Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια Φεβροαριου-Μαρτιου-Απριλιου 2013


Recommended Posts

Καλησπέρα όμορφες...Εγώ βραδινή όπως πάντα!! Χτες παρόλες τις σοκολάτες η μπέμπα τίποτα! Μέχρι που ξύπνησα 5μιση το πρωι απο την αγωνια μου και κουναγα απο δω απο κει..τιποτα! Να σας πω την αληθεια αρχιζα να κανω χαζες σκεψεις...και μετα απο 1 ωρα ακριβως εφαγα τις κλωτσιες μου και ηρεμησα!! Ουφ!!! Ανακουφηση! :) Σημερα ειναι πολυ πιο δραστήρια... ;) Σας ευχαριστώ όλες που με καθησυχάζετε!!

Αναστασία και μένα το ριγέ μου αρεσει...τα ειχα δει και στο Δημητρη αλλά δεν είχα πάρει..και αυτό που λες για το θηλασμό βολευει..βεβαια μου φαινεται και λιγο ακριβο..λέω μήπως ειναι ευκολο να πω στη μαμα μου να το φτιάξει..χαζη σκέψη;;χαχα!! :lol::lol:

Νίκη καλά επιτυχία στη προκήρυξη!

Ελένη μπράβο για τα αγόρια σου! Καλή τετάρτη σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 985
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κοριτσάρες μου!! Τι κάνετε????

Εγώ μώλις ξύπνησα και ετοιμάζομαι να πάω μια βολτούλα στην αγορά!!!!

Το φαγητό μου θα σας το πω αργοτερα που μάλλον θα είναι λαχανοντολμάδες!!!!

Είστε όλες καλά?????

Jovi, μου ευτυχώς που έφαγες τις κλωτσιές σου γιατί αλλιώς δεν γινότανε... καλέ μην το ανυσηχείς το κακόμοιρο το μωρό.. θέλει αρκετή ξεκούραση!!!

Φιλάκια σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μανουλες κ μελλουσες μανουλες!Εγω απο εχθες εχω σκασει..ανακαλυψα κατι κ απο τοτε δεν εχω ηρεμια..περιμενω πως κ πως να περασει η ωρα να παρω ενα τηλ για να μπορεσω να ηρεμησω.Δεν κοιμηθηκα,το μωρακι μου ολη την ωρα κλωτσουσε απο την δικη μου ανησυχια και γενικα περασα μια νυχτα μαυρο χαλι! Δειτε κ ενα τελευταιο να μου πειτε αν σας αρεσει η τριχρωμια πιο πολυ ή καποιο χρωμα συνδυαστικα με καποιο αλλο. Σας εχω ζαλισει το ξερω.. :oops::oops::oops: αυτο: https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... ent_tagged τι συμπνοια αποψεων εχετε βρε κοριτσακια μου παντως?Ολες το ιδιο γουστο εχετε? :D

Νικη μου παει θ'αφησω τα κοκκαλακια μου με το φαι που φτιαχνεις!Ειναι απο τ αγαπημενα μου!

Jovi μου ειδες που αδικα ανησυχουσες?Ξερεις τι σκεφτομαι για το ριγε?Μηπως το βαρεθω κ μηπως με κουρασει.Ενω τα μονοχρωμα (βασικα το ροζ-μπεζακι) θα εχω κ την εναλλακτικη του να το φορεσω μια απο το ενα χρωμα κ αλλοτε απο το αλλο.Ολα τα ειχε η μαργιορη.. :lol:

Φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου ηρεμησα αρκετα!Το θεμα που με απασχολουσε ηταν οτι εχθες ανακαλυψα πως εδω στη Σουηδια μας εχουν δωσει ηλεκτρονικες ταυτοτητες.Τυχαια πηρε το ματι μου κατι για τις νεες ταυτοτητες στην Ελλαδα που θα βγουν το 2012.Μου μπηκε η ιδεα οτι μας εχουν δωσει τετοιες ταυτοτητες με το χαραγμα και κοντεψα να πεθανω!Ενημερωθηκα διαβαζοντας καποια αρθρα και τρελαθηκα!Δεν κοιμηθηκα καθολου καλα το βραδυ,ξυπνουσα με ταχυκαρδιες κ με βαρος στο στηθος κ στο στομαχι.Καποια στιγμη αρχισε να με ποναει κ η κοιλια μου χαμηλα.Ουφ Θεουλη μου!!Πηρα τηλ εναν ιερεα εδω στην Ενορια του Αγ.Γεωργιου στην Στοκχολμη κ μιλησα μαζι του,του εθεσα τα ερωτηματα μου κ μου ειπε πως οχι δεν υπαρχει τετοια πιθανοτητα!Απο τη χαρα μου εκλαιγα!Δοξα τω Θεω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου....τι κανετε???αν μου γερη τρομαρα πηρες...βρε παρτα πιο χαλαρα τα πραγματα...εγω πριν καμια ωρα ξυπνησα η τεμπελα και λεω να κανω φασολαδα σημερα....χτες τ απογευμα το μωρακι μας δεν σταματουσε τα χτυπηματακια...κατα τ αλλα ολα καλα δοξα τον θεουλη...φιλακια σε ολες σας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ομορφουλες!!!!τι κανετε??????????

ΑΝ-Ν να σου πω την αληθεια δεν καταλαβα γιατι αγχωθηκες :oops:

κι εμενα το ριγε μου αρεσει περισσοτερο απ ολα!!!

ΒΙΝΟΥΛΑ πολυ ωραια που τακτοποιηθηκες στο σπιτακι σου και στην πολη σου καλη διαμονη τωρα ;)

ΝΙΚΗ καλη επιτυχια στην προκυρηξη!!!αχχχ θελω κι εγω λαχανοντολμαδες μιαμ μιαμ...

JOVI σε λαχταρησε η πριγκιπισσα σου???αφου αρχησε τις κλωτσιες ολα καλα ειναι!!!

ΚΑΝΤΥ καλοριζικο το σπιτακι και με το καλο η μετακομιση!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑΤι κανετε κοριτσια μου;;;Ειστε καλα;;;Τι ακουω σημερα στο μενου;;;;ΛΑΧΑΝΟΝΤΟΛΜΑΔΕΣ;;;; Πωπω!!!!Μας πεθανες!!!!JOVI μου πολυ χαρηκα που επιτελους η μικρη αποφασισε να σε κλωτσισει!!!Καλε,μαλωσε την και λιγο να μην ανησυχει την μανουλα αδικα!!!Απο τωρα σου κανει ναζια;;;;Πωπωπω...τι εχεις να τραβηξεις...μας το παιζει δυσκολη μου φενεται!!!!χαχαχαχα!!!ΑΝ-Ν μου καλε μην φοβασαι και αγχωνεις και το μωρακι!Ειδες;;;Ολα καλα τελικα!Τωρα για το sling τι να σου πω;;;Ισως η δικη μου γνωμη να μην μετραει και πολυ ...μου αρεσουν τα χρωματα αλλα απο τα sling η αληθεια ειναι οτι προτιμω το μαρσιπο!!!Τελοσπαντων γουστα ειναι αυτα μωρε!!!Αυριο το πρωι στις 11:15 θα παμε στο Ιασω να κανουμε την Β΄επιπεδου!Ανυπομονω!Ελπιζω να ειναι ολα καλα!!!!Φιλια σε ολες!!!! ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάρες μου! Κάντυ με γεια το σπιτάκι σας! Είδες που ταχτοποιηθήκατε; Να δεις θα σας ανανεώσει κιόλας η αλλαγή χώρου. Κάθε ευτυχία εύχομαι και με το καλό το νινάκι σας! Αναστασία μου άρεσε το τελευταίο που μας έδειξες με την τριχρωμία που σου προτείνει η κοπέλα. Πιστεύω ότι θα είναι πολύ όμορφο και δεν θα το βαρεθείς.... Νίκη καλή επιτυχία, άντε με το καλό να ταχτοποιηθείς! Πω πω όσο για τους λαχανοντολμάδες με τσάκισες και εμένα... δεν έχω φτιάξει ποτέ εγώ και τους έχω παραγγείλει στην μανούλα μου! Και ταιριάζει πολύ και με τον καιρό!!!! Σουπίτσα γιάμι γιάμι... Jovi μου μπράβο μωρέ που ηρέμησες!!! Έγώ έχω γυρίσει στη δουλειά όπως σας έχω πει και η αλήθεια είναι ότι ενώ κουράζομαι παραπάνω μου είχε λείψει κιόλας. Μόνο που σήμερα είδα ότι είχα κάνει μια βλακεία και αγχώθηκα πολύ..... με έπιασε ταχυκαρδία για λίγο αλλά μετά ηρέμησα.... το συζήτησα και με την προϊσταμένη μου και χαλάρωσα.... Ααααα είπα όμως όλα κι όλα! Δεν ξανα αγχώνομαι και μάλιστα για βλακείες, άντε! Και πολύ καλή επιτυχία Κάντυ μου στη ΄Β Επιπέδου αύριο!!!!!!!!!!!!!! Αύριο έχω και γιατρό!!!! Άντε με το καλό να δούμε τον κούκλο μας και να είναι όλα καλά!!! Σας φιλώ γλυκά!Σματς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειά σας κορίτσια!!!!!!!!!!!!

