Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ 6ου-7ου-8ου '12 ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΣ ΖΩΕΣ ΜΑΣ ΑΝΩ ΚΑΤΩ!ν10


Recommended Posts

Να που ολοκληρωθηκε και η λιστουλα μας και επιτελους ολες γιναμε μανουλες. τωρα προς ολο ταχχως και για τα δευτερα και για τα τριτα παιδακια μας!!!

z4fc072a0dfa77.gif

ΞΕΦΟΥΣΚΩΣΑΜΕ ΜΑΙΟ 2012

1.Karolinaki²(33) {Καρολίνα} : Γέννησε 26/05 ΑΓΟΡΑΚΙ ΠΗΤ 30/05 Ιασώ Αθήνα (κ.τ.)

2.Veta² {Βέτα} : Γέννησε 30/05 ΑΓΟΡΑΚΙ ΠΗΤ 30/05 Κλινική Μητέρα Πτολεμαϊδας (κ.τ.)

ΞΕΦΟΥΣΚΩΣΑΜΕ ΙΟΥΝΙΟ 2012

3.Charoula² {Χαρούλα} : Γέννησε 02/06 ΑΓΟΡΑΚΙ ΠΗΤ 27/06 Διαβαλκανικό Θεσσαλονίκης (κ.τ.)

4.Este {Σταυρούλα} : Γέννησε 03/06 ΑΓΟΡΑΚΙ ΠΗΤ 22/06 Λητώ Αθήνα (φ.τ.)

5.Anna31(31) {Άννα} : Γέννησε 04/06 ΑΓΟΡΑΚΙ ΠΗΤ 16/06 Ρέα Αθήνας (κ.τ.)

6.Αlekagala²(29){Αλεξάνδρα} : Γέννησε 11/06 ΑΓΟΡΑΚΙ ΠΗΤ 20/06 Γενικό Νοσοκομείο Ρόδου (κ.τ.)

7.Kikitsa80(31) {Κική} : Γέννησε 11/06 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΠΗΤ 19/06 Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Ιωαννίνων (φ.τ.)

8.Kokona²(29) {Αντωνία} : Γέννησε 12/06 ΑΓΟΡΑΚΙΠΗΤ 12/06 Γένεσις Θεσσαλονίκης (κ.τ.)

9.Delphine²(34) {Μαρία} : Γέννησε 15/06 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΠΗΤ 10/6 Ιπποκράτειο Θεσσαλονίκης (φ.τ.)

10.Maxim(21) {Ναταλία} : Γέννησε 15/06 ΑΓΟΡΑΚΙΠΗΤ 16/06 Γενική Κλινική Θεσσαλονίκης (κ.τ.)

11.Lia*(27) {Αμαλία} : Γέννησε 16/06 ΑΓΟΡΑΚΙΠΗΤ 14/06 Μητέρα Αττικής (κ.τ.)

12.Elena_c(31) {Έλενα} : Γέννησε 19/06 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΠΗΤ 29/06 Καπάκη Κλινική Χανίων (κ.τ.)

13.Natasamaria(31) : Γέννησε 20/06 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΠΗΤ 02/07Γαία Αθήνας (κ.τ.)

14.Toulaki : Γέννησε 25/06 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΠΗΤ 11/07 (φ.τ.)

15.Stedim {Δήμητρα} : Γέννησε 26/06 ΑΓΟΡΑΚΙ

ΞΕΦΟΥΣΚΩΣΑΜΕ ΙΟΥΛΙΟ 2012

16.Lil {Λία} : Γέννησε 07/07 ΑΓΟΡΑΚΙ ΠΗΤ 23/07 Μητέρα Αττικής (κ.τ.)

17.Nene(28) {Ελένη}: Γέννησε 07/07 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΠΗΤ 06/07 (φ.τ.)

18.Kangoroo²(34) {Κατερίνα} : Γέννησε 17/07 ΑΓΟΡΑΚΙ ΠΗΤ 20/07 Ιασώ Αθήνα (φ.τ.)

19.Fotini80 {Φωτεινή} : Γέννησε 20/07 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΠΗΤ 30/08 Γενικό Νοσοκομείο Ρόδου (φ.τ.)

