Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΕΣ-ΜΑΜΑΔΕΣ FASHIONISTAS 6ου-7ου-8ου΄12 νο11


Recommended Posts

Kαλημέρα κορίτσια.

Νάνσυ μου εμένα δεν μου αρέσει καθόλου το Παρασκευή, αν ήταν να "τηρήσω "τις παραδόσεις, θα προτιμούσα να την βγάλω Ανδριάννα απο τον πεθερό μου (Ανδρέας) αλλά ο άντρας μου είναι ανένδοτος. Με αυτά έχει κόλλημα :cry: Έχω και τη μαμά μου που πετάει τις σπόντες της ότι το παιδί θα έπρεπε να το βγάλω Φωτεινή (το δικό της) επειδή είμαι μοναχοκόρη. Μπάχαλο δηλαδή. Περισσότερο με πειράζει γιατί ο αδερφός του άντρα μου έλεγε ότι θα βγάλει την κόρη του Παρασκευή και έτσι θα είχαμε "ξεμπερδέψει" αλλά τελευταία στιγμή είπε στον παπά( και αυτός το δέχτηκε!!!)και την βάφτισαν Βίβιαν γιατί επέμενε η Ρωσίδα γυναίκα του :twisted: Μπάχαλο με λίγα λόγια :roll:

Ούτε μένα με νοιάζουν τα ονόματα τόσο πολύ αλλα αυτό που έχει γίνει με ψιλοπειράζει.

Αν δεν το έχει με τα παραμύθια ακόμα η Σάντυ τότε καλά λες να της το κάνεις με μορφή παιχνιδιού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

kalimera koritsia mou...

elena gurises k esu me tis ntoulapes piastikes telika egw den ta teleiwsa simera tha kanw ta upoloipa k otan gurisoume tha vgalw k tou antra mou, autos ithele simera na vgaloume k xalia lew otan gurisoume k meta...

thelw na kanw k geniki alla den kserw ama tha metakomisoume akoma k ama einai na metakomisoume sigoura den uparxei logos na ta kanw...

nansy den kserw katholou gia ta dontakia elpizw na min einai polu sovaro... oso gia to pampers k egw eimai tis apopsis na min to pieseis...

ariadni mia xara einai to evita mporeite na tin fwnazete k vivi i vivian eixa mmia simathitria pou tin legan paraskeui k tin fwnazame vivian...

liaki mou akoma etsi eiste wraia pou irthan oi filoi sou k eniwses kala...

twra eida ti egrapses ariadni den ginete telika mallon auto pou sou eipa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα τσουπριτσες

Νανσυ μου δεν χρειαζεται να πιεσεις την μικρη με την πανα σιγα σιγα,εμενα να σκεφτεις εχει εναμιση χρονο δεν φοραμε στην διαρκεια της ημερας κ δεν εχουμε ποτε ατυχηματα κ το βραδυ της βαζω κ δεν μπορω να την κοψω με τιποτα.οποτε κ να προσπαθησα τα κανει πανω της κ δεν ξυπναει κιολας κοιμαται βρεγμενη.κ δεν μπορω να καταλαβω γιατι κ δεν ξερω κ πως να την βοηθησω να τν κοψουμε.τωρα οσον αφορα τα δοντια παιδο οδοντιατρος θα πρεπει να την δει σιγουρα.κ γω το ξερω αυτο με το γαλα θα πρεπει τα δοντια να τα βουρτσιζεις μετα.ευτυχως εδω δεν εχω προβλημα κ τα βουρτσιζουμε τα δοντια μας.μας αρεσει πολυ.για να κοψεις το γαλα το βραδυ προσπαθησε κατι σαν αυτο που εκανε το Κατερινακι ισως πιασει.

Ελενακι καλωσηρθες κ παλι..μας ελειψες πολυ.η Εβελινα μας τι κανει :?::?: ευχομαι ολα καλα στον δερματολογο θα περιμενουμε νεα σου.

Ανθη περαστικα σου.ετχομαι να εισαι καλυτερα σημερα.

Αριαδνη τι παθατε καλε χθες τοπρωι :?::?::?::?::!::!::!: ελπιζω σημερα να ειναι μια καλυτερη μερα.

Λιακι κοιτα τον Στρατουλη σου κ τον αντρουλη σου κ ολα θα πανε καλα.κοιτα να περναει η ωρα σου ευχαριστα οπως εκανες χθες με φιλους κ να μην στεναχωριεσαι..κ μην ξεχνας οτι χρειαστεις εμεις εδω ειμαστε. :YMHUG::YMHUG::YMHUG:

ευχομαι σε ολες γρηγορα να τελειωσετε τις ντουλαπες σας..