αχ, καλέ τώρα είδα τι έγραψα χτες η τρελή!! να μην είμαστε άνεργοι εννοώ, Θεός φυλάξει!!!

Νίκη αν σε είχα γειτόνισα θα σου ερχόμουν κάθε μέρα για φαί, χεχε, μου μύρισαν λαχανοντολμάδες τώρα, πρέπει να φτιάξω και εγώ!!!

Αναστασία γιατί τρόμαξες τόσο πολύ? χαλάρωσε ,αν πιστεύεις στο Θεό σε προστατεύει, ακόμα και αυτή την ταυτότητα να σουν είχαν δώσει δεν θα πάθαινες τίποτα...

jovi είδες που στο είπαμε? θα χτυπήσει....μπράβο που ηρέμησες

Κάντυ κ'άντυ καλή επιτυχία στη β επιπέδου!!

Τάνια και σε σένα με το καλό να δεις πάλι το μπεμπε σου....

Φιλία σε όλες και καληνύχτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουκλίτσες μου από το πρωί δεν μπόρεσα να μπω άλλο να σας γράψω!!!

Το μενού σήμερα άλλαξε και έφαγα στη μαμά μου φασολάδα.. αύριο οι λαχανοντολμάδες!!!!

Αναστασία μου χαίρομαι για την ανακούφιση που πηρες!!! Είδες όλα καλά!! ;)

Τάνια, με το καλό κορίτσι μου η Β επιπέδου.. όλα καλά θα πάνε!!!

Κόννα εάν σε είχα γειτόνισσα θα μαγείρευα από το πρωί ως το βράδυ!!! :lol::lol::lol:

Stalitsa, σε ευχαριστώ πολύ!!!!

Κοριτσάκια μου σας καληνυχτίζω!! Όνειρα γλυκά και καλό ξημέρωμα!!!1 :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!Πως ειστε?Σημερα θα παω στην Uppsala με την μικρη μου μπουμπουκιτσα να κανουμε υπερηχο σε εναν ελληνα γυναικολογο.Εκει θα συναντησουμε τον μπαμπα μας.Εχω λιγο αγχος γτ ειναι τεραστιο το νοσοκομειο κ αντε να βρω την σωστη εισοδο.Με gps θα παω αλλα δεν εχει συγκεκριμενη διευθυνση η εισοδος που πρεπει να μπω.Ελπιζω να το βρω.Μου ελειψε το νινι-μπεμπα οπως συνηθιζουμε να τη λεμε με την Άρια μου.Ακομα βεβαια δεν γνωριζω τι ωρα πρεπει να ξεκινησω απο το σπιτι.Κατα τις 12 το μεσημερι θα μαθω.Μολις επιστρεψουμε θα παμε για φαγητο σ ενα ελληνικο εστιατοριο που φτιαχνει τελεια φαγακια!!!!Μιαμμμμ!!!

