Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια Φεβροαριου-Μαρτιου-Απριλιου 2013


Recommended Posts

Αναστασίααααααααααααααααα.. καλέ πλάκα σου έκανα χαχαχα :D Σοβαρά τώρα, μου φανηκε οτι στα ματακια (σχήμα/θέση) μοιάζει στον αντρούλη σου ;) Κατα τα αλλα, είναι παρα πολυ νωρίς για να δούμε σε ποιον μοιάζει. Σου μιλάω εγώ που ο γιος μου ειναι καρμπον με τον αντρα μου και ο παιδίατρος που ηρθε πρωτη φορα σπίτι του είπε "να σου ζησει η φωτοτυπία". Τι άλλο να σου πω??? Ελπίζω κι εγώ στο δεύτερο να πάρει κάτι απο μένα :D

Όσο για την πειθαρχία, που έθιξες, προσπαθούμε να μην φωνάζουμε όσο γίνεται και σίγουρα να μην υπάρχει καθόλου σωματική βία (ξυλιες, παντοφλιες και τα σχετικά). Το μόνο που έχουμε κάνει 1-2 φορές πάνω σε πολλά νεύρα είναι ενα τακ μπατσάκι πάνω στο χεράκι για να καταλάβει οτι αυτό δεν πρέπει να το ξανακάνει ποτέ. Και ηταν και κάτι πολυ σοβαρό, πχ. έβαλε το δαχτυλο στην πρίζα. Ιδίως αν πιάσω τον εαυτό μου να φωνάζει χωρίς να υπάρχει σοβαρός λόγος (άνθρωπος είμαι :cry: συμβαίνουν αυτά), μετά τον πιάνω αγκαλίτσα και του ζητάω συγγνώμη αν ήμουν υπερβολική κι ότι δεν έπρεπε να φωνάξω τόσο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 985
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπερα κοριτσια μου....Αν μου μπραβο που μπηκες στον 7ο...2 μηνες ακομα και την καρατας αγκαλια την ζουζουνα σου...Κοριτσια οντως η μετακομιση εχει πολυ τρεξιμο....σας νιωθω απολυτα...θελει πολυ τρεξιμο και δυναμη μεχρι να τελειωσετε...Νικη μου μπραβο που το ξεπερασες και αυτο...ζουμπι καλη επιτυχια και σε σενα με την β επιπεδου...καντυ μου δεν ξερω για πιο λογο μου την αλλαξαν...αλλα πανω στην χαρα μου που ειδα τον μπεμπη μας ξεχασα πολλα που ηθελα να ρωτησω...Αληθεια βγαζω λιγο σαν υγρο απο το στηθος.τι ειναι αυτο??να παρω τον γιατρο μου τηλεφωνω???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο Αναστασία μου... περνάει ο καιρός εγώ σε 12 μέρες μπαίνω στον 7ο.. το περιμένω πως και πως το μπαμπάκι μου να έρθει!!!

Κορίτσια όντως το ωραιότερο συναίσθημα μιας γυναίκας είναι η εγκυμοσύνη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια μου....Αν μου μπραβο που μπηκες στον 7ο...2 μηνες ακομα και την καρατας αγκαλια την ζουζουνα σου...Κοριτσια οντως η μετακομιση εχει πολυ τρεξιμο....σας νιωθω απολυτα...θελει πολυ τρεξιμο και δυναμη μεχρι να τελειωσετε...Νικη μου μπραβο που το ξεπερασες και αυτο...ζουμπι καλη επιτυχια και σε σενα με την β επιπεδου...καντυ μου δεν ξερω για πιο λογο μου την αλλαξαν...αλλα πανω στην χαρα μου που ειδα τον μπεμπη μας ξεχασα πολλα που ηθελα να ρωτησω...Αληθεια βγαζω λιγο σαν υγρο απο το στηθος.τι ειναι αυτο??να παρω τον γιατρο μου τηλεφωνω???

Binoula ειναι απόλυτα φυσιολογικό! Το στήθος σου ετοιμάζεται για την (υπερ)παραγωγή γάλακτος :) Μην αγχώνεσαι! Να δεις οταν θα γεννηθει το μπεμπέκι και θα σου ρθει το κανονικό γάλα, θα κάνεις ντους με ζεστό νερό και θα τρέχει και το γάλα παράλληλα.. τελείως σουρεαλ κατάσταση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MamaToBe σ ευχαριστω πολυ γιατι δεν ειχα ιδεα τι παιζει μ αυτο...παλι καλα που ειναι γαλα...νομιζα βλακιες μωρα...αληθεια κανεις μπανιο και τρεχει το γαλα???απιστευτω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι! Τρέχει το ζεστό νερό, τρέχει και το γάλα μαζί. Στην αρχή φρικάρεις, μετά το συνηθίζεις :P Εγώ με το που έβγαινα απο το ντους, πρώτα έβαζα σουτιεν και επιθέματα κι ύστερα όλα τα άλλα.. Αλλιώς μετά γινόμουν πάλι για μπανιο :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάρες μου... πως είστε????

