Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μπεμπακια Μαιου-Ιουνιου-Ιουλιου 13'


Recommended Posts

καλησπερα κοιλουμπες!!τι κανετε?το αδειασαμε τοσο καιρο το ποστακι μας ε??αντε για να μαζευομαστε παλι!!εμεις καλα ειμαστε ολα καλα αυριο εχουμε καμπυλη ζαχαρου και τεταρτη γιατρουλη να δουμε τον μπεμπακο μας ο οποιος κανει τουμπες ολη μερα πια αλλα κυριως το βραδυ που ξαπλωνω εχιε πολυ πλακα καθομαστε και χαζευουμε την κοιλια μου που κανει βολτες και παει περα δωθε!!χαχαχαχαχα ελπιζω οοολες να ειστε καλα και να τα λμεε συχνοτερα πια!!φιλακιαααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 457
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα και από εμένα!!

Εμείς έχουμε γιατρό αύριο να δούμε την μικρή.. Δεν είμαι και στα καλύτερα μου - έχω αγχωθεί πάρα πολύ γιατί δεν ακούω την μπέμπα..Δεν κάθομαι και καθόλου για να ηρεμήσω βέβαια αλλά περίμενα να την καταλαβαίνω πλέον κάθε μέρα...το βράδυ δεν κοιμήθηκα καλά από το άγχος μου...ξυπνούσα μήπως και την καταλάβω...

Χαρά εντάξει και να πάρεις μερικά παραπάνω δεν θα σε σφάξουν - για να καταφέρεις να πάρεις μόνο 8 πρέπει να κάνεις διατροφή. Είσαι υπέρβαρη? Για αυτό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινάκι, ωραία να μαθαίνουμε πάλι νέα σου. Συνέχισε έτσι χαρούμενη και αισιόδοξη και άσε τον αθλητή στην κοιλίτσα σου να κάνει προπονήσεις ;)

Ευγενία μου, μην αγχώνεσαι καθόλου! Είναι λογικό αφού την νανουρίζεις την μικρή όσο εσύ δεν κάθεσαι ήσυχη. Με το καλό αύριο να την δεις κιόλας να σου στέλνει φιλάκια με το μικροσκοπικό της χεράκι.... :D:D:D

Όχι δεν είμαι υπέρβαρη. Το βάρος μου τα τελευταία 10 χρόνια είναι 63 κιλά (με ύψος 1,75). Από εκεί ξεκίνησα την πρώτη εγκυμοσύνη μου και έφτασα αισίως τα 77(!!!!!). Μέχρι να σαραντήσω είχα φτάσει στα 65, όμως στον θηλασμό (7 μήνες) την πάτησα και ξαναπήρα. Έτσι ξεκίνησα αυτή την εγκυμοσύνη με 68 κιλά (μιας και ήρθε γρήγορα και δεν πρόλαβα να επανέλθω στα 63). Έχω βάλει στόχο λοιπόν να μην ξεπεράσω πάλι τα 77 γιατί αν κάθε εγκυμοσύνη μου αφήνει 5 κιλά την πάτησα (θα θέλαμε να κάνουμε κι άλλα παιδάκια...). Τώρα το αν θα τα καταφέρω είναι άλλο θέμα. Σίγουρα όμως δεν αγχώνομαι κιόλας... απλά προσέχω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρά μου μια χαρά είσαι - και να πάρεις παραπάνω κιλά δεν πειράζει...θα τα χάσεις μετά από αυτή την γέννα..Είναι λογικό να μην πρόλαβες να τα χάσεις από την πρώτη σου εγκυμοσύνη!! Και εγώ μετά τον χρόνο τα έχασα. Είσαι και ψηλή εσύ, οπότε μια χαρά!!

