Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μπεμπακια Μαιου-Ιουνιου-Ιουλιου 13'


Recommended Posts

Κωνσταντίνα και εγώ το ίδιο θέμα έχω...το πρωί είμαι ΟΚ και το βράδυ από την κούραση γίνομαι τούμπανο. Βέβαια κοιλιά έκανα κατευθείαν, πριν ακόμα κάνω τεστ η κοιλιά ήταν τούμπανο λες και περίμενα περίοδο. Και στο πρώτο μου παιδάκι βέβαια είχε φανεί η κοιλιά νωρίς νωρίς. Τι να κάνουμε...μερικοί που με βλέπουν και δεν το ξέρουν μου λένε να ξεκινήσω δίαιτα... :lol::lol::lol:

post-6565-13873939802522_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 457
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας φουσκουλες!!!

Ρε κοριτσια τι ειναι αυτο με την κοιλιτσα μας...και εμενα το ιδιο συμβαινει.....ετσι ομως ημουνα και εγω Ευγενια στη πρωτη εγκυμοσυνη!!!! Απλα τωρα εχω πολλες ζαλαδες και σαν να αρχιζουν και οι αναγουλες.... :?:?:?:? ελπιζω να τις γλυτωσω αν και δεν το κοβω. Την προηγουμενη φορα δε ειχα απολυτως τιποτα απο ναυτιες και τετοια....τι να πω μπορει να ερχεται παληκαρακι!!!!

Οι υπολοιπες καλε που ειστε? Ελατε να μαθουμε τα νεα σας!!!!

Φιλακια πολλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

τι κανετε κοριτσια

διαβαζω γενικα καλα εκτος απο τις αναγουλιτσες σας

εγω ακομα εχω τετοια

μπαινω στα γρηγορα

η αυχενικη σουπερ -το μωρακι τελειο

και 99% τσουτσουνατο και τουτο

μια χαρα αγορομανα με τα αλλα της

βγηκμα εμετα την αυχενικη με τον αντρα μου και εβλεπα μαναδες με κορες για ψωνια και του ελεγα

εγω δεν θα το κανω ποτε αυτο :lol::lol:

ολα καλα παντως

κοιλια μια εχω μια οχι και εγω - αλλα τιποτα το ιδιαιτερο - οσοι με ξερουν το καταλαβαινουν οτι μαλλον ειμαι αγκυος γιατι ειμαι αδυνατη και πεταει ενα εξωγκοματακι μπροστα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!

Σήμερα δεν μπορώ να κουνηθώ..πονάει απίστευτα η μέση μου όταν σκύβω και έχω και γιατρό σήμερα...

Είμαι στην δουλειά αλλά θα προσπαθήσω όσο μπορώ να μην κουράζομαι..πάλι καλά είναι Παρασκευή και έχω φωνάξει και γυναίκα το απόγευμα να μου κάνει τις δουλειές γιατί δεν θα την πάλευα καθόλου. Μάλλον κουράστηκα χθες γιατί το βράδυ ένιωθα πτώμα- ξάπλωσα από τις 9.30 στο κρεβάτι και ανέλαβε ο άντρας μου τον γιο μου..

marker πάλι αγόρι?Υγεία να έχουνε και ας είναι ότι θέλουν. Και εμένα για αγόρι με κόβω πάλι...το καλοκαίρι είχαμε πάει με μια φίλη μου διήμερο στο Τολό (αγορομάνα και αυτή και θέλει οπωσδήποτε να κάνει κορίτσι) και βλέπουμε πίσω μας μια οικογένεια με 5 αγοράκια παρακαλώ..προσπαθούσαν μάλλον να κάνουν την κόρη και έκαναν 5 αγόρια με διαφορά ενός χρόνου περιπου το καθένα.. :o:o:shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο εμένα!!!

marker τελεια για την χοριακη!!! Παλι αγορακι ε? τα εχεις και ολα ετοιμα :D:D:D Παντως για σιγουρια περιμενε και την β επιπεδου...ποτε δε ξερεις! Ευχομαι ολα καλα να πανε και ας ειναι οτι ναναι...γερο να ειναι!

