Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΕΣ-ΜΑΜΑΔΕΣ FASHIONISTAS 6ου-7ου-8ου΄12 νο11


Recommended Posts

κορίτσια καλησπέρα!μου λειπετε!!!!!!αλλα δεν προλαβαινω με τιποτα!εσεις πως προλαβαινετε????????μπαινω σας διαβαζω ανελλειπως και οταν ερχεται η ωρα να γραψω παντα κατι συμβαινει!νομιζω κιολας ότι επιεδη δεν ειμαι και πολυ ενεργο μελος μπορει να σας κουραζω αν γραφω μια στο τοσο!εχω πολλα νεακια αλλα οπως βλέπω ξεκινησατε σκαιπ! :(:(:( δηλ θα το παρατησουμε εδω το παρεακι??!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kikitsa se eixa sto mualo mou...Hthela na rwthsw gia sena.Den mas koyrazeis katholou.Pes ta nea sou to mwraki soy pws einai.....Einai psilodyskolo,ki egw dyskoleyomai na mpainw synexeia alla to prospathw....Pws eiani ta Giannena???Ksekinhsan ta krya????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τσα εδω είμαι!!!!!

Και τώρα λέω πήγε δώδεκα μέχρι να διαβάσω και να γράψω πάλι κατα την μια θα κοιμηθω....

Το πρωι συμμαζευω το σπίτι μπαίνουν τα πράγματα σιγα σιγα στη θέση του και αισθάνομαι καλύτερα, δυο μέρες τώρα τις έφαγα με τις ντουλάπες αλλα έκανα καλο ξεκαθάρισμα σε ρούχα παπούτσια τσάντες που δεν φορούσαν πια και άλλαξα και λίγο κάποια πράγματα και στους αποθηκευτικους χώρους για να γίνουν πιο λειτουργικές!

Μετα το απόγευμα με τα δυο μαζι δυσκολο να μπω μέχρι να κοιμηθούν και να ηρεμήσω πήγε δώδεκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αριαδνη Εβιτα να την φωναζετε ταιριάζει πολυ στο μπισκοτακι σου! Το ευη πολυ συνηθισμένο και εγω προσωπικά το προτιμώ απο το Βιβιαν.

Αντωνία για να κόψει και την βραδινή πανα να την βάζεις για τσισα όταν είναι να πεσει στο κρεβάτι για ύπνο. Μπορεις να δοκιμασεις αν ξερεις τι ώρα περίπου της φεύγουν να την ξυπνας και κοιμισμενη να την βάζεις να κάνει. Μπορει έτσι να συνηθίσει και να ξυπναει μονη της αν πραγματικα θέλει.

Έλενα υπάρχει ένα σάιτ στο οποιο μπορείς να δεις τι είναι συμβατο με τον θηλασμο απο φαρμακευτικά προϊόντα είναι το http://www.e-lactancia.org , κανεις search με την δραστική ουσία όχι την εμπορική ονομασία του φαρμάκου. Είναι πολυ χρήσιμο γιατι σου βγάζει την επικινδυνότητα κάθε ουσίας αν είναι risk0 τότε μπορείς να το πάρεις άφοβα και δίνει και πληροφοριες μετα απο πόση ώρα απο την λήψη του μπορείς να θηλασεις και σε τι ποσοστό περνάει στο βρέφος ή εκρινεται στο γάλα. Τώρα που ήμουν άρρωστη το συμβουλευτηκα για το πιο αντιπυρετικο ήταν πιο ακίνδυνο.

Κατερίνα για τα παιδικα αυτα συμφωνω με την Ελένη και την Νανσυ. Δυο ώρες συνεχόμενες είναι πολυ, αλλα τα παιδικα αυτα είναι λίγο διαδραστικα δεν το αφήνουν να τα κοιτάει παθητικά θα τον δεις να συμμετέχει και να μαθαίνει και απο αυτα.

Νανσυ μια χαρα το χειρίζεται το θέμα με την Σαντυ θα δεις πως θα βελτιωθεί πολυ γρήγορα, αχ αυτο το να χτυπιέται κάτω το έχω ζήσει και εγω και να της λέω θέλω να ηρεμησεις πρώτα και μετα να μιλήσουμε και μέσα σε κλάματα και αναφιλητα να μου λέει "είμαι ήρεμη, ηρέμησα". Η πιο δύσκολη ηλικία είναι τα terrible two που λενε και οι φίλοι μας οι ξένοι, πιστεύω ότι τέτοια αντίδραση πείσμα και νεύρο δεν θα ξανασυναντήσουμε στα παιδια μας ούτε οταν θα ειναι στην εφηβεία. :P

Kikitsa όταν προλαβαινεις να μας λες τι κάνει η μικρούλα σου? Συνεχιζεις και εσυ ακόμα αποκλειστικο θηλασμο?

