Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΘΙΝΩΠΩΡΙΝΕΣ Κ ΧΕΙΜΩΝΙΤΙΚΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2011 Ν5


Recommended Posts

Νασιουκο και η δικια μου σεληνιασμενη ειναι,το εχει η ημερα σημερα....με το που γυρισε ο αντρας μου του την εδωσα και του ειπα να μου την παραδωσει αυριο το πρωι :lol::lol: πω πω θελει χερια η υποθεση....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 734
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας....κοριτσια εχω θεμα...βουιζει το αυτι μου..κ ποναει...αυριο παω Ω.Ρ.Λ.κ ελπιζω να μην πονεσω...καλε δεν ακουω τιποτα...

μαλλλον πανσεληνο ειχαμε σημερα.....η δικια μου ξυπνια απο τις 5 το πρωι ενω ξυπναει 7-8-9αναλογα τι ωρα θα κοιμηθει το βραδυ.....σηκωθηκα κ εγω κ εφτιαξα ενα ψωμι μεσα στα αγρια χαραματα...εγω κ ο φουρναρης :lol:

νασια μου η κοπελαρα μου εχει αλλεργια κ το καταλαβα 2 μηνων που ειχε αιμα στα κακα....σταματησα εγω τα γαλακτοκομικα κ αλλα πολλα κ δεν βγαζει αιμα...αν φαω βγαζει μετα απο3μερες :cry: δεν πειραζει θα περασει...μακαρι να ειναι τα μονα μας προβληματα αυτα....

βασω μου θελω μια χαρη...θελω να μου πεις τα συστατικα της humana μηλο....οπως σου εχω ξαναπει η σινλακ την πειραξε την 6η ημερα εβγαλε αιμα..τζαμπα εδωσα 10 ευρω....ειδα κ την allergy care που εχει υδρολυμενο ρυζαλευρο θα δω κ αυτη...αλλα αν μοιαζει στον αδελφο της μαλλον τζαμπα θα δωσω κ αλλο 10ωρο...ο ακης ειχε σε ολες τις κρεμες :cry:

χτες ηπιε πρωτη φορα ειδικο γαλα...το λυπηθηκα το κοριτσακι μου,ηταν αηδια κ ομως το ρουφηξε ολο....εχω μπει στην διαδικασια να της το ξεκινησω σιγα σιιγα γιατι δεν μπορω πειναω....ζαλιζομαι συνεχεια....δεν ξερω ακομα ειμαστε υπο δοκιμη,να δω αν την πειραζει κ σιγα σιγα να σταματησουμε το θηλασμο..ελπιζω κ εγω να το δεχτω κ φυσικα η μπεμπα μου...στεναχωριεμαι πολυ αλλα ειναι δυσκολο 6,5μηνες τρωω βλακειες κ σημερα κοριτσια εφαγε κετσαπ...δεν αντεξα.....νοιωθω τυψεις συνεχεια....αχ δεν μπορω ειμαι πολυ μπερδεμενη

δεν ξερω τι αλλο να σας γραψω....σας εχω διαβασει αλλα εχω αυτο το βουητο στο αυτι μου που μου σπαει τα νευρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Ήρθαν οι μαθητές στο σχολείο σήμερα, και γινόταν ένας πανικός! Μπήκα και στις τρεις τάξεις που θα κάνω, πρόσεξα κάποιους καινούριους μαθητές που φαίνεται ότι θα δημιουργήσουν κάποιο πρόβλημα, αλλά κατά τα άλλα, εντάξει μου φάνηκαν όλοι.

Σε μία τάξη είναι δυο κοπέλες, η μία ήταν και πέρσι, χωρισμένες με παιδιά. Η μία είναι Ρουμάνα, πέρσι το Πάσχα πήρε το παιδί και πήγε στη μάνα της στην Ιταλία και εγκατέλειψε τον σύντροφό της. Μετά πήγε Ρουμανία, τέλος πάντων, αυτός την κυνηγούσε, και τελικά αυτός την πήγε στα δικαστήρια και της πήρε το παιδί, και τώρα αυτή μένει μόνη της και βλέπει το παιδί σαββατοκύριακα μόνο. Έχει κάνει έφεση, και ελπίζει να πάρει πίσω το παιδί. Η άλλη έχει τρεις αδελφές, τις εγκατέλειψε ο πατέρας της όταν ήταν 13 χρονών, την έβγαλε η μάνα της απ' το σχολείο και την έστειλε για δουλειά, από δύο ετών έχει προβλήματα υγείας και έκανε καμιά εικοσαριά χειρουργεία (μεταξύ άλλων έκανε αφαίρεση μήτρας και είναι μόνο 26 ετών), χώρισε, ο άντρας της πάτησε πάνω στα χειρουργεία που έκανε, ότι δε θα μπορούσε να φροντίζει τα παιδιά, και της τα πήρε, κι εδώ και δύο χρόνια αυτή μένει με συγκάτοικο και βλέπει τα παιδιά μόνο Παρασκευοσαββατοκύριακα. Και μετά λέμε εμείς ότι έχουμε προβλήματα...

Αυτά για να καταλάβετε πώς είναι το σχολείο μου...

Ο Αντρέας τελικά δεν έκανε άλλα βηματάκια σήμερα, αλλά όλο και αλωνίζει το σπίτι! Πλέον δεν τολμάμε να αφήσουμε τίποτα στα τραπεζάκια, έρχεται και τα πειράζει όλα!

Πάντως, εμένα δεν είχε καθόλου γκρίνια σήμερα, το αντίθετο θα έλεγα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννα μαρια μου κριμα αλλα γενικα ειναι λιγο μπερδεμενες οι ιστοριες...το οτι ειναι μανα καποια δεν σημαινει οτι μπορει να περνει το παιδι κ να εξαφανιζεται,οπως ειναι η μανα ειναι κ ο πατερας....υπαρχουν νομοι...βεβαια δεν ξερει κανεις τι την οδηγησε εκει....κριμα κ παλι κριμα για τα παιδακια....

ο γιος μου ηρθε μολις τωρα κ μου ειπε...εγραψα μαμα μονος μου...κοιταζω κ τη να δω....εγραψε ''αμαμ''....αναποδα ο κακομοιρης....δεν το ειχε γραψει ποτε απλα ξερει να γραφει ολα τα γραμματα να συλλαβιζει κ να διαβαζει λεξεις με δυο συλλαβες.....καθεται κ γραφει διαφορα τωρα...επιφωτηση εχει μαλλον σημερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!!

