Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ ΑΦΙΞΕΙΣ ΠΕΛΑΡΓΩΝ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ'12 ν7


Recommended Posts

Mpempoula mou mia xara oi antres sou!!

Tha paw Paraskeui prwi, den mou eipe wra, logika tha paw gurw stis 10-11.

An exei bardia tha ti gnwrisw!!

Ta grammaria den einai standar alla apo dw kai pwra olo kai pio polla tha pernoun! Meta tin 32 ebdomada megalwnoun polu grigora giati stin ousia einai sxedon oloklirwmena kai pernoun lipos.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας κορτσακια μου!

πολυ ζεστη,σκεφτομαι πως θα αντεξω ολο το καλοκαιρι θεουλημου,αλλα κ να γεννουσα τωρα παλι προβλημα ειναι οι ζεστες γιατι με τους θηλασμους καθε τρεις κ λιγο παλι ζεστη θα ενιωθα πιστευω.

ανθη μου εισαι κ εσυ μια κουκλιτσα,εχεις μια εξωτικη ομορφια κ ο πανουλης σου ειναι κουκλακι,πολυ ομορφο αγορακι κ πολυ αντρακι!να σου ζησει κ να του δωσεις ενα μεγαλο φιλακι απο μενα!τελεια που στματας κ εσυ,οντως στο σπιτι με τα παιδακια ειναι κουραση κ εγω δε καθομαι παρα μονο μεσημερι που κοιμαται αλλα σιγουρα ειναι αλλιως.κ εγω λεω ημουν πολυ τυχερη που σταματησα τωρα που επιασαν οι καυσωναες.

χριστινακι μου τελεια τα νεα σου με τα αντρακια σου,αχ τι ωρααια που θα εχεις δυο αντρακια κ γενικα μπραβο σου που εισαι ετσι θετικη κ ποτε δεν σε εχω ακουσει να γραψεις κατι που να υποδηλωνει οτι εχεις αγχος που θα ειναι δυο κ πως θα τα καταφερεις κτλ.το σκεφτομουν μια μερα αυτο κ ολο ελεγα να το γραψω.εισαι παντα πολυ γλυκεια κ ηρεμη,αυτο μου βγαζεις,δε ξερω αν ειναι ετσι.

φωτεινη ποσο ομορφα δωματια των παιδιων σου,ειναι απο τα ωραιοτερα που εχω δει κ μεγαλα,εγω εχω ενα κ σκεφτομαι πως θα χωρεσουν κουνια κ κρεβατι! :D μπραβο,να ειναι καλα τα παιδακια σου να τα χαρουν!

ελενακι υπομονη κ εσυ κ εγωζεσταινομαι κ καποια βραδια ξυπναω κ εγω περιπου 5 κ ξανακοιμαμαι 7.ποσο νευριαζω που δε μπορει να με ξαναπαρει ο υπνος.

λιλ μου καλη επιτυχια με το ντοπλερ σου!περιμενουμε νεα!

αριανη μου μην στεναχωριεσαι αν γεννησεις νωριτερα,αν ειναι καλα στα κιλακια της κ γερη θα ξαλαφρωσεις μια ωρα αρχιτερα!κ εγω γεννησα 3 μερες αφου μπηκα στον μηνα μου κ δε με πειραξε καθολου.ισα ισα που λεω κοιτα τι τραβαει το μαρακι,αυτο δε θα το μπορουσα με τιποτα,καθε λιγο νοσοκομειο να μη θελει να βγε η μπεμπα.

κατερινακι μου ηα γγελικη σου ειναι τελεια στο φεις τελειο φορεματακι κ βλεμα ολο τσαχπινια!αληθεια τελειωσατε με σχολειο;

ναταλακι κ εσυ υπομονη δυο μερουλες εμειναν,αχ κοριτσια μου ξαλαφρωνετε αντε ωραια.

μετα θα πεσει ερημια στο ποστακι μας αλλα λογικο ειναι,ετσι γινεται.εμεις με τα δυο παιδακια να δω τι θα κανουμε.

αντωνιτσα μου να σου ζησει η κουκλιτσα σου!τελεια τα κιλακια της κ χαιρομαι που ολα πηγαν καλα!

λια μου αντε να τελειωνεις κ εσυ..

