Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΘΙΝΩΠΩΡΙΝΕΣ Κ ΧΕΙΜΩΝΙΤΙΚΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2011 Ν5


Recommended Posts

Καλησπέρα φιλενάδες μου!!!!!!

Επιτέλους από σήμερα έχω ίντερνετ στο σπίτι μετά από τόοοοοοοοοοοσους μήνες!!!!!!!!!! Δεν έχω διαβάσει και πολλά τις τελευταίες μέρες, το βράδυ θα ξαναμπώ μόλις κοιμήσω την Χρυσούλα.....θα σας βάλω και φωτος στην ομάδα.....

Φιλιά!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 734
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπερα σας......δεν προλαβαινω τιποτα κοριτσια με την μικρη..μπανω σας διαβαζω και κλεινω...με εχει τρελανει....θελει βολτες συνεχεια,αγκαλιες και παιχνιδια γιατι βαριεται συνεχεια.....

Εφη μου καλη εγκυμοσυνη να εχεις....εγω ουτε σαν ονειρο δεν το σκεφτομαι....εχειιιιιιιιιι ο Θεος.....

Ευη ολα καλα με τα μικρα?

Μιριαμακι κουραγιο κοριτσι μου...ειδα και το τηλ σου οταν με πηρες αλλα αδυνατον να σε παρω πισω τοτε...θα σε παρω κανενα πρωινο που θα κοιμαται ο διαβολακος! :D

Ανναμαρια μια χαρα,πας και στο σχολειο και ξεφευγεις.....

Η αληθεια ειναι οτι εχουν κουραση να τα μεγαλωσουμε αλλα καθε μερα κανει κατι καινουργιο και ειμαι μεσα στην χαρα...την λατρευω!!!

Νασιουκο καλως ηρθες παλι,ετσι να τα λεμε οπως παλια!

Συμπεθερα μου τι κανεις?σε εχασα λιγακι αλλα η νυφη ειναι τσαουσα :lol:

Ποια ξεχασα μωρε.....λενακι....βανεσσακι...δωρακι.....φιλια σε ολεςςςςςςςςςςςς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Σήμερα είχα μια πάρα πολύ κουραστική μέρα και πριν καμιά ώρα γύρισα σπίτι απ' το σχολείο...

Αύριο έχω τραπέζι, οπότε και η αυριανή μέρα προβλέπεται κουραστική και η ερχόμενη εβδομάδα ακόμη περισσότερο, αφού θα πάει ο άντρας μου στην Πάτρα.

Εύη, να σας ζήσει η Μίλα και να τη χαίρεστε!

Βάσω, ναι, το απόγευμα ο Αντρέας μένει με τον άντρα μου, και έρχονται και οι γονείς μου για καμιά ώρα και τον κάνουν μπάνιο, γιατί ακόμα έχει ζέστη, και δεν έχει νόημα να τον κάνουμε μπάνιο κατά τις τεσσεράμιση, λίγο πριν φύγω δηλαδή. Δεν έχει κανένα πρόβλημα, ούτε φαίνεται να με ζητά καθόλου, ούτε γκρινιάζει, αλλά έχει χαλάσει ο ύπνος του. Ο λόγος είναι ότι δεν πίνει το γάλα που αφήνω. Διώχνει το μπιμπερό και δεν το δοκιμάζει καν. Έτσι κι εγώ σταμάτησα να αφήνω γάλα, γιατί δεν είχε νόημα, και ήταν και κρίμα να κάνω τόσο κόπο να το βγάλω και να το πετάμε. Οπότε κοιμάται χωρίς να πιεί γάλα, και σε κάποια φάση ξυπνά και θηλάζει. Μπορεί στις δέκα, μπορεί στις δώδεκα, αλλά μετά ξυπνά κι άλλες φορές μέσα στη νύχτα. Μπορεί στις τρεις, μπορεί στις πέντε, μπορεί και δύο φορές, και το πρωί μετά ξυπνά νωρίς, κατά τις εφτά το αργότερο. Αυτό γίνεται από την Τρίτη. Κάποια στιγμή θα το πάρει απόφαση και θα στρώσει, να δούμε πότε.