Εγώ Δόξα τω Θεώ καλά!!!!

Σήμερα ξύπνησα πήρα τον δερματολόγο τηλ. μου είχα πει να τον πάρω εάν σε 3 μέρες δεν ξαναέβγαζα σπυριά για να μου δώσει οδηγείες μου είπε να συνεχίσω το διαιτολόγιο και τα χάπια κανονικά μέχρι την Κυριακή και από Δευτέρα να μειώσω την δόση και να τρώω ότιδήποτε εκτώς από κάτι πολύ συγκεκριμένα που μου τα έχει γράψει.... Παναγιά μου δεν αντέχω άλλο αυτά τα φαγητά μου έχουν φέρει τρομερή δυσκοιλιότητα!!!

Binoula, είναι απολύτως φυσιολογικό αυτό που έχεις... εγώ έχω 2 μήνες περίπου που βγάζω διάφανο αλλά έχει τώρα 2 βδομάδες περίπου που είναι γαλακτερό!!! Ρώτησα τον γιατρό μου τότε στην Β επιπέδου και μου είπε ότι είναι απόλυτα φυσιολογικό!!!!

Φιλάκια σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!Πως ειστε?Εμεις εδω στον καθημερινο αγωνα!Σημερα εχω 6 πλυντηρια να βαλω κ 6 στεγνωτηρια.Φυσικα εχει κ συνεχεια με το σιδερωμα... 7 πλυντηρια θα σιδερωσω(το 1 υπολλειπεται απο την προηγουμενη εβδομαδα :oops: ) Το σπιτι εχει πια αδειασει..Λιγα πραγματακια εμειναν να κανουμε ευτυχως..

Ελενααααα!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol: πολυ γελασα!!!!!Αντε επειδη ειμαι καλη σημερα O:-) θα ευχηθω να παρεις μονο τα βασικα δλδ 8-12 κιλακια.Αυτα δεν ειναι λιπος αλλα το αιμα μας,η μητρα μας ,το νινι κλπ. :lol::lol::lol::lol:

Βινουλα το υγρο ειναι γαλατακι.Στην αρχη ειναι λιγο διαφανες και μετα παιρνει χρωμα.Εγω ποτε δεν εβγαλα τετοιο υγρο πριν γεννησω.Ομως παντα εβλεπα στη θηλη κομματακια κιτρινου πηγματος.Οταν γεννησα οπως λεει κ η Ελενα δεν μπορουσα αν δεν φορουσα επιθεματα.Γινομουν μουσκεμα.Η αδερφη μου δεν ειχε ποτε τετοιο θεμα,εγω γινομουν χαλια και αφηνε κ λεκε αυτο ειναι το θεμα.Οποτε το επιθεμα ηταν πολυ βασικο για μενα.

Νικη ευχομαι να μην ξαναδεις τετοιου εδους σπυρακια ποτε!

Ζουμπι ζουμπι εισαι δω?Περιμενουμε να μας πεις νεα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου σας ευχαριστω για την επεξηγηση και ευτυχως που σας εχω και μου εξηγητε και τιποτα γιατι αλλιως δεν θα την παλευα...εγω σημερα ειμαι στο χαλαρο...δουλειτσες σπιτι και ολα καλα κ ωραια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!!Άργησα πολύ,μόλις μπήκα.Τι ταλαιπωρία φάγαμε...δε λέγεται.

Σήμερα όπως ξέρετε όσες μένετε Αθήνα,το μετρό είχε απεργία...αυτό σημαίνει,απίστευτη κίνηση,απίστευτη όμως.Φύγαμε απο το σπίτι στις 1 και γυρίσαμε μόλις τώρα!!! :shock::shock::shock:

Τέλος πάντων...Χαλάλι η ταλαιπωρία γιατί είδα...ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ,ΤΟ ΚΑΜΑΡΙ ΜΟΥ,ΤΟΝ ΑΝΤΡΑΚΛΑ ΜΟΥ!!!!! :lol::lol::lol::lol: Ναι..ναι τα έχω παίξει και επιτέλους μπορώ απο εδώ και πέρα να απολαύσω την εγκυμοσύνη μου και να αρχίσω να κάνω όνειρα για το αγοράκι μου.Πω...πω σαν ψέματα μου φαίνεται....