κοριτσια εγω χθες επαθα κατι κ τρομαξα πολυ.το απογευμα με επιασε τουαλετα κ πηγα κ δεν εβγαιναν με τιποτα,συγνωμη που τα λεω ετσι αλλα δε γινεται να τα πω αλλιως :D:oops: κ να ποναει ο πωπος μου γιατι φοβαμαι κ να σφιχτω κ να σηκωνομαι να περπατησω μπας κ λειτουργησει το εντερο αλλα τιποτα,τη κοιλια μου την ενιωθα να με τραβαει προσ τα κατω πολυ βαρεια κ ενιωθα κ το πιπι να ανοιγει.μιλαμε τρομαξα παραπολυ.ιδρωνα κ απο τη ζεστη κ ημουν μονη με το παιδι κ να μη ξερω τι να κανω.τελικα απο τις 5 που εκατσα τελειωσα 6.30.δε ξερω γιατι τοεπαθα αυτο.κ παλια ειχα αιομοροιδες στον αντωνη κ λεω σιγουρα θα βγουν κ τωρα.αλλα ευτυχως δε βγηκε κατι.πολυ τρομαξα κ ημουν ετοιμη να παρω τον γιατρο.

στα γενεθλεια περασαμε πολυ ομορφα αλλα κουραστηκα παρα πολυ παρολο που ολοι με βοηθουσαν.ειχα κουραστει κ απο το σκηνικο που σας περιεγραψα κ ηταν κ αυτη η παλιοζεστη.ολα τελεια ομως κ η τουρτα καταπληκτικη.το παγωτο δεν το εκανα αλλα δε το ξεχναω,θα το κανω κ αυτο.

πω πω εγραψα πολλα,προς το παρον σας αφηνω κοριτσακια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

beboula megia ta pswnia!!! mia xara einai ta antrakia sou kai mhn agxwnesai gia ta kila...duo antres exeis stin koilitsa sou, ti na kaneis k esu......

re koritsia, niwthw polles fores ektos apo to na kineitai h mikrh, na einai se ena shmeio kai na tremei....vasika vlepw thn koilia pou tremei...to niwthete k eseis????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΒΙΚΑΚΙ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΕΤΣΙ ΑΠΟ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΕΙΧΑ ΒΓΑΛΕΙ ΕΓΩ ΑΙΜΑ Κ ΕΙΧΑ ΧΕΣΤΗ ΕΠΑΝΩ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΤΙΠΟΤΑ.

ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΤΕΛΕΙΑ ΤΑ ΝΕΑ ΣΟΥ.ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΘΕ ΔΥΟ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ.Κ ΜΟΥ ΠΕ ΠΩΣ ΑΝ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΣΤΙΣ 36-37 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΓΕΝΝΑΜΕ.Κ ΣΤΟ ΒΑΡΟΣ ΕΙΣΤΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpempoula mou mia xara ta antrakia sou.. kale esu duo exei fusiko einai na evales parapanw apo mas....

bikaki to eixa pathei k egw auto alla twra teleutaia k sugkekrimena otan ematha gia tin este mas otan gennise nomiza oti tha gennisw stin toualeta...

cristi den thimamai na eixa niwsei kati teteio...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

euxaristo koritsia!

bikaki mou den me agxonei to meta ti genna alla to tora! na einai kala, na megalonoun sosta kai genika na pane ola kala auto me noiazei! ithela toso polu ena moro tora kai xronia alla opos exo grapsei kialles fores perasame polles duskolies mexri na meino egkuos! kai eimai triseutuxismeni pou exo duo morakia sti koilia mou :):) oloi mou lene oti tha peraso duskola mexri na megalosoun ligo alla den me noiazei katholou, tha kano oti mporo gia na einai auta kala ;) kai peite me treli alla tha ithela kai alla morakia meta an thelei o theos bebaia. agxos eixa para polu prin meino egkuos, eixa pathei kai krisi panikou!!! alla tora eimai polu iremi, oso mporo diladi...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσια τι γραψατε παλι????Σας διαβασα ολες...

Λοιπον σημερα πηγα στη δουλεια γυρισα νωρις και μετα ηρθε η κομμωτρια....Αχ κοριτσια μου,τραγικη η εμπειρια...Δηλαδη δεν φταιει σε κατι η κοπελα αλλα δεν μπορουσα να κατσω ακινητη σε μια καρεκλα 3,5 ωρες....,δεν μπορουσα να σκυψω και να λουστω....Εχω και μακρυ μαλλι...θα βαλω και καμια φωτο....απαπαπαπαπα.κουραστηκα...

