα ο Νικόλας? Προσπάθησε να μην τον έχεις πολύ σκοτεινά μέχρι το βράδυ (τώρα μεγαλώνει κι η μέρα οπότε μπορείς να έχεις φυσικό φως μέχρι αργά) μήπως έτσι διορθωθεί το 'ρολόι' του; Ελπίζω να τα καταφέρετε γρήγορα γιατί είναι κρίμα να κοιμάται τόσες ώρες μέσα στη μέρα κι εσύ να μη μπορείς να ξεκουραστείς.

Αφροδίτη, μην στενοχωριέσαι για τα γενέθλια της Αθηνάς. Μπορείς να της κάνεις ένα παρτυ-μάζωξη όταν γυρίσετε Αθήνα.

Αναστασία ελπίζω να ξεκουράστηκες και να απόλαυσες τη μανούλα σου!

Εμείς περάσαμε πολύ ωραία στην εκδρομή, χαρήκαμε και την Κατερίνα 3 ολόκληρες μέρες και ανυπομονούμε για το επόμενο τριήμερο. Δεν θα πάμε πουθενά αλλά μόνο που θα είμαστε όλοι μαζί θα είναι ωραία.

Μου έμειναν βέβαια όλες οι δουλειές του σπιτιού αλλά θα τις κάνω διπλές το Σ/Κ που έρχεται (το απόλυτο ξενέρωμα της επιστροφής).

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Despina mou se euxaristw.. Nai stamatisa to gala me xapi k me steno soutien-korse giati den ginotan 8a katevaza gala k 8a xeirotereva tin katastasi, den 8a mporousan oi giatroi na mou to adeiasoun, etsi k alliws exw anoixtes tripitses k to gala 8a evgene apo ekei..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πο,πο Αντρια κοπέλα μου, δεν το πιστεύω τι έπαθες!!! Πρέπει να πέρασες γερούς πόνους... Βλέπω κι εγώ τους ασθενείς μας όταν παροχετεύουμε αποστήματα πως πονάνε... Περαστικά κουκλίτσα μου και να ξέρεις ότι έκανες παραπάνω από αυτά που ήταν δυνατόν για το θηλασμό!

Να σας πω και τα δικά μας.. Η ώρα είναι 04:50 κ δεν έχω κλείσει μάτι... Η Γεώργια έκανε μία γερή κρίση άσθματος κ δεν έχει σταματήσει να βήχει. Της έχω κάνει τις μάσκες της αλλά με το που την αφήνω στο κρεββάτι της ξαναρχίζει...

Αυτήν τη στιγμή είμαστε και οι δυό τυλιγμένες με μια κουβέρτα και με τη μπαλκονόπορτα ορθάνοιχτη για να μπαίνει ο κρύος αέρας που βοηθάει ....

post-15892-13873940185765_thumb.jpg

post-15892-13873940185943_thumb.jpg

post-15892-13873940186244_thumb.jpg

post-15892-13873940186381_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!

ανδρια χρονια σου πολλα κ σιδερενια κ απο εδω!!!παντα χαρες υγεια κ πολη πολλη αγαπη!!!

πως εινσι η κατασταση στην κυπρο;θυμωνω απιστευτα με αυτα που συμβσινοην...γιστι πσντα την πληρωνουμε εμεις οι μικροι κ οι μεγαλοι παραμενουν στο απυροβλητλ!

αναστασια μου περαστικα στη μικρη.δεν ηξερα οτι εχει ασθμα.ταλακπωρειστε κ εσεις..

χθες ειχαμε μια καλη νυχτα.ο μικρος ξυονησε απο τον απιγευματινο του υιπνο μονος του στις 9 αντι για 11-11.30 που ξυπναει συνηθωε.οποτε τον εκανσ μπανιο εφαγε κ ξανσκοιμηθηκε στις 10.φοβομουν οτι θα ξυπνησει στη 1 εχοντας κλεισει 3ωρο αλλα τελικα ξηπνησε τις 3 σαν να μετεφερε τον 5ωρο απιγευματινο υπνο αργοτερα.εφαγε στις 3 ξανσκοιμηθηκε στις 3.30 κ ξαναξυπνησε στις 7.τωρα μκιματακ.σημερα εχουμε παιδιατρο.φιλακια πολλα κνα εχετε μια ομορφη μερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία περαστικά! Ευτυχώς που είσαι εκπαιδευμένη και ξέρεις κάθε φορά τι πρέπει να κάνεις! Ελπίζω να είναι καλύτερα η Γεωργία σήμερα και εσύ να πρόλαβες να ξεκουραστείς.