Το Μαρουλάκι μου σήμερα δεν ήθελε να πάει στον παιδικό :( δεν ξέρω τί την έπιασε, όλο γκρίνια ήταν το πρωί.....μια έλεγε ότι την πονούσε η κοιλίτσα, μια ότι την πονάει το ποδαράκι......μετά επέμενε να καθίσω κι εγώ μαζί της στο σχολείο!!!!!! Τί να πώ...την μάτιασα που παινευόμουν πόσο καλά τα πάει! Ρώτησα τις δασκάλες της μήπως έγινε κάτι εκεί ή μήπως δεν την παίζουν τα άλλα παιδάκια και γι'αυτό βαρέθηκε τόσο γρήγορα αλλά μου είπαν ότι δεν έχει γίνει κάτι συγκεκριμένο........Πολύ στεναχωρέθηκα!

Την Χρυσούλα την έστειλα στην πεθερά (μη χέσω) για να κάνω καμιά δουλειά.....να συμμαζέψω, να σκουπίσω, έβαλα πλυντήριο (έχω κι άλλα δύο να βάλω και περισσότερο βαριέμαι το σιδέρωμα μετά :(( ) ξεσηκώθηκα να φτιάξω και τις ντουλάπες γιατί έβγαλε αρκετό κρύο πια εδώ και τα περισσότερα καλοκαιρινά των παιδιών δεν θα φορεθούν πλέον! Ήθελα να δώ και ποιά ρουχαλάκια/παπουτσάκια της Μαμίας θα κρατήσω για την μικρή.......το Μαρουλάκι μου χρειάζεται επειγόντως φανελάκια χειμωνιάτικα, παπούτσια και μπλούζες οπότε πρέπει να πάω για shopping! Η Χρυσούλα έχει ένα βουνό ρούχα και παπούτσια.......

Έχουμε και παιδίατρο για το Καροτάκι το απόγευμα, δεν έχουμε εμβόλιο (15 μηνών θα ξανακάνει) αλλά θα πάμε για τον μηνιαίο έλεγχο και ένα άγχος το έχω γιατί όλο το καλοκαίρι δεν έβαζε και πολύ βάρος, 100-200 γρμ. το πολύ!

Άννα Μαρία μου δύσκολες περιπτώσεις οι μαθητές σας.....τί να πώ.......νομίζω ότι τέτοια άτομα εκτός από παιδαγωγούς χρειάζονται και ψυχολόγους! Όσο για τον Αντρίκο, έτσι θα κάνει τώρα...δοκιμές.....θα κάνει βηματάκια αραιά και που και κάποια στιγμή θα σηκωθεί και θα περπατήσει!!!

Χρυσάνθη μου αίμα στα κακάκια ε????? Κι εμείς είχαμε αίμα αλλά τελικά ήταν από ραγάδες και όχι από αλλεργία.....Δύσκολος ο θηλασμός σε τέτοιες περιπτώσεις αλλά μπράβο σου που το παλεύεις!!!!!!!

Αναστασία κι εμένα ο άντρας μου με βοηθάει πάρα πολύ με τα παιδιά.......βέβαια τα βασικά, τάισμα, άλλαγμα κτλ. τα κάνω μόνο εγώ αλλά και μόνο που θα τις κοιμήσει, θα παίξει μαζί τους ή θα τις κρατάει να κάνω τις άλλες δουλειές είναι τεράστια βοήθεια για μένα! Να δώ τί θα κάνω τώρα που ξεκινάει πάλι δουλειά και για ένα δίμηνο θα βολοδέρνω μόνη μου όλη την ημέρα γιατί εκείνος θα φεύγει το πρωί και θα γυρίζει μετά τις 9 το βράδυ!!!!!! Ουφφφφφφφ μόνο που το σκέφτηκα αγχώθηκα!!!!!!!!!!

Ηλιαννάκι μου τί έγινε με το ποδαράκι του μικρού??????? Όλο θέλω να σε ρωτήσω και όλο το ξεχνάω το σύννεφο.......θα σε πάρω τηλ να τα πούμε κιόλας!!!! Πλησιάζει η βάφτιση κι έχετε τρέξιμο....με το καλό φιλεναδίτσα μου!!!!!!!!

Η Δωρούλα δεν εμφανίστηκε......άραγε πήραν τα αποτελέσματα της αμνιο????

Σαν να μου φαίνεται ότι έχουμε πάαααααααααρα πολλές απουσίες στο θεματάκι μας.............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι και γω κοριτσακια!

Νασιουλα μου ισως να νιωθει η Μαριγουλα οτι σε αποχωριζεται!αν την ρωτησεις δεν σου λεει αν συνεβηκε κατι χθες εκει?μπορει ομως και απο μονη της χωρις ιδιαιτερο λογο να μη θελει να παει, να προτιμα να μεινει μαζι σου!αβυσσος η ψυχη των παιδιων!αχχχ!καλα να ναι, γερα να τα χει Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ και τα αλλα διορθωνονται!

Χρυσανθη μου ειναι Κρέμα Μήλο Humana, χωρίς γάλα για μετά τον 4ο μήνα χωρίς γλουτένη

χωρίς πρόσθετη κρυσταλλική ζάχαρη με σίδηρο και ιώδιο με 11 βιταμίνες. Αυτα γραφει στη συσκευασια κοριτσι μου!ελπιζω να μην πειραξει τη μικρουλα!δηλαδη και τα 2 σου παιδια αλλεργικα στο γαλα ειναι ε?του χριστοφορου του περασε ή ακομα εχει την αλλεργια?

Αννα μαρια αυτες οι περιπτωσεις με τους χωρισμους και με ποιον θα μεινει το παιδι ειναι τραγωδια!πραγματικα!και στο τελος την πληρωνουν την νυφη αυτα τα μικρακια που δεν φταινε και σε τιποτα!

