Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια Φεβροαριου-Μαρτιου-Απριλιου 2013


Recommended Posts

Αναστασία μου να χαίρεσαι τον αντρούλη σου!!! Πολύ ωραία τα νέα της μπεμπούλας!!!

Δν το ήξερα για το συκώτι.. ευτυχώς το έφαγα στο 2ο τρίμηνο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 985
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αχ Νικη μου το σηκωτι ειδικα της κοτουλας μου αρεσει παρα πολυ!Θυμαμαι ομως που μου ελεγε κ ο αντρας μου κ η μαια μου απο την 1η μου εγκυμοσυνη πως απαγορευεται.Οταν ημουν εγκυος στην Αρια μου κ ειχαμε ερθει Ελλαδα για Πασχα μου στοιχισε που δεν μπορουσα να φαω μαγειριτσα.Η μαμα μου φτιαχνει μονο για μενα κ την ιδια γτ κανεις αλλος δεν τρωει.Δεν πειραζει,απο δω κ περα θα το γνωριζεις.Δεν εγινε κ τπτ για μια φορα. ;)

ευχαριστω πολυ κοριτσακι μου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ!!!!ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΚΑΙ ΟΣΕΣ ΓΙΟΡΤΑΖΟΥΝΕ!!!! MamaToBe αυτο που περιηγραφεις το ειχα παθει και εγω πριν εναμιση μηνα και ειμαι και εγω υποτασικη!!!Αλλ συνηρθα εδεν χρειαστηκε να παω σε γιατρο!!!Ομως να μην φευγεις νυστηκια ρε συ!!!!Το πρωινο ειναι το πιο σημαντικο γευμα της ημερας!!!! niki.g μου τα λουλουδια σου και ο κηπος σου ειναι υπεροχα!!!!Φτου φτου να μην στα ματιασουμε!!!! an-n μου ειμαστε σε φαση που μαζευουμε πραγματακια σιγα σιγα και την αλλη βδομαδα θα βαλω καθαριστρια να μου κανει το σπιτι και μετα θα ερθει η μεταφορικη για να παρει ολα τα υπολοιπα!!!Ουφ!!!ΒΑΡΙΕΜΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ!!!!Αληθεια...Jovi μου δεν νομιζω οτι ειναι κατι ανησυχιτικο αυτο που συμβαινει με την μπεμπουλα σου!Μπορει να ειναι στο χαρακτηρα του παιδιου...Γιατι δεν ρωτας το γυναικολογο σου να σου πει για να σου φυγει το αγχος;;;Εχθες ο γυναικολογος μου,μου εδωσε και εμενα να παρω ασβεστιο,δυο την ημερα!Μου εδωσε το calsioral..Αυτα τα νεα μου!Φιλακια πολλα και καλο σαββατοκυριακο!!!!Βye!!!!

Ρε κοριτσια ανυσηχω για την Ανδριαννα-Ρια..Τι να συμβαινει;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσοπουλα!!!

Ελένη μου θα τρόμαξες πολυ...Αυτό το παθαινει και η αδερφη μου, που βεβαια σε λίγο μπαινει στο μήνα της...αλλα είναι γενικά υποτασική! Μήπως έχεις και εσύ γενικά χαμηλή πίεση και με την εγκυμοσύνη λογικά πέφτει και αλλό;;..

Αναστασία αυτό με τις ταυτοτητες δεν το καταλαβα...τι θα πειραζε;;

Κάντυ μπράβο για το αγοράκι σου,άντε με το καλό τώρα!!Σωστά η Ανδριάνα-Ρία χάθηκε...μάλλον δεν θα ξαναμπει!! Μας βαρέθηκε!

Αχ βρε κορίτσια πάντως εμένα η μπέμπα δεν είναι τοσο δραστήρια όσο γραφετε εσεις..Αυριο ειμαι ακριβως 20 βδομάδες και την ακούω μόνο 2-3 φορές τη μέρα και κυρίως όταν είμαι νυστική οχι οταν τρωω...Σαν να μου λέει "ΕΕ ΠΕΙΝΑΩ!!" :lol::lol: Τι να πω...για πειτε και εσεις που ειστε κοντα στις ιδιες βδομάδες...ΦΙλάκια!!!