Ευγενια μου περαστικα βρε για την μεση σου...το δυσκολο ειναι οτι επειδη εχουμε τα αλλα ζουζουνια απο πισω δεν ξερουμε να σταματαμε....Τουλαχιστον θα δεις το σπορακι σου σημερα,,,,,,,,5 αγορια παναγια μου βοηθα!!! :o:o:o:o:o:o Σκετη τρελα πρεπει να ηταν αυτο το σπιτι!!!!

Εμεις σημερα χαλαρωνουμε σπιτι γιατι δεν ειχε σχολειο η ζουζουνα μου και την εκανα και εγω κοπανα απο το μαγαζι!!! ;);) Οποτε πληρης χαλαρωση σημερα!!!

Φιλακια σε ολες...αντε περιμενω νεα σας.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχχχχ πολυ χαιρομαι που βλεπω κινηση στην ομαδουλα μας!!!τι κανετε κοκονες μου?βέπω ολες καλα εκτοσ απο τα κλασσικα συομτωματα ε??κιεγω εχω αραια καιπου βεβεια αναγουλιτσεσ αλλα εχω το θεμα το εντερικο που με τσακιζει...εχω ξεκινισει να βαζω στη διατροφη μου καθημερινα πλεον ακτινιδιο(το τρωω το βραδυ με γιαουρτι και μελι)το πρωι φτιαχνω ενα shake με γαλα μπανανα μελι και λιγο χυμο πορτοκαλι,ο γιατρος μου ειπε 2 υποθετα το πρωι 2 βραδυ(προστοπαρον βαζω μονο τα 2 πρωινα..αν δεν θα αρχισω και τα βραδινα...)και λεω να ξεκινησω να τρωω και βρωμη...αχχχχ τι να πω..δε με βλεπω παντως να το γλυτωνω το κλισματακι...θα δουμε!!κιεγω προχθες πηγα στον δοκτορ!!ο μπεμπης μια χαρα ειναι 7,5 εκατοστα και 87 γραμμαρια και παλι εκανε τουμπιτσες!! :D:D:D πολυ χαρουμενη ειμαι κοριτσια μου!!εχω καλο προαισθημα οτι ολα θα πανε καλα αυτη τη φορα....μακαριιιιιι :D:D

κωνσταντινακι μουειναι αστερι η γυναικα!!!δεν παιζετε λεμε!!εκλεισες και για β επιπεδου??εγω εχω 18 δεκεμβριου !λες να σε πετυχω εκει??χαχαχαχα οσο για την κοιλιτσα εγω αν και εχω οπςσ ολες εχετε δει μπολικη κιεμενα ετσι γινετε το πρωι ειναι μικροτερη και το βραδυ φουσκωνει κιαλλο!!χαχαχα οσο για τις δουλειες εγω τις εχω ξεγραψει προπολλου..ευτηχως εχω την μανουλα μου διπλα και με βοηθαει αν και εχω αξιοτατο αντρα και στην εγκυμοσυνη δεν μαφηνει να κουνηθω!!χαχαχαχαχ

ευγενιτσα μουτα εργασιακα και τις αδειες δεν τις ξερω καθολοου κιεγω θελω να ενημερωθω απο το ικα τα διακαιολογητικα για τα επιδοματα που επειδη δεν μπορω να τα παρω εγω μπορω ομως να τα παρει ο αντρας μου!!για να δουμε θα ειμαστε τυχερες η θα τα καταργησουν ολα μεχρι τοτε....με το καλο σημερα στο γιατρουλη νακουσετε καρδουλα κοριτσακι μου!!περιμενουμε νεα σου!!

μαρακι μουυυυυυυυυμπραβο για την αυχενικη!!ολα τελεια!!και ναι μαλλον εισαι αγορομανα τελικα!!χαχαχαχ αντε με το καλο να δεχτεισ τον μπεμπακο σου κιεσυ!!για να δουμε ποιο θα ειναι το σκορ στην ομαδουλα μας!!ποσα αγορακια ποσα κοριτσακια!!με το καλο να μας ερθουν ολα τους παναγιτσα μου!!