20.Tsevoula : Γέννησε 20/07 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

21.Νανσυ83³ (29){Νάνσυ} : Γέννησε τα διδυμάκια της 26/07 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ + ΑΓΟΡΑΚΙ Μητέρα Αττικής (κ.τ.)

22.Venus82(29) {Αφροδίτη} : Γέννησε 28/07 ΑΓΟΡΑΚΙ ΠΗΤ 05/08 Γενικό Νοσοκομείο Φλώρινας (φ.τ.)

23.Beboula07(28) {Χριστίνα} : Γέννησε τα διδυμάκια της 28/07 + ΑΓΟΡΑΚΙ + ΑΓΟΡΑΚΙ ΠΗΤ 28/08 (κ.τ.)

24.Ariadni79(33) {Αριάδνη} : Γέννησε 29/07 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΠΗΤ 29/07 Πάτρα (κ.τ.)

25.Πασχαλιτσάκι² (34){Κατερίνα} : Γέννησε 30/07 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΠΗΤ 17/08 Γένεσις Θεσσαλονίκη (κ.τ.)

ΞΕΦΟΥΣΚΩΣΑΜΕ ΑΥΓΟΥΣΤΟ 2012

26.Christi83(29) {Χρύσα} : Γέννησε 01/08 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΠΗΤ 20/08 Λητώ Αθήνας (κ.τ.)

27.Mariagiorgos(27) {Μαρία} : Γέννησε 06/08 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΠΗΤ 05/08 Αττικό Αθήνα (κ.τ.)

28.Βικάκι² {Βίκυ} : Γέννησε 10/08 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΠΗΤ 28/08 Μητέρα Αττικής (κ.τ.)

29.Ανθή²(33) {Ανθή} : Γέννησε 17/08 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΠΗΤ 26/08 Ιασώ Αθήνας (φ.τ.)

30.Mina2 : Γέννησε 17/08 ΑΓΟΡΑΚΙ Euromedica Ρόδου

31.Rapanaki³(31) {Αγγελική} : Γέννησε 18/08 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΠΗΤ 30/08 Ιασώ Αθήνας

32.Happy : Γέννησε 29/08 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΠΗΤ 30/08 Γενικό Νοσοκομείο Διδυμοτείχου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλοριζικο το νεο ποστακι...

Νανσυ πολυ ομορφη ειναι η κορη σου...φτου φτου...

Ελενα ευχομαι περαστικο να ειναι ολο αυτο που περνας κ συντομα να γινεις καλα..κ να προσεχεις την διατροφη σου να μην χειροτερεψει..η κατασταση μεχρι την επεμβαση..

Κατερινακι εμενα η παιδιατρος τιποτα δεν μου ειπε για σιδηρο κ βιταμινη δεν το εχω ξανακουσει...

αχ δεν την παλευω την γαστρεντεριτιδα με τιποτα...αντε να φυγει απο πανω μου...αισθανομαι πολυ χαλια....κ το Δεσποινακι μου χαλια ειναι....το μωρο θα δειξει δεν ξερω ακομα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia saS υποσχομαι αυριο να σας διαβασω ολες ο μικρος φωναζει και μουτζωκλαιει... παω να ετοιμαστω σιγα σιγα για τη δουλεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το δεξι και παλι!

Μαρη Νανσυ,εμενα και η κορη σου να σου μοιαζει μου φαινεται!

Εχει χρωματα του μπαμπα ομως.

Και ειναι πολυ γλύκα η ατιμη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου! Καλορίζικο το νέο μας θεματάκι!!! Όλες είμαστε μανούλες πλέον! Πότε πέρασε το καλοκαίρι και γεννήσαμε όλες ε;; Απίστευτα γρήγορα..