Άντε καλο βράδυ κοριτσακια μου! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!η αληθεια ειναι οτι μεχρι το προηγουμενο σαββατο ειχα πολλες ωρες μαθημα γιατι διναν 4 μαθητες μου πτυχια, τωρα χαλαρωσε καπως το προγραμμα μου αλλα και παλι εχω.Να σημερα εχω 2-6.30.

συνεχιζω αποκλειστικο θηλασμο μονο απο στηθος γιατι για μια βδομαδα που εδωσα μονο μπουκαλι(με το θηλαστρο θυμαστε!!!!!!!!) επαθε συγχυση θηλων κ οταν πηγα μια μερα να τη βαλω στο στηθος εκλαιγε κ δεν ηθελε. πεδευτηκα κανα δυο μερες, συμβουλευτηκα και μια σουπερ μαια κ επανηλθαμε!μονο στηθος!τον αλλο μηνα μας ειπε η γιατρος, μολις κλεισει τους 5 μηνες δηλαδη θα βαλουμε ρυζαλευρο!

νενε μου κρυο στα γιαννενα, αναψαμε 3 μερες τωρα τζακι για να μην αναψουμε ακομη καλοριφερ και φυσικα φοραμε μακρυμανικα! στη μπεμπα το βραδυ αρχισα να της φοραω τον υπνοσακο απο τα ικεα που ειναι χωρις μανικια!(ειχα διαβασει τη συζητηση που ειχατε για το τι φοραμε στα μωρακια)!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μανουλες

ψυχρανε λιγο ο καιρος ή μου φαινεται;

ελπιζω να μην εχουν κ σημερα απεργια τα φαρμακεια γιατι πρεπει να παρω τα εμβολια..ηταν να ερθει εχθες η γιατρος αλλα δεν μπορουσα να παρω τα εμβολια με την απεργια..

καγκουρο εγω ακομα περιμενω τον αντρα μου να κατεβασει τα χειμωνιατικα!!

η σαντυ αυξανει το λεξιλογιο της κ πολυ χαιρομαι!!!σας εχω πει οτι ειναι ταλεντο στα παζλ;;;εκει που αλλα προσπαθουν κ δε τα καταφερνουν εκεινη τα κανει σε χρονο ντεντε!!την παρατηρουσα κ απλα ριχνει μια ματια συνολικη κ τα βαζει!!ουτε εγω δεν μπορω να το κανω αυτο.

πρωι πρωι παινευω το παιδι μου! :lol::lol:

σημερα δεν εχω μαγειρεμα γιατι θα παμε στους κουμπαρους το βραδακι κ ελπιζω να μπορεσω να φαω..

αλλα ξεκιναει παλι το πλυσιμο..με αυτον τον καιρο τα μακρυμανικα λεπτα φορμακια δε μου επαρκουν..τα βελουτε δεν φοριουνται ακομα..σκατα καιρος γενικα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κοριτσάκια.

Εγω ξύπνησα στις 5 :evil: Όχι απο την μπέμπα,απλα ξυπνησα και δεν μπορουσα να ξανακοιμηθώ.Θα είμαι κομμάτια σήμερα, το βλέπω. Ευτυχώς ούτε γω έχω μαγείρεμα γιατί θα πάμε πεθερά.

Απο βδομάδα σκέφτομαι να πάω Πατρα να δουν λίγο τη μικρή η μαμά μου και οι δικοί μου και γιατί γεννάει μία φίλη μου την Τετάρτη. Θέλω να κάνω και κάτι ψώνια,θα δούμε τώρα.