Σημερα το μενου εχει καλαμαρακια κοκινιστα με κοφτο μακαρονακι.

Τανια, καλη επιτυχια με την β' επιπεδου!

Νικη υπολογισε αλλο ενα πιατο για μενα τη λιχουδα!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα συνεγκυούλες :D

Μόλις σας διάβασα και χάρηκα πολύ με τα νεάκια σας!

Jovi, κοριτσάκι μου, πολύ χάρηκα που κλώτσησε επιτέλους η μπουμπούκα! Κανει τεμπελίτσες μωρέ :P:P

Αναστασία, τέλεια τα καλαμαράκια με το κοφτό μακαρονάκι.. Για τους λαχανοντολμάδες, που είπε η Νίκη βέβαια, δεν έχω λόγια!!! Να οργανωθούμε να κάνουμε ενα "λαχανοντολμά πάρτυ" μιας και τρελαινόμαστε όλες! :lol:

Κάντυ-κάντυ, καλή επιτυχία με το Β επιπέδου (μπορεί και να το χεις κάνει ηδη τωρα που μιλάμε)! Για πεεεεεες!!!

Τάνια με το καλό να δεις το μπουρεκάκι σου σήμερα. :)

Εγώ πριν λιγο έφτασα στο γραφείο και περνώντας απο τη Λαυρίου, επο εκείνον τον περιβόητο φούρνο με τα κουλούρια (οσες μενετε αθήνα τον ξερετε σίγουρα), σταμάτησα και πήρα δυο κουλούρια με σουσαμάκι, καυτά μόλις είχαν βγει απο το φούρνο.. τέτοια απόλαυση!!! είναι αυτό που λένε για τα "μικρα πραγματα στη ζωή" που φέρνουν την ευτυχια.. Μεσημεριανό δεν έφερα μαζί μου σήμερα, θα δω τι έχουν στο εστιατόριο της εταιρίας. Πετιέμαι και μέχρι τη Νίκη για λαχανοντολμαδες όμως!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάρες!!!Πως κοιμηθήκατε???? Εγώ ως συνήθως έπεσα ξερή!!!

Άρχισα το βράδυ και αισθάνομαι ότι θα μα ποιάσουν κράμπες αλλά το παλεύω ακόμη!!!

Σήμερα το μενού μου άλλαξε και θα φτιάξω τσιπούρες ψητές με μαρούλι σαλάτα!!!

Αναστασία με το καλό ο υπέρηχος!!

Ελένη... καλή δουλειά!!! Θα ήθελα πολύ να σε έχω τραπέζι αλλά είναι και 3,5 ώρες δρόμος!!!

