Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ 6ου-7ου-8ου '12 ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΣ ΖΩΕΣ ΜΑΣ ΑΝΩ ΚΑΤΩ!ν10


Recommended Posts

Εγώ σήμερα του φόρεσα και παντελονάκι βαμβακερό που καλύπτει και τα πατουσάκια και ζακετάκι γιατί νωρίς το πρωί κάνει κρύο. Μετά ζεσταίνει λίγο ο καιρός. Κορίτσια θυμάστε πως λεγότανε το πρώτο εμβόλιο που κάνατε.Μπεταβατ? κάπως έτσι το άκουσα να μου το λέει ο γιατρός στο τηλ αλλά δεν είμαι και σίγουρη.

Έλενα εγώ πάω jumbo και παίρνω και μπιμπερό και πιπίλες μήπως δεν κάνω καλά? :roll:

Κατά την γνώμη μου μην δώσεις ινφακολικ γιατί όπου να'ναι θα της περάσουν οι κολικοί κάνε λίγο ακόμα υπομονή αφού τον έφαγες τον γαιδαρο. Μήπως δεν έχει συνηθίσει ακόμα την κούνια. Εγώ τον βάζω στην κούνια και την μέρα και παίζει με κάτι κουκλάκια που γυρίζουν γύρω γύρω και έχουν και μουσική.

Εμένα στην αρχή αυτό το chicco το ήθελε αλλά μετά έσταζε (όπου σήμερα μόλις ανακάλυψα ότι έφταιγε η θηλή την οποία την άλλαξα και τώρα δεν στάζει) και έφευγε όλο το γάλα από εκεί και δεν καταλάβαινα αν έτρωγε ο μικρός ή όχι.

Θα κοιτάξω να πάρω και με καουτσουκ αν και οι απόψεις διίστανται αφού η μαία μου έλεγε να πάρω θηλή καουτσούκ και η κουμπάρα μου μου είπε ότι τις έχουν καταργήσει στο εξωτερικό και να μην πάρω καουτσούκ αλλά σιλικόνης. Εντωμεταξύ οι πιπίλες που έχω είναι για 0+ κι εμείς σήμερα κλείσαμε 3 μήνες και σκέφτομαι ότι ίσως πρέπει να τις αλλάξω και αυτές αλλά και τα μπιμπερό που ήταν για 0+. Θα πάω jumbo κάποια στιγμή να δω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

kalimera manoules nai est gia auto lew emena to exei katavoleutei tha paw na parw k alla teteia to gala mono apo auto to pinei...

to tsai to pinei k apo ta alla...

elena koukla i koroula sou ama mporesw tha sas valw k egw fwto prepei na perasw ston upologisti svistikan oles otan xalase k eutuxws ta exw akoma stin fwtografiki alliws xwris fwtografies tha imoun...

elena merika ta eixa parei apo ta jumbo...

xthes ton tuliksa k egw san ntomatoula gia na min kseksepastei k to prwi ton vrika ksesskepastw k katheta sto krebati enw ton vazw orizonia... megalwse k arxise na gurizei to zouzouni..

este xronia sas polla...

o mikros exei ksetrelathei me to parko exw valei mesa k to gumnastirio k kathete me tis wres xazeuei k paizei...

este nomizw oti to epomeno einai 6+ alla den eimai k sigouri

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera manoules, to matiasa to thema me to sex!!! adiathetisa exthes to bradu!!!grrrrrr :oops::oops: thelo na kleiso rantebou gia test pap kai uperixo alla poios tha katsei me ta mora??? :?::?:

gia ta mpoukalia pou lete ego exo parei ta NUK ANTI COLIK AIR SYSTEM einai me parakseni pipila! stin arxi den ti thelane alla tora sunithisane ;)

maxim ego apo ta jumbo pairno ta bibero, exo parei kai 2 pou einai marka jumbo kai einai mia xara!

elena koukla i kori sou ;) kai ego tin thelo gia nufi :lol::lol:

stauroula exo kai ego auto to mpimpero tis chicco kai einai kalo. dokimase na tou baleis alli pipila, exei polles sta jumbo