αναστασια μουσου ευχομαι να εινα παρωδικες οι αναγουλιτσες γιατι πραγματικα δεν αντεχοντε..(μιλαω εκ πειρας ;) )λες κιεσυ αγορακι να εχεις??για να δουμε..αντε καλη χαλαρωση σημερα με την μικρουλα σου!!

γκαστρουλες μου σας φιλωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστίνα να ξέρεις ότι η μπανάνα προκαλεί δυσκοιλιότητα..καλύτερα αχλάδι, δαμάσκηνα, ακτινίδια. Βρώμη και all bran αν μπορείς να τα τρως γιατί βοηθάνε πάρα πολύ. Τα all bran (τα κλασικά) έχουν και πολύ σίδηρο και έχεις διπλό όφελος!!

Εγώ είχα πάντα πρόβλημα δυσκοιλιότητας το οποίο βελτιώθηκε πάρα πολύ μετά την γέννηση του γιου μου. Όπως και οι πόνοι της περιόδου μου εξαφανίστηκαν...ελπίζω να μην ξαναγυρίσουν μετά την 2η γέννα!! Τώρα είμαι σε καλή κατάσταση αν και συνεχίζω να τρώω καθημερινά γάλα με all bran και βρώμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινακι και εγω θα σου προτεινα να αποφευγεις την μπανανα...νομιζω οτι κακο κανεις και οχι καλο..εγω παντως στην πρωτη μου εγκυμοσυνη ετρωγα καθε μερα 3 δαμασκηνα αποξηραμε το πρωι με το γαλα και ετσι ειχα σωθει..ουτε κλισμα ουτε τιποτα...ελπιζω να σε βοηθησει. Δοκιμασε το....α και αν μπορεις να περπατας...βοηθαει η ασκηση παρα πολυ.

Ευγενια δε νομιζω καλε να επιστρεψουν οι πονοι...ετσι ελπιζω και εγω δηλαδη... ;) Εμενα το μονο κακο μετα την γεννα ηταν οτι απο εκει που ειχα 3-4 μερες περιοδο μετα ειχα 6-7...ασε πικρααααααααα :evil::evil:

Σημερα ηταν πολυ ωραια...πεξαμε με την Μαρια μου και την χορτασα....κοιμηθηκαμε και μεχρι τις 10 και ηταν απολαυση.....τωρα το ζουζουνι μου κοιματε και επειδη ειναι λιγο μπουκωμενη ροχαλιζει και εχει πολυ γελιο....για ρουφιγμα ειναι το αστερακι μου.....αραγε ειναι τοσο μεγαλη η καρδια μας που θα αγαπαμε τοσο πολυ ολα μας τα παιδακια???? Πραγματικα μου φενεται απιστευτο το οτι εχουμε τοσο μεγαλο αποθεμα αγαπης για να φτασει και για δευτερο και τριτο παιδακι.....ειναι μια λογικη απορια απο οτι εχω ακουσει και απο αλλες μαμαδες και απλα ηθελα να την μοιραστω μαζι σας....το αγαπαω τοσο πολυ αυτο το πλασμα που πραγματικα απορω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε σημερα γαστρουλες μου?εγω εδω κοντεβω να σκασω απο το γνωστο φουσκωμα!!αν και εχθες κατι λειτουργησε!!το πρωι παντως εφαγα γιαουρτακι με μελι και ακτινιδιο!!ακομα τιποτα...θα το κανω συστημα να το τρωω πρωι αντι για βραδυ και θα προσθεσω και βρωμη!!και τα δαμασκηνα!!ε δεν μπορει μαζι με τα υποθετα κατι θα κανουμε!!θα δειξει!!μωρε το μωρο σκευτομαι δεν θα δυσφορει κει μεσα??μπορει να λεω και βλακειες...