ΛιΑ,για ξαναπες μου σε παρακαλω τι κιλα εχεις παρει....δεν το πιστευω....μονο?????????????δηλαδη εγω!!!!θα πεθανω...παλι καλα που δεν μου φαινεται.Θα βαλω φωτο να δεις....

Νανσουλα,ποιος θα κανει τεστ στην σαντυ???ο παιδιατρος ή ο παιδοψυχολογος???Δηλαδη τι κανει η μικρη???

Κριστι,κι εγω ενιωθα αυτο το τρεμουλιασμα στην κοιλια,δηλαδη καποιες φορες το νιωθω και τωρα.

Ρε μαχιμ,εσυ εισαι ετοιμογεννη και παραλληλα με μια σφουγγαριστα στο χερι???Να προσεχεις....Να τα αφησεις στην ακρη...

Βεβουλα,¨¨δες τα αγαθα κοποις κτωνται'",μετα τη δυσκολια σας τωρα ηρθε η απολαυση...Τοτε εκτιμας και τα πραγματα πιο πολυ...

Η επομενη τραιδα dellhine,lia,......ante me to kalo κοριτσια μου....ο θεουλης μαζι σας και στα μωρακια σας....

Α....σε σχεση με τα νυχια.Δεν πρεπει να ειναι βαμμενα(μας τα ξεβαφουν εκει)))λογω ενδεχομενης κυανωσης...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαίρεται κοριτσάρες.

Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια για τα δωμάτια των μικρών. Και φυσικά σαν καλή κουκουβαγιομάνα θα παραδεχθώ ότι ο μικρός μου είναι πολύ ζουζούνος και γλύκας :lol::lol::lol: Μα φυσικά επειδή είναι φτυστός η μαμά του.

Το πρωί ξυπνάω φρέσκια φρέσκια, αλλά όσο περνάνε οι ώρες νιώθω όλο και πιο βαριά. Δεν αντέχεται η ζέστη ρε μαμωτο μου. :evil::evil:

Και άλλο μωράκι κατέφθασε στην παρέα;

Αντωνία να σου ζήσει το μωράκι σου, να είναι γερό και δυνατό. Καλή λοχεία και σε εσένα.

Ντελφιν μα σφουγγάρισμα πρωί πρωί;; :lol: Πως πάνε οι πόνοι; Πολύ πεισματάρα η πριγκιπέσσα. :D Δεν θέλει να βγει με τίποτα μου φαίνεται.

Νάνσυ περαστικά στην μικρούλα. Καλά τα λέει η παιδίατρος για την μικρή και τα δίδυμα, αλλά πόσο εφικτό είναι αυτό που λέει αναρωτήθηκε; :roll: Έτσι εύκολο είναι να βάλεις νεογέννητα δίδυμα σε αυτόματο και να αφιερώνεσαι στη μικρή; :roll: Το μόνο που ξέρω ότι βοηθάει είναι να κάνεις τη Σάντυ σου να εμπλακεί όσο περισσότερο γίνεται με τα μωρά, δηλ "αγάπη μου, βοήθησε με να ντύσουμε τα μωρά/ να τα αλλάξουμε/ δώστους την πιπίλα κλπ"

Νενε το δωμάτιο το ζωγράφισε ο άντρας μιας ξαδέλφης μου που είναι ζωγράφος. Δύσκολη η κατάσταση με τον άντρα σου. Και θα είναι πιο δύσκολο μετά και για το μωρό. Το ζω με τον γιο μου τώρα. Βλέπει ελάχιστα τον μπαμπά του λόγω δουλειάς και του λείπει τρελά.

Τσεβουλα στην μπέμπα σας δεν αρέσει η δημοσιότητα και σας κρύβεται; :D

Έλενα μια χαρά η μπέμπα σου, μπράβο. Έχει και τέτοιο υπόθετο που λες, φαντάζομαι είναι αυτό που σου βάζουν την ημέρα που θα γεννήσεις με πρόκληση.

Μαξίμ εκτός απροόπτου την Παρασκευή θα έχεις και εσύ αγκαλίτσα το αγοράκι σου, άντε με το καλό. :D Σίδερο με αυτή τη ζέστη;; :o:o:o

Αριάδνη ελπίζω σήμερα να είσαι καλύτερα και ό,τι σε στεναχώρησε χθες να το αφήσεις πίσω σου.

Ανθή καλή ξεκούραση τώρα με την άδεια. Μεγειά το ρουχαλάκι της μπέμπας.