Jovi μου,ειμαστε μαζι σχεδον στις εβδομαδες.Και εγω το μωρακι απο εχτες αρχισα να το νιωθω καπως περισσοτερο,αλλα μη φανταστεις κ τιποτα το φοβερο.Ειναι μικρουλια ακομα,σε κανα δυο βδομαδες θα τα νιωθουμε πολυ πιο εντονα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε???? Σήμερα ξύπνησε με βροχή!!!! Δεν μπορούσα να σηκωθώ από το κρεβάτι 10 ξύπνησα..

Εχθές το βράδυ ήμασταν τραπέζι και φύγαμε 11:30 μώλις ήρθα σπίτι κοιμήθηκα αμέσως!!!

Ο μπέμπης γενικά είναι πολύ ζωηρός!!!

Σήμερα το μενού έχει κουνέλι λεμονάτο!!!

Φιλάκια σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα εγκυουλες!!

πολυ βροχη σημερα!!!!και φανταζομαι πως δεν θα γινει και η παρελαση αυριο γιατι ο καιρος απο δω και περα δειχνει σηνεχεια βροχερος!!!

εγω κανω μοσχαρακι λεμονατο!!!με πατατουλες και σαλατουλα!!!μιαμ μιαμ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου τι κανετε?βλεπω μεγαλη αποχη σημερα.. Εμεις σημερα ειχαμε καλεσμενους για τα χθεσινα γενεθλια του αντρουλη μου κ ολη μερα σχεδον μαγειρευα.Ακομα κ τωρα που γραφω μαγειρευω κοτοσουπα.Εφτιαξα στιφαδο κοτοπουλο,πατζαρια σαλατουλα,σπαραγγια και ντολμαδακια(τα τελευταια τα πηρα ετοιμα).Εφτιαξα κ μια γλυκια κολοκυθοπιτα. Αυριο εχει εφημερια το αντρακι μου κ θα ειμαστε μοναχουλες ως το απογευμα με τη ζουζουνα μου!

Καληνυχτα!Φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσοπουλα κι απο μενα...Πολυ βροχη σημερα,αερα να δουν τα ματια σας....μαλλον χειμωνιασε αποτομα....Σημερα δεν εχω να σας πω πολλα νεα...σπιτι δουλειτσες και τα κλασικα...ειμαι λιγο κρυωμενη αν και προσεχω την αρπαξα λιγο...κατα τ αλλα ολα καλα...Φιλακια σε ολες σας...να περνατε καλα....φιλακια στα μωρακια μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά για όλους τους Έλληνες!!! Ευτυχώς που υπήρξαν κάποτε άνθρωποι που ήταν πραγματικοί Έλληνες και τιμήσανε την πατρίδα τους γιατί αν περιμένουμε από τους σημερινούς καήκαμε!!! Καλημέρα κοριτσόπουλα μου!!!! Πως είστε????

Εγώ γενικά δεν μπορώ να σηκωθώ από το κρεβάτι!!! Ο μπέμπης μου κλωσάει και αρχίζει να στριφογυρίζει στην κοιλιά και πλέον γίνεται πολύ αντιληπτός!!! Αύριο πρωί πρωί πάω να κάνω τις εξετάσεις αίματος του μήνα!!! Σε μια βδομάδα περίπου μπαίνω στον 7ο.. !!!

Σήμερα το μενού μου έχει μοσχαράκι στοιφάδο!!!! Μου αρέσει πάρα πολύ!!! ;)

Αναστασία, τι φαγητά ήταν αυτά!!!! Κοντεύω να πέσω κάτω από την λιγούρα!!! :lol::lol::lol:

Binoula, περαστικά σου κορίτσι μου!!! Πρέπει να προσέχουμε πάρα πολύ με τις ιώσεις τώρα!!!