Ξάπλωσα τώρα μήπως και κάνει κάτι η μπέμπα...ΞΥΠΝΑ ΚΑΛΕ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε μην λεε για κιλα...χαρα μου δεν θες να ξερεις ποσα εχω παρει μεχρι τωρα...την τελευταια φορα η ευγενιυτσα τα ξερει εφυγα κλαιγοντας πο τον γιατρο μετα το ζυγησμα γιατι δεν το περιμενα και μου ηρθε αποτομο...μεσα σενα μηνα(τον δεκεμβρη στις γιορτες!!!)πηρα 4 ολοκληρα κιλα!!συνολο???10!!!μετα αφου με ξεχεσαν ολοι που το πηρα τοσο βαρυα συνηλθα και καταλαβα οτι αντι να κανω τουμπες που ο μπεμπακος μου ειναι τελειος και μια χαρα εγω σκαω για βλακειες!!και να σημειωσω οτι ξεκινησα με ηδη 5 κιλα καβαντζα απο την πρωτη αποτυχημενη εγκυμοσυνη γιατι φυσικα ετσι οπως εληξε καμια διαθεσ ηγια διατα δεν ειχα...οποτε ειμαι ηδη 15 κιλα παραπανω...αλλα να σου πω κατι δεν με νοιαζει καθολου..τομονο που θελω εινα ιαν ειναι καλα ο μικρουλης μου μετα θα ιδρωσω οσο χρειαστει και θα τα χασω!!στο χερι τους ειναι καλε??γιαυτο μην αγχωνεσε γλυκιεα μου απολαυσετο και μετα θα πεσουμε στην πειαν ολες μαζι!!χαχαχαχ

ευγενιτσα μου σου εκανε τη χαρη η μικρουλα η ακομα σου κρυβετε για να σε καψουρεψει??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινάκι, ο Δεκέμβριος είναι γενικά μήνας που ανεβαίνει ο δείκτης της ζυγαριάς γι' αυτό μην στεναχωριέσαι καθόλου. Αν πεινάς... να τρως και να μην αγχώνεσαι για τα κιλά. Εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη έτρωγα ο,τι μου έδιναν να φάω χωρίς να πεινάω καν...τις περισσότερες φορές με το ζόρι για να έχει το μωρό όλα τα συστατικά. Αυτό όμως τελικά δεν ισχύει (ειδικά το "πρέπει να τρως για 2") κι έτσι τώρα είπα θα τρώω όσο πεινάω (ευτυχώς η όρεξή μου δεν έχει ανοίξει ακόμα) και ποιοτικά (όχι πολλά γλυκά, τηγανιτά κλπ.). Τις λιγούρες προσπαθώ να τις ξεγελάω με κάνενα χυμό, κανένα ζουμερό-γλυκό πορτοκάλι και για να αποφύγω τις σοκολάτες (που έτρωγα μία πλάκα σχεδόν κάθε μέρα :oops: ) έχω πάρει και σοκολατάκια να τρώω 2-3 τις δύσκολες ώρες. Εσύ γεννάς σε πολύ καλή εποχή και το καλοκαίρι θα είσαι άνετη, εγώ που έχω ΠΗΤ αρχές Αυγούστου (στην καλύτερη περίπτωση τέλη Ιουλίου) με φαντάζεσαι με την κοιλιά στο στόμα, τους 43 βαθμούς (48 για μένα λόγω ορμονών) και καμιά 15αριά κιλά παραπάνω να κάθομαι στο μοναδικό σημείο του μπαλκονιού που ψευτοφυσάει 1 φορά την ώρα έτοιμη να εκραγώ????????? Γι' αυτό σου λέω...είμαι ειδική περίπτωση και γι' αυτό θέλω να προσέξω πολύ... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου χθες πηγαμε στο γιατρουλη!!ολα καλα ο μπεμπακος εφτασε το 1.054 γραμ. ειναι τελειος!!!εγω δεν εχω παρει καθολου βαρος ευτηχως!!!γιατι καναμε και καμπυλη και σε μια μετρηση ηταν λιγο τσιμπημενη!!βεβαια ο γιατρος δεν μου ειπε κατι γιατι μου ειπε οτι ηταν πολυ λιγο και να συνεχισω την "διατροφη "που ξεκινησα τον προηγουμενο μηνα..βασικα απλα εκοψα εντελως τα αναψυκτηκα(πινω μονο σοδιτσα για τα φυσκωματα.."τρωω το αργοτερο μεχρι τις 9 κιαυτο κανα φρουτακι γαλατακι κατι ελαφρυ.και μετριασα πολυ τα γλυκα..αυτο φενεται οτι δουλεψε..οποτε εξισοροπισα λιγο την 4αρα του δεκεμβριου!!χαχαχαχαχ βασικα καλα χαρα εννοειτε οτι δεν θα πεινασω κιολας ε αυτο ελειπε μωρο θα κανουμε καλε!!απλα ειμαι λιιιγο πιο προσεχτικη...αυτα τα δικα μας..εσεις??τι κανετε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πωπω...ολόκληρος άντρας ο δικός σου Χριστινάκι!!! Φτου φτου...