Αριαδνη το μπισκοτακι σου θα το βγαλετε Εβιτα..ειναι τελειο μαρεσει πολυ.δεν αξιζει καθολου να στεναχωριεσαι για το ονομα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsiaaa, eimai polu kourasmeni kai ponaei i mesi mou!!! exthes irthe telika i katharistria kai kaname kali douleia alla den teleiosame :evil::evil: polu douleia exei ena megalo spiti :?:? malosame me ton suzuks giati irthe o logariasmos tou kinitou mou kai itan 90e kai ta pira sto kranio!!! malakia lefta!!! kalutera na eperna kati gia ta mora alla oute pou katalaba pos ksefuga etsi :shock::shock: meta tou eipa oti exo barethei oti kai na po i oti kai na kano na mou leei oti tou ta prizo!!! den teleiosame ti suzitisi!!! tespa! o antonis mou efage prin ligo kai o manolis mou akoma koimatai!

pao na do ti grapsate...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia!!

Ti kanete?

Re koritsia xtes pira kati bitamines pou epairna pio palia (sumplegmatos B) mpas kai dunamwsei to malli kai den ginw karafli telika...kai auti h bitamini panta ekane ta oura mou entona kitrina sxedon fwsforize...kai simera ta oura tis mpempas eixan kitrino xrwma kai to gala pou ebgala den itan aspro alla kitrinopo!! Mipws den kanei na pernw tetoies bitamines twra pou thilazw??

Antwnia h Ebelina mia xara! Me exei trelanei, kathe fora pou tis milaw mou skaei kati xamogela sketi trela!! To Sabbato tha pame gia embolio pali... :? ase exw misisei ta embolia kai egw giati de mporw na to blepw na klaiei etsi.

Lioumpa ti epathes?? Den exw diabasei akoma tin omada, upothetw oti otan ti diabasw tha mathw ti exeis e? Euxomai na pane ola kala...tha milisoume kai skype suntoma! An exei sxesi me ti stafidomoura (mporei na min einai, alla etsi mou bgainei na ti lew) den aksizei na dineis simasia kai na xaliesai. :-*

Ariadni emena to Paraskeui den me xalaei, alla to Ebina mou aresei polu! Mou aresei kai to Cookie :D:x

Maximaki nai ntoulapes ase...ta paiksa xtes...ksedialeksa 4 sakoules skoupidiwn me rouxa pou den thelw...alles xronies ta edina se mia ekklisia pou mazeuei rouxa gia kapoies oikogeneies...alla fetos apofasisa na ta balw sto patari na ta brei h Ebelina (merika einai olokainouria me tampeles) kai na parei opoia tis aresoun. Tha dwsw kiolas kapoia.

Mpempoula me ti mesi kai egw xalia eimai...kathe mera paraponiemai giati ponaw...

Ma telika poio programma na katebasw to ovvo pou lete h to skype? Kai peite mou apo poui ta katebazw!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα το skype το κατεβάζεις απο δω

http://www.skype.com/intl/en/get-skype/

Με το skype μπορεις να κάνεις chat, κλήση με ένα ή πολλά άτομα και βιντεοκλήση (με ένα άτομο).

Με το oovoo μπορεις να κανεις όλα τα παραπάνω και επιπλέον βιντεοκλήση με πολλά άτομα.

Αυτό το κατεβάζεις απο εδώ

http://www.oovoo.com/home.aspx

Ναταλίτσα και γω θέλω να κάνω γενική αλλά βαριέμαι:( Αργότερα μόλις θα στρώσω.Ακόμα ζέστη κάνει τελικά! Τις μέρες που έβρεχε είχε βάλει κρύο εδώ! Και μένα μου αρέσει το Βίβιαν αλλά είναι "πιασμένο"όπως κατάλαβες!!

Χριστίνα και μένα οι συζητήσεις με τον άντρα μου ατέλειωτες μένουν :lol::evil: Και γω όταν μου έρχεται το κινητό πολύ μου την σπάει απίστευτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσουδια μου.

Βλεπω πολυ κινηση και χαιρομαι γιατι το νανσουλι μας θα μ' εβριζε για την ιδεα που ειχα με το σκαιπ :o:o:o:o:o:o .

Ετσι βλεπουμε τι εχει πει η καθεμια και αν θελουμε αμεση επαφη μιλαμε στο σκαιπ, γιατι εδω αργει να γινει συζητηση...... αλλα που χρονος για σκαιπ ρε γμτ!!!!!!