Φιλάκια σε όλες τις κοιλίτσες!!! Που πλέον μεγαλώσανε αρκετάαααα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!! Καλή Κυριακή!! Χρόνια πολλα για την ημέρα!!! Ελπίζω να αλλάξατε τα ρολόγια σας...Εμένα κορίτσια γιορταζε ο μπαμπά και ο γιος μου και χτες γιορτάζαμε ολοι μαζί στο πατρικό μου!! Γιάυτό δεν μπήκα καθόλου 2 μέρες!! Εγώ κορίτσια δεν σαςέχω γράψει καθόλου για φαγητά γιατι δεν μαγειρευω...Σημερα θα σας τα γραψω όλα μαζεμενα..Η μανούλα μου η χρυσοχέρα τα έφτιαξε όλα μόνη της με μικρη βοηθεια απο εμενα..Είχαμε περιπου 40 ατομα καλεσμένους και έφτιαξε: κρεατόπιτα, γλυκόξινο κοτόπουλο, μακαρόνια με μελιτζάνες, καρμπονάρα, ελάφι στη γάστρα, ρυζι με λαχανικά, κατσικάκι στι φούρνο, τυροπιτα, κρεπες ζαμπον-τυρι, 2 σαλάτες, μανιτάρια γεμιστά με μπέικον, και σουτζουκάκια σμυρνέικα..Ίσως και κάτι ακόμα που το ξεχνάω...ΌΛα αυτά μόνο σε μια μέρα...μπροστά της οπως καταλαβαίνετε δεν πιανω μια στο μαγειρεμα...Ααα και απο γλυκά εφτιαξε καραμελε, παγωτό παρφε, και μπακλαβα!!!

Τώρα όσο για τη μπεμπούλα μου παρατηρώ οτι είναι πιο δραστήρια το βράδυ και νωρίς το πρωι..αλλά γενικα είναι ησυχη! Σας ευχαριστώ που με καθησυχάζετε!!

Φιλιά σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρονια πολλα για την διπλη εορτη σημερα!!Χρονια πολλα σε ολους τους ελληνες κ να μας προστατευει παντοτε η Αγ.Σκεπη!Πως περασατε κοριτσια σημερα?Εγω δεν θα το ελεγα κ σουπερ.. η καραμελιτσα μου ειναι αρρωστουλα..και εμεις ολη μερα μεσα γτ ο αντρας μου ελειπε στη δουλεια.Ηταν λιγο πληκτικα γτ δεν ειναι κ πολυ ευκολο κοριτσακι η μπουμπουκα μου.Ειδικα τετοιες ωρες το κλαμμα το εχει στην ακρη του ματιου της.Εγω ημουν πολυ κουρασμενη απο τις χθεσινοβραδινες ετοιμασιες..Τωρα μαγειρευω ρολο με πατατουλες στο φουρνο για να παρει ο αντρουλης μου αυριο στη δουλεια.

καληνυχτα!μακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κορίτσια..

τι κάνετε? εμείς μια χαρά περάσαμε...

an-n περαστικά στο κοριτσάκι σου, εύχομαι να περάσει γρήγορα και να μην ταλαιπωρηθείτε πολύ...καταλαβαίνω όταν αρρωστένουν είναι δύσκολα.

Niki φοβερός κήπος φάινετε, φτου φτου τα λουλούδια σου, τέλεια φαίνονται...

Mamagobe αναστατώθηκες ε? ευτυχώς που δεν ήταν τίποτα...

Μιας και το αναφέρεις όμως να σας πω τι επαθα εγώ την Παρασκευή το βράδυ?

ενώ είχα ξαπλώσει και διάβαζα το βιβλίο μου ένιωσα έναν έντονο πόνο στο στήθος και σε όλη την πλάτη που με χτυπούσε μέχρι κάτω στη μέση. πόναγα πολύ και έλεγα να ξυπνήσω τον 'άντρα μου να με πάει νοσοκομείο αλλά τον λυπόμουν γιατί ξυπνάει νωρίς και περίμενα λίγο. Τελικά μετά από μισή ώρα άρχισα να συνέρχομαι...

Δεν το έχω πει σε κάνέναν...φοβήθηκα για καρδιά αλλά να πάω σε γιατρό ? και θα δει τίποτα μετά από 3 μέρες?

από τότε είμαι καλά, δεν έχω πάθει τίποτα.

Επιπλέον είχα πάει σε μια γιορτή, λέτε να ήταν μάτι? άρχισε να μου περνάει αφού είχα κάνει προσευχή πολλές φορε΄ς και για μένα και το μωρό γιατί είχα φοβηθέι πολύ. πείτε μου έχετε ακούσει κάτοι τέτοιο σε εγκυμοσύνη?