Άντε ωραία με τα κιλάκια. Ε, ναι...η διατροφή είναι το καλύτερο και για μας και για τα ζουζουνάκια μας. Άντε ζηλεύω την κοιλίτσα σου...η δικιά μου τίποτα ακόμα βρε κορίτσια...λες και δεν είμαι έγκυος...να αρχίσω να ανησυχώ???????

Οι υπόλοιπες που είστε????? Εεεεεεε? Θέλουμε και τα δικά σας νεάκια...Στάσα μου δεν πιστεύω να έπεσες πάλι ψυχολογικά συμπεθέρα....λέμε να έρθουμε από βδομάδα να σας ζητήσουμε.... ;) πήραμε και κοστούμι.....

Ευγενία μας, την ξυπνήσαμε την μπουμπού??? Αν όχι έχεις καλή δικαιολογία να ζητήσεις από τον άντρα σου μία τούρτα σοκολάτα μόνο για σένα....να δεις για πότε θα χωροπηδάει η μικρή.... :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσουδια μου!!! Τι κανουν οι κοιλιτσες?

Συμπεθερουλα μου ψυχολογικα καλα ειμαι για αυτο και πιαστηκα με κατι δουλιτσες και δεν ειχα πολυ χρονο α μπω. Δοξα τον Θεο συνηλθα και ελπιζω να μην ξαναερθει αυτο το ψυχοπλακωμα...

Δεν θελω να ξαναακουσω για κιλα....ξεκινησα με αρκετα παραπανισια κιλα την εγκυμοσυνη και ηδη εχω παρει 7!!! Ο γιατρος μου ειπε οτι θα με σφαξει το Πασχα αν συνεχισω ετσι...ξεκινησα και εγω διατροφη απο την Δευτερα και την παλευω με πορτοκαλια και χυμους...το καλο ειναι οτι δεν με τραβανε τα γλυκα και την εχω γλυτωσει γιατι στην πρωτη εγκυμοσυνη τρελαινομουν αν δεν ετρωγα γλυκο.

Βρε Χριστινακι ολοκληρο παληκαρι ειναι το αστερι σου..αντε βρε υπεροχα!!!

Εγω τον ενιωσα τον μικρουλη μου πριν απο λιγες μερες να κουνιεται και ανυπομονω για τις κλωτσιες...αντε ποτε θα ερθουν?????

Ευγενια μου τι εγινε με την μικρουλα? Εδωσε το παρον???

Φιλακια πολλα σε ολες τις γλυκες κοιλιτσες και μην αγχωνεσαι συμπεθερουλα για την κοιλιτσα θα φουσκωσει και εσενα ,....να χαιρεσε να εχεις μικρη κοιλιτσα γιατι εαν κανεις μεγαλη που θα την βαλεις τον Ιουλιο??? ε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στασα μου μπραβο που εχεις παρει τα πανω σου κοπελα μυ!!μην στεναχωρεις και το νινακι στην κοιλιτσα ουτε την μικρουλα σου καλε!!οσο για κιλα σε νιωθω γιατι κιγεω ηδη ξεκινησα με μια 7αρα καβα απο την πρωτη εγκυμοσυνη (που ορεξη μηδεν φυσικα με οσα περασα να κανω διατα...)και ηδη ειμαι συν 10 σε αυτην οποτε...απλα πανικβληθηκα που πηρα 4 σενα μηνα γιαυτο μαζευτηκα τωρα..χαχαχα!!οσο για τις κλωτσεις καλομελετα κιερχετε κιεσενα η ωρα σου!!χαχαχ εμεις εδω πλεον κανουμε παρτυ καθημερινα!!!

χαρα μου θα φουσκωσεις καλε κιεσυ μην αγχεσε περιμενε μποριε να κανεις και μικρη κοιλουμπιτσα!!στη πρωτη ειχες μεγαλη??

η μικρη της ευγενιτσας μολις πηγε γιατρο ηρθε στα ισια της μια χαρα την ενιωθε οποτε ολα καλα ηρεμισε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλό μήνα να έχουμε!

Τι μου κάνετε σήμερα? Εμείς είμαστε πολύ καλά μιας και οι αναγούλες φαίνεται να έχουν υποχωρήσει για τα καλά... :D:D:D

Αργούμε ακόμα να δούμε το μπεμπέ, σε 2 βδομάδες από τώρα, και ανυπομονώ να δω το φύλο....

