Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΙΟΥ '11 ΚΑΙ ΤΑ ΑΔΕΛΦΑΚΙΑ ΜΑΣ


Recommended Posts

αναστασια η μυρτω τα εχει βγαλει ολα ταδοντια.τραπεζιτες γομφιους κ προγομφιους χωρις να το παριυμε χαμπαρι.ουτε δεκατα ουτε γξρινια ιδιαιτερη περα απο τη συνηθισμενη.

δεσποινα εμεις ειμαστε τεσσερα αδελφια.33,31(εγω),23 +17.με τα μικρα μου αδελφια η σχεση μας ειναι μαλλιν μητρικη γιατι τα φροντιζα απο μωρα.με το μεγαλι τσακωνομασταν μεχρι τα 19 που εφυγα πρωτη φορα απι το σπθτι για ιταλθα κ εκτιμησε την αξια μου χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 697
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας

Δεσποινα οιγονεις παιζουν ρολο ποσο δεμενα θα ειναι τα παιδια. ο Αλεξανδρος τωρα παιζει με τον μικρο αλλα θα περασει μια φαση πιο μετα που θα του σπαει τα νευρα και μετα πιστευω θα ειναι δεμενα, εχουν διαφορα 7 χρονια. θα ηθελα ομως να κανω αλλο ενα τωρα κοντυνα με τον Διονυση, για να δουμε!!!!

Δαναη προσπαθω να θυμηθω σε ποιον απο τους δυο σας μοιαζει αυτο ο κουκλος!!!! Να σου ζησουν. πολυ ζορι τραβας με την μεγαλη!!! εγω εχω εναν αστερια της Φισερ που εχει μουσικη και του το βαζω στο δωματιο μεχρι να αποκοιμηθει.

Αναστασια περαστικα σας!! τελικα μπορει να παιζει ρολο ο παιδικος απο δημοσιο με ιδιωτικο; εγω, μη το γρουσουζεψω, δεν καταλαβα και πολυ οτι το παιδι μου πηγαινει πρωτη φορα παιδικο!! ενω με τον Αλαξανδρο που ηταν σε δημοσιο θυμασαι τι σου διαβαζα στο βιβλιαριο!!!!!

Θα αδιαθετησω αυριο, δεν μου ετυχε η καλη :lol::lol::lol: , και ειμαι χαλια λιγακι. ενα ολοκληρο απογευμα χωρις να κανω ΤΙΠΟΤΑ, δεν καταλαβα πως περασε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Δανάη να τα χαίρεσαι τα κουκλάκια σου! Νομίζω μοιάζουν μεταξύ τους από φωτογραφίες που έχω δει.

Αναστασία η Κατερίνα έχει βγάλει μόνο 4 τραπεζίτες (2 πάνω 2 κάτω) αλλά τώρα βγαίνουν και τα υπόλοιπα γιατί τα χέρια της είναι ΟΛΗ την ώρα στο στόμα. Πάντως στην Κατερίνα αργούν να εμφανιστούν τα δόντια από τη στιγμή που αρχίζει η ενόχληση οπότε μην ανησυχείς αν δεν τα βλέπεις ακόμα πρησμένα.

Αχ, το πόσο τον φοβάμαι τον παιδικό του χρόνου δε φαντάζεστε - κυρίως γιατί δεν θα έχω κανέναν να την φροντίζει όταν αρρωσταίνει και μένει σπίτι και θα πρέπει να φεύγω από τη δουλειά.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις για τα αδελφάκια. Νομίζω πως 4 χρόνια διαφορά είναι ιδανική κατάσταση. Διάβασα ότι το μεγαλύτερο παιδάκι ζηλεύει λιγότερο μετά τα 4 και νομίζω θα συμπέσουν και καποια στιγμή σε περίοδο που θα παίζουν μαζί. Τέλος πάντων, με το καλό να έρθουν τα αδελφάκια όποτε είναι- τα παιδιά δεν τα παραγγέλνουμε πάντα, μερικά έρχονται και μόνα τους ;)

Φιλιά σε όλες! ΚΑλό Σ/Κ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas!!!