Σημερα θα παμε για το εμβολιο της γριππης!ζητησα τη γνωμη της παιδιατρου αν πρεπει να το βαλουμε και μας ειπε επειδη παει και στην κοπελα που εχει και αλλα παιδακια εκει καλα ειναι να το βαλουμε, αν και δεν ειναι απαραιτητο!δεν ειναι οτι δεν θα κολλαει γριππη απλα δεν θα την πιανει τοσο βαρια!ειδωμεν. . .!μπαινει σε 2 δοσεις, μια σημερα και μια τον αλλο μηνα αν δεν κανω λαθος και ειναι δωρεαν απ οτι νομιζω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βασουλα δεν εχει αλλα συστατικα?αν ειναι ετσι δεν θα την πειραζει...η σινλακ ειχε ρυζαλευρο κ την πειραζε..προφανως το ρυζαλευρο ειναι το κανονικο που υπαρχει κ στα σουπερ μαρκετ κ το φτιαχνουν σε κατσαρολες που φτιαχνουν κ τις αλλες κρεμες κ θα εχει υπολλειματα γαλακτος..τι να υποθεσω?επιστημονας δεν ειμαι....οχι οτι εδω οι επιστημονες ξερουν κ τιποτις....πειραματα στα δικα μας παιδια κανουν :evil:

ο γιος μου ειναι ο ακης.....του περασε 2,5ετων η αλλεργια.....τωρα τρωει τα παντα κ φυσικα δεν εχουμε κανενα θεμα.....πρωτη φορα που εφαγε σοκολατα μαυρη 22μηνων ηταν επαθε γευστικο σοκ.... :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας γεια σας κοριτσακια μου!!!!!!!! να'μαι κ εγω! πως ειστε? τα μικρουλια σας? δεν εχω προλαβει να σας διαβασω , κατι λιγα μονο καθως καθε μερα ολη μερα τρεχω...!!

λοιπον εμεις ειμαστε μια χαρα , τρεχω για τις ετοιμασιες της βαφτισης μας , εχουν μεινει τα της τελευταιας στιγμης αλλα αγχος κοριτσια..

το ποδαρακι του μπεμπακου ειναι μια χαρα!!!! πηγαμε στον γιατρο κ μας ειπε πως ειναι ετσιλιγο στραβο απο το γονατο κ κατω απο την κοιλια ( δηλαδη ετσι οπως ηταν μεσα στην κοιλια οταν ητνα..) . ειπε πως πολλα παιδακια το εχουνε σε αλλα φαινεται κ σε αλλα δεν φαινεται καθολου. θα το παρακολουθησουμε για κανα δυο μηνες κ μετα ενταξει.

η αννα μαριαμου ειχε χτυπησει το ποδαρακι της , πηγα να ανοιξω την πορτα απο το δωματιο της κ ηταν απο πισω κ το χτυπησε αρκετα. το αιμα πλημμυρα , να ποναει να κλαιει κ εγω σαν τρελη να πηγαινω περα δωθε στο σπιτι κ να μην ξερω τι να κανω.. πηρα τηλτον αντρα μου ηρθε απο την δουλεια κ την πηγε στο νοσοκομειο της εκαναν εξετασεις , ακτινογραφιες , ολα ειναι ενταξει. τωρα ειναι πολυ καλυτερα!!!!

ξεκινησαμε κ το σχολειο κ αρχισανε τα δρομολογια τωρα , σημερα ξεκιναμεκ χορο κ γενικως τρεχω κ καθε βραδυ ειμαι κομματια , εσερνομαι..

ο αγγελακος μια χαρα ειναι αυτος δεν μασαει κανει τις ζαβολιες του , με τρελενει κ παθαινω μια φρικη που κ που αλλα οκ χιχιχιχιχι

αγγελικουλα μου να σας ζησει ο μικρουλης σας φιλεναδα , καλοφωτιστος κ καλος χριστιανος να ειναι!!!!!!!

γιωτακι μου (μαρια 12) τι εγινε φιλεναδιτσα μου με τον αντρουλη σου? θα σε παρω μετα τηλεφωνο

νασιουλα μου γλυκια τι κανεις?? πως τα πας με τις ταλιμπανες σου????? :lol::lol::lol::lol: το χρυσουλακι παιρνει τα πρωτεια βλεπω χαχαχαχαχαχα θα σε παρω μετα που θα παω την αννουλα μου χορο κ θα μπορω , να τα πουμε φιλια πολλαααα

μυριαμακι μουυυυυυ τι κανεις φιλεναδα? πως εισαι??? ο αλκης??? θα τα πουμε τηλεφωνικος , προχθες τ'αφησαμε στη μεση.... φιλια πολλα πολλα

συγχαρητηρια να πω κ στα κοριτσακια μας για τις εγκυμοσυνες τους!!!!!! με το καλο κοριτσακια μου , ολα να πανε τελεια με υγειεστατα μωρακια στις αγκαλιτσες σας!!!!!!!!!!!!!

( πολυ θα ηθελα αλλο ενα.. :?:oops::oops::oops::oops::oops: αλλαααα......)

φιλια πολλα σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!ΤΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ?ΧΑΘΗΚΑ ΛΙΓΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΑΠΟ ΤΙΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΤΕΤΑΡΤΗ ΗΡΘΕ Η ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΧΑΝΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΟ ΤΙΣ ΤΟΝ ΜΕΓΑΛΟ ΠΕΡΑΣΕ ΕΔΩ ΘΕΣΝΙΚΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ Κ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΣΑ ΜΕΡΙ ΝΑ ΤΑΚΤΟΠΟΙΗΣΟΥΝ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΤΟΥΣ Κ ΦΥΓΑΝΕ ΔΕΥΤΕΡΑ.Κ ΜΕΤΑ ΠΛΑΚΩΘΗΚΑ ΣΕ ΔΟΥΛΕΙΕΣ Κ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΜΠΩ....Ο ΠΑΠΠΟΥΣ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΞΑΝΑΜΠΗΚΕ ΣΤΟ ΝΟΣΚΟΜΕΙΟ Κ ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΙΑ Κ ΤΡΕΧΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΤΙ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ Κ ΔΕΝ ΕΧΩ Κ ΠΟΛΥ ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ Κ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΠΩ ΝΑ ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΣΩ.ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΩ ΤΙΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΙΑΦΑΝΕΙΑ 12 Η ΩΡΑ Κ ΕΧΩ ΜΕΓΑΛΗ ΑΓΩΝΙΑ.

ΗΛΙΑΝΑΚΙ ΜΟΥ ΦΟΥΛ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Ε?ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩΤΗΛ.!!!!!

ΝΑΣΙΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΛΥΚΑ Η ΝΥΦΟΥΛΕΣ ΜΟΥ!!!!!!Κ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΠΟΛΥ ΖΩΗΡΟΣ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΣΠΙΤΙ ΘΑ ΑΝΟΙΞΟΥΝ!!!!! :lol::lol::lol:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΘΥΜΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ......ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΜΠΩ Η ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ Η ΤΟ ΒΡΑΔΥ!!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

πω πω παλι ερημωσαμε!