Χθες τον ειχα τον υπολογιστη ανοιχτο ολη μερα και εκει που ελεγα θα κατσω να μιλησουμε ολο κατι τυχαινε και δεν μπορουσα :(:(:(:(:(

Εχουμε και αλλον κολλημενο στο πισι τωρα. Ο κανακαρης μου εκει που μεχρι τωρα δεν ειχε δει ποτε του παιδικα πανω απο 1 λεπτο και αυτο με το ζορι τωρα εγινε μανιακος με το ντισνει κλαμπ!!!!!! Καποια μερα ειπα να του κατεβασω μερικα επεισοδια μπας και καταφερω να τον κανω να δει και να ησυχαζει και εμενα το κεφαλι μου για λιγη ωρα και απο τοτε θελει ολη την ωρα να βλεπει. Ελπιζω να μη το μετανιωσω που του εμαθα το σπορ και μου γινει τηλεορασακιας ξαφνικα :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil: και δεν τον ξεκολλαω απο την οθονη..... εσεις ποση ωρα αφηνετε τα μωρα σας να βλεπουν παιδικα?

Ξεκιναω να διαβαζω γιατι εχω 5 σελιδες και θα επανελθω με σχολια :):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eseis ta exete kai ta 2 kai milate??

Giati Lia biazesai na to bourtiseis?

Twra pou lete gia dontia emena h mikri kai xwris dontia exei arxisei na mou dagkwnei to stithos me ta oula kai me ponaei...an eixe donti tha mou to ekobe!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera sas,,,,

Elena moy nai exoume kai ta dyo valta kai esy....

Nansoula kati mou thumizei to onoma the ,sigoyra tha thn eixa dei.....exw spasei to kefali mou...Pws na mazepsete lefta xristianh mou ???mono oi asfaleies einai 2800....Skeftomai ki egw na kanw.Hrthe proxthes h asfalistria kai tha ta ksanapoume se 2 ebdomades...

Pasxalaki baltoy paidika me kapoia oria omws....

Maraki upomonh,tha perasei....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αριαδνη μου ειναι πολυ καλο το σατι. ΚΑι εγω το ειχα ανακαλυψει οταν ειχα τον πριγκιπα μικρο και καποιες τις εκανα, ειναι ομορφες οι ασκησουλες :))Καλα τι παθατε χθες? Πωπω φανταζομαι πανικος ε???

Σταυρουλα ειδες που δεν πρεπει να ανησυχεις? Ο μικρος ειναι μια χαρα και σιγα σιγα ολα θα τα κανει και θα μας περασει!!

Αφροδιτουλα εμεις τα λεμε και κατ' ιδιαν. Ολα θα στρωσουν με τον καιρο, κανουμε υπομονη ολες εμεις που εχουμε και αλλα παιδακια, δεν γινεται αλλιως. Οσο για το γαλα που λες, ποση ωρα δουλευεις? γιατι να ελλατωθει το γαλατακι σου? απλα θα προσαρμοστει, λεω εγω τωρα.....κανε πιο πολλες στο σπιτι και ολα θα πανε καλα :):)

Συμπεθερουλα μου ελπιζω συντομα να φτιαξουν τα πραγματα....ειναι στεναχωρο να ακους τετοιες καταστασεις και ειδικα οταν γινονται εξαιτιας γονιων......απορω ειλικρινα πως κοιμουνται τα βραδια, δεν εχουν τυψεις???? Καλα ο γαμπρουλης μου ειναι πολυ παιδαρος!!! Σε ολα πρωτο το πουλακι μου, τωρα κανει και μπρρρρρρ και τρωει και τα ποδια του ο γλυκας μου. Αχ να ημουν εκει, θα τον ειχα φαει, οπου εβρισκα κρεας θα δαγκουσα :lol::lol::lol::lol: Περιμενουμε ξεδοντιαρικο χαμογελο :D:D:D

Αχ βρε κατερινακι μου ακομη δεν συνηλθες αρχισες δουλειες.... τι να κανεις θα μου πεις, αν πρεπει να γινουν. Εμεις καναμε ντουλαπες πριν 10 μερες γιατι εδω φοραμε κανονικα τα χειμωνιατικα.Να τον χαιρεστε τον μπεμπακο και χρονια του πολλα για χθες :D:D:D:D:D

Ανθουλι περαστικα σου. Χρονια πολλα για τη φραουλιτσα να τη χαιρεστε την κοπελαρα σας. Φτου φτου πολυ καλα πατε :):)

Νανσυ η σαντουλα μας αρχισε να παιρνει τα πανω της. πολυ κατατοπιστικη η καταγραφη!!!