Το μωρό είναι μια χαρά και εγω επίσης.Είναι 440γρ,....παίδαρος!!! :lol::lol:

Τα είδαμε όλα μια χαρά,το αγοράκι μου απόλυτα συνεργάσιμο λες και καταλάβαινε.Γυρνούσε μόνο του απόλες τις πλευρές...τι καλό παιδάκι..(ελα..μην κοροιδεύετε την τρελή τη μάνα!!).Οι μετρήσεις όλες πολύ καλές,αιματώνετε το παιδί πολύ καλά.

Ακριβής ημερομηνία τοκετού δεν μου είπε ο δόκτορας.αυτά θα τα πούμε στο επόμενο ραντεβού τον άλλο μήνα.Εχουμε καιρό ακόμα...

Αυτά κοριτσάκια μου,πήρα μεγάλη χαρά και ανακούφιση.Τώρα σας γράφω και κάνει τούμπες στην κοιλίτσα!!Αρχίζω πια να συνειδητοποιώ πως το όνειρο μου θα πραγματοποιηθεί και η οικογένεια μου θα ολοκληρωθεί!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Τι κάνετε????

Εγώ κάθομαι μιας και τις δουλειές μου τις έχω κάνει όλες!!!

Σήμερα το μενού μου έχει κοτόσουπα... μιας και δεν μπορώ να φάω τίποτε άλλο... θα την φτιάξω θα βγάλω για μενα και μετά θα την αυγοκόψω γιατί δεν κάνει ακόμη να φάω αυγό!!!

Εχθές πήρα τις εξετάσιες μου είναι όλες μια χαρά εκτώς από τον αιματοκρίτη που είναι στα πατώματα και το ασβέστιο που είναι οριακά χαμηλά!!!

Αυτά τα νέα μου... φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!Καλο σκ να εχουμε!

Ζουμπι μου μπραβοοο!!!Τι τελεια νεακια!!!!Με το καλο το αντρακι σου!!!!

Νικη μου υπομονη κοριτσακι μου!!!

Εμεις θα παμε να φαμε εξω μιας κ εχω μαζεψει σχεδον τα παντα.Αυριο θα κανω σολωμο με πατατουλες στο φουρνο κ μια σως απο γιαουρτι,ανιθο,λεμονακι,αλατακι και λαδακι..μιαμμμμ!!!!Μονο 2-3 πιατα αφησα εξω 2-4 ποτηρια και ενα ταψακι.

Φιλακια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζούμπι μου είναι στα απαγορευμένα το αυγό για λίγες ημέρες λόγω της αλλεργίας που έπαθα... γι αυτό... αλλιώβς δεν είχα πρόβλημα το αυγό είναι από τα αγαπημένα μου!!!

Αναστασία πολύ ωραίο το φαγάκι!!! Καλά να περάσετε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο ζουμπακι... μια χαρα ο παιδαρος!!!!!!

εμεις σημερα ψαροσουπα για την μικρη και πατατοσαλατα για μας....

σημερα θελω να την πεταξω απο το παραθυρο την κορη μου....

τι να πω.. η εγω εχω πολλες ορμονες η αυτη εχει ξεφυγει...

εχω αρχισει και ζοριζομαι...

ποναω κιολας απο κατω...

ελενη αυριο θα σου στειλω την φωτο με το λικνο..

φιλακια!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου απ οτι βλεπω απο φαγακι καλα πατε....εγω σημερα εφαγα κοτομπουκιες και πατατουλες τηγανιτες με σαλατα...σημερα εκανα δουλειτσες και μολις εκατσα...ποναει η μεσουλαα μου....αχ κοριτσια κουραζομαι αρκετα ευκολα....αν και παιρναει ο καιρος γρηγορα ανηπομονω να τον σφιξω στην αγκαλιτσα μου...δεν ξερω...μονο αυτο σκεφτομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κουκλάρες μου!

niki...δεν ήξερα ότι έπαθες αλλεργία;;;Μάλλον θα έχω χάσει κάποιο επεισόδιο...περαστικά βρε..