Λία τελικά ούτε το σεξ βοηθάει;;; :?:? Μα τι στο καλό πια; Μάλλον του καλοαρέσει του μωρού μέσα στην κοιλίτσα.

Μα 49 κιλά η μία, 45 ή άλλη, τι στο καλό που είμαι;;;;; :o:o:o:o:o Στα καλλιστεία του αντ1;;;;

Κατερίνα αυτό το είχα δει πολύ παλιά:

Λέει όμως στα σχόλια ότι χρησιμοποιεί κάποιο φάρμακο για να χαλαρώσει η μήτρα. :roll: Υπάρχουν και ασκήσεις που μπορείς να κάνεις για να γυρίσει το μωρό. Αν πατήσεις "turn a breech baby" θα βρεις αρκετές. Το μωράκι σου από κιλά πως πάει; Μια φίλη μου γέννησε 3 μερες μετά το πάσχα το 2ο μωράκι της με φ.τ. και είχε ισχυακή προβολή. Μου είπε ότι με 2 εξωθήσεις βγήκε. Ούτε κατάλαβε τίποτα. Το μωράκι γεννήθηκε 2900 αν θυμάμαι καλά. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο ότι ήταν το 2ο της ή ότι δεν ήταν μεγάλο μωρό για να ζοριστεί, πάντως όλα πήγαν καλά. Φυσικά μεγάλο ρόλο παίζει και ο γιατρός.

Μπεμπούλα ωραία τα νέα με τα αγοράκια σου. Και τι προσόντα;; :shock::shock::lol::lol: μεγεια και τα ρουχα σου.

Βικάκι λίγη τουρτίτσα για τις εγκυούλες έμεινε;; :D Τι ήταν πάλι και αυτό με την τουαλέτα; :o Εγώ τέτοια σκηνικά είχα μετά την γένννα. Μιλάμε με έλουζε κρύος ιδρώτας μέχρι να τα καταφέρω.

Κριστι μηπως αυτό που νιώθεις είναι λόξυγκας του μωρού; Εμένα ο γιος μου είχε συνέχεια λόξυγκα, ενώ τώρα η κόρη σπάνια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω κοριτσια!!!! :):) αρχισαν να πιανουν πιο δυνατοι πονοι..ειναι σαν το πρωτο μου τελικα..σιγα σιγα κ αυριο το πρωι θα σκασει μυτη.. η νυχτα τελικα θα ειναι δυσκολη!

αυτο το χαρχαλεμα ειναι οτι σε βαζει στο πιπακι μεσα 4 δαχτυλα κ σου ξυνει τον τραχηλο για να τον ερεθισει κ να ανοιξει..οντως κανει δουλεια,αλλα αργει..το θεμα ειναι οτι μονο σε πονο με κανει..ουτε ροζ ουτε καφε εχω βγαλει.. :(

τελικα δεν εχει σημασια αν εισαι δευτεροτοκη στο να γεννηθει πιο γρηγορα η πιο ευκολα..ισως κ επειδη περασαν πολλα χρονια απο το πρωτο (11χρ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνουν τα λουλουδια μου???? :D

Βικάκι να χαιρεσαι τον αντρα!Δεν στο ειπα χτες ε?? :? Τουρτα ε...???ΜΜΜ εγω σημερα πιο πολυ λιγουρευομαι χταποδακι στα καρβουνα.Και αντε βρες το τωρα.

Ναταλί κι εγω λεω αυριο που θα παρω το γιατρο(γιατι δε με βλεπω να γενναω)να κανονισω για Παρασκευη.Θα γινεται φανταζομαι.Θα γεννησουμε παρεα!!(μαλλον) :D:D

Ο δικος μου Στρατουλης ,σε αντιθεση με το Στρατουλη της Σταυρουλας ,εχει βολευτει .Κανει spa!!! :lol:

Aυτο το τρεμουλο που λετε το εκανε κι εμενα πολλες φορες απο τοτε που ξεκινησε να κλωτσαει.

Δεν ειναι λοξυγκας,αλλο πραγμα.Τρεμουλιασμα,καλα το λεει το κοριτσι.Στις αρχες κι εμενα με ανυσυχουσε αλλα μετα καταλαβα οτι ειναι στο προγραμμα κατι τετοιες ''σπαστικες'' κινησουλες.Ισως ειναι η προπονηση των αντανακλαστικων ,ή προσπαθει να βολευτει.Ο λοξυγκας ειναι αλλο πραγμα.Σαν παλμος ρυθμικος,ανα καποια δευτερολεπτα.