ευγενιτσα μουυυυυυυυυυγια πες τα νεα απο τον γιατρουλη σου αντεεεε!!

αναστασια μου τι να σου πω δεν ξερω..αλλα νομιζω ποως η καρδια της μανας ειναι φτιαγμενη ετσι ωστε οχι απλα να τα αγαπαει τα πλασματακια της αλλα να τα πλυμμηριζει με αγαπη!!νομιζω πως ναι θα ταγαπας το ιδιο και τα 2 παιδακια σου :):)

σημερα μαγειρευω λεμονατο!!ευτηχως χθες ηρθε η μανα και με βοηθησε να καθαρισουμε διοτι ειμασταν χαλια εδω μεσα!!ευτηχως!!!αυτααααα αντε εμφανιστειτε καλε να τα πουμε!!

υ.γ.καλε που εχει χαθει η αθανασια????ελπιζω ολα να ειναι καλα....αν μας διαβαζεις κοριτσακι απλα μπες να μας πεις οτι ολα ειναι καλα..

υ.γ.2 μαρη μαιμουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυπου εξαφανιστηκες μαρη??εμφανισου κιεδω ΑΝΤΕ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανουν οι γεμιστες κοιλιτσες???? Εμεις μια χαρουλα...λιγο κουρασμενη απο τις δουλειες του σπιτιου αλλα δεν βαριεσε...εχω και πολλες καουρες σημερα.... :?:?:? Τωρα κανω ενα διαλειματακι και βουρ για σιδερο......

Χριστινακι ελπιζω α δουλεψει σημερα το εντερακι γιατι στο τελος το μωρακι σου θα αρχισει να γκρινιαζει.... :lol::lol::lol::lol: λες να το ενοχλεις????

Καλε τα υπολοιπα κοριτσια της παρεας που ειναι????

Φιλακια σε ολες τισ κοιλιτσες....θα τα πουμε αργοτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Που πηγατε καλε ολες???? Οι κοιλιτσες σας καλα???

Εμεις χαλαρωνουμε σπιτακι σημερα ...εχθες βγηκαμε βολτουλα το βραδυ και μπορω να πω οτι μου ελειψε αρκετα το τσιγαρο και το ποτο.... :oops::oops::oops: Ανοιξε ενα καινουργιο club και ηταν λιγο καπως να πινω χυμο και να μην καπνιζω....το μονο καλο ειναι οτι κανω οικονομια... ;););)

Αυριο το απογευμα θα παμε για το πρωτο μας ραντεβου στο γιατρο!!! Θα μου δωσει και τις εξετασεις που θα πρεπει να κανω..κοριτσια ποσο σας βγηκαν μεσω εοππυ οι πρωτες εξετασεις που ειναι μπολικες απο οτι θυμαμαι?

Αντε βρε κοριτσια ελατε να πουμε τα νεα μας.....!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααααααα!!που χαθηκατε παλι ολες καλε??ααααααααααααααα θα σας μαλωσω!!αντε για μαζευτειτε!!εμεις εδω σπιτι ευτηχως εχθες λειτουργεισε κανονικοτατα το εντερακι!!ΑΛΙΛΟΥΙΑ!!!!!ελπιζω τωρα που πηρε μπρος μην ξαναμπλοκαρει!!

αναστασιασε νιωθω για το τσιγαρο και το ποτο οσο δεν φανταζεσε...αν και μου προκαλει αναγουλα το τσιγαρο..υπομονη ειναι για καλο σκοπο!!!ΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ!!!οσο για τισ εξετασεις εγω για ολα πληρωσα 45 εωρω(γιατι το καρδιογραφημα δεν στο γραφουνε..και κυστικη ινωση ειχα κανει στην πρωτη αρα δεν ξαναεκανα..)παντως καμια σχεση γιατι ειχα ρωτησει ποσο θα πηγαινει χωρις εοπυ και μ0υ ειχαν πει 450(φιλικη τιμη!!!!)χαχαχαχαχαχαχα ευτηχως οπως και σαυτες που κανω καθε μηνα(αιμα-ουρα)εδινα 30 και τωρα με τον εοπυ εδωσα 1,50 ευρουλακι!!ας επωφελειθουμε κιεμεις κατι!!!οσο προλαβαινουμε!!