Νάσια, τις είδα τις φωτογραφίες. Καλά, αυτή που είναι στο καροτσάκι του σούπερ μάρκετ και οι δύο είναι όλα τα λεφτά. Έχουν ένα ύφος του στιλ "την πατήσατε, δε θ' αφήσουμε τίποτα όρθιο".

Αναστασία, είδες, μπορεί να μας κουράζουν και να μας σπάνε τα νεύρα τα μωρά μας, αλλά είναι μοναδικά!

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!!!!

Εδώ είμαι......ολίγον πτώμα, έστειλα το Μαρουλάκι (σας είπα ότι πλέον τα παιδιά μου έχουν παρατσούκλια από ζαρζαβατικά???? Το Μαρούλι - επειδή τα μαλλιά της είναι υπερβολικά σγουρά σαν μαρούλια σγουρά σε συνδυασμό με το όνομά της και το Καροτέν η Χρυσούλα - επειδή το μαλλί της είναι πορτοκαλοκόκκινο σε συνδυασμό με τα νεύρα της που είναι μονίμως στο κόκκινο αν και δεν φαίνεται το χρώμα στις φωτος) στην μαμά μου για το σου-κου, μπας και ξεκουραστώ αλλά δεν το βλέπω να γίνεται, έχω να κάνω ένα κάρο δουλειές!

Άννα Μαρία μου πολύ καλά τα ψυχολόγησες τα ταλιμπάνια μου......έτσι ακριβώς κάνουν και όχι μόνο στο σούπερ μάρκετ αλλά ΠΑΝΤΟΥ!!!! Τις παίρνουμε μαζί μας μόνο όταν δεν μπορούμε να κάνουμε αλλιώς......Όλη νύχτα στο πόδι ο Αντρίκος?????? Και το πρωί με τα κοκόρια?????? Αχ πώς σε καταλαβαίνω........και οι δικές μου κάθε πρωί ξυπνάνε γύρω στις 6μιση (ΚΑΘΕ ΠΡΩΙ), έχω βρυκολακιάσει η μάνα!!!!!!!! Νομίζω όμως ότι στην περίπτωση του γιόκα σου είναι παροδικό και σιγά σιγά θα επανέλθει στον παλιό του ρυθμό! Υπάρχει περίπτωση να είναι και κανένα από τα γνωστά άλματα που λέγαμε και παλιότερα??????????? Το σχολείο πώς πάει???? Κανένα φυντάνι????????

Αναστασάκο διαολίτσα η φραουλίτσα ε????? Τώρα είναι σε περίεργη φάση τα μωρά μας, ανακαλύπτουν τον κόσμο....στο είχα γράψει και παλιότερα, αυτά τα μικρά ανθρωπάκια θέλουν να τα εξερευνήσουν όλα εδώ και τώρα κι επειδή δεν μπορούμε να τα αφήνουμε να "τρέχουν" μόνα τους αναγκαστικά πρέπει να τρέχουμε κι εμείς από πίσω τους!!!!

Εύη μου πρέπει να είναι πολύ όμορφα εκεί που ζείτε τώρα.......

Το Μαρουλάκι μου ξεκίνησε παιδικό.....της αρέσει πάρα πολύ, ούτε κλάματα, ούτε υστερίες (σαν άλλα παιδάκια) όταν την αφήνουμε, ούτε καν που γυρίζει να μας χαιρετήσει!!!!!! Για την ακρίβεια μας έχει ολίγον χεσμένους κι εμένα και τον πατέρα της!!!! Να φανταστείτε την πρώτη μέρα έπεσε από μια τσουλήθρα και έσκισε τα χειλάκια της και όταν πήγε ο μπαμπάς της να δεί τί έγινε (εγώ δεν μπορούσα γιατί το Καροτάκι κοιμόταν) εκείνη αντί να κλαίει που χτύπησε έκλαιγε γιατί φοβήθηκε ότι πήγε ο πατέρας της να την πάρει!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάσια, πολύ γέλασα και με τα ψευδώνυμα και με τη Μαρία και τη τσουλήθρα!

