Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χειμ.Μωρακια '10-'11-ηρθε η μπεμπα και εφερε γκαστροσκονη


Recommended Posts

Eυγε και Ελιζα καλημερα!!

Ευγε και μονο που τα διαβασα εκνευριστηκα!!απο δω και περα,οταν θα ερχεται η ζαμπα σου κι εχεις ενα σωρο δουλειες,να της λες να σε βοηθαει!!μια δυο θα στραβωσει ισως,αλλα κι εσυ να επιμενεις ευγενικα!!εγω το εκανα μια φορα,με συμβουλεψε η μητερα μου κι επιασε!!

την επομενη φορα που ηρθε μου πεταξε υπονοουμενο αν εχω κανενα σιδερο,αλλα επειδη το καταλαβα οτι με κοροιδευε,δεν της απαντησα καθολου και μιλαγα στον Ηλια...

οχι η κυρια να ερχεται βολτα κι εσυ να πηζεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 995
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Eυγε και Ελιζα καλημερα!!

Ευγε και μονο που τα διαβασα εκνευριστηκα!!απο δω και περα,οταν θα ερχεται η ζαμπα σου κι εχεις ενα σωρο δουλειες,να της λες να σε βοηθαει!!μια δυο θα στραβωσει ισως,αλλα κι εσυ να επιμενεις ευγενικα!!εγω το εκανα μια φορα,με συμβουλεψε η μητερα μου κι επιασε!!

την επομενη φορα που ηρθε μου πεταξε υπονοουμενο αν εχω κανενα σιδερο,αλλα επειδη το καταλαβα οτι με κοροιδευε,δεν της απαντησα καθολου και μιλαγα στον Ηλια...

οχι η κυρια να ερχεται βολτα κι εσυ να πηζεις!!

αλλα κι αυτο να αραζουν πχ ο Μανος ή ο Δημητρης οταν ερχεται η μανουλα τους κι εμεις να τρεχουμε,δεν το σηκωνω καθολου!!τωρα πια,μολις παει να αραξει,του λεω:Μανο δες αν εχει κανει κακα του,Μανο βαλε του λιγο νερο να πιει..Μανο δωσε του να φαει το γιαουρτι!!!κι η ζαμπα πεταει υπονοουμενα,αλλα την στελνω για τσαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν θα βάλω την πεθερά μου να κάνει οτιδήποτε μέσα στο σπιτι μου. Δεν υπάρχει περίπτωση καταρχήν γιατί είναι μεγάλη και δεν τραβάει και δεύτερον θέλω να τα κάνω όπως θέλω εγω..αν την έβαζα να μου σιδερώσει θα έκανε τα εσώρουχα του Νώντα με μεριτο για να γίνουν κόκκαλο..με τον Δ. νευριάζω που όταν έρχονται αράζει..είχε βγει έξω να κάνει δικές τους δουλειές και του λέω πέρνα απο τον φούρνο να πάρεις καμία μαλακία να τους βγάλω..γύρισε απο τις δουλειές του με άδεια χέρια και τελικά πήγα εγώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραααααααααα!!!!

Εδώ είμαι……

Το ξέρω το έχω χε…ει το θέμα με τα πρωινά……. αλλά είμαι ένα κουρασμένο παλικάρι…….!!! Να ‘ ναι καλά ο Σπύρος……

Τα απογεύματα ή θα τρέχω σε γιατρούς ή έξω για να τελειώσουμε εκκρεμότητες (ναι, ναι ακόμη) του σπιτιού!!!

Γυρίζουμε κ μέχρι να κοιμηθεί ο μικρός πάει περασμένες 12 κ μετά κάθε 2 ώρες ξύπνημα…. Μέχρι να τον ξαναπάρει ο ύπνος βλέπω κ το ξημέρωμα…. Καλημέρα!!

Περιμένω να αδιαθετήσω κ ακόμη δεν έχω αδιαθετήσει….κ τα νεύρα μου έχουν χτυπήσει κόκκινο…..!!

Κ έχω κ διλλήματα…..ποιον δρόμο να διαλέξω???? Η ζωή είναι για τους αναίσθητους, τέλος.

Πάω να ταΐσω τον μικρό κ έρχομαι…..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα και η δικια μου ζαμπα εννοειται οτι δεν εχει κανει το παραμικρο στο σπιτι μου...αφου να φανταστειτε οταν εχουμε τραπεζι δεν κουνιεται να παρει το πιατο να το βαλει στο νεροχυτη...την τελευταια φορα πηρε ενα πιατο σηκωθηκε απο την καρεκλα της,εφτασε στην κουζινα και απλωνει το χερι της με το πιατο και μου λεει παρτο....παντωσ εχω καταλαβει οτι ειναι ταμπελα αφου οταν αφηνω τον μικρο σπιτι της ολο ο πεθερος μου τον εχει και ασχολειται μαζι του.....βεβαια το προτιμω γιατι του εχω περισσοτερο εμπιστοσυνη....