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια κοριτσια και καλη εβδομαδα να εχουμε. Σημερα ο στρατηγος εχει υπηρεσια που σημαινει οτι θα την βγαλουμε ολη μερα μονες οι κοπελες του σπιτιου :cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Ανθουλα μην απογοητευεσαι. Και εγω στον πριγκιπα δεν εβγαζα στην αρχη πολυ γαλα και δεν το προσπαθησα παραπανω. Ισως να φταιει το θηλαστρο, ισως δεν κανεις την αντληση την καταλληλη ωρα, ισως και ακομη το στηθος σου να αντιδρα σε αυτον τον τροπο αδειασματος επειδη ειναι αμαθο.... ρωτα εδω τα κοριτσια που κανουνε αντλησεις και τα καταφεραν και ειμαι σιγουρη οτι θα τα κατεφερεις και εσυ.

ΚΑι εγω κοριτσια δεν εχω καθολου χρονο για μποτε!!!!! Ειμαι ολη μερα με το λαστιχο στα μαλλια και με ανετα φουστανακια για να κατεβαινουν οι τιραντες και να θηλαζω. Στα πολυ μεγαλα κεφια αντε να βγαλω κανενα φρυδι :lol::lol::lol::lol::lol: . Ειμαστε ακομη στην αρχη σε λιγο καιρο θα επιστρεψουμε στις παλιες μας συνηθειες, ολα στον καιρο τους. Για την ωρα ειμαστε φουλ ταιμ μανουλες και νοικοκυρουλες, μετα συζυγοι (οποτε θυμομαστε!!!!!!) και τελος γυναικες. Ειναι το τιμημα της μητροτητας κοριτσια αλλα αξιζει τον κοπο, συμφωνουμε ολες σε αυτο :D:D:D:D:D

Για τα μπιμπερο που λετε εγω στον πριγκιπα ειχα δοκιμασει 4-5 μαρκες με διαφορετικες θηλες. Αλλα ματαια.....στον δικο μου δεν ειχε κανενα αποτελεσμα. Δεν το ηθελε παιδι μου το μπιμπερο πως να το κανουμε, της μανουλας το μεμεδακι ηταν πιο νοστιμο (αντρας απο τα γεννοφασκια του το παλικαρι μου ;);););) ). Ελπιζω σε εσας που πρεπει να μαθει το μπιμπερο να βρειτε καποιο που να ταιριαζει στο μωρο και να το δεχεται.

Ουφ πως θα περασει η μερα γμτ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΥΣΣΑΞΑΤΕ ΠΑΛΙ!!!

Δεν ειναι να σας αφηνω μονες σας!! :D

Εχω να πω,οτι ο φρονιμητης μου ΜΕ ΠΕΘΑΙΝΕΙ!!!!!!!!!!

Ποναω λεμε!!!Ολη η αριστερη μερια του κεφαλιου μου ,μεχρι τα μπροστινα δοντια και το ζυγωματικο κατω απο το ματι.Και η αριστερη μου αμυγδαλη.Επισης δεν μπορω να στριψω το κεφαλι μου αριστερα.

Τον μικρο τον εχω δωσει απο το πρω στη μανα μου κατω και μου τον φερνει μονο οταν πειναει γιατι δεν μπορω να κουνηθω.Το απογευμα θα παω να το βγαλω το κωλοδοντο.Ενταξει,φρονιμεψα,δεν θελω αλλο! :lol:

Για μπιμπερο με θηλη κοντα στης μαμας και αντικολικ συστημα εχω παρει τα ΜΑΜ.Θα τα δοκιμασουμε πρωτη φορα σημερα αλλα νομιζω πως εχουν οντως αρκετα καλη θηλη.Ελπιζω να το πιασει γιατι αλλιως θα πρεπει να περιμενει την ξεδοντιαρα μανα.Το καλο με τα ΜΑΜ ειναι οτι αποστειρωνονται στο φουρνο μικροκυματων,δειχνει τον τροπο στο σαιτ.http://www.mambaby.com/us/the-products/ ... 60-us.html

οκ αρκετη διαφημηση τους εκανα!

Εγω απο τζαμπο του εχω παρει αρκετα μπιμπερο και πιπιλες.Μερικες πιπιλες απο φαρμακειο και καποια αλλα απο ιντερνετ.Αλλα τσαμπα τα λεφτα γιατι ουτε να τα βλεπει δεν θελει!!!