ευχαριστώ ολες και φιλιά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσουδια μου καλησπερα...πως περασατε σημερα???Αχ θα με τρελανετε με ολα αυτα τα φαγητα...Εδω σημερα πολυ χαλια ο καιρος...μας επιασε για τα καλα ο χειμωνας....Αυριο παω να παρω τα αποτελεσματα απο τις εξετασεις μου και μετα θα μιλησω με τον γιατρο για ραντεβου...να κανουμε επιτελους και την β επιπεδου...κατα τ αλλα ολα καλα...

ΚΟΝΝΑ μου εγω δεν το εχω ξαναακουσει αυτο...πρεπει να πηρες γερη τρομαρα....Περαστικο να ναι...να το αναφερεις στον γιατρο σου οταν ξαναπατε...

καλο βρααδυ κοριτσακια μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι απο μένα κοριτσάκια μου. Πότε τελείωσε το σ/κ και μπήκε η καινούρια εβδομάδα ούτε που το κατάλαβα.

Binoula με το καλό η Β επιπέδου!

Κόννα μου, δεν το έχω ξανακούσει αυτό στην εγκυμοσύνη αλλά είχα πάθει κάτι αντίστοιχο πριν αρκετα χρόνια, την ωρα που μιλουσα στο τηλέφωνο. Πρέπει να είχα κλεισει κανενα 45λεπτο (και βάλε) στην ιδια θέση και ξαφνικά ένιωσα ενα σφαχτη οπως τον περιεγραψες, από το στήθος να χτυπάει στην πλάτη, πάρα πολύ έντονο. Ήμουν Αγγλία τότε, φωνάξαμε ασθενοφόρο, με εξέτασαν και μου είπαν οτι ήταν καθαρα μυικό (επειδή ήμουν 45 λεπτά με το χέρι ψηλά ακουστικό στην ίδια θέση). Μήπως έκανες κάτι ανάλογο εκείνο το βράδυ με το βιβλίο σου??

Αναστασία μου, περαστικά στην μικρουλίνα σου. Χουχούλιασε την εκεί, δώστης και ενα τσάι με κουταλάκι λίγο λίγο και θα περάσει γρήγορα!

Γιάννα, κοριτσάκι μου, να τους χαίρεσαι τους 2 απο τους 3 πιο αγαπημένους άντρες της ζωής σου :) Να είναι πάντα γεροί!

Εμείς περάσαμε μια νύχτα χάλι, χτες βράδυ. Πέσαμε από νωρίς για ύπνο με τον μικρούλη μου και όπως κάθε σ/κ, τον πήρα αγκαλίτσα στο διπλό κρεβάτι να χουχουλιάσουμε μαζι λίγο. Για να μην σας τα πολυλογώ, όλο το βράδυ χτυπιόταν και στριφογυριζε χωρίς λόγο, έκλαιγε μες τον ύπνο του και ήταν τρομερά ανησυχος. Αφού σε κάποια φάση ανακάθισα στο κρεβάτι, τον πήρα αγκαλιά πάνω μου και το αγοράκι μου έκανε λες και πόναγε παντού αλλά δεν μου απαντούσε που. Έλεγε ασυναρτησίες (σαν να έβλεπε όνειρο) αλλά μέσα στα λόγια του ήταν ξανα και ξανα η λέξη "μάτι". Κι εμείς σε παιδική χαρά είχαμε πάει το απόγευμα και ηταν μια κοπέλα με τα ανίψια της και όλο τον κοίταζε, του χάιδευε τα μαλλιά και "τι καλό παιδί", "και τι ψηλός", και τέτοια. Κι ενώ δεν ξέρω ούτε εγώ να ξεματιάζω, άρχισα να λέω το Ιησούς Χριστός νικά ξανά και ξανα και σαν να ηρέμησε, κι αποκοιμήθηκε σαν να μην συνέβη τίποτα.. Εγώ, από την άλλη, πέρασα όλο το υπόλοιπο βράδυ βλέποντας εφιάλτες, μια οτι σκοτώθηκε μια φίλη μου, μια οτι έχασα το παιδί μου.. Πολύ ταλαιπωρία :( και φυσικά ξύπνησα με απαισια διάθεση και καμια όρεξη για τίποτα.