Τιποτα με το σεξ ρε κοριτσια!Αλλα δεν πειραζει..δεν παει χαμενο :lol::lol:

Κι εγω το βραδυ καπως ετσι ειμαι με τη ζεστη,ξεσκεπαστη,και ο αντρας κουκουλωμενος με το σεντονι.Απορω πως αντεχει.Και δεν τον λες και κρυουλιαρη γενικα.Κι εμενα ο υπνος αστα να πανε.Θα καταφερω να κοιμηθω κατα τις 4-5,μετα κατα τις 7-8 ξυπναω που παει για δουλεια,και αν ξανακοιμηθω 11 με οσο παει μεσημερακι.Σα το βοδι δηλαδη.Φοβομουν τοσο καιρο μη χρειαστει να γεννησω και ειμαι αυπνη!!Οταν ειμαι αυπνη εχω ΠΟΛΛΑ νευρα!!!

Μαρακι ξεκινησε!!!Μα τοσες ωρες θα παρει?Στο δευτερο δεν ειναι πιο γρηγορος ο τοκετος?Διαφωτιστε με :?

Θελω τοσο πολυ να παω στη θαλασσα....(και χταποδακι μην ξεχνιομαστε)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

NENE MOY ANΑΠΤΥΞΙΟΛΟΓΟΣ ΕΙΝΑΙ.ΠΟΥ ΕΛΕΝΧΕΙ ΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΒΑΣΗ ΗΛΙΚΙΑΣ Κ ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΛΗΨΗ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΚΤΛ.ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΤΕΣΤ ΘΑ ΤΗΣ ΚΑΝΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΧΑΣΟΥΜΕ Κ ΤΙΠΟΤΑ Η ΠΡΟΛΗΨΗ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΠΟΤΕ ΚΑΚΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

NTELFINAKI ΔΥΣΚΟΛΗ ΝΥΧΤΑ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΠΕΡΝΑΣ..ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΝΑΙ ΟΣΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΕΠΩΔΥΝΟ ΓΙΝΕΤΑΙ.ΕΜΕΝΑ ΣΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΜΕ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΣΕΙ ΕΤΣΙ Κ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΠΟΝΟΥΣ ΩΡΕΣ Κ ΜΕ ΕΒΑΛΕ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΜΕ ΠΡΟΚΛΗΣΗ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsoudia mou ti kanete?

Isixia exoume simera sto postaki h mou fainetai?

Bikaki auto pou les to exw pathei kai egw 2-3 fores...eimai genika duskilia alla auto to na mi bgainoun einai maniki. Alla tha sou pw ti na kaneis gia na exeis to kefali sou isixo. Panta na exeis ipotheta glukerinis spiti sou, emena otan me exei piasei auto exw xrisimopoiisei ipothetw giati fobomoun na zoristw polu kai auta boithane polu.

Christy emena to kanei auto edw kai mines to tremoulo pou les...oxi kathe mera, alla mia fora stis toses to kanei akoma. Opote mallon fusiologiko einai. Pantws o loksigkas den einai etsi...sou kanei ena pragma sa klotsia alla sunexeia gia ena diastima, auto einai loksigas.

Fotini mou nai to kserw auto pou les alla nomizw einai gia na prokalesei ponous auto...egw elega mpas kai uparxei kanena pou sou malakwnei kai ton traxilo :) polla zitaw e??

Ax Delphinaki mou euxomai ola na pane kala, makari na min talaipwritheis.

Esu koritsi mou eisai sa na gennas prwti fora afou exoum perasei tosa xronia...

Lia xtapodaki e?? miam miam...kaigw thelw...kai kalamarakia....kai garidoules...ax peinasa!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου.

Ευτυχως δεν με επιασε για τα καλα η ημικρανια :P:P:P:P:P:P:P . Τωρα το απογευμα ημουν πολυ καλυτερα, σιδερωσα και 3 πλυντηρια και νοιωθω πτωμα. Τι θα κανω οταν ερθει και η νεραϊδουλα μου και ο μπαμπας μας θα εχει υπηρεσια? Απο τωρα το σκεφτομαικαι αγχωνομαι :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry: Πως θα τα προλαβαινω ολα? Ποτε θα ξεκουραζομαι? Γιατι να μην ειμαι πλουσια και να εχω υπηρετρια και νταντα επι 24ωρου βασεως? Ειπαμε ατιμη κοινωνια......