Εμας οι κολικοι μαλλον τελειωσαν.Δοξα τω θεω,παμε γι'αλλα!

Ναταλακι ο πονοε που λες στο στηθος ειναι το λεγομενο let-down reflex. 'H αντανακλαστικο εκθλιψης.Κι εμενα με ποναει πολυ εντονα οταν κατεβαινει κι εκεινη την ωρα τρεχει σαν τρελο.Αν δεν εχεις ευκαιρο επιθεμα στηθους εκεινη την ωρα,οταν νοιωθεις οτι ξεκιναει το καψιμο,πιεσε της θηλες σου προς τα μεσα.μεχρι να σταματησει.ΠΙανει!

Βουλα τι θα γινει θα αφησεις και καμια νυφη για μας???

Ελενα τον θες μαλλιαρο στο κεφαλι μονο?Εμεις που ειμαστε αλλου δεν σας κανουμε??? :lol::lol::lol:

Για σεξ λεγατε και φυσικα θα σχολιασω!!

Κι εγω λυσσαω ρε γαμωτο!!Αλλα δεν προλαβαινω!Με παιρνει ο υπνος!! :lol::lol: Αλλα οταν τελικα προλαβω....ωραιο πραμα!!! :lol::lol::lol::lol:

Απο περιποιηση δεν μπορω να πω οτι εχω παραιτηθει τελειως.Καλα κρατιεμαι,λιγο το μουστακι εχει γινει τσιγκελωτο αλλα αυτα ειναι λεπτομερειες!!Ετσι κι αλλιως τωρα παει,με απομυθοποιησε ο αντρας μου!!!! :lol::lol:

Αφου ελεγα δεν θα το προσεξει και μια μερα που ειμαστα στον ηλιο μου λεει ''μωρο εχεις λιγο μουστακακι ε???''

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ!!!!!!!!

Κι εγω να σκεφτομαι(οχι ρε φουστη το προσεξε...)Ουτε που θυμαμαι απο ποτε εχω να το βγαλω!!

Αλλα αυτο που μου λειπει ειναι να βαλω τα τακουνια μου και τα σεξυ μου και να παω τον αντρα μου εξω να τον ξελογιασω.Γιατι με το μαλλι ατσουμπαλο και το βυζι εξω ολη μερα δεν με λες και λιγουρευτικη.

Τι αλλο λεγατε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τρωω το τραχανα μου και σας απολαμβανω ο μικρος χουζουρευει στη κουνια!!!! με αφησε και κοιμηθηκαμε σημερα το πρωι αφου εφυγε η σκατουλα και τωρα τον βλεπω παλι ετοιμο για υπνο....

εγω απο μπιμπερο παιρνω μονο της chicco με με θηλες σιλικονης αλλα πιπιλα του δινω της καοτσουκ και καμια φορα της βαζει αλλα τις περισσοτερες φορες βαζει δακτυλο και δεν εννοω το πρωτο χοντρο δακτυλακι του αλλα το δευτερο (ο δεικτης του αρεσει)

που να καθησει εμενα ντολμαδακι θα κλαιει ολο το βραδυ αν τον κανω ετσι απλως ενα εσωρουχο κοντομανικο χωρις καλτσες και το αιρκοντισιον στους 26βαθμους. οσο για τα γουργουρισματα που λετε στο στηθος να κανετε καθε πρωι και το βραδυ πριν κοιμηθουν ορους και θα φυγουν.

εγω απο ριλαξ ασχετη μιας και δεν εχω παρει. τις περισσοτερες φορες ειναι πανω στο κρεβατι μας και κοβει βολτες.

ελενα υπομονη με τον υπνο τα μωρακια που θηλαζουν εχουν ακανονιστο υπνο.....

κοιμηθηκε ανασκελα παω να τον γυρισω και θα ξανακοιμηθω και εγω μιας και η κοοπικου ερχεται 2:30 φιλακια στα μπουτακια των αγγελων σας

λιακι σιγα μη κατσω να σκασω ενταξει το μαλλι ειναι για μπουνιες αλλα και σουπερμαρκετ που βγαινω με το παιδαρο ειμαι στη τριχα περιποιημενη πλατφορμα κοντη φουστιτσα και αβυσαλαιο ντεκολτε!!!!