Αφηστε που το παιζει κουφη σε οτι δεν την συμφερει...αν μου πει κατι και δεν συμφωνω και φερνω αντιλογο κανει πως δεν ακουει...

Αλικακι ποσο ξενυχτι να αντεξεις και εσυ....πωπω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλλάξτε θέμα γιατί γίνομαι.... X(X(X(X(

Αυριο θα έχουμε διακοπή ρεύματος στην δουλεια απο τις 8-2 το μεσημέρι? Τι θα κάνουμε? ΟΕΟ? Την Δευτέρα κανονικά δουλεύω αλλά ζήτησα άδεια μήπως και καταφέρω να πλύνω τα χαλια μου..

Μου ήρθε μια ζαλάδα πρίν λίγο..πάλι καλά που ήταν μια συνάδελφος κοντά μου και με έφερε στο γραφείο μου - όχι δεν είμαι έγκυος!!! Αναιμία μπορεί, χαμηλή πιεση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευγενία, κορίτσι μου….. μία συνηθισμένη μέρα είχες!!!!

Χαχαχαχαχαχα

Τον Νώντα γιατί τον πιέζεις να φάει…άμα έχει τα δόντια του το καημένο που να την βρει την όρεξη…..θα αναπληρώσει άλλη μέρα!! τι τρελαίνεσαι?

Για τν Δ. θα πω το κλασσικό που λέμε κάθε φορά….. έτσι είναι οι άντρες ! Μέσα στο μυαλό τους τριγυρίζουν πολύ συγκεκριμένα κ μετρημένα στα δάκτυλα του ενός χεριού, πράγματα!!! θα έλεγα τα ίδια περίπου που τριγυρίζουν στο μυαλουδάκι των παιδιών μας!!

Για το άλλο θέμα τι να πω….. εσύ με τον Δ. πρέπει να το δείτε! Άμα έχεις δουλειές να κάνεις μην βγαίνεις από το πρόγραμμά σου! Αν δεν έχεις κάτι να τους κεράσεις, νεράκι….αφού ο Δ. δεν νοιάζεται εσύ θα τρέχεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααααα!!!

περασα κι απο δω μια βολτα να δω τι κανετε...κοριτσια πολλα συννεφα βλεπω απο πανω μας και καποιος μας ματιαξε...

οι αντρες ειναι αντρες και εχουν μαθει απο τις αγαπημενες τους μαμαδες πως στο σπιτι μεσα ολα τα αναλαμβανει η γυναικα τους κι αμα δεν μπορει τι τους θελει τους γαμους???προσοχη κοριτσια πως θα μεγαλωσουμε τα δικα μας αγορια..και επαναλαμβανω κι εδω...αφηστε τις δουλειες και πιαστε τις αγκαλιες...οι δουλειες παντα θα υπαρχουν οι αγκαλιες ομως??

ερωτηση..να φαω τονοσαλατα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eυγε και Ελιζα καλημερα!!

Ευγε και μονο που τα διαβασα εκνευριστηκα!!απο δω και περα,οταν θα ερχεται η ζαμπα σου κι εχεις ενα σωρο δουλειες,να της λες να σε βοηθαει!!μια δυο θα στραβωσει ισως,αλλα κι εσυ να επιμενεις ευγενικα!!εγω το εκανα μια φορα,με συμβουλεψε η μητερα μου κι επιασε!!

την επομενη φορα που ηρθε μου πεταξε υπονοουμενο αν εχω κανενα σιδερο,αλλα επειδη το καταλαβα οτι με κοροιδευε,δεν της απαντησα καθολου και μιλαγα στον Ηλια...

οχι η κυρια να ερχεται βολτα κι εσυ να πηζεις!!

Εσύ αφορμή ψάχνεις….. να φορτώνεις για να πας έτοιμη το Σάββατο να φας το παστίτσιο σου!

Όταν είχε έρθει η ζάμπα να μείνει 2-3 μέρες σε εμάς γιατί της είχε λείψει ο μικρός (κ καλά τώρα…. Απλά εκείνες τις μέρες έπρεπε να είναι η κόρη της στην Αθήνα κ έψαχνε ξενώνα για να είναι μαζί της) με το που μπήκε μέσα άνοιξε αμέσως μία τσάντα κ έδωσε στον Π. μία τάρτα! Αυτήν την έφτιαξε η αδερφή σου για σένα, του είπε κ την έβαλαν στο ψυγείο! Δεν είπε για εσάς, είπε για σένα!