Είναι και η πανσέληνος στον ταύρο σήμερα, τι να πω.. σεληνιαστηκαμε όλοι μαζί? :cry:

Φιλια σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου!Τι κανετε?Ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας!!!

Εδω χιονιζει σημερα..Απαπα!!Δεν ηθελα καθολου μωρε στο καλο μια εβδομαδα πριν μετακομισουμε να χιονισει.Ουτε τις ροδες στο αυτοκινητο δεν εχουμε αλλαξει.Αν χιονισει απο τωρα,θα περασουμε σουπερ χειμωνα!Η μπουμπουκα μου ψηνοταν το βραδυ παλι στον πυρετο,της δωσαμε υποθετο αντιπυρετικο κ της επεσε.Τωρα κοιμαται κ δεν ξερω τι γινεται.Μακαρι Παναγιτσα μου να μην της ανεβει παλι.Και οσο ελεγα αυτη την εβδομαδα να μην αρρωστησει γτ εχω πολλα να κανω με το σπιτι,την πατησαμε!Ας γινει καλα το κοριτσακι μου συντομα κ δεν πειραζει.Αχ κοριτσια να σας πω για ενα περιστατικο που συναντησε εχθες ο αντρας μου.Ενα παιδι κοντα στα 16?δεν ειμαι κ πολυ σιγουρη για την ηλικια του μπηκε σε ψυχιατρικη κλινικη γτ δεν θελει να τρωει τπτ.Και για να το πετυχει αυτο εραψε το στομα του κανονικα με βελονα κ κλωστη!Ο Ιησους Χριστος Νικα!!!Τα μυαλα μας κοριτσακια μου να μας φυλαει η Παναγιτσα κ να ειμαστε κοντα στα παιδακια μας!!!

Jovi μου να χαιρεσαι τα αντρακια σου!Τι αξια η μανουλα σου!!!Φτου φτου!!Θα ηθελα να μου κρατησεις απο το καθενα 2-3 μπουκιες ε???????????Τα σαλια μουυυυ λεμεεεε!!!! :lol::lol:

Ελενα μου τι εφιαλτοβραδυ ηταν αυτο??Ποσο χρονων ειναι ο μικρος σου?Μεχρι τα 3 βλεπουν εφιαλτες και τρομαζουν χωρις να μπορουμε να τα συνεφερουμε εμεις.Κ μενα η καραμελιτσα μου ειχε παραλληρημα και ελεγε στην υπνο της μαμα κοιτα,χυμος κτλ.Το χω παθει κ γω με τα ονειρα να ξυπνησω και να εχω ασχημη διαθεση.Δεν τα πιστευω αλλα τη ζημια την εχουν κανει στη ψυχολογια.

Κοννα μου εγω δεν το εχω παθει αυτο αλλα πιστευω οτι ειναι αυτο που σου ειπε η Ελενα.Κατι μυικο.Ενημερωσε βεβαια τον γιατρο σου αν κ δεν πιστευω πως ειναι κατι ανησυχητικο.

Βινουλα μου καλα αποτελεσματα! :)

Φιλακια πολλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!!!!!

η κορη μου σημερα το πρωι 6:30 η ωρα "μπαμπα καλημερα!!!!!!!!!" :mrgreen:

λεω ονειρο ζω μην με ξυπνατε.... τι να κανει κ αυτη που παει με την παλια ωρα ακομα?????

7:20 ειμασταν στον παιδικο...

κοριτσια εκανα εκκαθαριση στις ντουλαπες το σκ..

η ειρηνη εχει 5 σακουλες του τζαμπο ρουχα που δεν τις κανουν.. και εχω δωσει κιολας πολλα...

και πολυ ροζ βρε παιδι μου....

αποφασισα λοιπον καποια πολυ ωραια κομματια να τα πουλησω συμβολικα μπας και παρω κανενα ρουχο και για τα αγορια μου... τι λετε εσεις????

σημερα θα φαμε φακες....

αχ αν-ν χιονιζει??????????? κι γω θελω....