Η φραουλίτσα κορίτσια έχει τώρα 2 μέρες που όλο τρώει και δεν κοιμάται γιατί πονάει η κοιλίτσα της και με το που πάει να κοιμηθεί κλαίει και πάλι θηλάζουμε και γενικώς όλο αυτό γίνεται :?:?:? Είμαι άυπνη και πολύ κουρασμένη. Αφήστε που με ρωτούν όλοι αν έχω γάλα γιατί το μωρό είνα συνέχεια στο στήθος..Κλείνω τα αυτιά μου και θηλάζω αλλά σίγουρα όλο αυτό έχει κλονίσει την αυτοπεποίθησή μου :?:?:?:? Μήπως δεν έχω αρκετό; Μήπως δεν είναι ποιοτικό; Το στήθος μου πάντως το νιώθω άδειο και είναι και πολύ μαλακό. Δεν προλαβαίνει να γεμίσει μάλλον :?:?:?:? Τι θα βγάλω με το θήλαστρο αν πρέπει να πάω κάπου :?:?:? ;;;;; Πότε σταματούν οι μαραθώνιοι θηλασμοί ρε κορίτσια;; Χθες ήμουν συνέχεια με το στήθος έξω γιατί όπως σας είπα δεν κοιμήθηκε σχεδόν καθόλου :?:?:?:?:? Είναι φυσιολογικό;;;

Γράψατε πάαααρα πολλά αυτές τις μέρες που δεν κατάφερα να σας διαβάσω και τώρα είναι αδύνατον να διαβάσω 14 ολόκληρες σελίδες. Ελπίζω αύριο να καταφέρω να σας σχολιάσω. Χαίρομαι πάντως που πετάει πάλι η ομάδα και γεμίζουμε τόσες σελίδες..

Φιλάκια πολλά!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανσυ,An eixa καουρες λεειμεχρι τον 4 μηνα,σερνομουν,εμετους....ρεζιλι γινομουν....δεν θυμαστε τι κλαμα εκανα??δεν αντεχα αλλο...

Της μπεμπας το μαλλι ειναι σγουρο....Λετε τουλαχιστον να διατηρηθει σγουρο ή θα ισιωσει.....Οταν την λουζουμε ειναι μπουκλακι,μπουκλακι...

Αυριο εχουμε να παμε σε επισκεψη,τη πρωτη μας φιλικη επισκεψη...Εφτιαξα μαλλι,παω να αγορασω δωρακι στο αλλο κοριτσακι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλοριζικο το νεο μας ποστακι!!!ολες πια μανουλες 2012!!!!

αλεκα χρονια σου πολλα για χτες!!!πολυχρονη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kaloriziko to postaki mas!!!

Aleka pragmatika tha katseis na diabaseis ola auta pou exases? Xara sto kouragio sou! Ante diabase ta mpas kai mou peis kai su kamia sumbouli gia to mpoukali!

Re koritsia prin ebgala me to thilastro 50 ml isa isa na prospathisoume me ton antra mou na tis dwsoume ligaki me to mpoukali....bre ti tin krataga egw ti o antras mou ti tis milousa ti tis tragoudousa...me ta xilia zoria ipie 15 ml kai na anagouliazei sunexeia kai pali epiase buzi kai eixe mia peina...ti na sas pw...re auti katalabainei mia xara kai mas douleuei mou fainetai. To xamomili mia xara to pinei apto mpoukali :shock:

Kokona gastrenteritida e? Perastika. Mporeis na thilazeis ama exeis gastrenteritida??

Anthouli kane upomoni kai esu...kai mena mou to eixe kanei auto alla kratise 2-3 meres. ama thes na bgaleis gala dwse tis 2 sunexomena geumata apto idio stithos gia na gemisei to allo. Kai min akous ti lene oi alloi...mporei h paragwgi sou na min einai akoma foul alla siga siga tha to katafereis an thilazei h mikri tha ruthmistei.

Eleni wraia ta mpouklakia...enas isia einai...an exei enas aptous duo sas tha meinoun, alliws kapoia stigmi pithanon na isiwsoun.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου.

Έψαχνα αυτό που είχε γράψει νομίζω η Κατερίνα μας για τις εβδομάδες ανάπτυξης του μωρού που τρώει πιο πολύ..κάτι τέτοιο. Ξέρει καμία να μου το βρει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα

Σταυρουλα βρηκα αυτο..ελπιζω να βοηθησα...