Eleni_sk άστα ακι η δική μου κ΄ρη τα έχει παίξει τελείως και ας είναι ολόκληρο παιδί.Ζηλεύει τραγικά!Είναι μέσα στην αντίδραση,μου αντιμιλάει,δεν με ακούει...θέλει διαρκώς να μου σπάει τα νεύρα και το καταφέρνει.Αντιδρά έτσι λόγω του μωρού...που να γεννηθεί κιόλας.Ευτηχώς που θα πηγαίνει στο σχολείο τα πρωινά και θα μπορώ να ασχολούμαι λίγο παραπανω με το μικρό.Γιατί όταν θα είναι εδώ δεν θα με αφήνει να κάνω τίποτα μόνο τα απαραίτητα.Εδώ με ρώτησε να πίνει κ αυτή γάλα απ΄το στήθος!!! :shock: Φρικάρισα!!

Ουφ...θα περάσω δύσκολα ένα διάστημα...μέχρι να το ξεπεράσει...

Μήπως και η δικιά σου,τα κάνει αυτά για τον ίδιο λόγο;;

Απο αύριο άκουσα πως χαλάει ο καιρός,λέω να στρώσω τα χαλιά σήμερα...δεν ξέρω..το σκέφτομαι.Το σπίτι το έχω έτοιμο,το καθάρισα.Θα δω..

Καλέ έχουν βγάλει τα χριστουγεννιάτικα τα είδατε;;;Προχτές που γυρνούσαμε απ΄το γιατρό τα είδαμε...πως περνάει έτσι ο καιρός....

Να ρωτήσω και κάτι...αυτη την καμπύλη ζαχάρου που λέτε,πρέπει να την κάνουμε όλες ή την κάνουν εκείνες που δείχνουν "κάτι"οι εξετάσεις τους;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια, τι κάνετε καλά?

εγώ σχετικά καλά...το μπεμπέ καλά είναι απλά κουράστηκα πολύ στη δουλειά , τέλος του μήνα χαμός...γι αυτό και δεν εμπαινα τις καθημερινές, έπεφτα για ύπνο μαζί με τον μικρό, στις 10.

Κορίτσια και εμ'ένα ο μικρός μου βγάζει ζήλια και έχω απελπιστεί, λέω από τώρα? που να το δει κιόλας...

κεκεδίζει ένω μίλαγε μια χαρά και κάνει τσίσα πάνω του στον παιδικό. Συζήτησα με την κοπέλα στον παιδικό και μου λέει ότι τον βρίσκει αγχωμένο και νευρικό λίγο αλλά είναι υγιές να αντιδρά. Λέτε να ρωτήσω και παιδοψυχολόγο αν συνεχίσει?

προς το παρόν σταμάτησα να του μιλάω για το μωρό.

Σήμερα σιδέρωσα και τώρα θα μαγειρέψω , θα φτιάξουμε και κέικ με το γιόκα μου.

Φιλάκια σε όλες

(νίκη περαστικά με την αλεργία σου)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tτι γίνεται, σήμερα που έχω χρόνο λείπετε όλες?

χαχα, καλά να περνάτε....

διάβασα και τα νέα σας , ζούμπι έκανες β επιπέδου ε? μπράβο, super ....κοντεύεται μερικές άλλες στη μέση, εγώ έχω ακόμα....χεχ, γερά να είναι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια καλησπέρα!!!Έχω πολύ καλά νέα.Ο γιατρός με αφήνει να ταξιδέψω!!!!Γιούπι!!!Η καμπύλη σακχάρου είναι λίγο τσιμπημένη,η γλυκοζυλιωμένη είναι στο χαμηλότερο όριο,κάνω διατροφή,μετράω το σάκχαρο κάθε 2 μέρες, 2 φορές τη μέρα κ μέχρι τώρα είναι πολύ καλές.Η φλέβα καθάρισε,οι θρομβώσεις φύγανε,αλλά προληπτικά συνεχίζουμε τις ενέσεις κ φοράμε καλσόν.Είμαι πάρα πολύ χαρούμενη.

an-n αν και τώρα θα αποκτήσω παιδάκι είμαι της άποψης ότι ποτέ δεν σηκώνουμε χέρι σε παιδί, ούτε το φωνάζουμε, τα παιδιά τώρα μαθαίνουν και εμείς πρέπει να τους εξηγούμε τα πάντα με τον κατάλληλο τόνο φωνής κ με πολύ υπομονή.

Φιλάκια σε όλες!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα και καλή εβδομάδα να έχουμε.