βινουλα ευχομαι να παμε ολα καλα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ!!!!Καλη εβδομαδα!!!Ειστε καλα!!!Εγω εχω πεθανει απο την κουραση κοριτσια μου!Ωραιο το καινουριο σπιτι..ωραια ολα και ευτυχως που επιτελους βρηκαμε σπιτακι αλλα και η μετακομιση ειναι το χειροτερο και εγω δεν μπορω καθολου και δουλευουμε συγχρονως και αντε να τα προλαβεις ολα μαζι γινεται;;;Τελοσπαντων!!!! Κοννα μου και εγω νομιζω οτι θα ηταν η μυηκος πονος η καινενα νευρο που πιαστηκε εκει!!!Το εχω παθει και εγω πολλες φορες στο παρελθον κατι παρομοιο!!!!Αλλα αν θες να σου φυγει η ιδεα ρωτα και το γιατρο σου!!!an-n μου περαστικα στην κορουλα σου και να χαιρεσαι τον αντρουλη σου!Χιονιζει ε;;;Αχ μπορει να χιονισει και εδω ...τα Χριστούγεννα ομως!!!! Binoula μου περαστικα ευχομαι και γρηγορα!!!Eleni_sk μου αν ειχα κοριτσακι θα σου ελεγα να στειλεις και κανενα ρουχαλακι προς τα εδω αλλα βλεπεις ο θεουλης μας εστειλε το Ντισκο-τσουτσουνι!!!!χαχαχα!!!MamaToBe μου τι νυχτα και αυτη;;;Ενταξει...σκεψου οτι δεν ηταν κατι σοβαρο και οτι παει περασε!!!Νικη μου αυτα τα κουνελακια σου που τα φτιαχνεις συχνα!!!Πωπω μας εχεις πεθανει!!!!Ξερω οτι ειναι καταπληκτικο το κρεας τους και πολυ νοστιμο και μου τρεχουν τα σαλια ομως εγω εδω και χρονια δεν τρωω τρια πραγματα απο κρεας επειδη τα συγκεκριμενα τα λυπαμαι περισσοτερο,οχι οτι τα υπολοιπα δεν τα λυπαμαι αλλα (κουνελι,λαγο και πουλακια κυνηγι)δεν τα τρωω πλεον!!!Εγω σημερα παρεπιπτοντως θα φαω γιουβετσακι!!!!Χαχαχα!!!!Φιλακια πολλα!!!!Bye

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλημέρα!!! Τι κάνετε????

Εγώ είμαι άυπνη γιατί εχθές το απόγευμα κατά τις 8 γέμισα σπυριά σε όλο μου το σώμα και πήρα τον γιατρό ο οποίος μου είπε να πάω στο νοσοκομείο... πήγα και κατόπιν συννενοήσεως μου κάνανε κορτιζόνη medrol στον ορό και fenistil στην φλέβα και μου δώσανε και ένα χάπι aerius μέχρι της 6:30 που έφυγα από το νοσοκομείο... μου είπαν ότι με πείραξε το φαγητό που είχα εχθές το μεσημέρι στιφάδο επειδή είχε πολλά υλικά, ούτε πη΄γα πουθενά ούτε είχα φάει και τίποτε άλλο!!! Τι μαρτύριο κι αυτό!!!! Τέλος καλό όλα καλά!!! Τώρα φτιάχνω μοσχάρι νερόβραστο με καροτα και κολοκύθι γιατί δεν κάνει να φάω ούτε κοκκινιστά ούτε αλατισμένα!!! Κάποια στιγμή θα μπω να σας σχολιάσω γιατί τώρα δεν μπορώ να πάρω τα πόδια μου από τη νύστα!!!

Φιλιά σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλημέρα!!! Τι κάνετε????