Τα μωρακια περνουν αναπτυξιακα αλματα. Επειδη ομως καθε μωρο ειναι ξεχωριστο και διαφορετικο,δεν παιρνουν ολα τα μωρα με την ιδια ενταση τα αλματα. Στο αναπτυξιακο αλμα τα θηλαζοντα μωρα αυξανουν την παραγωγη συμφωνα με τις αναγκες τους,ενω τα μωρα που πινουν ξενο γαλα μπορει ειτε να αυξησουν την ποσοτητα φαγητου ειτε να τη μειωσουν για εκεινη την περιοδο. Τα αλματα αναπτυξης σε εβδομαδες..

η 5η

η 8η & η 9η

η 12η

η 15η-16η-17η-18η-19η συνεχομενες με κορυφωση στην 17η

η 23η-24η-25η-26η με κορυφωση την 26η

η 29η-30η (αγχος αποχωρισμου/προσκολληση)

η 34η-35η-36η-37η με κορυφωση την 36η

η 42η-43η-44η-45η-46η-47η με κορυφωση την 44η

η 51η-52η-53η-54η με κορυφωση την 53η

η 60η-61η-62η-63η-64η με κορυφωση την 62η-63η

η 71η-72η-73η-74η-75η με κορυφωση την 72η-73η

Στα αλματα αναπτυξης τα βρεφη περνουν μια πολυ εντονη περιοδο που τα αναστατωνει. Ετοιμαζουν τα νεα τους κατορθωματα (μπουσουλημα,σηκωμα,περπατημα,ομιλια) κι αυτο τα αναστατωνει,τα κανει να φοβουνται και να αναζητουν την αγκαλια της μητερας τους. Μονο εκει νιωθουν ασφαλεια και σιγουρια!

Για να δεις εσύ σε ποια εβδομάδα είναι το μικρούλη σου μπορείς να ακολουθήσεις τον παρακάνω σύνδεσμο

http://www.disabled-world.com/artman/pu ... ator.shtml

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου..

η ψυχολογια παλι ειναι αστα να πανε..

εφυγε αντρας..εφυγαν γονεις κ εγω μονη με τρια παιδια..

εχθες κοιμηθηκαν στις 2 κ ολο το βραδυ ξυπναγαν κ οτι προσπαθησα με βυζι πηγε στραφι στις εξι δεν αντεξα κ εφτιαξα ξενο μπας κ κοιμηθουν..κ εχω τον αντρα μου να με πιεζει για θηλασμο 6 μηνες..κοριτσια δεν αντεχω..

ειναι αμαρτια που δεν αντεχω αυτο το ειδους θηλασμο;;;ταυτοχρονα δυο μωρα κ την σαντυ να ανεβαινει στην πλατη η να μου τραβαει τα μαλλια γιατι νομιζει οτι ειναι παιχνιδι;δεν χορταινουν δεν εχω γαλα κ εκει ο αντρας μου τον χαβα του..

εχθες παλι εκλαιγα συνεχεια εκεινος κοιμωταν στον καναπε κ εγω με τρια παιδια στο κρεβατι..κ μου εβαλε κ χερι επειδη φωναζα στην σαντυ που ηταν ατσουμπαλη κ μια μου τραβαγε τα μαλλια κ την αλλη χοροπηδαγε στο κρεβατι κ στο τσακ γλιτωνα τα μωρα μη τα πατησει..τον τρομαζα στον υπνο του..

αχ κοριτσια μιλαμε ειμαι παλι για πολυ χαλια..

εχθες τον παρακαλαγα να παμε μεχρι τις κουνιες με τα μωρα κ μου λεγε οτι ειναι πολυ κουρασμενος κ να μη το ξεφτιλιζουμε με τις βολτες που ειναι ασαραντηστα..

τι να κανω;;;;;;του λεω θα αρχισω τα χαμια τα λυγμενα τα χασισια κ το παιρνει στην πλακα!!!

φοβαμαι μην αρχισω στο τελος να μη θελω τα παιδια..

εχθες για να γελασετε με μυρισε η νυφη μου κ μου λεει αχ τι ωραια που μυριζεις τι αρωμα φορας;κ την απανταω κλεισουρα... :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia...de blepw kinisi simera....

Stauroula nomizw h Lia to eixe balei to site, alla mallon einai san auto pou sou egrapse h Kokona.