Καλέ που είσαστε όλες πια;;;;;;;;;;;;;;;;Ελάτε να πούμε τίποτα να περάσει η ώρα...χαχαχχαχαχα :lol:

Εγώ κορίτσια μου δεν μπορώ να κοιμηθώ πλέον καλά τα βράδια..Απο το δεξί πλευρό νομίζω πως δεν μπορώ να ανασάνω καλά,ανάσκελα..δεν το συζητώ μου κόβεται τελείως η αναπνοή και απ΄το αριστερό πλευρό που είναι κάπως καλύτερα,δεν μπορώ γιατί ο μπέμπης έχει βολευτεί αριστερά και μόλις κάνω να γυρίσω απο εκεί αρχίζει τα σουλάτσα κ τα κλοτσίδια,σαν να μου λέει..."ψιτ!κυρία...ενοχλείς...!!".Εκτός απο αυτά είναι και η νυχτερινή συχνοουρία...μου αρέσει που λένε πως στο 2ο τρίμηνο περνάει,μπααααααα...στη δική μου περίπτωση δεν ισχύει..

Οπότε...έχω σηκωθεί απο τις 6!!Έχω μαζέψει την κουζίνα που ήταν χάλια ο νεροχύτης απ'το βράδυ που φάγαμε,εχω βάλει πλυντήριο και πλένει,εχω φάει το πρωινό μου,εχω σφουγγαρίσει βεράντες...τι άλλο;;..Τίποτα άλλο,αυτά.Δεν μπορώ να κάνω και τίποτα άλλο γιατί η κόρη κοιμάται,δεν έχουν σήμερα σχολείο και ο μπαμπάς επίσης κοιμάται γιατί πήρε άδεια απ΄τη δουλειά...

Και δεν έχω τι να κάνω τώρα,να περάσει η ώρα...Για αυτό κάθομαι και σας γράφω βλακειούλες και σας ζαλίζω!!!χαχαχα :lol::lol:

Σήμερα θα φτιάξω ρεβύθια.τα εχω επιθυμήσει!Με μπόλικο λεμονάκι...μιαμ!!!!!!!!!!!

Κάπου διάβασα,ρωτούσε μια κοπέλα..,νομίζω η Αnn, δεν είμαι σίγουρη..αν ρίχνουμε καμιά "ψιλή" στα πιτσιρίκια,όσες έχουμε ήδη δηλαδή..Εγώ κορίτσια μου δεν είμαι απόλυτη σε τίποτα.Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής αυτό μου έχει δείξει.Άλλες φορές η κουβέντα αρκεί,άλλες όμως...αν δεν πέσει και καμία ψιλή στο κωλαράκι...δεν γίνετε τίποτα.Προσοχή όμως....μιλάω για ψιλή,όχι να βασανίσουμε τα παιδιά!Ίσα για να συνέλθει..Η δικά μου ήταν απίστευτα δύσκολο παιδί,απο την ημέρα που γεννήθηκε.Ζωή να έχει το πουλάκι μου,αλλά...φιλενάδες....μου έχει βγάλει το λάδι....πολύ δύσκολο,παιδί,δύστροπο,νευρικό,εγωίστρια,απαιτητική,ισχυρογνώμων...και γκρινιάραααααααα...αυτό με διέλυσε...πολύ γκρίνια!!Μέχρι και τώρα που έχει φτάσει σχεδόν 10...τα ίδια και χειρότερα..Τώρα έχουμε και την προεφηβεία και όλα αυτά τα "ωραία"....οπότε..κλάψε με μάνα,κλάψε με..και θα έχω και τον μπόμπιρα να τρέχει πίσω απ΄το βρακί μου...ωρε γλέντια!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol:

Τέλος πάντων ας είναι γερά και όλα αυτά δεν με νοιάζουν.Ειλικρινά..εξάλλου,αυτό σημαίνει μάνα...δεν είπε κανείς ότι είναι εύκολο να μεγαλώσεις παιδιά.Θα το δείτε και εσείς που θα γίνετε μανούλες για πρώτη φορά,το πιο εύκολο πράγμα σε όλη αυτή τη διαδικασία,είναι να το γεννήσεις...τα δύσκολα ξεκινούν μετά!!

Άντε λοιπόν καλό μας κουράγιο και δύναμη και όλες μας με γερά μωρα!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάρες μου τι κάνετε?????΅Εγώ είμαι καλά!!!! μετά από καιρό που με ταλαιπώρησε η αλεργία...