Στάσα μου άντε ωραία, έτσι ανεβασμένη σε θέλουμε και όταν τελειώσεις με τις δουλίτσες σου, δεν έρχεσαι και για τις δικές μου??? Πεθύμησα να κάνω δουλειές στο σπίτι μου μωρέ....................όλη μέρα στο γραφείο να πάρει.....σκέτη κατάθληψη....ευτυχώς βρίσκω 5 λεπτάκια εδώ - 5 λεπτάκια εκεί και μπαίνω να σας διαβάζω να ξεχνιέμαι λίγο.

Χριστινάκι, η αλήθεια είναι πως στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα αρκετά μικρή κοιλίτσα....δεν με δυσκόλεψε καθόλου και ένα παραπάνω γιατί ο μικρούλης μου ήταν μέχρι τελευταία μέρα πολύ ψηλά κι έτσι δεν ένιωθα το βάρος χαμηλά. Επειδή είμαι και ψηλή δεν μου φαινόταν καθόλου. Την πλάκα την έπαθα όταν πήγα για β επιπέδου και στο χώρο αναμονής περίμεναν άλλες 3 κοπέλες για β'.....συγκριτικά με τις κοιλίτσες τους εγώ φαινόμουν σαν να πήγα για αυχενική....εκεί κατάλαβα πόσο μικρή είναι η κοιλιά μου. Όμως τώρα να σου πω...θέλω να φανεί μωρε...άντε...και ας είναι και μικρούλα. Σου λέω πλάκα είναι...κάθε πρωί κοιτάζομαι στον καθρέφτη μήπως και ξεχωρίσει κάτι αλλά τίποτα...Μόνο για την δουλειά με εξυπηρετεί αυτό διότι δεν έχω πει ακόμα για την εγκυμοσύνη μου. Περιμένω να φανεί λιγάκι αφού δεν υπάρχει λόγος να το πω νωρίτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάρες και μπεμπάκια!! Εδώ είμαι και εγώ...είχα πάρα πολύ δουλειά αυτή την εβδομάδα στο γραφείο και δεν μου έμενε καθόλου χρόνος ...ευτυχώς ήρθε η Παρασκευή και τώρα είμαι ξάπλα στον καναπέ με κουβερτούλα και ξεκουράζομαι.

Η μικρή είναι μια χαρά ...έχει φθάσει τα 276 γραμμάρια (την Τρίτη που την είδαμε) και ήταν ζωηρότατη...πριν πάμε στον γιατρό άρχισε τις τούμπες της και από εκείνη την ημέρα μου δίνει καθημερινά τα σημάδια της..ευτυχώς γιατί ειχα αγχωθεί πάρα πολύ μήπως είχε πάθει κάτι αλλά αυτή μεγαλώνει μια χαρά...

Εγώ κοιλίτσα έχω κάνει μπόλικη...βγαίνει ήδη η κοιλιά και μετά εγώ!!! Έχω φθάσει τα

2,5 κιλά και συνεχίζουμε την ανοδική πορεία μας. Οι περισσότεροι μου λένε ότι έχω χάσει από το υπόλοιπο σώμα και έχω κάνει κοιλούμπα..εγώ με βλέπω ίδια πάντως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοκονες και καλη εβδομαδα!!!τι κανουμε??εμεις ολα καλα περασαμε ενα ομορφο σκ ολο βολταραμε!!το σαββατο κατεβηκα στην ερμου και ψωνισα πυτζαμουλες για το μαιαυτηριο και μερικα ρουχαλακια απο τα h&m για τον κυριο μπεμπη μας!!κοριτσια οποιες εχετε κοντα σας να πατε εχει πολλα πραγματακια και πολυ καλες τιμουλες!!εγω αν ειχα κιαλλα λεφτακια μαζι θα τα ταραζα αλλα ευτηχως συγκρατηθηκα!!χαχαχαχαχαχα αλλα....μου εφυγε ο κωλος...μεπιασε η μεση μου δεν μπορουσα να κουνησω μετα...δεν το ξανακανω μεχρι να γεννησω...η φουσκα ηθελα και βολτες!!χαχαχαχαχ καταταλλα απο χθες εχω σκασει με τον ανηψιο μου(της ξαδερφης μου παιδακι...μενουν απο κατω και τον εχω μεγαλωσει καθοτι τον κραταγα 2 χρονια και ηταν και το πρωτο ανηψι...)μπηκαν στο παιδων χθες πρωι διοτι εμφανισε παντου σαν μελανωματα στο κορμακι του και στα ουρα του εβγαζε αιμα...του εβαλα αιμοπεταλια για να σταματησει να μελανιαζει και ακομα δεν εχουμε νεοτερα..τον ξεψαχνιζουν στις εξετασεις και μεχρι να βγουν τα αποτελεσματα ολα δεν λενε τιποτα....εχω τρελαθει..παντως η γιατρος που τον παρακλουθει ειπε στην μαμα μου που την ξερει οτι δε ειναι κατι απλο παντως...θα δειξει..εχω τρελαθει παναγιτσα μου..κανε να μην ειναι κατι σοβαρο για το παιδακι μας..καντε μια προσευχουλα για τον αντωνακι μας ρε κοριτσια μου...αυτα...σας φιλω ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα φουσκουλες!!!