Nancy de kserw pws ta anexese ola auta...egw mallon sti thesi sou den tha antexa, oxi toso ta 3 paidia, oso auti tin piesi pou pernas apo tous gurw sou pou einai xeiroteri.

Emena pantws ta parapona piasan topo...xtes to bradu den koimotan to mwro kai anti na koimithei o antras mou pou nustaze kiolas polu, perimene na to taisw kai meta to pire na to nanourisei...mexri tis 1 mas pire...

meta otan ksupnise stis 5 pou piga na tin taisw sikwthike kai o antras mou, h alitheia einai oti ekei den ton xreiazomoun kai tou eipa na paei na koimithei alla den pige...mallon me lupithike pou me blepei kommatia kathe mera...meta to prwi den kserw ti tin exei piasei kai ksupnise pali stis 7...e tote imoun kommatia oute na anoiksw ta matia mou de mporousa...e kai tote sikwthike kai autos...egw tin taisa kai autos tin pire kai mou eipe na paw na koimithw kai me afisan na koimithw 8-10. Meta ksupnisa kai ton blepw pou tis eplene ton popo kai tis milouse!! Epatha plaka! Mou leei ekane tsisa 2 fores kai kaka 1.

E meta ton afisa ton kaimeno na paei kai autos na koimithei....an exw tetoia boitheia kathe mera eimai euxaristimeni! Alla duskolo giati ta wraria pou douleuei einai perierga. Alla kai auta pou kanei kati einai.

Mia koimatai mia xara 6wro kai mia to xalaei, exw arxisei na apelpizomai...mexri poio mina ksupnane to bradu gia fagito??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου ξέχασα να ευχηθώ και καλό μήνα.

Αντωνία μου αυτό ήθελα ευχαριστώ. Καλά το υποψιάστηκα ότι ήμασταν σε άλμα. Αυτή την εβδομάδα είμαστε πιο γκρινιάριδες και ήθελα όλο στήθος. Εκεί ηρεμούσε. Καμιά φορά ούτε στην αγκαλιά δεν ηρεμούσε. Είμαστε 12,9 εβδομάδες.

Νάνσυ χαχαχα καλά της απάντησες αν και εγώ θα έλεγα ότι μυρίζεις μωρουδίλα :D .

Κοριτσάκι έχω το τηλ μίας συμβουλου θηλασμού που είχα πάρει κι εγώ 1-2 φορές για να την συμβουλευτώ. Αν το θες πες μου. Πιστεύω ότι θα σε βοηθήσει να πάρεις την σωστή απόφαση γιατί άλλο να έχει ένα μωρό να θηλάσεις και άλλο 2. Χρειάζεσαι παραπάνω στήριξη και σωστη ενημέρωση γιατί έχει μεγάλη πίεση και από το περιβάλλον σου και το περιβάλλον μας είναι που συνήθως μας επηρεάζει και στο τέλος τα κάνουμε όλα λάθος.

Έλενα εδώ εμένα που έχει κοιμηθεί κάμποσες φορές 8ωρο χτες μου ξύπνησε στο 4ωρο κοιμήθηκε μετά από 1μιση ώρα (σκότωμα) και μετά κοιμήθηκε άλλες 3 ώρες. Οπότε μάλλον αργεί να φτιάξει τελείως.

Εγώ πάντως σε θαυμάζω που έχεις καταφέρει να την κοιμίζεις στην κούνια της και στο δωμάτιο της. Μεγάλο κατόρθωμα. Εμένα έχει κόλλημα με το πορτ μπεμπε ακόμα ξυπνάει στην κούνια την οποία κούνια την έχω και στο δωμάτιό μου. Δεν αντέχω όμως να σηκώνομαι κάθε μισή ώρα να τον κάνω βόλτες για να κοιμηθεί. Εντωμεταξύ μιας και λέμε για τους άντρες μας εμένα κάνει τον άρρωστο τώρα. Ταχαμου δεν αισθάνομαι και πολύ καλά μην κολήσω το μωρό όπου αυτό το λέει όταν του ζητάω είτε να τον αλλάξει είτε να τον βάλει να ρευτεί και μετά όταν τον παίρνω εγώ τον μικρό και καλά για να μην τον κολλήσει μου έρχεται στην αλλαξιέρα και μου τον πιάνει μου τον φιλάει και του λέω έτσι δεν θα κολλήσει το παιδί; μόνο αν τον πάρεις να τον αλλάξεις ή να τον βάλεις να ρευτεί ή να τον κοιμήσεις θα τον κολλήσεις; Μου τι δίνει όταν με αντιμετωπίζουν σαν να είμαι χαζή. Πες ρε φίλε δεν έχω διάθεση, είμαι κουρασμένος. Το προτιμώ από την κοροιδία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσακια μου.Καλο μας μηνα.