Φιλάκια σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ!!!ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ!!!ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΗΝ Β'ΕΠΙΠΕΔΟΥ!!!Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΟΥΛΑ ΔΟΞΑ ΤΟΝ ΘΕΟ...ΕΙΝΑΙ 409 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΑΚΙ ΤΟΥ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ!!!! :lol::lol::lol: ΞΕΤΡΕΛΑΘΗΚΑΜΕ!!!!ΤΩΡΑ ΘΑ ΠΑΜΕ ΠΑΛΙ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΤΙΣ 12/11...ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΦΑΩ ΜΙΑ ΛΑΧΤΑΡΙΣΤΗ ΚΟΤΟΣΟΥΠΑ!!!!ΜΙΑΜ ΜΙΑΜ ΜΙΑΜ!!!!ΤΩΡΑ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΜΗΝΕΙ ΛΙΓΟ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΗΣ!!!!ΑΝΤΕ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΝΑ ΗΣΥΧΑΣΟΥΜΕ!!!!!ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!! ΒΥΕ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ!!!ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ!!!ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΗΝ Β'ΕΠΙΠΕΔΟΥ!!!Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΟΥΛΑ ΔΟΞΑ ΤΟΝ ΘΕΟ...ΕΙΝΑΙ 409 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΑΚΙ ΤΟΥ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ!!!! :lol::lol::lol: ΞΕΤΡΕΛΑΘΗΚΑΜΕ!!!!ΤΩΡΑ ΘΑ ΠΑΜΕ ΠΑΛΙ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΤΙΣ 12/11...ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΦΑΩ ΜΙΑ ΛΑΧΤΑΡΙΣΤΗ ΚΟΤΟΣΟΥΠΑ!!!!ΜΙΑΜ ΜΙΑΜ ΜΙΑΜ!!!!ΤΩΡΑ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΜΗΝΕΙ ΛΙΓΟ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΗΣ!!!!ΑΝΤΕ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΝΑ ΗΣΥΧΑΣΟΥΜΕ!!!!!ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!! ΒΥΕ!!!!

[smilie=blob8.gif][smilie=blob8.gif][smilie=blob8.gif][smilie=blob8.gif][smilie=blob8.gif][smilie=blob7.gif][smilie=blob7.gif][smilie=blob7.gif][smilie=blob5.gif][smilie=blob5.gif][smilie=blob5.gif][smilie=blob7.gif][smilie=blob7.gif][smilie=blob8.gif][smilie=blob8.gif][smilie=blob8.gif]:ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG: \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΟΛΕΣ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάντυ μου με το καλό... ουφ πάει και αυτό πολύ χάρηκα!!!!

Είδες τι ωραία είναι να έχει το χέρι στο στόμα... και εμείς στην αυχενική έτσι τον πετύχαμε!!!

Ωραίο το φαγάκι σου σήμερα!!

Με την μετακόμιση όλα καλά θα πάνε.. όλα πήραν τον δρόμο τους!!!

Φιλάκια σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου γεια σας.. Ποιος να μου το λεγε πως θα εξελισσόταν έτσι η μέρα..

Ήμουν στο γραφείο το πρωί και ξαφνικά άρχισα να ζεσταίνομαι, να βουίζουν τα αυτιά μου, να ζαλίζομαι, κρυος ιδρώτας, τρέμουλο.. όλα μαζί.. σαν κρίση πανικού στο χειρότερό της..

Ενημέρωσα 2 συναδελφους που κάλεσαν τη νοσοκόμα της εταιρίας, μου πηρε την πίεση (9 η μεγάλη 5 η μικρή) και με πήγε στο κέντρο υγείας κορωπίου. Δεν μπορούσα να πάρω τα πόδια μου απο το τρέμουλο. Εκεί μου ξαναπήραν την πίεση που είχε αρχίσει στο μεταξυ να ξανανεβαίνει και μου είπαν οτι δεν μπορουν να μου δωσουν ή να μου κάνουν τίποτα γιατι είμαι έγκυος και έπρεπε εκείνη τη στιγμή να πάρω τηλ τον γυναικολόγο μου. Πήρα και μου είπε ο γιατρός μου να πάω να κάνουμε κι ένα υπερηχογράφημα. Για να μη σας τα πολυλογώ, έφυγα άρον αρον απο τη δουλεια και πήγα στο ιατρείο του. Μου είπε οτι έφταιγε το οτι έφυγα απο το σπίτι χωρίς να φάω ή να πιω τίποτα (πήρα τα κουλούρια μετά απο το δρόμο) και οτι πρέπει απαραιτήτως να πίνω ένα φλυτζάνι τσάι με 1 κουταλιά μελι αμέσως μόλις σηκωθω και σίγουρα πριν φυγω απο το σπίτι, γιατί το τσάι σε συνδυασμό με το γλυκό μέλι ανεβάζει την πίεση. Είδαμε και τον μπέμπη ο οποίος έβαζε τα δαχτυλάκια του στο στόμα και τίποτα δεν είχε καταλάβει απο τη λαχτάρα της μαμας και τουλάχιστον ένιωσα κάπως καλύτερα.. Εύχομαι σε καμια σας να μην τυχει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσοπουλα!!!