Χριστινακι μου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να βρουνε γρηγορα τι ακριβως εχει ο Αντωνακης σας και να γινει αμεσως καλα. Ειναι τρελα οταν αρρωσταινουν παιδακια,...ποναει η καρδια μου! Θα περιμενουμε οπωσδηποτε νεα σου. Οσο για τα ψωνια καλα εκανες και ξεσκασες λιγο αλλα με το μαλακο μην παρακουραζεσαι!!!

Εμεις περασαμε ενα υπεροχο σκ...πηγαμε Θεσσαλονικη στους γονεις μου και περασαμε παρα πολυ ωραια απλα αρρωστησε η μικρουλα μου και απο εχθες το πρωι εχει τρελο βηχα και φοβερη καταροη...ολα τα παιδια αρρωσταινουν στους παιδικους εμενα αρρωσταινει παντα στις διακοπες!!! Τι να πω αυτο το παιδι...Περασαμε μια νυχτα μαυρα χαλια...νυσταζω αφανταστα...Και βεβαια συνεχιζω να ανυπομονω για τις πρωτες κλωτσιες....εχω σκασει θελω να ξεκινησω να τον νιωθω.....δεν αντεχω αλλο!!!

Οι υπολοιπες τις παρεας τι κανετε? Πως περασατε το σκ?

Φιλακια πολλα πολλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια και μωράκια!!

Και εμείς περάσαμε ένα όμορφο ΣΚ αν και δεν είδα και πολύ τον αντρούλη μου...είχε αγώνες πινγκ-πονγκ όλο το ΣΚ και τον χαρήκαμε μόνο χθες το απόγευμα...το Σαββάτο πήρα τους κουμπάρους μου και πήγαμε για ένα καφεδάκι και το βράδυ πήγαμε στο σπίτι του και είδαμε ταινία και χθες πήγαμε με τους ίδιους και τον αντρούλη μου αυτή την φορά σε ταβέρνα για μπριζολάκια,πατατούλες, τζολάκια, τυροπιτάρια και τέλος λουκουμάδες.... :D:D:D:D:D:D:D.

Ευτυχώς δουλειές δεν είχα ιδιαίτερες και έτσι ξεκουράστηκα αρκετά.

Χριστίνα μου στα λέω και από εδώ...μακάρι ο Αντωνάκης σας να γίνει γρήγορα καλά και να είναι κάτι πολύ πολύ περαστικό. Δεν το συζητάω πως νιώθουμε όταν ένα παιδάκι αρρωσταίνει... θα προσευχηθούμε όλες μας πολύ γρήγορα να επιστρέψει στην κανονική του ζωή και να μην είναι τπτ ιδιαίτερο...περιμένουμε νέα σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα νεοτερα λοιπον ειναι τα εξης..ο αντωνακης εχει την πιο ηπια μορφη λευχαιμιας(ευτηχως..τυχεροι μεστην ατυχια....)θα πρεπει να μεινει μεσα ενα δημινο τουλαχιστον να κανει θεραπεια(ακομα δεν εχουν πει τη ειδους αλλα φανταζομαι....)..και μετα καθε μηνα μια φορα για θεραπεια..αυτη η ταλαιπωρια τους ειπαν θα κρατησει 2 χρονια και μετα απο κει και περα και εκτος απροοποτου θα μπορουν αν το ξεχασουν θα ειναι σαν να μην εγινε ποτε...τι να πω..πραγματικα προσπαθω να βλεπω την αισιοδοξη πλευρα της καταστασης αλλα πραγματικα δυσκολευομαι τοσο πολυ..γιατι να γινοντε αυτα ρε γμτ σε παιδακια...γιατι...δεν μπορω ακομα να το χωνεψω..προσπαθω να ειμαι οσο πιο ηρεμη γινετε για τον μπεμπακο αλλα εχω παθει πλακα...χωρις καμια κληρονομικοτητα χωρις καμια ενδειξη ξαφνικα να γινουν ολα αυτα...τους ειπαν οτι ειναι καποια αποτομη αλλαγη στο dna που το προκαλει αυτο...και ευτηχως το πηραν χαμπαρι πολυ νωρις..σας παρακαλω συνεχιστε να μας εχετε στις προσευχες σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν και δεν ανηκω στο ποστακι σας,μπηκα τυχαια και διαβασα για το αγορακι,τον Αντωνακη!