Pigame sto paidoxeirourgo k mas eko4e ligo to xalinaraki mas, etrexe aima k eklaige alla o giatros, mou eipe den ponese aplws epeidi tin akinotopoiisame troma3e piga k egw sto nosokomeio k ekana pap test exw mikites alla to i3era eixa apisteuti fagoura k itan k logiko na pa8w giati eimai stin 4i i 5i evdomada (3exasa apo ton kairo pou pinw) antiviwsis k giaourti den etrwga :oops:

Simera den 8ilasa ka8olou, evgala to prwi 160ml gala :o k tis edwsa 80ml pigame paidoxeirourgo k meta pali mpimpero me alla 80ml tin afisa stin mama mou k efiga k piga giatro, den prolavena na 8ilasw giati ta rantevou mas itan poli prwina 8ilazei k arga k to kaname etsi giati den 8a prolavename me tipota.. Twra evgala alla 150ml meta apo 6 wres pou to afisa a8ikto -nomiza 8a ekragei :lol: -k 8a tin 3ipnisw twra na tin 8ilasw..

Danae mou to sti8os mou paramenei opws exei kamia ma kamia veltiwsi, k me ponane apisteuta ta kokkala mou, otan einai gemato ponaw poli den mporw na to aggi3w k otan to adeiazw me to 8ilastro ponaw alla meta anakoufizome..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια!

αναστασια μου, σ'ευχαριστω για τις ομορφες σκεψεις σου, ειναι παντα παρηγορο να νιωθεις οτι καποιος σε σκεφτεται :) ελπιζω να μην χρειαστει ποτε να βρεθειτε μακρια απο το μπαμπα σας :)

δαναη, τι κουκλος ο νικολας σου!!! να τα χαιρεσαι τα αδερφακια!! :D

δεσποινα, εχεις δικιο καλοδεχουμενα οποτε ερθουν τα μωρακια!! εγω με τον αδερφο μου εχουμε 10 χρονια διαφορα και δεν το συνιστω σε κανεναν :( θα ηθελα η αθηνουλα να αποκτησει αδερφακι γυρω στα τρια της χρονια, γιατι πιο πολυ βολευει εμενα αυτη η διαφορα, θα δειξει πως θα κυλησει το πραγμα στην οικογενεια μας :? αν και πιστευω οτι η μεγαλη μας δοκιμασια ειναι που μεγαλωνει μακρια απο το μπαμπα της, αν βγουμε απο αυτο ¨" αλωβητοι" η εστω με καποιες γρατζουνιες το αδερφακι θα ειναι "περιπατος στο παρκο" :lol::lol::lol:

γωγω μου θα συμφωνησω με τη δαναη, τα αδερφακια τα κανουμε οποτε μπορουμε και θελουμε, οχι οποτε μας λενε!!! :shock:

αντρια, περαστικα στο μωρακι σας!! ελπιζω τωρα να θηλαζει καλυτερα, να ηρεμησεις κι εσυ λιγο!!

εγω ειμαι πολυ καλα!! :D:D:D χτες και σημερα εχει εναν ΛΑΜΠΕΡΟ ΗΛΙΟ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΚΑΤΑΓΑΛΑΝΟ ΟΥΡΑΝΟ! το μεσημερακι πηγαμε για εμβολιο στην παιδιατρο και μετα για καφεδακι με μια φιλη και τον αντρα της! η αθηνουλα καθισε ησυχα διπλα μου 1 ωρα τρωγωντας το κουλουρι θεσ/νικης που λατρευει και ζωγραφιζοντας με τα καινουρια της κηροχρωματα!!! :shock::D:D ειπια ηρεμα τον καπουτσινο μου στον ηλιο και απολαυσα μια καταπληκτικη παρεα :D

και το καλυτερο; σε 2 ωρες ερχονται ο γιωργος και ο αδερφος μου για σκ!!!!!! ειμαστε και οι δυο ενθουσιασμενες!!!! οποτε μαλλον θα τα ξαναπουμε απο δευτερα!!!

καλο σαββατοκυριακο κοριτσια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφροδιτη τελεια!!!να περασετε υπεροχα!ευχαριστουμε για τα κομπλιμεντα :-))

ανδρια περαστικα στη μικρουλα!ελπθζω οντως να μην πονεσε κ απο δω κ περα να θηλαζει ευκολοτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ανδρια ωχ,εγω εχω βαλει ασφαλειες σε ολα τα ντιυλαπθα ακομη κ στα δικα της γιατι δεν εχω την υπομονη να συμμαζευω συνεχεια.η μαμα μιυ μου ελεγε οτι εγω δτην ηλικια της μυρτως αδειαζα ολααα τα συρταρια κ πετουσα τα ρουχα απο το μπαλκονι!!!

να σας πω,ξερετε κανενα κολπο για να αυξγσει ο μικρος τις νυχτερινες ωρες υπνου;;;σκεφτομαι να τον ξυπναω ακομη νωριτερα (τωρα ξυπναει στις 22.30) η να τον κραταω περσσοτερο ξυπνιο το απιγευμα.τι λετε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή εβοδμάδα κορίτσια!