Διαβαζω τα νεα και στεναχωριεμαι λιγο,ειμαι κι εγω απο χτες πεσμενη και επηρεαζομαι.

Νανσακι καλο θα ηταν να παρεις τηλ τη συμβουλο που λεει η Σταυρουλα,θα σου δωσει το κουραγιο που χρειαζεσαι,ειτε για να συνεχισεις το θηλασμο,ειτε για να τον σταματησεις και να αντιμετωπισεις τους γυρω.Give it a try.

Eγω χτες βραδυ μαλωσα με τον αντρα για τελειως ακυρο λογο,και μετα εκανα μπανιο και ξαπλωσα.Χωρις να ξαναμιλησουμε ολο το βραδυ.Και ξενερωνω κατι τετοιες στιγμες,πως θα ζησουμε μαζι τη ζωη μας ετσι.

Τι σκατα εχουν στο κεφαλι τους και δεν μας καταλαβαινουν λιγο?Κατι φορες σκεφτομαι μηπως ηταν καλυτερα οταν ημουν απλα η ''γκομενα''.

Εβαλα κι εγω το λιθαρακι μου να ''πεσουμε'' λιγο ακομα ε? :lol:

Ευτυχως που εχουμε το παρεακι μας.Που θα καθομουν να τα λεω ολα αυτα και να με καταλαβουν..?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stauroula :lol::lol: me ton antra sou!! Kala les omws kai emena tha mou tin edine...kai egw petaw spontes twra teleutaia kai giauto me boithaei...xtes gia paradeigma den mas koimotan kai prospathouse na tin nanourisei o antras mou kai mou leei "aa de mou aresei auto to sustima pou ksekinise na thelei agkalia gia na koimithei" kai tou lew, den to ksekinise twra, etsi itan apo prin, alla afou to kimiza moni mou esu den to eixes parei xampari, egw toso kairo ti nomizeis oti kanw!!

Stauroula oso gia tin kounia...einai kalutera se diko tis dwmatio...mono mia mera duo einai duskoles kai oxi toso gia to mwro oso gia ti mama epidi exoume to agxos...tin prwti mera koimithika se ena mono krebati pou exw mesa sto dwmatio tis, meta omws mono me endosunenonisi. Auto pou anakalipsa einai oti koimatai kalitera ekei to bradu...egw bebaia tin ebaza ekei tin imera kai to eixe sunithisei...pantws pisteuw oti pio duskolo einai gia emas na to kanoume para gia ta mwra...alla an to afiseis polu kairo sto dwmatio sou tha exeis problima argotera...kai emena sto port mpempe kai sto relax koimatai amesws...na to prospathiseis tin imera stin kounia pou na sunithizei siga siga...sta alla duo koimatai giati einai periorismeno kai niwthei asfaleia...egw to perioriza kai stin kounia stis arxes...to tuligw polles fores san ntolmadaki apo ti mesi kai katw gia na min ksupnaei otan kounaei ta podarakia tis...twra sunithise kai den to exei auto to problima...tis bazw polles fores kai ena diplwmeno koubertaki stin plati gia stirigma kai etsi exei tin aisthisi oti kati tin akoumpaei.

Lia to postaki mas einai swtirio kai megali psuxologiki stiriksi...merika pragmata pou leme edw den tha ta legame oute sta pio kontina mas atoma! Liaki etsi einai h sumbiwsi kai otan exeis pio sobares upoxrewseis...thelei prospatheia kai apo tous duo gia na min katareusei enas gamos kai gia na min ginoun ola routina...kane upomoni apla skepsou opws ta mwra pou pernane alma anaptiksis, e etsi kai h sxesi enos zeugariou pou exei kati kainourio na antimetwpisei...pisteuw meta to 6mino ola ginontai kai pali fusiologika!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!