μυριαμακι μου καλά αποτελεσματα σημερα με την αυχενικη!ολα τελεια να ειναι κοριτσι μου!Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΝΑ ΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΣΑΣ!θα περιμενουμε νεα κοπελα μου!φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα φιλεναδες..μπαινω μια στα πεταχτα γιατι μόυ κανει πολυ τον ζορικο σημερα ο δικος μόυ..δεν θελει να φαει..μονο να θηλαζει αλλα ποσο γαλα εχει για να πιει?κι ολη μερα σημερα ερχεται και με δαγκωνει οπου βρει..πριν λιγο μόυ εριξε ενα δαγκωμα στην μυτη,ακομα ποναω..

Την επομενη τριτη εχουμε τα πρωτα μας γενεθλια και λεω να ετοιμασω το κατι τις..τούρτα λεω να την επιμεληθω εγω ..ηθελα να παω σημερα σε ενα καταστημα με ειδη παρτυ κτλ αλλα έπιασα το σιδερωμα..ειναι κι ο μικρος μες στη γκρινια..αναβάλλεται για αυριο..

Μυριαμακι,περιμενουμε να μας πεις τα νεα απο την αυχαινικη..αντε ολα καλα να πανε φιλεναδα..

Ηλιαννακι,πωπω φανταζομαι τρομαρα που πηρες με την μικρη..πως εγινε ?ηταν πισώ απο την πορτα κι επεσε?που χτυπησε δλδ?τεσπα..σημασια εχει που ειναι καλα τωρα..ο μικρος τι θεμα ειχε με το ποδι?δεν ειχα δεικατι..αντε με το καλο και βαφτηση σας..ποτε ειναι? ευχαριστω και για τις ευχες κοριτσι μόυ..

Γιωτακι 12 τι εγινε με τον αντρα σου?ελπιζωολα να πηγαν καλα..περιμενουμε νεα σου..φιλια στον Θάνο!

Βασουλα τι κανετε?η μικρη?τελικα κανατε το εμβολιο για την γρίπη?που το κανεις κι ειναι δωρεαν?εμεις τα πληρωσαμε περυσι ολα τα εμβολια ..και φετος το ιδιο..τελος του μηνα ξεκιναμε παλι..

Εγω δεν θα του κανω για την γρίπη..το φοβαμαι λιγο..εγω δεν το εχω κανει ποτε..

Νασιουκο ,ξεκινησε τις ταλιμπανιες η μικρη ακομα δεν πηγε καλα καλα..καλα κανει ομως αν το σκεφτεις..η επιθεση ειναι η καλυτερη άμυνα..

Αναστασια,χρυσανθη,αννα μαρια φιλια στα ζουζουνοφατσονια σας..

Το βανεσσακι εχει καιρο να μπει,ε?

Και η συμπεθερα μόυ νομιζω...´´

Σας φιλω..παω να τον κουρασω λιγο μπας και κοιμηθει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα φιλενάδες μου!!!!!!!

Κορίτσια είμαι πάρα πολύ ταραγμένη σήμερα.....έχω σκάσει στο κλάμα από χθές!!!!!!! Σας το λέω κι εσάς να έχετε τα μάτια σας 100000000014.........όσες από σας καπνίζετε ή καπνίζει ο άντρας σας ή γενικά μπαινοβγαίνουν τσιγάρα μέσα στο σπίτι, ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΤΕ ΤΟ!!!!!!! Τα τσιγάρα έξω από το σπίτι και γενικά μακριά από τα παιδιά!!!!!!! Εμένα ο άντρας μου δεν μ'ακούει που φωνάζω όλη μέρα.....γενικώς με έχει γραμμένη και θεωρεί ότι είμαι υπερβολική σε όλα αλλά εχθές την έκανε την χοντρομλκ!!!!!!

Η Χρυσούλα βούτηξε το πακέτο από την τσέπη του και μέχρι να γυρίσω τα μάτια από την άλλη μεριά την βρήκα πασαλειμμένη με καπνό.......ο καπνός από το ωμό τσιγάρο ιδιαιτέρως (γενικά ο καπνός όμως) είναι σκέτο δηλητήριο που μπορεί να επιφέρει μέχρι και τον θάνατο αν δεν αντιμετωπιστεί εγκαίρως!!!!!!!!! Της ξεπλύναμε το στόμα κατευθείαν και πήγαμε παιδίατρο, έπρεπε να τρέξουμε απευθείας στο νοσοκομείο για πλύση στομάχου αλλά τί να πώ ρε κορίτσια........δεν μας έκοψε ότι μπορεί να ήταν τόοοοοοοοσοοοοο επικίνδυνο πια........Η παιδίατρος την έβαλε να κάνει εμετό (είχαμε ήδη χάσει πολύτιμο χρόνο για να πάμε νοσοκομείο γι'αυτό η γυναίκα πάλευε να δώσει τις πρώτες βοήθειες στο ιατρείο), δεν έβγαλε κομματάκια καπνού αλλά ακόμα την παρακολουθούμε να δούμε αν προκύψει κάτι!!!!!!!!!!!

Είμαι συνέχεια από πάνω της και την κοιτάζω.........από χθές πρέπει να έχω χάσει τουλάχιστον 20 χρόνια από την ζωή μου!!!!!!!!! Αισθάνομαι σαν να άσπρισαν τα μαλλιά μου μέσα σε μια μέρα........Η παιδίατρος μας είπε να την παρακολουθήσουμε και σήμερα, αν έχει υπνηλία, αν κάνει διάρροια κτλ και αν δεν παρουσιάσει κάτι και σήμερα μπορούμε να ηρεμήσουμε ότι φτηνά την γλιτώσαμε..........Μακάρι να βάλει η Παναγία το χέρι της και να πάνε όλα καλά αλλά εγώ θα κάνω πολύυυυυυυυυυυυυυ καιρό να συνέλθω!!!!!!!!!!!

Κατά τα άλλα, έφτασε τα 9500 κιλάκια το Καροτάκι μου και 77 εκατοστά ύψος!!!!!!!!!

Μυριάκι μου μπες να μας πείς τί έγινε με την αυχενική κορίτσι μου!!!!!!! Εύχομαι να είναι όλα ΤΕΛΕΙΑ!!!!!!

Μην με παρεξηγείτε που δεν σχολιάζω τίποτα αλλά είμαι ράκος........

Σας φιλώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!