σταυρουλα αφου ειμαι ολη τη μερα με το βυζι σε αναμονη τι περιμενες να δεις στη φωτο μου λες???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια

βλεπω πεταει η ομαδα βρηκαμε τους ρυθμους μας και γεμιζουν παλι οι σελιδες, μιαμιση μερα ελειψα και φτασατε κιολας στην σελιδα 9 :D:D:D

σας εβαλα φωτο στην ομαδα τα ζουζουνακια μου

εσεις ολα καλα θα δω τι γραψατε αργοτερα

φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Κατερινουλα τι πολυ μεγαλωσε ο μπεμπακος??? Και σου μοιαζει απιστευτα ;););););) . Σε μια φωτογραφια που ειστε ολοι μαζι και η κορουλα σου καπως σου φερνει αλλα νομιζω οτι στον μπεμπη πετυχε η συνταγη :lol::lol::lol::lol: . Φτου φτου να μη σας ματιασουμε, ειστε ζωγραφια :):):)

Γεια σου ρε Αλεκαρα!!! Εμπρος στο δρομο που χαραξες με τα λουσα σου και τα σεξυ σου :lol::lol::lol::lol: . Εγω ακομη δεν βγηκα αλλα ειμαι σιγουρη οτι τοσο κοκετα δεν θα βγαινω στο σουπερ, βαριεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεμαι πολυ πλεον το σουλουπωμα....

Λιακι περαστικα σου με το δοντι. Ηρθε ο καιρος σου να φρονιμεψεις και εσυ. Αντε παλε βγαλε το παλιοδοντο να ηρεμησεις γιατι ο πονος του δοντιου δεν παλευεται ο ατιμος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lia καλέ πως και με αποκάλεσες Βούλα? :roll::lol:

Για το σεξ θα έρθω να συμφωνήσω μαζί σου. Δεύτερο σουκου που δεν προλάβαμε και έχω αρχίσει να ανησυχώ. :lol:

Από beaute πολύ λίγα πράγματα και αυτά όταν έχω όρεξη. Αποτρίχωση, μανικιούρ πεντικιουρ, βγάλσιμο φρυδιών. Μαλλιά πάντα πιασμένα άντε και καμια πλεξούδα στο πολύ το κέφι :lol: . Πρέπει να κανονίσω και κομμωτήριο και δεν ξέρω πως θα καταφέρω να αφήσω τον μικρό χωρίς να με πρήξουν στα τηλέφωνα. :evil:

Αχ Λία και μένα τα τακούνια μου μου λείπουν και γενικότερα τα ακριβά και όμορφα ρουχαλάκια-παπουτσάκια στα οποία επένδυσα τα προηγούμενα χρόνια για τις επόμενες δεκαετίες που μας έρχονται πείνας. :lol:

Αλέκα κι εμένα τον δείκτη βάζει στο στόμα. Οπότε να μην πάω να ψωνίσω πιπίλα. Τζάμπα λεφτά ε? Εγώ έχω πολύ καιρό να τον ταισω και με μπιμπερό οπότε χλωμό το κόβω έως κίτρινο. Αλλά τσαντίζομαι γιατί δεν κάνει να βάζει το χέρι στο στόμα ρε γαμώτο...χίλιες φορές πιπίλα.

Κατερινάκι τέλεια τα παιδάκια σου αλλά αυτή η κόρη σου αν δεν έχει κάψει ήδη καρδιές θα το κάνει πολύ σύντομα :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βαριεμαι να γραφω ολοκληρο ''Σταυρουλα'' !!!Θα σε λεω Στιβ!

Κι εμενα εχει ξεκινησει ενα χουι αυτες τις μερες,να χωνει με λυσσα ολοκληρες τις μπουνιτσες στο στομα!Του το βγαζω οταν τον βλεπω αλλα το κανει εδω και λιγες μερες πολυ.Να τον φαγουριζουν δοντια απο τωρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Telika pira mia pipila gia ta nuk pou einai kafeti kai pio malako, as elpisoume oti tha kanei douleia, an kai den eimai kai polu aisiodoksi...mpoukali den pira giati eixe mono auto tis chicco pou exw idi.

Tha to dokimasw to apogeuma giati twra koimatai.