Ελένη μου θα τρόμαξες πολυ...Αυτό το παθαινει και η αδερφη μου, που βεβαια σε λίγο μπαινει στο μήνα της...αλλα είναι γενικά υποτασική! Μήπως έχεις και εσύ γενικά χαμηλή πίεση και με την εγκυμοσύνη λογικά πέφτει και αλλό;;..

Αναστασία αυτό με τις ταυτοτητες δεν το καταλαβα...τι θα πειραζε;;

Κάντυ μπράβο για το αγοράκι σου,άντε με το καλό τώρα!!Σωστά η Ανδριάνα-Ρία χάθηκε...μάλλον δεν θα ξαναμπει!! Μας βαρέθηκε!

Αχ βρε κορίτσια πάντως εμένα η μπέμπα δεν είναι τοσο δραστήρια όσο γραφετε εσεις..Αυριο ειμαι ακριβως 20 βδομάδες και την ακούω μόνο 2-3 φορές τη μέρα και κυρίως όταν είμαι νυστική οχι οταν τρωω...Σαν να μου λέει "ΕΕ ΠΕΙΝΑΩ!!" :lol::lol: Τι να πω...για πειτε και εσεις που ειστε κοντα στις ιδιες βδομάδες...ΦΙλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάρες μου!!!! Τι κάνετε????? Σήμερα μεγάλη μέρα!!! Χρόνια πολλά σε όσους γιορτάζουν ή στους συγγγενείς σας!!!

Εγώ είχα τον μπέμπη όλη νύχτα να κλωτσάει αποψε.. το πουλάκι μου είχα μέρες να το δω έτσι ζωηρό και είχα ανυσηχήσει!!! Εχθές το βράδυ έφτιαξα μια ωραιότατη μαγειρίτσα... αφού ο άντρας μου, μου έλεγε ότι του φαίνεται σαν Πάσχα :lol::lol::lol::lol:

Σήμερα το μενού είχει 2 φαγητά!!! Για τον άντρα μου φασολάδα και για μενα που δεν κάνει να φάω άμυλο μπριζόλα.. την οποία έχω βαρεθεί!!! Το βράδυ θα πάμε στον πεθερό του αδερφού μου που γιορτάζει και θα φάμε εκεί αρνάκι από τ σούβλα!!!!

Σας στέλνω 2 φώτο από τον κήπο μας που την έβγαλα μώλις να σας δείξω τα Αη Δημήτριά μου!!!!

Ελένη μου αυτό που περιγράφεις ο έπαθα και γω όταν ήμουν στον 5ο αλλά πρόλαβα και ξάπλωσα και δεν έπεσα κάτω!!!! Είχα ακριβώς την ίδια πίεση... πήρα τηλ. το γιατρό μου και μου είπε οτι είναι φυσικό στην εγκυμοσύνη και ότι να πινω 1 φορά την ημέρα είτε τσάι είτε καφέ!!! Όταν όμως έκανα εξετάσεις ο αιματοκρίτης και ο σίδηρος ήταν χαμηλοί και μου έδωσε 3 σιδήρους την ημέρα!!! Διάβασα και στο internet ότι κάνει καλό στον αιματοκρίτη το συκώτι απο μοχάρι!!! Μου πήρε ο άντρα ς μου από έναν γνωστό φρέσκο και μου είχα βγει πολλές μερίδες και έφγα για καιρό!!! Από τότε είμαι μια χαρά!! Μην ανυσηχείς!!!

Φιλάκια σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ομορφες εγκυουλες!!!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σε οποιες γιορταζετε οι ιδιες η καποιος συγγενεις!!!!