Πολύ ενδιαφέρον αυτό με τα άλματα ανάπτυξης, πρέπει να το αποθηκεύσω.

Φιλενάδες, κάντε παράπονα!!Πιάνουν τόπο, όπως λέει και η Έλενα!

Και γω πάντως κάνω παράπονα αλλά με βλέπει κιόλας που κάποιες φορές είμαι τελείως απελπισμένη!Απλά το κακό είναι ότι οι άντρες θέλουν συνέχεια "υπενθυμίσεις"γιατί κάνουν πράγματα για μια μέρα και μετά φτού πάλι τα΄ιδια. Εγω έχω που λέω μια βδομάδα στον άντρα μου να κουρέψει το γκαζόν και να πλύνει το αυτοκίνητο και όλο λεει αυριο και αύριο.Μέχρι που σήμερα του είπα ότι δεν πάμε πουθενά αν δεν τα κάνει και του υπενθύμισα ότι απο βδομάδα αρχίζει τα μαθήματα και τότε θα μου λεει δεν προλαβαίνει και φυσικά θα σκοτωθούμε. Και γω μερικές φορές τον λυπάμαι γιατί όντως προσπαθεί και κάνει πολλά πράγματα με τη μπέμπα και μετά το βράδυ αν ξυπνήσει, του έιναι δύσκολο να ξανακοιμηθεί αλλά τί να κάνω??Μαζί το έχουμε το παιδι και εγώ κάνω και όλα τα περιφερειακά.Αποστειρώσεις, καθάρισμα σπιτιου, σίδερο και πόσα άλλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το θεμα ειναι πως απο την κουραση ψυχολογικη κ σωματικη θελω απο τη μια να κοψω εντελως το θηλασμο γιατι αυτο περιγραφεται με μια λεξη σκοτωμα!κ απο την αλλη νοιωθω τυψεις που κοιταζω τον εαυτο μου κ το ποσο κουρασμενη νοιωθω.δεν ξερω τι να κανω κ φυσικα με την πιεση του αντρα μου νοιωθω μεγαλυτερη απελπισια.

νοιωθω τυψεις που εχω κανει τσιγαρο αλλα απο την αλλη νοιωθω οτι θα τρελαθω!!!

οποιος με περνει τηλ κ του περιγραφω την κατασταση με λυπαται..κ πιο πολυ που ειμαι μονη μου ολη μερα..μου λενε να κοιταξω να μαι εγω καλα για να μπορω να ανταπεξελθω κ πως εαν πιεζομαι θα τα παιξω..

εμενα παντως η σαντυ εκανε να κοιμηθει 2 χρονια σερι...ελπιζω τα μπεμπεκια σας να μη ειναι σαν τη σαντυ..

εμενα κοριτσια ειναι πιο εξυπνος κοιμαται στο σαλονι για να μην ακουει τιποτα κ να μη σηκωνεται..

κ με πηρε τηλ κ πριν να μου κανει παραπονα που δεν τον εχω παρει ουτε ενα τηλ...κ του πα πλακα μου κανεις;;;;δεν κοιμηθηκα ολο το βραδυ κ απο το πρωι τρεχω μια το ενα μια το αλλο.. :evil::evil:

εχθες εφαγα στις 7 το απογευμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα καλο μήνα και καλο φθινόπωρο μανουλες!

Σταυρουλα είδα σου τα έβαλε η Αντωνια τα άλματα ανάπτυξης.

Νανσυ εσυ με τρία και δεν σε καταλαβαίνουν κιόλας, γιατι δεν λες κάτι σημασία πάντως έχει εσυ να νιώθεις καλα και να κανεις ότι πιστεύεις ότι είναι το σωστό και μέχρι εκει που αντεχεις.

Έλενα τέλεια βοήθεια έχεις απο τον άντρα σου, τώρα για τον ύπνο κάθε παιδάκι είναι διαφορετικο .... Η δικια μου μέχρι τα δυο και ξυπναγε στάνταρ μια φορα μη πω και δυο το βράδυ.