Stauroula de exoun diafora telika apo oti eida sto farmakeio to idio pragma me ta jumbo einai.

Emena den exei kolikous alla exei aeria tosa polla pou ponaei polu to kaimeno...den kserw pantos to pira to infakolic.

Lia den exoume problima kai allou na exei trixa...den theloume autous tous ksurismenous antres, eimaste paradosiakes gunaikes emeis kai o antras prepei na exei kai tin trixa tou. Na bgazeis to moustaki giati einai epikundino na pathei sugxusi to paidi kai otan arxisei na leei leksoules na se pei mpampa!!! :lol::lol:

Mpempoula eimaste kai konta, les na sumpetheriasoume? H tha ginei kanena skiniko san tous Brontakides kai Fourtounakides? :lol:

Alekara me ta wraia sou!! Kala esu prepei na eisai h pio akopleksaristi mama se olo to forum! Afou mas bgikes kai me ta sexy ta eswrouxa sou!

Kapou diabasa oti mporei na mi bgazoun dontia apo twra alla ta oula arxizoun na fouskwnoun kai na prizontai kai na ta fagourizei apo 3 minwn. Pare tou ena apo auta pou bazei sto stoma tou, egw exw kai se kamia duo bdomades tha arxisw na tis ta dinw.

Paw na ksaplwsw twra pou mporw!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Oντως είναι καλύτερη ή πιπίλα απο το δάχτυλο?Αυτό ομολογουμένως δεν το ξέρω, για διαφωτίστε με....

Και γω πρέπει να πάω κομμωτήριο οπωσδήποτε, άντε να μπει ο χειμώνας που κρατάει το ίσιωμα πιο πολύ γιατί τώρα που είμαι σχεδόν πάντα ιδρωμένη χλωμό το βλέπω.

Κατερίνα τα μπουμπουκάκια σου τέλεια!!

Έλενα, αν διαβάσεις τις οδηγίες του ινφακολικ, θα δεις ότι το λέει ξεκάθαρα ότι είναι για τα αέρια και γαστρικά υγρά γενικά-αν θυμάμαι καλά την έκφραση.

Εμεις στα μπιμπερό έχουμε αυτή τη θηλή http://www.nuk.gr/#path=%CF%80%CF%81%CE ... lid=26&m=1

Η ίδια υπάρχει και σε καουτσούκ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έχω αυτό αλλά με την θηλή σιλικόνης http://www.irabebe.gr/datafiles/catalog ... 7033_1.jpg θα δοκιμάσω κι εγώ αυτή που πήρες Έλενα.

Λία καλά έκανες και με είπες Βούλα γιατί οι περισσότεροι έτσι με φωνάζουν. Απλά αναρωτήθηκα αν το είδες κάπου ή αν το άκουσες από το βίντεο που με φώναζε ο άντρας μου :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ναι???? :lol: Το ειδα το βιντεο αλλα δεν ακουσα οτι σε ειπε Βουλα!

Ωραια λοιπον,το πετυχα!!

Καγκουρακι ειστε υπεροχοι και οι 3!!!!Και σου μοιαζουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nai Ariadni tis diabasa tis odigies etsi leei. Tis edwsa twra prin faei kai den to ithele katholou, to eftine...re koritsia mono gala thelei h dikia mou ola ta alla ta ftinei...to xamomili to ftinei, to infakolic to eftise, to ntepon kai emeto to ekane kai to eftine...to kinterde kai auto kai emeto kai to eftine...argotera me tis kremes ti tha kanei diladi?? :shock::?

Stauroula auti akribws pou ebales autin agorasa, alla telika den tha ti dokimasw akoma giati thelw na einai kapoios edw gia na tou dwsei allo gala giati mallon emena me exei sundiasei me thilasmo kai molis tin pianw gurnaei to kefali tis pros to stithos kai meta tis kakofainetai to mpoukali.

Exw kai ena dillima kai thelw pali tis gnwmes sas...ti mpempa den exw arxisei na ti fwnazw akoma me to onoma tis giati den exw apofasisei akoma pws mou aresei pio polu, Euaggelia h Ebelina? Poio sas aresei kalitera?

Emena kai ta duo mou aresoun kai den exw apofasisei akoma.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα εμενα μου αρεσει το εβελινα ;);););)

Να ρωτησω και εγω κατι και να μου πειτε τι κανετε εσεις σε αντιστοιχη περιπτωση.....