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!!

Πήγαμε στον γιατρό την Παρασκευή και είδαμε το μπεμπέ μας!! Ήταν 4 χιλιοστά και ακούσαμε και καρδούλα!! :D:D:D.

Τώρα πρέπει να ξεκινήσω τις ενέσεις μου - θα μιλήσω σήμερα με την αιματολόγο μου να κλείσουμε ραντεβουδάκι να μου τις γράψει..μόλις τις ξεκινήσω νομίζω ότι θα ηρεμήσω λίγο.

Εμείς είχαμε ένα σχετικά ήρεμο ΣΚ..χθες πήγαμε για καφεδάκι με κάποιους από τους κουμπάρους μας (είμαστε πολλοί) και μετά αραχτοί στο σπίτι.

Εμένα το μοναδικό μου πρόβλημα είναι οι τρελές υπνηλίες..γύρω στις 8 το βράδυ με πιάνει τρελή νύστα και επειδή πιέζομαι για να μείνω ξύπνια στο τέλος με πιάνει πονοκέφαλος..είμαι για τρελά ξενύχτια τώρα!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ευγενιτσα μου κιεγω το ιδιο χαλι!!προχθες πηγαμε για φαγητο και πριν καν ολοκληρωσω το φαγακι μου κοντεψα να πεσω μεσα στο πιατο απο τη νυστα!!χαχαχαχαχαχ γελαγε ο αντρας μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bre bre τα κοριτσια

καλα σας διαβαζω ε;

αυριο εχουν απεργια οα και δεν θα δουλευομε και εμεις

αλλα φυσικα και ο παιδικος εχει απεργια

οποτε ολοι σπιτι

Χριστινα αυτο που λες με τον εοππυ εχεις δικιο οτι διναμε πολα λεφτα πρωτα

αλλα δυστηχως με τεοιες συμμετοχες οι ανθρωποι δεν βγαινουν δυστηχως ουτε τις σριγγες να βγαλουν

ειναι 6 μηνες απληρωτοι απο τον εοππυ και κανουν πομονη τρελλοι -ολα απληρωτα τα εχουν

οποτε προβλεπω να μην κραταει για πολυ ακομα.

Καλε τοσο νυστα εχετε; :lol:

εμενα με πιανουν ξαφνηκες νυστες και μετα παλι καλα

οσο για το τσιγαρο καλπιζα και εγω

δεν μου λειπει καθολου και θα το κοψω και μετα τελειως

καλα δεν εκανα 5 τσιγαρα την εβδ και αν δλδ

μπραβο που βγαινετε σας χαιρομαι

θελω και εγωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια!!!! Τι κανουν τα κοριτσια??? Εμεις εχθες πηγαμε στο γιατρο και ειδαμε την βουλιτσα μας :D:D:D Εχουμε ξανα ραντεβου σε 2 εβδομαδες για καρδουλα. Ειναι ηδη αρκετα μεγαλος ο σακος και φενεται το μωρακι μας μεσα..εχει αρχισει να γινεται ανθρωπακι... :!::!::!: Οσο αφορα τις αναγουλες φαινετε να τις γλυτωνω...εχω δυο μερες που ειμαι μια χαρουλα...μονο λιγη καουρα εχω το πρωι και μολισ πιω το γαλατακι μου ηρεμω!!!!

Χριστινακι μου χαιρομε για το εντερακι...ετσι να μεινει....ενεργο!!! ;) Οσο για τις εξετασεις για πιο λογο τοσα πολλα καλε...(450) εγω στην πρωτη που ειχα πληρωσει κανονικα ειχα δωσει γυρω στα 130...και οσο για το καρδιογραφημα για ποιο λογο κανεις? Εγω απλα τις εξετασεις αιματοσ και ουρων ειχα κανει και απο τις φιλες μου που πηγαινουν σε αλλους γιατρους το ιδιο ξερω....anyway θα φανει την επομεη φορα που θα μου τις δωσει...να ακουσουμε πρωτα την καρδουλα ειπε και μετα....