Νενε οτι και να σπουδασες τα εμαθες πολυ καλα τα γραμματα :):):):) . Ειλικρινα με εντυπωσιασες με τον τροπο που τα ελεγες, μπραβο!!! Οταν λες ορια τι εννοεις? συγκεκριμενα μες μου... του λεω οχι παναγιωτη αλλο μικυ ελα να παιξουμε και αυτος κλαιει. και αν ερθει θελει να ειναι ολο αγκαλια μου και να με χαιδευει αλλα αν εκεινη την ωρα ταιζω η μαγειρευω αυτος κλαιει και αναγκαζομαι να του ξαναβαλω. ηδη τωρα βλεπει 2 ωρες!!!!!

Ναταλιτσα εβγαλες δουλειες και εσυ βλεπω ε? Οταν πας κανεις ενα ρε γμτ βγαινουν κι αλλα, πως γινεται αυτο? Σου εμειναν κιλα γι αυτο δεν μπαινεις? ησουν και μιση μεριδα εσυ πριν, ουτε 50 κιλα. λογικο ειναι αν τα ειχες παρει ισα ισα, αλλα να ξερεις οτι τα κοκαλα της λεκανης και της πλατης κανουν 9 μηνες να επανελθουν, ισως δεν ειναι κιλα αλλα ποντοι απο την εγκυμοσυνη.

Ελενακι καλως μας ηρθες. Εννοειται οτι μας ελειψες ;););) Ανυπομονουμε να τακτοποιηθεις και να αρχισουμε τις κουβεντουλες :):) Σταφιδομουρα :lol::lol::lol::lol::lol::lol: θεικο!!!

Χριστινακι μου να μην κουραζεσαι εσυ, ασε την γυναικα να τα κανει. εσυ τα μωρα σου να κοιτας. οσο για τα προβληματα.....μακαρι να βρειτε τους ρυθμους σας. πιστευω οτι η γεννηση των παιδιων του εφερε μεγαλη αναστατωση και δεν ξερει πως να το διαχειριστει. ολοι οι αντρες το περνανε αυτο γιατι βλεπουν οτι διαταρασσονται οι ισορροπιες και τα στανταρ που ειχαν ως τωρα στη ζωη τους. σιγα σιγα θα συνελθει που θα παει ;););)

Αχ αυτες τις πανες πως θα τις κοψω!!!! και εγω προσπαθησα οχι με επιμονη το καλοκαιρι αλλα δεν τα καταφερα..... και εδω στο σπιτι δεν θελει ουτε να το δει το γιογιο ουτε την χεστρουλα που αγορασαμε που μπαινει πανω απο τη λεκανη της τουαλετας... και οπως λεει η νανσυ δεν μπορω να μαζευω τσισα ολη μερα!!!

θα ξαναπροσπαθησω αφου γινει 2,5 ετων και ελπιζω να καταφερουμε εστω τη μερα....

ΜΑρακι μου εχεις ζορια :(:(:(:( . Φαση περναει και ο μεγαλος, θελει τωρα αγωνα απο εσας τους γονεις. Μηπως ειναι ζηλια και απορριψη ολα αυτα που κανει?

Εβαλα το λαπτοπ στην κουζινα και ετσι καταφερα να μπω. θα κατεβασω σκαιπ και οβο γιατι δεν με ξαναβλεπω να καθομαι στο πισι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η φιλη μου τις εκοψε την πανα απο τα 2 αλλα την ειχε με το βρακι 2 μηνες κ μαζευε τσισα ολη την ωρα η σφουγγραριστρα ηταν μονιμα τα καταφερε ομως εγω κουραζομαι μονο στην ιδεα να μαζευω τσισα 2 μηνες..αλλα πρεπει καποια στιγμη..η μεγαλη της βεβαια την εκοψε μετα τα τρια.ειναι κ στο παιδι πιστευω να συνεργαζεται..εμενα τωρα εχει αρχισει να κατανοει περισσοτερο καποια πραγματα.