Το βράδυ αφού τσίμπησαν κάτι του λέει, να φάμε κ λίγο γλυκό της (…..)?

Τους έβαλα λοιπόν κ εγώ δεν έβαλα… κ μου λέει δεν θα δοκιμάσεις (το ψυγείο είχε βρωμίσει αβγουλίλα) όχι της λέω κάνω 40 μέρες νηστεία από τα γλυκά μόνο!

Η αδερφή του έχει την συνήθεια να του στέλνει συχνά ότι μαλακία φτιάξει…. Κ βέβαια πάνε στα σκουπίδια για 2 λόγους

α) γιατί είναι σπίτι μου κ δεν δέχομαι να ταΐζει κανείς άλλος τον άντρα μου πόσο μάλλον η αδερφή του ( μέχρι κ την πεθερά της έχει βάλει να του φτιάξει διάφορα)

Άλλο να έρθει επίσκεψη κ να έχει φτιάξει κάτι για το σπίτι κ άλλο να στέλνει πακέτο για τον Π.

β) σιγά την μαγείρισσα… η ζάμπα της Μαριέττας είναι σεφ μπροστά της! Δεν τρώγονται…….με τίποτε, σαν αυτήν ένα πράγμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν θα βάλω την πεθερά μου να κάνει οτιδήποτε μέσα στο σπιτι μου. Δεν υπάρχει περίπτωση καταρχήν γιατί είναι μεγάλη και δεν τραβάει και δεύτερον θέλω να τα κάνω όπως θέλω εγω..αν την έβαζα να μου σιδερώσει θα έκανε τα εσώρουχα του Νώντα με μεριτο για να γίνουν κόκκαλο..με τον Δ. νευριάζω που όταν έρχονται αράζει..είχε βγει έξω να κάνει δικές τους δουλειές και του λέω πέρνα απο τον φούρνο να πάρεις καμία μαλακία να τους βγάλω..γύρισε απο τις δουλειές του με άδεια χέρια και τελικά πήγα εγώ...

δεν εχω διαβασει ακομα τα σχολια,αλλα Ευγε!!μονο τα ρουχα του Μ.της δινω!!ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ ΤΟΥ ΗΛΙΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία αυτά που ήξερε από την μάνα του τα έχει ξεχάσει ή θα τα ξεχάσει!!! Όταν εγώ δουλεύω και γυρίζω καλές 4 τώρα και καλές 6 σε λίγο καιρό δεν μπορώ να είναι υπηρέτρια όλων. Θέλει δεν θέλει βοηθάει αλλά όπου βρει ευκαιρία την κάνει το λαμόγιο...ΆΝΤΡΕΣ!!!

Καλές οι αγκαλιές αλλά ρούχα να βάλουμε δεν θα είχαμε αν δεν τις έκανα. Δεν μιλάμε για δουλειές που μπορούν να περιμένουν...πάλι καλά φώναξα γυναίκα για το Σάββατο μηπως και κάνω και αυτά που έχω αφήσει μήνες τώρα ή στην τελική κάνω αγκαλιές... ;);)

Τόνο Μαράκι μου δεν κάνει...ξέχνα την τονοσαλάτα και φάε σκέτη σαλάτα..γενικά δεν κάνει μεγάλα ψάρια λόγω την μεγάλης περιεκτικότητας τους σε υδραργυρο.

Μπορείς να φας άνετα όμως γαύρο, αθερίνα και γενικά μικρά ψάρια που τα τρως ολόκληρα με το κόκκαλο λόγω μεγάλης περιεκτικότητας σε ασβέστιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στο γραφειο με εχουν πηδ...ξει!!και να ηταν και καλα,παει στο καλο!!

ο Μ.χθες εφαγε μια φρικη και σημερα ειναι ολο μηνυματα και αγαπες!!

και να πω οτι του εκατσα χθες,μπαααα!!!

απλα το βραδυ,εκει που θα διαβαζε,τον ξεσηκωνα με αγκαλιες και φιλια και δεν τον αφηνα να δει την οθονη,τον ειχε πιασει νευρικο γελιο και μετα,επειδη ξεσηκωθηκε για τα καλα,τα παρατησε ολα και πηγαμε και κοιμηθηκαμε αγκαλια!!

για να μαθει να μου κανει καταληψη στο pc!! ;);););););)

σημερα λοιπον,απο το πρωι με βομβαρδιζει με μηνυματα αγαπης!!φανταστειτε να το ειχαμε κανει!!(εχω περιοδο και δε λεει να πλενω!!!)....

βαριεμαι να μαγειρεψω το απογευμα ψαρι!!αλλα εχει καιρο να φαει ο μικρος κι ειπα να το κανω!!