Ευγενια μου 4 χιλιοστα...ολοκληρο σπορακι βρε!!!! :D Μπραβο κουκλα μου!!!! Αν επιτρεπεται τι ενεσεις θα ξεκινησεις? Οσο για την υπνηλια και εμενα με πιανει το βραδυ...υπναρου με φωναζει ο αντρουλης μου...επειδγ παντα κοιμαμαι αργα...τους εβαζα πρωτα ολους για υπνο και τελευταια κοιμομουν εγω τωρα καμια φορα το σκεφτομαι να παω και πριν την μικρη.... :D:D:D

Marker εμας ευτυχως ο παιδικοσ δουλεψε κανονικα...ειναι λιγο κατα τω απεργιων η διευθυντρια μας.....μονο στις πρωτες ειχε παρει μερος στα τελη Σεπτεμβριου οποτε πηγαινει κανονικα η ζουζουνα μου. Οσο για το τσιγαρο στην πρωτη εγκυμοσυνη δεν μου ελειπε καθολου αλλα τωρα μου λειπει παρα πολυ...το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν προκειται να καπνισω....ειμαι απιστευτα καθετη σε αυτο το θεμα , μπορει να βρισω και μια αγνωστη που λεει ο λογος.... :shock::shock::shock: Εσυ παντως δεν ησουν και φανατικη...μαλλον ερασιτεχνη θα σε ελεγα....εγω παλι καπνιζα γυρω στα 6-7 την ημερα!!! Δεν πειραζει οπως ειπε και η Χριστινα ειναι για τον καλυτερο σκοπο!!!

Φιλακια πολλα σε ολες..θα ξαναμπω το μεσημερι...αντε μπειτε και εσεις!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ περιστασιακή καπνίστρια ήμουν. Μόνο αν πηγαίναμε για καφέ ή ποτό κάπνιζα. Σπίτι και δουλειά ποτέ. Δεν μου λείπει καθόλου μια και έχω κόψει και τους καφέδες και τα ποτά!

Αναστασία έχω θρομβοφιλία και κάνω ενέσεις ηπαρίνης στις εγκυμοσύνες μου - έχω αύριο τελικά ραντεβού με την αιματολόγο οπότε λογικά από αύριο ξεκινάω και ενέσεις. Είναι ψιλές και τις κάνω στην κοιλιά. Εγώ εξετάσεις κορίτσια δεν θυμάμαι τι είχα πληρώσει γιατί έκανα και πολλές παραπάνω. Εγώ κάθε μήνα εκτός από εξετάσεις αίματος κάνω και για το rhesus που έχω αρνητικό και για την θρομβοφιλία για να δούμε αν είναι ρυθμισμένη. Ελαττωματικό μοντέλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλοοοοοοοοοοοοοοο!!τι κανετε κοκονες!!εγω εδω ειμαι ευγενιτσα μου!!μαγειρεψα μπιφτεκακια και τωρα καθησα..αχχχ θελω να κανω δουλιτσες(τα βασικα μη νομιζετε...κανα νεροχυτη που εινει τιγκα..)αλλα ρε κοριτσια δεν εχω ορεξη...βαριεμε!!!χαχαχαχ τεμπελα μανα ειμαι!!εμενα δυστηχως το εντερο ξανακοιμηθηκε...εχθες εκανα το πρωτο κλισματακι μου αλλα μαλλον δεν το εκανα καλα και τζιφος...σημερα θα ξανακανω..αντε να δουμε...αχχχ και ειναι χαλιααααααα!!μπλιαχχχχχχ

που λετε εμενα δοκτορακος μου ειναι ψειρας!!μου δινει καρδιλογικο ελεγχο και κυστικη ινωση μουχε δωσει..και καθε μηνα κανουμε αιμα-γενικη ουρων και καλλιεργεια ουρων!!