Ελπίζω να είχατε ένα όμορφο Σ/Κ. Εμείς κλείσαμε να πάμε στο Πήλιο το τριήμερο της Κ. Δευτέρας και έχω ενθουσιαστεί!

Εσείς ντύσατε αποκιράτικα τα παιδάκια σας? Εμείς δεν πήραμε ακόμα στολή και η αλήθεια είναι ότι δεν έχουμε να πάμε σε κάποιο πάρτυ για να τη φορέσει. Να την ντύσω και να τη βγάλουμε έτσι βόλτα?

Δανάη πως πάει το θέμα με τον ύπνο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεσποινα,πηλιο;;;τελεια!αγαπημενος προορισμος!να περασετε υπεροχα!!!ζηλευωωω θελω κ εγω ταξιδακι!απο το καλοκαιρι εχουμε να παμε.κ εμρις σκεφτομαστε να την ντυσουμε κατι κ να παμε μια βολτα στο λιμανι.ουτε εμεις εχουμε παρτυ να παμε.με τον υλνο παει λιγο καλυτερα.χυες το απιγευμα δεν τον εβαλα να κοιμηθει μετα τις 6(αυτος συνηθως κοιμαται 6-10).τον κοιμισα στις 9 μια κ καλη κ κοινηθηκε μεχρι τις 3 δηλ εξι ωρες.σημερα τον κοιμθσα για σπογευμα 6-9 κ τον ξυπνησα στις 9 κ ξανακοιμηθηκε στις 10.να δουμε πως θα παει...

το πρωι τρομαξα.πηα να τον σηκωσω απο το κρεβατι κ ειδα αιμα στο φορμακι του.σκεφτηκα οτι γραντζουνισε παλθ το προσωπο του.το αιμα ομως ερχοταν απο το στομα.τον πηγα στην παιδθατρο κ ειδε μια πληγη στο πισω οανω μερος κοντα στις αμυγδαλες.προφανως ειπε οτι εβαλε το χερι υου μεσα κ τραυματιστηκε.ωστοσο τα δαχτυλα του δεν ειχαν αιμα κ επιπλεον τωρα εχει αρψισει να προσπαθει να βαλει το δαχτυλο στο στομα κ μου φαινεται περιεργο να καταφερε να το βαλει βαθια.απο την αλλη η μυρτω δεν τον πειραξε.τελις οαντψν δεν ηταν κατι τελικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!

δαναη, κι εγω αυτο θα σου ελεγα, δηλ. να τον κρατας περισσοτερο ξυπνιο το απογευμα ετσι ωστε να κοιμαται λιγο περισσοτερο τη νυχτα. δεν εκλαψε καθολου οταν γρατζουνιστηκε;

δεσποινα, τελεια!!!! οι τρεις σας θα πατε;;; ευχομαι να περασετε πολυ πολυ ομορφα!!

εγω της εχω μια στολη μινι μαους και δεν ξερω ποτε θα της την φορεσω :?: την τσικνοπεμπτη θα παμε τις 3 τελευταιες ωρες με το γυμνασιο στην πλατεια που κανει ο δημαρχος γλεντι και σκεφτομαι να την ντυσω και να την παρω μαζι μου, αλλα μονο αν εχει καλο καιρο....

εμεις περασαμε ππολυ ωραια το σκ, ο γιωργος εφυγε σημερα και το παιδακι μου στεναχωρηθηκε :(:( ολο το απογευμα ηταν αναστατωμενη και προσπαθουσα να της θυμιζω ποσο την αγαπαει ο μπαμπας και δεν ηθελε να μας αφησει αλλα επρεπε να επιστρεψει στη δουλεια :( δεν ξερω πια τι αλλο να κανω η αν το κανω σωστα... ανησυχω ολο και περισσοτερο οσο μεγαλωνει οτι θα της λειπει το αισθημα της ασφαλειας και της εμπιστοσυνης στους γονεις τους :( φοβαμαι οτι θα της αφησει σημαδια στην ψυχουλα της και νιωθω τεραστιες τυψεις :cry::cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Αφροδίτη προσππάθησε να μην στενοχωριέσαι. Δεν είμαι ειδικός αλλά νομίζω αν από Σεπτέμβρη πάνε όλα καλά και η Αθηνούλα είναι και με τους 2 γονείς της στην Αθήνα, ούτε που θα θυμάται τους μήνες που "στερήθηκε" για λίγο τον πατέρα της. Είμαι σίγουρη ότι παίρνει όλη την αγάπη σας και καταλαβαίνει ότι ο πατέρας της φεύγει αλλά πάντα ξαναγυρνάει.