Αμαν νασιουλα μου τι παθατε!τρομαρα που πηρατεωφανταζομαι!αχ ευχομαι Ο Θεος και Η ΠΑναγια να ναι διπλα στο παιδακι σας!

Αγγελικουλα οταν λεω δωρεαν εννοω πληρωσαμε μονο επισκεψη στην παιδιατρο,50 ευρω!ενω τα αλλα τα χρυσοπληρωναμε αλλα 150,180,100,90, και δεν θυμαμαι αλλες τιμες!παντως ποτε μονο 50χαχα!να σου πω εγω ειπα να το βαλει για φετος επειδη τη στελνω και σρην κοπελα κι εχει επαφη και με αλλα παιδακια!

Σημερα μου κανε διαρροια 2-3 φορες και τωρα το βραδυ οταν επινε το γαλα της,αποκοιμηθηκε και ξαφνικα σταματα να πινει και κανει εμετο!τη σηκωσα αμεσως και γεμισε η μυτη της γαλα, εμετο δεν ξερω και δυσκολευοταν να αναπνευσει!της τραβηξαμε με το μηχανημα οτι ειχε στη μυτη και πηρε ανασα αλλα μου κοπηκαν τα ποδια,φοβηθηκα πολυ!

Αυριο θα την παρω να τη δει η γιατρος που μου κανει διαρροια!ουφ!

Ο Θεος και Η Παναγια να τα χουν παντα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι γινετε βρε κοριτσια?ολα ασχημα νεα διαβαζω και μαθαίνω σημερα..

Βρε Νασιουκο μόυ, τι παθατε κοριτσι μόυ?!δεν θελω καν να το σκεφτομαι..πως ειναι η μικρη?εκανε τιποτα περιεργο απο χθες?αχ Παναγία μόυ!ο Θεος να βαλει το χερι του..να ναι καλα ολα τα μωρακια του κοσμου..

Βασουλα μόυ,αποκοιμηθηκε την ωρα που επινε το γαλα?πως πηγε στη μυτη?μηπως ειναι κρυωμενη η ιωαννα?εκανε και το εμβολιο..ισως να ειναι απο αθτο..περαστικα σας..πηγαινε την αυριο καλού κακού να την δει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Τι κάνετε κοριτσάκια;

Εμένα πήγε ο άντρας μου Πάτρα κι έχω μείνει με τον Αντρίκο. Ευτυχώς επιστρατεύτηκαν οι γονείς μου, ο αδελφός μου και η κουμπάρα μου και βοηθάνε! Μπορώ να σας πω ότι έχω περισσότερη βοήθεια απ' όταν ήταν εδώ ο άντρας μου...

Νάσια, τι πάθατε ρε κορίτσι μου; Το έχουν πάθει πολλά μωρά αυτό με τα τσιγάρα... Αμάν ρε παιδάκι μου, και να πεις ότι είχατε κανένα πακέτο στο τραπέζι αφημένο ή κανένα τασάκι γεμάτο αποτσίγαρα, απ' την τσέπη του τα βούτηξε!!! Μακάρι να μην είναι τίποτα τελικά.

Μύριαμ, τι έγινε με την αυχενική;

Ηλιάννα, περαστικά στο κοριτσάκι σου. Ελπίζω να είναι καλά τώρα.

Αγγελική, χρονίζει κιόλας ο Χαρούλης; Πώς περνάει ο καιρός!!!

Γάλα βρίσκει βρε, όσο τραβάει βρίσκει! Δεν είναι μπουκάλι που αδειάζει το στήθος, όσο θηλάζει το μωρό, τόσο γάλα παράγεται!

Βάσω, εμάς δε μας είπε τίποτα ο παιδίατρος για το εμβόλιο της γρίππης, και δε νομίζω να το κάνουμε. Μήπως είναι απ' το εμβόλιο η διάρροια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σας , κοριτσακια μου , πως ειστε? εμεις καλα ειμαστε εδω στα περα δωθε με το σχολειο κλπ...

σας ευχαριστω για το ενδιαφερον σας κοριτσακια μου , για την μικρη μου!!! <3 :x:YMHUG:

ναι ειναι πολυ καλυτερα το ποδαρακι της μονο που της ματωσε σημερα στο σχολειο λιγο. αλλα ενταξει της εχει περασει κ ο πονος , τελειωσε κ την αντιβιωση, κ τωρα περιμενει πως κ πως να γινει τελειως καλα κ η πληγη που εχει γινει εκει στο δαχτυλακι της.

νασιουλα μου πωπωωω τι ηταν κ αυτο που εγινε παλι , πωπωπωωω αχ τα ματια μας 10000000000000004 στα παιδακια μας..!!! ευχομαι να ειναι ενταξει η χρυσουλιτσα μας!!!! <3 <3 πολλα πολλα φιλακιαααα!!!!

αγγελικουλα μου , μεγαλωσε ο μικρουλης σου , χρονισε κιιολας , αχ ποσσο γρηγορα μεγαλωνουνε!!!!!

ειχε παει στο δωματιο της κ ενω ειχα παει πριν λιγα λεπτα να δω τι κανει κ ηταν τερμα πισω στο παραθυρο , μετα οταν ξαναπηγα ανοιξα αποτομα την πορτα , κ η αννουλα μου ηταν απο πισω κ η πορτα της πηρε το δαχττυλο :cry: ημουν να σκασω , το κλαμα που εριξα.. τεσπα , ευτυχως ειναι καλα!!!

αννα μαρια μου ευχαριστω πολυ!!! τι καλα που εχεις βοηθεια τωρα που λειπει κ ο αντρας σου!

μυριαμακι μου τι εγινε με την ευχανικη??

καλο σας βραδυ μανουλιτσες μου , παω να ξαπλωσω γιατι το πρωι εχει πολυ πρωινο ξυπνημα για το σχολειο κ αυριο θα σερνω μαζι μου κ τα αγορια :roll::?:?:o επειδη ο αντρας μου δουλευει πρωινος κ δεν θα μπορω να τα αφησω σπιτι.