οσο για τα παιδικα εχω ρωτησει κ δεν κανουν κακο ειδικα ντορα μικυ μαους κ ντιεγκο κανουν πολυ καλο δεν θελει ομως πολυ ωρα συνεχομενα μου ειπαν.2 ωρες συνολο την ημερα.εμενα παιζει ολη μερα η τηλεοραση παιδικα αλλα δεν τα βλεπει απλα θελει να παιζουν.βλεπει μονο μπομπ μεσημερι κ βραδυ κ αν θα μου ζητησει καμια ταινια αλλα κ απο αυτο θα δει λιγο.στο ιντερνετ τις βαζω κ εγω αλλα τα ζουζουνια για να μαθαινει τα ζωακια.γενικα οπως εμενα δεν κολλαει οπως βλεπω αλλα παιδια μου χαζευουν κ εαν τους μιλησεις δεν γυρνανε καν το κεφαλι τους.

εμενα μου ειπαν για τα ορια που ρωτησες οταν δεν θελω να κανει κατι να της εξηγω γιατι δε θελω κ επειδη εμενα πεφτει στο πατωμα κ κλαιει να μην υποκειπτω κ ας κλαιει 2 μερες.χωρις φωνες ξυλο κτλ.ετσι θα μαθει τι πρεπει κ τι δεν πρεπει κ αυτο αργοτερα θα την βοηθησει.επισης οταν κλαιει την βαζω συμφωνα με την παιδοψυχολογο στο δωματιο μεχρι να ηρεμησει κ στην αρχη να καθομαι κ εγω μαζι της να της εξηγω με τα συναισθηματα.πχ.τωρα εισαι θυμωμενη οταν ηρεμησεις θα βγουμε εξω.γενικως να λεμε συνεχεια για αισθηματα.εισαι χαρουμενη λυπημενη θυμωμενη κ πολλα χαδια κ αγκαλια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Re koritsia prospathw na kanw neo melos sto skype kai olo me gurnaei pisw kai mou leei na allaksw kati, to allazw kai pali ta idia...den mou proxwraei parakatw...prepei na exw facebook gia na ginw melos??

Pasxalitsaki :lol: to stafidomoura kalo e? Alla den mou to sxoliase h Liaaaa :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ariadnh moy,den eipa oti den mou aresei to Paraskeyh.... ;) ...............Ela mh mou kratas kakia......Thn mama mou pou thn lene MArgiwrh,tragiko....kai to pio tragiko thn exoun vaptisei Marina kai th fwnazoun Margiwrh.

Prepei na eimaste oi mones pou den exoume apofasisei gai to onoma.... :lol::lol::lol:

Kala o kouniados giati den ebgale to onoma???

Pasxalaki diavase kai kane ayta pou sou leei h Nansoula...Kako einai na einai o mikroylhs apoxaynwmenos ekei apokleistika,Oi dyo wres einai polles.....

Voulitssssaaaa pou vriskesai?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορειτε να μου δωσετε ιδεες για να διακοσμησω μονη μου ενα απλο φωτιστικο δαπεδου? το ειχα παρει απο το ικεα πριν απο 4 χρονια και το χρησιμοποιω στο δωματιο της μικρης.... θυμαμαι οτι ειχε βαλει η αλεκα μια φωτο με κατι τουλια οταν λεγαμε για διακοσμησεις δωματιων και δεν μπορω να η βρω...αν μπεις αλεκα βαλτην ξανα πλιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιζζζζζζζζζζζζζζζ

περιμενω ιδεες ζουζουνιαρικες κοριτσιστικες και οικονομικες. Α και ευκολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου εβαλα και εγω στην ομαδα το νικ μου απο το σκαιπ που εκανα οταν μπαινω απο το λαπτοπ, μιας και ο μικρος εκανε καταληψη στο πισι. αν δεν σας κανει κοπο μπειτε και καντε με αντ :))))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

re koritsia οταν γραφετε στο σκαιπ εμφανιζεται το fashionistaw κατω κατω κ ετσι ο οποιοςδηποτε μπορει να το πατησει κ να δει τι γραφετε.εχθες το ειδε ο αντρας μου κ μπηκε κ σας διαβαζε..πως μπορω να το κανω να μην εμφανιζεται κατω;κ απλα να μπαινω στο σκαιπ εγω κ να σας διαβαζω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενάκι σε προσκάλεσα στην ομάδα του skype που λέγεται fashionistas.Εκει μιλάμε.Και επίσης μπορείς να μιλάς και με καθεμία ξεχωριστά πατώντας το όνομά της.

Εμείς σήμερα πήγαμε σε παιδικό πάρτυ!Η μπέμπα εκστασιάστηκε με τα παιδάκια, όλο κραυγές χαράς έβγαζε!Καθίσαμε στην βεράντα λόγω μικροβίων επειδή ήταν πολλά παιδάκια αλλά ήταν ωραία.Ήταν η πιο μικρή καλεσμένη :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...