Σκέψου ότι έρχονται 2 συνεχόμενα τριήμερα, μετά το Πάσχα, μετά του Αγίου Πνεύματος και τσουπ! Να και το καλοκαίρι (πως φαίνεται ότι ψάχνω τις αργείες και τις άδειες η εργαζόμενη!). Λίγο κουράγιο ακόμα κάνε.

Δανάη μπορεί με τα νυχάκια του να έγδαρε τον ουρανίσκο. Ευτυχώς δεν είναι τίποτα.

Πήλιο θα πάμε οικογενειακώς και πρέπει να σκεφτώ πως θα απασχολείται η Κατερίνα στο αυτοκίνητο 4 ώρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια !!

χαθηκα :(:( και ειμαι ενα κινουμενο ζομπι και δεν προλαβαινω...ειχε συναχακι η Εμμα και κολλησε την μικρη μου και εκανε πυρετο (1η φορα αρρωστησε) οχι πολυ και μονο για ενα βραδυ απλως είχε-εχει συναχακι και φλεματακια και δεν αναπνει καλα και εκανε εμετους και πνιγοταν...θυμαστε πως ειναι με τα μωρα ε??? και δεν κλεινω ματι μερες τωρα γιατι ξυπναει το ζουζουνι 10 φορες το βραδυ και δεν μπορει να αναπνευσει και κανω φυσιολογικο ορο ε και φυσικα κολλησα και εγω οχι πολυ, απλως αρκετο για να με κανει να σερνομαι διπλα :(:(

η Εμμα εχει προσκοληθει υπερβολικα πανω μου σε βαθμο που δεν θελει να βλεπει κανεναν αλλο και φωναζει εμενα για τα παντα α και ξυπναει στις 5 το πρωι γιατι την κακομαθε η μαμα μου και ετρεχε απο πισω της γκρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ :shock::shock::shock: δεν ξυπνουσε οταν ηταν μωρακι ξυπναει τωρα ...χαχα δεν πειραζει :D:D ...μονο που μια το ενα παιδι μια το αλλο δεν κλεινω ματι και το πρωι δουλεια και μετα παιδια και γενικα θα γινω αλοιφηηηηηηηηηη

και στελνω καμια φορα τον πατερα της την νυχτα και τον διωχνει και θελει μονο την μανουλα και δεν θελει ουτε την γυναικα που την κραταει ουτε κανεναν αλλο...δεν ξερω τι εχει παθει...ο μπαμπας της εχει στενοχωρηθει πολυ...εσας εχουν περασει τετοιες φασεις???

διαβαζω τα νεα σας και δεν εχω κουραγιο να απαντησω...Αφροδιτη μου σε καταλαβαινω ....γιατι δεν μενεις με το καλο εγκυος (χιχι) να παρεις αδεια σεπτεμβρη και μετα να μην πας καθολου και απο του παραχρονου ε που θα παει θα παρεις μεταθεση??? αληθεια οργανικη εχεις εκει?

Δαφνη μου ενας κουκλος ο Νικολας! αγγελουδι ομορφο :D:D να μην τον βαζεις το απογευμα για τοσες ωρες ! για αυτο μετα δεν κοιμαται!!

κλεινω πριν πεσω πανω στο pc για να τελειωσω μια κωλο-μελετη για μια αδεια που μου εχει σπασει τα νευρα.........................................................................................

φιλια πολλα κοριτσια και καλη δυναμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ευχαριστω για τα καλα σας λογια και το ενδιαφερον....

δεσποινα, να εχεις παιδικα cd στο αυτοκινητο, παραμυθακια και καποια αγαπημενα της παιχνιδια :) προφανως θα κανετε μια σταση και μπορει να κοιμηθει στο δρομο, οποτε μην ανησυχεις θα περασουν οι 4 ωρες , σου μιλαει η ειδικος :lol: μακαρι να καταλαβαινει οτι αν και ο μπαμπας λειπει δεν ειναι οτι δεν την αγαπα :( οσο για τα τριημερα που λες, δεν μπορουμε να βρεθουμε τοσο συχνα γιατι και τα εξοδα ειναι πολλα και το ταξιδι μεγαλο....