Ξυπναει το μωρο τη νυχτα, μετα τις 12 και πριν τις 6 το πρωι. Πρωτα τυχαινει να το θηλασετε ή να του δωσετε μπιμπερο επειδη κλαιει και λετε "ας το αλλαξω την πανα αφου φαει". Κατα τη διαρκεια του φαγητου το παιρνει ο υπνος.

Το αλλαζετε τελικα την πανα με κινδυνο να το ξυπνησετε και να περασετε την υπολοιπη ωρα προσπαθωντας να το κοιμησετε ή αφηνετε το μωρο με τη λερωμενη μεχρι το επομενο γευμα που θα κανει ουτως ή αλλως στο επομενο 3ωρο?

Επισης εσεις που θηλαζετε αν δεν ρευτει στο πρωτο 5λεπτο συνεχιζετε την προσπαθεια ή το βαζετε να κοιμηθει χωρις να ρευτει (μιλαμε παντα για φαγητο μεσα στη νυχτα που και εσεις κουτουλατε απο τη νυστα!!!!)??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

posa γραψατε παλι;;;;

κοριτσια εγω εδω καλα που εχω την φιλη μου απο διπλα που οταν ακουει τα μωρα να κλαινε τρεχει!γιατι εαν περιμενα απο γονεις χαιρετισματα στις φασκομηλιες..ακομα δεν εχουν γυρισει απο λουτρακι!κ εφτασα το σκ σε μεγαλη απογνωση..

ακουγε ο αδερφος με την νυφη μου τα μωρα να κλαινε κ ουτε που ανεβηκαν..ειχε παει η κορη μου εξω απο την πορτα τους κ εκλαιγε κ φωναζε ανοιξε κ δεν της ανοιγαν...κ της ανοιξαν μετα απο ποση ωρα αφου εγιναν ρομπα στη φιλη μου που οταν ανεβηκε σπιτι μου λεει καλα δεν την ακουνε;;;εγω τους ακουω απο μεσα που μιλανε..

το γαλα κοριτσια μειωθηκε τοσο πολυ που θα το κοψω θα παω τη πεμπτη στο γιατρο να μου δωσει κ χαπια.δεν ξερω εαν αυτο δηλωνει πως δεν ειμαι σωστη μαμα αλλα δεν μπορω να ανταπεξελθω στον θηλασμο..κ σωματικα κ ψυχολογικας Κ πρακτικα..ενω την κορη μου την θηλασα 6,5 μηνες τωρα δεν μπορω..ξυπναω κομματια να μαγειρεψω να μαζεψω να κανω μπανιο τρια παιδια να πλυνω να σιδερωσω να ταισω να ξεχεσω να να να..δεν μπορω να ειμαι κ με τα βυζια ολη μερα εξω..αμαρτια που το λεω αλλα σε ολο αυτο θελω να βρω παρηγορια κ σε κανενα τσιγαρο..να νοιωσω κ εγω οτι υπαρχω κ κανω κατι κ για μενα..διαβασα απο το ιντερνετ οτι καλυτερα να θηλαζεις κ να κανεις κανενα τσιγαρο παρα να δινεις ξενο αλλα εγω δε θα νοιωθω ανετα.εξαλλου γαλα βγαζω μονο το βραδυ..την ημερα δεν εχω.

απο περιποιηση που ειπατε ισα που προλαβαινω να κανω μπανιο να ξυριζομαι κ να βγαζω φρυδια.πολυ λιγα πραγματα κοινως.

σημερα σαραντησαμε κιολας αλλα στην εκκλησια δεν ειχα ανθρωπο να με βοηθησει να παω 3 παιδια γιατι κ η φιλη μου εχει δυο.

τελικα θα μου βαπτισει μαλλον κ τα δυο αυτη.θελουν παρα πολυ με τον αντρα της να βαπτισουν κ τα δυο αλλα τα οικονομικα τους δεν πανε καλα κ ειναι το τελευταιο που με νοιαζει κ της ειπα πως θα παρουμε εμεις τα βαπτιστικα φτανει να θελουν πραγματικα κ οτι εγω θελω τα παιδια μου να βλεπουν τους νονους τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παχαλιτσακι στο ξενο το βραδυ τα ρεβω στον θηλασμο με παιρνει ο υπνος αφου η διαδικασια ειναι πολυωρη..