Κατερινάκι και γω που έχω 2 τεράστιες ντουλάπες(ολοκληρο τοίχο), κάθε φορά που γίνεται η αλλαγή εποχής, όλο τις φτιάχνω για να τις κάνω πιο "λειτουργικές"όπως λές και συ. Βέβαια αυτό έχει ως αποτέλεσμα, ό άντρας μου να παθαίνει σύγχυση για το που είναι τα πράγματα :evil::lol::lol:

Απο Δευτέρα τελειώνει και η ενοικίαση του θήλαστρου και ακόμα δεν έχω αποφασίσει τί θα κάνω :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανσουίτα άργησες αλλά έβαλες πολύ πετυχημένη φώτο!! Όσο για τα παζλ που έλεγες για τη Σάντυ, ξέρεις τί σημαντικό είναι το ότι καταφέρνει?Στο Νηπιαγωγείο, τα προνήπια (4 ετών)σε γενικές γραμμές δυσκολεύονται!

Κικίτσα, καλωσήρθες, μην χάνεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δοκιμασα να μην της βαλω γαλα το βραδυ...αχ..ξυπνησε σηκωθηκε ορθια στο κρεβατι εψαχνε παντου το γαλα κ μετα την επιασε νευρικο κλαμα..κ μετα βηχας απο το πολυ το κλαμα..ευτυχως δεν ξυπνησε τα μωρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αριαδνη μου στεναχωρεθηκα που ρθες γιαννενα και δεν σου ειπα να βρεθουμε. οταν ξαναρθεις γιατι ειπες οτι εχετε πολυ σοι του αντρα σου εδω αν θελετε κ σεις πολυ ευχαριστως να βρεθουμε!γαλα ποσο εχεις στην καταψυξη??????

το χω πει νανσυ εισαι κορυφη!η φωτο ειναι τελεια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κικίτσα όταν ήρθα, σε σκέφτηκα αλλά είχεσ χαθεί απο το φόρουμ!Θα ξαναερθουμε όμως και πιστευω να καταφέρουμε να βρεθούμε!Θα έιναι ωραία.Εχω 18 λίτρα περίπου.... :shock: αλλά δεν αποθηκευώ πια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

υποσχομαι δεν θα χανομαι γιατι πραγματικα διαβαζω τα πάντα κ βλακεια μου που δεν καθομαι να γραφω μετα το διαβασμα!!!!!!εννοειται θα βρεθουμε!18 λιτρα, δηλαδη σου φτανει για κανενα μηνα ακόμη?λιγο λιγοτερο?ποσο τρωει την ημερα το μπισκοτακι σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μεχρι πριν λίγο καιρό έτρωγε μέχρι 750-780, αυτή την εβδομάδα το έχει αυξήσει περιπου στα 850. Οποτε δεν μου φτάνει για ένα μήνα, γιατί υπολόγισε και τις απώλειες (να μην το φαει όλο κλπ).Σκεφτόμουν να τησ δώσω και ξένο, έτσι ώστε να κρατήσει περισσότερο..Το θήλαστρο με έχει κουράσει πάρα πολύ.ΌΠως και να χει μέχρι την Δευτέρα πρέπει να αποφασίσω! Όαντρας μου λέει να το νοικιάσουμε ένα μήνα ακόμα αλλά να κάνω πιο αραίες αντλήσεις έτσι ώστε να μειώνεται σιγά σιγα και να το πάμε έτσι, δηλάδή να δίνουμε απο αυτό που έχω αποθηκεύσει και όσο βγάζω να το αποθηκεύω και όσο μας κρατήσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω αν θες τη γνωμη μου συμφωνω με τον αντρα σου. κ προτιμω να την θηλασω αποκλειστικα μεχρι εκει που φτασει και μετα αποκλειστικα ξενο. αλλα να κανεις οπως ειπε ο αντρας σου ετσι ωστε να μη χρειαστει να παρεις χαπια για να κοψεις το γαλα σου! οτι ειναι κουραστικο δεν το συζητω!εγω μια βδομαδα το κανα για ολα τα γευματα κ κοντεψα να παθω καταθλιψη. ολη μερα αγκαλια με το θηλαστρο ημουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

egrapsa k den vgikan..

kikitsa pws ta kataferes pali apoklestiko thilasmo k emena mou kanei noumera k klaiei sto stuthos kamia fora prepei na ton petixw xalarw gia na faei i molis ksupnisei i otan einai na koimithei alliws mpoukali me diko mou gala...