ελενα, περαστικα στα κοριτσακια σου!!! φτου φτου δεν πιστευω να τα ματιασαμε τα παιδακια σου!!! :o η προσκολληση ειναι φυσιολογικη, κι εμενα ενω παιζει με το μπαμπα της και χαιρεται, το βραδυ η οταν βγαινουμε εξω θελει μονο εμενα ;) κι ο γιωργος στεναχωριοταν το σκ αλλα προσπαθησα να του εξηγησω 1) οτι ουτως η αλλως η μαμα ειναι το σημαντικοτερο προσωπο στη ζωη του παιδιου μεχρι τα 3 χρονια 2) οτι εγω αποτελω μερος της ρουτινας της ( φαι, μπανιο π.χ. ) και εχουμε ενα συγκεκριμενο τροπο που της αρεσει και 3) γιατι -δυστυχως- ειμαι η μονη σταθερα στη ζωη της, που μπορει να βασιστει, και ξερει οτι θα ειμαι εκει συνεχεια :?

μακαρι να ειμαι εγκυος του χρονου και να παρω αδεια γιατι δεν βλεπω αλλη λυση :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xerete!!!

Ti mou kanete?

Samanthaki mou perastika sas!!!

Afroditaki mou min niw8eis ti4eis, esi prospa8eis na kaneis oti kalitero gia tin oikogeneia sou..

Emeis pigame x8es sta e3wterika iatreia evale 90gr mesa se 5 meres mono me 8ilasmo (stamatisa na dinw diko mou gala me to mpimpero san simplirwma) milisa k me tin simvoulo k mou eipe pws eimaste ligo katw k mallon ftaine oi 4euto8iles pou foraw, sto xrono pou etrwge prin an trwei k twra xwris autes 8a pinei perissotero gala mporei k to diplasio mou eipe k etsi apo x8es arga to apogeuma tin 8ilazw xwris tis 4euto8iles alla me POOOOLLLLIII klama k zori, den mporei na tis parei k anastatwnete, piga k agorasa tous diamorfwtes 8ilwn tis medela alla 8eloun xrono na kanoun kati einai san 8erapeia, den vlepeis amesa apotelesma, mporeis na arxiseis na tous foras apo tin 32i evdomada egkimosinis k siga-siga "vgazoun" tin 8ili pros ta e3w, ta foraw sinexeia k otan tous vgalw gia na 8ilasw fenontai ligo pio megales oi 8iles mou alla einai mono ekeini tin stigmi.. Ponaw poli omws tin mia mou 8ili auti pou kataligoun oi galaktokoiles milame einai aforitos o ponos dagkonome k mou erxete na klaiw, x8es to vradi esfigga to xeri tou george k tou evgala simadia apo ta nixia mou :oops: alla sta tosa pou perasa as to perasoume k auto :) ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα περαστικά σας! Κι η Κατερίνα είναι κάπως προσκολλημένη πάνω μου. Αν δεν της δώσω εγώ το γάλα της το πρωί δεν αγγίζει το μπιμπερό, τη νύχτα όταν ξυπναει και κλαίει θέλει μόνο εμένα και αλλα τέτοια που στενοχωρούν τον πατέρα της. Σήμερα το πρωί δεν ήθελε να πάω στη δουλειά και μου έκλεινε την πόρτα...

Είμαι στενοχωρημένη γιατί άρχισαν τα ξεσπάσματα θυμού που έρχονται στην ηλικία των 2 και είναι πραγματικά πολύ δύσκολη κατάσταση. Μπορεί ξαφνικά να νευριάσει με κάτι (ασήμαντο ή να μη ξέρουμε καν γιατί) και αρχίζει να φωνάζει και να μιλάει γρήγορα και δυνατά όπου είναι αδύνατον να καταλάβουμε τι λεει. Εκείνη την ώρα προσπαθούμε να της μιλάμε ήρεμα και να προσπαθούμε να καταλάβουμε τι θέλει αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Μετά από λίγο ηρεμεί μόνη της και επανέρχεται. Χτες που την έβαλα με το ζόρι στην αλλαξιέρα για να βάλει τις πυτζάμες της για ύπνο, με κλώτσαγε επί 10 λεπτά ασταμάτητα ενώ φώναζε και έκλαιγε με αναφιλητά! Με έπιασε απελπισία και τα κλάμματα!

Μετά ήρθε στην αγκαλιά μου και ηρέμησε και άρχισε τις παραγγελιές και τα τραγούδια.

Αχ, πείτε μου ότι είναι φυσιολογικό και ότι δοκιμάζει τα όρια και τις αντοχές μας! :?

Αφροδίτη και Άντρια κουράγιο - θα έρουν καλύτερες μέρες (ελπίζω)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλεναδες μου!! Καλη Τσικνοπεμπτη!!!!!!

Δεν σας εχω ξεχασει αλλα περνανε οι μερες τοσο γεματες που ερχετε το βραδυ για να κατσω λιγακι και με παιρνει ο υπνος!!!