Δεν ξέρω αν περνάει άλμα ο Αντρέας, δεν το έχω ψάξει το θέμα με τα άλματα ποτέ μου. Μάλλον είναι επειδή βγήκε απ' τους ρυθμούς του τώρα που λείπω το απόγευμα-βράδι. Πού να τον είχα μαθημένο σε αυστηρό πρόγραμμα. Δεν ξέρω πώς θα είχε αντιδράσει...

Τα αστέρια μας έρχονται τη Δευτέρα! Μέχρι τώρα είχαμε εξετάσεις, και θα τις συνεχίσουμε για λίγο ακόμα, γιατί έρχονται καινούριοι μαθητές οι οποίοι δεν πληρούν τις προϋποθέσεις κατάταξης σε κάποια τάξη, οπότε πρέπει να μπουν με εξετάσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία δηλαδή θα πέσει το γέλιο της αρκούδας με τις κατατακτήριες ε??????? Θυμάμαι όταν έκανα την πρακτική μου στο ΤΕΙ έριχνα μια ματιά στα γραπτά των εξετάσεων (δούλευα στο γραφείο μίας καθηγήτριάς μου - την οποία είχα σκυλοβρίσει παλιότερα γιατί με είχε κόψει 8 φορές στο μάθημά της :shock::shock: ) καλά το τί ΤΟΥΒΛΑ έβλεπα........ορισμένοι, φοιτητές σημειωτέον, είχαν ορθογραφικά ακόμα και στο όνομά τους :lol::lol::lol::lol:

Κι εγώ έτσι πιστεύω....ο Αντρίκος θα επανέλθει μόλις ξεπεράσει το αρχικό σοκ της απουσίας σου.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφ, πάλι απ' τις έξι ξύπνησε το καμάρι μου σήμερα. Τον θήλασα, τον κοίμισα, ξάπλωσα να συνεχίσω τον ύπνο μου και ξύπνησε πάλι. Ξύπνησα τον άντρα μου να αναλάβει αυτός μια φορά την πρώτη βάρδια και να με ξυπνήσει εμένα κατά τις οκτώμιση, κι αφού σηκώθηκε μετά από φοβερή γκρίνια και δηλώσεις του τύπου "δεν κάνω τίποτα σήμερα, δε σε βοηθάω με το τραπέζι", πέφτω να κοιμηθώ και δε μου κολλάει ύπνος. Του είπα να πάει να κοιμηθεί, και θα τον ξυπνήσω στις οκτώμιση, μήπως καταφέρω τότε να κοιμηθώ (σιγά μην κοιμηθώ...). Ουφ, μόνο που σκέφτομαι ότι η επόμενη βδομάδα θα είναι έτσι...

Νάσια, δεν ξέρω τι γίνεται με τις κατατακτήριες, δεν τα διόρθωσα εγώ τα γραπτά. Στις ανεξετάσεις θα είχε πιο πολλή πλάκα αν έμπαιναν στον κόπο να γράψουν κάτι. Ένα γραπτό νέων ελληνικών που διόρθωσα είχε μέσα μόνο μία πρόταση! Κι αυτή ήταν λάθος!!! Είχε να γράψει έκθεση, λεξιλογικές ασκήσεις, ανάλυση άγνωστου δοκιμίου, ανάλυση λογοτεχνίας, κι αυτός έγραψε μόνο μία πρόταση! Όταν τον εξετάσαμε προφορικά είδα ότι είναι λειτουργικά αναλφάβητος, δηλαδή ξέρει ανάγνωση και γραφή, αλλά δεν καταλαβαίνει τι διαβάζει. Τελικά αυτός έμεινε στάσιμος, αλλά δεν ξέρω αν αυτό θα τον βοηθήσει.

Ουφ, νυστάζω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια!!!!!!

Σάπισε να βρέχει από χθες αλλά το προτιμώ από τις βρωμοζέστες του καλοκαιριού που πήγα να πεθάνω φέτος.....Χειμωνιάζει σιγά σιγά......