k twra mia evdomada pou tha leipw den kserw pws tha antidrasei meta...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε κοριτσια εμενα παρροτι το γαλα μου χε κοπει εβγαζα καμια σταγονα που κ που ο γιατρος μου εδωσε χαπι για να μην κανω κυστες..κ κοριτσια επειδη ετρεχα πολυ με το στηθος μου γνωμη μου ειναι να ρωτατε τον γυναικολογο σας εαν ειναι καλο να το κοψετε απο μονες σας γιατι μενουν υπολειματα μεσα στο στηθος κ αργοτερα μπορει να δημιουργησουν μεγαλα προβληματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια

Εγω κλασικα νυσταζω..ο μικρος ξυπνησε στις 2 κ κοιμηθηκε στις 5 για μια ωρα.κ απο τις 6 τωρα κοιμαται στο στηθος.γενικα στην διαρκεια της μερας μονο στο στηθος κοιμαται κ δεν ξερω τι να κανω για να κοιμαται μονος του,αν τον βγαλω παντα ξυπναει.εγω ομως εχω κουραστει πολυ μαυτο κ δεν κοιμαται κ το βραδυ.δυσκολευομαι πολυ

Κατερινακι παντα την βαζω να κατουρησει πριν κοιμηθει αλλα καποιες φορες ξυπναει κατουρημενη.πριν γεννησω την ξυπνουσα να κατουρησει αλλα μου ειπαν να μην την κανω ετσι γιατι θα μαθει ο οργανισμος της να κατουραει εκεινη την ωρα κ αμα δεν την πηγαινω εγω θα τα κανει πανω της.το θεμα ειναι οτι δεν ξυπναει καθολου οταν το κανει.αυτο με προβληματιζει.δεν το καταλαβαινει οτι τα κανει.δεν ξερω τι να πω..

Αντε κ συ να τελειωσεις τις δουλειες σου να ηρεμησεις.το κουνελακι σου τι κανει :?: κανατε τελικα εμβολιο :?:

Κικιτσα τι καλα που τα καταφερατε με τον θηλασμο.μπραβο σας..κ γω θελω να ξεκινησουν τα μωρακια μας να τρωνε..θα χουν πολυ πλακα.

Αριαδνη μια χαρα το μπισκοτακι σου χθες..σωστη κυρια..εσυ γιατι ξυπνησες τοσο νωρις :?::?::?::?: σε ζηλευω πολυ κ γω τον χρειαζομαι τον υπνο χωρις διακοπες,μου χει λειψει.υπερενταση εεεε :?: να ταλλαξεις ολα :?::?::?: κ τον αντρα σου :?::?::?::lol::lol::lol::lol::lol: σε καταλαβαινω κ γω ετσι νιωθω τις περισσοτερες φορες.τωρα για το θηλαστρο να πω την αληθεια μαρεσε κ η ιδεα του αντρα σου αλλα εσυ ξερεις καλυτερα κ πως νιωθεις κ τις αντοχες σου.

Νανσυ μπραβο την σαντυ σου..ειναι δυσκολο για παιδια σαυτην την ηλικια να τα κανουν τα παζλ σε χρονο ντετε..χαιρομαι που βλεπεις βελτιωση μερα με την μερα.ειναι πολυ σημαντικο...τελικα με το θεμα που εχει στα δοντακια τι εκανες :?: στην αρχη που ειδα την φωτο νομιζα οτι ειναι τα μωρα σου... :roll::roll: με μπερδεψες..ειναι πολυ ωραια η φωτο οντως.

Ελενα πως σου φανηκε το skype :?::?::?::?: πηραν φωτια τα μολυβια :lol::lol::lol: πλακα εχει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοκονα εκλεισα ραντεβου στις 30 κ τουλαχιστον ετσι θα μπορεσουμε να κανουμε με την παιδοψυχολογο μαθηματα με τον οδοντιατρο..της το λεω συνεχεια για τα σκουλικακια..οπως εκανε το καγκουρο..της λεω ποσο ομορφη ειναι κ μωλις ο γιατρος βγαλει τα σκουλικακια απο τα δοντια θα γινει ακομα πιο ομορφη..θα κανει σφραγισμα τωρα πως θα κατσει μη με ρωτας..αλλα οσο θα πινει γαλα το βραδυ θα εχουμε θεμα με τα δοντια..ο αντρας μου λεει τι να κανουμε αφου την πιανει υστερια χωρις το γαλα το βραδυ..θα της φτιαχνουμε λεει τα δοντια..φοβερο σκεπτικο ε;;; :lol::lol::lol:

