Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΒΑΛΙΤΣΑ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟΥ


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΛΕΩ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΕΤΟΙΜΑΖΩ ΤΗ ΒΑΛΙΤΣΑ ΤΟΥ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟΥ.ΕΧΕΤΑ ΚΑΜΜΙΑ ΛΙΣΤΑ ΜΕ ΤΑ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΓΙΑ ΜΗΤΕΡΑ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙ΄; ΜΕ ΤΙ ΘΑ ΤΑ ΠΛΥΝΕΤΕ ΕΣΕΙΣ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριμαρ θα σου μεταφέρω μια πολύ κατατοπιστική λίστα που βρήκα σε ένα βιβλίο πριν την δεύτερη γέννα μου.Εγω προσωπικά την ακολούθησα και είναι εξαιρετική... :)

1.Δυο πιτζάμες ή νυχτικές,αναλογα με το στυλ σου,που να ανοίγουν μπροστά στο στήθος για να μπορείς να θηλάζεις το μωρό.Φρόντισε να είναι ζωηρά τα χρώματα γιατί,θα είσαι που θα είσαι κουρασμένη και ταλαιπωρημένη,τουλάχιστον να έχεις τα χρώματα να σε ανεβάζουνε.

2.Μια ρόμπα για πάνω απο τις μπιτζάμες.Μπορεί να κάνεις καμια βόλτα στο διάδρομο να ξεμουδιάσεις.

3.Ένα ζευγάρι παντόφλες.Κράτησε φυσικά τα παπούτσια που θα φοράς όταν πας για να γεννήσεις-θα σου χρειαστούν για να μη φύγεις με τις παντόφλες.

4.Πετσέτες μπάνιου

5.Ένα δυο ειδικά σουτιέν θηλασμού.

6.Επιθέματα στήθους.Είναι κάτι σαν τα στρογγυλά βαμβάκια του ντεμακιγιάζ,αλλά τα βάζεις στο στήθος για να μην τρέχει το γάλα όταν θηλάζεις.

Ελπίζω να βοήθησα...Με το κάλό το μωράκι σου!:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριμαρ θα σου μεταφέρω μια πολύ κατατοπιστική λίστα που βρήκα σε ένα βιβλίο πριν την δεύτερη γέννα μου.Εγω προσωπικά την ακολούθησα και είναι εξαιρετική... :)

1.Δυο πιτζάμες ή νυχτικές,αναλογα με το στυλ σου,που να ανοίγουν μπροστά στο στήθος για να μπορείς να θηλάζεις το μωρό.Φρόντισε να είναι ζωηρά τα χρώματα γιατί,θα είσαι που θα είσαι κουρασμένη και ταλαιπωρημένη,τουλάχιστον να έχεις τα χρώματα να σε ανεβάζουνε.

2.Μια ρόμπα για πάνω απο τις μπιτζάμες.Μπορεί να κάνεις καμια βόλτα στο διάδρομο να ξεμουδιάσεις.

3.Ένα ζευγάρι παντόφλες.Κράτησε φυσικά τα παπούτσια που θα φοράς όταν πας για να γεννήσεις-θα σου χρειαστούν για να μη φύγεις με τις παντόφλες.

4.Πετσέτες μπάνιου

5.Ένα δυο ειδικά σουτιέν θηλασμού.

6.Επιθέματα στήθους.Είναι κάτι σαν τα στρογγυλά βαμβάκια του ντεμακιγιάζ,αλλά τα βάζεις στο στήθος για να μην τρέχει το γάλα όταν θηλάζεις.

Ελπίζω να βοήθησα...Με το κάλό το μωράκι σου!:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΑΣΙΚΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΙ ΑΛΛΟ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΘΕΜΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ

(ΕΤΟΙΜΑΖΩ ΤΗΝ ΒΑΛΙΤΣΑ)..

ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΡΙΞΕΙΣ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ..

ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΒΛΑΠΤΕΙ ΝΑ ΤΑ ΞΑΝΑΛΕΜΕ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΑΣΙΚΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΙ ΑΛΛΟ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΘΕΜΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ

(ΕΤΟΙΜΑΖΩ ΤΗΝ ΒΑΛΙΤΣΑ)..

ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΡΙΞΕΙΣ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ..

ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΒΛΑΠΤΕΙ ΝΑ ΤΑ ΞΑΝΑΛΕΜΕ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριμάρ εκτός απο αυτά που σου έγραψε η Βικτώρια καλό θα είναι να έχεις μαζί σου και κάποια ποιό προσωπικά είδη.

Σαμπουάν γιατί θα μείνεις μέσα 4 μέρες σίγουρα.

Αφρόλουτρο.

Οδοντόπαστα.

Οδοντόβουρτσα.

Χτένα για τα μαλλιά.

1-2 εσώρουχα καλό θα ήταν να έχεις μαζί σου...

Γενικά, ότι απαραίτητο θα έπαιρνες μαζί σου σε ένα ταξίδι.

Για το μωρό θα χρειαστείς ένα εσωρουχάκι και ένα φορμάκι για την έξοδο. Φυσικά αν κάνει κρύο ένα σκουφάκι και κουβερτούλα.

Τώρα αν γεννήσεις σε δημόσιο και το έχεις μαζί σου, δεν ξέρω αν πρέπει να έχεις και κάποια ρουχαλάκια μαζί σου.

Οσον αφορά το πλύσιμο, εγώ προσωπικά τα ρούχα του μωρού και τα δικά μου του μαιευτηρίου τα επλενα και θα τα πλύνω τώρα στο δεύτερο με παιδικό απορρυπαντικό (Proderm, Persil, Αρκάδι) όπως και παιδικό μαλλακτικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριμάρ εκτός απο αυτά που σου έγραψε η Βικτώρια καλό θα είναι να έχεις μαζί σου και κάποια ποιό προσωπικά είδη.

Σαμπουάν γιατί θα μείνεις μέσα 4 μέρες σίγουρα.

Αφρόλουτρο.

Οδοντόπαστα.

Οδοντόβουρτσα.

Χτένα για τα μαλλιά.

1-2 εσώρουχα καλό θα ήταν να έχεις μαζί σου...

Γενικά, ότι απαραίτητο θα έπαιρνες μαζί σου σε ένα ταξίδι.

Για το μωρό θα χρειαστείς ένα εσωρουχάκι και ένα φορμάκι για την έξοδο. Φυσικά αν κάνει κρύο ένα σκουφάκι και κουβερτούλα.

Τώρα αν γεννήσεις σε δημόσιο και το έχεις μαζί σου, δεν ξέρω αν πρέπει να έχεις και κάποια ρουχαλάκια μαζί σου.

Οσον αφορά το πλύσιμο, εγώ προσωπικά τα ρούχα του μωρού και τα δικά μου του μαιευτηρίου τα επλενα και θα τα πλύνω τώρα στο δεύτερο με παιδικό απορρυπαντικό (Proderm, Persil, Αρκάδι) όπως και παιδικό μαλλακτικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...