Περιμένω να ξυπνήσει το Καροτέν για να φάει τα φρουτάκια της...... :-w

Άννα Μαρία και ο Αντρίκος βρυκολακάκι σαν τις δικές μου :lol: Και το Χρυσουλάκι από τις έξι ξύπνησε πάλι σήμερα!!!!! Νύσταξε κατά τις δέκα και μας τρέλανε στην γκρίνια.....

Μα πού είστε όλες??????? Τώρα που επέστρεψα εξαφανιστήκατε?????? Για μαζευτείτε.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας έβαλα και μερικές φωτος από την βάφτιση της Χρυσουλίτσας......το ξέχασα εχθές......ΣΥΝΝΕΦΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!!!!!!! :mrgreen:

Τις μπομπο τις τοποθέτησαν ανάποδα και δεν φαίνεται η πριγκιπισσούλα επάνω στην κορώνα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημερα....για πειτε μου λιγο,θα της δωσω αυγο της φραουλιτσας....η παιδιατρος μου ειπε μελατο και μονο κροκο....δεν υπαρχει κινδυνος σαλμονελας?εσεις πως το δινετε και καθε ποσες ημερες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα....βροχερη μερα σημερα....

τι κανετε?

καλως ηρθες νασια πισω....μας ελειψες

αναστασια μου εγω οταν εδωσα αυγο στον γιο μου το ειχα βρασει πολυ καλα κ οχι μελατο (θελει 10λεπτα με ειδη βρασμενο νερο κ οχι 10 λεπτα συνολο).....ο παιδιατρος μου ειπε απαγορευεται μελατο....ο καθε παιδιατρος εχει τα δικα του...ψαξτο κ πραξε αναλογα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααα επισης την πρωτη φορα του εδωσα πολυ λιγο στην ακρη του κουταλιου...μετα διπλασιαζα καθε φορα...αλλα δεν θυμαμαι αν αρχησα με κροκο ή ασπραδι.....στην αρχη το εφαγε ανετα για μια εβδομαδα αλλα μετα δεν το ηθελε.....γενικα δεν ειναι κ κατι το ιδιαιτερο...πρωτεινες δινει κ αν τρωει κρεας πιο ευκολα τις αναπληρωνει απο εκει....

εγω ειμαι υπερ των φρουτων για δεκατιανο γιατι δινουν βιταμινες κ δεν αρρωσταινουν τα παιδια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!

Χτες είχα τραπέζι και γινόταν λίγο πανικός.

Νάσια, κούκλα η Χρυσούλα στη βάφτιση!

Αναστασία, εμάς αβγό μας είπε όχι ακόμα, αλλά απ' όσο ξέρω τώρα οι παιδίατροι λένε βραστό και όχι μελάτο.

Χρυσάνθη, εγώ δεκατιανό δίνω κάποια κρέμα (βρήκα κάτι βιολογικές της Holle χωρίς ζάχαρη και γάλα) ή κουάκερ με φρούτο ή (εδώ και μία εβδομάδα) γιαούρτι με κουάκερ. Σήμερα, π.χ. που ήμασταν στην κουμπάρα μου, έφαγε μια μπανάνα λιωμένη με το πιρούνι. Φρουτόκρεμα κανονική, χωρίς κάτι άλλο μέσα, τρώει το απόγευμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλεναδες..

Παλι χαθηκα..αλλα δεν σας ξεχναω..τρεχω ολη μερα με τον μικρο..παμε και καμια βολτα..μετα δουλιτσες στο σπιτι,μαγείρεμα,σιδερωμα,ψώνια..παει η μερα και γινομαι πτωμα η μανα!