ΕΛΕΝΑΚΙ τι ηταν αυτο που επαθες κοριτσι μου???ελπιζω να μην σε ξαναπιασει!!!!μην φευγεις κι εσυ νηστικη απο το σπιτι φροντιζε να τρως καλο πρωινο!!!

JOVI λες να ειναι ετσι ησυχουλα και οταν γεννηθει????

ΝΙΚΗ φανταστικος ο κηπος σου!!!!κι εγω εχω χαμηλο σιδηρο και αιματοκριτη!!!!για τι συκωτι εχεις ρωτησει τον γιατρο σου????ξερω απαγορευεται στην εγκυμοσυνη λογω βιτ Α.

να διαβαστε εδω:http://www.babybaby.gr/showarticle.jsp?CMRCode=11NSIG2VI

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια καλημέρα και Χρόνια Πολλά σε όσες έχουν συγγενικά πρόσωπα να γιορτάζουν σήμερα! Ναι κι εγώ έχω ακούσει οτι το συκώτι δεν κάνει καλό στην εγκυμοσύνη. Νίκη μου, τον είχες ρωτήσει τον γιατρό σου?

Εγώ έπαιρνα τον σίδηρο legofer σε αμπούλες και τώρα μου το άλλαξε σε ferrofolic, που είναι πιο δυνατό. Εσείς ποιο παίρνετε??

Χτες που πήγα και μου έκανε υπέρηχο, μέτρησε το μπεμπέκι και μου τον εβγαζε 16 εβδ. και 4 ημερών ενώ εγώ ήμουν 15 εβδ. και 3 ημερών (το είδα μετα στο τικεράκι μου γι αυτο δεν τον ρώτησα εκεινη τη στιγμή). Να ανησυχήσω ή τρώει του καλού καιρού εκεί μέσα και γι αυτο κοντεύω να πέσω κάτω??

Νίκη, ο κήπος σου είναι υπέροχος! Λατρεύω τα λουλούδια σου!!!

Γιάννα, για δοκίμασε να φας ενα κομματακι σοκολάτα bitter, να δεις τι καλά που θα κάνει πάρτυ η μπουμπου! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!Χρονια πολλα σημερα σε ολες-ολους οσες-οσους γιορταζουν!Μεγαλη μερα η σημερινη!Ο Αγ.Δημητριος να μας προστατευει και να πρεσβευει υπερ υμων!Τα νεα μας ειναι οτι ολα πηγαν καλα με τον υπερηχο!Η μπουμπουκα μου ειναι μια κουκλιτσα!!Ζυγιζει 832γρ.Μας εκανε 1 ωρα ακριβως υπερηχο ο ελληνας γυναικολογος.Το κατευχαριστηθηκα!Τη βλεπαμε σε 3d συνεχως..ηταν να ειναι κοντα μας!Τοσο γλυκια...!! :x:x Θα σας βαλω κ φωτο να τη δειτε!!!Μου πατουσε την κοιλια και φαινοταν σαν να παταει σφουγγαρι. :lol::lol::lol: Κουνιοταν ασταματητα και ο γυαικολογος τη "μαλωνε". :lol::lol::lol: η ροη του πλακουντα ειναι πολυ καλη μας ειπε.Δεν εχει αλλαξει θεση ,ευτυχως!Το κεφαλακι της ειναι κατω κ τα ποδαρακια ψηλα..Τα νιωθω συνεχως!!!Τα χερακια της τα ειχε μπροστα στο προσωπακι της.Επισης,σημερα εχει γενεθλια το καμαρι μου,ο αντρουλης μου!Τον λατρευω!Εχθες πηρα μια συγχιση παλι με τους γειτονες μας.Εδω κ 2 μηνες τους ειπαμε οτι πουλαμε το πλυντηριο πιατων μας.Τους ειπαμε αν το θελουν θα το παρουν σε πολυ χαμηλη τιμη.Μας ειπαν οκ θα το παρουμε ,το θελουμε ,να μην το βγαλετε στο ιντερνετ στις αγγελιες.Οκ λεμε.1 εβδομαδα πριν μετακομισουμε εχθες δλδ μας ειπαν οτι δεν ξερουμε τι να κανουμε γτ το σπιτι που θα παμε εχει πλυντηριο κ αυτος μας το δινει σε καλη τιμη(εχθες του το προτεινε αυτος κ εμεις πριν απο 2 μηνες υποτιθεται πως ειχαμε συμφωνησει) και δεν θελω να σε κρεμασω ομως αλλα κ τι να κανω κ τετοια.Εμενα μπορεις να μου πεις γτ με δεσμευσες ολο αυτο το διαστημα?Γτ μου ελεγε η γυναικα του κατ επαναληψη να μην το πουλησουμε σε αλλους γτ θα το παρουν σιγουρα και τωρα μας τα γυρνανε 1 εβδομαδα πριν μετακομισουμε?Να τους τα πω εξω απο τα δοντια τωρα ή θα γινω πολυ κακια?Τα νευρα μου κοριτσια!Δεν ειναι σωστο αυτο.Δεν ειναι για τα χρηματα.Δεν τα εχουμε αναγκη ,απλως εκνευριστηκα με την ασυνεπεια κ την κοροιδια.Εγω τι θα το κανω?το σπιτι μας εχει ηδη μεγαλο πλυντηριο.Δεν τα μπορω ΚΑΘΟΛΟΥ αυτα ομως..Ποτε δεν θα το εκανα σε καποιον.Τελος παντων,καλη καρδια!