ρε ευγενιτσα γιατι κανεις καθε μην αγια το ρεζους??κιεγω ο - εχω αλλα δεν κανω καθε μηνα..μου εκανε ενεσση οτνα κααμε την γεννα(διακοπη)και θα κανουμε αλλες 2 στην διαρκεια της εγκυμοσυνης αυτης αποτι ξερω και απο την αδερφη μυ που εκανε..αλλα αιμα καθε μηνα δεν εκανε ουτε αυτη...για πες να μαθαινω..βεβεια αποτι εχω καταλαβει ειναι ο καθε γιατρος εχει τα δικα του..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας ζουζουνες!!!

Ευγενια μου εδω ειμαι και εγω απλα εχω αρρωστουλα την μικρη με βρογχιτιδα και δεν μπηκα εχθες. Τωρα μολις κοιμηθηκε, οσο μπορει το καημενο γιατι βηχει συνεχεια, και ειπα να μπω να δω τα νεα σας. Σημερα θα πας και στον γιατρο για τις ενεσεις ε?

Χριστινακι και εγω στην πρωτη εγκυμοσυνη βαριομουνα αφανταστα...τωρα απλα δεν με παιρνει γιατι εχω τη μικρη. Εγω σημερα εκανα κρεατοσουπα και μπορω να πω οτι εγινε τελεια!!! Ευχομαι να ξαναξυπνησει το εντερακι σου γιατι πολυ τεμπελικο το κοβω!!!! :lol::lol::lol: Οσο για τις εξετασεις εμενα θυμαμε οτι στη αρχη μου ειχε βαλει γεικες αιματοσ και ουρων και καθε μηνα ελεγχαμε 2-3 πραγματακια στο αιμα (τοξοπλασμα,ζαχαρο,φεριτινη,αιματοκριτη...αυτα νομιζω) και ξανακαμε στο τελος γενικες και ουρα. Καθε γιατρος παντως ειναι διαφορετικοσ αλλα εχει να κανει και με την γυναικα.

Σας φιλω για ττην ωρα...ελπιζω να ξαναμπω αργοτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστίνα αν θέλεις ψείρα γιατρό έχω και εγώ τον δικό μου. Εγώ κάνω την εξέταση έμμεση coombs κάθε μήνα σχεδόν που μετράει τα αντισώματα μέσα στο σώμα. Αν ανέβει η τιμή σημαίνει ότι έχει περάσει αίμα του μωρού σε εμένα και πρέπει λογικά να μου πάρουν το μωρό ή να μου κάνουν άμεσα ένεση. Δεν ξέρω πραγματικά πως το αντιμετωπίζουν γιατί εγώ πάντα αρνητικές τιμές είχα. Ένεση έκανα και εγώ κάπου στα μέσα της προηγούμενης εγκυμοσύνης και μόλις γέννησα γιατί ο γιος μου είχε θετικό rhesus. Σίγουρα ο κάθε γιατρός κάνει τα δικά του. Και εγώ είχα κάνει για κυστική ίνωση..