Σαμανθα μου κουραγιο!! εχουμε αντοχες αλλα δεν πρεπει να της ξεπερασουμε :lol::lol: Πως ειναι τα μικρα; εγω του βαζω otrivin οταν ειναι πολυ χαλια και δεν μπορει να κοιμηθει ο μικρος και αυτο μονο το βραδυ και για λιγες μερες.

ΕΕΕΕρχεται η μανουλα μου στις 18.4 στις 20.00!!!! ειμαι πολυυυυυ χαρουμενη!! ξερετε ποσο!!!!!!!!!!! και θα φυγει στις 15.5 θα την εχω ενα μηνα!! αντε να την χαρω.

Δεσποινα μη υποχωρεις γτ θελει να δει τις αντοες σου. εμενα δεν του παιρναει και μαλιστα καμια φορα τον βαζω στο δωματιο του και του λεω ηρεμησε και ελα μετα. κλαιει αλλα μετα απο 5 λεπτα ηρεμει και ερχετε χαμογελοντας. εχει ξεκινησει και βαραει τον αδελφο του και εμενα. του μιλαμε αλλα ενα μετα απο λιγο το ξανακανει τον βαζω για λιγο τιμωρια, δεν τον βαραω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια!

δεσποινα αυτα που κανει η κετρινα τα κανει κ η μυρτω.ειναι πολυ οεισματαρα κ με επιμονη!!εννοειται οτι δοκιμαζουν τα ορια μας.θελει σταθεροτητα σπο την πλευρα σας κ αγαπη.εγω αυτο κανω.οσο τρυφερη κ δοτικη ειμαι μαζι της,αλλο τοσο σταθερη κ αυστηρη εκει που πρεπει ειμσι.

ελενα περαστικα σας οικογενειακως!!να φροντιζεις τον εαυτο σου!

αφροδιτη νομιζω οτι δεν θα αφησει κανενα τραυμα στην ψυχουλα της η παροδικη απουσια του μπαμπα της.αν οταν τον βλεπει εισπραττει ο,τι χρειαζεται ριμαστε ενταξει.προδπσθησε να μην το μεγαλοποιεις στο μυαλι σου οσο κ αν σε ανγσυχει.τα οαιδια "μυριζονται" το δικο μας φοβο κ την σνασφαλεια.

βρε ανδρια κοριτσακι τι να οω;;χαρας στο κουραγιο σου!!

με τον υπνο του μικρου δεν εχουμε μεγαλη προοδο.τον κραταω κσποιες ωρες ξυπνιο το απογευμα.οροχθες κοιμηθηκε 6ωρο αλλα χθες μονο 3 ωρο το βραδυ.τρεμω μην συνεχθστει για πολλους μηνες αυτο το ξενυχτι...σκεφτομουν ακομα μηπως να εβγαζα με το θηλαστρο κ να του εδινα το τελευταιο γευμα ωστε να ξερω οτι εχει πιει πολυ.τι λετε;

κατα τα αλλα η μυρτω κανει γυμνισμο.εννοειτσι οτι ολο το χειμωνα πεταει τις φιρμες που φιραει στο σπιτι κ μενει με το φορμακι της.απο χυες βγαζει κ το φιρμακι κ την πανα με αποτελεσμα χυες να κατουρησει στο παρκε.αφου σκεφτομαι να της παρω ενα γιογιο να τα κανει μονη της...

γεωργιαννα με το καλο να δεχτεις τη μανιυλα σιτ!φανταζομαι πισο ανυπομονεις!!!

καλη τσικνοπεμοτη!ο κωστας ψωνισε ποικιλια κρεατων κ θα ψησουμδ το βραδυ.μεταξυ μοσνθων κ θηλασμων θα φαμε!!!πωπω εχω αναγκη για μθα εκδρομιυλα λθγο να ξεφυγουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια και χρονια πολλα!!!