παω να συνεχισω το πηδημα του γραφειου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στο γραφειο με εχουν πηδ...ξει!!και να ηταν και καλα,παει στο καλο!!

ο Μ.χθες εφαγε μια φρικη και σημερα ειναι ολο μηνυματα και αγαπες!!

και να πω οτι του εκατσα χθες,μπαααα!!!

απλα το βραδυ,εκει που θα διαβαζε,τον ξεσηκωνα με αγκαλιες και φιλια και δεν τον αφηνα να δει την οθονη,τον ειχε πιασει νευρικο γελιο και μετα,επειδη ξεσηκωθηκε για τα καλα,τα παρατησε ολα και πηγαμε και κοιμηθηκαμε αγκαλια!!

για να μαθει να μου κανει καταληψη στο pc!! ;);););););)

σημερα λοιπον,απο το πρωι με βομβαρδιζει με μηνυματα αγαπης!!φανταστειτε να το ειχαμε κανει!!(εχω περιοδο και δε λεει να πλενω!!!)....

βαριεμαι να μαγειρεψω το απογευμα ψαρι!!αλλα εχει καιρο να φαει ο μικρος κι ειπα να το κανω!!

παω να συνεχισω το πηδημα του γραφειου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειδες βρε αμα θες εσυ εισαι μια τσαπερδονα..απα πα!!!!

αφου ειστε αγαπημενα μωρε τι τους θελετε τους καβγαδες τι αφηνετε αλλους να μπαινουν αναμεσα και χανετε την ουσια εεε????

παντα ετσι να ειστε μπουμπουκα μου και να σε βομβαρδιζει καθε μερα..και που και που αμα το θυμασαι να του καθεσαι κι εσυ... :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλορίζικο το καινούργιο μας θεματάκι!!!!!!!!!!!! (Νωρίς το θυμήθηκα εεε;;; Μη βρίζετε μωρέ. Ξεχάστηκα να περάσω από εδώ μια βόλτα, κάλιο αργά παρά ποτέ.)

Εύχομαι να έχουμε κι άλλες εγκυούλες σ' αυτό το θέμα και εννοείται μόνο καλά νέα για τα σποράκια μας και τα παιδάκια μας!

Τι να κάνει η Μαιρούλα ρε γαμώτο. Πως θα μάθουμε νέα της;;; Μαιρούλα!!!!!!!!!!!! Μπες να μας πεις πως πάνε τα δυδυμάκια σου και τι κάνει ο Νικόλας σου.

Νέα δεν σας γράφω. Δεν έχω και τίποτα το σπουδαίο άλλοστε.

Για τις πεθερές δεν θα σας σχολιάσω για να μην συνχίζετε το Ευγενάκι μας άλλο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραααααααααα κοριτσάρες μου!!!!

Τι μου κάνετε?? Όχι, τι μου κάνετε με αυτήν την έννοια…..τι κάνετε?

Εμείς παρά το ντεπόν που έδωσα στον μικρό για να κοιμηθεί καλύτερα, ξυπνούσε κάθε μία ώρα…κοινώς από ύπνο σκ..τά!!

Εχθές αδιαθέτησα…( γιούπιιιιιιιι)…… σήμερα όμως δεν είμαι αδιάθετη (?????)!! Δεν μου έχει ξανασυμβεί ποτέ στη ζωή μου αυτό! Τι κάνω???????

Πρέπει να κλείσω ραντεβού για σαλπιγγογραφία…… να κλείσω ή να μην κλείσω? Είμαι ή δεν είμαι? Να ζει κανείς ή να μη ζει?

Μπορεί λοιπόν να είμαι αδιάθετη ή μπορεί να μην είμαι….είμαι όμως ευδιάθετη!!!!

Τετάκι με το μυαλό που έχεις κάνει καλό η επανάληψη…κ όχι μόνο με το μυαλό αλλά κ με την ηλικία….

Καλά του κάνεις του Μ. κανείς δεν παίζει με τον υπολογιστή της Τέτας…… βέβαια πρέπει να το έφαγες το χωριάτικο…..

Νατάσσα ξέχασες το μαγαζί εεεεε????

Ξύπνησε η Σοφούλα για φαί εχθές το βράδυ τελικά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ας πω τα δικά μου…… πάλι! Αφού δεν είναι καμία εδώ!!!!

Τελικά αδιαθέτησα κανονικά πριν λίγο….

Ο Σπύρος τρώει πεπόνι….. του αρέσει κ αυτό!

Τον έχει πιάσει μία πάρλα τον τελευταίο καιρό που μου κάνει το κεφάλι καζάνι…..αυτά που λέει βέβαια μόνο αυτός τα καταλαβαίνει γιατί είναι κινέζικα με το εντό (εδώ) σαν βασική του λέξη!

Αυτάαααααα…….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...