Διαβασα κατι νεακια..δεν εχω συγκρατήσει και πολλα γιατι ζω με τον τρομο οτι θα ξυπνησει και θα τελειωσε το διάλειμμα!χαχα

Νασιουκο μόυ πολυ χαιρομαι που ξανα βαλετε ιντερνετ!τις φωτο δεν τις ειδα ακομα..θα μπω σε λιγο..ξεκινησε παιδικο το Μαρακι?αντε..ελπιζω να ηρεμισεις κι εσυ λιγο και να ειναι κι αυτη φρονιμη εκει και να μην πλάκωσει ολα τα παιδακια στο ξυλο ..χαχα

Αννα μαρια πραγματι φαινεται ανεξάρτητος ο αντρικος..ο δικος μόυ παλι και κατω να τον αφησω θα παιξει θα μπουσουλισει αλλα στο τελος θα κρεμεται απο τα ρουχα μόυ κα θα φωναζει μαμαμαμα ..και στο παρκο δεν καθεται πανω απο 5λεπτα..ξεκιναει παιζει λιγο με τα παιχνιδια και μετα τα πεταει απ εξω..

Α,να χαιρεσαι και τον πατερα σου..

Βασουλινι τ κανεις κοριτσι μόυ?πως ειναι η ιωαννα?διαβασα την πηγες σε γυναικα που προσεχει μωρα..μια χαρα..κι εγω του χρονου ετσι θα κανω..θεωρω πως ειναι καλυτερα απ οτι σε σταθμο απο τωρα..

Χρυσανθη ταλαιπωρεισαι κι εσυ με διατροφεες κι απαγορεύσεις ε?καλα η μικρη ειναι σιγουρα αλλεργικη η απλα προσεχεις ?κι εγω ολο απαγορεύσεις ειχα στην εγκυμοσυνη..δεν απόλαυσαν φαι ρε γμτ..αλλα τα κιλα τα πηρα..ατυχώς τα εχασα αλλα παλι με απαγορεύσεις..τωρα τρωω απ ολα..οσο για τον θηλασμο..εγω εκομα θηλαζω και παλι απ ολα τρωω..μονο στην αρχη προσεχα λιγο..α,καφε δεν πινω γιατι οποτε πιω εχουμε ολονυχτια..

Αναστασακο,για το αυγο κι εγω ξερω οχι μελατο!πρεπει να βράζει καλα..εγω δεν εχω δωσει ακομα..λεω να κλεισει χρονο και μετα να δωσω..χθες του εδωσα ψαρακι για πρωτη φορα..

Μυριαμακι τραβας ζορι με τον μικρο και την εγκυμοσυνη ταυτοχρονα..φανταζομαι κουραση..υπομονη φιλεναδα..

Γιωτακι τι εγινε με τον αντρουλη σου φιλεναδα?εγινε το χειρουργειο?πως πηγε?καλη αναρωση να εχει..

Για το θεμα του γαλακτος η δικη μόυ παιδιατρος λεει για φρεσκο γαλα μετα τον 1,5-2 χρονο..μεχρι τοτε θεωρει πιο ασφαλη τις σκονες..εγω δεν ξερω μεχρι ποτε θα θηλαζω..φρουτοκρεμα ,ρυζαλευρο και φαριν λακτε εμεις δεν τρωμε καθολου..του δινω φρεσκα φρουτα,γιαουρτακι και κανα μπισκοτακι που και που..

Αυτα απο μενα..Σας φιλω ολες γλυκα!και τα μωρακια μας εννοειται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με προβληματιζεται τωρα.....μου ειπε προς το μελατο γιατι σφιχτο δεν θα μπορεσει να το φαει....τι να κανω δεν ξερω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία, θα τον λιώσεις τον κρόκο, βάλε λίγο λαδάκι, λίγο τυράκι αν το τρώει, δεν ξέρω τι άλλο, θα σου πουν όσες έχουν δώσει αβγό.

Αγγελική, ο Αντρέας μόνο όταν θέλει να θηλάσει με προτιμά, αλλιώς χέστηκε! Όταν είπα ότι τρώει φρουτόκρεμα, εννοώ φρέσκα φρούτα λιωμένα, γιατί ακόμα τα κομμάτια δεν τα θέλει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν πρόλαβα να γράψω ούτε καλησπέρα......ξύπνησε η μικρή ποντίκω.....

Πάω να την ταϊσω το γιαουρτάκι της και θα ξανάρθω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια κανε το οπως σου ειπε η αννα μαρια το αυγο..και νομιζω πως για πρωτη φορα πρεπει να το δωσεις πριν την φρουτοκρεμα..κατι τετοιο θυμαμαι..μολις κλεισει χρονο ο δικος μόυ θα το δοκιμασω κι εγω..