ΝΑνσουλι μου περαστικα σας. Ελπιζω να μην ειναι κατι κολλητικο και το τσιμησεις και εσυ.

Μπεμπουλα μπραβο τα αντρακια σου. Μεγαλουτσικα και προικισμενα!!!! Να καβαντζωσω ενα απο τωρα για γαμπρο???

Αφησα για το τελος το ΜΑρακι μας :):):):):) Κοριτσακι μου καλη λευτερια να εχεις, οσο γινεται να περασει η νυχτα πιο ανωδυνα και αυριο να μας ανακοινωσεις τα ευχαριστα. Περιμενουμε τα νεα σου (αν μπορεσεις και θελεις στειλε μηνυματακι να ενημερωσουμε οτι ωρα να'ναι ;););););) ). Σου στελνω τα φιλια μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου, κοιμησα την Αγγελική έφαγα και το γιαουρτακι μου και κάθομαι να δω τα νεα σας. Πήρατε φορα πάλι βλέπω, άντε να γυρίσει το Αλεκακι να μας ανοίξει νέο θεματακι.

Σήμερα ο μπεμπακος μου με έχει ταράξει στην κλωτσια, ειδικά το πρωι που οδηγούσα δεν σταματούσε καθόλου. Έχει και πολυ ζέστη όλη μέρα σήμερα, το μεσημέρι που βγήκα να πάρω τη μικρη απο το σχολικό νόμιζα ότι θα λιποθυμουσα, και έχω το air condition αρκετή ώρα ανοιχτό για να δροσιστει το σπίτι.

Ναταλακι σε έπιασε το αίσθημα της φωλιας για να τα έχεις όλα έτοιμα.

Νανσυ ευτυχώς η μικρούλα σου είναι μια χαρα, όσο για την ανάπτυξη της μην ανησυχείς, πρεπει όμως να χειριστειτε καλα την ίδια έτσι ώστε να μην νοιώσει ότι χάνει κάτι με τον ερχομό των δίδυμων, δύσκολο αλλα εύχομαι να πανε όλα καλα.

Beboula τέλεια τα νεα απο τα αντρακια σου έχουν μεγαλώσει είδατε και τα προσόντα τους, όλα καλα να πηγαίνουν.

Μαρακι άρχισαν τα πονακια άντε σε λίγες ώρες θα την έχεις αγκαλιτσα την μπουμπού σου :D

Βικακι το έχω παθει και εγω αυτο στις αρχές βέβαια και ήμουν και εγω μονη με την μικρη. Σχολείο παει ακόμα και έχουν και τον Ιούλιο, περνάει πολυ καλα μαθαίνουν πολλα πράγματα όλο και κάτι διαφορετικό μου λέει κάθε μέρα, και θα την ξεκινήσουν και απο αυριο να βγάλει την πανα για να δούμε πως θα τα παει.

Φωτεινή ευχαριστω για το βιντεακι, ο μικρός στις 34 εβδομαδες ήταν 2350περιπου.

Καλο βράδυ σε όλες!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια,δεν βλεπω να με πιανει υπνος...Μαρακι με το καλο...Θα περασει που θα παει,το πρωι θα εχεις αγκαλια το μωρακι σου....

Πασχαλιτσακι μου,μπορει να μη μπορουμε να εχουμε υπηρετριες αλλα η αναγκη μας κανει να κανουμε τα παντα...

Αυριο εχω γιατρο,θα παμε στο ιασω.....και η lil to ιδιο....Που εισαι lil????

Καngaroo,να προσεχεις τωρα με τις ζεστες,εχεις και το αλλο σου παιδακι....Καμια βοηθεια δεν εχεις????

Καλο βραδυ.......Παω να προσπαθησω να κοιμηθω για να μην σερνομαι το πρωι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!! Σήμερα ήταν η τελευταία μέρα δουλειάς!!! Απίστευτο μου φαίνεται μετά από ένα τόσο κουραστικό χεμώνα! Συγκινήθηκα πολύ γιατί οι μαθητές μου μού έδειξαν μεγάλη αγάπη και μου ζήτησαν να τους στείλω μήνυμα όταν γεννήσω για να έρθουν να με δουν..Μετά από μια ολόκληρη χρονιά μαζί τους δεθήκαμε πολύ! Θα μου λείψουν τα παιδάκια μου!!! Πάντως την τσάντα της δουλειάς ήδη την έκρυψα για να μη σκέφτομαι τα διορθώματα που με ξενυχτούσαν κάθε βράδυ :?:?:?:?