τωρα για αλλαγη αναλογα εαν ειναι πολυ τα Αλλαζω πρι το ταισμα ,δεν μου χεζουν εμενα το βραδυ για να τα αλλαξω μετα το ταισμα.

αλλα στα πολυ κομματισ δεν θυμαμαι καν τι κανω :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pasxalitsaki upomoni koritsi mou, kai ego moni mou oli mera... ego tous allazo kai meta to mam kai as einai nuxta giati meta mexri na ksana ksipnisoun gemizei to pamperaki me 10 kila tsisa :?

liaki nai oraio prama ;):lol::lol: ee ligo moustaki den pirazei :lol::lol:

kangaroo teleies fotos :) kai o mpempis kai i mikri einai foberoi ;);)

elena les na exoume benteta :lol::lol: i pethera psifizei ebelina :D:D

kai ego koritsia apo beaute liga pragmata! ksirisma kai frudi :?:?

nansoula eleos pia! apo pouthena boitheia!!! oute tin porta den anoigoun tou paidiou??? :shock::shock: eutuxos pou einai i fili sou konta kai se boithaei ligo ;) mporoun na baftisoun kai ta duo mazi??? dden to iksera... den eisai kaki mana epeidi den antexeis na thulazeis 2 mora, na exeis kai ena tarzanaki! ego ti prepei na po pou mono liges fores ta thulasa!!! prepei na koitakseis kai ligo ton eauto sou allios tha arrostiseis! kai kane kai kanena tsigaro na iremiseis kai ego to ksana arxisa!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου χαθηκα αλλα δεν ειχα ιντερνετ!ειμαστε καλα,θελω πολυ να σας διαβασω,γι'αυτο μπηκα αλλα κλαιει πολυ η μικρουλα.θα τα πουμε συντομα!

σας φιλω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpempoyla phres xapi εσυ για να κοπει εντελως το γαλα η κοπηκε εντελως μονο του;εμενα δειχνει να γεμιζει το βραδυ κατα τις 12 αλλα εαν τα βαλω στο στηθος σε λιγα λεπτα εχει αδειασει.δεν φοραω καν σουτιεν ολη μερα.

τωρα κοιμουνται κ θα με πανε παλι το βραδυ μεχρι τι ωρα...ρε γαμωτο η μπεμπα τι ανασφαλεια ειναι αυτη;δεν καθεται καθολου ξυπνια μονη της..ολο κλαιει κ μωλις την παρεις αγκαλια σταματαει κ εαν την αφησεισ ξανααρχιζει..κ τωρα κοιμουνται πολλες ωρες αργοτερα αμα συνεχισει ετσι να δω τι θα κανω..

βικακι εσυ πως τα πας;;αντεχεις;;

τελικα σαν δευτερομανουλα μονο το καγκουρο δεν διαμαρτυρεται καθολου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάνσυ, μην ξανακούσω βλακείες του τύπου δεν είμαι καλή μάνα κλπ αν δεν θηλάζεις!Έλεος. Τωρα για τα χάπια ρώτα το γιατρό σου γιατί νομίζω ότι μπορεις να τα αποφύγεις απαξ και δώσεις ξένο μειώνεται απο μόνη της η παραγωγή και στο τέλος σταματά. Επίσης να τονίσω ότι είσαι πολύ τυχερή που έχεις τέτοια φίλη και μην ξεχνάς ότι τους φίλους μας τους επιλέγουμε, ενω τουυς συγγενείς μας όχι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nansoula oxi den pira xapi, bgazo pou kai pou merikes stagones prepei na paro i tha stamatiso xoris xapia???

kai emena simera ola gkrinia itan o manolis to proi mexri tis 4 kai meta o antonis mexri tora!!! o manolis mou exei kolikous kai den mporousa na ton iremiso mexri pou ton ebala mproumita pano sto stithos mou kai ebala t'autaki tou pano sti kardia mou kai iremise ;) einai polu duskolo otan den exeis boitheia!!! tha sas grapso kai stin omada mas simera an prolabo i allios aurio...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...