Έλενα είπες μια μεγαλη αλήθεια και θα το βρείτε πολλές φορές μπροστά σας, σε κάθε αλλαγή που θα πρέπει να κάνουμε στα μωρα μας είναι εμείς οι ίδιες να το πάρουμε απόφαση και να διώξουμε τις ανασφαλειες και τους φόβους μας γιατι όλα περνάνε και τα αντιλαμβάνονται οι ψυχουλες μας, όσο πιο ήρεμες και σταθερές στις αποφάσεις μας είμαστε τόσο πιο εύκολα αποδέχονται τις αλλαγες τα μωρα μας.

Εμείς θα φύγουμε σε λίγο για Καλαμάτα έχουμε μια βάπτιση αυριο. Θα οδήγησω και μονη μου με τα δυο μικρά πίσω τρία τέταρτα μέχρι να πάω να πάρω τον άντρα μου απο την δουλεια, ελπίζω να είναι και τα δυο ήρεμα.

Καλο σαββατοκύριακο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα καλο μήνα και καλο φθινόπωρο μανουλες!

Σταυρουλα είδα σου τα έβαλε η Αντωνια τα άλματα ανάπτυξης.

Νανσυ εσυ με τρία και δεν σε καταλαβαίνουν κιόλας, γιατι δεν λες κάτι σημασία πάντως έχει εσυ να νιώθεις καλα και να κανεις ότι πιστεύεις ότι είναι το σωστό και μέχρι εκει που αντεχεις.

Έλενα τέλεια βοήθεια έχεις απο τον άντρα σου, τώρα για τον ύπνο κάθε παιδάκι είναι διαφορετικο .... Η δικια μου μέχρι τα δυο και ξυπναγε στάνταρ μια φορα μη πω και δυο το βράδυ.

Έλενα είπες μια μεγαλη αλήθεια και θα το βρείτε πολλές φορές μπροστά σας, σε κάθε αλλαγή που θα πρέπει να κάνουμε στα μωρα μας είναι εμείς οι ίδιες να το πάρουμε απόφαση και να διώξουμε τις ανασφαλειες και τους φόβους μας γιατι όλα περνάνε και τα αντιλαμβάνονται οι ψυχουλες μας, όσο πιο ήρεμες και σταθερές στις αποφάσεις μας είμαστε τόσο πιο εύκολα αποδέχονται τις αλλαγες τα μωρα μας.

Εμείς θα φύγουμε σε λίγο για Καλαμάτα έχουμε μια βάπτιση αυριο. Θα οδήγησω και μονη μου με τα δυο μικρά πίσω τρία τέταρτα μέχρι να πάω να πάρω τον άντρα μου απο την δουλεια, ελπίζω να είναι και τα δυο ήρεμα.

Καλο σαββατοκύριακο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nancy giati piezeis toso ton eauto sou kai den kaneis apla auto pou mporeis?? Ta mwrakia sou tipota den tha pathoun an den ta thilazeis h an ta thilaseis ligotero...kai ta paidia pou den thilasan pote mia xara einai me tis swstes trofes...otan kapoia den exei ti dunatotita ti tha kanei diladi tha pethanei?

Sorry pou sto lew alla se ena kommati ftais esu, sto oti den patas podi na peis auto mporw na kanw kai as leei oti thelei o antras sou.

Emena ksereis poses fores otan me eblepe kommatia mou elege, theleis na paroume kai kseno na to ftiaxnoume na ksekourasteis merikes meres? Kai egw apla epeleksa na min to kanw, alla an itan na katareusw kai entelws tha to ekana. Egw tha sou elega oti kane ligo upomoni mexri na sarantiseis kai meta ftiaxne kseno kai dine tous mono 1-2 geumata diko sou. Kai apla afou blepeis oti den katalabainei kane auto pou esu pisteueis oti mporeis.

Episis tha ithela na pisteuw oti h mpempa mou tha ftiaksei programma prin ta 2 xronia giati den nomizw na anteksw etsi toso kairo!

Kagouraki mou kala na perasete...mia xara tha ta pas me tin odigisi! Kai egw exw agxos otan odigw moni mou me to mwro kai den to exw kanei ws twra polles fores.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...