σας φιλω ολες κ τα μικρουλια μωρακια , καληνυχτα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!!!ΤΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕΙ ΠΗΓΑΜΕ ΣΗΜΕΡΑ ΓΙΑ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΑΛΛΑ ΗΜΟΥΝ ΛΙΓΟΤΕΡΩΝ ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΜΕ ΒΓΑΖΕΙ 12+1 ΕΝΩ Η ΨΑΡΡΑ ΜΕ ΒΓΑΖΕΙ 7 ΜΕ 10 ΜΕΡΕΣ ΛΙΓΟΤΕΡΟ Κ ΘΑ ΠΑΩ ΤΙΝ ΑΛΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΑΛΙ Κ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΕΝΑ ΑΝΧΟΣ ΤΟ ΕΧΩ.....ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΑΝ Κ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΚΑΟΥΡΕΣ ΔΥΣΠΕΨΙΕΣ ΚΛΠ.Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ ΣΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ ΤΟΥ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΕΙ ΤΙΝ ΜΑΜΑ ΤΟΥ Κ ΤΟΝ ΘΕΙΟ ΤΟΥ Κ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΕ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ Κ ΕΥΤΗΧΩΣ ΚΟΙΜΑΤΕ.

ΝΑΣΙΟΥΛΑ ΠΩΠΩ ΕΧΩ ΦΑΕΙ ΦΡΙΚΗ ΤΩΡΑ....ΕΠΡΕΠΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΛΛΑ ΜΙΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ Η ΑΓΙΑ ΕΙΡΗΝΗ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΤΙΣ!!!!!!!

ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΩ ΤΗΛ.ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΤΙ ΚΑΝΕΙ Η ΝΥΦΟΥΛΑ ΜΟΥ ΑΥΡΙΟ!!!!!!!

ΗΛΙΑΝΑΚΙ ΜΟΥ ΠΕΡΣΤΙΚΑ ΣΤΙΝ ΜΙΚΡΗ ΣΟΥ!!!!!

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΜΟΥ ΕΥΤΗΧΩΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ!!!!

ΒΑΣΟΥΛΑ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΤΙΝ ΜΙΚΡΗ ΣΟΥ ΠΗΓΕΝΕΤΙΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΑΛΛΑ ΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Κ ΑΠΟ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΜΙΝ ΑΝΗΣΗΧΕΙΣ!!!!!

ΑΓΓΕΛΙΚΟΥΛΑ ΜΟΥ ΓΕΝΕΘΛΙΑ Ε?ΤΕΛΕΙΑ ΦΙΛΕΝΑΔΑ!!!!!!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Κ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΡΙ ΣΑΣ!!!!!

ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΕ ΟΛΕΣ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα..τι κανετε?εγω σημερα ολο ασχημα διβαζω κ μαθαινω....χαμος...κ δεν μπορω επηρεαζομαι πολυ ειδικα αν ειναι για παιδακια....

νασια μου περαστικα σας προσοχη πολυ...να πω οτι τα ειχατε σε εμφανη σημειο,αλλα αυτη τα βουτηξε απο την τσεπη,δηλαδη ειχε περιεργεια η μικρουλα να ψαξει στην τσεπη....την κακομοιρα τρομαρα που θα πηρε.

το τσιγαρο ειναι οντως δηλητηριο...οπως επισης υγρα μπαταριας κ το υγρο που βαζεται στο πλυντηριο πιατων(εγω δεν εχω πλυντηριο ακομα :cry: )....εγω το ειχα αγχος το τσιγαρο πολυ διοτι δεν καπνιζε κανεις απο εμας κ αν πηγαιναμε πουθενα εβλεπα παντου σταχτοδοχεια με τσιγαρα κ τα μαζευα κ τα εβαζα ψηλα κ με λεγαν υστερικη...

οταν ο ακης μου ηταν 8 μηνων ο παιδιατρος μου μιλησε για την ασφαλεια στο σπιτι..τα εφαρμοσα ολα κ ακομα που ο γιος μου ειναι 4,5 τα κραταω δεν επαναπαυομαι αν κ ο ιδιος πια ξερει κ δεν πειραζει τιποτε...τις μπαταριες δεν τις ακουμπαει γιατι εχει τυχει να ανοιξω κατι κ να τρεχει η μπαταρια κ του εξηγησα κ το καταλαβε...

να θυμαστε να ειστε παντα ενα βημα μπροστα απο τα παιδια σας ετσι μου ειχε πει ο παιδιατρος.....π.χ. εχω ακουσει μαμαδες να λενε το παιδι ανοιξε την πορτα κ επεσε απο την σκαλα....δεν μπορω να το διανοηθω οτι μπορει να συμβει κατι τετοιο....κλειδωνουμε την πορτα κ βαζουμε κ συρτη..δεν περιμενουμε να δουμε το παιδι να ξεκλειδωνει την πορτα κ μετα να την κλειδωσουμε κ εμεις...

επισης η χλωρινη...δεν ξερω πως γινετε ενα παιδι να καταληξει στο νοσοκομειο εχοντας πιει χλωρινη....για να την βρει σημαινει οτι ηταν καπου χαμηλα κ ανοικτη....εγω την εχω εξω στο φωταγωγο κ δεν φτανει κανεις.....τα μοναδικα που ειναι στην μπανιερα ειναι τα αφρολουτρα κ τα σαμπουαν....

τα παιδια ειναι εξυπνα κ πονηρα...θελουν να τα εξερευνησουν ολα κ φυσικα να τα δοκιμασουν.....μπορει να ειμαι υπερβολικη....

εννοειται οτι θα πεσουν θα χτυπησουν αλλα τα σοβαρα δεν μπαινουν στο μυαλο μου με τιποτα....

ολο ασχημα σημερα....γιατι?

διαβασα στις μαμαδες ιανουαριου-φεβρουαριου που ψιλοεμπαινα κατι ασχημο κ μου πιαστηκε η καρδια...εμαθα κ δυο ασχημα περιστατικα για δυο μωρακια κ εχω παθει σημερα...

ο θεος να εχει καλα τα παιδια μας...τιποτε αλλο δεν μπορω να πω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα...που ειστε κοριτσακια?

ξεχασα να σας πω...πηγα ω.ρ.λ. τελικα το αυτι μου πεντακαθρο κ δεν εχει τιποτα....εντωμεταξυ σημερα τα ιδια....μαλλον εχω παθει ψυξη γιατι λουζομαι οταν επιστρεφω το βραδυ κ πεφτω με βρεγμενα μαλλια για υπνο....τι να κανω δεν αντεχω.....?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα φιλενάδες!!!!!!

Η Χρυσουλίτσα δεν εμφάνισε ακόμα κανένα παρατράγουδο κι άρχισα λίγο να συνέρχομαι κι εγώ από το σοκ αλλά φυσικά δεν θα ηρεμήσω τελείως μέχρι να περάσουν μερικές μέρες ακόμα και να βεβαιωθώ ότι όλα είναι καλά!!!!!!!