Ναταλάκι όταν γέννησα και με πήγαν στο δωμάτιο φόρεσα αμέσως τους φακούς μου η ψωνάρα :lol::lol::lol::lol: Στο γιο μου πήρα όλο το μήνα και τα είχα δει όλα..Με δυσκολία περπατούσα :?:? Τώρα για να είμαι ειλικρινής θα ήθελα να γεννήσω γύρω στις 38 εβδομάδες γιατί η εγκυμοσύνη μέσα στο κατακαλόκαιρο είναι ακόμα πιο δύσκολη. Να σκεφτείς ότι αν πάρω όλο το μήνα θα είμαι έγκυος και όλο τον Αύγουστο :?:?:?:? Εννοείται όμως πως σημασία έχει να γεννηθεί γερή η μπεμπούλα μου και ας φάω όλο το μήνα!

Αμαλία βλέπω το ένα μου πόδι πρησμένο και σκέφτομαι εσένα :lol::lol::lol: Γέλασα πολύ που έγραψες πως αν αργήσεις και άλλο να γεννήσεις θα πρηστούν ακόμα και τα φρύδια σου :lol::lol::lol:

LIL δεν πήρα άδεια..Κάθε καλοκαίρι απολύομαι και ξαναπροσλαμβάνομαι κάθε Σεπτέμβρη..Είμαι ωρομίσθια και δουλεύω με σύμβαση σε φροντιστήριο. Επόμένως μπορεί να ξεκουραστώ αλλά δε θα πληρώνομαι...Δεν πειράζει όμως..Χαλάλι!!

Νενέ την έφτιαξες τη βαλιτσούλα;;;;; Με γεια οι αντάυγειες!!Καλό το αποτέλεσμα;;

Αφροδίτη μου άντε να σταματήσεις κι εσύ να ξεκουραστείς!!!

Μαράκι μου μήπως αντί για το Βικάκι εννοείς εμένα;;;; Το λέω γιατί ρωτάς για το πρησμένο πόδι και γράφεις και την εμπειρία σου για το απότομο μεγάλωμα της κοιλίτσας...Όλο με μπερδεύεις τον τελευταίο καιρό εγκυούλα μου :lol::lol::lol: Έφτασε η στιγμή λοιπόν και για σένα!!! Δούλεψε το χαρχάλεμα!!!! Με το καλό κοριτσάκι μου να κρατήσεις στην αγκαλίτσα σου τη μπεμπούλα σου!!!!

Κατερινάκι μου αύριο θα τα πούμε και από κοντά και θα δούμε τη λεχωνίτσα φιλενάδα μας!!! Μου λείψατε και οι δύο!

Ελενάκι γεννήθηκες 4450 :shock::shock::shock: ;;;;;;;;Ελπίζω να μην είναι κληρονομικό :?:?:? Εγώ πάντως πριν λίγες μέρες που είχα μικρότερη κοιλιά, η φραουλίτσα ήταν με το κεφάλι πάνω..Μπορεί να γύρισε και σε μένα πλαγίως για να κάνω παρεούλα στην αδερφή ψυχή-Καγκουράκι :lol::lol::lol::lol: Μέχρι και το Σάββατο που μας πέρασε πάντως ήταν με το κεφάλι πάνω..

Ναταλάκι πώς πήγε το περπάτημα;;; Τον έψησες τον άντρα σου για σεξ;;;; Εγώ για σεξ δεν τον είχα ψήσει πάντως..Μόνο το περπάτημα βοήθησε :lol::lol::lol:

Μπεμπούλα μου τέλεια τα νέα σου με τα μωράκια!!! Με γεια τα ρουχαλάκια που αγόρασες..Πόσο θα ήθελα να βάλω κι εγώ ένα φορεματάκι..Ντρέπομαι όμως τόσο πολύ με το πόδι που έχω που δε θα το τολμήσω..Ούτε εγώ θέλω καλά καλά να το βλέπω..Το πρωί που σηκώνομαι είναι υποφερτό αλλά μέχρι το τέλος της ημέρας γίνεται ΤΕΡΑΣΤΙΟ :?:? Θέλεις και άλλα μωράκια μετά τα δίδυμα;; Εύχομαι λοιπόν ο Θεούλης να σε αξιώσει να κάνεις και άλλα παιδάκια!!!!