Θελω να ευχηθω ολα μα ολα να πανε καλα και συντομα το παιδακι να το ξεπερασει!

Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ να το προσεχουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινάκι μου περαστικά στον Αντωνάκη σας,

να γίνει καλά και όλα τα υπόλοιπα θα τα ξεχάσετε σιγά σιγά και θα είναι μόνο μια κακή ανάμνηση..

Θα είναι πάντα στις προσευχές μας - ευτυχώς που το βρήκατε στο αρχικό στάδιο - συνήθως σε πολύ μικρές ηλικίες το ξεπερνάνε πιο εύκολα.

να είσαστε δίπλα στους γονείς και να τους εμψυχώνεται όσο μπορείτε και εσύ να προσέχεις τον δικό σου τον μπεμπάκο...

Εμείς ηρεμία - κούραση χθες πολύ και ύπνο μαζί με Νώντα από τις 10.30 οικογενειακώς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!! Να μπω στην παρεα σας? Ευγενια και Χριστινα προσεξτε τι θα απαντησετε ( :lol::lol::lol::lol: ) Ειμαι φρεσκοεγκυουλα αλλα δεν εχει αλλο ποστακι για τον δικο μου μηνα που ειναι ο Σεπτεμβρης!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα σας,

είμαι καινούρια στην παρέα σας και σας έμαθα χάρη στην stasa_mich...είμαι στην 22 εβδομάδα και πριν 3 μέρες έκανα την β΄επιπέδου...ευτυχώς όλα πήγαν πολύ καλά παρόλο που ήμουν αρκετά αγχωμένη πολλές μέρες πριν...δεν μπορούσα να ηρεμήσω ήμουν μέσα στα νεύρα και μου έφταιγαν όλα...ησύχασα και μου έφυγε ένα μεγάλο βάρος...να συστηθώ όμως...το ονομά μου είναι Ελένη, είμαι 34 χρονών, είναη η δεύτερη εγκυμοσύνη αλλά το πρώτο μου παιδάκι...αν όλα πάνε καλά θα έρθει στον κόσμο η μπουμπού μου μέχρι τις 11 Ιουνίου...έχω αρχίσει κιόλας και ετοιμάζω σιγά σιγά την προίκα της...της πλέκω μία κουβερτούλα και είμαι πολύ χαρούμενη γι΄αυτό...ελπίζω και σε εσάς να πηγαίνουν όλα καλά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mary12 δεν σε θέλουμε!! Κορίτσια το Μαράκι είναι από την άλλη παρέα μας που είμαστε μαζί με την Χριστίνα- έπιασε και αυτής το τάνι τάνι μέχρι να πετάνει!!Καλώς ήρθες και σε αυτή την παρεούλα Μαράκι!! Με το καλό και το δεύτερο παιδάκι σου!!

Ελένη καλώς ήρθες και εσύ στην παρεούλα μας - είδες που πήγαν όλα καλά στην Β' επιπέδου??Μπράβο σας!! Τι περιμένεις τελικά?Αγοράκι ή κορίτσι? Λυπάμαι για την απώλεια σου στο πρώτο παιδάκι... και το Χριστινάκι μας έχει περάσει την ίδια κατάσταση... όλα καλά θα σας πάνε όμως τώρα και πολύ πολύ σύντομα θα έχετε τα παιδάκια σας αγκαλια.