Αναστασία περαστικά στην μικρή σου και να προσέχεις και εσύ πολύ μην κολλήσεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αμμεση εμμεση coombs εκανα κιεγω αλλα μονο στην αρχη της εγκυμοσυνης...επειδη βγηκαν αρνητικα και τα 2 δεν ξαναεκανα...ναι ο καθε γιατρος κανει τα δικα του τελικα..εμενα ας πουμε ειναι καθετως για αλκοολ ενω αλλοι λενε ενα ποτηρακι κρασι την εβδομαδα δεν πειραζει...καλα εχω ακουσει απο αλλους οτι 2-3 τσιγαρα τα επιτρεπουν(καλα αυτα και να με αφηνε δεν θα το εκανα δεν το συζητω!!!)αλλα ρε παιδι μου οτι ναναι...αλλοι κοβουν τα αναψυκτικα εμενα μου ειπε οτι αφου με ανακουφιζουν στις αναγουλες και στο φουσκωμα να πινω δεν υπαρχει θεμα..τι να πω..εχω ακουσει ενα καρο...τελικα μονο τον γιατρο σου πρεπει νακους γιατι αλλιως τρελενεσαι..χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα με έβαλε και η αιματολόγος μου να κάνω coombs ξανά και μάλιστα μου υπέδειξε σε πιο μικροβιολογικό στην περιοχή μου για να την καλύπτει η μεθοδολογία μέτρησης.. εγώ ήθελα να τις κάνω σε άλλο μικροβιολογικό τις εξετάσεις μου.. :(:(:evil::evil: Δεν ξέρω Χριστίνα...ο κάθε γιατρός λειτουργεί διαφορετικά.

Αααα καλά για το τσιγάρο και εμένα πέφτει βούρδουλας - απαγορεύεται. Το αλκοόλ μου επιτρέψει μπύρα και κρασί ένα ποτήρι την εβδομάδα. Καφέ μου επιτρέπει μόνο γαλλικό ή πολύ ελαφρύ ελληνικό αλλά από όλα αυτά έχω επιλέξει να μην πίνω τπτ. Αν βγω έξω και θέλω οπωσδήποτε καφέ θα πιω αλλά συνήθως την βγάζω με φυσικούς χυμούς. Αξίζουν αυτές τις μικρές θυσίες τα μωράκια μας..όλα στο μυαλό μας είναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανουν τα κοριτσια? Εμεις επιτελους εχθες κοιμηθηκαμε....ειναι ηδη αρκετα καλυτερα η μικρουλα μου...τουλαχιστον μπορει και κοιματε!!!

Και εμενα ο γιατρος μου ειναι καθετος στο τσιγαρο αν και να μην ηταν ειμαι εγω απολυτα καθετη!!! Οσο για το αλκοολ μου επιτρεπει και εμενα μπυρα και κρασι 1-2 ποτηρια την εβδομαδα και να πω την αμαρτια μου το πινω το κρασακι μου γιατι με ηρεμη αρκετα. :oops::oops::oops:

Που πηγαν τα υπολοιπα κοριτσια της παρεας καλε??? Μονο οι 3 μας μειναμε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ περιστασιακή καπνίστρια ήμουν. Μόνο αν πηγαίναμε για καφέ ή ποτό κάπνιζα. Σπίτι και δουλειά ποτέ. Δεν μου λείπει καθόλου μια και έχω κόψει και τους καφέδες και τα ποτά!

Αναστασία έχω θρομβοφιλία και κάνω ενέσεις ηπαρίνης στις εγκυμοσύνες μου - έχω αύριο τελικά ραντεβού με την αιματολόγο οπότε λογικά από αύριο ξεκινάω και ενέσεις. Είναι ψιλές και τις κάνω στην κοιλιά. Εγώ εξετάσεις κορίτσια δεν θυμάμαι τι είχα πληρώσει γιατί έκανα και πολλές παραπάνω. Εγώ κάθε μήνα εκτός από εξετάσεις αίματος κάνω και για το rhesus που έχω αρνητικό και για την θρομβοφιλία για να δούμε αν είναι ρυθμισμένη. Ελαττωματικό μοντέλο...

Κοριτσακι μου και εγω κάνω ηπαρινες αλλα τελικα δεν ξερω αν κάνω καλα...την προηγούμενη εβδομαδα μάλιστα επισκέφτηκα και Αιματολογο στο Αλεξάνδρας όπου μου είπε οτι ειναι περιττές στην περίπτωση μου!

Άστο μεγαλο μπέρδεμα και βρέθηκα σε δίλημμα αν και τελικα τις συνεχίζω μετα απο συνεννόηση με τον γιατρο μου προκειμένου να εχω το κεφάλι μου ήσυχο!

Θυμάσαι τι μεταλλαξεις έχεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...