για το θεμα που ανοιξατε εχω να προσθεσω κι εμεις μια απ'τα ιδια!!! εχει νευρακια το παιδακι μου και οταν δεν συμφωνει με ο,τι της λεμε τσαντιζεται και φωναζει! φυσιολογικο μου φαινεται και νομιζω οτι μεγαλωνοντας θα της περασει, κι εγω προσπαθω να της μιλαω ηρεμα, να προσπερναω το γεγονος οτι μπορει να φωναζει και να μην δειχνω οτι ενοχλουμαι γιατι εχω καταλαβει οτι οταν δειχνω ενοχληση το κανει επιτηδες για να μου τραβηξει την προσοχη : ετσι την πατησα σε 2 θεματα 1) στο ανεβασμα στον καναπε και 2) στα μπατσακια. καποια στιγμη πανω στο παιχνιδι μας της ξεφευγε και καμια μπατσουλα απο τη χαρα της, αλλα επειδη φοβομουν μηπως χτυπησει καταλαθος κανενα παιδακι παιζοντας , της τονισα οτι προσεχουμε να μην χτυπαμε κανεναν. εεεεεε απο τοτε που της το τονισα , οταν νευριαζει προσπαθει να με χτυπησει για να δει την αντιδραση μου :( και αφου εβαλα τα χερακια μου και εβγαλα τα ματακια μου, πρεπει τωρα να ειμαι πολυ ψυχραιμη και να μην δειχνω οτι με ενοχλει η συμπεριφορα της αλλα απο την αλλη να καταλαβαινει οτι δεν ειναι και ανεκτη. αααααχ!!! :o παντως, οσο ειμαι ηρεμη και αποφασιστικη ειμαι σιγουρη οτι γρηγορα θα περασει αυτη η φαση ;) το θεμα ειναι οτι πολλες φορες δοκιμαζεται η υπομονη μου, αλλα βρε κοριτσια, ανθρωπος ειμαι κι εγω θα κανω και λαθη :? αυτο που με κραταει ειναι οτι σκεφτομαι πως ολα διορθωνονται ;)

δαναη, καταλαβαινω αυτο που λες για τα δικα μας αγχη, αλλα νομιζω οτι δεν υπερβαλλω :( σ'ευχαριστω και ευχομαι να ειναι ο,τι κανουμε αρκετο.... μηπως να εβγαζες γαλα και να το εδινε ο κωστας στο μπεμπη σε περιπτωση που ξυπνησει μες στη νυχτα; αν του εδινες πιπιλα την ωρα που ξυπναει;

ανδρια μου ελπιζω πολυ γρηγορα ολα να ομαλοποιηθουν, τι περνας κι εσυ βρε κοριτσακι :o γιατι εβαζες ψευδοθηλες;

γεωργιαννα, με το καλο να δεχτεις τη μανουλα σου!!! φανταζομαι τι παρτυ θα ετοιμασεις για τα γενεθλια του διονυσακη!!!

εμεις πηγαμε με την αθηνα σημερα σχολειο, γιατι τις 3 τελευταιες ωρες εκανε ο αντιδημαρχος γλεντι στην πλατεια με σουβλακια και πανηγυριωτικη κομπανια, οποτε εντυσα το αθηνουλι μου μινι μαους και ριξαμε και κατι χορους ( αφου χτυπησαμε ενα καλαμακι χοιρινο, αμεεεεεεεε!!) :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xerete!!

Perimenw na er8ei i wra na 8ilasw k na pame gia nani..

Despina se euxaristw gai ton endiaferon sou k egw elpizw se kaliteres meres..

Danai to vradi k emas mas vgazei tin pisti i mikroula na koimi8ei p.x 8a tin 8ilasw kata tis 12 mporei na mas parei k 1 wra k vale gia na koimi8ei, den koimate moni tis, na tin afisw sto carry cot 3ipnia k na koimi8ei moni tis? :shock: wraio asteio 8elei agkalia i kounima, tin koimizw stin agkalia mou k paw na tin valw sto carry cot k anoigei ta matia tis k arxizei pali na klaiei goera i k xampari na min me parei otan tis pesei i pipila arxizei na klaiei toso dinata pou 8a mas akousei oli i geitonia (mia fora 3ipnise k tin victoria) alla den tin pernei tin pipila k ola kala, xtipietai, pernei pera dw8e ta xeria tis, kanei spasmwdikes kiniseis, den tin koumantarw, tis peftei ka8e treis k ligo k ka8e fora prepei na vrw tropo na tin iremisw na min 3ipnisei tin Victoria k esi na koutoulas k na xaneis tin ipomoni sou.. Mono pou skeftomai ti mas perimenei ka8e vradi tromazw!!! O aderfos mou itan etsi k o mpampas mou douleve se alli poli k 3ipnouse 4:30 to prwi gia na paei douleia k mou elege pws perasane poli diskola i mama mou prospa8ouse na ton analamvanei e3'oloklirou moni tis gia na koimate o mpampas mou afou 3ipnouse nwris alla to 8etiko ws 40 imerwn tous ekane etsi , emena meta pou sarantisame mou to 3ekinise.. To kalo einai oti an prolavei k koimi8ei k tin parei gia ta kala o ipnos den 3ipnaei to vradi gia 8ilaso ante 1 fora k k mporei k ka8olou alliws sto 5wro (ipologise kata tis 5 peripou) tin 3ipnaw egw an den apokoimi8w :oops: k tis perissoteres fores apokoimiomaste agkalia san 8ilazei k etsi den 3ana pernaw to idio zori gia na tin 3ana koimisw..