Νασιουκο σε προλαβε η Χρυσουλα,ε?ταλιμπανακι κι αυτη..χαχα

Κοριτσια τι αυγα θα δώσετε εσεις?απο το σουπερμαρκετ η εχετε καποιον που εχει κοτες και σας δινουν φρεσκα? εμεις εχουμε αρκετούς γνωστους με κοτες και μόυ δινουν κατα καιρους αυγα αλλα φοβαμαι ρε γμτ γιατι αυτα δεν τα ελέγχει καποιος..δεν ξερω τι να κανω..εχει παρει κι η μπαμια 19 κοτες και καλα για να εχει φρεσκο αυγο το μωρο αλλα δεν ξερω αν θα το προτίμησω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδώ είμαι πάλι......

Ήρθαν η μαμά μου και η αδερφή μου και πήραν το Καρότο, αύριο θα την ξαναφέρουν......ήθελα να βάλω σίδερο αλλά βαριέμαιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!

Αγγελικάκι μου σε τρέχει ο Χαρούλης ε????? :lol: Αχ αυτές οι δουλειές του σπιτιού δεν τελειώνουν ΠΟΤΕ!!!!!!!! Το σίδερο ειδικά το βαριέμαι όσο δεν φαντάζεσαι........Ναι το Μαρουλάκι μου ξεκίνησε παιδικό και ευτυχώς της αρέσει πάρα πολύ, ούτε κλάματα ούτε σημασία δεν μας δίνει όταν την αφήνουμε το πρωί, την Παρασκευή δάρθηκε με ένα άλλο κοριτσάκι.....της πήρε την θέση στο τρενάκι και η δικιά μου ο Αρτάγκουλας την πλάκωσε στις μπάτσες αλλά ήταν και η άλλη τσαούσα και την χτύπησε κι εκείνη :lol: Ωραίο χειμώνα θα περάσουμε....μόνο τις ιώσεις δεν θέλω, ααααα και τις ψείρες (μπλιάξξξξξξ) Έδωσες ψαράκι στον Χάρη????? Πως του φάνηκε???? Κι εγώ της έδωσα της Χρυσούλας πριν κανένα 20ήμερο για πρώτη φορά, της άρεσε!

ο Αντρέας μόνο όταν θέλει να θηλάσει με προτιμά, αλλιώς χέστηκε!

=)) Γεια σου ρε Άννα Μαρία με τις περιγραφές σου!!!!! Πέθανα στο γέλιο!!!!!! Είδες χρώμα στα μαλλιά η Χρυσούλα???? Φαίνεται καλύτερα στις φωτος της βάφτισης το καροτί που λέγαμε.......

Χρυσάνθη μου έχει και η μπέμπα σου αλλεργία τελικά??????? Πως το καταλάβατε??????

Αναστασία εγώ θα δώσω αυγό τον άλλο μήνα.....ξεκινάω σιγά σιγά με τον κρόκο και ολόκληρο το αυγό μετά τον χρόνο! Το βράζω 6 λεπτά και δίνω λίγο στην μύτη του κουταλιού, την επόμενη λίγο περισσότερο κοκ μέχρι να φτάσει να τρώει όλο τον κρόκο. Είχα ρωτήσει την παιδίατρο αν πρέπει να είναι μελάτο και μου είχε πεί 6 λεπτά κι ότι βγεί.......ακόμα έτσι το δίνω και στην Μαρία!

Ψοφόκρυο σήμερα........

Πού είστε εξαφανισμένες πάλι?????? Πάω να κάνω ένα μπανάκι κι έρχομαι........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νασια μου τις ειδα τις φωτο πουλ ωραιες ρε συυ ποσο μοιαζουνε τα παιδια μεταξυ τους πωω τι γονιδιο ειναι αυτοο εμεις εδω κρυο εχει εχτες εβρεχε σημερα οχι μονο κρυο και λενε σιγα σιγα θα αυξηθει παλι η θερμοκρασια θα παει μεχρι 28 ελεος δεν ξερεις τι να φορεσεις βαρεθικα αυριο πρωτη μερα στο σχολειο και ανυπομονω να δω πως ειναι εδω θα σας γραψω νεοτερα μολις ξερω χαχα φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου!