Ακόμα απορώ πώς την πατήσαμε έτσι γιατί κανείς δεν καπνίζει μέσα στο σπίτι από τότε που γέννησα την μεγάλη μου........δεν έχω ούτε καν τασάκια μέσα στο σπίτι για τους επισκέπτες!!!!!! Ένα τασάκι έχω κι αυτό είναι στο μπαλκόνι.....ο άντρας μου που και πού άφηνε το πακέτο επάνω στο τραπέζι της κουζίνας και τον έκραζα αλλά δεν πίστευε ότι θα συμβεί κάτι....τώρα είναι με τα αυτιά κατεβασμένα!!!!!!

Χρυσάνθη μου νομίζω ότι μάλλον κρύωσες, εφόσον λούζεσαι και πέφτεις για ύπνο με βρεγμένο μαλλί.....κι εγώ το παθαίνω αυτό με το βουϊτό στ'αυτιά αλλά δεν το έχω ψάξει (αναίσθητη!!!!!!!!!) Γενικά έχω θέμα με τα αυτιά μου από μικρή, κάθε φορά που συναχωνόμουν ράγιζαν τα τύμπανα.....έχω πάρει ντάνες αντιβίωσης.......Τελικά είχα πρόβλημα με τις αμυγδαλές και με χτύπαγαν στα αυτιά, μέχρι να βρεθεί γιατρός να εντοπίσει το πρόβλημα (και να μου αφαιρέσουν τις αμυγδαλές) κόντεψα να μείνω κουφή!!!!!!!! Όσο μεγαλώνω όμως η ακοή μου μειώνεται αισθητά......Το βουϊτό είναι όντως σκέτο σπάσιμο νεύρων!!!!!!! Θα σου πώ και μια βλακεία τώρα.........λένε ότι αν βουϊζουν τα αυτιά σου θα ακούσεις κάτι ή πάρα πολύ ευχάριστο ή πάρα πολύ δυσάρεστο!!!!!!!! Για την κοπελίτσα από το άλλο ποστάκι το διάβασα κι εγώ - μετά που μας το έγραψες - και καταφαρμακώθηκα από το πρωί!!!!!!!!! Την θυμάμαι την κοπελιά γιατί τον χειμώνα καμιά φορά έμπαινα και σας διάβαζα........ήταν οι επόμενες γέννες μετά τις δικές μας.......Πολύ κρίμα, τί να πώ..........δεν έχω λόγια!!!!!!!!!!

Βασούλα μου περαστικά στην Ιωαννίτσα!!!!!!! Πώς είναι σήμερα????????? Μήπως είναι από το εμβόλιο??????? Μήπως κόλλησε καμιά ιωσούλα από την κυρία που την κρατάει.......εφόσον λες ότι εκείνη έρχεται σε επαφή και με άλλα παιδάκια.......Περιμένουμε να μας πείς νέα, τί είπε η παιδίατρος. Αχ τα παιδάκια μας!!!!!!!!! Να ευχόμαστε να είναι πάντα περαστικά και να τα φυλάει η Παναγίτσα τα μωρουδέλια μας!!!!!!

Μυριάκι μου πώς γίνεται να έχουν τόσο μεγάλη απόκλιση οι δύο υπέρηχοι???????? Του γιατρού σου και της αυχενικής??????? Τί σου είπε η Ψαρρά????????? Ο παππούς σας πώς είναι?

Ηλιαννάκι μου φαντάζομαι πόνο που θα περνάει η Άννα Μαρία το καημένο........πωπωωωω, άνοιξε η πληγή της στο σχολείο??????? Αχ μωρέ το πουλάκι μου......τρόμαξε????? Σήμερα την ώρα που με έπαιρνες δεν μπορούσα να το σηκώσω γιατί ήμουν μόνη με τις ταλιμπάνες και σκοτώνονταν όλη την ώρα για τα παιχνίδια κι επικρατούσε το σίσκατο εδώ μέσα.......... :o:o:o:o Σε έπαιρνα μετά αλλά μάλλον δεν το άκουγες....

Αγγελικάκι μου ευτυχώς το Χρυσουλούδι δεν είχε καμία παρενέργεια ακόμα........θα την παρακολουθώ όμως στενά για μερικές μέρες ακόμα!!!!! Ο Χαρούλης τί κάνει???? Άσχετο, δεν μας είπες τελικά τί έκαναν οι βλαμμένες στην βάφτιση και σε στεναχώρησαν?????????? Οι γονείς σου ήρθαν ή ξίνισε η χαζή??????? :evil:

Άννα Μαρία μου ο άντρας σου πήγε Πάτρα???????? Λες να γυρίσει φορτωμένος κάλτσες και φανέλες και κοριτσίστικα μωρουδιακά για τον Αντρίκο?????? :lol::lol::lol: Φαντάζομαι όλο και κάτι θα στείλει το πεθερόνι..... :mrgreen:

Δεν το έστειλα το Μαρουλάκι σήμερα στον παιδικό...είχε λίγες μυξούλες εχθές και σήμερα και ακουγόταν ολίγον μπουκωμένη και είπα μην πάμε και τους κολλήσουμε όλους......Έχει γκρίνια όμως........

Η ΜαρίαΓιώτα (Μαρία12) που είναι???? Έχει πολλές μέρες να φανεί.......και η Δώρα........και το Βανεσσάκι....και η Μίκι.........πολλές απουσίες έχουμε τώρα που το σκέφτομαι!!!!!!!

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!

Τγν πηγα την ιωαννουλα γιατρο το πρωι, τελικα ειναι λιγο ευαισθητοποιημενα τα εντερα της,κρυωματακι μαλλον,μας ειπε να τρωμε ρυζακι, πατατουλα,καροττο,κοτοπουλο μεχρι να περασει!ακουγονται κιολας τα εντερακια της να ανακατευονται της καημενουλλας και εχει και αερια που κ που!μου ειπε αυτες τις μερες να μην την πιεζω για φαγητο γιατι πονα και την κοιλιτσα της, γι αυτο εψες οταν την πιεσα το βγαλε το γαλα!ουφ ποσο αγχωμενη ειμαι ρε κοριτσια!

Νασιουλα μου ειναι καλα το Μαρουλακι σας!Δοξα Τον Θεο και Την Παναγια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλεναδες μου αγαπημένες!!

έχω μέρες να μπω γιατί η μικρή μου είναι όλη την ώρα μαμά μου και μαμά μου...