Gewrgianna me to kalo na ipodexteis tin manoula sou!!

Afrodite mou oi 8iles mou einai kontes k diskolevotan na tis parei k eidika i mia mou 8ili kapoia fasi tin pligwsa toso poli pou etrexe aima k sto 8ilaso to mwro epine aima..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Πήγα σε χειρούργο μαστού με είδε δεν του φάνηκε να είναι κάτι επικίνδυνο έτσι που είδε με το χερι αλλά με έβαλε να κάνω παρακέντηση και υπέρηχο για να είναι σίγουρος και σε 20 μέρες έκλεισα ραντεβού για μαστογραφία και τόμοσύνθεση αν το λέω σωστά... Κ πονάω πολύ με τη μαστογραφία αλλά πρέπει να το κάνω μου είπαν γιατί δεν αφήνουν τίποτα χωρίς να το ελέγξουν πλήρως... Μου είπαν να μην ανησυχώ ότι μπορεί να είναι από τις ορμόνες αλλά θα έχουν τελική εικόνα από τις εξετάσεις...
    • Καλησπερα Τοκυο μου!!  Μου ηρθε περιοδος πριν 10 μερες κ θα αφησουμε αυτο τον κυκλο να ηρεμησει ο οργανισμος μου κ να μπει σε φυσιολογικους ρυθμους... λογικα τελος μαιου περιμενω ξανα περιοδο κ θα με τσεκαρει ο γιατρος υπερηχογραφικα κ με αιματολογικες γ ν με προετοιμασει γ ετ (αν ολα ειναι οκ...) καλως εχοντων των πραγματων, μεσα ιουνιου θα γινει η ετ... αλλιως ιουλιο;; θα δουμε.. Ηδη νιωθω μεγαλη ανακουφιση που περασαμε το 1ο σταδιο κ σκεφτομαι κακως δν το ειχαμε κανει νωριτερα.. τεσπα, ολα γ καποιο λογο γινονται... Ωχ... ο διαβητης κυησης ειναι λιγο ταλαιπωρια.. ειχε κ η νυφη μου στην 3η εγκυμοσυνη της... κανεις διατροφη ε; λιγη προσοχη κ υπομονη. Εμεινε λιγο...  Ναι το ιδιο λεγαμε χθες με τη Νικολ... ειναι non stop ο γιατρος μας... για ποσο θα αντεξει ετσι;; εμενα με εβλεπε κτ 7 το πρωι πριν απο χειρουργεια ή 11 το βραδυ τελευταιο ραντεβου... κ φσκ εργαζεται κ ΣΚ... εξοντωτικο...😵‍💫 οσα κ να βγαζεις, αξιζει τοσο τρεξιμο;
    • Απαπαπα!!! Έχεις δοκιμάσει να της δώσεις λίγη δραμαμίνη;;;
    • τον άλλο μήνα μου είπε να πω να ξανά κάνω έλεγχο… τώρα δεν ξέρω ο γυναικολογος τι άποψη θα έχει αυτός  15/5 έκλεισα ραντεβού με τον γυναικολόγο να πάω να με δει  Όχι δεν υπάρχει μόνο αμαξι ή ΚΤΕΛ αυτές είναι οι επιλογές που έχουμε αλλά και ΚΤΕΛ αλλαζω δυο λεωφορεία και κάνω 12 ώρες ακόμα χειρότερα δηλαδή  
    • Μπα ουτε κ σε μενα γινεται ενω επιλεγω ιστοτοπος για υπολογιστες. ισως εχει να κανει με τις ρυθμισεις του safari. Λοιποιν κοριτσια μου εγω ειμαι θεωρητικα 4η μερα μετα την ωορρηξια βασει τεστ αν δεν εκανα τεστ θα σας ελεγα οτι περιμενω περιοδο καθως με κυκλο 29 ημερων ειμαι 28η μερα σημερα και απο εχθες εχω πονακια περιοδου κ ευαισθητες θηλες... Να ηταν λαθος το τεστ κ να έρχεται;;;   @Θέτις Κ. αγαπη δεν ηρθε μηνυμα. Μπηκα απο pc και ουτε στο mail ηρθε ειδοποιηση.. Μηπως το εστειλες αλλου;;;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...