Καντυ μου ποτε μετακομιζεται?Μπραβο με τα ευχαριστα νεακια σας!!!Πω πω κ γω θελω να φαω κοτοσουπιτσα!

Αχ βρε Ελενακι τι επαθες?κ γω εχω χαμηλη πιεση και σε καταλαβαινω τι πηγες να παθεις.Και ο χυμος ανεβαζει την πιεση.Να εχεις εναν μαζι σου παντα.

jovi μου αυτες οι καινουριες ταυτοτητες λενε πως εχουν τα χαραγμα 666 του αντιχριστου.Καταλαβες γτ θα πειραζε?Ειναι δρομος χωρις επιστροφη.Οσες εχετε διαβασει αναλυτικα θα γνωριζετε.Ειναι ησυχουλι το μικρακι σου μωρε..

Νικη μου υπεροχα τα λουλουδακια σας.Πω πω Παναγιτσα μου,μαγειριτσα!!!Το αγαπημενο μου φαγητο!!!!!!!!Το λατρευω αλλα στην εγκυμοσυνη απαγορευεται να φαμε σηκωτακια,εντερακια και γενικοτερα εντοσθια.

ΣYMBOYΛH:

Aποφύγετε το συκώτι. Στο πρώτο τρίμηνο της κύησης -όπου συντελείται η οργανογένεση του εμβρύου- συνιστάται να μην τρώτε συκώτι ή πατέ (συκώτι πουλερικών) περισσότερο από μία φορά την εβδομάδα ή και λιγότερο συχνά (μία φορά στις δεκαπέντε). Tο συκώτι είναι πλούσια πηγή της βιταμίνης A, η οποία έχει συσχετιστεί με τερατογενέσεις. Eπίσης, πρέπει να αποφεύγετε τα μη παστεριωμένα γαλακτοκομικά (π.χ. κάποια γαλλικά τυριά), επειδή μπορεί να μεταδώσουν ένα μικρόβιο (listeria) που έχει συσχετιστεί με τον ενδομήτριο θάνατο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να σας πω βρε κορίτσια.. εγώ έφαγα 1 ολόκληρο συκώτι μοσχαριού καλά ψημμένο... δεν το ήξερα ότι δεν κάνει.. τον γιατρό μου δεν τον ώτσα γιατί πολύ απλά δεν το θεώρησα κακό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...