Εμείς είμαστε καλά - η μπεμπα δίνει τα σημαδάκια της και αυτό με ηρεμεί λιγάκι - εγώ έχω β επιπέδου στις 19 και το περιμένω με πολύ πολύ αγωνία και ανυπομονησία..μακάρι να πάνε όλα καλά αν και είμαι αισιόδοξη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καταρχην να καλωςορισω κιεγω το μαρακι μας και την λενιο και με το καλο να ερθουν τα νινακια σας κοριτσακια μου..λενιο μου σε νιωθω απολυτα...τωρα ομως κοιταμε το μελλον χαιδευουμε τις κοιλουμπες μας και ξεκιναμε να οειρευομαστε ε??το αξιζουν τα ζουζουνια που εχουμε κει μεσα!!εγω το παλευω μιασ και περναω δυσκολα αυτη την περιοδο..κοριτσακια μου τα νεοτερα για τον αντωνακη μας ειναι ευχαρσιτα καθως μια εξεταση που περιμεναμε να βγει(την οποια στειλανε αγγλια να γινει η αναλυση..)ειναι πολυ καλη και η γιατρος του ειναι πλεον σχεδον σιγουρη οτι θα παμε καλα..ελπιζω μονο ευχαριστα να ειναι τα νεα μασ...καταταλλα ο μπεμπακος μου κανει κωλοτουμπες να και τον εχω ταραξει αυτες τις μερες σα αχ και βαχ..ισως γιαυτο νεμε κλωτσαει ετσι δυνατα μπας και βαλω μυαλο..χαχαχα αυταααα σας φιλω προστοπαρον ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα φουσκουλες μου!!!

Ειχα μερες να μπω γιατι ταραξα τις βολτες!!!! Ολο και καποια φιλη με επαιρνε τηλεφωνο για καφεδακι και μπορω να πω οτι δεν εχασα καμια ευκαιρια!!! :lol::lol::lol:

Να καλωσορισω ομως τα καινουρια μας τα κοριτσακια!!! Μαρια μου με το καλο το 2ο ζουζουνακι σου!! Λενιο μου χαιρομε που ηρθες στη παρεουλα μας!!!! Ειδες που ολα πηγαν καλα!!! Χαιδευε λοιπον τωρα την κοιλιτσα σου και απολαυσε το...ερχετε το κοριτσακι σου βρε!!!

Χριστινακι μου πολυ χαιρομε που ειχατε θετικα νεα απο τις εξετασεις! Μακαρι να τελειωνει γρηγορα αυτη η ταλαιπωρια και να μεινει ενα κακο ονειρο! Οσο για τον μπεμπη απλα σου συμπαραστεκεται απο μεσα...σου λεει αυτη ειναι στα χαλια της κατσε να κλωτσισω λιγο παραπανω μπας και ξεχαστει!!! Παιρνε κουραγιο απο την κοιλιτσα σου γιατι περνας ζορικα τελευταια!!!

Εγω απλα κανω υπομονη μεχρι να ερθει 25 του μηνος για την β' επιπεδου!!! Ευγενια λιγο πιο νωρις εισαι....αντε βρε ολα καλα θα πανε για ολες μας!!!

Σας φιλω .... θα τα ξαναπουμε το απογευμα...αν δεν παω για κανενα καφεδακι....χιχιχι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ όλες για το καλωσόρισμα και εύχομαι σε όλες μία πολύ όμορφη και ήσυχη εγκυμοσύνη...θα τα λέμε..σας φιλώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!

Είμαι στην δουλειά ακόμα μια μέρα...δεν την παλεύω και πολύ πλέον θέλω να σας πω..

Πολύ κούραση ρε γμτ...γυρνάω σπίτι κομμάτια, έχω τον μικρό - ευτυχώς είναι ήρεμο παιδάκι - αλλά και πάλι μέχρι τις 10 το βράδυ είμαι ένα ράκος και πέφτω και κοιμάμαι μαζί με τον Νώντα...είμαστε οικογένεια που το ξενυχτάμε γενικά. Όλοι χθες είχαμε κοιμηθεί από τις 10...και αυτό συμβαίνει πολύ συχνά πλέον με αποτέλεσμα να μιλάμε με τον άντρα μου μόνο τις Κυριακές. Τις υπόλοιπες ημέρες λέμε μόνο καλημέρα και μετά καληνύχτα...

Η μπέμπα είναι καλά νομίζω...την νιώθω κάθε μέρα και πιο έντονα και γουστάρω!!! :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...