Πως ειστε?

Αγγελικουλα μου ναι η μικρη ιωαννιτσα παει σε κοπελα που προσεχει παιδακια στο σπιτι της!ειμαι πολυ ευχαριστημενη!Δόξα Τον Θεό και Την Παναγία!ο μικρος χαρουλης καλα ειναι?σε παιδευει ε?ποτε κλεινει ενος χρονου?τετοιες μερες περσι γεννησες, ναι?

Αννα μαρια μου και μενα η μικρη απ τις 6 ξυπναει καθημερινα!αλλα τωρα που παει και στην κοπελα και χει και αλλα παιδακια εκει και παιζουν και ασχολειται, κουραζεται περισσοτερο και ετσι το βραδυ κοιμαται νωριτερα οποτε εχουμε ξυπνημα με τα κοκορια!σημερα αρχιζεται κανονικα το σχολειο ε?καλη αρχη και καλη σχολικη περιοδο :D

Νασιουλα πηγε σταθμο η μαρουλιτσα?να σου πω και την αληθεια καλυτερα να αντεπιτιθεται παρα να μενει εκει να τις τρωει!πεφτει ξυλο δηλαδη στο παιδικο!

Αναστασια εμας μας ειπε να περιμενουμε ακομα λιγο για αυγο!αλλα απ οτι ξερω προς σφιχτο πρεπει να ειναι, δεν ειμαι και τελειως σιγουρη ομως!

Κισκακι καλη αρχη στο σχολειο!εχετε ηδη χειμωνα εκει ε?

Αστε κοριτσια, χθες πηγαμε στη γιαγια μου για φαγητο, η μικρη κοιμηθηκε και την εβαλα στο κρεβατι και την περιτρυγυρισα με μαξιλαρια και 2-3 στην καθε σειρα για να μην υπαρχει πιθανοτητα να μπορεσει να πεσει!καθε 2 λεπτα πηγαιναμε τη βλεπαμε, κοιμοταν!πηγα εγω να μαζεψω κατι πιατα απ το τραπεζι ακριβως διπλα απ το δωματιο,ο αντρας μου πηγε να παρει κατι απ το αυτοκινητο αλλα ηταν εκει θειοι θειες η μαμα μου η γιαγια και ξυπνησε, δεν εκανε καθολου θορυβο, εριξε τα μαξιλαρια ολα κατω και επεσε κατω. . . !αμαν παρολιγο να παθω εγκεφαλικο οταν ακουσα το κλαμα της καταλαβα οτι επεσε:(τελικα το αποτελεσμα επαθε κοστομα πανω στο μετωπο της!ποσο λυπημενη ειμαι απο χτες, αστε . . . !΄Δόξα Τον Θεό και Την Παναγία δεν επαθε κατι παραπανω αλλα στο τσακ θα σκιζε το κεφαλακι της το κοριτσακι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Τι κάνετε κορίτσια;

Σήμερα το πρωί ο Αντρέας έκανε τα πρώτα του βήματα!!! Δηλαδή έτσι λέει ο άντρας μου, γιατί εγώ δεν ήμουν εκεί... Λέει πήγε μόνος του από το έπιπλο της τηλεόρασης μέχρι την μπαλκονόπορτα, δηλαδή ένα δικό μου βήμα περίπου! Μου φαίνεται ότι πολύ σύντομα θα είμαστε τρεχάτε ποδαράκια μου!!!!!!!!!

Βάσω, όταν κοιμάται εκτός σπιτιού εμείς τον βάζουμε στο καρότσι. Σε κρεβάτι μόνο του, έστω και με μαξιλάρια δεν τον έχω βάλει ποτέ μου. Μόνο η μάνα μου μερικές φορές όταν ήταν πιο μικρός, τον έχει βάλει στον καναπέ, περιτριγυρισμένο με μαξιλάρια και καθόταν όλη την ώρα από πάνω του. Δεν είναι να τα αφήνεις δευτερόλεπτο!