Εγώ είμαι άυπνη γιατί εχθές το απόγευμα κατά τις 8 γέμισα σπυριά σε όλο μου το σώμα και πήρα τον γιατρό ο οποίος μου είπε να πάω στο νοσοκομείο... πήγα και κατόπιν συννενοήσεως μου κάνανε κορτιζόνη medrol στον ορό και fenistil στην φλέβα και μου δώσανε και ένα χάπι aerius μέχρι της 6:30 που έφυγα από το νοσοκομείο... μου είπαν ότι με πείραξε το φαγητό που είχα εχθές το μεσημέρι στιφάδο επειδή είχε πολλά υλικά, ούτε πη΄γα πουθενά ούτε είχα φάει και τίποτε άλλο!!! Τι μαρτύριο κι αυτό!!!! Τέλος καλό όλα καλά!!! Τώρα φτιάχνω μοσχάρι νερόβραστο με καροτα και κολοκύθι γιατί δεν κάνει να φάω ούτε κοκκινιστά ούτε αλατισμένα!!! Κάποια στιγμή θα μπω να σας σχολιάσω γιατί τώρα δεν μπορώ να πάρω τα πόδια μου από τη νύστα!!!

Φιλιά σε όλες!!!

niki.g μου,πωπω κοριτσακι μου σε ματιασαμε με αυτα τα υπεροχα φαγητακια που φτιαχνεις!Μου φενεται πολυ περιεργο ομως να παθεις αλεργεια απο το φαγητο και ειδικα απο σπιτικο φαγητο!...Τι ειχε μεσα που σε πειραξε;;;;ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΕΥΧΟΜΑΙ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καντυ μου σ ευχαριστω πολυ κοριτσακι μου!Υπομονη με την μετακομιση!Σκεψου οτι εσυ εχεις σχεδον ξεμπερδεψει..Εγω εχω ακομα μελλον..

Ελενη αλλαζουμε???Μου αρεσει το χιονι αλλα οχι απο τωρα.Ειναι κ η μετακομιση στη μεση κ θελω να τα κανω ολα με ηρεμια.Επισης σκεφτομαστε πως θα παμε στην πολη που θα μετακομισουμε ενω δεν εχουμε βαλει τις χειμερινες ροδες με τα καρφια στο αμαξι μας!Στην αποθηκη γινεται χαμος για να τις βγαλει ο αντρας μου.Ειναι ευκολο να τα πουλησεις?Εγω σκεφτομαι πως οταν με το καλο τελειωσω με τις εγκυμοσυνες θα κρατησω αυτα που μου αρεσουν για τα παιδακια μου κ τα υπολοιπα θα τα δωσω.

Βρε Νικη μου..πωπω!Περαστικα βρε κοπελα μου!Κ γω στιφαδο εφτιαξα το σαββατο αλλα δεν με πειραξε.Τι να πω..Ισως εισαι πιο ευαισθητουλα!Ο περιορισμος στα κοκκινιστα κ τα αλατισμενα ειναι προσωρινος ε?

Εμεις εδω καλα κρατει η ιωσουλα..Μου εκανε κ μια φορα εμετο(κ ποσο υποφερω να ξερατε!Προτιμω ολη μερα να με χτυπας παρα αυτο με τον εμετο!) Τελος παντων ,αντε ανυπομονω να γινει καλα το κοριτσακι μου..Ειμαι κ μονη μου μωρε.Ο αντρας μου βρισκεται 1 ωρα αποσταση απο μενα.Μετα σου λεει εχεις τον παιδιατρο σπιτι σου.. :?:shock::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να πω βρε κορίτσια... ο περιορισμός για τα ανάλατα και τα κοκκινιστά ναι είναι προσωρινος λόγω ότι όταν πέρνουμε κορτιζόνη απαγορεύονται αυτά όπως επίσης και τα γλυκά!!! Σήμερα κορίτσια πήγα για τιν καθορισμένες εξετάσεις του μήνα.. πριν λίγο μίλησα με την μικροβιολόγο και μου είπε ότι το ζάχαρο το πρωινό ήταν 136 πάρααααα πολύ μεγάλη τιμή!!! Ή είναι επειρεασμένο από την κορτιζόνη ή απλά πρέπει να καταφύγω στην ινσουλίνη.. σε λίγο θα πάρω τηλ. το γιατρό μου να του το πω να δω τι θα με συμβουλεύσει γιατί η ενδοκρινολόγος πυ πηγαίνω σήμερα είναι κλειστή!!!

Το φαγητό το είχα και πολλά μπαχαρικά ίσως να με πειραξε ο συνδυασμός!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Νίκη μου σε ματιάσαμε με τα ωραία τα φαγητά που μας γράφεις κάθε μερα :?:? Ελπίζω να μην ξανασυμβεί η αλλεργία και το ζάχαρο να είναι επίσης απο την κορτιζονη και όχι κάτι άλλο.