Δανάη μακάρι να συνεχίσει και τα επόμενα βράδια το ίδιο πρόγραμμα ο Νικόλας.

Άντρια πως είσαι σήμερα?

Οι υπόλοιπες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anastasia mou perasa poli diskola, itan ontws aforitoi oi ponoi!!!!!! Alla o 8eos einai megalos gia olous mas..

Danae mou se euxaristw k apo edw gia tis euxes sou.. Na'se kala k esi k i oikogeneia sou k oti po8eite!!! Na xereste ta paidakia sas!! Oso gia tin Kipro asta efagan ta xrimata oi "megaloi" k twra ta zitane apo emas, glitwsame to "kourema" alla fovame pws 8a mas vrei kati xeirotero apo auto :evil:

Despina mou eimai poli kalitera ponw to sti8os mou ekei pou einai oi tripitses alla einai logiko giati kleinoun..Perasa tosous ponous pou autoi den einai tipota..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρρωστουλικα μωρα βλεπω και μανουλα!! Περαστικα τους και στον δικο μου!! ειμαστε με πυρετο απο την Κυριακη το βραδυ μια φορα ανα 24 ωρες. και πολυ βηχα, ευτυχως οχι και τοσο την νυχτα. ο μπαμπας χαλια με το ματι. για να δουμε εγω με τον Αλεξανδρο θα την γλιτωσουμε;

Αναστασια περαστικα στην μικρη!

Ανδρια οτι επιθυμεις και περαστικα σου! καλα η Αναστασια ΚΟΥΚΛΑΡΑ!! καλα οχι οτι η μαμα παει πισω!

Δαναη καλα θα κανεις να του αλλαξεις τις ωρες γτ απο τωρα θα αρχιζει να στρωνει και φυσικα θελει υπομονη. δεν ξερω εαν εχει απολυτη ησυχια οταν κοιματε αλλα θα ηταν καλυτερα να κανεις φασαρια για να αρχιζει να ξεχωριζει την νυχτα. και ο Διονυσης ακομη ανα τριωρο ξυπναγε, θελει ακομη χρονο για 5ωρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gewrgianna mou se euxaristw k sena paaara poli gia ta xronia polla k gia ta komplimenta k gia tis 2 mas :D..Perastika se ola ta mwrakia..Emeis akomi pinoume antiviwsi alla ola kala..Fisika avrio 8a parw tin Anastasia gia emvolio k 8a paw k tin Victoria mazi mou na tin dei i paidiatros gia na eimai sigouri gia ta autakia tis..

Stis 3 8a paw na kanw tis antaugeies mou, mou edwse i giagia mou xrimata gia ta gene8lia mou k to ekmetalleutika :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Εγώ ακόμη "σέρνομαι" απ'το χθεσινό ξενύχτι... τι χθεσινό δηλ... στις 6πμ κοιμήθηκα λιγάκι.

Τέσπα.... σήμερα είναι μια καινούρια μέρα!

Άντρια, κουκλίτσα η μικρή! Χαίρομαι που σιγά-σιγά αισθάνεσαι καλύτερα! :D

Δανάη, ναι η Γ έχει βρογχικό άσθμα. Οι κρίσεις συνήθως γίνονται τη νύχτα. Είχαμε να το πάθουμε καιρό.

Δέσποινα, ευτυχώς έχω σχέση με το αντικείμενο γτ αλλιώς θα την έτρεχα στο νοσοκομείο! Κόντεψε να σκάσει απ'το βήχα το πουλάκι μου!!!

Γεωργιάννα, περαστικά και σε εσάς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντρια Χρόνια πολλά! Δεν ήξερα ότι έχεις γενέθλια! Εύχομαι να περάσεις όμορφα σήμερα.

Γεωργιάννα περαστικά και σε σας!