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια...

αμαν βρε Βασουλα ολο στην τουμπα ειστε!!! :shock:

Ανναμαρια παρολο και μικροτεροι εσεις θα περπατησετε πιο γρηγορα απο εμας..αντε να μας πεις εντυπωσεις .....σιγουρα θα πεσει τρεξιμο....

Ευη μου καλη χρονια να εχετε!!!

Κι εδω ο καιρος χαλια...πανε η βολτες μας με το καροτσι....γιατι αντε να ην ντυσω καλα και να βγουμε....αυτη κοιμαται στη διαρκεια της βολτας και οσο να ναι θα κρυωσει.....παντως μπορω να πω και με το θεμα του υπνου ηρεμησε αρκετα αλλα πως την ξεκολαμε απο το κρεβατι μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας φιλενάδες μου!!!!!!

Είναι σήμερα καμιά πανσέληνος και δεν το ξέρω???????? Γιατί στο σπίτι μου έχουν βγεί οι βρυκόλακες...... :o:o:o Τα παιδιά μου έχουν τρελαθεί τελείως, δεν ξέρω τί έχουν πάθει.......δεν τρώνε, δεν κοιμούνται, γκρινιάζουν συνέχεια (μιλάμε για πολύυυυυυυυ μίρλα όμως!), πλακώνονται μεταξύ τους, όταν κλαίνε δεν κλαίνε φυσιολογικά τσιροκοπάνε, ασταμάτητα όμως....τί χάλι είναι αυτό?????????????? Τα νεύρα μου κρόσσια ~x(~x(~x(

Περιμένω περίοδο και δεν μπορώ να σταματήσω να χλαπακιάζω......όταν βρίσκω ελεύθερο χρόνο από τα ταϊσματα, τα πλυσίματα, τις αλλαγές πάνας.......μπουκώνω!!!! Ουφφφφφφφφφφ :evil:

Βασούλα μου τί πάθατε????? Χτύπησε πολύ η Ιωαννίτσα???? Κάνατε καρουμπαλάκι???? Να της βάζεις βιτάμ, πίστεψέ με κάνει θαύματα (το έχω δεί στα παιδιά μου γιατί κι εμείς από τούμπες και καρούμπαλα είμαστε μαθημένοι), αποτρέπει το πρήξιμο και τις μελανιές!!!!! Μην ξεθαρρεύεις να την αφήνεις στο κρεβάτι ούτε καν με μαξιλάρια.....την πάτησα κι εγώ έτσι!!!!!

Άννα Μαρία καλά τρεξίματα ο Αντρίκος!!!! Συνήθως τα αγοράκια αργούν να περπατήσουν, να μιλήσουν κτλ. βέβαια είναι και το κάθε παιδάκι διαφορετικό και έχει τους δικούς του ρυθμούς!!!!!!! Πολύ προσοχή τώρα γιατί θα θέλει να πάει παντού.......Και η Χρυσούλα έχει περίπου 1- 1μιση μήνα που κάνει βηματάκια μόνη της!!!!!!!!!! Βρίσκονται στη φάση της δοκιμής τώρα, δοκιμάζουν τις δυνατότητές τους!!!!!!

Εύη μου είδες το άτιμο το γονίδιο?????????? Και οι δύο μου κόρες έχουν πάρει από το σόι της πεθεράς μου (ασχολίαστο), μόνο η μύτη και τα χείλη είναι δικά μου!!!!!!! Πώς γίνεται αυτά τα δύο πλασματάκια που λατρεύω όσο τίποτα στον κόσμο (και θεωρώ ότι είναι και πανέμορφα - κουκουβάααααα) να μοιάζουν τόσο πολύ με ένα άτομο που δεν χωνεύω με ΤΙΠΟΤΑ??????????????????? Από χαρακτήρα όμως και οι δύο είναι ολόϊδιες εγώ (επίσης ασχολίαστο) :lol::lol: Άσχετο.....τί κάνατε από δουλειά στην νέα πατρίδα?????

Μα πού είστε όλες?????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...