Αναστασία, κουράγιο!!! Συνήθως 3 μέρες κρατάει οπότε από αύριο θα είστε καλύτερα! Αυτό με τον εμετό και που έχουν μετα αυτη τη φατσούλα την παραπονεμένη "μα τι έγινε τωρα??", ούτε εγώ το μπορώ!

Ο δικός μου είχε μυξούλες τόσες μέρες και δεν έδωσα σημασία και τον φιλουσα στο στόμα κανονικά. Ε και σήμερα ξεκίνησα κι εγω με καταρροή, φτέρνισμα και μπούκωμα. Χάλι μαύρο!

Παιδιά πάντως τα στιφάδα και τα πολύ βαριά φαγητά εμένα μου είχε πει ο γιατρός απο την αρχή να τα αποφεύγω, γιατί το στομάχι μας δεν έχει τις ίδιες "αντοχές" και "ανοχές" με πριν. Σήμερα φτιάξαμε κοκκινες φακές (αποφλοιωμενες), με πατατούλα καροτάκι και έγιναν πολύ νόστιμες κι ελαφριές :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου...Μαματοβε περαστικα στο μικρουλη σου και σε σενα αν μου...περαστικα στην μικρη σου...Νικη μου τι περασες κοριτσακι μου??Κοριτσια μου εγω σημερα περασα μια χαλια μερα...μεγαλη ηττα εφαγα...πηγα πηρα τα αποτελεσματα και ηταν ολα μια χαρα δοξα το θεο αλλα μετα αρχιζει το ζορι μου...Ημουν με τον αντρα μου και ολα καλα και ολα ωραια...Ειπαμε να παμε για ενα καφε να ειμαστε στο χαλαρω να ψωνισουμε για το σπιτι και να ερθουμε σπιτι...Και αρχιζει ενας εφιαλτης...με πηραν τηλεφωνω να κανω μια αγκαρια οι δικοι μου που ειχε σχεση με δημοσιες υπηρεσιες...εχασα ολη μου την μερα στους δρομους...ψωνισα με την ψυχη στο στομα και εκανα ολες τις δουλειες με το ζορι για να προλαβω και να μαγειρεψω παστιτσιο που ηθελα..απ την ωρα που γυρισαμε σπιτι ολη την ωρα τσακωνομαστε χωρις λογο...τρωγωμαστε για βλακιες..πρωτη φορα γινεται αυτο...αφηστε που μου αφησε ανοιχτη τη σιτα και γεμησε και ολο το σπιτι μυγες....εκανα αμαν να τις ξεκανω με μυγοσκοτωστρα...στεναχωρηθηκα παρα πολυ απο την ολη κατασταση....Μα χωρις λογο????γιατι???Αυριο παω για την β επιπεδου....Συγνωμη για το μεγαλο ποστ αλλα εσκασα...δεν ειχα σε ποιον να μιλησω...Δεν θελω να δινω δικαιωματα στους δικους μου για να μην αρχιζουν να μπαινουν στα προσωπικα μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα...

νικη και γω δεν παω πολυ καλα με το ζαχαρο μου...12 του νοεμβρη θα ξανακανω καμπυλη κι αν ειναι αστα να πανε θα αρχισω ινσουλινη....

βινουλα κ μεις το παθαινουμε αυτο.... τρωγωνομαστε χωρις λογω ωρες-ωρες... πιστευω οτι λιγο φταινε οι ορμονες μου, λιγο το οτι δεν μας επιτρεπει ο γιατρος να κανουμε αγαπουλες... ε πολυ θελει??? :lol:

αναστασια περαστικα στο κοριτσακι σου...

εχω αρχισει και βγαζω φωτο τα παπουτσια της... εχει τρεις τσαντες παπουτσια... τις 2 τις εχω ταξει σε μανουλες που θα γεννησουν κοριτσακια.. τα παπουτσια που απομενουν θα τα δωσω σε μια συμβολικη τιμη...

το ιδιο θα κανω και με τα ρουχα... 1 σακουλα θα δωσω σε συμβολικη τιμη... τις υπολοιπες θα τις δωρησω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...