Νάνσυ πώς είναι η κορούλα σου;; Πάντως δε γίνεται να αποφύγουμε τις ζήλιες από τα πρώτα μας παιδάκια..Δε σου λέει η παιδίατρος πώς θα το καταφέρεις να ασχολείσαι περισσότερο με τη Σάντυ;;;; Το θέμα είναι να είμαστε τυχερές και να ζηλέψουν όσο γίνεται λιγότερο...

Βικάκι μου ευχαριστώ πάααααααρα πολύ για τα καλά σου λόγια για μένα και τον Πανούλη! Εννοείται πως θα του δώσω ένα φιλάκι από σένα!! Ούτε εγώ θα είχα πρόβλημα αν γεννούσα στην εβδομάδα που γέννησες τον Αντωνάκη. Δεν παλεύεται η κατάσταση προς το τέλος του έννατου. Το μόνο μου άγχος είναι τα κιλά του μωρού. Ο Πάνος γεννήθηκε μόλις 2950 στην 40η εβδομάδα και δεν ξέρω πόσο θα γεννιόταν στην αρχή του έννατου :?:?

Ο Αντωνάκης είναι ίδιος εσύ!!! Όσο για τις ματάρες σας..ΜΑΓΕΥΟΥΝ!!! Φτου σας μανούλα και γιος!!!!

Δυσκοιλιότητα ακούω! ΤΑΝΙΛΑΣ είναι η λύση! Έλενααααααααα πες!!!!! Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη περνούσα κάθε τρεις και λίγο αυτό που περιέγραψες...Τώρα καμία σχέση..Ρώτα το γιατρό σου και δοκίμασέ τα!!

Φωτεινή μου ευχαριστώ πολύ για τις ευχούλες σου! Ξέχασα να περιγράψω το ρουχαλάκι της φραουλίτσας και στο Κατερινάκι μας τώρα που το θυμήθηκα..Είναι άσπρο με πράσινο (σε εμάς τις μαυρομάλλες πηγαίνει το πράσινο :lol::lol: ).Πράσινα είναι τα κοντά μανικάκια και η φουφουλίτσα-φουστίτσα που είναι ραμμένη πάνω στο φορμάκι και στο άσπρο μέρος έχει κάτι λουλουδάκια και φρουτάκια!!! Λιώνω κορίτσια!!!Το έδειξα και στον Πανούλη και του άρεσε..Μου την είπε που της αγόρασα μόνο ένα :lol::lol::lol:

Κοριτσάκια μου μετά από πολλή ώρα κατάφερα να γράψω το μήνυμα..Έκανα συνέχεια μαλ..ίες και όσα έγραφα μου σβήνονταν και μετά τα έγραφα ξανά....ΟΥΦ....

Φιλάκια σε όλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia...o omorfantras egine skoulariki sto vuzi olo to vrady mexri pou ta epaiksa kai tou edosa ligo kinterte den to hpie kai katafygame sti lusi PIPILA!sotiria methodos!Perimenoume tous giatrous mesimeri mallon gia na vgoume

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsoudia mou....

katerinaki nai me epiase to esthima tis fwlia mallon o antras mou fwnazw xthes na min kanw tpt k oti tha valei tin mana tou tin kuriaki na ta kanei...

anthi mou perpatisa arketa pswfisa alla k imoun k oli mera sto podi me tis douleies alla pali tpt mono kati asumanta ponakia eixa to vradu...den exw to exw parei xampari oti den prokeite na mas kanei tin xari na vgei monos tou....

maresei pou elega prin ligo kairo pou gennise mia fili me proklisi oti egw tha gennisw pio grigora k tha to vgalw san augo k teteia tpt apo ola auta k egw 40 vdomadwn eftasa k akoma na vgei...

nansy pws einai i mikri simera?

nene mou perimenoume nea apo ton giatro

lia na pareis k na kleiseis gia paraskeui giati na min ginete? 2 stratoulides tha gennithoun tin idia mera....

:):):)

me to maraki xthes pou milisa arga akoma spiti itan me elafruous ponous eipe tha me enhmerwsei molis mathw kati tha sas pw...

simera den kanw tpt mono ligo nero sto mpalkoni tha riksw k tha peripoiithw ton eauto mou aurio einai i megali mera epitelous na teleiwnw ontws anthi den paleuete i egkumosuni mes to kalokairi....

vre koritsi toso anaisthiti mporei na eimai den me pianei katholou anxos giati?

alekaki me to kalo na guriseis mas eleipses...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...