αλλα απο την αλλη την καταλαβαινω γιατι κ εγω δε ζω χωρις γαλα..ποσο μαλιστα αυτη που ειναι παιδακι..βλεπει κ εμενα..γενικα κ εμεις πολλες φορες οταν καποτε πεφταμε μαζι στο κρεβατι..παλιες εποχες πιναμε ενα ποτηρι γαλα κ εγω κ ο αντρας μου..ετσι εχει μαθει κ τα δημητριακα απο εμενα..πρωι βραδυ με αυτα με βλεπει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ετσι κ η ξαδερφη μου το μωρο κλαιει συνεχεια κοιμαται ελαχιστα κ δεν ξερουν τι φταιει.οι κολικοι δεν εξηγουνται τοσες πολλες ωρες κλαμα.μπορει να το πειραζει κατι απο το γαλα παροοτι εχει κοψει ολα τα γαλακτοκομικα..δεν ξερουν εχουν τρελαθει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααααααααααα μανουλες!!!!!!!επανερχομαι σε λιγο,γιατι φωναζει ο αντρας μου να τον βοηθησω στην αποθηκη!! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα

Νανσυ ωραία η φωτο πολυ πετυχημένο αυτο που γράφουν τα μπλουζακια. Απο το βδομάδα άκουσα θα πεσει η θερμοκρασια άντε να δούμε. Τελικα ήπιε γάλα το βράδυ μετα το κλαμα και τον βήχα?

Αριαδνη αυτο να κανεις κρατα το ένα μήνα ακομα και αραιωσε τις αντλησεις για να προσαρμοστει και το στήθος σιγα σιγα στις νεες συνθήκες. Έτσι θα είναι πιο εύκολος ο αποθηλασμος. Και εγω με σταδιακό αποθηλασμο τρεις μήνες μου πήρε δεν χρειάστηκα χάπι.

Κικιτσα ευτυχώς που ξανά δέχτηκε το στήθος και δεν ταλαιπωρεισαι με το θηλαστρο.

Αντωνία αυτα που σου κάνει ο μικρουλης με τον ύπνο μου τα έκανε η κόρη μου, το έλεγα και στην Ανθη, είναι στο παιδι μάλλον δεν μπορείς να κανεις κάτι μονο υπομονη μέχρι να μεγαλώσει λίγο ακόμα. Για την Δέσποινα ίσως σε λίγο καιρο να είναι τελείως έτοιμη και για την βραδινή πανα, πάντως και εμείς τεσσερις πέντε φορές που τα έκανε πάνω της το βραδυ δεν ξυπναγε καθόλου εκει στα βρεγμενο κοιμόταν μέχρι να το καταλάβω εγω.

Πόσες δίνουμε αποκλειστικα στήθος? Εγω δεν του έχω δώσει ούτε πιπιλα ούτε μπιμπερο και τις τελευταίες μέρες βάζει πολυ το δάχτυλο στο στόμα και μου λενε να του δώσω πιπιλα αλλα δεν θέλω, εσείς τι λέτε θα ρωτήσω και την παιδιατρο τη Δευτέρα που θα πάμε και για το δεύτερο εμβόλιο μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia, pos eiste simera? edo allazei o kairos siga siga!!! eipan broxes gia aurio kai proxthes kaname ta tzamia :evil::evil:

tha sas diabaso argotera, katebasa ta xeimoniatika kai ginete xamos sto domatio, pao na ta ftiakso

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι κ μενα ολο το χερι στο στομα το βαζει αλλα τον φαγουριζουν τα ουλα.το θεμα ειναι εσυ τι θελεις να κανεις :?: αν θελεις να δωσεις πιπιλα να δωσεις αν παλι δεν θελεις να μην δωσεις.εγω παντως οτι πιπιλα κ να προσπαθησα κ οτι μπιμπερο δεν τα θελει με τιποτα θελουμε μονο μεμεδακι της μαμας.δεν μπορω να παω πουθενα χωρις το σκουλαρικι μου. :lol::lol::lol::lol::lol:

Χριστινακι κ συ πιαστηκες με τις ντουλαπες αντε καλο κουραγιο..

Νανσυ θα περιμενω να μου πεις τι εγινε με την Σαντυ οταν πατε για σφραγισμα.πως θα κατσει η καημενη :?::?: καλα κανεις κ της λες για τα σκουλικακια ισως κατι καταφερεις.

κ μια φωτο του Ανασταση που τραβηξα μολις τωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...