θέλει συνέχεια να σκαρφαλώνει και να την κρατάς να περπατάει και όλο αυτό΄για μένα

είναι πλέον μεγάλο ζορι.Ευτυχώς έχω τη μαμά μου και με βοηθάει αλλά πόσα να κάνει

και αυτή η γυνάικα,την έχουμε τρελάνει!!!

καλέ τι πάθανε τα παιδάκια;ποιος μας τα μάτιασε;

Βασούλα μου περαστικά στο κοριτσάκι σου,θα περάσει το κρυωματάκι δεν είναι τίποτα κοριτσάκι μου!

πως είναι σήμερα;

Νασιούλα μου τι πάθατε και εσείς....πω πω πω ευτυχώς όλα καλά.Παναγίτσα μου τι τρομάρα θα πήρατε!

τα φιλιά μαςςςςςςςςςςςςςςς!!!

Ηλιαννάκι περαστκά στο κοριτσάκι σου,και εσείς ατύχημα...Η Παναγίτσα ας τα βοηθάει όλα τα παιδάκια!!

Χρυσάνθη περαστικά σου!!

Muriamaki τόση διαφορά στις εβδομάδες;να το ξαναδεις φιλενάδα!!

Συμπεθέρα μου σε λίγες μέρες γιορτάζεις ο γαμπρούλης τι καλά!!!Τι θα του ετοιμάσεις τελικά;

Εγώ σήμερα περιμένω τα τελικά αποτελέσματα της αμνιοπαρακέντησς,τα πρώτα ήταν καλά αλλά

για να δούμε και τα τελικά...

σας φιλώ καιθα σας γράψω τα νέα μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια

κι εμεις κρυωμενες ειμαστε,διαρροια η μικρη....κυκλοφορει βεβαια και γαστρεντεριτιδα αλλα ελπιζω αν μην ειναι αυτο....αναγουλιαζει συνεχεια.....μονο γαλα θελει να τρωει....οτι μπορω της δινω....

Περαστικα στα μωρακια σας.....δεν προλαβαινω να γραψω αλλο...γκρινιαααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από μένα!

Κι εμείς αρρωστάκια είμαστε......εχθές ήταν μπουκωμένη η Μαρία και σήμερα η Χρυσούλα!!!! Από χθές το βράδυ ήταν ανήσυχη και ακουγόταν συναχωμένη, σήμερα έχει και λίγο βήχα και δυστυχώς όσο βραδιάζει άρχισε να ανεβάζει και πυρετό.....το πρωί πήραμε τηλέφωνο την παιδίατρο γιατί φοβήθηκα μήπως συνδέεται με τα προχθεσινά (αυτό που έγινε με το τσιγάρο) αλλά μας είπε ότι προφανώς είναι ίωση, δεν έδειξε να ανησυχεί ούτε μας είπε να πάμε να την ξαναδεί.....μας έδωσε αντιβηχικό και υπόθετα ντεπόν γιατί εχθές το βράδυ που προσπάθησα να της δώσω σιρόπι το έβγαλε!!!!!!! Αλλά μάλλον έχει φλέμματα και αναγουλιάζεται από αυτά! Πωπω είμαι να σκάσω.........φοβάμαι μην τυχόν είναι τίποτα παρενέργειες από τον καπνό.....

Βασούλα μου κρύωσε το Ιωαννάκι ε?????? Περαστικούλια σας!!!! Μην στεναχωριέσαι καλό μου.....ιωσούλα θα είναι, θα κάνει τον κύκλο της και θα περάσει!!!!!!!!

Αναστασία περαστικά και σε σας....άτιμη γαστρεντερίτιδα!!!!!!!!

Δωράκι μου όλα καλά θα είναι με το σποράκι!!!!!!!! Θα περιμένουμε να μας πείς τί έγινε με τα αποτελέσματα!!!!!!!! Σου είπαν τελικά για σίγουρα τί είναι, αγοράκι ή κοριτσάκι??????????

Ηλιαννάκι μου πολύ χάρηκα που τα είπαμε εχθές.......

Φιλάκια πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα εδω και εγω διαβσα διαβασα και εμεινα με το τσιγαρο ΟΧΙ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟΟΟΟ το χω περασει απο πρωτο χερι και ξερω...εφαγε τσιγαρο τσακ μπαμ ο χριστοφορος 1μιση ετων μας λεει η παιδιατρος πλυση θελει αλλα παρε και το κεντρο δηλητιριασεων το πηρα τα ιδια...το δεσανε το παιδακι μου και κανανε την πλυση μετα εμετους με μαυρο γιατι του ειχαν βαλει ανθρακα μετα μια νυχτα στο νοσοκομειο και απο τοτε σταματησε να τρωει....εντελωςς ειχα μεγαλο προβλημα μεχρι τα 4..μεχρι τοτε επινε γαλα και ετρωγε ψωμι η τσουρεκι αυτο ηταν το φαγητο του τιποτε αλλο αν του εςβαζα κατι αλλο το εκανε εμετο τωρα με πολυ κοπο τρωει οχι ολα αλλα τρωει αλλα και παλι αν κατι δεν το ξερει κανει εμετο χωρις να το εχει καν στο στομα του...ποτε τα τσιγαρα μεσα στο σπιτι ποτεε εχω καει λεμε εγω πολυ..

Χρυσανθη δες το αυτο με το βουιτο μια φιλη μου το εχει και η θεια μου και δεν φευγει ποτε ειναι αυτοανοσο μαλιστα η φιλη μου απο το ενα αυτι δεν ακουει καν..το αλλο βουιζει και κατα καιρους πινει φαρμακα και το καταλαγιαζει αλλα εχει μαθει να ζει με αυτο.

Το αυγο εγω το δινω με ψωμακι απο την αρχη με λιγο λαδακι μεσα και ειναι σουπερ...

πωω δεν θυμαμαι τι αλλο κολλησαμε το τσογαρο και μου ηρθαν οι μνημες..

εμεις εδω καλα το σχολεο μια χαρα..ομως κουραζομαι γιατι ειμαι μονη μου και ολη μερα τρεχω το βραδυ μολις κοιμηθουν γραφω στο μπλογκ μου και εχει αρκετο κοσμο που το διαβαζει και μου γραφει μηνυματα ητε κεει ητε στο μειλ στο φεις χαμος δεν το περιμενα μολις το γραφω ριχνω και ενα υπνο γιατι καθε πρωι ξυπναω απο τις 6!!

οποια εχει χρονο μπορει να διαβαζει την καθημερινοτητα μας εδωω

http://belgradeserbia.wordpress.com/

φιλια πολλαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...