Αντε να καλοκαιριάσει μήπως γλυτώσουμε από τις αρρώστιες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Α καταλαβα... ναι οτι νομιζουν οι γιατροι.. αυτοι ξερουν!!  Προφανως θελουν να μην υπατχει η παραμικρη πιθανοτητα κ καλα κανουν!! Τα αποτελεσματα της παρακεντησης ποτε θ βγουν;
    • Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!  Από ότι μου είπαν είναι σαν μαστογραφία αλλά πιο εξειδικευμένη... Κ εγώ δεν το έχω ξανακουσει... Κ εγώ αναρωτήθηκα αφού έκανα την παρακέντηση γιατί πρέπει κ τα άλλα κ την ρώτησα την γιατρό που μου την έκανε κ μου είπε ότι δεν είναι πάντα 100% σίγουρο το αποτέλεσμα... Κ όχι τίποτε άλλο με πόνεσε πολύ κ δεν θα είναι σίγουρα τα αποτελέσματα? 
    • Μπραβο κοριτσι μου!! Τα πρωτα νεα ειναι καθησυχαστικα!!😀👍 Καλα αποτελεσματα στις εξετασεις σου!! Πιστευω οτι ολα θα ειναι καθαρα!!  Ειχαν ερθει περυσι κ μας εκαναν ενημερωση γ τις εξετασεις π χρειαζεται να κανουμε γ την προληψη του καρκινου μαστου κ μας ειπαν υπερηχο, μαστογραφια κ μαγνητικη. Η τομοσυνθεση δν ξερω τι ειναι... Κ η παρακεντηση καλο ειναι ν γινει προληπτικα γ ν ειναι σιγουροι 100%. Αφου θ κανεις παρακεντηση, αναρωτιεμαι τα υπολοιπα γτ γινονται;; δν εχουν σαφη εικονα απ το δειγμα; 🤔
    • Πήγα σε χειρούργο μαστού με είδε δεν του φάνηκε να είναι κάτι επικίνδυνο έτσι που είδε με το χερι αλλά με έβαλε να κάνω παρακέντηση και υπέρηχο για να είναι σίγουρος και σε 20 μέρες έκλεισα ραντεβού για μαστογραφία και τόμοσύνθεση αν το λέω σωστά... Κ πονάω πολύ με τη μαστογραφία αλλά πρέπει να το κάνω μου είπαν γιατί δεν αφήνουν τίποτα χωρίς να το ελέγξουν πλήρως... Μου είπαν να μην ανησυχώ ότι μπορεί να είναι από τις ορμόνες αλλά θα έχουν τελική εικόνα από τις εξετάσεις...
    • Καλησπερα Τοκυο μου!!  Μου ηρθε περιοδος πριν 10 μερες κ θα αφησουμε αυτο τον κυκλο να ηρεμησει ο οργανισμος μου κ να μπει σε φυσιολογικους ρυθμους... λογικα τελος μαιου περιμενω ξανα περιοδο κ θα με τσεκαρει ο γιατρος υπερηχογραφικα κ με αιματολογικες γ ν με προετοιμασει γ ετ (αν ολα ειναι οκ...) καλως εχοντων των πραγματων, μεσα ιουνιου θα γινει η ετ... αλλιως ιουλιο;; θα δουμε.. Ηδη νιωθω μεγαλη ανακουφιση που περασαμε το 1ο σταδιο κ σκεφτομαι κακως δν το ειχαμε κανει νωριτερα.. τεσπα, ολα γ καποιο λογο γινονται... Ωχ... ο διαβητης κυησης ειναι λιγο ταλαιπωρια.. ειχε κ η νυφη μου στην 3η εγκυμοσυνη της... κανεις διατροφη ε; λιγη προσοχη κ υπομονη. Εμεινε λιγο...  Ναι το ιδιο λεγαμε χθες με τη Νικολ... ειναι non stop ο γιατρος μας... για ποσο θα αντεξει ετσι;; εμενα με εβλεπε κτ 7 το πρωι πριν απο χειρουργεια ή 11 το βραδυ τελευταιο ραντεβου... κ φσκ εργαζεται κ ΣΚ... εξοντωτικο...😵‍💫 οσα κ να βγαζεις, αξιζει τοσο τρεξιμο;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...