Από σήμερα τρώω κανονικά φαγητό με κάποια έξω από τη λίστα βέβαια... αλλά δεν πειράζει... έχω στον φούρνο μπιφτέκια που μου έχουν σπάσει την μύτη και θα βγω στον κήπο μου να μαζέψω μαρούλια να κάνω σαλάτα!!! Κοντεύω να πεθανω μέχρι να φάω!!!

Είμαι στην 27η εβδομάδα και την Τετάρτη μπαίνω στον 7ο και την 28η εβδομάδα!!! Ο μπέμπης μου μάλλον γύρισε με το κεφάλι κάτω και με έχει ταράξει ψιλά στις κλωτσιές... τώρα διακρίνω κάθε κίνησή του!!! Είναι πολύ ωραίο συναίσθημα.. άστε που ο άντρας μου κοντεύει να σαλτάρει!!!

Εγώ από δουλίτσες δεν κάνω τίποτα είναι όλα έτοιμα!!! Έχω στρώσει και το χαίρομαι απίστευτα!!!

Λενακαρά, καλά να περάσετε!!! Χαίρομαι πολύ που όλα πάνε καλά!!!

Φιλάκια σε όλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσουδια μου!Πως ειστε?Εγω ειμαι στα προθυρα της καταρρευσης !Ειλικρινα νομιζω πως εχω ξεπερασει τα ορια μου..Αυριο ειναι η μεγαλη μερα της μετακομισης!Δεν θελω να σκεφτω τι με περιμενει παλι...Εχθες απο την κουραση δεν μπορουσα να μιλησω.Σημερα πηγα μαια.Μου μετρησε την κοιλιτσα κ δεν μεγαλωσε λεει πολυ απο την προηγουμενη φορα αλλα το μικρουλινι μου κοιμοταν κ ειχε μαζευτει μωρε ισως γι αυτο να φαινοταν πιο μικρη.Θα δουμε στην επομενη εξεταση.Ο υπερηχος παντως εδειξε οτι ολα ειναι οκ.

Κοριτσακια μου οσον αφορα το "ντα" και το μαλωμα.Οταν εμεινα εγκυος ημουν της αποψης ποτε δεν μαλωνουμε και ποτε δεν σηκωνουμε χερακι οταν ομως γεννησα κ αρχισε να μεγαλωνει κ να μην ακουει καθολου τη μαμα με την οποια περνουσε τον περισσοτερο χρονο επρεπε να κανει κ κατι κ αυτη η μανουλα.

Οποτε σηκωσα κ φωνουλα και εκανα ντα το χερακι (οταν επρεπε )ισα για να καταλαβει οτι αυτο δεν επιτρεπεται να το κανει.Φροντιζω παντα να της εξηγω πρωτα κ οταν βλεπω οτι δεν ακουει με το καλο(εχει συμβει πολλες φορες να μην ακουσει ,αλλα προσπαθω να υπομενω) τοτε θα μιλησω λιγο πιο εντονα.Και αν δω κ αποειδω τοτε θα κανω ντα το χερακι (οχι δυνατα ομως).Η πρωτη κινηση της ειναι να τρεξει κατευθειαν γι αγκαλια σε μενα.Αν δεν την παρω αγκαλιτσα δεν ηρεμει.Επισης εχει τυχει να κανω εγω κατι στραβα κ να της ζητησω να με μαλωσει.Εχει πολυ γελιο γτ δεν θελει καθολου να το κανει.Γενικα ειμαστε αρκετα χαλαροι ειδικα ο αντρας μου τον οποιο δεν ακουει ποτε και για κανενα λογο.Ισα ισα που τον κανει οτι θελει και του υψωνει φωνη, θα τον κανει κ ντα.Και αυτο γτ ο αντρας μου δεν της φωναξε ποτε ουτε την εκανε ντα ποτε στο χερακι.Εμεις εδω που ζουμε δυστυχως ή ευτυχως εχουμε τον εξης νομο:Δεν επιτρεπεται να σηκωσεις χερι στο παιδι γτ η κοινωνικη προνοια στο παιρνει.Οποτε θελοντας κ μη θα μαθω να συγκρατω τα νευρα μου οταν μου τα τσιτωνει και δεν θα την χτυπαω ποτε.Το "ντα" που την κανω σπανιως δεν ειναι ξυλο γτ ισα που την ακουμπαω.Σας ζαλισα.Δεν ξερω ποτε θα καταφερω να ξαναμπω να σας πω νεακια γτ αυριο μετακομιζουμε κ θα επικρατει ενας πανικος.Να ειστε ολες καλα και οταν μπορεσω θα ξαναμπω να διαβασω νεακια σας!

Φιλακια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...